Gollam

Több
22 éve 3 hónapja #67657 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
n8n írta, hog Gollamban a jósága sem egyértelmű, nem tiszta jóság. Pont ezért is szeretem őt annyira. Soha, egyetlen percre se lehet tudni, hogy éppen mit gondol, őszintén cselekszik-e. Az ő jellemén legalább annyit lehet gondolkodni, mint azon, hogy kicsoda Bombadil (jó hasonlat, mi? ;) )
Ebben is más a GYU, mint a legtöbb könyv (tisztelet a kivételnek), nem minden szereplője egyértelműen jó, vagy rossz (nem csak Gollamra gondolok, hanem itt van pl. Boromir, vagy akár Frodó megingása Végzet-hegyénél). Ez a könyv tényleg olyan, hogy megmutatja az emberek (és egyéb lények... ;) ) minden tulajdonságát: ha gyávák, akkor azt is, ha nem biztosak a küldetésük sikerében, azt is, és nem csak a pozitív tulajdonságaikat. Olyanok a szereplői, nmint a valódi emberek.

(Opsz, a hozzászólásom második fele kissé off volt, de nem tehetek róla...ha a GYUról van szó, néha elszalad velem a ló :deal: :oops: :roll: :lol: )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #67578 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gollam
Gollamnak még akkor is voltak érzései amikor Szméagol meghalt benne...
De attöl függ hogy mit nevezünk érzésnek....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #67572 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gollam
Az biztos, hogy voltak érzései. Szméagolnak biztos, és ő Gollam része. ezt úgy értem, hogy Gollam egy nagyon ellentétes figura. van benne jó is, meg rossz is. de sajnos a jó sem tiszta jó...
ha már eleve is vitatkozott magával ( a vakarék, meg a rohadék) akkor már nem lehet teljesen gonosz. persze, a Gyűrű teljesen megrontotta (nem félreérteni! 8) ) és elborította az elméjét...már csak a Gyűrű utáni olthatatlan vágy keringett benne (meg persze az életösztön) és ezzel Szméagol eltűnt, átadta a helyét Gollamnak. és ez nagyon nagyon hosszú ideig így is maradt. majd Frodóéknál feltört! és let volna eély a változásra, de a drágasszágé lett a győzelem, és Gollam elárulta Frodóékat.... :cry: pedig szerintem megtudott volna változni... :bawling:

mégegy: h szvsz ahogy Gollam meghalt (ugyanis Szméagol akkor halt meg, mikor elárulta Frodóékat szvsz) az a legeslegjobb vég, amit Tolkien megírhatott! :wink:

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #66968 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Örülök, hogy megértettük a dolgokat... :) . De szerintem a gonosz nagyonis jó szó rá..., megrontotta a Gyűrű és gonosz lett, nem????

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #66889 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Ja, értem, mire gondolsz, bocsi, ha eddig egy máshogy értelmeztem a hozzászólásodat. :)

Szóval, igen, egyetértek Veled! A Gollam része az énjének sztem is a gonosz része, és nem hinném, hogy lenne benne jó. Bár ez a szó, hogy gonosz nem éppen helytálló, inkább úgy mondom, ez a része az, amit megrontott a Gyűrű.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #66887 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, igen. Én is ezt mondom "ami jó volt benne az mind Szméagol". De maga Gollam rossz, nem????

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #66878 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, ez igaz, de ne felejtsd el, hogy végülis ők egy és ugyanaz a személy, és Gollamból néha azért kibukkant Szméagol énje!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #66876 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Jó a kép :wink: :!: :!: :!: :!:

Gollam érzelmeiről annyit, hogy szerintem csak rosszak voltak, a Gyűrű miatt. Ami jó volt benne az Szméagol volt. Nem????

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #66052 Írta: Vic
Vic válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ezt a Gollam fanartot mindenképpen nézzétek meg, hihetetlen: 8O

elfwood.lysator.liu.se/loth/j/o/ ... m.jpg.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65953 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Azért sztem nem csak sötét érzelmei voltak. Persze azok voltak többségben, de azért ott lapult benne (jó mélyen ;) ) a jóság is, és néha azért előbukkant...

Én még nem láttam a trailert, nem volt időm letölteni, de amint tudom, rögtön megnézem!!! Már nagyon kícváncsi vagyok!!!!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65907 Írta: Narquelie
Narquelie válaszolt a következő témában: Gollam
Gollmamban rengeteg érzelem volt... az összes sőtét érzelem...

"A lehető legrosszabb helyen, a lehető legrosszabbkor éltek.
Nem csoda ha hőssé lettek."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65699 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam
Áááááá! Meghaltam. Most láttam az új előzetest, és ahogy Gollam kúszik Frodóék felé... :o :!: (Nincs megfelelő emoticon a mostani lelkiállapotomhoz. :wink: ) :arrow: Nézzétek meg azonnal, Svindler belinkelte a Hírek topicba!

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65581 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gollam
Hogyne lettek volna Gollamnak érzelmei! Az ölésvágytól kezdve a szeretetig :twisted: .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65536 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Hát,ha Gollamot és Szméagolt télleg kükön kell választani,és most csak Gollam érzelmeiről van szó,nehezebb a kérdés. :?
De szerintem még Gollamnak is voltak érzései...a Gyűrű-n kívül a túlélésvágy.( :?: )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65457 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem Gollamnak is mindenképpen voltak érzelmei, hiszen csak úgy, érzelmek nélkül talán az ő ''drágaszágáért'' sem tett volna meg ennyi mindent.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65425 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Voltak-e érzelmei???
Szerintem biztos! Attól, hogy a Gyűrű 'bekebelezte' még tudott gondolkozni és éppúgy érzett (legalábbis sztem..) meg idönként felülkerekedett a régi énje, a régi emlékek..., de akkor felmerül a kérdés, hogy Gollamnak voltak-e érzelmei v. csak Szméágolnak??
_____________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #65389 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Fíriel:::lehet,hogy igazad van,de azért jó azt hinni,hogy voltak,hogy volt benne is valami jó...(Darth Vader :wink: )Meg azért akkor mi lett volna az a Citrich Ungol?Meg a vitatkozás önmagával?(bár kituggya! :roll: )
Tehát,szerintem voltak érzelmei Gollamnak! :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #64931 Írta: celebril
celebril válaszolt a következő témában: Gollam
szméagol: mármint mihez képest rohamosan?
ha jol meggondolod, ott, Középföldén mindenki későn öregedett meg!!
vegyük csak a hobbitokat!:szméagol, gollam is hobbit volt! (csak kicsit más) na meg a gyűrű is sokáig volt nála!!! :wink: 8) :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hónapja #64929 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol:már mint mikor? Amikor elvették tőle a gyűrűt?

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64812 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem Gollamnak nem nagyon lehettek érzelmei... Mármint, ne értsetek félre, a Gyűrű iránti vágya elfojtott benne szinte mindent. De az biztos, hogy Frodót hol szerette, hol utálta, Sauront meg ki nem állhatta.
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64799 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Yónyarat,szméagol!
(ezt már vagy 50x le akartam írni...)

Áááááááááá!!!
nemsokára én is eltávozok itthonról...és akkor szijasztok lesz részemről is! :(

Igen,a Cirith Ungolos rész olyan megható volt...! :cry:
De ha nem ébred fel Samu,talán soha nem kerül a Gyűrű a helyére!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64790 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

"Nem ez a Zákosz nem olyan." (fél idézőjel) Biztos nagyon szerette Frodót, legalábbis Szméagol. Emlékeztek a Cirith Ungol lépcsője c. fejezet végén megcirógatta Frodó térdét? ( :cry: )Ha Samu nem ébred fel még meg is gondolta volna magát és minden másképp lett volna (szerintem).
Gollam miért nem kezdett el olyan rohamosan öregedni?

Mindenkinek nagyon kellemes nyarat!
Agusztus végén találkozunk! :D :cry:
Namarie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64774 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem épp eleget élt!(nemfélreérteni! :( én ezt egyáltalán nem úgy gondolom,mint esetleg lácchatik!(imádom Gollamot),minnyá leírom,miért)
Tehát,elég szomorú élete lehet annak,akit egy gyűrű utáni vágy,meg tallán a Gyűrű tart életben gyakorlatilag,és ez ráadásul még el is veszik!Gollam életmódja,barátok,társak nélkül vándorolni-mindezt többszáz évesen!,és immár cél nélkül...nem lehet egy vidám élet.
Azt meg nem hiszem,hogy Frodóék a Banyapók után befogadták volna... :roll:

Télleg :arrow: Szméagol(!) azért szerette Frodót,ugye?végülis úgy védte Gollammal(!) szemben!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64682 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, nekem is pont Bilbó példája jutott az eszembe. Ő is, ahogy elkerült tőle a Gyűrű, rohamosan elkezdett öregedni, és a könyv végén pedig már szinte a bóbiskoláson kívült mást se csinált :)

És ha Gollam nem végelgyengülés miatt hal meg, akkor pedig a Gyűrű utáni csillapíthatatlan vágya öli meg.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64631 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Tudom!!!!!! Megöregedne, mint Bilbó, és előbb-utóbb meghalna!
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64616 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
HA vmi csoda folytán túléli akkor is rövid úton meghalna mivel már úgyis 500 évet élt sztem már nem soká húzná a Gyűrű nélkül...Rövid úton összeomlana...
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64561 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Gollam
Ki tudja....az én optimista természetem! Mindent el tudok képzelni! Szerintem túlélhette volna! :) De mivel Tolkien ezt így rendezte, így jó! És szerintem így a legjobb!
Fíriel :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64539 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Utána ugrott volna?? Lehet... Végülis a Gyűrű volt a mindene!
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64190 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Yao:Igen,szerintem is!
Vagy utánamászott volna legalább.Végtére is a "Gyűrű iránti vágya" tartotta életben!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 hónapja #64184 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam nemigen élte volna túl.A Gyűrű iránti szeretete a halálba kergette volna.Ki tudja,talán magátol is utánnaugrott volna a Gyűrűnek...

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.634 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére