Gollam

Több
22 éve 1 hónapja #75411 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Ya,jóoldal... :roll:
[size=9:va4ahalo]cak kicit szok a vita...[/size]

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75393 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Narië: Ez az oldal nagyon jóóó! Tök király!
_________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75391 Írta: Narië
Narië válaszolt a következő témában: Gollam
A TTT végére Gollamból lesz a legszexisebb szereplô :mrgreen:
Mondjuk ôk már most is azt gondolják:
www.extra.hu/gollamfanok
klikk a fórumra!
:)

Narië

No more blood for oil!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75345 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem meg nem kell rajta segíteni! Jó úgy ahogy van!
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75333 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem rajta már csak egy plasztikai sebész segíthetne... :P

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75329 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gollam
Ránctalanitó krém...a végén még elmegy logópédushoz is 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75326 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Mondjuk nem tudom elképzelni, ahogy Gollam kenegeti magát mindenféle trutyival... :wink:
__________________
...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75324 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gollam
Akkor csak a hajnövesztő fejszeszt. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75315 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gollam

Minerva írta: Most már értem, miért bújt Gollam Lego hátizsákjába: :idea: a hajápoló készletét akarta kölcsönvenni! :mrgreen: :evil3:


Ez is lehet.....Bár Nem volt Gollamnak valami "sok" haja....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75312 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Estel: ebben is van vmi! Eszembe nem jutott volna, de teljesen igaz, hogy Gollamot csak a "Gy.U. korszakból" ismerjük!! Gyűlnek itt az ötletek! :wink:
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75308 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gollam
Most már értem, miért bújt Gollam Lego hátizsákjába: :idea: a hajápoló készletét akarta kölcsönvenni! :mrgreen: :evil3:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #75066 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gollam
Lehetséges, hogy a "Hobbit (Babó :P )" története idején még jó karban volt Gollam, hiszen addig 500 éven keresztül folyamatosan nála volt a Gyűrű, tehát egyáltalán nem öregedett ... Azután, amikor elvesztette az ő Drágaszágát, ráadásul begyűjtött még egy Mordori kínzást is magának, kicsit leromlott az állapota... :roll: Szerintem a GYU kezdetéig eltelt több, mint 60 év, sőt, + 17 a Móriai "viszontlátásig" megtette a hatását... :?

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74989 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Minerva: Igen, de ha van jobb tmád akkor hallgatjuk! Tudod meddig gondolkoztam, amíg eszembe jutott egy ilyen lehetetlen kérdés??
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74978 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gollam
Jól értem, hogy itt a kopaszodás a téma??? :mrgreen:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74907 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Sziasztok!

Szerintem nem is mellékhatás... A bőr ill. a fejbőr és a hajhagyma normális működéséhez kellenek bizonyos nyomelemek, vitaminok. És nem hiszem, hogy ezek a dolgok mind, megfelelő mennyiségben vannak az orkokban és a halakban... :wink:
Bilbó nem is kopaszodott meg ( :?: )!!


Bilbó, nem halakon és orkkölykökön élt! :wink:
Végülis, ha azt néznénk, hogy Gollam min. 500 éves Bilbó meg csak 100...Ha arra nem 'figyelünk', hogy van halál, akkor Gyűrű nélkül is kevesebb haja lenne Gollamnak, mint Bilbónak...
Na ezt most jól elmagyaráztam...
____________
'....összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74882 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Sietve írok,nem is akartam... :?
(németül kéne beszélnem...holnapra... :cry: )

Csak Bilbóra:
Jó.de a filmben a Gyűrű megtalálásakor úgy láttam,több haja volt,mimt a szülinapján! :roll:
Aztán az elmúlt napok megedzettek meg minden,érettebb lettem,tapasztaltabb :wink: :? és rájöttem:csak megfésülködött!

Most olvastam újra a Végzet hegyét!
(gollam halálát :cry: )
(az Iliász helyett)

Vitaminok:igarad van,Szméagol! :itscool:

Én a KOR mellékhatásáról beszéltem...lehet,hogy tévesen... :?

Gollamon a Gyűrű miatt egyáltalán nem fogott a kor?
Vagy csak kevésbé?
Tényleg csak az életmódjának "köszönhetően" torzult el?
A Gyűrű nem játszott külseje alakulásában szerepet?
(én az életformát is elág oknek találom,de az én vagyok...)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74737 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Szerintem nem is mellékhatás... A bőr ill. a fejbőr és a hajhagyma normális működéséhez kellenek bizonyos nyomelemek, vitaminok. És nem hiszem, hogy ezek a dolgok mind, megfelelő mennyiségben vannak az orkokban és a halakban... :wink:
Bilbó nem is kopaszodott meg ( :?: )!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74522 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Hát ja! a mellékhatások.... :wink: (cegény Gollam :cry: )
De Ti is feldobhatnátok vmien T-mát!! :wink:
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74497 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Rago:azért valamit nekiye is kellett volt öregednije...
Még Bilbó is "megkopaszult" :roll: a filmben,pedig nála volt mind az 50(?) évben az1Gyűrű,gollamnál még kihagyások is voltak( :? ),és 500vmennyi évet megélni mellékhatások nélkül by kor,nehéz...
Íme az én véleményem...

De jó,hogy feldobtál egy témát :!: :itscool:

Nemszeressünk elavulódni...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #74371 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Haj-haj, megint eléggé vége a t-máknak... :?
Mért hullott ki a haja Gollamnak (a Filmben legalábbis úgy ábrázolták, hogy alig van haja) ez a Gyűrű 'mellékhatása'?
Bocs, jobb tma nem jutott eszembe)
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72688 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Nagy kő esett le a szívemről. Nagyon örülök. Egyébként sejtettem csak ilyen ügyekben önbizalom hiányban szenvedek.

Hát ami azt illeti, amit az utóbbiakban írtam, teljesen magán véleménynek szántam, ugyanis be kell vallanom, hogy nem igazán ástam bele magam a témába, egy sort se olvastam még a tudat hasadásról. :oops: :roll: Tehát én ezt csak feltételezem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72553 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
én viszont naaagyon régen, úgyhogy azóta akár fejlődhetett is a tudomány állása...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72545 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: ezer-millió-végtelen%, hogy ez fanart, mert pont ma láttam egy ilyen oldalon, ahol különböző rajzok voltak. Ne aggódj! :) :wink:

Viszont azt ne vedd készpénznek, amit írtam - sőt...ahogy láthattad, utána amani meg is vétózta (és gondolom ő többet ért a dologhoz, mint én - én nem tanultam, ő ezek szerint igen)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72532 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Nagyon jók a képek!!!!!!!!!!! :itscool:
még 1iket sem láttam...tokjóóóóóóó!!!!!!!!! :bounce:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72500 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gollam
Ez biztosan fanart. A "Hogyan készült a TTT"-ben sokszor mutatták Gollum-ot - egészen máshogy fog kinézni.

Egyébként egy élő szinész játssza el a szerepet, és utólag helyettesítik/alakítják át animációvá.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72496 Írta: Lara
Lara válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol:Szerintem az csak egy fanart.

I make my own luck.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72492 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Én nem vagyok egy pszichológus, de az írásodból Cicafül arra következek, hogy igazam volt, mert az írod, hogy a magány és a depresszió válthatja ki és ilyen helyzetbe akárki kerülhet mert a szomorúságot a legboldogabb ember sem kerülheti el, ( :roll: ) ha valami "olyan" szituációba kerül. Tehát minden ember lehet skizofrén, ebből következik, hogy mindenki hajlamos rá.
Én nem ástam bele magamat ebbe a témába, ezért csak a saját véleményemet közvetítem.

Tudom, ghogy számítógépesen lesz ábrázolva, de az se mindegy, hogy hogyan. Nem tudom láttad-e ezt a képet, mert én erre kérdeztem rá.

Ragoran írta: www.glassgriffin.com/fanart/images/gollum288.jpg


(De várom már, hogy MTT-s legyek. :? :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72289 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam
Nos, ez esetben, asszem inkább a régi mondást kellett volna követnem: "ha hallgattam volna..." :oops: :oops: :roll:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72268 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
ne keverd a depressziót a skizofréniával; a mánia-depresszió egy betegség, és a skizofrénia egy másik

ahogy nekünk tanították valaha, a mánia-depressziónál az érzelmi élet zavara az elsődleges, a skizofréniánál a gondolkodás zavara

ja, és a skizofrénia nem azonos a "hasadt személyiséggel", az egy viszonylag ritka altípus; a skizofrénia tünetei elsősorban: hanghallásos hallucinációk, (főleg vonatkoztatásos) téveszmék, gondolathasadás (ezért nevezik skizofréniának), motivációs zavarok


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hónapja #72259 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: azt sajna nem tudom, hogy ezek a képek milyenek lesznek majd a filmben. De az tuti, hogy Gollam számítógépes anímáció lesz - most Szegeden néztük meg a DVD extráit, amik között volt egy olyan, hogy Így készült a Két torony, és ott mutatták, hogy hogy modellezte egy színész Gollam mozgását és hogy azt hogy vitték számítógépre.

Viszont ezzel a skizofrénia dologgal nem igazán értek egyet. Nem hiszem, hogy minden emberben megvan a hajlam. Inkább valamiféle genetikai kódhiba lehet - azért így írom, mert nem öröklődőnek gondolom, hanem egyes emberekre levetíthető dolognak.

De Gollamnál, asszem egyértelműen a Gyűrű váltotta ezt ki és a magány. Hisz a skizofrénia szvsz lehet a depresszióból kialakuló betegség, és ha igen; a depressziót elég könnyen kiválthatja a magány.
Szméagol azért nem akarta bántani Frodót, mert érezte, hogy vele nincs egyedül és hogy ez így jó. Érezte valamilyen szinten a törődést. Így inkább azt mondanám, hogy ez a törődés - a magány, a sötétség után - hozta elő Szméagolt, tehát lett skizofrén.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.675 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére