Rejtélyek Középföldéről

Több
19 éve 10 hónapja #232747 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Felagund írta: Miért, van másféle újraszületés is?

Van. Mint például az, amit Míriel esetében alkalmaztak végül. Azon alapul, hogy a fea magában hordozza korábbi hroájának lenyomatát, ami alapján reprodukálni lehet.


Míriel elég egyedi eset.
Szerintem az sokkal mérvadóbb, ami a LaC-ben van... (mármint a gyerekes újraszületés)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232745 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Végülis Beren halála után rendesen csatázott Idhrafanggal (vagy hogy hívták) egy három órát, és biztos nem nagyon ment volna neki fél kézzel... ;)
Bár nem hiszem, hogy annyira roncsolódott volna... :?

Carcharoth csúnyán felhasította a melkasát, abba halt bele. Szerintem valahogy visszakapta a testi épségét, szvsz a kezével együtt. Ettől még bárki felismerhette őket, és ezzel éppen a csoda látványossága és az irántuk tanusított félelemmel vegyes tisztelet nőt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232744 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Miért, van másféle újraszületés is?

Van. Mint például az, amit Míriel esetében alkalmaztak végül. Azon alapul, hogy a fea magában hordozza korábbi hroájának lenyomatát, ami alapján reprodukálni lehet.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232743 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azért a "Hiteles másolat" kicsit érdekes szóhasználat ebben az esetben szvsz... pecsétet is tettek rá?


:szőrszálat hasogat:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232742 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Miért, van másféle újraszületés is?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232741 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Bár nem hiszem, hogy annyira roncsolódott volna... :?

Hát, én úgy értettem, hogy ripityára tépték a mellkasát...
Egyébként a kérdésem tulajdonképp vonatkozhat az újjászülető tündékre is úgy általában (természetesen nem a csecsőmént való újjászületés koncepciójára vonatkozólag).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232740 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Végülis Beren halála után rendesen csatázott Idhrafanggal (vagy hogy hívták) egy három órát, és biztos nem nagyon ment volna neki fél kézzel... ;)
Bár nem hiszem, hogy annyira roncsolódott volna... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232738 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ulmo írta:

Ery írta: Bizonyosan, hiszen a lélek tér vissza új testtel.


Azért én ebben nem lennék ennyire biztos. Itt nem szimpla újjászületésről van szó, Beren és Lúthien visszatértek a halálból. Felnőtt emberként/tündeként. És mivel mindenki megismerte őket, szvsz a régi testüket kapták vissza, vagyis Beren egyik keze hiányzott.

Igen ám, csakhogy szvsz Beren fizikai valója annyira szétroncsolódhatott halálakor, hogy szvsz. egyszerűbb lehetett újat csinálni, valahogy úgy, ahogy a tünde-újjászületés egyik koncepciója szerint: egy hiteles másolatot. És akkor meg már akár csinálhattak volna neki két kezet is, nem? Vagy ennyi azért nem járt neki?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232657 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ery írta: Bizonyosan, hiszen a lélek tér vissza új testtel.


Azért én ebben nem lennék ennyire biztos. Itt nem szimpla újjászületésről van szó, Beren és Lúthien visszatértek a halálból. Felnőtt emberként/tündeként. És mivel mindenki megismerte őket, szvsz a régi testüket kapták vissza, vagyis Beren egyik keze hiányzott.

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: A palantírokat akkor is az adott helyre ill. hely felé kellett irányítani ha az ott történt régi eseményekre volt kíváncsi valaki.
Így lehetséges - szerintem - az hogy a Gyűrű készítését kutatni akaró Szarumán kénytelenségből Mordor felé nézve találkozott Szauronnal...
De ha jól tudom, Halhatatlanföld le lett zárva a középföldi palantírok elől, biztos más cég üzemeltette a hálózatot... :D


Bocsánat, de úgy tudom, hogy csak az egyik palantírral lehetett Nyugatra nézni, de az örökre elveszett...


Az a bizonyos palantír a Megye közelében, Elostirion tornyában állt, és nyugat (vagyis A Nyugat) felé nézett. Ez nem elveszett, állítólag Gandalfék vitték magukkal Valinorba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232627 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta: A palantírokat akkor is az adott helyre ill. hely felé kellett irányítani ha az ott történt régi eseményekre volt kíváncsi valaki.
Így lehetséges - szerintem - az hogy a Gyűrű készítését kutatni akaró Szarumán kénytelenségből Mordor felé nézve találkozott Szauronnal...
De ha jól tudom, Halhatatlanföld le lett zárva a középföldi palantírok elől, biztos más cég üzemeltette a hálózatot... :D


Bocsánat, de úgy tudom, hogy csak az egyik palantírral lehetett Nyugatra nézni, de az örökre elveszett...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232547 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Bizonyosan, hiszen a lélek tér vissza új testtel.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232541 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Vajon Beren, mikor visszatért a halálból Középföldére, visszakapta a leharapott kezét?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232467 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

GillGolwen írta:

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:



És (éssel nem kezdünk mondatot, de most kivételt teszek, hiszen a kivétel erősíti a szabályt :lol: ) Gandalf bizony elég bölcs volt és hatalmas!

:gandalf2:

Hát, nem tudom. Amanban már az első kor előtt is meglehetősen erősen zavarták az adást: már Melian is arról beszélt, hogy a Boldog Birodalom határain belülre ő sem képes ellátni, és azt hiszem, nála hatalmasabb lény kevés járt Középföldén... Bár igaz, hogy míg ő pusztán a gondolatai erejével próbálkozott, Gandalfnak ez esetben elég erős segédeszköz lett volna a kezében.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232393 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:



És (éssel nem kezdünk mondatot, de most kivételt teszek, hiszen a kivétel erősíti a szabályt :lol: ) Gandalf bizony elég bölcs volt és hatalmas!

:gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232191 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:


Galadriel tükre is megmuatta bizonyos mértékig a múltata, és ha jól értelmeztem, a múlt és a jelen vizsgálatánál lehette a képet irányítani. Szerintem nem kellett semmiféle adatbank, ha az, aki belenézett a palantírokba, médium volt. Márpedig olyan mágikus személynél, mint pl. Gandalf, ez könnyen elképzelhető.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #232007 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A palantírokat akkor is az adott helyre ill. hely felé kellett irányítani ha az ott történt régi eseményekre volt kíváncsi valaki.
Így lehetséges - szerintem - az hogy a Gyűrű készítését kutatni akaró Szarumán kénytelenségből Mordor felé nézve találkozott Szauronnal...
De ha jól tudom, Halhatatlanföld le lett zárva a középföldi palantírok elől, biztos más cég üzemeltette a hálózatot... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231995 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Lehet, hogy a tolkieni mitológiában a múlt a jelenkori világ része, állandóan jelenvan a valóság szövetében, csak tehetség és hatalom kell a felidézéséhez. Mint ahogy a lehetséges/valószínü jövő is, lásd jóslatok szerepe a történetekben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231970 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:


No igen, ez így van. De hogyan? Ha rögzítették, akkor kell lennie egy - jobb szó nincs rá - "Központi Adatbanknak" Hiszen ezt bármelyikkel meg lehet csinálni, de hogyan fogja az "adást"?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231956 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231951 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: A Tol Eresseában őrzött kővel valószínűleg csak Númenor elsüllyedéséig tudtak egymással kommunikálni tündék és emberek, utána a világ megváltozott, s a Halhatatlan Földek kikerültek Arda körein kívülre, tehát utána már semmi esetre sem.


No nem egészen! Ha jól emlékszem akkor Gandalf (nem te!) valahol azt mondja a könyvben, hogy ha belenézett volna, akkor Feanor munkásságára lett volna kíváncsi. Ez pedig valamiféle kapcsolatot jelenthet a valinori adatbázissal, vagy csak a memóriában lenne benne?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231943 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Műholdas palantírkapcsolat :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231941 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Tol Eresseában őrzött kővel valószínűleg csak Númenor elsüllyedéséig tudtak egymással kommunikálni tündék és emberek, utána a világ megváltozott, s a Halhatatlan Földek kikerültek Arda körein kívülre, tehát utána már semmi esetre sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231927 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

3.Aragorn írta:

Sirgon Esgalnor írta:
A palantírokról az rémlik, hogy a mesterkő Toll Eresseán maradt. A hiv. helyet nem találom.


Eszerint a tündék képesek voltak a kapcsolatfelvételre. A két faj mégis eltávolodott egymástól. Érdekes...


de nem a tündék hibájából. Érthető, hogy pl. Númenorba nem szívesen mentek egy idő után. A későbbiekben pedig az emberek kerülték őket főleg, mert féltek tőlük, meg a megváltozott világ már nem volt többé a tündék világa.

Ha figyelitek, aki hozzájuk közeledett, azt nem utasították el, lásd pl. Frodóék. És szvsz nemcsak azért, mert bajban voltak. Meg zatán a tündéknek több bajuk is származott az emberekkel való kapcsolatból. Nem is értették őket meg, magyaráztak volna afényről vakoknak?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231857 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sirgon Esgalnor írta:
A palantírokról az rémlik, hogy a mesterkő Toll Eresseán maradt. A hiv. helyet nem találom.


Eszerint a tündék képesek voltak a kapcsolatfelvételre. A két faj mégis eltávolodott egymástól. Érdekes...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231815 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Sirgon Esgalnor írta: Sasok plusz a szájukat soha befogni nem tudó orkok. Egymással se szolidárisak ha kibeszélni és szídni kell, Morgoth-szal se, legfeljebb félnek töle.

Izé. Gondolod, hogy egyik este a kocsmában sörözés közben elmesélték nolda és sinda haverjaiknak? Viccet félretéve, nem hinném, hogy lett volna bármiféle (akár közvetett, akár közvetlen) verbális érintkezés tündék és orkok között...

Azért ne zárjuk ki a hírek terjedését. Mind a GyU-ban mind a Szil-ban gyakran előfordul a szóbeszéd terjedése, és szó van mind az orkok mind az emberek és tündék részéről hirek szerzéséről. Egyébként könnyen kialakul olyan kommunikációs lánc, ahol az egyes tagok szóbaállnak egymással, de a végpontok soha. Kivéve persze a foglyok kihallgatását mindkét oldalról, mert ezt se felejtsük el mint lehetőséget.

A palantírokról az rémlik, hogy a mesterkő Toll Eresseán maradt. A hiv. helyet nem találom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231745 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sztem több is készült. Elvégre ha már az embereknek ajándékoznak 7-et, nekik miért ne lett volna. Azt se tartom elképzelhetetlennek, hogy saját palantírjaikkal kapcsolatot tudtak látesíteni a 7-tel... (ez abszolut szvsz)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231741 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Pontosan mennyi palantír készült? Jó tudom, hogy hetet adtak az embereknek, de nem csináltak többet?
[size=9:3u70exwb]Gondolom nem én teszem fel először ezt a kérdést.[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231740 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Tehát akkor a Noldák lázadásakor Valinorban/Eressëán maradtak?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 10 hónapja #231721 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én is úgy emlékszem, hogy a Palantírok még Númenor bukása előtt az emberekhez kerültek. Később azon kevés értékkel együtt -amit a Hűségeseknek sikerült megmenteniük Númenor pusztulásakor (köztük egy kis fehér facsemetével...)- a Palantírok Középföldére kerültek. Elendil így tarthatta a kapcsolatot két fiával. Erre nagy szükség is volt, enélkül ugyanis nehéz lett volna összetartani a Királyságot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #231718 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Ery írta:

Felagund írta: Occam borotvája, mi? :lol:


Pontosan erről van, szó. A jó öreg borotváról.
De a palantír ötlet sem rossz, bár nem tudom mennyire zajlott az esemény "kódolt csatornán" ;)

Szerintem Morgoth jelenléte erősen zavarhatta az adást--valószínűleg az erős akarat nagyban befolyásolta volna a vételt. Tényleg, arról volt már szó, hogy mi volt a palantírokkal az első- és másodkorban?


Mintha úgy emlékeznék, hogy az Eress¨áról jövő tündék adák volna a palantírokat a númnoriaknak a másodkorban...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.941 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére