Gollam

Több
22 éve 5 hónapja #55247 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Nem azért, de szerintem az orkok nem zöldséget esznek, hanem embert, meg gusztustalan gyökereket! :mrgreen: Gollam meg régebben valami hobbitfajta volt, ami ott maradt a Ködös hegyek másik oldalán. A sötéttől, az egyedülléttől, és a Gyűrű miatt lett ilyen szerencsétlen. Szegény, szánalomra méltó lény, ezért sajnálta meg Frodó is.
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55230 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
Hmmm....most elgondolkodtam azon, mekkora hülyeséget írtam....nem elég a hal meg az orkhús, kell ahhoz zöldség is....de hoppálá! Megvan! Biztos az orkhús tartalmazza azokat a tápanyagokat, amiket a zöldségek...király vagyok :) elmegyek táplálkozásszakértőnek, esküszöm.... :D Mostmár megvan a leendő foglalkozásom is...juhééé!!! Örüljünk együtt!!! :wink:
puszi gyerekek, A ti Gollamotok

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55142 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gollam

Gollam írta: Gyerekek! ...És hogy miért maradt olyan fitt, és fiatalos? :) Csupán a Gyűrű miatt....az tartotta életben, és nagyon kihatott a nélküle töltött időszakokra is. A másik ok pedig könnyen lehet a táplálkozásmódja...a hal nagyon egészséges étel ám!!! Nah, ennyit magyarázkodok most....
pápála
:wink:


Hát még az orkhús! :mrgreen:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55138 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
Gyerekek! Remélem ez nem volt komoly!
Gollam azért lett olyan "ronda", amire ti gondoltok, mert a föld alatt lakott...szóval az eléggé elveszi az élőlények erejét...És hogy miért maradt olyan fitt, és fiatalos? :) Csupán a Gyűrű miatt....az tartotta életben, és nagyon kihatott a nélküle töltött időszakokra is. A másik ok pedig könnyen lehet a táplálkozásmódja...a hal nagyon egészséges étel ám!!! Nah, ennyit magyarázkodok most....
pápála
:wink:

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55132 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Az 1-ben úgy néz ki mint egy mohikán! A feje közepén egy hajtincs! :D
_____________
'....összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55102 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Gollam
Ige,a filmben angolul tényleg tök jó a hangja,reméljük magyarul is meg tudják majd oldani,mert ha nem :twisted: A trailer tényleg elég sötét volt,én úgy láttam,volt egy kevés őszes haja

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55086 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Gollamnak pedig megnőtt a szeme :P

Plusz ugye a Gyűrű...

(mit össze nem írnok...)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55085 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
mélyen 1etértek,én is pont így gondoltam :D csak feltevés volt... :)
A barlangi gőtének is(vagy ez valami tök más állat...?)eleinte tökjó szeme van,de a sötét barlangban aztán szépen elcsökevényesedik 8)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55083 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam népe nem volt ronda, a könyv eleji részben le is írja a külömböző hobbitfajok közti külömbségeket, de egyik sem ronda v. visszataszító!
A Gyűrű megszerzése után kezdett el torzulni. Gondolj bele, hogy azért nevezték el Gollamnak, mert ien hangot hallatott, tehát már akkor jelentkeztek a furcsaságai. Egyébként én sem festenék valami szépen, ha 500 évig egy barlangban lennék bezárva és csak nyers halat ehetnék!
_________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54997 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Nekem őszíntén szólva-fogalmam sincs..pedig merő direktbe megnéztem a könyvet is!
Éééés:ez teccik....illetve,na nem is olyan vidám dolog:
"Sokszor megrugdosták,ő pedig beleharapott a lábukba."
:?
testileg csak számüzetése után torzult el? :roll:
Az nem lehet,hogy már maga a népe is kicsit...nemátlagos külsejű volt?

Vinnyu-az öcsém gyászol!!!
most olvalta a Végzet hegyét(Gollam halála)

Télleg jófej hangja lesz a filmben! :D remélem,nekünk is jól sikerül megoldanunk!

"They stole my Preciussssss!" :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54837 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
De kb. hány évesen kérült hozzá a Gyűrű??
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54803 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Ki mondta, hogy örökké? Hiszen ő is meghalt! ;)
Nem örökké, de akinél van a Gyűrű, az nem növekszik, nem fejlődik, hanem egyszerűen csak létezik...ezért nem is öregszik meg, és ezért élhetett Gollam olyan sokáig.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54799 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Elanor: De akkor is egy sima hobbit és a hobbitok nem élnek örökké!
Más: tök aranyos Gollam hangja a 2.-filmben! Legalábbis Nekem naon tetszett!Oan Gollamos az alakját már nem nagyon láttam, mer a kép elég sötét, de elég bizakodóan nézek a Film elé!
______________-
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54556 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem Gollam azért nem tűnt öregnek, hogy már nem is látszottak volna rajta az öregedés jelei, annyira elkorcsosult: gondolj bele, haja sem volt már (vagy alig), ami megőszülhetett volna stb. Már nem is hasonlított egy normális hobbitra, a fejlődését sem lehet egy egészséges élőlény fejlődédéhez hasonlítani.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54538 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam:
www.jcsoft.cz/fantasy/postavy/glum1.jpg
__________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54510 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Jó, de Bilbó a Gyűrű nélkül töltött kb 15-20 évben egészen megöregedett. Akkor Gollam, hogy nem öregedett meg a Gyűrű nélkül töltött kb.80 évben? Ehhez már nem elég az akaraterő!
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54497 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Gollam
Én mikor megláttam Gollamot 8O , egyálltalán nem tdtam volna elképzelni, hogy valaha fénykorában hobbit volt. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54496 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem azért, mert Gollamnak óriási az akaratereje és nagyon vágyik a Gyűrű után. Sok emberről hallottam, hogy addig nem tudtak megnyugodni, békében pihenni, meghalni, míg a küldetésüket, feladatukat nem látták el. Bilbó elvégezte a feladatát, nyugodtam írogathatta a könyét, mert megszűnt a vágyódása a Gyűrű után. Gollamnál valami ilyesmiről lehet szó: őt a Gyűrű szinte teljesen bekebelezte, már nem is számít normális élőlénynek, a Gyűrű teremtménye. Nem is foglalkozik különösebben semmivel, csak a Gyűrűvel.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54465 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Ez hátha egy kicsit feldobja a topikot:
Na most: Ugye Gollamnál kb:500 évig volt a Gyűrű, addig nem is öregedett, de utána Bilbónál volt 60 évig meg mondjuk Frodónál 20ig. Amikor Frodó visszatért a küldetéséről Bilbó már öreg volt mindíg elaludt. Namost akkor Gollam, hogy őrizte meg régi erejét és 'formáját' addig a 80évig amíg nem nála volt a Gyűrű???
__________________
'....összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király....'
Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54404 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
De gondolj bele: Gollamnál kb 500 ( :!: ) évig volt a Gyűrű, Bilbónál kb 60 évig, Frodónál még kevesebbig, és ők nagyon kevésszer húzták fel, Gollam pedig sokszor!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54403 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Gollam
Na jó, de akkor Bilbó és Frodó is megváltozott volna. De mitől lett olyan görnyedt, meg egyéb. Mégiscsak hobbit volt, amire már eggyáltalán nem hasonlít.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54401 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Mitől, mitől? Hát a Gyűrűtől!!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54398 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Gollam
Ha Gollam eredetileg hobbit volt, akkor hogy változhatott meg ennyire a külsője? Mitől lett ilyen görnyedt, mitől változott meg a színe? :idea:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54397 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
zsoffija:A képek tök jók!!
Sajna a topik télleg kezd kimerülni! Valami T-ma kéne!
___________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Ragoran

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53608 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Jajjj...télleg kár lenne érte...de 5lettelen vagyok...jobb híján:képek=
community.webshots.com/photo/937663/937730
community.webshots.com/photo/358 ... FQZPCuarIR
Fönt...az meg hogy van??? :wink:
community.webshots.com/photo/155 ... tEhVPcfxKP
community.webshots.com/photo/151 ... OxYDHZgyfK
community.webshots.com/photo/136 ... qhOAeAEfXy
hol van itt olyan,hogy Gollam???????? 8O

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #53399 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Hát igen ez az a nevezetes rész amit szeret mindenki... Mondjuk én azt mondom, hogy legyen sok-sok csata, annyira izgik, mind, mind... LEGOLAS-ból se legyen hiány és akkor már FARAMIR-ról nem is beszélek...
De GOLLAM -se hiányozhat (ezt azért emeltem ennyire ki, mert nehogy megharagudjatok azért, hogy ebben a topicban nem őt helyezem a középpontba) :!: :!: :!: :!:
Aztán én attól félek, hogy ki ne haljon ez a topic :cry: , kezd kimerülni a téma :cry: , és asszem ez lenne az egyik amit a legjobban sajnálok, mert ide kezdtem (asszem) először írni...
Valamivel fel kellene pörgetni :?: :idea: :?:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #53235 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Igen Zsofijja!

Úgy ahogy mondod! Ő is csak egy hobbit! Eredetileg.
Igaz milyen szép részlet! Várj írok még egyet:
"Gollam rájuk nézett. Ösztövér, kiéhezett arcára különs kifejezés költözött. A fény kihunyt a szemében. a tekintete elhomályosult, elszürkült, elárulta, hogy öregés fáradt. Mintha összerándult volna a heves fájdalomtól, félrefordult, visszanézett a hágóra, a fejét rázta, mint aki önmagával vitatkozik. Majd visszafordult, lassan kinyujtotta reszkető kezét, s óvatosan, nagyon óvatosan, megérintette Frodó térdét. Mintha csak megcirógatta volna. Ha most látja valamelyik alvó, egy futó pillanatra még azt hihette volna, hogy öreg, mrgfáradt hobbitot lát, akit az évek már úgy megrokkantottak, hogy túljutott az időn, túl a barátságon és rokonságon, az ifjúság mezőin és áramlatain, egy öreg, kiéhezett, szánalomra méltó lelket."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #53215 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
érzékeny lélek... :wink:
anno,mikor megfojtotta szegény Déagolt:már az is a Gyűrű műve volt?mert ugye az nem a természetéből fakadt?
ugye?

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #53197 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Szméagol! Olyan aranyos! "Mikor Szméagol még fiatal volt, nagyon-nagyon rég, szok meszét hallottunk a Délről, úgy ám, úgy ám, rengeteg meszét, eszténként, amikor ott ültünk a Nagy Folyó partján, a füzeszekben, mikor a Folyó még fiatal volt, gollam, gollam. - Elsirta magát és motyogni kezdett."Most mondjátok meg! Gonosz SZMÉAGOL?


Ha nem tettem be "avaratot", hogy lehet megváltoztatni :?: :?: ha lehet?? Nagyon fontos!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #53186 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
japersze...majd novemberben :(

És akkinek nincs DVDlejátszója?
:?
szipp

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.644 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére