Gondolatok

Több
20 éve 1 hónapja #209662 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nagyon jó érzés tudni, hogy nem vagyok egyedül az elképzeléseimmel és vannak hozzám hasonlóan gondolkodók.

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209653 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lin, a próféta szóljon belőled

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209652 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Lin, nem írtál semmi hülyeséget, szvsz teljesen igazad van. Remélem még sokan vagyunk akik így gondoljuk...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209651 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bocs, hogy beleszólok, de én is leírnám a gondolataimat erről.
Nos, a belénk vetett hit szvsz egyáltalán nem tévedés. Sokak, nem a helyes utat választották, de mások igen. Én hiszek benne, hogy mindenki képes változtatni a kialakult helyzeten. Sajnos, tényleg nagyon sokan vannak az orkok, de közülük sokan nem is tudják, hogy azok. Szvsz kicsi dolgokkal, apró lépésekben lehetne ezen változtatni és ehhez igenis kell az állatvédelmi törvény és a Greanpeace. Lássák, hohy így is lehet, ha csak páran elgondolkodnak, már megérte. Lehet, hogy hülyeség, de én pl. abban is hiszek, hogy van értelme, ha a parkolóban nem állok a mozgássérült helyére, hanem inkább sétálok egy kicsit. Lehet, hogy az utánam jövő beáll, de akkor felhívom rá a figyelmét és talán még el is gondolkozik a dolgon. Persze nem túl valószínű, de én nem adom fel a reményt. Ugyanez vonatkozik a környezet- és állatvédelemre. Igen ezek után is lesznek "emberek" akik semmibe veszik az életet, de talán párakat megbüntetnek érte, ami már előrelépés lenne. Nem annak a szegény állatnak, akit megöltek, hanem annak, akire legközelebb emelné a kezét a gyilkos. Nem a megoldás, csak egy lépés feléje. Ha én majd megtanítom rá a gyerekemet, hogy szeresse és tisztelje környezetét és minden benne élő lényt, akkor már sikerült változtatnom. És, ha rajtam kívül még egy páran így gondolkodnak, a következő generációban már kevesebb lesz az ork. Örökre eltűnni, soha nem fognak, de ha már nem az ő világnézetük lesz az uralkodó, én már annak is örülni fogok. Bár nem hiszem, hogy megélem ezt. De akkor sem az a megoldás, hogy beletörődünk, hogy ez így van, úgy se használ ellene semmi. Próbálkozni kell, ennél többet nem tehetünk.
[size=9:2fi37gxq]( Bocs, ha sok hülyeséget írkáltam össze :oops: )[/size]

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209631 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az állatvédelmi törvények szvsz annit számítanak, mint f**g a forgószélben. Az emberek gondolkodását nem alakítja át. A GreenPeace sem hat az emberekre, sajnos a környezettudatos nevelés sem segít az öreg fickó kutyáján, aminek a gazdája kalapáccsal töri be a fejét...
((( /me nem optimista, és csak belehergeli magát a témába.. jó, abbahagytam :oops: )))

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209628 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Gondolatok
Konkrétan nem választhattam meg, minek születek, s ez a faj attól nem az én fajom, nem érzek közösséget velük, csak ritkán. pláne, amióta tudom, lehetne jobb is. Ha választhattam volna, inkább lettem volna vizisikló vagy egér, legyek inkább ösztönös, mint tehetetlen vagy gonosz és meggondolatlan.
Nem mondom kategorikusan, hogy én más vagyok, de...talán megszoknám, ha lenne értelme. És lenne. Ha az életem kéne áldoznom, nehezen, de úgy hiszem, megtenném. Az életem meg nem a szemétbe dobnám, ilymód.
Ha mindenki beletörődne, még Greenpeace sem lenne, meg állatvédelmi törvény sem...stb.
Ti? A Tolkienesek? De igen. De jöhetnétek :) Ti? Az emberek? Néhányan. De azok jönnének velem/ünk. Te nem, értem. De lenne más, talán. Nemcsak orkok. Hanem kis tündeutánzók, akik tennének, amíg tudnak. Míg akarnak. S előttünk lenne a példa, hogyan NE tegyünk. S ha szépen kérjük, és jól teszünk, talán visszaóvakodna egy-két tünde, megnézni, mit is csináltunk... :D :wink:
Nem, nincs mosolygós kedvem. Kicsi vagyok, tábortalan, kevés. :? :cry:

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209626 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok
Eneira: az emberek nem akarnak felébredni, az embereknek jó így. Szeretnek úgy élni, ahogy élnek, és azért te sem vagy kivétel. Szerintem nem tudnád egyik napról a másikra kidobni az életed a szemétbe, és elvonulni, és nomád módon élni. Az embereknek kell a kényelmes, kitaposott világ, ahol nem kell tenniük az életbenmaradásért, ahol az átlag életkor hetven év. Fájhat a szíved az életért, amit esztelen pusztítanak, de ne felejtsd el, hogy ez te is vagy, a te fajtád csinálja, és a legtöbb pusztítás azért következik be, hogy kényelemben éljen az a néhány milliárd ember, aki megengedheti magának a gondolkodásmentes agyhalott életet, ami biztosítja a boldogságát. Az emberek többsége nem tünde, hanem ork. A sorsod ellen te sem tehetsz, kénytelen vagy beletörődni, és továbbra is csak a kóbor állatok megmentése lehet a legtöbb, amit tenni tudsz a világért. Nem lehet változtatni, nincs rá igény. Nekem sincs igényem rá. Senkinek. Csak egy vágy, hogy Ez ne legyen. Lehet, hogy nem szeretnéd, ami e helyett lenne. Most bármi jobbnak tűnne, de meddig? MI nem hiányoznánk? Mikor arra gondolok, nem így alakult volna a világ, ahogy, és én élnék, nem lenne senki, akivel "tündemódra" elbeszélgethetnék, nem lennének körülöttem csak orkok. Nem hiányozna egy ork-világ.
Bocs, sok hülyeség lett, de valahogy ezt hozta fel belőlem a hozzászólásod. Amúgy én is rohadtul szoktam érezni magam.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209625 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gondolatok topic révén: hát ez csak úgy jött.
Vajon miért van az, hogy néhányunknak ilyen ellenállhatatlanul vonzóak a tündék, s egy csomó embernek mégsem? Minden, amit képviselnek, a hibáikkal együtt, számomra példaképek, bár ez egy elég gyenge szó.
Talán rossz helyre születtünk néhányan. Rossz korban, rossz helyre, rossz világba. Itt már elmosódnak a határok jó és rossz közt, erényeket taposnak a tudattalanba, és hibák magasztosulnak fel, ok nélkül. Az emberek, remélem, a végzetükbe rohannak, bár ez azt jelentheti, Ilúvatar, a tündék, a Valák tévedtek, s ezért újfent csak szégyent érzek. A belénk vetett hit csak egy tévedés. Meg sem érdemeljük az életet, talán csak azon kevesek, kik viszonylag tiszták maradtak. Bár ez is relatív. A sok rossz közül a legkevésbé rosszak, talán így helyesebb. S ha eltűntünk, akkor szinte látom, ahogy fellélegeznek a fák, a növények, az állatok, már amik megmaradtak, és új korszak kezdődik, amíg világ Arda.
Néha nagyon gyengének, kicsinek érzem magam, és nem jut eszembe egyetlen tulajdonságom sem, ami miatt jó lehetnék, tisztán jó. Gyötör a szenvedésem miatti szenvedésem, hogy nem akarok itt élni, olyan idegen ez a világ... És mindeközben gyötör, hogy el kellene fogadnom a sorsom, hogy ez rendeltetett, itt kell élnem, ahogy több ezer másiknak, akik ugyanezt gondolják. Évtizedek óta nézem, akár egy kívülálló, a Földet, s mindig fájt, ha növényeket bántottak, s könnyek szöktek a szemembe, ha állatokat, sírtam a tehetetlen dühtől. S ez nem változott. Csak reménykedem, hogy majd egyszer tehetek valamit. Nem olyan kicsiket, hogy kóbor állatokat, ezt-azt mentek, ahogy eddig, rémült macska után rohangálok a háztetőn, és lehordom a szomszédot, amiért nem figyel a kutyájára, amelyik félig kilóg a körfolyosó korlátjának résén, hanem...nem is tudom. Sokan leszünk ilyenek, sőt jobbak, és megrázzuk az egész fajt, hogy emberek, ébredjetek, nem ezért kaptuk a Földet, s egymást! Majd egyszer...ugye, így lesz?

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209364 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Gondolatok
Köszönöm, hogy megnyugtattatok a Gyűrűvel, én már Erunak ajánlottam meg hasonlók, remélem, elfogadja :)

Pedig most nagyon padlón vagyok, amiért nem mehettem a táborba!!!
:cry:

Úgy érzem magam, mint egy itthonhagyott kiskutya, aki kapar az ajtón, hogy énisénis!!! És sír-rí, kapar-kapar...És nem vigasztal a jövőre... a Gyűrű is csak kicsit :cry:

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209344 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ben Kenobi írta:

Gyöngyszem írta: nana!! nana! :nono:

a chat se azért van hogy egymást gyilkolásszuk.... meg főleg Papsajtot! Így is elég baja van.... :P ;)

Most is itt dumál nekem, hh nem floodolja ki magát? :D :P


mert Papsajt csak nem floodolja ki magát a saját fogadojábol.... ha nem lenne ki ajánlaná fel neked a puha ágyat? :wink: :twisted:

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209341 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gyöngyszem írta: nana!! nana! :nono:

a chat se azért van hogy egymást gyilkolásszuk.... meg főleg Papsajtot! Így is elég baja van.... :P ;)

Most is itt dumál nekem, hh nem floodolja ki magát? :D :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209303 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát.. Eljött ez a nap is. Furcsa.. Hamarabb ébredtem mint az óra, így most van egy kicsi időm. Csak hétkor kell elindulnom a Délibe.
Ezt vártam azóta amióta tudtam, hogy lesz tábor. Ha kinézek az ablakon, nem sok jóval kecsegtet a látvány. Eltűnt a napocska. Már mindent bepakoltam amit megtaláltam. Csak cipőt kell húznom (anya a szendvicseket csinálja) és kilépnem az ajtón, és agyő otthon tíz napig:) Ami tökre jó lesz, mert nem kell hallgatnom a vitákat itthon. És még is nagyon izgulok, hogy mi lesz odalent. Most mindenki alszik még (anya és én nem) ugyhogy csend van. Szóval már csak egy óra és látjuk egymást, és tíz napig csak egymást fogjuk látni:)

Pusszancs!

Az itthonmaradottak pedig ne búsuljanak! Jövőre jöhetnek ők is!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209059 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Halálvirág írta: Suhi: Én is tök meg voltam szeppenve, mert mindenki az előadással törődött és én nem mertem oda menni zavarni. Ezt nem ürügyként mondom... Meg aztán én olyan kis újonc voltam, hogy nem is mondott volna sokat nekik a nevem.
Másrészt annyira rabul ejtett a darab, hogy szóhoz se jutottam! 8O 8O
:D :D


:oops:
:D

Örülünk (asszem a többiek nevében is mondhatom), hogy tetszett! :wink:
És - pláne ha előzetes szólás nélkül - odatoppantok egy főpróbára, akkor igazán nem várhatjátok hogy érdemben tudjunk foglalkozni veletek is... :roll: Ez nem egy tali volt, hanem egy próba. Ha beszélgetni akartok talira gyertek. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209054 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Gondolatok
Suhi: Én is tök meg voltam szeppenve, mert mindenki az előadással törődött és én nem mertem oda menni zavarni. Ezt nem ürügyként mondom... Meg aztán én olyan kis újonc voltam, hogy nem is mondott volna sokat nekik a nevem.
Másrészt annyira rabul ejtett a darab, hogy szóhoz se jutottam! 8O 8O
:D :D

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209026 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kincső írta: De pl. Drizzt, ha már odáig eljutsz, hogy kíváncsi vagy, ki az a három alak ott akik megszeppenten ácsorognak, menj oda hozzájuk és kérdezd meg! El se hiszed hogy fognak neked örülni! :wink:


Nem azért mondom, mert elvárom, hogy odajöjjenek hozzám, csak erre már nem bírom nem mondani. Múltkor megint sikerült kukán ácsorognom egy kis csapat mellett, másodmagammal (szintén újakkal), és Angwen egy idő után odajött hozzánk és ez annyira jól esett, hogy a nyakába tudtam volna ugrani, bár gondolom úgy meg voltam szeppenve, hogy ez nem látszott rajtam. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #209024 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ben Kenobi írta:

Léli írta: Megcáfolnám :roll: Nekem is van egy ezüst-változat, és mind a KHE-sek, mind a többiek, akik körülöttem leledzenek, tapasztalják, mennyire is vagyok gonosz úgy általában... (bár ez lehet, h annak a hatása, hogy Melkor a bátyám? :twisted: ).

Igen, pl nem engeded, hogy Vezérrel Papit gyilkolásszuk a cseten (vagy egymást :D )! :mrgreen:


nana!! nana! :nono:

a chat se azért van hogy egymást gyilkolásszuk.... meg főleg Papsajtot! Így is elég baja van.... :P ;)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209004 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Gondolatok
ööööööö.... ja.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209000 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok

Léli írta: Megcáfolnám :roll: Nekem is van egy ezüst-változat, és mind a KHE-sek, mind a többiek, akik körülöttem leledzenek, tapasztalják, mennyire is vagyok gonosz úgy általában... (bár ez lehet, h annak a hatása, hogy Melkor a bátyám? :twisted: ).

Igen, pl nem engeded, hogy Vezérrel Papit gyilkolásszuk a cseten (vagy egymást :D )! :mrgreen:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208991 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Léli írta: de pl. ha Star Trek-es pólóban jelentek meg az első talitokon, én garantáltan odamegyek hozzátok beszélgetni :mrgreen:

Ó, az Sil-csalogatónak is jó... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208989 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Erda niire (Area) írta: Az Egy szerintem csak akkor gonosz, ha a végzet hegyében készült, Isildur levágta a kettétört karddal Sauron kezéről... stb. Szal, a tiéd tuti hogy egy jószándékú Egy Gyűrű. :D


Megcáfolnám :roll: Nekem is van egy ezüst-változat, és mind a KHE-sek, mind a többiek, akik körülöttem leledzenek, tapasztalják, mennyire is vagyok gonosz úgy általában... (bár ez lehet, h annak a hatása, hogy Melkor a bátyám? :twisted: ). Szóval azért csak óvatosan... Bár, ha láncon tartod, akkor talán nem lesz ekkora hatása rád...

Újak: valóban nehéz. Nekem szerencsém volt, mert annó, az első talim a "régi csapatnak" csak a második talija volt, még mindenki ismerkedett mindenkivel. És így visszagondolva tök sok ismerős volt ott :) (Brisa, Fin, Pók, Ulmo, gillz, Szú, Ari, Estel) Amúgy egy idő után tök jó érzés lesz, h nézegeted a régi képeket, és "jééé, XY itt van rajta! Már akkor is ittvolt? :) " Idén pl. Lammal nézegettük a régi képeket, és az egyik tavalyi táboros képre rábökök "jéé, ez Rogue" és akkor már eszembe is jutott, hogy egy szobában voltunk :) Szóval megéri :)
Tanácsot ugyan nem tudok adni, mit kell csinálni, mert minden "régihez" másként kell viszonyulni. Van, aki eleve odamegy hozzád, van, aki elvárja, h te gyere és mutatkozz be... de pl. ha Star Trek-es pólóban jelentek meg az első talitokon, én garantáltan odamegyek hozzátok beszélgetni :mrgreen:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208966 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos az Egy szerintem sem gonosz,mert nekem is van egy,sőt az aranyból is van,szal mégnagyobb lenne az esély a gonoszságra,de eddig nem észleltem,hogy gonosz ereje lenne.Drágaszágom,szerelmem...upsz,egy kicsit eltértem a témától... :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208959 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincső, totál igazad van, és ilyen ha tudnád hogy örülök, hogy egy népben vagyunk! :D

Az Egy szerintem csak akkor gonosz, ha a végzet hegyében készült, Isildur levágta a kettétört karddal Sauron kezéről... stb. Szal, a tiéd tuti hogy egy jószándékú Egy Gyűrű. :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208915 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kincsővel teljesen egyetértek, de erről már elmondtam a véleményem, bár még mindig sajnálom, hogy nem maradhattam ott Líthason... :cry:

Viszont: Daffodil nem is támasztotta a falat, mert minden Tolkien-klubbon mellettem ült! :D :wink:

Kérdés: lehet-e gonosz az Egy Gyűrű másolata, ha ezüstből van? :D Úgy értem, TÉNYLEG? Mert lesz nekem és ez aggaszt, legyen ez bármilyen hülyeség is.
:oops:

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208907 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bemutatkozás-probléma...
Dodiee, ha te, mint régi, félsz az ismeretlen arcoktól, akkor miért várod, hogy az újak, akik mégannyi emberkét sem ismernek mint te, bátrabbak legyenek? :roll: :idea:
Én általában ha megérkezem egy talira, körbemegyek köszönni, és olyankor bemutatkozom az újaknak és megkérdezem az ő nevüket is. Szerintem mindig az érkezőnek kéne körbemenni, és ha egy új jön később, akkor akár egyszerre és hangosan bemutatkozhat érkezéskor. Pl. én az újonctalin így jártam el, odaértem köszöntem és azonnal be is mutatkoztam hangosan, utána körbementem megkérdezni a neveket (persze nem jegyeztem meg azonnal 12 nevet :P ). De egy régi ha akkor érkezik, amikor már többen ott vannak, és van néhány új is, komolyan elvárja, hogy azok odamenjenek hozzá bemutatkozni? :) Ad1 nem tudhatják hogy régi. Ha azonnal a régi ismerőseihez rohan nem fognak odamenni hozzá... Az újak félelmét is teljesen meg tudom érteni, hogy egy kedélyesen beszélgető társasághoz nehezebb odamenni, mondhatni közberontani hogy ő be akar mutatkozni (hiszen már az is nehéz, hogy bekapcsolódj egy beszélgetésbe). Pláne ha nagyobb társaság van szétszórtabban, mint pl. a Líthasos várakozásnál. De pl. Drizzt, ha már odáig eljutsz, hogy kíváncsi vagy, ki az a három alak ott akik megszeppenten ácsorognak, menj oda hozzájuk és kérdezd meg! El se hiszed hogy fognak neked örülni! :wink: És akkor már korábban megtudtad volna, hogy Eneira Eneira. :P
Igaz, tavaly táborban velem megesett, ami Sillel, hogy névtábla volt rajtam, ezért nem volt olyan egyszerű folyton a neveket kérdezni, mert én már nem tudtam bemutatkozni. Meg táborban egy-két nap után már tényleg kicsit cikinek érzi az ember, hogy jaj bocs, már többször találkoztunk de hogy is hívnak. De ha egy talin olyannal találkozom, akinek nem emlékszem a nevére, akkor inkább megkérdezem, hogy ismerjük-e már egymást, max. égek egyett hogy megint elfelejtettem, de legalább megtudom ki az. :)
Nah, most nem tudom értelmesebben elmondani, meg mennem is kéne, sz'al mára megússzátok ennyivel. :roll: :P
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208642 Írta: Daffodil
Daffodil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Én is szeret(t)em megfigyelni az embereket egy-egy összejövetelen, de egy idő múlva rájöttem részemről ez csak ámítás. "Jól elfoglalom én így magam...egyedül a társaságban..." :|
Én sem vagyok az a "vessük bele magunkat gyerünk társasági életet élni" típus, (s talán épp ezért tudom mondani, hogy) ennek a falttámasztósdinak nem szokott jó vége lenni.
Mert, hogy Erda niire-t idézzem:
"Az a baj, hogy ált. senki sem veszi a fáradságot, hogy megpróbáljon együttérezni velem... " (bocsi a nem megfelelő idézési technikáért... :oops: )
Sajna előbb utóbb te leszel / én leszek a létszámnövelő tag, akire ugyan bizton lehet számítani földrengés idején (lásd faltámasztás... :? ), de bulizni... :down: Szerintem ennek az elkerülésére csak az a megoldás, hogy elkerülöd az ilyen helyzeteket, megpróbálod úgy kialakítani a baráti köröd, hogy ne legyenek "megfutandó" tisztelet körök, bulik. S akkor lesz egy kis társaságod, akivel jól érzed magad, felvállalod azt az életformát, hogy nem vagy egy nagy bulizós csapatnak a tagja. :arrow: S bár csak néhány embert tudsz meghívni a szülinapi partidra, velük jól érzed magad.

Egy szónak is száz a vége, véget kell vetni a faltámasztásnak! Ami esetenként nehéz, mert a fal mindig ott van, a kellemes társaság pedig ritka madár. De meg kell próbálni kibújni a gubóból, mert kiváncsi lehet ránk valaki, aki lehet nem mer odajönni hozzánk. Asszem az én fejem már kint van :lol: , mert épp a Tolkien Klubban talált rám egy értékesnek ígérkező barátság, ami ráébresztett "gubólétem" hiábavalóságára.

Remélem nem beszéltem nagyon mellé! :?:

Egyébként ha valaki nem ismerne, az azért van, mert a Tolkien Klubbok alatt egy kis repedésben támasztottam a falat...

Üdv az éterbe,
Daff.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208620 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Halálvirág hozzászólásáról eszembe jutott, mikor biológia táborban sétáltunk a barátnőmmel éjszaka, sötétben. Children of Bodomot hallgattunk és tulajdonképpen semmi okom nem volt a félelemre, mikor egyszercsak megszólaltam: "Mögöttünk van a Halál." Elkezdtünk félni és filozofálni, hogy hol is van a halál. "..., hogy a félelmet végsőkig távol tartsák maguktól", azt hiszem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208581 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mentem az utcán, mikor szembe jött velem a halál. Csak jött, fejét leszegte, kezeit a zsebébe dugta. Bámultam a Halált, ahogy ott állt, kezei a zsebében, arca a föld felé fordítva. Csak jött és én sem álltam meg. Mentünk egymás felé, közeledtünk.
És akkor megállt a Halál…
És akkor megálltam én is.


Mivel ennek a topicnak Gondolatok a neve, ezért gondoltam egyet és lejegyeztem egy gondolatomat.

Jóéjt, kedveseim!

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208277 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha valaki elég empatikus, és tapasztalt is, akkor nagyon jó érzés, ha tud segíteni egy másik embernek. Mondjuk, lehet, hogy egy buli kellős közepén nem azt szeretnéd csinálni, hgy ülsz egy sarokban és lelki szemetesládát játszol, de akár jó is kisülhet belőle. Esetleg kiderül, hogy hűdejófej az illető, és legközelebb (Eru ne adja), ő segít neked. Vagy nem neked, másnak. És ez így megy tovább és tovább... :)
Hozzáteszem, kevesen gondolkodnak így...vagy csak rossz helyeken jártam...
Persze, szemlélődni sem rossz, de valljuk be, ha az ember olyan nagyon jól szórakozik, nem áll le a fal mellett nézelődni... :wink: Arra van más alkalom.
Általában én is csak olyan emberekkel megyek bulizni, akikben bízom. Líthaskor is így volt :D Bár egy csomó ismeretlen vett körül, úgy gondoltam/om, jó helyen vagyok.

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208123 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én is szeretem figyeli az embereket, de nem azért, mert így megismerhetem őket (na jó, egy kicsit azért is :) ), hanem mert megnézem hogy reagálnak egy-egy helyzetre, dologra, és ha tetszik ahogy csinálják, akkor megjegyzem, hogy ezt így kell csinálni, és majd ha velem ilyen történik könnyebben kihúzom magam a csávából... de persze ez nem azt jelenti, hogy mindig az a jó, amit a másik csinál...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #208094 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Én ezzel a megfigyelésekkel leginkább a járműveken szoktam szórakozni és hihehetetlen dolgok jönnek le. Persze csak úgy érdemes figyelni az embereket ilyenkor, ha nincsenek benned előítéletek.
És az osztályomban is jól tudom alkalmazni ezt. De az igaz, hogy önmagában nem elég.
Szerintem itt inkább arról van szó, hogy ki tudja könnyedén venni az életet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.530 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére