Gollam

Több
22 éve 4 hónapja #59851 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gollam
A nyers hal jót tesz a szépségnek, tehát aki nyers halat eszik, annak nem is kell adnia a szépségápolásra. Nézzétek csak meg Gollamot! Ahhoz képest, hogy ötszázegynéhány éves, kimondottan jól tartja magát. :)

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59844 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
A SZEM!!!:http://w3.ajrg.hu/~jozsanet/grafika/szem-nagy.jpg

Gollam és a szépségápolás: :lol: aki nyers halat eszik,gondolom nem sokat ad ezekre... :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59843 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam
(*Cica megint belekontárkodik más dolgába...*)
Brisa: nem emlékszel, a filmben Christopher Lee-nek szépen manikűrözött körmöcskéi voltak, ahogy egész transzba esve a palantírt bűvölte... :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59838 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gollam
Yavanna: Nem Szauront akartál mondani? (Vagy az ő körmeit? Bár azok már tényleg nincsenek szegénykének. Isildur megfosztotta tőlük...)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59807 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Cicafül: :P :P :P Akkor képzeljétek el rózsaszín kontaklencsével!:-))))
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59795 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam
Nem, ez igaz... De hordhat kontaktlencsét... :wink: :lol: :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59791 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Hát, de legalább a Szem nem festheti a körmét! :P
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59763 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Yavanna: Egész jó ötlet! Képzeljétek el Gollamot amint unalmában pirosra festi a körmét!:-)


:lol: :lol: :lol:

Vagy mondjuk Szarumánt, amint fehérre, vagy feketére.... :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59736 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Yavanna: Egész jó ötlet! Képzeljétek el Gollamot amint unalmában pirosra festi a körmét!:-)
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59698 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
van ilyen: nézz be az Indexen a Kinek nem tetszik a Gy?r?k Ura? c. topikba


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59684 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gollam

Kincső írta: II. Olvasta, de nem tetszett neki - ez a fent említett 2 könyvnél, de főleg a GyU-nál nekem nem szimpatikus embert takar, aki nem látja meg benne a lényeget, nem veszi észre a fontos mondatokat, nem tudja átültetni a mi világunkra...


Azért megnézném azt az embert, aki végigolvas 1500 oldalt, majd megállapítja, hogy nem tetszett...

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59655 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gollam
Hát inkább az utóbbi. Vagy koptatta valahogy... :roll:
Mindenesetre azt kétlem, hogy a Gyűrű mellett egy manikűrkészletet is cipelt volna magával! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59642 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Aiya!

Hát, eléggé eltértünk a Gollam Tmától! :P
Itt van egy nagyon értelmes kérdés, de legalább Gollammal kapcsolatos!:P
Szval, dá-dámm, dobok és minden egyéb: Gollam vágta a körmét? Vagy mit csinált velük? Rágta?:-)
__________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59517 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

OFF ( :!: :evil: :oops: )
Elanor!
Én is így gondoltam. De (ez azokhoz szól akik olvasták a Gyűrűkúrát) ha belegondoltok, hogy azoknak a neveknek a kitalálásához nagy A Gyűrűk Ura ismeret :) kellet ebből követkzik, hogy szeretetből írták. Aki csupán egyszer felsdzínesen olvasta az nem nagyon tudja ilyen jól parodizálni. Nem :? ?
Az itteni paródiák túlságosan eldurvultak ennek ellenére még mindig olvasom csak nem hangosan :lol: , ahogy eddig szoktam a tesómnak, mert nem nagyon szeretek csúnyán beszélni :wink: .
Az tettszett a legjobban ahogy Samu mindig kiabál:"Szem elől vesztettem Frodó urat!"
De azért olvasom nyugodt szívvel, mert ezek ugye a FILM paródiái. A Könyvben hol volt olyan, hogy Frodó imádnivaló :lol: ? Ez csak Elijah Wood-ra jellemző. Nem? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59495 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam
Én nem azt mondtam, hogy egyik paródia se tetszik, pl, amit Sötét Úr most írt az annyira nagyon-nagyon jó!!! :lol: :D :lol:
De van már egy-kettő, ami túlzásba van vive (meg a macska fel van mászva a fára...) ..akkor mégegyszer...; tehát én úgy találom, hogy egy-kettő már túlzás - nem hiszem, hogy olyan sok csúnya szó kellene bele, és mindenkinek buzinak kell lennie...

[size=9:pf1he6xo]most meg leszek kövezve??? "- Kérek egy kiszacskó lapos kavicsot, és két olyan zúzósat! Kövezni megyünk"[/size]

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59489 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gollam
Azt hiszem ide még nem nagyon írtam... De hozzászólnék ehhez a paródia-kérdéshez.
Hát nem tudom... Nagyon nagyon szeretem a GYU.-t, de pl az itteni paródiák szerintem szuperek! Könnyesre röhögöm magam rajtuk! :D (A Gyűrűkúráról nem nyilatkozom, mert azt nem olvastam.)
Nem hinném, hogy szentségtörés lenne egy általunk nagyon kedvelt és kellően tisztelt művet nevetség tárgyává tenni; ez szvsz életszemlélet kérdése! Fontos, hogy az ember tudjon nevetni ebben az egyébként is túl komor világban; tudjon nevetni egy viccen, egy storyn vagy akár saját magán! Ha ezeket az apró dolgokat meglátjuk az életben, akkor boldogabb emberek lehetünk! Pl ha egy nehéz nap után benézek a 'Humor' topicba, legalább egy kis időre elfelejtem a gondjaimat! Ettől persze maximálisan tisztelem Tolkien mester munkásságát és azt hiszem átérzem az értékeit is, amelyek gyakran utat mutatnak a mindennapi életben is!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59482 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gollam
Én sem Gollamról fogok írni...
Szerintem, bár én nem olvastam se a Heri Kóklert, se a Gyűrűkúrát, ( az eredetiknek rajongója vagyok) ha valaki tényleg szereti, akkor nem az jut eszébe, hogy kiparodizálja. Ha meg nem, akkor 2 lehetőség van:
I. Nem olvasta - akkor ne írjon róla paródiát, ha mégis :arrow: nem érdemes elolvasni
II. Olvasta, de nem tetszett neki - ez a fent említett 2 könyvnél, de főleg a GyU-nál nekem nem szimpatikus embert takar, aki nem látja meg benne a lényeget, nem veszi észre a fontos mondatokat, nem tudja átültetni a mi világunkra...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59342 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
HÁt nem tudom... Amit ennyire szeretek mint a GyU vagy a SW az nálam Szent és Sérthetetlen...
Egyébként meg tényleg elkalandoztunk a támában, Gollamról már nincs is szó :( :( :( :( ...
De viszont témát se tudok mondani róla, asszem teljesen kimerültem... és a topic is... :(

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59338 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, vannak olyan paródiák, amik tényleg egy kicsit túllőnek már a célon, de sztem a Humor topicban lévők 90%-a nem ilyen! Én azokon újra és újra nagyokat nevetek. :)

És amit Szméagol írt az nagyon fontos!!

Hogy szeretetből, avagy ellenszenvből írják-e őket. Ha vki az utóbbiból teszi, akkor sztem az látszani is fog, hogy nem igazán kedveli a dolgot. De emelett csak úgy lehet jó paródiát írni, ha vki jól ismeri a művet (embert, filmet, stb...), amit parodizál. Ha ismeri annak kis részleteit, esetleg hibáit, vagy olyan dologkat, amikből komikus helyzeteket lehet kreálni.

Szméagol kérdezte, hogy a paródia nem-e a hibák kiemelése. Ez egy jó kérdés... :) Sztem többféle paródia létezik, és ennek egyik fajtája valóban ez. De nem feltétlenül csak a hibák kiemelése, hanem pl. egy-egy szereplő jellemző tuléajdonságának eltúlzása... (pl. hogy Legolas egyfolytában a hajával van elfoglalva, ez vlsz. a tündék szépségéből, ápoltságából adódik.)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59301 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gollam
De jó! Végre talátam olyan embereket, akik épp úgy (vagy legalábbis hasonlóan :wink: ) húzzák a szájukat, amikor egyesek a randa szavak halmozását humorosnak tartják. (Kicsit durván fogalmaztam, tudom, de őszíntén is. Bocsi azoktól, akiket ezzel megsértettem.) Szerintem sem erről szól az egészséges humor. Viszont Gandalf írása (László atyás) meg PJ naplója (asszem Rayan írta), az már valami.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59286 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol:rátapintottál a lényegre :!: 8)


Aucs....asszem,úgy tök mellesleg(és engem nem zavar,de zavaró lehet :? )kissé eltértünk az eredeti témától(én kezdtem.én ketdtem!!! :P )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59188 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Én úgy vagyok a paródiákkal, hogy azokat vagy szeretetből, vagy utálatból írják :? . Ha utálatból akkor jó megismerni a másik félt is :wink: .
Azok a paródiák a Humorban jók csak kicsit már durva... Azért mindenki mindenkivel... Hol van ez a hmm.. szexualitás :roll: A Gyűrűk Urában? A paródia nem a hibák kiemelése :roll: :?: :? ?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59150 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Nossz...hát,a Gyűrűkúra-télleg túl gagyi,túlzásba van víve(már a Heri Kóklert sem bírtam...) :?
De AZ a mondat... :lol: :roll:

Szerintem a RÖVID paródiák,amiket itt pl leírnak egyesek :D ,azok jók,az ember(zsoffija :roll: ) rossz perceiben átfut rajtuk,és 5 perc múlva dől a röhögéstől!
De a paródiakönyvek-többsége :!: tiszt.a kívételnek...-kissé :roll: erőltetett!kevés benne a a JÓ poén! :? amit persze érthető is...

Amúgy én nem veszem az ilyet érzékenyen...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59074 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam

Narquelie írta: Én amiért rajongok azt nem tudom kiparodizálni, és paródiát olvasni sem.


Nagyon egyet értek Veled! Eze a paródiák, amik itt vannak még az elején tetszettek, de most már ezek között is akad, ami nekem túl durva. :?
Bocsánat nazgúl, aieless és nem utolsó sorban Alyr! Elismerem munkásságotokat, de nem tudom úgy igazából átérezni... :roll:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59052 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Én amiért rajongok azt nem tudom kiparodizálni, és paródiát olvasni sem. A Gyűrűkúrát a kezembe sem vettem, a Sztárt Wársz-ba belenéztem nagy kínok között, mert kíváncsivá tettek, de nem örültem neki...
És még a Gyűrűkúrába Gollam is Güllem :?: lett, ez hallatlan... :)

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59032 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gollam
Én nem bírtam végigolvasni a Gyűrűkúrát! Sőt még az első oldalt se. Ritkán dobok ki könyvet, de ez elég hamar erre a sorsra jutott.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #59019 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Én ezt valamilyen szintem kegyetlenségnek tartom... :?
Bár lehet, hogy csak én vagy ebben a témában rugalmatlan?!... :?:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58906 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Aiya!

Én sem szeretem a Gy. Kúrát elég gyenge lett, de én egyébként sem szeretem, ha egy jó filmet/könyvet kiparodizálnak! -kivéve, ha jól sikerült ld. itteni paródiák- :P
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58895 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Biztos van benne valami jó :? :?: , de én fájó szívvel tudnám csak kipírodizálni... fájna, ugyanúgy fájna, mintha a kedvenc filmemet "bántanák", csak ez könyvben...
Jajj nekem semmi kifogásom az ellen, hogy Gollamot boncoljuk... mármint nem úgy...
Már töri a sorokat!!!!! :) :lol:
Na jó nem őrültem meg és nem veszem el szegény drága Gollamtól ezeket az értékes sorokat...
:lol: :lol: :lol: :lol:

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #58860 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Ez a mondat nekem is nagyon tetszett... Úgy egyébként nekem nem jött be a Gyűrűkúra, de van, amit nagyon eltaláltak, mint pl. ezt a mondatot... :) :) :)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.700 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére