Gondolatok

Több
17 éve 10 hónapja #305255 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
én álmodtam már akkor is amikor elájultam... Azt álmodtam, hogy orvosnál vagyok és igazolást kérek. És amikor pár pillanat mulva felébredtem akkor nem tudtam hol vagyok, mit keresek ott és mért vág mindenki olyan rémült arcot.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305250 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Vajon a kómások álmodnak?

Tudomásom szerint nem, éppúgy mint az aki elájult. A kóma ugyanis eszméletvesztés, míg álmodni az alvás valamelyik speckó szakaszábaan szoktak (talán ez a REM?)

Fimbrethil írta: és aki reggel több álmára is emléxik? velem az is alőfordult már...

Én is szoktam, mivel eléggé tudatosan alszom: gyakran minden álmom végén egy nagyonenyhén felriadok, tudatosul hogy mit álmodtam, aztán alszom vissza.

Az alváskutatás az egyik legérdekesebb területe az orvostudománynak (mármint itt érdekes eredményeket is érnek el)

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305196 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fimbrethil írta: és aki reggel több álmára is emléxik? velem az is alőfordult már...

edzett elme. nem kötelező ezeket elfelejteni, nem mindenki felejti el, de ritkán emlékszik valaki mindegyikre vagy csak többre. persze ezt lehet fejleszteni.
olyan is van, hogy valaki megrögzötten állítja, hogy nem álmodik, pedig mindenki álmodik, csak ő képtelen rá emlékezni. és minden eset normális.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305193 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
és aki reggel több álmára is emléxik? velem az is alőfordult már...

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305139 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: De ha egy elég mély álomból ébredsz nagyon hirtelen arra sem emlékszel

ŰDe pont hogy igen, mert ha álmodsz, akkor a REM-szakaszban vagy, és két perccel a szakasz után (NREM) már nem melékszel az álomra. Tehát ha reggel emlékszel álomfoszlányokra vagy az egészre, akkor épp a közepén ébredtél fel, vagy az álom végén.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305133 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De ha egy elég mély álomból ébredsz nagyon hirtelen arra sem emlékszel

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305131 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem nem nagyon tudhatnak magukról, bár ezt nehéz biztosra állítani. Mindenesetre, akik magukhoz tértek egy kómából, semmire sem emlékeztek vissza, ami ebben az időszakban történt velük.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305127 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én valószínűleg összetörnék, lelkileg összezuhannék, nagyon nehéz lenne megemészteni, hogy mindaz, amiért egészen addig küzdöttem, avyg amit egészen addig alakítgattam és formáltam, már abszolút nem olyan, mint ahogy "ott hagytam". Ez azért eléggé felkavarna.
És mivel tudom, hogy alapvetően gyenge ember vagyok, képes lennék egy nagyon súlyos és rendkívül kiborító helyzetben akár öngyilkos is lenni. Tudom, hogy ilyet nem szabad mondani. De úgy érzem, hogy ha valami nagyon rendkívüli történne, amin nehezen lehetne túllépni, ez ilyen helyzetben talán képes lennék ilyesmire.
De ha nem is, hát bezárkóznék, magamba fordulnék, mert elég nehéz lenne befogadnom azt, hogy kész, ennyi volt, amiért küzdöttem eddig, mert nincs többé.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #305124 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Vajon a kómások álmodnak? És ha igen akkor mit? Tovább az életüket? Mit tennétek ha x év kóma után felébrednétek és kiderülne, hogy minden megváltozott amiért éltetek?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #302031 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Van valakinek otthon rendben működő diavetítője, amit kölcsön tudna adni csütörtökre(október 5.)?

Légyszi, segítsetek!

Köszönöm!
M

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 órája #301428 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az MTT különös társaság. Először szokatlan volt, aztán egyszerűen otthonosan éreztem és érzem magam itt, illetve köztetek. Alkalmanként egymásra találunk, beszélgetünk... hallgatunk egy sort és játszunk. Jó ez így, ezért is sajnálom, mikor nem tudok részt venni egy-egy találkozon, közös programon.
Hogy lelki sérültek lennénk, vagy lennék jómagam ?!! Nem hiszem, (max annyira, mint bárki más :-) ))) sokkal inkább azt hiszem , hogy vágyaink másfelé visznek bennünket, mint az un. átlag. Sokan talán ezért nem tudnak mit kezdeni az MTT-vel. Számomra Tolkien világa legalább annyira vonzó, mint az itt megismert emberek, ezt az érzést a szorospataki tábor hátványozta.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #300001 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tolkien világa sokszor menedék, így rátalál az akinek erre szüksége van. És aki arra rátalál, könnyedén rátalál erre a társaságra is. Így van itt ennyi lelki sérült :)
Én mondjuk nem akkor kerültem ide amikor lelki sérült voltam... Bár ez attól függ, hogy mit nevezünk annak hogy ide kerültem... Az első LEPet amin megjelentem, s utána regisztráltam a Fórumon, vagy az első talijaim, első Győri tali, majd eslő Kismaros... Utána hosszú hosszú kimaradás... És végül a tavalyi tábor, idei farsang és ismét tábor... Van néhány számomra rendkívül fontos ember itt, de nem vagyok annyira benne a társaságban, így bár rengeteget változtam, ez általánosságban nem az MTT miatt / hatására történt. Én az elmúlt 4 évben csendesebbé váltam, pesszimistábbá, meglelkisérültem... :wink: Változott a külsőm és belsőm egyaránt, helyenként 180 fokos fordulattal, tágult a látóköröm. És mégis, talik nélkül is komoly szerepet játszott az életemben az MTT, de a jellememre gyakorolt hatások közül csak egy volt a sok közül. Itt találkoztam igazán először a "szélsőségekkel", hatottak rám pozitívan és negatívan egyránt.
A flémelések... Elmúlt az MTT olyasfajta varázsa, hogy egy álom társaság, kirajzolódtak benne az emberek, akik ugyanolyan emberek mint mindenki más, ugyanolyanok mint én, a "társaságból" barátok lettek, sokkal közelibb kapcsolat, és a közelebbi kapcsolatban szabadabban nyilatkozik az ember. Amikor a reakciók fajulnak el, abban pedig szerintem szerepet játszik az hogy a dühös emberek hergelik egymst.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #299986 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Gondolatok

Theala Vandron írta: Hé, ezt a csapatot mindenki akkor találja meg, mikor éppen lelki sérült? :wink:


Ez már csak ilyen kripli banda. :lol: (Ezt természetesen szeretetből írtam ám!!! :D )

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hete #299980 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hogy mit változtatott rajtam ez a társaság?
Hmmm... Hát először ezen a Fórumon kezdtem el netezni, itt tanultam meg a netikettet, ez volt az első netes társaság, amihez csatlakoztam. Utólag is köszönöm mindenkinek, aki a legalapvetőbb szabályokat magyarázgatta nekem az első hetekben. Jó sok türelemre volt szükségük. :wink:
Másodszor pont akkor kerültem ide, amikor befejeztem az általános iskolát, és elkezdtem a gimnáziumot. Az átlsuliban sokat bántottak (lelkileg és fizikailag is), a gimitől féltem, hát jó volt egy olyan csapat, ahol arc nélül beszélgethetek emberekkel, anélkül, hogy nagy felületet hagynék támadásra. Aztán később már nem csak ezért jártam ide.
Szereztem néhány nagyon jó barátot, kaptam néhány okos tanácsot, és egészébe véve része lettem valaminek, nem csak úgy lógok a levegőben, mint addig. Igaz, hogy csak az éterben vagyok veletek, meg néhány pécsi talin, szóval csak a kör szélén bolygok, de mégis van egy fix pont az életemben. Most épp az egyetemre menéstől tartok, úgyhogy ismét lelki támaszt nyújt nekem ez a társaság, már a puszta létezéssel is...

Hé, ezt a csapatot mindenki akkor találja meg, mikor éppen lelki sérült? :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299582 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

gillz írta: :twisted: az eddig megszokott hangvételhez képest az már flémnek számít, amikor valaki nem csomagolja rózsaszínbe a negatív kritikát. )


Ez néha szerintem már-már beteges... :roll:


hát igen :D ez van.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299580 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

gillz írta: :twisted: az eddig megszokott hangvételhez képest az már flémnek számít, amikor valaki nem csomagolja rózsaszínbe a negatív kritikát. )


Ez néha szerintem már-már beteges... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299574 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Minerva írta: (Megjegyzem, az ember hetven-nyolcan évet él átlagosan. Néha többet is. Ezek után a 37-et nem fiatalnak nevezni szerintem túlzás :D :D Bőven jó az még.)


Köszi :oops:
arra gondoltam, hogy azért 37 évesen az embernek már igencsak kialakult a személyisége, megvan a véleménye embertípusokról, megtörténtek a nagy csalódásai és sajnos kialakult az a rossz szokása, hogy már nem tud bízni abban, hogy jön még jobb is. Legalábbis én. Aztán egyszer csak bekerül egy társaságba, ahol akkora fodulatot vesz a véleménye, hogy csak les. Az összes régi beigedződés eltűnik. Mert ugye aki fiatal, az csak butább lehet, meg tapasztalatlanabb, meg nem is érti az embert. Mert ezt hangoztatják a generációk egymásnak már évezredek óta. Kiderül, hogy a mai fiatalok is értelmesek, nyitottak, gondolkodók, néha higgadtabbak, összeszedettebbek, mint idősebb embertársaik. És lehet tőlünk tanulni. Csak erre nyitottnak kell lenni és meg kell hallgatni őket. És az sem baj, ha befogadnak, mert csak akkor derül ki, hogy milyenek. Mert mások kifele, mint befele. És épp ezért mert mindenki más, ezért van az MTTnek jövője. Mert soha nem lesz olyan, hogy mindenki egyet akarjon, mindenkinek egy legyen az ízlése, és amint ezt felismerjük, máris rájövünk, hogy ha egy a cél, akkor mindegy milyen úton, de elérjük, mert akarjuk... És ez mindenre igaz az életben, csak tudni kell kompromisszumokat kötni.
No most jól eltértem a témától. De én ezt kaptam itt.... és ez jó....

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299529 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Melyanna írta: A másik felvetett kérdésről: hogy miért vannak flémelések, sértődések, egymásnak ugrások? Szvsz éppen azért, mert a közösség tagjai megismerték egymást, ezért többet megengednek maguknak az egymás közti viselkedésben.


Vannak flémelések???


:twisted: az eddig megszokott hangvételhez képest az már flémnek számít, amikor valaki nem csomagolja rózsaszínbe a negatív kritikát. Illetve a kritikára érkező válaszok néha már-már flémszintűek. Bár nem emlékszem sok ilyen jellegű dologra sem - esetleg a táborokkal kapcsolatban el szojkott hangzani pár beszólás, ami nem a témához kapcsolódik szorosan, , meg még a Farsangkor meg Helovínkor volt egy-egy ilyen megnyilvánulás.
Ami sztem csak akkor gáz, amikor jönnek az emberek, h ezt neeem kéééne mááááár :twisted:

Felagund, néhány beszólásod itt már szvsz flém ;)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299528 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Vannak flémelések???

Mi az a flémelés? :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299524 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Melyanna írta: A másik felvetett kérdésről: hogy miért vannak flémelések, sértődések, egymásnak ugrások? Szvsz éppen azért, mert a közösség tagjai megismerték egymást, ezért többet megengednek maguknak az egymás közti viselkedésben.


Vannak flémelések???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299523 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok
(Megjegyzem, az ember hetven-nyolcan évet él átlagosan. Néha többet is. Ezek után a 37-et nem fiatalnak nevezni szerintem túlzás :D :D Bőven jó az még.)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299517 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát... nem voltam fiatal, amikor idekerültem. 37 évesen. És mégis.
Bár az elején csak néztem, olvastam a Fórumot, hallgattam Remzyék elbeszéléseit és néha beszélgettem a hozzánk eljövőkkel... Én talán nem változásnak mondanám, hanem... visszaadtátok a hitemet abban, hogy vannak még nyílt, barátkozó, korfüggetlen (talán már mondhatom így) barátságok, amik nagyon fontosak az ember életében. És nem minden csak a számításról szól a mai világban. És hogy lehet önzetlenül sokat tenni.
Mire én idekerültem, kezdtem besavanyodni a (nem nagy szó) gondok súlya alatt, és most újra tudok hinni. És ez a legfontosabb.
Ezt kaptam az MTTtől. Köszönöm mindenkinek :oops: :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299501 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Mit változtunk?
Mindenki nézze meg az MTT-ben/A közösségben/fórumon eltöltött 5/4/3/2/1 évét, s próbáljon meg válaszolni erre a kérdésre itt a topicban!

30 évesen kerültem ebbe a közösségbe, akkor azt gondoltam, túl sokat már nem változhatok. De mégis! Csendes, visszahúzódó kissé szorongásos emberből kevésbé csendes és visszahúzódó lettem, na meg a szorongásaimból is leadtam (bár az inkább tinikoromban volt jelentős, az meg már rég volt :P )

A másik felvetett kérdésről: hogy miért vannak flémelések, sértődések, egymásnak ugrások? Szvsz éppen azért, mert a közösség tagjai megismerték egymást, ezért többet megengednek maguknak az egymás közti viselkedésben.

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299476 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Milendoria írta: és találtam itt olyan embereket akikből még nem vesztek ki azok az igazi értékek, amik mostanában már nem számítanak értékeknek
az őrültekházában meglepő de normális embereket találtam

Ezzel maximálisan egyetértek. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299475 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Gondolatok
változtam, az biztos. hogy mennyit? nos ezt én nem tudom eldönteni, de az biztos hogy sokat.
épp azidőtájt keveredtem erre amikor intenzíven kerestem a helyem a világban. persze ez nem azt jelenti, hogy azóta megtaláltam, de legalább egy irányjelzést, útirányt kaptam itt.
szocializálódtam lassan lassan egy kicsit, sokat változtam a társaságbeli viselkedésemet és beszédmódomat illetően. csodálatos pillanatoknak lehettem része, átélhettem Veletek együtt igazi varázslatokat, kicsit bele-belepillanthattam a mesék fátyla alá is.
kaptam barátokat, kedvességeket, intenzív közösség-érzést, támogatást, sok-sok nevetést, nekem nagyon sokat jelentő öleléseket megtanultam kicsit szeretetet kapni és adni
új dolgokat ismertem meg, lendületet kaptam hogy folytassam az álmaim követését, hogy táncoljak még tovább és tovább...
kaptam egy igaz barátot, ami 2-3 élet alatt csak egyszer adódhat egy embernek ezért igyekszem nagyon megbecsülni
és találtam itt olyan embereket akikből még nem vesztek ki azok az igazi értékek, amik mostanában már nem számítanak értékeknek
az őrültekházában meglepő de normális embereket találtam
szeretek itt lenni és fontosak vagytok nekem

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299474 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hű, érdekes kérdés. Bár azt hiszem, csatlakoznék Gandalfhoz, ezt nagyon nehéz megfogalmazni, úgyhogy nem ígérek semmit. :D

Azt hiszem én is épp jókor keveredtem ide, legalábbis sokakkal együtt 14-15 évesen. Épp egy érdekes időszakban, amikor már befejeztem az általános iskolát, a nyolcadikat kicsit hamarabb is az orrműtétem miatt, később ősszel az új osztályom, mint kiderült, egy rakás sz*r, azóta is az. Azon a nyáron regisztráltam meg kezdtem el fórumozgatni (az oldalt előbb is ismertem már, még a zöldet, de éppen csak nézegettem), ha már úgyis kvázi szobafogságra voltam ítélve lábadozás címén. :) A közösség azt hiszem, sokat faragott rajtam, amennyire ez interneten keresztül lehetséges, találkozókra eddig nemigen tudtam eljutni, a későbbiekben ez remélhetőleg máshogy lesz. Talán ennek is köszönhető, hogy szocializálódnom továbbra sem sikerült. :D Annyira talán nem is látom már szükségét, azt hiszem én is elmondhatom, hogy itt sikerült megtalálnom néhány embert, akiket barátaimnak tartok. :) (...és nagyon hálás is vagyok, amiért képesek elviselni a hülye fejemet :D ) Viszont azt hiszem, jellemben fejlődtem, illetve kiforrottam valamennyire. Jóllehet ugyanúgy hallgatag maradtam, és kicsit pesszimistább is lettem időközben. :P
További boncolgatás végett pl. zenei téren egyértelműen meghatározó volt (és továbbra is az) a közösség, nem hiszem, hogy valaha megismertem volna a metálzenét. :D DD

Azt hiszem, ennyi. :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299442 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mennyit változtam? Nagyon sokat... 12 voltam, amikor olvastam a GyU-t és pont jókor akadtam rá a társaságra, 12-13 évesen... Tapasztalataim szerint ez az egyik "legzűrösebb" kor a fiataloknál, nekem 2003 nyara mégis 180 fokot jelentett. Hihetetlen hatással volt rám a tábor és az ott megismert emberek, akiket azóta is a legjobb barátaimnak tartok. Ritkán jutok fel talikra vidéki és fiatal révén. Annál többet, hogy teljesen megszakadjon mindenkivel a kapcsolatom, de ahhoz keveset, hogy bennmaradjak a közösségben. Mégis minden alkalommal fülig ér a szám, még ha ez nem is látszik kívülről. Megbecsülöm a veletek töltött idő minden pillanatát. A kezdeti mosolygós és vidám lány mogorva arcot öltött, de a vidámság még mindig ott van mögötte, még akkor is ha nem látják meg, pedig tényleg nem eszek meg sekit (a látszat ellenére...). Régebben nem mertem megszólalni, ha ismeretlen emberek között voltam. Most csak egyszerűen jobban szeretem a figyelő álláspontot, de ha kell minden gond nélkül beszélgetek el emberekkel (tisztelet a kivételnek). Megváltozott a korábbi értékrendem és könnybben veszem az elém gördülő akadályokat, talpraesettebb is lettem, de továbbra sem szeretek központban lenni... Azóta volt akivel megszakadt a kapcsolatom, de jöttek helyettük új emberek, akiktől szintén sokat tanultam. Köszönet nekik. Ráakadtam itt egy emberre, aki mindenben segít nekem és többet köszönhetek mint bárki másnak, olyan mintha az édes testvérem lenne és megvan a magam kis fogadott családja. Mellettem is elszállnak az évek... Marad a remény, hogy egyszer talán felkerülök Pestre suliba és egyszer valóban hasznos és tevékeny tagja lehetek a közösségnek. De addig is maradnak a ritka találkozók és a boldog érzés, hogy újra találkozhattam veletek...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299339 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én az elmúlt több, mint két év alatt elmerészkedtem sok találkozóra, sok ismeretlen ember közé, ahol először furcsán és számkivetetten éreztem magam, de végül szocializálódtam. Én is inkább a szótlanabbak közé tartozom, de valahogy ebben a közösségben sokak hasonlósága miatt jobban megnyíltam, nyitott szemmel járom a várost, esetleg az országot és szerintem bátran mondhatom, hogy jót tett nekem az az idő, amit ebben a közösségben töltöttem el, még akkor is, ha ez nem volt túl sok idő, mert nem lehetek mindenütt ott. Talán bátrabb is lettem, kevésbé naiv.
Ahogy mások is írták, nemcsak ezek a hatások értek, de egy időben nem támaszkodhattam másra, csak az emtétés összeröffenésekre, és vámpírként szívtam magamba a jókedvet, az összetartozás jóleső gondolatát, az örömöt, hogy van hová tartoznom. Sok ember volt személyesen rám hatással és utólag rájöttem, hogy még ha az adott pillanatban nem is volt ez kellemes, de utólag mindenképp pozitív eredményét látom, főleg a gondolkodásmódomban, világlátásomban.
Kívülről nem is tűnik úgy, hogy hatással volt rám bárki is bármikor az emtétéből, pedig más is mondta már, hogy így van.

Ezzel egyidőben megismertem a kedvesemet, akinek ugyan semmi köze nincs a társasághoz, de neki is nagyon sokat köszönhetek, ekkor ritkultak a találkozókon való részvételeim, de nem összeegyeztethetetlen a kettő, mint rájöttem.

És örülök, hogy az itt felsorolt "újonnan kapott" tulajdonságok közül egyik sem negatív :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299266 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt hiszem, ez alatt a pár év alatt szocializálódtam igazán, korábban szótlan, visszahúzódó, befelé forduló emberke voltam, az MTT-ben meg sok ember között voltam, közösségi lénnyé kellett válnom, talán ez volt az a folyamat, amely kezdetektől fogva formált és formál ma is engem.
Most már merek megszólalni, feladatokat vállalni, szervezni, ha kell irányítani, kezembe ragadni a dolgokat. És azt hiszem, a közvetlen emberi társalgási stílusom is sokat fejlődött.

Persze, ezalatt az időszak alatt más hatások is értek, nem csak az MTT. Elvégeztem egy egyetemet, gyakorlatokra jártam, letettem még egy nyelvvizsgát, nagyon közeli és szeretett rokonaim haltak meg (MTT kezdetén mind a négy nagyszülőm élt, most már csak egy él), lakásátalakítottunk, volt egy kapcsolatom és utána egy mély válságkorszakom, amely idő alatt csak az MTT-sek tartották bennem a lelket, azóta jött egy újabb szerelem és ismét fordult az életem, jött egy újabb egyetemi szak, kutatócsoporttal, volt egy tengerimalacunk, aki a szívemhez nőtt... ha megpróbálom felidézni az elmúlt 5 év eseményeit, csak össze-vissza mondok mindent, ami éppen bevillan az agyamba.

Persze, hogy meglátszik az elmúlt évek tapasztalata rajtunk. Ráíródik az arcunkra, ha nem is ráncok formájában, de ha megnézzük a fotókon, hogyan csilogott akkor a szemünk és hogyan most, mintha az elmúlt évek súlyát átéreznénk rajtuk.

Nyitottabb, rugalmasabb lettem, de kiégettebb is bizonyos szempontból. Ráadásul én folyamatosan növök, azt hittem, megálltam a növekedésben, de úg tűnik, mégsem teljesen és ez is eléggé elterhelő. sokszor voltam beteg is az elmúlt időszakban.

Nem változott a zenei ízlésem (István, a király rúlz!) :) és továbra is A Gyűrűk Ura a kedvenc könyvem. Egyesek szerint érettebb, határozottabb és férfiasabb is lettem. :P

Azt hiszem, meglehetősen felgyorsult az életem és jóval sűrűbb lett, mint korábban.

Más lettem? Én érzem, hogy igen. De megfogalmazni nem tudtam. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 1 hónapja #299256 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Miben változtam én? (


Hogy miben, nem is tudom, talán vénebb lettem pár évvel, komolyodtam, ami egy 30x éves embernél nagyon furcsa. Végülis, találtam egy olyan társaságot, akik nég hisznek a barátság erejében (mai világban kevés) fiatalodtam köztetek, veszekedtem veletek, (még most is), és volt egy időszaka az életemnek, amikor a tébolydától, vagy nagyfától csak az MTT mentett meg. És mélyebben éltem meg egy irodalmi művet mint eddigi életemben valamikor is...

Változást így megtalálni magamban szinte lehetetlen, mert naplót, bloogot nem írok, és a tükör előtt lassabban is változok mint kívülről nézve.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.548 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére