Gollam

Több
22 éve 4 hónapja #62748 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szval, ha Frodó találkozna Gollamal akkor elég sokmindent megköszönhetne neki!
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62736 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Gollam
Hát az biztos, hogy nagy gáz lett volna Gollam nélkül. Azt meg, hogy szerelmes volt-e, én nem igazán tudom. Csak sejtem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62733 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Mindenki meghalt volna, szenvedés, kín és halál...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62732 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
hmm...Lehet, hogy igazad van! Hány éves is volt amikor hozzá került a Gyűrű?? :roll:
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62729 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Szvsz. éppen akkor volt abban a korban, hogy szerelmes lehetett volna, amikor hozzákerült a Gyűrű, de onnantól márcsak egy szerelme volt...sztem kitaláljátok, ''kire'' gondolok... :)

Szóval előtte még nem érdekelte a másik nem, vagy éppen elkezdte volna érdekelni, de akkor jött a Gyűrű, és onnantól más már nem igazán érdekelte...

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62726 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Inkább a Gyűrű szolgája...
De valahogy térjünk vissza Gollamhoz! Gollam (v. inkább Szméagol?) szerintetek volt szerelmes? Erre nincs utalás a könyvben, ezért inkább a személyes vélaményotokra lennék kiváncsi...
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62711 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Vsz: Frodó a Sötét Úr szolgája lett volna!!!!!!!!!
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62662 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Samu nem sokat tehetett volna mivel nem látta Frodót...Ha Gollam nincs nem is tudom mi lett volna a történet vége!
_____________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62648 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Vélemény Gollamról...nehéz...valahogy az agész lénye olyan megragadó!!!(hülyén hangzik,mi? :? )
Elsősorban :wink: a beszéde-hogy az milyen édi...
Aztán:hogy-szipp :cry: -őt SENKI sem szereti! :(
Meg a viselkedése...olyan ravasz,álnok,mégis valahogy mindenkinek megesik rajta a szíve.
:arrow: azaz...szánalmas? :roll:

:?:
Meg:a kitartása.(vagy minek is nevezzem...)Bár...gondolom-és szerintetek is?-már is megtett volna ennyit az úgymond Drágaságért?Mondjuk :roll: Frodó...(jobb 5letem nincs...),vagy mittudomén-kicsoda,a Gyűrű 6ása alatt.
:?:

Elanor:Igen,szerintem is!Hacsak Samu nem intézkedik.Bár ezt nem hinném...főleg ha eltűnik a szeme elől.Más márpedig nem volt ott...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62561 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Egyetértek Elanorra! Sztem, ha a végénél nincs ott Gollam akkor Frodó nem dobja be a Végzet Hegyébe a Gyűrűt! Már tulzottan a Gyűrű hatalmában volt. Gollam, (ha nem is direkt), de segített Frodónak, de legalább boldog volt amikor meghalt!
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62556 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Mi lett volna, mi lett volna....?

Lehet erről beszélni, hogy mi történt volna, ha...de sztem úgysincs sok értelme, mivel így történt, és szvsz azért történt így, mert így kellett történnie.
Itt lehet említeni a Sors kezét, vagy vmilyen felsőbb akaratot, de sztem ez nem történhetett volna máshogy. És jó is, hogy egy kicsit így történt. Nem érzitek így, mintha Gollam egy kicsit levette volna a döntés súlyát Frodó válláról? Hogy Frodó feladata csak az volt, hogy elhozza ide a Gyűrűt, csak az Út megtétele, de mivel lehet, hogy ő nem volt alklamas meghozni a döntést, ezért Gollam cselekedett helyette?
Mi a véleményetek erről?

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62535 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Nekem azért az egyik szívem csücske, mert olyan kis ari, és szerencsétlen. Meg a beszéde, viselkedése, ahogy Narquelie írta: kiismerhetetlensége tetszik. Meg az, hogy nélküle nem lett volna a történetnek. Tényleg, szeirntetek mi lett volna, ha Gollam nincs ott a megfelelő pillanatban?
Fru :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62481 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
varda: a balrognak volt hajcsavarója vagyis hajcsavarót akart venni, de mindíg megijedtek tőle pedig csak egy hajcsavarót akart venni..Szegény... De nem akartam így elterelni a T-mát! :oops:
Hogy mi tetszik Gollamban/Szméagolban?? Nem is tudom... Biztos benne van az is, hogy oan 'arin' beszél, meg ahogy vaszekszik magával, de így külön nem tudnám elmondani!
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62422 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Én azért szeretem, mert olyan arin beszél... Meg marhára sajnálom, hogy így elveszett a Vakarék akit elnyomott a Rohadék... :)

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62411 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Én főleg azért szeretem, mert (számomra) ő az egyik legkiismerhetetlenebb szereplője a GYU-nak. Sohasem lehet tudni, hogy ha éppen ''jól viselkedik', akkor azt őszintén teszi-e vagy pedig csak a Gyűrű iránti vágya miatt. Van, amikor tényleg előbukkan belőle a régi Szméagol, de van, amikor viszont tényleg sunyin viselkedik. Imádom, amikor veszekszik magával...Rohadék és Vakarék ;)

Nem mellékes szempont az iránta való szeretetemben, hogy azok a kedvenc jeleneteim a könyvből, amiben Gollam, Frodó és Samu szerepel. Ezzel az is jár, hogy ők hárman a kedvenc szereplőim :)

Most kb ezek jutottak esezmbe ezzel kapcsolatban...ja, és szeretném megköszönni Brisának, hogy visszarángatott minket az eredeti témához :wink: :D

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62344 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Jó Brisa!

Kezdjük ott, hogy én Szméagolt szeretem az egykori hobbitot. Mert ugye azt már tudjuk róla, hogy skrizofén. Természetesen a szeretetemben közrejáttszik a szánalom. Szeretem, mert sajnálom amiért el kellet hagynia családját.
Na és persze a pösze beszéde sem a mellékes szempontnak számít! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62313 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gollam
Egy kérdés: mi az, ami tetszik nektek Gollamban? Mitől kedvelitek? A Frodóhoz (ill. Samuhoz) való viszonya miatt, vagy csak azért, mert olyan szánalmas? Vagy más a magyarázat rá?

Ha ezt már kitárgyaltátok, szóljatok. Ha lesz időm, akkor majd visszaolvasok, mert nagyon kíváncsi vagyok a válaszaitokra.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62305 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Nekem legalább 100 ilyen álmom volt ,de az volt a kedvencem amit leírtam. A másik az ez(Ezt még a film előtt álmodtam jóval, tehát az én képzeletem alakjai szerepeltek):
Megyek a Szövettséggel (nem mint egér :wink: :D ) és aztán a tábor tűz körül üldögélünk és Gandalffal beszélgettem arról, hogy Frodónak mennyi esélye van az úton végig tudja-e csinálni.

Amikor felébrettem az olyan rossz volt! :cry: :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62293 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Hát ha már álmokról van szó, akkor én is elmesélek egyet, ha akarjátok, ha nem, mert sajna mire megkérdezem, meg ilyesmik... :) , na jó, ekezdem.

Mikor kiolvastam a GYU-t, mindig azon járt az eszem... ja meg a GYŰRŰn (egyébként is szeretem az ezüst gyűrűket most is 7 van rajtam beleértve az <tudom ám, hogy az Egy az arany> Egyet is). Akkoriban elég keményen beteg voltam, láz stb...stb... ja, meg a lázálmok. Ébren voltam, de mégsem, az ágyam egy sötét "templomban" volt és körülöttem állt az összes nazgúl. Nem féltem tőlük, mert nem bántottak, (elég kísérteties volt), az én szolgáim voltak, nálam volt a Gyűrű.
Ezt egy párszor "megálmodtam", de tulajdonképpen ezek kivételesen jó lázálmok voltak. Aztán amikor lábaltam ki a betegségből, akkor meg szimplán csak a történetekbe álmodam bele magamat. Most meg már mással álmodok... :)

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62262 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Jóvanna...eccer én isz álmodtam v.mi olyat,hogy hobbitlány vagyok és megyek hobbit-hőseinkkel...de nem emléxem,mi történt.Asszem otthagytak Bríben :cry:
:lol:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62191 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Hmmm...szeretem ezeket az álmokat... :lol:
Cska utánuk olyan rossz felébredni, és rájönni, hogy nem is beszélgettél az igazi Frodóval (vagy az adott személlyel, akivel álmodsz), és az elég rossz érzés tud lenni... :cry:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62150 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

:D Ha már az ilyen álmokról van szó: Én egyszer elmentem a Megyébe és Frodóval meg Samuval üldögéltem a Zöld Sárkányban és sörrel kínálgattak én meg mondtam, hogy nem iszom :lol: ! Kiderült, hogy Frodónak tettszik egy hobbitlány és én voltam a házasság közvetítő! :D :twisted: Hálából Frodó (az én képzeletem-beli :!: 8O ) megkérte PJ-t, hogy szerepeljek A Gyűrűk Urában, de végül csak egy egeret szinkronizálhattam, aki a Szövettséggel tart Frodó zsebében!
:D :) :oops: :roll: 8O :twisted: :D :D
Szóval ilyeneket!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62081 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Álmodtam már egyszer iesmit csak Balroggal meg hajcsavaróval....


Ez jó! :lol: Te változtál Balroggá, illetve hajcsavaróvá, vagy a balrognak volt hajcsavarója? :lol:

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #62072 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Gollam
Ragoran: balroggal????? Sszzzz....Erős. Hm...Ötletnek én sem nagyon tudok feldobni semmit. de álomból nekem is volt olyan, hogy egyik egyetemi évfolyamtársam maga Gollam volt... És nem mint külföldi cserediák...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #61998 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: Ez tök jó!!!!! :lol: Én azt álmodtam, hogy Ausztriában :!: kitört egy vulkán miattam! Ugyanis levettem egy hegy tetejét, amiről kiderült, hogy tűzhányó. Először gázt, majd tufát és lávát köpött!!!!!! Alig bírtam megmenekülni!
A Babó és a GyU fordításának eltéréséről folyt a duma? Akkor ahhoz annyit, hogy jó a változatosság, de a Nyelem nekem sem tetszett!
Fru :)
U.I: De rég voltam már itt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #61875 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: :lol:

De télleg nehéz már Szméagolos T-mát találni manapság! :(

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #61858 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Na este azon gondolkodtam, hogy mien jó T-mát tudnék ide és elnyomott a nagy buzgóság! :wink: Aztán azt álmodtam, hogy lemegyek a boltba, meg sétálni és mindenki elfut előlem! Aztán tükörbe néztem és kiderült, hogy Gollamé válztoztam! :P Jó álmaim vannak! Álmodtam már egyszer iesmit csak Balroggal meg hajcsavaróval....
_____________
'...összeforr a törtött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #61796 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Csak az baj, hogy jó Szméagolt lassan kitárgyaltuk! :?
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #61665 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Én így gondolom tehát ezt nem kell "szentírásnak" venni (amit senki sem tett :wink: ). A fórum arra való, hogy megVITTASSUNK dolgokat és ilyen esetekben ugye eltérhetnek a vélemények. :) Tehát ha valaki megorolt rám emiatt attól elnézést kérek. :P
Ha egy picit visszamentek (elfeljtettem idézni :oops: ) láthatjátok az idézetemet amit A Két Torony, A Fekete Kapu bezárul-ból vettem. Azt nem lenne kedvetek megvittni, hogy egy kicsit visszatérjünk jó Szméagolra. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #61630 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem aranyos...
Viszont a Nyelem,mint név... :?

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.662 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére