Rejtélyek Középföldéről

Több
19 éve 9 hónapja #231717 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ery írta:

Felagund írta:

Angwen írta:

Ery írta: Szvsz a sas lehet a ludas ( :roll: jó kis képzavar :roll: ).

Egyetértek. (Naná, hisz az én ötletem! ;) ) A komplikáltabb megoldásokat hagyjuk meg akkorra, amikor nincs egyszerűbb. ;)


Occam borotvája, mi? :lol:


Pontosan erről van, szó. A jó öreg borotváról.
De a palantír ötlet sem rossz, bár nem tudom mennyire zajlott az esemény "kódolt csatornán" ;)

Szerintem Morgoth jelenléte erősen zavarhatta az adást--valószínűleg az erős akarat nagyban befolyásolta volna a vételt. Tényleg, arról volt már szó, hogy mi volt a palantírokkal az első- és másodkorban?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231713 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta:

Angwen írta:

Ery írta: Szvsz a sas lehet a ludas ( :roll: jó kis képzavar :roll: ).

Egyetértek. (Naná, hisz az én ötletem! ;) ) A komplikáltabb megoldásokat hagyjuk meg akkorra, amikor nincs egyszerűbb. ;)


Occam borotvája, mi? :lol:


Pontosan erről van, szó. A jó öreg borotváról.
De a palantír ötlet sem rossz, bár nem tudom mennyire zajlott az esemény "kódolt csatornán" ;)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231711 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Ery írta: Szvsz a sas lehet a ludas ( :roll: jó kis képzavar :roll: ).

Egyetértek. (Naná, hisz az én ötletem! ;) ) A komplikáltabb megoldásokat hagyjuk meg akkorra, amikor nincs egyszerűbb. ;)


Occam borotvája, mi? :lol:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231710 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ery írta: Szvsz a sas lehet a ludas ( :roll: jó kis képzavar :roll: ).

Egyetértek. (Naná, hisz az én ötletem! ;) ) A komplikáltabb megoldásokat hagyjuk meg akkorra, amikor nincs egyszerűbb. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231706 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Más módja is volt az info szerzésnek Középföldén. Nem volt feltétlenül szükség szemtanúkra. A tündék más módon is értesülhettek az eseményről. Elvégre a Palantírokat is ők készítették... (Persze az se kizárt, hogy esetleg látta vki...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231693 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Nolda jövőbelátás? Hm? :deal:

Nem hinném. Az egész csak bámulós propaganda...

De félre a tréfával. Szvsz a sas lehet a ludas ( :roll: jó kis képzavar :roll: ).

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231690 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nolda jövőbelátás? Hm? :deal:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #231610 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sirgon Esgalnor írta: Sasok plusz a szájukat soha befogni nem tudó orkok. Egymással se szolidárisak ha kibeszélni és szídni kell, Morgoth-szal se, legfeljebb félnek töle.

Izé. Gondolod, hogy egyik este a kocsmában sörözés közben elmesélték nolda és sinda haverjaiknak? Viccet félretéve, nem hinném, hogy lett volna bármiféle (akár közvetett, akár közvetlen) verbális érintkezés tündék és orkok között...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231563 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sasok plusz a szájukat soha befogni nem tudó orkok. Egymással se szolidárisak ha kibeszélni és szídni kell, Morgoth-szal se, legfeljebb félnek töle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta:

Angwen írta:

Phaedra/Namarie írta: Ki mesélte el, mi történt Fingolfinnal, amikor Melkorral harcolt? Azért kérdezem, mert Tolkien szerint egyedül állt ki Melkor ellen...

Jó kérdés. Én a sasokra tippelek.


Vagy a Fingolfint titokban követő tündékre, esetleg a mindentudó narrátorra ;)


Vagy az orknak öltözött tünde kémekre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231520 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Phaedra/Namarie írta: Ki mesélte el, mi történt Fingolfinnal, amikor Melkorral harcolt? Azért kérdezem, mert Tolkien szerint egyedül állt ki Melkor ellen...

Jó kérdés. Én a sasokra tippelek.


Vagy a Fingolfint titokban követő tündékre, esetleg a mindentudó narrátorra ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231492 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Phaedra/Namarie írta: Ki mesélte el, mi történt Fingolfinnal, amikor Melkorral harcolt? Azért kérdezem, mert Tolkien szerint egyedül állt ki Melkor ellen...

Jó kérdés. Én a sasokra tippelek.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #231461 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Phaedra/Namarie írta: Ki mesélte el, mi történt Fingolfinnal, amikor Melkorral harcolt? Azért kérdezem, mert Tolkien szerint egyedül állt ki Melkor ellen...


Egy ilyen horderejű esemény nem sokáig maradhatott titokban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229519 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ki mesélte el, mi történt Fingolfinnal, amikor Melkorral harcolt? Azért kérdezem, mert Tolkien szerint egyedül állt ki Melkor ellen...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229133 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Csak Szilmaril van nállam. Szil. XXIV Earendil utazása 292-300.o. szerint nem Maedhros hanem Maglor szánta meg és vette magához Elrost és Elrondot. Hogy hogy szabadulnak meg, arrol nem esik szó, de gondolom akkor, amikor a beleriandi tündék az amani seregekhez csatlakoznak a nagy csata elött. Máskülönben nem türték volna meg Maglort és Maedhrost az oldalukon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229123 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ezen már én is agyaltam. Azt minden esetre tudjuk, hogy jól megvoltak Maedhrosnál. Valaki aki nálam tájékozottabb, tud erről vmit?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229114 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sil írta:

Mornambar írta: Továbbá a végén Galadriel és Celeborn is Mórián át megy vissza Lórienbe.

Miért mentek volna pont Mórián át? Ezt honnan vetted? :?: Amikor hazafelé mennek Minas Tirithből, Galadrielék igaz, hogy a nyugati úton mennek, de a Caradhras - Feketepataki Zúgó útvonalon...


Celeborn a Harmadkorban mégiscsak úgy dönt, hogy belép Móriába? (Mória azért még a Gyűrű megsemmisülte után is rejthetet veszélyeket..)

Más: tudunk-e valamit arról, hogy hogyan nevelkedett, mit csinált Elrond és elros Maedhros fogságában, és mikor "szabadultak meg" Maedhrostól?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228977 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion írta: Arról nem beszélve, hogy ha csak a Minas Tirith-Lórien útvonalat nézem: nos, Mória nem esik útba... :D

Na igen, először erre gondoltam én is, hogy nem is esik útba, de megnéztem, és tényleg jókora kerülőt tettek, és nyugat felől mentek (azaz először a Rohani Kapu felé, aztán fel Mória kapujának közelébe, és a Caradhrason át haza), mert még sok megbeszélnivalójuk volt Elronddal és Gandalffal...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228720 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Mornambar írta:

Sil írta:

Mornambar írta: Továbbá a végén Galadriel és Celeborn is Mórián át megy vissza Lórienbe.

Miért mentek volna pont Mórián át? Ezt honnan vetted? :?: Amikor hazafelé mennek Minas Tirithből, Galadrielék igaz, hogy a nyugati úton mennek, de a Caradhras - Feketepataki Zúgó útvonalon...


:roll:
Na erre nem gondoltam!


Arról nem beszélve, hogy ha csak a Minas Tirith-Lórien útvonalat nézem: nos, Mória nem esik útba... :D

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228717 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sil írta:

Mornambar írta: Továbbá a végén Galadriel és Celeborn is Mórián át megy vissza Lórienbe.

Miért mentek volna pont Mórián át? Ezt honnan vetted? :?: Amikor hazafelé mennek Minas Tirithből, Galadrielék igaz, hogy a nyugati úton mennek, de a Caradhras - Feketepataki Zúgó útvonalon...


:roll:
Na erre nem gondoltam!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228648 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Mornambar írta: Továbbá a végén Galadriel és Celeborn is Mórián át megy vissza Lórienbe.

Miért mentek volna pont Mórián át? Ezt honnan vetted? :?: Amikor hazafelé mennek Minas Tirithből, Galadrielék igaz, hogy a nyugati úton mennek, de a Caradhras - Feketepataki Zúgó útvonalon...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228632 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nem csak bevágta az ajtót hanem fákat mag sziklákat tett az útba->"A hangokból ítélve attól tartok, hogy sziklákat halmoznak a kapu elé ,a fákat kirántják és elreteszelik velük a kapuszárnyakat..."De akkor is tündék.... :wink: csak kitaláltak valamit!

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228626 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

olorin.papa írta: Már csak az érdekel, hogy Celebornék hogyan jutottak ki a nyugati kapun, amit a Kapu Őrizője eltorlaszolt


ad. 1.) A nyugati kapun BEjutottak :)
ad. 2.) Csak a filmben láthattunk "torlaszolást". A könyvben mindössze bevágta az ajtókat. :deal:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228610 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Gollamnak elég volt egy kis párkány, vagy olyan fal is, ahol meg tudott kapaszkodni. De én is azt hiszem, hogy valamiféle ork-ösvények voltak még a hídon kívül is. Gollam pedig, ha magától nem is találta volna meg azokat, észrevétlenül követhette az orkokat (tudjuk, hogy milyen csendben tudott valakinek a nyomába szegődni).

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228608 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Mornambar írta:

Dínchamion írta: Követte Aragornékat. Mivel azok lényegében észvesztve rohantak kifele, nem volt nehéz dolga.


Igen, de hogyan? Átbújt a balrog lábai között, miközben az ott Gandalffal szórakált? Vagy sietve újjáépítette a hídat?
Továbbá a végén Galadriel és Celeborn is Mórián át megy vissza Lórienbe.

Ezek szerint a közelben kellett lenni egy másik útnak is.
Ha távol van, Gollam elveszti a nyomukat.


Biztosan volt másik út is, amit szvsz az orkok készítettek, mert ők ia kijutottak valahogy, hiszen még Lórienbe is eljutottak
Már csak az érdekel, hogy Celebornék hogyan jutottak ki a nyugati kapun, amit a Kapu Őrizője eltorlaszolt

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228604 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Toma gazda írta: tudtommal nem csak Khazad Dum hídja állt rendelkezésre az átkeléshez voltak más utak is.


Olyan utak is, amiken Aragornék nem tudtak menni, de Gollam elboldogult (pókstílusban).

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228600 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
tudtommal nem csak Khazad Dum hídja állt rendelkezésre az átkeléshez voltak más utak is.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228599 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Dínchamion írta: Követte Aragornékat. Mivel azok lényegében észvesztve rohantak kifele, nem volt nehéz dolga.


Igen, de hogyan? Átbújt a balrog lábai között, miközben az ott Gandalffal szórakált? Vagy sietve újjáépítette a hídat?
Továbbá a végén Galadriel és Celeborn is Mórián át megy vissza Lórienbe.

Ezek szerint a közelben kellett lenni egy másik útnak is.
Ha távol van, Gollam elveszti a nyomukat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228566 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
1. Nem is tudtam, hogy létezik haradi átírás. Mindenesetre nagyon különbözik az eredetitől, habár azért fel lehet ismerni. Egyébként honnan lehet tudni a haradi átírásról?

2. Tudjuk, hogy Gollamnak mindig éktelen szerencséje volt, hisz többször menekült meg olyan helyzetekből, amelyben mindenki más meghalt volna. Úgy tűnik, tényleg a sors szánta neki azt a fontos feladatot, hogy végül is ő semmisítse meg a Gyűrűt,s egészen addig ne haljon meg.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219739 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Egy egész topik foglalkozik Bombadillal.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.899 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére