Gondolatok

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #206161 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Attól tartok alapvetően több dologról beszélünk. Már az Aral által felvetett alapprobléma is két egymással csak laza kapcsolatban álló jelenséget takar: A közösségben a magas érzelmi szint miatti felfokozott, és kielégítetlen várakozás okozta frusztrációt, és a közöség érdekében dolgozók között felbukkanó "túl sok munka+kevés visszakapott cucc" csömör érzést.

A két dologban egyetlen dolog van ami közös: mindkettő elsősorban azoknál fordulhat elő, akik egyfajta cselekvőképes entitásként fogják fel a közösséget, ami önmagában is képes a racionális cselekvésre. Amit korábban leírtam annak pont az volt a lényege: a közösség egészét nem lehet szeretni, és a közösség egészétől nem lehet hálát elvárni. Hiába teremt a közösség otthonos légkört, enged a más hétköznapi közegektől alapvetően különböző viselkedésmintákat, ez csak arra jó, hogy felkeltse a vágyat, de az igazi célhoz csak a konkrét egyedi emberi kapcsolatok visznek közelebb.

Brisa írta: Vannak közöttünk olyanok, akik túl sokat áldoznak az Közösség oltárán. És ez is kiégéshez, csömörhöz vezet. (Rossz esetben anyagi csődhöz, a személyes /nem-virtuális!/ kapcsolatok egysíkúvá válásához, elmagányosodáshoz is!) Ráadásul ez a függőség vakká is tehet, hiszen hogy lehetne rossz egy ilyen Közösséghez való tartozás, ill. munkálkodás?


Ez bizonyára így van, de ha valaki nem képes megteremteni az egyensúlyt életének különböző területei között, annak bizonyára a személyiségét érintő mélyebb okai vannak annál, hogy azt ennek a közösségnek a vonzerejére egyszerűsítsük. Azonban nincs univerzális recept arra, hogy hol vannak az egyensúlyi pontok a közösség életében való részvétel, és az életünk egyéb terülein végzett aktivitás között. Ez emberről emberre változik idő és lelki/szellemi energia befektetés tekintetében is. És ne feledjük, hogy ez aztán tényleg olyan valami, amit mindenki maga tud megítélni: ha saját érzései szerint az egyensúly felborult, akkor ideje, hogy kicsit "lazítson".
[size=9:36vknepa]Ha azonban egy felelős "felnőttrangú" személyiség jól érzi magát a közösségben, nem léteznek olyan "abszolut" viszonyszámok - talikon való részvételek száma, chat-en, fórumon töltött órák száma, stb. - amely alapján bárki kivülről azt mondhatná: no, X.Y. már egészségtelenül sok időt tölt az MTT-ben...[/size]

Brisa írta: Ankalimonnal alapvetően egyetértek. Az idézett szövegrészekkel is, csak ezek már nagyon elméletiek. Ugyanis arra az útra, ahol én járok sajnálatos módon nem fér fel az egész emberiség, de sajna ennek a Közösségnek összes tagja sem. Egyszerűen véges számú ember tud engem közvetlenül elérni. Képtelen vagyok minden újat (de régit is) barátként elfogadni. Nem azért, mert nem szeretném, hanem azért mert nincs kapacitásom rá. És az az igazság, hogy ezzel mindenki így van. Pontosan azért, mert nem tudunk szeretni egy tömeget, egy Közösséget. Csak az egyedi embert. A nap azonban 24 órából áll, azaz ennyi időnk van az embertársainkra naponta.


Attól tartok nem sikerült megértetnem magam. Ugyanis én is pontosan azt mondtam, hogy nincs különösebb értelme a közösség egészéért lelkesedni, elmerülni az "júj, itt mindenki olyan jó fej" (pedig ez igaz ;) ), meg "én mindenkit annyira szeretek" (még ez is) jellegű érzésekben. Egy bizonyos ponton túl ez meddő, és bizonyosan kielégületlenséget és később csömört okoz. Nem is érdemes megpróbálkozni azzal, hogy az egész emberiséget (vagy akár csak az egész MTT-t) a keblünkre öleljük. Nem. Ha van értéke ennek a közösségnek, akkor az pusztán annyi, hogy könnyebben tudnak létrejönni azok a bizonyos egyedi és konkrét emberi kapcsolatok, a barátságok, a személyiségek valódi (nem felszínes) egymásra találásai.
Viszont azt is érdemes megjegyezni, hogy ez mégis lehet minőségileg más... A legtöbb ember a környezetünkben igazán szerencsésnek érezheti magát, ha egy-két igazi jóbarátja, valódi lelki/szellemi társa van. Szerintem ebben a közösségben jó esélye van annak, hogy ennél sokkal több kapcsolat épüljön ki, és maradjon meg. Ezt valóban segíthetik az MTT közösségi jellegű programjai, de ehhez az kell, hogy az a bizonyos "a sültgalambra várok" attitüd ne üsse fel a fejét.

Brisa írta: Ezt a helyzetet nagyon nehéz megoldani. Főleg a mi kereteink és elveink között. De valószínűleg a nagyobb mértékű klikkesedés környékén kell keresni a megoldást. A mi felelőségünk az, hogy ez a folyamat „megfelelő erkölcsi kategóriák” mentén folyjék le. Pl. érdeklődés, régiók szerinti csoportok stb. A Közösség vezető személyiségeinek pedig a klikkek bemerevedését kell megakadályozni (pl. nagy közös programok, tevékenységek). Mindez már most jelen van az életünkben, de még nem eléggé, hogy hatékonyan működhessen.


Igen. Ez bizony nagyon igaz. Valódi közösséghez az érzelmi egymásrahangolódás mellett, haladó cél és közös tevékenység kell, és csak ez lehet az alapja a szoros emberi kapcsolatoknak is. Ez pedig egészen bizonyosan nem megy globális keretek között, csak kisebb csoportokban. És igen: amit leginkább el kell kerülni az az, hogy ezek a kis csoportos szerveződési formák túl merevvé, tényleges "klikk"-é váljanak.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206155 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Gondolatok
Huh...
Na jó, mint új:
Igazatok van, az első, hogy bemutatkozzunk és ezt tudom is, mégis nehéz, és a vicc az benne, hogy meg se tudom fogalmazni, miért. Itt van a versestali...ültem a padon, mint új, mellettem azok, akiket már megismertem, és szintén újak (nem sok, lehet, hogy csak egy valaki...). Jöttetek Ti, régiek, de képtelen voltam rászánni magam, hogy odasompolyogjak hozzátok és bemutatkozzam...ne kérdezzétek miért...azt se, hogy mitől féltem...Rabyn pl ott állt meg mellettem, és neki még kezet nyújtottam, az egyszerűbb volt. De pl a többiek, akik már egy csapatba verődtek, ők régiek...valahogy nem voltam képes rá, hogy odamenjek hozzájuk, mert az olyan odafurakodós, vagy...tolakodás....nem tom. És nem én voltam az egyetlen, aki ülve maradt.
Tényleg nem várhatjuk el tőletek, hogy Ti tegyetek meg minden lépést, és belátom, jobb ha én is változtatok ezen és legalább bemutatkozni bemutatkozom ezentúl. Ne haragudjatok, én tényleg nagyon igyekszem, de nehéz. Annyira nehéz beilleszkedni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206139 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Megbocsájtás: ó, én skorpióként nagyon tudok ám haragudni.. viszont könnyen meg is bocsájtok, ha erre okot adnak.. ha nem tesz az illető semmi pozitív lépést, amiből arra következtetek, hogy megbánta, akkor marad a harag... bocsánatot kérni.. régen nagyon nem tudtam. még most is nehezen. attól is függ, mennyire fontos nekem az illető.. ha fontos, akkor néha még akkor is megteszem, ha a másik tartja a haragot..

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206135 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen ez egy nagyon nagy probléma! Az újak télleg sose jönnek bemutatkozni vagy ha igen akkor azt eléggé halkan teszik. Most is rámprivizett valaki, tök félve, hogy leharapom a fejét, pedig NEM!! könyörgöm senkit se fogok megenni ha odjön és bemutatkozik (érthetően)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206130 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Képtelen vagyok minden újat (de régit is) barátként elfogadni. Nem azért, mert nem szeretném, hanem azért mert nincs kapacitásom rá. És az az igazság, hogy ezzel mindenki így van. Pontosan azért, mert nem tudunk szeretni egy tömeget, egy Közösséget. Csak az egyedi embert. A nap azonban 24 órából áll, azaz ennyi időnk van az embertársainkra naponta.
Szerintem ez is benne van abban, hogy a Közösség egyre kevésbé örül az újaknak. És bizony ez a magyarázat a klikkesedésre is (mert azért itt is van ilyen). Túl kicsi a lemorzsolódás, viszont a csatlakoznivágyók kígyózó sora azóta sem csökkent.


azzal nem értek teljesen egyet, hogy nem lehet szeretni egy tömeget, egy közösséget. Mert szeretheted őket pont azért, amit Ankalimon írt, hogy sok barátot ad, mindig jól érzed magad velük, tudod, hogy ha elmész egy talira, potenciálisan jól fogsz szórakozni. örömöt ad. ez elég lehet ahhoz, hogy közösségként, és ne egyedi személyekként szeresd. lehet persze úgy is, sőt az az igazi szeretet, de mitől kevesebb az a szeretet, amit a közösség iránt érzel?
Abban viszont igazad van, amit az újakkal kapcs. írtál. Sokan vagyunk így vele. De engem főleg az zavar, hogy néha úgy érzem, az újak elvárják, hogy ÉN tegyek valamit azért, hogy megismerjem őket, ők meg még bemutatkozni se jönnek oda... Mert ha már bemutatkoztak legalább, akkor télleg rajtam is múlik, hogy megisómerkedjünk, de mikor teszem azt ott vagyunk 30an régebbiek, és jön egy új, és be se mutatkozik, de elvárja hogy körüldongjuk.. na ez idegesít... És persze azért érzem így, hogy ne nekem kelljen már kapálóznom, mert nyeregben érzem magam.. a többség ismer, van pár jó barátom, megvan a magam társasága, akkor kell ez nekem? válasz: nem tudhatom, amíg meg nem ismerem őket. azért próbálkozom.. igyekszem nem arra gondolni, mikor egy ismeretlen jön oda vagy privizik rám, hogy "ó, húzzál már a francba", hanem "na nézzük, te meg ki vagy..".

Brisa írta: Ezt a helyzetet nagyon nehéz megoldani. Főleg a mi kereteink és elveink között. De valószínűleg a nagyobb mértékű klikkesedés környékén kell keresni a megoldást. A mi felelőségünk az, hogy ez a folyamat „megfelelő erkölcsi kategóriák” mentén folyjék le. Pl. érdeklődés, régiók szerinti csoportok stb. A Közösség vezető személyiségeinek pedig a klikkek bemerevedését kell megakadályozni (pl. nagy közös programok, tevékenységek). Mindez már most jelen van az életünkben, de még nem eléggé, hogy hatékonyan működhessen.
Mindez persze csak az én személyes eszmefuttatásom és véleményem.


ezzel az a baj, hogy kötelezni nem lehet senkit semmire.. nem azért nem működött olajozottan eddig, mert nem jutott senkinek eszébe.. hanem mert kicsi rá az igény.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206113 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ladislas írta: De nem véletlenül nem erről szólnak már leginkább a talik, mivelhogy nagyon sok a baráti társaság, és a barátaival az ember sokkal hétköznapibb problémákról beszélget, mert akárhogy is, de ezen a földön élünk és nem középföldén 8) ... Szerintem jól van ez így...


Nemfeltétlenül :) Csak hogy megcáfoljalak: a szegedi születésnapon Kincsővel, Véniával és Kenzával beszélgettünk "elméleti" Tolkienről (pl. az orkok szaporodásáról :) ), és (igaz, nem Tolkien) vagy 3-4 órát a Harry Potterről. És nem arról, hogy "Jaj de cukiiiiii", hanem pl. Piton lelkének elemezgetéséről volt szó :)

Szerintem is a fő probléma ott van, hogy sokan nem tudnak beszélgetni Tolkienről, sőt, sokan egyáltalán nem tudnak egyvalamiről beszélgetni. De kis csoportban már simán előfordulhat. Pl. a mi négyesfogatunk Szegedben, vagy a 3-as szoba különbeszélgetései (amikoris kb. 8-an beszélgettünk 'komoly' témákról). Illetve egy kivételes eset volt, de akkor sem 'sokan' beszélgettek, hanem asszem kb. 6-7 személy, a többiek meg hallgatták (igen, a szegedi póttábor, annó 2 éve).

Erre megoldás a Fórum. Illetve élőben viszont csakis a kisebb csoportosulások... szvsz ez tök természetes.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206052 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pár régebbi dologhoz szólnék még hozzá:

Aralataion írta: 4- Igen. Néha megéhezem, és egy picike sültgalamb azért jöhetne :twisted: . Komolyabbra fordítva: Megpróbálok kiállni, és kivárni. Eddigi tapasztalatok alapján erre aztán várhatok... Túlságosan megszokták a körülöttem lévők, hogy a problémákat megoldom és jó képet vágok hozzá. Ezért KELLETT kirobbantani ezt a vitát, hogy a sorstársak is észrevegyék mit is csinálnak tulajdonképpen, és a problémák is felismerjék végre önmagukat. Bár nemtom hatással lesz-e ez bárkire is...

5-A legutolsó két oldalt olvassátok el, és nézzétek meg hányszor szerepel abban, hogy MÁSOK tettetek értem, és ezért ÉN mennyire boldog voltam... Viszonylag kevesen boldogok attól, hogy ŐK tettek MÁSOKÉRT.


Nahát Peti, akkor te is beleestél abba a csapdába, amibe én. Üdv a gödörben! ;)
Engem nagyon sokan csak pszichológusként használnak: azaz egyoldalú a kapcsolatom az illetőkkel (mindig csak őket hallgatom, de hogy velem mi van, az nem is érdekli az illetőket), ezek a kapcsolatok gyakran csak akkor léteznek, ha az illetők szorult helyzetben kerülnek, a beszélgetések mindig a problémamegoldásról, ill. az illetők (érzelmi) megtámogatásáról szólnak stb. És ezek bizony kiszívják az embert. Emiatt anno nekem is ki kellett vonulnom a Közösségből egy időre. De aztán megláttam a problémát (a nővéred segítségével), és elkezdtem változtatni. A mai napig is küzdök azért, hogy a kapcsolataim igazi barátságok legyenek, és ne pszichológus-kliens kapcsolatok. De mivel nekem is másfél évbe telt, mire rájöttem, hol a probléma és mi a megoldása, nem lehetek türelmetlen a jövendőbeli „igaz barátaimmal”, akiknek bizony épp úgy meg kell küzdeniük a barátságunkért, mint nekem. Nem könnyű dolog, te is tudod.

Ankalimon írta: Akik ezt a társaságot vonzónak találták, általában nem nagyon tudták megfogalmazni, hogy miért szeretik és miért alakul ki már-már a szenvedélybetegségeknél ismert függőség.


Ennek a Közösségnek pontosan ez az egyik legnagyobb veszélye: a függőség. Túl sokan érezzük azt, hogy az MTT ill. a Közösség fontosabb, mint a munkánk, a hivatásunk, a tanulásunk, a családunk, a régi barátaink, a magánéletünk. Vannak közöttünk olyanok, akik túl sokat áldoznak az Közösség oltárán. És ez is kiégéshez, csömörhöz vezet. (Rossz esetben anyagi csődhöz, a személyes /nem-virtuális!/ kapcsolatok egysíkúvá válásához, elmagányosodáshoz is!) Ráadásul ez a függőség vakká is tehet, hiszen hogy lehetne rossz egy ilyen Közösséghez való tartozás, ill. munkálkodás?

Ankalimon írta: Ha bárki úgy érzi, hogy "elege van az MTT-s társaságból", két dolgot szeretnék javasolni: nézzen magába, hogy vajon nem a sültgalambra való várakozás klasszikus esetét produkálja-e éppen, másrészt pedig keresse a konkrét emberi kapcsolatokat.
Azt is javaslom, hogy higgyük el: nem csak egy-két igazán közeli barátja lehet az embernek. Minden egyes embert akit megismersz, aki iránt felelősséget vállalsz, tiszteletet érzel, és akivel törődsz (egyszóval akit szeretsz), hihetetlen módon gazdagítja életedet. És ha van előnye ennek a közösségnek, akkor az, hogy itt aztán tényleg sok emberrel köthetsz barátságot.

...

Minden közösségben törvényszerű, hogy elentét alakul ki a "régiek" és az újak között. ... De ez csak látszatellentét: semmi különbség nincs: javaslom a régi nemzedékek mindegyikének, hogy az újakban sem lásson mást, mint újabb megismerhető embereket, potenciális barátságok lehetőségét, újabb társakat azon a bizonyos magányos úton...


Ankalimonnal alapvetően egyetértek. Az idézett szövegrészekkel is, csak ezek már nagyon elméletiek. Ugyanis arra az útra, ahol én járok sajnálatos módon nem fér fel az egész emberiség, de sajna ennek a Közösségnek összes tagja sem. Egyszerűen véges számú ember tud engem közvetlenül elérni. Képtelen vagyok minden újat (de régit is) barátként elfogadni. Nem azért, mert nem szeretném, hanem azért mert nincs kapacitásom rá. És az az igazság, hogy ezzel mindenki így van. Pontosan azért, mert nem tudunk szeretni egy tömeget, egy Közösséget. Csak az egyedi embert. A nap azonban 24 órából áll, azaz ennyi időnk van az embertársainkra naponta.
Szerintem ez is benne van abban, hogy a Közösség egyre kevésbé örül az újaknak. És bizony ez a magyarázat a klikkesedésre is (mert azért itt is van ilyen). Túl kicsi a lemorzsolódás, viszont a csatlakoznivágyók kígyózó sora azóta sem csökkent.

Ezt a helyzetet nagyon nehéz megoldani. Főleg a mi kereteink és elveink között. De valószínűleg a nagyobb mértékű klikkesedés környékén kell keresni a megoldást. A mi felelőségünk az, hogy ez a folyamat „megfelelő erkölcsi kategóriák” mentén folyjék le. Pl. érdeklődés, régiók szerinti csoportok stb. A Közösség vezető személyiségeinek pedig a klikkek bemerevedését kell megakadályozni (pl. nagy közös programok, tevékenységek). Mindez már most jelen van az életünkben, de még nem eléggé, hogy hatékonyan működhessen.
Mindez persze csak az én személyes eszmefuttatásom és véleményem.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206042 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
megbocsátáshoz: én se tudok haragudni emberekre, de nem is szoktam összeveszni senkivel, legalábbis az utóbbi időben nem volt rá nagyon példa! :wink: (hál'Istennek!) ha valamit elszúrtam akkor általában a leggyorsabb módon kérek elnézést. nagyon ritkán van az, ha nem tudok kezelni egy esetet.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206039 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
Megbocsátás: Alapvetően én sem tudok hosszútávon haragudni senkire. Ez max. 3-4 napig tarthat súlyosabb esetekben. Abból indulok ki ugyanis, hogy aki megbánt, azt csak véletlenségből teszi, így méginkább könnyebb a megbocsátás.
Abban az esetben, ha valaki szándékosan bánt meg, nos annak az ég irgalmazzon.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206023 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok

Drowse írta: Verses talin is kicsit érdekes volt, hogy pl GyU, vagy Szilmarilok témájú verssel alig lehetett találkozni, mintha csak egy Tolkien-től független csapat gyűlt volna össze. És egy ideig versekről sem sok szó esett...


Én nem tudok fogalmazni, vagy mi? Vagy nem értem amit leírok? Van ott egy olyan kis szócska, hogy alig.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206018 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Gondolatok
Cueddo: Szerintem nagyon jól teszed, bár tényleg, néha kihasználják az embert, de egy őszinte bocsánatkérésre nem lehet nem megbocsájtani :wink: .
Szerintem fontosabb az, hogy az ember belássa hibáit, és bocsánatot kérjen, mint, hogy sose tévedjen...(bár ez utóbbi, nem hiszem, hogy létezik :roll: )
Oisin: Szerintem van elég komoly beszélgetés Tolkienről a talikon. Az elég alatt azt értsd, hogy ha valakit foglalkoztat valamilyen efajta téma, azt nyugottan megbeszélheti, mert biztos van egy másik személy is, aki társa lesz ebben. De nem véletlenül nem erről szólnak már leginkább a talik, mivelhogy nagyon sok a baráti társaság, és a barátaival az ember sokkal hétköznapibb problémákról beszélget, mert akárhogy is, de ezen a földön élünk és nem középföldén 8) ... Szerintem jól van ez így...
Drowse: Vannak is ilyen versek! Nem sok, de van. De neked is csak ugyan azt tudom mondani, mint Oisinnak. Az emberek legszívesebben az érzelmeikről, vágyaikról, álmaikról, aktuális problémájukról írnak, és ha már ezt kiírták magukból, csak akkor jön a többi... Nem lehet erőltetni ezt sem! Pláne, mert az ihletet nem az ember válassza, hanem fordítva, egyébként mű lesz az egész...

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206005 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok

Drowse írta: Én nem is azt mondtam, hogy CSAK GyU/Szil versek legyenek, de valami azért legyen, ami Tolkienre emlékeztet, ne csak a Hobbit-keksz


Nem akarok kekeckedni, de volt felolvasva egy GyUs vers a címét elfeledtem és most nem is találom, de középfölde lakóit szedte versszakokba ADIM által megirva és Artemisz által átformálva egy kicsit. Ja, és Sötét Úr Messze messze Ardán c Babits átirata is fel lett olvasva. Arról nem is beszélve, hogy szegény Ery egyfolytában nyüstölte a társaságot Lúthien varázsdalának megirására...

Viszont amikor bekeveredtem a verses topicba pont attól féltem, hogy csak Tolkien ihletésű versekről lesz szó, de nem és én ennek örülök... [size=9:3pwkwiqf]kövezzetek meg[/size]. Ha esetleg mégis előfordulnak ilyenek azt tudom értékelni. Szvsz ez az a topic már elég rég arról szól, hogy megosszuk egymással a verseinket és tanuljunk mások véleményéből és kritikáiból, [size=9:3pwkwiqf]már amikor vannak[/size] :roll: .
Mivel én most voltam először talin nem tudom, hogy hogy volt ez előtte, csak elbeszélések alapján és ez most minden valószínűséggel a nagy létszám miatt csúszott szét egy kicsit.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205988 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Drowse: Ha Pippről érdemben akarsz beszélni ittvagyok!!:)) (de komoyan:))
Igen engem is idegesít (mint filmes topicban a pippin&trufa topic egyik moderátora) hogy csak azt olvasom, hogy"jaaaj de cuukii juuj de éééédes ooolllyaaaan aaaaraaanyoooos" igen ettől én is a falra mászom. De sajnos nem lehet ellenne mit tenni mint rájuk szólni..

Egyébként azt nem értem hogyha Tolkienről és a hozzá kapcssolodó dolgokról akartok beszélni MÉRT NEM HOZZÁTOK fel egy talin??

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205974 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nem is azt mondtam, hogy CSAK GyU/Szil versek legyenek, de valami azért legyen, ami Tolkienre emlékeztet, ne csak a Hobbit-keksz

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205973 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Drowse: a versek topic mint olyan, s így a verses talik is, soha nem a Gyűrűk Uráról szóltak. eléggé pangana a topic ha csak Gy.U. témájú verseket lehetne írni.. ez már ettől elvált. nem mindenki tud kötött témában verset írni, és nem is szabad erre kötelezni senkit. szal ez így lesz továbbra is. hogy miért volt kevés szó a versekről az elején, ezt a nagy létszám számlájára lehet írni...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205969 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sok-sok baromság következik...
[size=9:3r5ffx82]((nem is igazán értem, minek erőltetem, az esetek többségében senki nem reagál, ha beírok..))[/size]
Nekem volt egy olyan benyomásom a két talin, amin voltam (az újonc-talit nem veszem most figyelembe, mert annak mások a céljai), hogy elég sokan nem azért járnak ilyen talikra, hogy teszem azt Tolkienről beszélgessenek, vagy ilyesmi, hanem hogy egymással legyenek. Persze ez jó, meg szeressük egymást emberek, stb, de vannak esetek, amikor szem előtt kellene tartani, mi is a találkozás célja. Verses talin is kicsit érdekes volt, hogy pl GyU, vagy Szilmarilok témájú verssel alig lehetett találkozni, mintha csak egy Tolkien-től független csapat gyűlt volna össze. És egy ideig versekről sem sok szó esett... (((Persze, pont én írom ezt, aki képtelen normális verset írni.)))
TK előtt volt bennem egy olyan érzés, hogy basszus, csak ott fogok ülni, mint egy idióta és hallgatok, mert pl nem olvastam a HoME-ot, és majd ha belevágnak a sűrűjébe, nem tudok majd hozzászólni. Ehhez képest sehol semmi HoME, semmi olyasmi, amit vártam, mert a dolog nem annyira szólt Tolkienről, mint a "legyünk együtt" feelingről. Elismerem, ez így félreérthető, és én is találkoztam pár emberrel innen, mert rá voltam kíváncsi, és nem Thingol királyra, vagy középfölde történetére. Nagyszabású eseményeknél, ahol sokan vannak, sőt újak is vannak, oda lehetne figyelni, hogy azért a témánál maradjunk. Elég kínos ülni az ölelkező tömeg szélén, és ugye az újak tegyenek valamit, hogy elfogadják őket, de ki mer szóbaállni olyanokkal, akiket akkor lát először, és nem azt csinálják, amit várt tőlük? Ezzel arra célzok, hogy pl valakivel jókat chatelek, esetleg privizek, ha pedig élőben találkozunk, kerül szinte, és nagyon jól elvan a régi jó cimborákkal. Nem azt kérném, hogy wazz, figyelj ide, itt vagyok, és ha már megbeszéltük, hogy itt találkozunk, legalább fél szót válts velem!!! Csak mintha a legtöbb ember nem emberekkel chatelne, hanem gépekkel...
[size=9:3r5ffx82]Réges-régen volt egy vita a Beszélgetős Topicban, amiben az egyik felet Dín képviselte. Eszemben sincs régi vitákat feléleszteni, és újra állást foglalni, de ott és akkor nem voltam teljesen képben, most már azt mondanám, hogy tényleg bajok vannak. [/size] A nagy szeretetben elvész a cél, és az indíték, ahogy valaki már előttem is elmondta. [size=9:3r5ffx82]((néhány hozzászólásban is ilyesmi látszik... akinek nem inge...))[/size]
A Fórum ellaposodásáról: nekem nagy fájdalmam, hogy nem lehet Pippinről pl érdemben társalogni, mert vannak ezek a "jajjdemilyencuki", meg "húdemilyenédes", és "úgyisénleszekafelesége"...
Nyálcsorgatás. Éppen ezért nem merészkedtem be a Legolaszos topicba...

A megbocsátáshoz... Én bárkinek meg tudok bocsátani bármit, de utánna az a kapcsolat már nem lesz a régi.
Eddigi életemben egy embernek nem tudtam megbocsátani, amit ellenem tett, és soha nem is fogom. Hazug disznó vagyok, és képmutató, de ő ezt nem tudja, és nem is fogja tudni...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205957 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

megbocsátás...

hát, azt hiszem, én egyesek szemében már erről vagyok híres, hogy szinte mindent képes vagyok megbocsátani, egészen komoly dolgokat is, sokszor akaratom ellenére.
de mindig többet számít, hogy megmaradjon a kapcsolat, és hogy az én haragom miatt ne menjen tönkre. és sokszor én alázom meg magam, pedig a másik félnek kéne, és ez elég gáznak tűnhet. vsz még jópárszor kihasználnak majd így. talán túlságosan is megtisztelek olyan embereket, akik egyébként nem biztos, hogy megérdemelnék. de én már csak ilyen maradok - bízom benne, hogy az emberek a szívük mélyén mégiscsak olyan jók, mint amilyennek én látom őket :)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205848 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin...mit nevezel te komoly beszélgetésnek ? Úgy gondolod, hogy amikor együtt van mondjuk 50 ember, akkor azok nem folytatnak komoly beszélgetéseket még a nem-tolkieni témákban sem ? Ennyi ember nem igazán folytathat komoly beszélgetést sztem...amúgymeg szűkebb körben igenis vannak komoly beszélgetések sokféle témában...az pedig, hogy ezek szerint te ezeken nem vagy jelen, akár el is gondolkodtathatna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205835 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: A Tolkien Klub persze más dolog, de az meg nem egy kötetlen beszélgetés jellegű dolog hanem inkább olyan előadásszerű, tudtommal.


Még az a szerencse, hogy én sem a Tolkien Klubról beszéltem, hanem az utána lévő Szimplás összeüldögélésekről. ami ugye nem "előadásszerű".
Különben is: Nem várhatjuk el mindenkitől, hogy mindig, hangulatától függetlenül legyen képes komoly, elmélyült beszélgetésre, esetleg olyanokkal, akiket alig ismer. van amikor van hangulat, van amikor nincs. régebben több hangulat volt, újak voltak a témák, ma kevesebb a hangulat, és sztem a többség úgy érzi, hogy már "minden át van beszélve", ami perszehogy nem igaz, dehát ez van.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205832 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szó sincs róla h én bárkit is lenéznék. Ha kicsit visszaolvastok, Ti is láthatjátok h nem erről van szó. Én nem egyes embereket kritizáltam, hanem azt a gyakorlatot h komoly és/vagy témába vágó beszélgetés nincs a talikon, rendezvényeken. Gandalffal egyetértek abban h nem csak az a baj h Tolkienről nincs komoly beszélgetés hanem főleg az h egyáltalán nincs, semmiről, és ebbe bizony belejátszik az h azok az emberek akik erre vevők lennének nemigen járnak talikra és fordítva. A Tolkien Klub persze más dolog, de az meg nem egy kötetlen beszélgetés jellegű dolog hanem inkább olyan előadásszerű, tudtommal.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205748 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf: De ezt sok emberrel nem lehet megoldani.
A legutobbi vereses talin volt az, hogy nagyon sokan voltunk. és nem mindenki (énse) figyelt a versekre. Mert túl sokan voltunk hozzá. Persze jó volt az új acrokat látni. de sok ember nem tud elmélyülten beszélgetni.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205744 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem ott lehet a gond, hogy a beszélgetések az utóbbi időkben naon felszínesek és hétköznapi témákról szóltak, s nem pedig ott, hogy nem Tolkienről. Ha rendszeresen lennének igazán mély, őszinte és komoly beszélgetések a társaságban, s nem csupán egy-két emberke esetében, a dolog nyilván másképpen festene.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205743 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyébként ha akarunk/akarnak akkor igenis szó esik Tolkienről. De könyörgöm nem csak arról lehet beszélni. Hanem az életről, a mindennapokról. Néha sokkal jobb téma mint Tolkien. Én ha jól emlékszem beszélgettem már Tolkienről, de annyira nem érdekel a téma, mint mondjuk a filmek. (nem a GyU FIlmek hanem úgyáltalában a filmek)


Én nem megbocsátani, a hazugságot (bár volt már egykét ember akinek megbocsátottam, igaz, hogy egy hónapig nem szóltam hozzá.)
És azt se tudom megbocsátani ha valaki szemét velem a szó szoros értelmében. Meg ha valakit örömmel bánt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205723 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin: látszik hogy nem sűrűn jársz pl Tolkien Klub utáni Szimplás összeröffökre.. vagy neked teszem azt Lamorak, Ankalimon, Alcar, _Neo és a többiek, akik járnak oda, már nem is a "tudás hordozói"(vazz, ez úgy hangzik mintha floppy lemezek lennének..)?? amúgy megint sarkítasz. mint mindig.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205715 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok
A bocsánatkérés és megbocsátás témához én annyit fűznék hozzá, hogy az apróbb dolgokért, mint pl, hogy ráléptem vkinek a lábára ezért elég gyakran kérek elnézést, de ha én vmi nagyobb butaságot beszélek v teszek csak nagy nehezen tudok bocsánatot kérni, mert olyankor teljesen idiótának érzem maga és ahogy azt ti is megfogalmaztátok talán túl büszke vagyok hozzá... A megbocsátás már egy más tészta, az általában könnyebben megy főleg a barátaimnak, mert nekik szinte bármit el tudok nézni, bár igy belegondolva a hazugságot azt tényleg nem, de a jóindulattal elkövetett kegyeshazugságot amit azért követtek el, hogy nekem ne fájjon annyira azért még talán hálás is tudok lenni, mert odafigyelés és szeretet állt a hátterében.
Hogy mi az amit már tényleg nem tudok elnézni, az a ok nélküli beskatulyázás és abból fakadó szekirozás, hogy vki nem ismer. Az ilyen dolgokat nem tudom elfelejteni, nem megy, mert félelmetesen bele tud gázolni a lelkivilágomba. Már volt rá példa, hogy olyan vki aki csak heccből rajtam köszörülte a nyelvét később megbánta, és én azt hittem el tudom neki nézni a dolgot, ami nagyjából sikerült is, de egy kis szilánk mindig marad bennem vele kapcsolatban, mert nem tudok benne 100%ig megbizni ami a barátság egyik alappillére.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205706 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a hazugságot nem tudom megbocsátani...nem megy, és kész. Főleg, ha olyan hazudik nekem, akit szeretek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205702 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudás hordozói? Nofene. Micsoda elitista kifejezés... Nem tudom, pontosan kiket sorolsz ide, de akiket én ide sorolnék, azok igenis járnak talikra, persze ahogy az iskola/munkájuk engedi. Lehet, hogy nincsenek ott minden egyes bulin, de a fontosabb talikon igenis ott vannak. De szerintem nem kellene lebecsülnöd ennyire a többi, "közönséges" talirajárót, attól még, hogy esetleg nem olvastak mindent, még lehet véleményük a dolgokról, és igenis képesek komoly eszmecserére is, csak próbáld ki.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205697 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nem elsősorban a fórumra gondoltam, sokkal inkább az élő összejövetelekre. És ebben valószínűleg kulcsszerepet játszik az, hogy a közösség húzóemberei és a tudás hordozói között az átfedés szinte a nullával egyenlő ma már. Vagyis azok, akiket komolyan érdekel Tolkien, nem szerveznek semmit és a mások által szervezett összejövetelekre se járnak el, azoknak meg, akik szerveznek és eljárnak, többnyire nincs még meg a tudásbázisuk ahhoz, hogy komolyabb eszmecserékben részt vegyenek. Tisztelet a kivételeknek, persze. És ez baj, szerintem.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205637 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
szerintem nem laposodik a fórum.

Megbocsátással kapcs: Mi az amit már nem tudtok megbocsátani?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205478 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dae/siss írta: gillz írta:
Finwe: nekem van igényem "komolyabb" beszélgetésekre, de ahogy Kincső is mondta, sokan nagyon nehéz ilyet folytatni, szvsz nincs meg a kellő fegyelem a társaságban ehhez


Ez szvsz nem így van. Szerintem itt mindenkinek van igénye komoly beszélgetésekre, nem lennénk együtt lassan két éve, ha csak jópofizni járnánk össze. Az ilyet viszont nem lehet erőltetni, nagyon gyakran nő ki komoly beszéd a mókázásból és fordítva.


Igen, de engem épp az érdekel, hogy miért olyan nehéz az. Ja és szerintem nem a kellQ fegyelem nincs meg, hanem inkább a kellQ figyelem.
Egyébként ha olyan sokaknak van igénye erre, akkor miért nem szoktak nagyon kialakulni ilyen viták? Én még több ember között nem nagyon láttam ilyet. Mint mondtam max 2-3 egymást nagyon jól ismerQ emberke között szokott lenni.
És számomra nagyon is úgy tqnik, hogy mókázni járunk össze csak :( Bár azért vannak kivételek: pl tábor. De valahogy úgy érzem, hogy az ottani csapatmunkáknál is akadozott a dolog néha.

Ez nem gyerektársaság, mindenhol így van. Annak a 2-3 embernek, akikkel közelebbi kapcsolatban vagyok, persze, hogy minden akadékoskodás nélkül "kiöntöm a lelkem" ( a szó legtágabb értelmében), viszont azoknak, akikkel épp csak mókaviszonyban vagyok, nehezebb ilyen mélyreható beszélgetést elkezdeni, épp azért, mert nem nagyon ismerem. Szó sincs itt gyerekeskedésről. Emberi kapcsolatok kialakulása, ami ehhez kell, és ez nem megy tapsra.


Nem arról beszéltem, hogy feltétlen öntsd rá egy vadidegenre a legmélyebb gondjaidat. De általános komoly témákról, mondjuk ne adj isten TolkienrQl bárkivel lehetne vitázni. Ez egy olyan téma, amely iránt ha az ember szenvedélyesen érdeklQdik (már pedig itt van egy pár) akkor rögtön ki alakulhat egy rendkívül érdekes vita.
De mintha olyan érdektelenek lennénk ezügyben, vagy csak félünk másokkal megosztani az elképzeléseinket, mert attól tartunk, hogy kinevetnek. Igen errQl a félelemrQl már hallottam fQleg a fórum kapcsán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.692 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére