Gondolatok

Több
18 éve 1 hónapja #299248 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Húú ez jó kérdés. Hogy én mit változam az elmúlt 4 évben?
Felnőttem ez biztos.
Amikor idejöttem akkor kezdtem el a középiskolát, amit utáltam végig. Elvesztettem és megtaláltam önmagam nem is egyszer, megtanultam, hogy mindenkit el kell fogadni olyannak amilyen, és ha még is változtatni akarunk rajta akkor nem drasztikus módszerekkel. Megtanultam, hogy tanulni érdemes, és jó, és értékes, hogy segítséget kérni nem szégyen. Változott a zenei ízlésem, a dolgokhoz való hozzáállásom. Az értékítéletem. Mostmár fel merem vállalni magamat, ez nem mindig volt így. Hogy a kor nem számít a barátságban és más kapcsolatokban, hogy a kicsik is értékes emberek, hogy minden megoldható egy kis segítséggel. Egy kis bigyóból ami voltam Emberré váltam az MTT-ben.

Most így ennyi jut eszembe hirtelen. Majd elolvasom a naplókat és ha érdekel valakit akkorbővebben kifejtem.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299246 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Inkább most egy kézenfekvőbb téma jutott eszembe ennek kapcsán. Mit változtunk?
Mindenki nézze meg az MTT-ben/A közösségben/fórumon eltöltött 5/4/3/2/1 évét, s próbáljon meg válaszolni erre a kérdésre itt a topicban!

Miben változtam én? (Nem tőletek kérdezem, ezt teszem fel magamnak. :wink: )

Annyiszor kiveséztük, hogy az Mtt, a közösség mit változott, de hogy ezen belül mi magunk milyenek lettünk személyenként megnézve, ilyen még nem volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299244 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hasonló dolgok filoztam valamelyik nap. Valahogy eltévedtem a neten és megnéztem a régi 2003as velemi képeket. Annyival simább volt az arcunk, pedig csak három évvel voltunk fiatalabbak, de mintha egy egészen másik élet, világ lett volna az. Mi történt közben? Nem tudom elképzelni, hogy 3 év alatt ennyi rossz történt volna, hogy ne tudnánk felhőtlenek lenni mint akkor.

Gandalf: dobd fel az e gyik témát onnan ami tetszik:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299241 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nosztalgiáztam egy picit. Visszaolvastam a Gondolatok topic első X. oldalát, hogy megnézzem, milyenek voltunk akkoriban és milyen témákról hogyan vitatkoztunk.

Ami elsőre szembetűnt, hogy nagyon merészen belemondtuk egymás arcába a véleményünket, de annélkül, hogy sértősédés lett volna belőle! Nem volt finomkodás, udvarias körök, kimondtuk, ami a szívünkön volt, de sosem személyeskedően és mindig jó fogadtatásban részesültek a vélemények. Heves viták voltak, de ezekben a lelkesedés és érdeklődés dominált, nem a mimóza lelkünk megsértett érzékenysége.

Olyan témákban, mint környezetvédelem, vallás, lélek, szerelem, párkapcsolatok, társadalmi porblémák, stb. stb.

Miért van az, hogy mostanság, ha felmerül egy vitás kérdés, abból mindig vérre menő ellentét lesz, mi az, amit annak idején jobban tudtunk? Most már jól oda kell figyelnünk minden bejegyzésünknél, nehogy valakit megsértsünk a véleményünkkel, ha nem akarunk flémet.

A másik dolog, hogy nagyon sok téma, ami annak idején felmerült, most újra feldogozható lehetne, más fejjel, más tapasztalatok tükrében. Igaz, más emberekkel is, mert a társaság döntő része már lecserélődött.

Nekem hiányzik a "régi" Gondolatok-topic.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299101 Írta: Eldamyn
Eldamyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Theala Vandron írta:

veramacska írta: Én azt olvastam valami hülye kölyökkönyvben hogy az ősember igy számolt eleinte: 1 2 3 sok... :lol: én nem vagyok ősemberke kutató, azt se tudom iggaz é, de akkor ez hányas számrendszernek minősülne?


Az áltsulis biosztanárom szerint a biológusok egy része ma is így számol... :wink:


Nem _egészen_ igaz: a növénytanosok például ötig tudnak számolni, mert az egyik kezükben van a virág :mrgreen:

Hm.. attól függ, milyen virág. A szirmok is fölhasználhatóak... :roll:

"Én akkor is betöröm ezt a lovat!" /Léod utolsó mondata/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298851 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Theala Vandron írta:

veramacska írta: Én azt olvastam valami hülye kölyökkönyvben hogy az ősember igy számolt eleinte: 1 2 3 sok... :lol: én nem vagyok ősemberke kutató, azt se tudom iggaz é, de akkor ez hányas számrendszernek minősülne?


Az áltsulis biosztanárom szerint a biológusok egy része ma is így számol... :wink:


Nem _egészen_ igaz: a növénytanosok például ötig tudnak számolni, mert az egyik kezükben van a virág :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298837 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Olosta (Aelalin) írta:

veramacska írta: Én azt olvastam valami hülye kölyökkönyvben hogy az ősember igy számolt eleinte: 1 2 3 sok... :lol: én nem vagyok ősemberke kutató, azt se tudom iggaz é, de akkor ez hányas számrendszernek minősülne?


Varga Csaba: JEL JEL JEL, avagy az ABC 30.000 éves története c. könyvében van egy érdekes fejezet "Másfajta jelek" címmel. Ebben a Lascaux barlag festményein található jeleket vesézi ki, amik valószínűleg számok lehetnek. Össze is hasonlítja a maya számjelekkel (ők 20-as számrendszerben számoltak), és kiderül, hogy gyakorlatilag ugyanazon a logikán működik ez is. Ráadásul ezen logika mentén el is olvassa a lascauxi számokat, így pl. kiderül, hogy az ősemberek felírták a falra a 876721-et is. Vajon miért?
Van még egy-két érdekes rész a fent említett könyben (vagyis az egész íromány nagyon érdekes). Érdemes elolvasni. :wink:


Lehet hogy népszámlálást tartottak Európában. :D


Igen, tudom, hogy marha hülyén hangzik amit írtam. :)
Meg mért is éppen a maya számjelekkel hasonlítja össze, meg ilyenek.
Nos, mindennek van teljesen logikus magyarázata a könyvben, és én nem vagyok most hajlandó ezt leírogatni nektek, mert nagyon hosszú lenne.

De ha logikusan gondolkozik az ember: hogyan is kezdjük el jelölni, ha összeszámolunk valamit? Strigulákat húzunk. Általában négyet, aztán az ötödikkel áthúzzuk a csoportot, és újat kezdünk. Aztán az így kialakult ötös csoportokat számoljuk össze. Vagy pontokkal teszünk hasonlóan (csak ugye négy pontot nem lehet áthúzni, vagy ha igen: az már egyenes :arrow: jé, meg is van, hogy hogyan lehet legegyszerűbben jelölni az ötöst!)
Szóval lehet, hogy azért alakultak ki a tízestől eltérő számrendszerek, mert ugye 10 darab egymás mellé húzott vonalat nem "ismer fel" az emberi szem. Azt már újra meg kéne számolni. De 4 vonalból ránézésre is meg tudod állapítani, hogy négy. Ugyanígy 4 pontból is. Aztán már csak kombinálni kell a vonalakat és jeleket, és kész is mondjuk a 20-as számrendszer. :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298835 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Olosta (Aelalin) írta:

veramacska írta: Én azt olvastam valami hülye kölyökkönyvben hogy az ősember igy számolt eleinte: 1 2 3 sok... :lol: én nem vagyok ősemberke kutató, azt se tudom iggaz é, de akkor ez hányas számrendszernek minősülne?


Varga Csaba: JEL JEL JEL, avagy az ABC 30.000 éves története c. könyvében van egy érdekes fejezet "Másfajta jelek" címmel. Ebben a Lascaux barlag festményein található jeleket vesézi ki, amik valószínűleg számok lehetnek. Össze is hasonlítja a maya számjelekkel (ők 20-as számrendszerben számoltak), és kiderül, hogy gyakorlatilag ugyanazon a logikán működik ez is. Ráadásul ezen logika mentén el is olvassa a lascauxi számokat, így pl. kiderül, hogy az ősemberek felírták a falra a 876721-et is. Vajon miért?
Van még egy-két érdekes rész a fent említett könyben (vagyis az egész íromány nagyon érdekes). Érdemes elolvasni. :wink:


Lehet hogy népszámlálást tartottak Európában. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298820 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok

veramacska írta: Én azt olvastam valami hülye kölyökkönyvben hogy az ősember igy számolt eleinte: 1 2 3 sok... :lol: én nem vagyok ősemberke kutató, azt se tudom iggaz é, de akkor ez hányas számrendszernek minősülne?


Varga Csaba: JEL JEL JEL, avagy az ABC 30.000 éves története c. könyvében van egy érdekes fejezet "Másfajta jelek" címmel. Ebben a Lascaux barlag festményein található jeleket vesézi ki, amik valószínűleg számok lehetnek. Össze is hasonlítja a maya számjelekkel (ők 20-as számrendszerben számoltak), és kiderül, hogy gyakorlatilag ugyanazon a logikán működik ez is. Ráadásul ezen logika mentén el is olvassa a lascauxi számokat, így pl. kiderül, hogy az ősemberek felírták a falra a 876721-et is. Vajon miért?
Van még egy-két érdekes rész a fent említett könyben (vagyis az egész íromány nagyon érdekes). Érdemes elolvasni. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298817 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok

veramacska írta: Én azt olvastam valami hülye kölyökkönyvben hogy az ősember igy számolt eleinte: 1 2 3 sok... :lol: én nem vagyok ősemberke kutató, azt se tudom iggaz é, de akkor ez hányas számrendszernek minősülne?


Az áltsulis biosztanárom szerint a biológusok egy része ma is így számol... :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298740 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nemtom van e valami köze egymásnak a két dologhoz, de a legtöbb nép nem 10es számrendszerben számolt az ókorban. ájn cváj dráj... elf cvölf pl.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298738 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én azt olvastam valami hülye kölyökkönyvben hogy az ősember igy számolt eleinte: 1 2 3 sok... :lol: én nem vagyok ősemberke kutató, azt se tudom iggaz é, de akkor ez hányas számrendszernek minősülne?

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
18 éve 1 hónapja #298726 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Gondolatok

Feanor Faelivrin írta: Vajon hogyha egy kezünkön 6 ujj lenne, 12-es számrendszerben számolnánk?


Feanor: te tünde vagy, és 12es számrendszerben számolsz... hány ujj van a kezeden? :P ;)
amúgy elgondolkodtató... hiszen könnyen lehet, hogy köze van egymáshoz az ujjak számának és számrendszernek, ha azon kezdtek az emberek számolni, ahogy kicsiny gyermekek ma is teszik.....habár... habár... vmi szagember? :)
:nemolvastaanemtomhányoldallalezelőttit:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298723 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mintha valahogy tökugyanezt kérdezted volna oldallal korábban... :P

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298716 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Feanor Faelivrin írta: Vajon hogyha egy kezünkön 6 ujj lenne, 12-es számrendszerben számolnánk?


Deja vue? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298704 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Vajon hogyha egy kezünkön 6 ujj lenne, 12-es számrendszerben számolnánk?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298647 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
A fehérjeszintézis minimális hibaszázalékában sokat segítenek az atomok felépítései, meg a hibajavító enzimecskék. Mert ugye ha valami csak két kötést tud létesíteni, az nem fog hatot, ha meg mégis akkor jön az enzim. Hihetetlen hogy a dolog azelképesztő bonyolultsága mellett milyen egyszerű és logikus.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298643 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cerebrum írta: Ben, ezeknek a biológiai rendszereknek több száz millió évük volt arra, hogy tökéletesedjenek, ezért tűnnek olyan elképzelhetetlenül precíznek és hibátlannak. Nincs itt tehát szükség semmiféle "felsőbb irányítóra", hacsak ezen nem evolúciós mechanizmusokat értünk.

Akár azt is, csak épp mint példa, ez jutott eszembe. :) Bár ez már tényleg Vallástopik-téma. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja - 18 éve 1 hónapja #298642 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ben Kenobi írta: Hát nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy a biológiában is a transzcendencia megerősítését látom. Amennyire óráról emlékszem pl. a fehérjeszintézisre, tudtommal, elég egy apró hiba és úgymond romba dől az egész. Lehet, hogy velem van a baj, de az, hogy mindezt a véletlen irányítsa, túl bizonytalan nekem. Vagy hogy mondjam... nem tudom elképzelni valami felsőbb irányítás nélkül ezt az egész rendszert, ami ne irányítaná, hogy ép az apró hibák ne következzenek be. :) Ettől függetlenül még csúszhat porszem a gépezetbe, nem erről van szó... Azt hiszem, Konrad Lorenz mondotta volt, hogy minél jobban belemélyed valaki ebbe, annál jobban meggyőződik a transzcendencia léte felől, vagy vmi ilyesmi. (Fela, Cereb, vagy vki, ti úgyis biztos jobban tudjátok ezt, javítsatok, ha nem jó. :D )


Ben, ezeknek a biológiai rendszereknek több száz millió évük volt arra, hogy tökéletesedjenek, ezért tűnnek olyan elképzelhetetlenül precíznek és hibátlannak. Nincs itt tehát szükség semmiféle "felsőbb irányítóra", hacsak ezen nem evolúciós mechanizmusokat értünk. Különben is, ha létezne egy "felsőbb irányító", egy mindenható tudatos lény, akkor nem szabadna, hogy ebbe rendszerbe hibák csússzanak be. Hiszen akkor már az illető "felsőbb irányító" sem lenne mindenható, egy nem mindenható lénytől meg hogyan várhatnánk el egy ilyen szinte majdnem tökéletes rendszer kitalálását és megalkotását?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298638 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Anglachel/Gurthang írta: Én is láttam már úgy, de az eredeti így van. Nem rossz ötlet-et asszem a [dt]-be írta be valaki.

Én [dt]-nél régeben ismerem, még talán itt a fórumon is előfordult egy aláírás erejéig. :D

Google meg jóbarát ;)

OFF vége, különben kivágnak minket. :P :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298637 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sirgon Esgalnor írta: Csak annyi atomtöltetünk van, hogy némi felületi bör radírozást alkalmazhatnánk a bolygón, de az se lenne elég az emberiség 100%-os elpusztításához, még a nukleáris télt figyelembe véve se. A civilizácó és a nyugati népek viszont óriási kárt szenvednének. Számos ország tünne el örökre.


Ha már itt tartunk, a világnak annyi shaolin kungfusa van, hogyha azokat mind ráeresztenénk a világra, elpusztulna az emberiség. :lol:
Nem kell ide atom.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298635 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ben Kenobi írta:

Anglachel/Gurthang írta: Azt hiszem, jó ötlet lenne - mondta Ghandi, mikor a nyugati civilizációról kérdezték.

"Nem rossz ötlet." - egész pontosan. ;)

www.vicclap.hu/idezet/Mahatma+Ghandi/

Én is láttam már úgy, de az eredeti így van. Nem rossz ötlet-et asszem a [dt]-be írta be valaki.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298634 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

veramacska írta: Amugy: Honnan tudjátok kinek mennyi atomtöltete van? Emtété titkosszolgálat hmmm?

Oh, simán. :D DDD Sőt, már az MTT is elkezdett titokban fegyverkezni, biztos, ami biztos. :lol: Khm... bocsánat az OFFért. :oops: :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298633 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ben Kenobi ezt ird a vallásba, majd ott leszedjük a fejed :P Amugy: Honnan tudjátok kinek mennyi atomtöltete van? Emtété titkosszolgálat hmmm? Lehet van annyi hogy kinyirjuk magunkat, csak rejtve...

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298629 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy a biológiában is a transzcendencia megerősítését látom. Amennyire óráról emlékszem pl. a fehérjeszintézisre, tudtommal, elég egy apró hiba és úgymond romba dől az egész. Lehet, hogy velem van a baj, de az, hogy mindezt a véletlen irányítsa, túl bizonytalan nekem. Vagy hogy mondjam... nem tudom elképzelni valami felsőbb irányítás nélkül ezt az egész rendszert, ami ne irányítaná, hogy ép az apró hibák ne következzenek be. :) Ettől függetlenül még csúszhat porszem a gépezetbe, nem erről van szó... Azt hiszem, Konrad Lorenz mondotta volt, hogy minél jobban belemélyed valaki ebbe, annál jobban meggyőződik a transzcendencia léte felől, vagy vmi ilyesmi. (Fela, Cereb, vagy vki, ti úgyis biztos jobban tudjátok ezt, javítsatok, ha nem jó. :D )

Az emberiség meg szerintem előbb-utóbb kipusztítja magát és a természete is, ha így halad, márpedig úgy néz ki, nem tanul a hibáiból. :roll: Bár szvsz a természet majd regenerálódik.

Anglachel/Gurthang írta: Azt hiszem, jó ötlet lenne - mondta Ghandi, mikor a nyugati civilizációról kérdezték.

"Nem rossz ötlet." - egész pontosan. ;)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298628 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Különben is, ha vannak más civilizációk az űrben, (szvsz vannak) akkor honnan tudják, hogy nem mi vagyunk a legfejlettebbek? Ez is lehetséges, nem?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298626 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sirgon Esgalnor írta: A csillagászok egy része viszont aggodalommal hallgatja az ür némaságát, és arra következtet belöle, hogy a civilizációk nem túl tartós és sikeres termékei az univerzumnak.


Azt hiszem, jó ötlet lenne - mondta Ghandi, mikor a nyugati civilizációról kérdezték.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298625 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sirgon Esgalnor írta: Csak annyi atomtöltetünk van, hogy némi felületi bör radírozást alkalmazhatnánk a bolygón, de az se lenne elég az emberiség 100%-os elpusztításához, még a nukleáris télt figyelembe véve se. A civilizácó és a nyugati népek viszont óriási kárt szenvednének. Számos ország tünne el örökre.


Ez roppant megnyugtató :mrgreen:

Sirgon Esgalnor írta: A csillagászok egy része viszont aggodalommal hallgatja az ür némaságát, és arra következtet belöle, hogy a civilizációk nem túl tartós és sikeres termékei az univerzumnak.


Vagy csak nem túl gyakoriak ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298623 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Anglachel/Gurthang írta: Én úgy tanultam, hogy Isten megteremtette Ádámot, aztán Évát. :roll:
Ez meg mind hülyeség. : P


Hol, biológiaórán???

Amúgy figyelem!

Cerebrum =/= Celebrum (és nem sindarin, hanem latin ;) )

Látod-látod kolléga sok baj van a nevekkel :D


Bocs, szerkesztve.

Hát, nemcsak bioszon, de mivel a biosztanárunk vallásos volt, ennek a kettőnek a keveréke volt a tananyag. Öhm. Vagyis megtanította a tananyagot, aztán közölte, hogy ez marhaság, és nem muszáj elhinni. Aztán elmondta az ő egyéni 3.0ás verzióját.

De elsősorban, NEM, nem bioszon tanultam. :wink:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #298622 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Csak annyi atomtöltetünk van, hogy némi felületi bör radírozást alkalmazhatnánk a bolygón, de az se lenne elég az emberiség 100%-os elpusztításához, még a nukleáris télt figyelembe véve se. A civilizácó és a nyugati népek viszont óriási kárt szenvednének. Számos ország tünne el örökre.
A csillagászok egy része viszont aggodalommal hallgatja az ür némaságát, és arra következtet belöle, hogy a civilizációk nem túl tartós és sikeres termékei az univerzumnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.322 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére