Gollam

Több
22 éve 4 hónapja #64176 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Azért rólam se gondoljatok rosszat, lécci!!!!!! Csak a film végén ez jutott az egyik ismerősöm eszébe. A könyvben én sem gondoltam ilyesmire!
Szerintem Gollam lehet, hogy megjavult volna, ha a Gyűrű megsemmisül. Boldogan megöregedett volna Frodó oldalán Valinorban, mint Gyűrűhordozó. Lehetséges, mert küzdött a Gyűrű kísértése ellen. És éppenséggel le is győzhette volna azt.
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64038 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

:oops: :oops: :oops: :oops: Na most aztán szégyelhetem magam! Remélem azért nem gondoljátok rólam, hopgy egy perverz alak vagyok :roll: , lehet, hogy ezt nem joggal várom el, de higgyétek el így van. De azt azért szeretném hangsúlyozni, hogy a Könyv olvasása közben eszembe sem jut :!: :!: akárhányadszorra olvasom. Őszintén szólva erről jutott eszembe:

Niphredil/Szméagol írta: Déagol lehetett éppenséggel a Drágaszága...

De tényleg most először! :!: :oops:

Ezen a "mi történt volna ha" dolgon már én is gondolkodtam, de arra a nézőpontra jutottam, hogy tulajdonképpen ez a SORS. Minden előre meg van írva. Ha Frodóékat nem találja meg gollam, akkor Frodóék vagy visszafordulnak vagy megpróbálnak bejutni a Fekete Kapun, ami ugye lehetetlen. És így tovább, mert számtalan "leágazás van". :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64028 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
1: Egyetértek amanibhavammal!! A mai megromlott világ! :wink: :(
2: Sztem Gollam tuti nem élné túl, :( ha a Gyűrű megsemmisül, mert már a része volt és csak ezért élt, ez tartotta életben, egyáltalán, mit csinált volna a Gyűrű nélkül??
___________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64012 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem biztos, hogy belehalt volna :cry: . Már a részévé vált a Gyűrű, még akkor is ha nem volt mindig az övé. Szerintem kb úgy, mintha megtalálta volna élete párját, akibe nagyon beleszeretett, de a párja meghal és ő pedig belehal, hogy elvesztette azt akit szeret. én kb így képzelem el, az már más kérdés, hogy értettétek-e...?!?!?!?!
Szerintetek????

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64009 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Igazad van! Mindenki magáért felelős! Szóval, mi, igazi GYU rajongók inkább ne vessünk fel ilyen dolgokat. Beszélni is felesleges róluk.

Akkor inkább felvetek egy Gollammal kapcsolatos témát. Ez is ilyen mi történt volna, ha dolog. :)
Tehát sztetek mi történt volna, ha a Gyűrű belesik a Végzet-katlanba, de Gollam túléli, tehát nem az ő segítségével esik bele. Lett volna-e rá esély, hogy újra ''jó'' legyen, visszanyerje régi, Gyűrű által nem befolyásolt énjét, vagy egyszerűen belepusztult volna Gyűrű elvesztésébe :?: :?: :?:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64007 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
már hogyne lehetne tenni ellene
pl. nem fölvetni rögtön, hogy "csak nem homokosok??", ha ilyesmit lát az ember


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64004 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Az, hogy az emberek ma ilyen dolgokra asszociálnak, pl. abból, hogy Frodó Samu ölébe hajtja a fejét, és úgy alszik, az bizony tényleg a ''mai világ'' hibája. Ezt úgy értem, hogy a 30-as, 40-es években, amikor Tolkien megírta a GYU-t, senkiben fel sem merült egy kósza pillanatra sem, hogy ők ketten mást is éreznének egymás iránt a barátságon kívül. De ma már annyira felgyorsult, megváltozott a világ, hogy egy-egy gyengédebbre, szorosabbra sikerült jelenetnél rögtön ez ugrik be némely embereknél.
Ez sajnos így van, nem lehet ellene semmit tenni, csak örülni, hogy Tolkien ezt nem látja.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63990 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
pickos fantázija,fujj! :wink: azabay,hotty a majivilág-ban már oan távol állnak az emberek egymástól...Tolkien korában biztos nem értették volna ilyen csúnyán félre... :( (((de ma sajnos tényleg félreérthető,accem...bár,max csak első pillantásra,mert ha tisztán átgondoljuk a dolgokat,ki feltételezne KOMOLYAN iet...?)))
eynye! :?

De Szméagol...én nem értem,mi alapján lehet ezt feltételezni róla? :? mert nem szerelmes LÁNYba???
(a Gyűrű fijú vagy lány? :D )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63946 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Gollam
Őszintén megvallom, nekem már ott nem állt össze a kép, hogy Samut meg Frodót hogyan hozták össze, semmi kétértelműt nem fedeztem fel. ez olyan, hogy egy hülye százat csinál-alapon működik... :? Aki állja a szavát, az minden körülmények között teszi azt, amit mondtak neki. Itt Samu maradt Frodóval.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63926 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
miért van az, hogy ha egy férfi azt mondja a barátjának egy feltehetően halállal végződő kaland előtt, hogy "örülök, hogy legalább te itt vagy velem", akkor egyből rásütik, hogy homokos?

szegény, katolkius, konzervatív Tolkiennak szerintem álmában nem jutott eszébe, hogy élete epikus nagy művébe homoszexualitást írjon, mégis folyton ezzel gyanúsítják

furcsa ez a világ


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63882 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: Nekem ez a kérdés a film kapcsán akkor vetődött fel, amikor Frodó azt mondta Samunak, hogy: Örülök, hogy velem jöttél, Samu! Ez egy kicsit húzós volt. Meg amikor a könyvet újraolvastam, akkoris eszembe jutott, hogy ők ketten esetleg.... De aztán elvetettem az ötletet hisz tiszta baromság!!!!!! :oops: :oops: De Gollam biztos nem volt homokos! :)
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63865 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem a Gollam-féle Frodó-símogatás vajmi hirtelen feltörő szeretetroham lehetett!merthogy fontos :!: mozzanat(no nem a történet szempontjából,de mégis...)hogy Őgollamságának igenis voltak valahol"emberi"érzelmei!
Persze,hogy mindig pösze volt-merthogy pl Déagoltól is pöszén kérte el az ő "születésznapi ajándékát".
Perrsze,lehet,hogy ez csak egy Göncz-féle fordítási hiba... :?:
Télleg,az megmutatkozik a későbbiekben,ami Szméagolt jellemezte,hogy"mindennek a gyökerét kereste"?

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63805 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Hmm..érdekes a feltevésed...nagyon érdekes... :) :) :)

De ennek ellenére sztem nem így volt! Mert őt már annyira csak a Gyűrű érdekelte, hogy ezzel már nem is foglalkozott, és ha esetleg néha úgy is viselkedett (pl. Frodó térdét simogatta ;) ) akkor az is csak a Gyűrű miatt volt, annak érdekében tette, hogy azt visszaszerezze.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63792 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Nem tudom... ezt elég szégyenlősen írom, NYUGODTAN meg lehet cáfolni, de Szméagol nem lehetséges, hogy hm... homoszexuális volt? :? :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Azért voltak olyan jelenetek, bár ha a könyvet olvasom ez eszembe sem jut! és ne gondoljátok, hogy nekem ez jár a fejemben örökké, de itt már valaki megjegyezte, hogy nem-e Déagol volt-e az ő drágasga?! :? :? :oops:

Szerintem mindig pösze volt.
Én a golllam-ot a könyvben már magam szoktam szinkronizálni ( :wink: ) valahogy így glam, persze ez másképp hangzik!

Erre válaszoljatok, mert már nem nagyon tudok jönni, de ezt azt hiszem meg nézem még!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63733 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Tényleg azt hittétek? Nekem ez eszembe sem jutott!!!!!!! Én a tündékről képzeltem azt, hogy akkorák, mint Peter Panban Giling-galang!!!!!!!! :oops: És azt hittem, hogy ők is gombaházban laknak!!!!!! :oops: :oops: Aztán, amikor azt olvastam, hogy egy tünde felállt, és fölébe magasodot Frodónak, rájöttem, tévedtem! :oops: Meg a Bátyám is mondta, hogy ne tündérméretűnek képzeljem el a tündéket! Bocs, ez eléggé OFF volt! :oops: :oops:
Na, Gollamhoz isz írva valamickét: szerintem nem volt szerelmesz. Aztán ki tudja. Ninc ilyenről szó!
Fíriel :)
U.I: Tetszik az új nevem??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63596 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gollam
Először én is azt hittem, hogy Gollam lány... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63561 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Ez a gollam vmi bugyborékoló hang volt, nem? Gollam gollamnak hívta magát? Inkább Jó Szméagol (már amikor megszelídítették) vagy csak mi. Nem vagyok biztos benne, de csak akkor mondott gollamot, amikor a gonoszabbik énje kerekedett felül, nem :?:
Szegény Szméagol...cupa kérdész asz élete...

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63552 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Miért mondta,hogy gollam!
hümm...minekutána a bölcsek például Nyelemnek titulálták :evil: ,én arra következtetek :roll: ,hogynem tisztán kellett kimondania,hogy gollam,legalábbis kezdelben,merthogy ez valami nyeldeklésszerű dolog volt.Aztán ugye innen a neve-és emiatt biztos afféle szomorúféle lett,és önnön fájdalmában-önirónia? már ő is ennek titulálta magát...?
egy kissé sánta(ugye nem?)elméletet hallottatok...

:? de hogy a Gyűrű előtt is beszédhibás vost,avagy nem?
illetve,pöszének pösze volt,legalábbis GönczÁrpád fordítása szerint...
:?:
:?:
:?:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63551 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam nem mondta azt, hogy gollam. Ez egy hangutánzó szó, ő valójában valami artikulálatlan torokhangot adott ki. Talán ezért lett belőle a Babóban Nyelem.
Határozottan nem lány, ezt az angol névmásokból meg lehet állapítani. Szerintem nem volt szerelmes. Mindig magában járt, mindennek a gyökerét leste... Nem érdekelték az emberek. Ő is kerülte őket, és őt is kerülték.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63512 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Érdekes kérdés...az le van írva A Gyűrű szövetségében, hogy mindig "gollam", de hogy miért...

A szerelemre visszatérve: nem tudjuk biztosan (vagy igen :?: , hogy Szméagol nem volt-e lány :?: :?: :?: :twisted: Déagol lehetett éppenséggel a Drágaszága...

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63493 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Akkor kéne vmi jó T-ma!
Na várj gondolokodom a dolgon!
Télleg mi lett ezzel a Gollam jellemzéssel? Vagy csak én nem hallotam róla?
Miért mondata Gollam mindíg, hogy gollam?? Ez már a Gyűrű megszerzése elött volt nem?? (bocs, de más nem jut az eszembe)
___________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63445 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Halványodik a topic... :cry:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63430 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Egyetértek Estellel! Igenis felős azért amit a Gyűrű hatása alatt tesz! De az a helyzet, hogy megint eltértünk Gollamtól! Kéne vmi jó T-ma...
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63284 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gollam
A Gyűrű hatása alatt csak akkor volt, amikor az ujján volt, no meg persze Mordorban... De Frodó szerencsére a legalkalmasabb volt arra, hogy elviselje ezt a terhet egészen a végsőkig.
A Gyűrűhordozó pedig igenis felelős minden tettéért, amíg ő hordozza azt.
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63141 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gollam
Miért ne ölhette volna meg? Hiszen a Gyűrű hatása alatt nem felelős a tetteiért. (Hehe, jó kifogás sose rossz... :twisted: )

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63078 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gollam
Egy biztos: Gandalf erősen csóválta volna a fejét... bosszankodott volna, hogy így félreismerte a hobbitokat... meg hogy nem jött be a megérzése Gollammal kapcsolatban... lehet, hogy el is ment volna a kedve az egésztől... talán vissza se jön Fehér Gandalfként... :roll: Ki tudja?
Hogy "semmi sem történt volna", mindenesetre szerintem igencsak túlzás... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #63015 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gollam
Valószínűleg semmi.Tolkien keresett volna egy másik negatív hőst,aki nek a segítségével elpusztul a gyűrű.Hiszen Frodó nem volt elég erős hozzá.Bár Frodó nem gyilkos,szóval nemigen ölte volna meg Gollamot.Annál inkább Samu :twisted: .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62922 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gollam
Mintha kezdenénk áttérni AU-ra... Mi lenne, ha? Tényleg,, mi lett volna, ha Frodó mégis megölte volna Gollamot, még mielőtt "megszelídítették" volna?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62859 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gollam
Hacsak Sötét Úr legfrissebb írásában, a Valinori vámvizsgálatban nem... Olvassátok el Ti is a Humor topikban, érdemes!! :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62857 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gollam
De nem fog,az is biztos.
Gollamnak is volt bizonyára szerelme,de a Gyűrű megtalálása után mindenkit elfelejtett maga körül.Ami nem is csoda...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.636 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére