Gollam

Több
22 éve 4 hónapja #58823 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
'...Güllem...'??? :P :P :P
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58813 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Az-az! 8)
Mástéma(remélem nem off...):
Gyűrűkúra:
"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán."
:lol: :lol: :lol:
nemt'om,ez a mondat teljesen betett nekem
:roll: ha-ha :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58742 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Aiya!
Nekem naon tetszik !! (mármint a tailer)
Érdemes letölteni!
___________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58580 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Akkor-soxerencsét! :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #58387 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Nem baj Zsofijja! :wink:
LE FOGOM TÖLTENI HANGGAL IS. 8) :P
Ilyen ügyben hajthatatlan vagyok. Megkérem a tanárt hogy telepítse fel! :roll: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #58383 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Jajj,nem azért mondtam!!! :oops:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #58380 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Neeeeee! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Iskolai gépen töltöttem le 5 perc alatt (nagyon jó gépek vannak ott), de nem volt feltelepítve a hangszóró. Nagyon szomorú voltam :cry: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #58364 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
A zene amúgy is gyanúsan hasonlít a Gyűrű szöv.-nek a zenéjére.
De-hangja sem volt?
Mert nekem :roll: naon teccett a bemutatóban Gollam drágaszágom hangja. :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #58353 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Igen.
De nekem nincs zene. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #58133 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem 'élőben' biztos más! Melyik a 4perces bemutató? Mert én egyet letöltöttem, de nem mértem, hogy hány perces! :P
Az-az amelyiknek a végén Gollam mászkál???
_________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király....'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #58127 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sikerült letöltenem végig ( :!: :lol: ) a 4 perces bemutatót.
Nem is tudom mit szóltam Gollamhoz... A feje (amit az első részben látthattunk) NAGYON tettszett. A teste valahogy nem.
De ez csak egy bemutató, lehet, hogy mikor a moziban ülünk és mozgásban látjuk egész más lesz... Ugye? :roll: :oops: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57736 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Fehér????
A Filmben oan zöldesnek tűnik! Meg a képeken is! Egyre kíváncsibb vagyok a Két Toronyra! De oan sokára lesz!!
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57680 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Valahogy mindig úgy gondoltam, hogy Gollam elég világosszürke. Pedig a könyvben sokszor említik, hogy Gollam FAKÓ színű volt.

Gollam!

Nagyon várom a Gollam elemzést.

_________________________
A Gyűrűk Ura,
márcsak ilyen fura,
ha tettszik, lelkesülsz,
ha nem, fütyülsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57617 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gollam
Dorothy (druszám :wink: ):
Gollam bőre nem fekete, hanem fehér a napfénytelen léttől, de azt említik, hogy apró fekete alak, mert állandóan a sötétben, árnyékban "szompolyog". De a bőre fehér.

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57554 Írta: Veboriel
Veboriel válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem:Gollam bőre fekete,vagy csak az árnyék miatt ábrázolják mindig sötétnek a bőrét :?: :?: :?:
Ha ezt a témát már jórég kitárgyaltátok,léci ne szúrjatok le elsőre(ugyanis itt nem sokszor jártam,csakez most eszembe jutott)
Előre is köszi a választ!

"A wizard is never late, Frodo Baggins. Nor is he early. He arrives precisely when he means to."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57374 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Narquelie: 1:Ha egyszer ez a topik Gollamról szól, akkor boncolgassuk csak! :P
2: Egy csomó topik 'kiszélesedett', tök idegesítő! :evil: Mért nem töri a sorokat :?: Az élet nagy kérdései! :P
___________
'..összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király..'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57306 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Köszi Gollam, semmi gáz :) :!:
Mi lett itt? Most olyan széles ez a topic. Eddig nem ilyen volt... De csak ez. M lett itt???? :evil:
Huhh, annyi okosságot olvastam itt, Gollam kifeküdt a boncasztalra...
:)

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57286 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
Kedves ittlévők! Meglesznek az elemzések szombatra...
Talán akkor viszem be őket gépbe..De most nem tudok többet csinálni, mint eddig kértetek, mert nem áll módomban értesülni róluk, holnap ugyanis elutazom.. :( Szóval akinek még esetleg lenne ilyen óhaja-sóhaja, az írjon e-mailt, vagy várjon egy olyan időszakot, amikor ismét vállalkozom egy ilyenre :wink: most távozom, sziasztok, Gollam

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57240 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Én már láttam és be is raktam valahova, de hogy hova arra már nem emléxem... De ettöl függetlenül tök jó!
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57238 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gollam
Én Elrondéra lennék kíváncsi.

Zsófijja: Tök jó az a link! Még sosem jártam ott.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57232 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Hantale, hantale Gollam!!
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király..'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57228 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
Ragoran! Aragorné meglesz...Gollaméval egyetemben...
Többiek? Egyéb óhaj-sóhaj? Mert bárkit mondtok belőle, megcsinálom szombatra... Nah, 9ig várom a "voksokat"...
Sziamia, emberkék, 9kor jövök begyűjteni!!!

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57124 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Nagyon remélem!
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57122 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Engem mostmár télleg felettébb nagyon érdekel a dolog. :D Tessék mielőbb megírni,Gollam! :D
Ebben a skizoféniában :roll: ...lehet valami! :D

Tökmástéma!
Itt:
www.quintessentialwebsites.com/l ... /index.htm

Van kép az eredeti,Gyűrű előtti Szméagolról,mármint a nemisolyanközeljövőben őt játszó bájos-jóképű :wink: színészről,aki Joel Tobeck.-naakor benne lesz Szméagol-Gollam sztorija a 2toronyban?
mert nekem úgy tűnik... 8)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57119 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Aragornét meg tudnád csinálni?
_______________
'..összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király..'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57118 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
a skizofrénia a mániás depresszió mellett a másik nagy pszichiátriai betegség(csoport); a gondolkodás, az akarat zavara jellemzi (míg a M-D-t az érzelmi élet zavara)
általában fiatal felnőttkorban kezdődik, és gyakran ún. shubokban (bizonyos ideig tartó rosszabb állapot) jelentkezik
hanghallások, vonatkoztatási és üldözéses, ritkábban egyéb téveseszmék, motivációs zavarok, gondolathasadás (ezért hívják skizofréniának, skízis = hasadás, a beteg nem tud befejezni egy gondolatot, elakad a közepén), olykor teljes mozdulatlanságig fokozódó akaratzavar (katatónia), meg még sok minden jellemezheti

az ún. valódi tudathasadás, tehát hogy a betegnek két személyisége lenne, nagyon ritka tudtommal


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57113 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
Emberkék! (és egyéb népek tagjai)
Szóval van egy rossz hírem - rengeteg dolgom volt, a jövő héten meg elutazom... Méghozzá külföldre, és pénteken jövök vissza
Namármost. Kitaláltam, hogy kérjetek bárkit, és megcsinálom az elemzést (végtére is valamit kell csinálnom a táborban) :) Szóval akit akartok a GyU-ból, én megcsinálom a jövő héten, szombatra meglesz. Szóval akinek az elemzése kell, az írja le ide holnap 9ig, és én akkor feljövök, megnézem, és szépen megcsinálom a táborban...Remélem megfelel.
Cicafül drága! Én mindent tudok a skizofréniáról, egy ideig úgy tűnt, én is az vagyok (leszek)...Utánanéztem, meg minden. Ha esetleg érdekel valakit, írjon :)
Ami pedig azt illeti, hogy Gollam skizo volt-e azelőtt, hogy a Gyűrű hozzá került volna - igen. Biztos, hogy az volt, csak máshogy jelentkezett nála. De ezt okozhatta bármi - akár a magánya is, nem kellett ahhoz a gyűrű. Amúgy meg hallottam valakiről (egy kisfiúról), aki skizofrén volt, kiírtotta a családját, merthogy egy hang azt mondta neki, hogy a kék szeműek gonoszak, aztán miután megölte az anyját meg a hugát, a szemük visszaváltozott barnává...Szóval valószínűleg egy ilyesmi is történhetett akár. De vannak olyan emberek is, akik képesek úgy élni, hogy skizofrének, hallják a hangokat, csak nem hallgatnak rájuk. Egyelőre ennyi, ha valakit még érdekel a téma, várom az e-maileket!!!
Sziasztok, puszika, Gollam
u.i.: szombatra meglesz az elemzés...azé, amelyiket még kéritek, azé is...

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57094 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam
Tyhűha Gollam! :o Nagy fába vágtad a fejszédet és én is izgatottan várom, hogy mit hozol ki a mi kis szúrocskánkból! :wink:

Képzeljétek mi történt velem tegnap. Egy srác, akivel nem is vagyok nagyon jóban, csak néha beszélgetünk, bevallotta, hogy ő skizofrén. 8O Képzelhetitek, hogy az államat nem igazán találtam egy darabig. Néha furcsán viselkedett, de álmomban sem gondoltam volna, hogy emiatt. Én azt hittem, hogy azért mert nehezen ismerkedik, kevés a barátja - de kiderült, hogy ez csak okozat volt; és az ok az ő betegsége.
Úgyhogy most nekiugrok a könyvtárnak és utánézek ennek a különös betegségnek, mert ő is olyanokat mondott, ami nem hétköznapi. Biztos vannak enyhébb, meg súlyosabb változatai.
Ezt csak érdekességnek írtam le, és ha esetleg érdekel, hogy mire jutottam, majd megosztom veletek.

Viszont hozzászólva az eredeti témához; én úgy gondolom, hogy Gollam skizofrén volt. Az egy dolog, hogy a Gyűrű tette azzá, de valószínű, hogy azért mert volt rá hajlama, és ezt a Gyűrű csak felerősítette. Majd a Gyűrű elvesztésével teljesen kihozta belőle a másik énjét, és Frodóval való találkozása után próbált ismét felszínre törni a Szméagoli, mely több mint 600 éve elnyomva élt valahol a tudata mélyén, várva, hogy a Gyűrű hatalma elmúljon. Mert én azt gondolom, hogy már a tó parton is gollamos volt, mikor megölte Déagolt. A Gyűrű attól a perctől, hogy megpillantotta, éreztette hatását rajta. Ez Szméagol gyengesége volt. Úgyanis én máson, akinél a Gyűrű volt, nem tapasztaltam ekkora vonzódást iránta...(bár - és ez lehet, hogy bután fog hangzani - Isilduron)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57048 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Gollam! Én is várom az elemzést!
Szerintem eredetileg Gollam nem volt skrizofén csak a Gyűrű tette azzá. Gollam szereti a Gyűrűt Szméagol utálja :!: . Gollam a Gyűrű által teremtett része azért az énjéért nem vagyok oda.
Ahogy ezt a Hobbitokról Prológusban elolvashatjuk , hogy asztúrok szeretnek a folyóparton élni tudnak úszni és erősebbek, mint az irhafakók vagy a gyaplábúak.
Nem tudom ki írta (olyasmit), hogy " Megölte volna valaki a barátját a Gyűrűért!?" Hát szerintem igen. Emlékeztek Boromirra? Rá igazán nem mondhatjuk, hogy az ilyesmi benne van a jellemébe. Jó, nem barátja Frodónak, de akkor is nagyon becsületes harcos.

______________________

A Gyűrűk Ura,
már csak ilyen fura,
ha tettszik lelkesülsz,
ha nem, fütyülsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #57005 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam: már napn várjuk!
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király..'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.833 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére