Rejtélyek Középföldéről

Több
19 éve 7 hónapja #243377 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ahogy mondani szokás: szóbeli közlés, Ankalimontól (ő biztos valamelyik HoME-kötetből szerezte)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243356 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ez engem is érdekelne.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 7 hónapja #243262 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Felagund, ezt a tudást hol/honnan szerezted? NEM vitatkozni szeretnék, hanem csak, kíváncsi lévén, szívesen elolvasnám én is ha hozzáférhető a forrás... :) hantale!! :)
[size=9:24f4oeda](ha nem, nem ;) )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243210 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ecthelion írta: Ha jóltudom Tolkien nem írt róluk semmit azon kívül ami a Gyűrűk Urában olvasható, vagy igen ? Gondolok a származásukra (helyileg) ilyesmik...


Tudtommal az emberekkel együtt ébredtek föl Hildórienben, csak hamar elváltak tőlük (és kicsik lettek :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243185 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ha jóltudom Tolkien nem írt róluk semmit azon kívül ami a Gyűrűk Urában olvasható, vagy igen ? Gondolok a származásukra (helyileg) ilyesmik...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243182 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ecthelion írta: Volna egy kérdésem. A hobbitok is Ilúvatar teremtményei vagy ők csakúgy lettek a semmiből :) ?


A hobbitok gyakorlatilag emberek (legalábbis fëájuk sorsát tekintve)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243180 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Volna egy kérdésem. A hobbitok is Ilúvatar teremtményei vagy ők csakúgy lettek a semmiből :) ?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242841 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Mornambar írta:

Phaedra/Namarie írta: Azt tudjuk, hogy szauron Szája fekete númenori volt


Helyesbítés:
Úgy tudjuk, hogy a Száj...

Egyesek szerint pl. ork volt, de valószínű hogy ember.


Hát nem tudom, számomra a Király Visszatérben az a szöveg, hogy kétségtelenül ember volt, mi több, a fekete númenoriak közé tartozott, eléggé konkrét meghatározás. (bár érdekesen köti hozzá a párbeszédhez, de az már más kérdés)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242711 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azért kössz a válaszokat, már nem is reméltem, hogy kapok.

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242621 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Phaedra/Namarie írta: Azt tudjuk, hogy szauron Szája fekete númenori volt


Helyesbítés:
Úgy tudjuk, hogy a Száj...

Egyesek szerint pl. ork volt, de valószínű hogy ember.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242609 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Illuin írta: Nem igazán találtam megfelelő topicot, szóval lehet, hogy egy kicsit off lesz. Az szeretném megtudni, hogy a Középfölde délebbi részein letelepedett fekete númenoriak élete mennyivel hosszabb az alantasabb emberekénél(ha hosszabb egyáltalán)?


Szerintem ők már elég alantasak voltak, legalábbis erkölcsileg..

Azt tudjuk, hogy szauron Szája fekete númenori volt, és a Harmadkorban vígan flangált, nagyratörő hatalmi tervekkel. Ő valószínűleg mágia révén élt annyit, amennyit. A többi meg szvsz egy darabig többet élt, mint az átlag emberek, de mert az erkölcsi torzulással az élettartam is lecsökkent, ezért szerintem sokkal nem élhettek többet. (Teljesen magánvélemény)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #241572 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sirgon Esgalnor írta:

Felagund írta: Végülis Beren halála után rendesen csatázott Idhrafanggal (vagy hogy hívták) egy három órát, és biztos nem nagyon ment volna neki fél kézzel... ;)
Bár nem hiszem, hogy annyira roncsolódott volna... :?

Carcharoth csúnyán felhasította a melkasát, abba halt bele. Szerintem valahogy visszakapta a testi épségét, szvsz a kezével együtt. Ettől még bárki felismerhette őket, és ezzel éppen a csoda látványossága és az irántuk tanusított félelemmel vegyes tisztelet nőt.



Szerintem csak életet adtak neki, kezet nem, elvégre "Félkezű Beren" volt a neve, :roll: és nem lett volna találó, ha visszaadták volna neki. :roll:
Csatázni meg félkézzel is lehet, lásd Maedros :)
Ha életet kapott, akkor a sebei is begyógyulhattak, volt már rá példa a valós életben is, hogy emberek rendbe jöttek egy-egy súlyos baleset után... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #241524 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nem igazán találtam megfelelő topicot, szóval lehet, hogy egy kicsit off lesz. Az szeretném megtudni, hogy a Középfölde délebbi részein letelepedett fekete númenoriak élete mennyivel hosszabb az alantasabb emberekénél(ha hosszabb egyáltalán)?

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235667 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sirgon Esgalnor írta:

Felagund írta: Szerintem is ez volt a helyzet. A széttépett mellkasát meg Lúthien meggyógyította. (mint már annyiszor :D )

Én nem tudom úgy elképzelni a visszatérésüket, hogy Lúthien bevonszolja Berent egy hordágyon Menegrothba, majd nekiáll összevarni, szabni, gyógyítani, és mindezt mások leesett állal csodálják, micsoda visszatérés. Valószínűleg így rá se jöttek volna, hogy eredetileg meghaltak, mindenki azt gondolná, hogy időlegesen elvesztették az eszméletüket, aztán magukhoz tértek.


Különösen, hogy még el is temették őket, szvsz.....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233948 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Elolvastam most már képben vagyok. Vegyétek úgy mintha semmit sem mondtam volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233874 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Estelio írta: Ja itt. Én azt hittem arról beszéltek mikor Beren meghal. Most már értem mért nem értettem.

Mert arról beszélünk. ;) A második idézet arra vonatkozik. Az első pedig arra a részre, amikor Beren elveszti a fél kezét és Lúthien kiszívja a sebből a mérget--ezt a jelenetet ugyebár magad hoztad fel... ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233803 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ja itt. Én azt hittem arról beszéltek mikor Beren meghal. Most már értem mért nem értettem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233737 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
akkor idéznék...
JRRT írta, Szilmarilok (Európa, BP, 2002), p. 210: "...Lúthien az ajkával szívta ki a mérget, s megfogyatkozott erejét mind összeszedve próbálta begyógyítani az ocsmány sebet..."
és p. 214: "... Beren gyorsan eléugrott egy lándzsával, ám Carcaroth félrelökte, s Berent a földre sújtotta, a mellébe mart."...

A továbbiak elolvashatók ugyanott...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233699 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Én nem tudom úgy elképzelni a visszatérésüket, hogy Lúthien bevonszolja Berent egy hordágyon Menegrothba, majd nekiáll összevarni, szabni, gyógyítani, és mindezt mások leesett állal csodálják, micsoda visszatérés. Valószínűleg így rá se jöttek volna, hogy eredetileg meghaltak, mindenki azt gondolná, hogy időlegesen elvesztették az eszméletüket, aztán magukhoz tértek.


Ezt én sem, meg igazán azt sem ahogy Beren véres kezéből szívja ki Lúthien a mérget. Mint egy rossz vámpír, az a szép lány csurom vér pofával. Irtóztató lenne. Gondolom ha Carcharoth leharapta Beren kezét spriccelt belőle a vér, nem így van?
Egyáltalán van ilyen a könyvban hogy Berennek szétépték a mellkasát, mert én ilyenre nem emlékszem? Én a végét egész máshogy képzeletem el, egy kicsit "átírtam", mert én már a filmváltozaton gondolkodtam. Ha valakit érdekel írjon privit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233686 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Szerintem is ez volt a helyzet. A széttépett mellkasát meg Lúthien meggyógyította. (mint már annyiszor :D )

Én nem tudom úgy elképzelni a visszatérésüket, hogy Lúthien bevonszolja Berent egy hordágyon Menegrothba, majd nekiáll összevarni, szabni, gyógyítani, és mindezt mások leesett állal csodálják, micsoda visszatérés. Valószínűleg így rá se jöttek volna, hogy eredetileg meghaltak, mindenki azt gondolná, hogy időlegesen elvesztették az eszméletüket, aztán magukhoz tértek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233565 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Phaedra/Namarie írta:

Angwen írta: Az nem kérdés, hogy vissza tudták adni. A kérdés az, hogy megtették-e. Elvégre már azzal is eléggé megszegték a "szabályokat" és hatalmas kivételt tettek Berennel, hogy egyáltalán adtak neki még egy életet... De hogy a halálával még "jól is járjon"... Elképzelhetőnek tartom, hogy pusztán visszaadták azt az életét, amit elveszített, de további "javításokat" nem eszközöltek.


De nem szabad elfelejteni, hogy Beren mit csinált, és kihez ment el... tehát enenk alapján simán megengedhették neki a teljes testet.

Ebben nem vagyok biztos. A többi ember hős ezzel simán összemérhető tettekért (pl. Húrin dacol Morgoth-thal) tudtommal nem kapott semmit. Beren is pusztán Lúthien közreműködésének köszönhette a protekcióját...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233564 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta: Az nem kérdés, hogy vissza tudták adni. A kérdés az, hogy megtették-e. Elvégre már azzal is eléggé megszegték a "szabályokat" és hatalmas kivételt tettek Berennel, hogy egyáltalán adtak neki még egy életet... De hogy a halálával még "jól is járjon"... Elképzelhetőnek tartom, hogy pusztán visszaadták azt az életét, amit elveszített, de további "javításokat" nem eszközöltek.


De nem szabad elfelejteni, hogy Beren mit csinált, és kihez ment el... tehát enenk alapján simán megengedhették neki a teljes testet.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233561 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szerintem is ez volt a helyzet. A széttépett mellkasát meg Lúthien meggyógyította. (mint már annyiszor :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233560 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Az nem kérdés, hogy vissza tudták adni. A kérdés az, hogy megtették-e. Elvégre már azzal is eléggé megszegték a "szabályokat" és hatalmas kivételt tettek Berennel, hogy egyáltalán adtak neki még egy életet... De hogy a halálával még "jól is járjon"... Elképzelhetőnek tartom, hogy pusztán visszaadták azt az életét, amit elveszített, de további "javításokat" nem eszközöltek.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233440 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Hát akkor valószínűleg visszatudták adni a kezét, én kéz nélül képzeltem el a feltámadása után is, de az más.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232975 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Estelio írta:

Egy Tolkien- klubban pont ezt firtattam, és ott azt a választ kaptam, hogy a Valák korlátlan hatalommal bírnak az anyagi világ felett, tehát simán csinálhattak nekik testet.

Igen nagy hatalommal bírnak, de az emberek és tündék Ilúvatar teremtményei, a valák hozzájuk hasonlót nem tudtak csinálni. Melkor ezért tette tönkre mások által alkotott lényeket. Vagy Aule törpjei is csak Ilúvatar által kelhettek önálló életre.


Ám a fea itt adott volt, hroát pedig tudtak csinálni, Aule rá a példa.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232957 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Egy Tolkien- klubban pont ezt firtattam, és ott azt a választ kaptam, hogy a Valák korlátlan hatalommal bírnak az anyagi világ felett, tehát simán csinálhattak nekik testet.

Igen nagy hatalommal bírnak, de az emberek és tündék Ilúvatar teremtményei, a valák hozzájuk hasonlót nem tudtak csinálni. Melkor ezért tette tönkre mások által alkotott lényeket. Vagy Aule törpjei is csak Ilúvatar által kelhettek önálló életre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232924 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Ulmo írta:

Ery írta: Bizonyosan, hiszen a lélek tér vissza új testtel.


Azért én ebben nem lennék ennyire biztos. Itt nem szimpla újjászületésről van szó, Beren és Lúthien visszatértek a halálból. Felnőtt emberként/tündeként. És mivel mindenki megismerte őket, szvsz a régi testüket kapták vissza, vagyis Beren egyik keze hiányzott.

Igen ám, csakhogy szvsz Beren fizikai valója annyira szétroncsolódhatott halálakor, hogy szvsz. egyszerűbb lehetett újat csinálni, valahogy úgy, ahogy a tünde-újjászületés egyik koncepciója szerint: egy hiteles másolatot. És akkor meg már akár csinálhattak volna neki két kezet is, nem? Vagy ennyi azért nem járt neki?


Egy Tolkien- klubban pont ezt firtattam, és ott azt a választ kaptam, hogy a Valák korlátlan hatalommal bírnak az anyagi világ felett, tehát simán csinálhattak nekik testet.

Szerintetek pl. Finrod hogy születhetett újjá? csináltak neki Valinorban egy teste, vagy szülői úton?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232751 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta: LaC? Az mi? :?:
Márpedig a Morgoth's Ringben van egy leírás erről a fajtáról, nem is rövid. Azt hiszem, inkább arról van szó, hogy maga Tolkien is ingadozott a két koncepció között.


Az.
Laws And Customs... ;)
Vagy nem abban van? :?
Lényeg az, hogy MR :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #232748 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta:

Angwen írta:

Felagund írta: Miért, van másféle újraszületés is?

Van. Mint például az, amit Míriel esetében alkalmaztak végül. Azon alapul, hogy a fea magában hordozza korábbi hroájának lenyomatát, ami alapján reprodukálni lehet.


Míriel elég egyedi eset.
Szerintem az sokkal mérvadóbb, ami a LaC-ben van... (mármint a gyerekes újraszületés)

LaC? Az mi? :?:
Márpedig a Morgoth's Ringben van egy leírás erről a fajtáról, nem is rövid. Azt hiszem, inkább arról van szó, hogy maga Tolkien is ingadozott a két koncepció között.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.871 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére