Gondolatok

Több
20 éve 2 hónapja #206836 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Gondolatok
:arrow: Nos a beilleszkedésről én csak annyit tudok írni,hogy tudom azt,hogy két oldalú a dolog,mert nem várhatja el minden új,hogy a régiek odamenjenek ismerkedni.Erőt kell venni magunkon!Én is nagyon félek és hiába mondom,hogy:Hajrá újjak!,amikor én is ugyanolyan gyámoltalan vagyok mind a többség.Interneten keresztül az ember könnyen használja a szavakat,de a valóság sokkal ijjesztőbb a számára,mert az elutasítástól félünk a legjobban!
:arrow: A sötét...olyan,mintha rádborulna egy súlyos lepell,amely a csönddel együtt teljesen áthat.Én is szoktam néha félni,főleg ha egyedül vagyok itthon éjszaka,de ilyenkor csak kinyitom a szemem és álmodozni kezdek! :wink:
:arrow: A barátság számomra elég elvont dolog,főleg mert néha önzö vagyok.Vannak barátaim,de néha,amikor ők a másik barátaikkal vannak,akkor felmerül bennem,hogy "és velem mi lesz" (ezt aztán megmagyaráztam :roll: ).A lényeg az,hogy én úgy gondolom,hogy az igaz barát az,aki nem csak azt várja,hogy hallgasd meg,hanem ő is meghallgat.Nekem nem nagyon van ilyen barátom.Azt hiszem az én barátaim inkább kihasználják azt,hogy én minden problémájukat meghallgatom és segítek megoldani azokat.
Na jó!ennyi panaszkodás elég lesz mára! :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206835 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: igen, tudom, h több szintje van a barátságnak. Azt is, h nem kell mindenkit legjobbnak tartani. Valszeg azért értettük félre egymást, mert én a barátság szón már egy igen közeli dolgot értek, amiből nem tudok 10-20 szálat fonni. A többi az ismeretség, haverság.

Peredhil:
neked is a felső válasz. Azt meg csak el tudom dönteni előre, h egyszerre hány embert engedek magamhoz olyan közel, amit én már igazi barátságnak nevezek... elvégre a saját szavainkat leginkább magunk tudjuk értelmezni ;) bár másoknak szánjuk őket.

Alyr:

Ismerős nekem is ez a dolog, de hogy egyedül lenni, vagy emberek között lenni jobb-e azt még nem tudtam eldönteni...


Szerintem mindkettő jó... és emberek közt is lehet egyedül lenni, sőt, ott néha sokkal könnyebb. Ha egyedül vagy, akkor se vagy mindig egyedül, úgyhogy nincs itt probléma :rotfl:
Én csak azt nem bírom, ha a körbevevő emberek szeretnék megmondani, h éppen én mit is gondolok... ha felszólítómód, akkor jó eséllyel röhögök, de ha megállapítás, akkor adom is az ásót. :agresszív:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206787 Írta: Eneira
Eneira válaszolt a következő témában: Gondolatok
Most, az elmúlt másfél órában elolvastam az utolsó 6-7 oldalt. Igen, én is új vagyok, és igen, érzem, tudom, hogy meg kell küzdeni a beilleszkedésért, de ez teljesen természetes. Nem is vártam mást, sőt ahhoz képest, egészen jól megy :) . Vagy én vagyok túl optimista... 8O
Ösztönös tisztelet van bennem néhányotok iránt, akiket ismerek, vagy tisztában vagyok vele, kik, s milyen helyet foglalnak el az MTT-ben, vagy a társaságban, esetleg a fórumon stb, nem ragozom tovább. Határozottan nehezen vettem rá magam, hogy elmenjek az első klubba fél évvel ezelőtt, mert bár talán nem úgy látszik, de végtelenül nyúl tudok lenni, ha úgy alakul. És legszívesebben el is menekültem volna...de szerencsére voltunk néhányan, akik ugyanilyen helyzetben voltak, és összebarátkoztunk, talán nem túlzás e szó. Igyekszem illeszkedni, tenni, adni, segíteni, már ha valaki kér...
A testi kontaktusról, vagy arról, ki mit enged, engedhet meg magának...reményeim szerint ezt sokan megérzik. Jómagam inkább visszahúzódom, jobban is, mint kéne, nehogy "sok legyek". Bár néha a parázásom épp a sok dumában jön felszínre... :cry:
Az az egy vigasztal, ha nagyon kicsinek és ostobának érzem magam, hogy lesz egy még így se! Komolyra fordítva: jönnek még újabbak, és azoknak épp ilyen rossz lesz! :lol: :twisted:
Tényleg komolyra fordítva: türelem. Időm, mint a tenger.

A sötétség: én is sokszor félek, bár ha félek, van, kit hívjak, az Őrzőm, vagy őrangyalom, bár nem angyal, és ez megnyugtat. De néha ez sem elég, és akkor kislámpa fel, TV be, maci az ágyba! És EZ már tuti elaltat! :)

Bocsánatkérés: ahogy idősödöm, egyre jobban megy. Már nincs bennem a tinédzserek makacssága, önfejűsége, és tudom, másnak is lehet igaza.

Megbocsátás: a hazugságot soha, vagy ha szökőévben egyszer mégis, akkor is bennem marad és a bizalmamnak annyi. Viszont képtelen vagyok haragot tartani, leginkább én is úgy vagyok vele, hogy elfelejtem, miért is haragszom...Azért mert van fontosabb gondolkodnivalóm is :D :twisted: Tényleg idő- és energiapazarlás. Csak komoly okkal tartok haragot, de ilyen még nem fordult elő életemben.

Barátok: kettő van (egy fiú, egy lány) 22(!) éve, egy fiú 6 éve, és Daffodil fél éve, ha minden igaz. Keresek, de nem erőltetem a dolgot, szintén, időm, mint a tenger, és bennük megbízhatok, kölcsönös a barátságunk. Kicsit talán néha ki is használhatnának(de nem ilyenek), mert hajlamos vagyok túl sokat adni.

Azért leírom: örülök, hogy vettem a bátorságot! :D

Boldogok azok, kik nem láttak, mégis hisznek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206740 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Area: "Ne félj a sötéttől, az százszor jobban fél tőled: retteg, hogy felkapcsolod a villanyt!"

őrület ez a mondat, ezt feltétlenül kiírom! :wink:

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206688 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Erda niire (Area) írta: van még egy cuki idézetem:
"Ne félj a sötéttől, az százszor jobban fél tőled: retteg, hogy felkapcsolod a villanyt!"


Ez tetszik! :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206685 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sötétség: zárt környezetben félek a sötétben, de mondjuk egy erdőben nagyon félnék egyedül... :embarassed:
Beilleszkedés: én már lassan két éve járok a fórumra elég rendeszeresen, de személyesen még egyszer sem találkoztam veletek... (ég is a pofám miatta, de ez van :oops: ) Most táborban fogok csatlakozni a bandához, és előre szólok, nagyon halgatag, és félénk leszek, nem pedig az a nagyszájú, akit ti megismeretek. :P Ez persze múlandó, csak én asszem rohadtul meg fogok ilyendi, hogy senkit sem ismerek, és nem tudom ki kicsoda.. Mindig ez szokott történni idegen környezetben, idegen emberekkel, ez az én természetes védekező rendszerem... Aztán szép lassan persze én is fel fogok engedni, csak előbb meg kell találnom a biztos alapot... :wink:
Barátok: nekem volt egy óriási válságom, amikor mindenki eltáncolt mellőlem, és hirtelen azt vettem észre, hogy a legjobb barátom kitálalja az életemet... (már amennyit ő ismert) Nos, ez egy elég mély seb nekem, és nagyon óvatosra vettem azóta a figurát (ennek köszönhető e fentebb megírt félénkségem). Most már van három igazi jóban-rosszban barátom, akiket nagyon bírok. Amíg ide eljutottam én áthaladtam a lelki szemetesláda fázison, de én örültem neki, hogy legalább megosztják velem a gondjaikat, mert ez azt jelenti, hogy már valamennyire nyitnak felém. Ettől kezdve szép lassan (majdnem)mindenkivel elástam a csatabárdot, és barátokra is szert tettem. Az az egy nagy baj van most, hogy megyek gimibe, csak egy számomra semleges minőségben levő oszt.társam jön, és minden barátom elmegy másik városba. :( Szóvel kezdhetem előrl a ranglistamászást... :?

van még egy cuki idézetem:
"Ne félj a sötéttől, az százszor jobban fél tőled: retteg, hogy felkapcsolod a villanyt!"

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206679 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Timona írta: Hajajj, ez a lelki szemetesláda dolog nekem sem ismeretlen és egy időben volt, hogy csak arra méltattak, mint barátot, de aztán környezetcsere és úgy kb barátok csere is történt, persze nem mindet váltottam le, csak aki hajlandó volt lemorzsolódni. Mostmár biztos vagyok benne, hogy nem elég az, ha én teszek mások kedvere és minden kivánságát lesem, mert ezt elég rendesen ki tudják használni, ez nem barátság. A barátság attól barátság, hogy ezek a dolgok oda- vissza üzemelnek, én is elég hogy is mondjam zárkózott természetel vagyok megáldva, de tudni kell nyitni a másik felé, mert ha egyfolytában a pofáraeséstől és kihasználástól félünk, akkor rövid úton egymagunk maradunk... Egyedül lenni pedig nem jó.


Ismerős nekem is ez a dolog, de hogy egyedül lenni, vagy emberek között lenni jobb-e azt még nem tudtam eldönteni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206678 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hajajj, ez a lelki szemetesláda dolog nekem sem ismeretlen és egy időben volt, hogy csak arra méltattak, mint barátot, de aztán környezetcsere és úgy kb barátok csere is történt, persze nem mindet váltottam le, csak aki hajlandó volt lemorzsolódni. Mostmár biztos vagyok benne, hogy nem elég az, ha én teszek mások kedvere és minden kivánságát lesem, mert ezt elég rendesen ki tudják használni, ez nem barátság. A barátság attól barátság, hogy ezek a dolgok oda- vissza üzemelnek, én is elég hogy is mondjam zárkózott természetel vagyok megáldva, de tudni kell nyitni a másik felé, mert ha egyfolytában a pofáraeséstől és kihasználástól félünk, akkor rövid úton egymagunk maradunk... Egyedül lenni pedig nem jó.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206654 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem igazi jó barátom nincsen, és ez teljesen az én hibám. Az a legnagyobb baj velem, hogy hajlamos vagyok elveszni a barátságokban. Nem tartom magam túl fontosnak, és gyakrabban funkcionálok lelki szemetesként, mint egyenrangú félként. Sajnos az önértékelésem, önbecsülésem valahol nagyon mélyen van, olyan mélyen, hogy néha azt sem tudom, volt-e valaha. Max 1 olyan ember van, akire könnyű szívvel mondanám, hogy a barátom, de ha valaki megvizsgálja ezt a barátságot, hát ez sem az az igazi, nagybetűs dolog, amiről lentebb szó volt.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206646 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok

Peredhil/Earendil írta: "Néha a legnagyobb ellenségünkből lesz a legjobb barátunk."


Meglepő, de lehet igaz. Egyik barátnőmet eleinte ellenségnek tekkintettem aki le akarta nyúlni az egyik legjobb barátomat, de aztán rájöttem, hogy ez nem igaz, azóta, hogy jobban megismertem már tudom, hogy fölöslegesen görcsöltem ezen...
A barátság témához annyit tudok mondani, hogy nálam is van egy legjobb barát kategória ami kb 3- 4 embert jelent, aztán ott vannak a barátok akik már elég közel járnak az előbb emlitett kategóriához kb 4 fő, de kevesebb időt töltünk el együtt rajtunk kivül álló okok miatt, és ott vannaka a haverok akik néha csak egy évben egyszer kerülnek elő, de mégis jó velük lenni sacperkb még 10 emberke. Ez igy soknak hangzik, de a szintezés is mutatja, hogy olyan aki igazán közel áll hozzánk 5 főnél azért szerintem nem nagyon lehet, mert tényleg nagy odafigyelést igényel mindennek már csak a szintentartása is.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206599 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sötétség: továbbra is elmondom privben bárkinek aki akarja, hogy mi erről a fikcióm (remélem csak az)...
egy kis ízelítő... "novella":

gilgalad.fw.hu/utolso.html (megjegyezném, a nemtom hanyadik sorban a "Kialudt a vonat" mondat eredetileg "kialudt a villany akart lenni :D )
gilgalad.fw.hu/holt.html
gilgalad.fw.hu/vilag.html

Beilleszkedés: Én bár fórumon régóta vagyok, találkozókra egy-másfél éven át féltem elmenni, mert az ezelőtti társaságokból leszűrt tapasztalataim nem sok jövőt jósoltak nekem köztetek...
Szerencsére (remélem) tévedtem...

Barátság: Hát olyan igazi barátom nemigen van. Nem szoktam túl kzel engedni magamhoz az embereket.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206578 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Utólag kifejteném én is az itt elhangzott több témában a véleményem:

Megbocsátás: Én meg szoktam bocsátani, főleg a barátaimnak sok mindent elnézek. Általában hamar meg is tudok bocsájtani. Felejteni persze nehezebb, vannak esetek, amikor maradnak tüskék... Sajnos nehéz meghúzni azt a határt, hogy meddig bocsáthatok meg úgy, hogy azzal valaki ne éljen vissza. Volt már rá példa, na akkor több esélyt nem kapott az illető. Ha önhibáján kívül tesz valaki valami rosszat vagy utólag őszintén beismeri és törekszik arra, hogy többet ne forduljon elő, akkor megbocsátok. Viszont ha azt tapasztalom, hogy visszaélnek a jóindulatommal, akkor nincs kegyelem. Azt hiszem, mindenki érdemel minimum egy-két lehetőséget, mert abba kell belegondolni, hogy mi is követhetünk el hibákat, nem szándékosan, és akkor nekünk is jó lenne, ha kapnánk másik esélyt.

Sötétség: Hát be kell valljam a 25 évem ellenére én is szoktam időnként félni. Furcsa, néha megnyugtat a sötétség, de a teljes koromfeketeséget nem szeretem. Egyszerűen zavar és aggaszt, ha nem látom, mi vesz körül, még ismerős környezetben is. Volt, hogy otthon arra ébredtem fel, hogy mintha láttam volna valamit, és akkor iszonyúan paráztam. Viszont ha nem vagyok egyedül, akkor szinte alig félek a sötétben.

Beilleszkedés: Én fél éve vagyok itt köztetek, és azt hiszem, nekem szerencsém volt. Az elején igyekeztem figyelni az embereket, és szép lassan próbáltam meg beilleszkedni, de nem volt bennem semmilyen félelem vagy görcsösség, talán ezért ment. (Persze az elején zavarban voltam én is, de ez természetes. De félelemnek nem nevezném.) Én már úgy látom, hogy akik megismertek valamennyire, azokkal jó is a viszonyom, és egyre mélyebb kapcsolatokat is kezdek kiépíteni, aminek nagyon-nagyon örülök. A köszönéssel kapcsolatban, a mai napig nem ismerek mindenkit, hiszen ez egy nagyon nagy közösség. Ha tudok, odamegyek és bemutatkozom, de előfordult, hogy nem tettem :oops: ezért utólag is bocs. Volt, hogy odajöttek hozzám, hogy ugye én vagyok-e az Orsie, na ez nagyon jól esett és így könnyű is volt. Én azt hiszem, már kezdek az újonc státuszból átlépni a következő körbe, de azért persze még nem teljesen. Persze sosem leszek olyan, mint azok, akik már 1-2 éve tagok, nekik sokkal több közös élményük van, de ha ezt elfogadja az ember és tisztelettel van eziránt, akkor szerintem nincs probléma.
Akik még nem nagyon jártak talikra, vagy félnek a beilleszkedéstől, azoknak azt tudom tanácsolni, hogy ne féljetek, legyetek önmagatok, és járjatok el talikra. Nekem az a tapasztalatom, hogy az MTT tényleg egy nyitott közösség, nem harapják le az újoncok fejét, persze ki kell építeni a bizalmat és meg kell találni a közös hangot, de ha igyekeztek, akkor menni fog. A chat is nagyon jó, én azt hiszem annak köszönhettem, hogy sikerült beilleszkednem, hogy sokat chateltem és utána személyesen is könnyebb volt beszélgetni azokkal, akikkel ott már beszélgettem. Szóval a kommunikáció nagyon fontos. Viszont tényleg azért, mert sokan vagyunk, bizonyos fokú klikkesedés elkerülhetetlen, nem lehet mindenki mindenkivel (egyformán) jóban. A lényeg, hogy klikkek ne legyenek túl zártak, legyen átjárás, átfedés, és akkor a kapcsolati hálóba mindenki bele tud kerülni. És persze segíteni kell az újaknak, amennyire lehet. Mivel erre nem képes mindenki egyformán, nem azért mert nem akarja, (pl. én Dodiee-t meg tudom érteni), hanem mert nem olyan embertípus, azoknak kellene erre figyelni, akik tudnak nyitni az újak felé. És ha ők nyitnak, akkor már a többieknek is könnyebb.

A barátságról: vannak barátaim, akiket kisgyerekkorom óta ismerek, velük a legmélyebb a kapcsolatom. Vannak, akikkel pár éve tart a barátság, és ezeket is mély barátságnak tekintem. Itt az MTT-n belül is vannak már emberek akikkel úgy érzem, lehet barátságnak tekinteni a viszonyunkat. Igen, talán közeli jó barátja csak pár van/lehet az embernek, de sokféle kapcsolatot lehet barátságnak tekinteni. Szerintem a kulcsszavak a bizalom, a megértés, az odafigyelés, őszinteség és a tisztelet. A bizalom persze törékeny dolog és sokan vagyunk úgy, hogy félünk bízni. De szvsz ha nem nyitunk ajtót mások felé, akkor nem tudjuk meg, tudunk-e bízni bennük. Ez mindig egy "veszélyes" folyamat, de törekedni kell rá. Én azt vallom, hogy úgy bánok másokkal, ahogy én szeretném, ha velem bánnának. Természetesen túl sok kapcsolatot nem tud ápolni az ember, de mivel itt az egész élet arra, hogy építgessük a kapcsolatainkat, mindig jöhetnek új emberek, akikben lehet találni valamit. Szvsz jó, ha az ember mindig nyitott új barátságokra, új kapcsolatokra, és a "rangsor" idővel ki is alakul. Mert minden kapcsolatból lehet valamit tanulni, amitől mi épülünk és mások kis. Fontos, hogy én is adjak, és hogy ne várjam a viszonzást, de a másik fél is tekintse ezt természetesnek, és akkor ő is ad és kap is.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206576 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ery írta: Megbocsátás: Alapvetően én sem tudok hosszútávon haragudni senkire. Ez max. 3-4 napig tarthat súlyosabb esetekben. Abból indulok ki ugyanis, hogy aki megbánt, azt csak véletlenségből teszi, így méginkább könnyebb a megbocsátás.
Abban az esetben, ha valaki szándékosan bánt meg, nos annak az ég irgalmazzon.


Én egyszer amikor az illető paradox módon a tőlem való félelmében több, mint kegyetlenül megbántott, nagyon ki voltam borulva, és a düh úgy mart vagy három hónapig, mint a kénsav. Aztán sikerült neki megbocsájtanom, mert rájöttem, hogy amúgy is borzalmas félelmei vannak, és valahol én is hibázhattam. Megértetem az ő motivációját és megnyugodtam. Ezt a pokoli érzést pedig soha többé nem akarom, és azóta odafigyelek, hogy egész magamat ne adjam oda.

Volt, akire piszkosul dühös voltam más alkalommal, de megpróbáltam mindig megkeresni, mit miért tesz, megérteni a másikat. Szerintem ha valaki szándékosan bántja meg a másikat, akkor annak is van oka. Ha puszta szeszélyből, akkor meg rá kell hagyni, ha neki ez jó, csinálja. Vagy ha elviselhetetlenül csinálja, akkor egyszer vagy max. kétszer általában elég, ha halkan és határozottan de nagyon maróan beszól az ember. Minimum fél évre rend lesz.

Beilleszkedés: sok esetben azon múlik, hogy megtaláljuk-e azt a közösséget, ahova be tudunk illeszkedni, olyan mértékben, amilyenben szeretnénk, hogy egy közösség elfogadjon minket.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206533 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

A beilleszkedésről: Én pontosan úgy vagyok ezzel, mint Suhi. Nincs problémám, ha ismeretlenekkel kell megismerkednem, de egy baráti társaságnál tolakodónak érezném, ha esetleg odaülnék közéjük, ha mondjuk szimpatikusak. Ez tényleg így van?
Mondjuk kicsit más, hogy a fórumosok is így éreznek az ismeretlenekkel szemben, csak az a baj, hogy ezt lehet érezni. És bizony nem esik rosszul az illetőnek. Persze nem azt érzem, hogy ismeretlen vagyok, és ezért elmenekülsz tőlem, hanem unszimpatikus és kész.
Egyébként nem várom el, hogy rögtön a barátom legyél, vagy ilyesmi csak bíztassatok minket. Mert a fórumon rengeteg az ilyen bíztatás, de elenyésző hányada tesz is valamit a valóságban. Pedig nem kell sok.

A sötétségről: Ez egy ősi félelem. Én sokszor úgy vagyok, hogy egyszerűen nem bírok megmozdulni, mert tudom, hogy van ott valami. De ez már egy más téma. ILYENKOR félek. De annyira tényleg nem tartok a sötétségtől, mert valóban nem lát olyan rosszul az ember. Főleg ha még a hold is fenn van és a csillagok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206527 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: Gondolatok

gillz írta:

...senki ne elégedjen meg azzal, ha van 2-3-4-5 közeli barátja, annál biztosan több barátság is fenntartható, különösen ebben a közegben.


ezzel nagyon nem értek egyet. én örülnék, ha lenne egy igazi barétom, de azt hiszem ilyen fokú bizalomra nagyon nehezen vagyok képes,


Szerintem ez egy olyan dolog amit nem lehet csak így eldönteni.
Ez olyan lenne, mintha annyit mondasz így előre..."Lesz nekem 3 barátom egész
életemben és annyi."...A barátságokat nem lehet előre meghatározni.
"Néha a legnagyobb ellenségünkből lesz a legjobb barátunk."

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206526 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nahát Dodie, mennyire más ez, mint amit először írtál. :D Megkérdezhetem, hogy pontosan mi az, ami szorongás vált ki belőled egy ismeretlen láttán? (Számomra sem ismeretlen ez az érzés, de nekem ez abból fakad, hogy félek, nem fogom megérteni az illetőt a hallássérülésem miatt. Mondjuk ezt nemcsak az új embereknél érzem.)

Ankalimon, akkor eljutottunk a közös nevezőre. :wink:

Viszont jelezni akartam, hogy noha ez a szint személyenként változó, az emberek döntő többségénél ezt meg sem közelíti a valóságos helyzet...


Honnan tudod? Lehet, hogy a régiek "döntő többsége" már elérte ezt a "telítettségi szintet". Hiszen ennyi idő alatt, ilyen sok fantasztikus emberből nem nehéz nagyon gyorsan "behabzsolni" (mint a sok finom sütiből :mrgreen: ). Talán ez is benne van abban, hogy a régiek (az őskövületek :tongue: ) már nem tudnak annyira nyitottak lenni.

Gillz, a barátságnak is különböző szintjei vannak. Nem kell mindegyiknek a "legjobb barátnak" lenni. A "sima" barátság is nagy érték, sőt a haverság sem egy utolsó dolog. Ebben a tekintetben igaza van Ankalimonnak: az embernek lehet több, mint 2-5 barátja. Én most kapásból 15 embert számoltam össze, akik ilyen-olyan mértékben a barátaim (biztos van még több is). Ebből három a "legjobb barát", 6-8 barát, a többi haver (bár nálam a haverság más, mint a megszokott).

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206519 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok

...senki ne elégedjen meg azzal, ha van 2-3-4-5 közeli barátja, annál biztosan több barátság is fenntartható, különösen ebben a közegben.


ezzel nagyon nem értek egyet. én örülnék, ha lenne egy igazi barétom, de azt hiszem ilyen fokú bizalomra nagyon nehezen vagyok képes, és csak néha érzek ilyet. Közeli barátból kb ez a 2-3-5 a maximum, azért, ha figyelembe vesszük a 7+/-2 szabályt, ez nem túl meglepő. Attól függetlenül nem látom azt, h annyi mindenki képes lenne elviselni engem mélyebb ismeretség után is, h milyen ez a közösség... Szvsz a felületes jópofizáson túl egy kicsit még el lehet menni sokakkal, de annál tovább már itt sem általában, csak azzal a bizonyos néhány emberrel.

újak-régiek: no, én s e vagyok az a hűdenyitott és barátkozós ember, nekem idő kell ahhoz, h beilleszkedjek bárhova, megszokjak bárkit... az a maximum, ami tőlem telik, h körbemegyek és bemutatkozom az ismeretleneknek is, aztán időjárásszintű beszélgetésbe már merek beleszólni esetleg.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206475 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Én pontosan arról beszéltem, hogy ezeknek az "egyedi és konkrét emberi kapcsolatoknak, a barátságoknak" is vannak mennyiségi korlátai. Ha teszem azt, nekem már van egy kialakult baráti köröm, ami jópár emberből, akikkel személyes, nem-felszínes barátságot ápolok. De ha ehhez újra és újra csatlakoznak emberek, akikkel szintén ilyen személyes kapcsolatot akarok kiépíteni, akkor előbb vagy utóbb eljutok arra szintre, ahol már képtelenséggé válik fenntartani a barátságokat. Ugyanis ezek a kapcsolatot időt és energiát igényelnek. Abból pedig egy embernek nincs korlátlan mennyisége.

Végül kiderül, hogy noha kölcsönösen nem értjük egymást, mégiscsak ugyanarról beszélünk... ;) Csak épp az ellenkező oldalról közelítünk:
Természetesen el lehet jutni egy olyan szintre, ahol már olyan sok mély, valódi emberi kapcsolata van az embernek, hogy azokat már képtelenség fenntartani. Ezt az elméleti lehetőséget nem vitattam soha, sőt... Viszont jelezni akartam, hogy noha ez a szint személyenként változó, az emberek döntő többségénél ezt meg sem közelíti a valóságos helyzet...
...senki ne elégedjen meg azzal, ha van 2-3-4-5 közeli barátja, annál biztosan több barátság is fenntartható, különösen ebben a közegben. (És minden egyes ember, akivel kapcsolatba kerülünk mérhetetlen értéket adhat az életünkhöz...)

Brisa írta: Más. A "komoly beszélgetések és viták" nekem is hiányoztak. Régebben volt az élő Gondolatok topik, ami aztán néhány alkalom után kifulladt. A Tolkien Klub is eme igény kiszolgálására jött létre. Ezek mindegyikére az jellemző, hogy szervezett programok. Szerintem Finve, Oisin és a többiek inkább arra vágyhatnak, hogy a spontán talikon lehessen spontánul beszélgetni komolyabb dolgokról, pl. Tolkienról. Ehhez egyrészt arra van szükség, hogy az ember eljáron egyátalán a talikra (Oisin :wink: ), másrészt arra, hogy megtalálja azokat az embereket, akik vevők erre a típusú beszélgetésre [size=9:3faskpz9](ne felejtsük, ezek nem lelkizések, nem poénos anekdótázások, nem egymás ugratása, hanem elméleti eszmefuttatások, viták, beszélgetések - és erre az én tapasztalataim alapján is viszonylag kevés ember vevő),[/size] valamint hogy legalább egy valaki ki merje nyilvánítani, hogy ő most erről és erről szeretne beszélgetni. Mert amint látjuk, azért vannak emberek, akiket érdekel ez a fajta beszélgetés.


Hát igen. Bár nekem a leglazább, legkevésbé "komoly" kifejezetten buli jellegű rendezvényen is sikerült egész komoly beszélgetéseket folytatnom. De egyértelmű, hogy nem árt ezt a dolgot is megtámogatni kis szerevzőmunkával. Ahogy volt (lesz?) élő Gondolatok topik (akár teljesen spontán módon, mint Várgesztesen), meg verses topik, úgy minden további nélkül lehet a Középfölde Fórum topikjait is Live-ban nyomni... És ennek megszervezésére (kiprovokálására) nyilván azok a legalkalmasabbak, akiknek ez pillanatnyilag a leginkább hiányzik...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206463 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dodiee írta: ... nekem őrölt nehéz számomra idegen emberekkel beszélgetést kezdeményezni. azon az ominózus verses talin, mikor megérkeztem, és több újat/ismeretlent láttam mint ismerőst, egyszerűen pánikba estem.. aztán megláttam Rabynt, és szinte ODAMENEKÜLTEM. Még félhangosan és negyedrészt viccesen meg is jegyeztem, hogy milyen zavarban vagyok, hogy ennyi ismeretlen arcot látok. Mosolygok én mindenkire, meg próbálok fesztelen lenni a társaságukban, de közben bennem van az is, hogy "menekülni az ismerős közegbe, futni futni!!" és így is agyoncsapom magamban a hangot és nem futok(vagy nem messzire;) ). És így tábor előtt meg fokozottan figyelek erre. cseten, priviben... első gondolatom így is az, hogy "úristen, ki ez, én őt nem ismerem, anyuuu, segííííts!!" , de most nár próbálok azért odafigyelni az odafigyelésre;)


Hát... az a helyzet, hogy annak ellenére, hogy ősszel 32 éves leszek, pontosan ismerem ezt a problémát, nagyjából UGYANÍGY szoktam érezni, sokszor még akkor, is, ha tudom, hogy van ott ismerős...

Pedig tavaly (köszönhetően Nektek, a tábornak, a taliknak, amiken részt vettem) ez a szorongás sokat, nagyon sokat javult.

Ezért is szoktam szervezni a mozizásokat, mert "szervezőként" ez a "félelem" viszonylag egyszerűen és aránylag sikeresen leküzdhető :oops:

[size=9:1zv8tcea]Hogy miket el nem mond az ember... :lol: [/size]

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206434 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én ezt úgy próbálom legyőzni, hogy tudatom magammal, hogy úgy sincs semmi, amitől félnem kellene... hameg igen, akkor úgyis mindegy. És ez egész jól beválik, most már nem nagyon parázok csak azért, mert sötét van...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206418 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem gyerekes félelem nem létezik.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206403 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok
Annak azért örülök, hogy nem csak én vagyok ilyen paranoiás a sötétben :)

Alyr én majd szeretném elolvasni ha kész lesz és lehet! Hátha segit leküzdeni ezt a talán kicsit gyerekes félelmet...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206398 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Érdekes, hogy ez tudatosult bennem, hogy tudom, hogy mi van, és még is félek a sötétben. Pedig látok benne. és még is tudom, hogy a mazdag a fejem feltt nyikorog mert le kéne már szedni, tudom,hogy az öcsém forgodoldk az ágyban és az reccsen, még is totál félek sötétbe és ezekre a zajokra nagyon figyelek és félek tőlük.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206374 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Dodie, nem kell neked kaparnod azért, hogy segítsd az újakat, egyszerűen segíts nekik egy kicsit. Ha látsz egy újat, ne elnézz a fejefölött, hanem vigyorogj rá, vedd fel vele a szemkontaktust, amivel máris jelzed, hogy nem fogod leharapni a fejét, ha oda lép hozzád bemutatkozni.


Brisa, nekem őrölt nehéz számomra idegen emberekkel beszélgetést kezdeményezni. azon az ominózus verses talin, mikor megérkeztem, és több újat/ismeretlent láttam mint ismerőst, egyszerűen pánikba estem.. aztán megláttam Rabynt, és szinte ODAMENEKÜLTEM. Még félhangosan és negyedrészt viccesen meg is jegyeztem, hogy milyen zavarban vagyok, hogy ennyi ismeretlen arcot látok. Mosolygok én mindenkire, meg próbálok fesztelen lenni a társaságukban, de közben bennem van az is, hogy "menekülni az ismerős közegbe, futni futni!!" és így is agyoncsapom magamban a hangot és nem futok(vagy nem messzire;) ). És így tábor előtt meg fokozottan figyelek erre. cseten, priviben... első gondolatom így is az, hogy "úristen, ki ez, én őt nem ismerem, anyuuu, segííííts!!" , de most nár próbálok azért odafigyelni az odafigyelésre;)

sötétség: Na az egyik amitől iszonyúan félek. egyedül maradni a sötétben. vagy többen maradni a sötétben, de úgy hogy mindenki fél... multkor is, talán páran emlékeznek, hajnalban nem mertem bemenni a szobámba innen a géptől, mert nem volt itthon senki, és olyan sötét volt az előszobában.. nehezen tudtam megértetni a többiekkel, hogy TUDOM hogy mi van az előszobában, és TUDOm hogy nem jöhetett be SENKI az ajtón.. én attól félek hogy VALAMI jött be.. mondjuk az erkélyen át. valami nagyon nem odavaló. valami ISMERETLEN. persze elmesélve nagyon vicces. átélni szörnyű.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206361 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sötétség: Egyrészt: gazok, lelövitek a készülő "regényem" poénját :D AKi kíváncsi rá annak elmondom privben vagy egyszer a távoli jövőben ha kész lesz akkor elolvashatja... :D
Másrészt: Az ember elsősorban az ismeretlentől fél. (ha megfigyeled, a horror-thriller filmekben is addig félsz igazán amíg nem láttad a gyilkost/szörnyet. Ha már anyagiasult akkor vannak gyengéi is. )
És amit nem lát, az ismeretlen, tehát veszélyes lehet.
Egyébként az ember sokkal jobban lát a sötétben, mint azt hiszi, csak éppen lusta rá.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #206359 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ankalimon írta:

Brisa írta: Ankalimonnal alapvetően egyetértek. Az idézett szövegrészekkel is, csak ezek már nagyon elméletiek. Ugyanis arra az útra, ahol én járok sajnálatos módon nem fér fel az egész emberiség, de sajna ennek a Közösségnek összes tagja sem. Egyszerűen véges számú ember tud engem közvetlenül elérni. Képtelen vagyok minden újat (de régit is) barátként elfogadni. Nem azért, mert nem szeretném, hanem azért mert nincs kapacitásom rá. És az az igazság, hogy ezzel mindenki így van. Pontosan azért, mert nem tudunk szeretni egy tömeget, egy Közösséget. Csak az egyedi embert. A nap azonban 24 órából áll, azaz ennyi időnk van az embertársainkra naponta.


Attól tartok nem sikerült megértetnem magam. Ugyanis én is pontosan azt mondtam, hogy nincs különösebb értelme a közösség egészéért lelkesedni, elmerülni az "júj, itt mindenki olyan jó fej" (pedig ez igaz ;) ), meg "én mindenkit annyira szeretek" (még ez is) jellegű érzésekben. Egy bizonyos ponton túl ez meddő, és bizonyosan kielégületlenséget és később csömört okoz. Nem is érdemes megpróbálkozni azzal, hogy az egész emberiséget (vagy akár csak az egész MTT-t) a keblünkre öleljük. Nem. Ha van értéke ennek a közösségnek, akkor az pusztán annyi, hogy könnyebben tudnak létrejönni azok a bizonyos egyedi és konkrét emberi kapcsolatok, a barátságok, a személyiségek valódi (nem felszínes) egymásra találásai.


Attól tartok, te nem értettél meg engem. (Dodienak sikerült. :D ) Én pontosan arról beszéltem, hogy ezeknek az "egyedi és konkrét emberi kapcsolatoknak, a barátságoknak" is vannak mennyiségi korlátai. Ha teszem azt, nekem már van egy kialakult baráti köröm, ami jópár emberből, akikkel személyes, nem-felszínes barátságot ápolok. De ha ehhez újra és újra csatlakoznak emberek, akikkel szintén ilyen személyes kapcsolatot akarok kiépíteni, akkor előbb vagy utóbb eljutok arra szintre, ahol már képtelenséggé válik fenntartani a barátságokat. Ugyanis ezek a kapcsolatot időt és energiát igényelnek. Abból pedig egy embernek nincs korlátlan mennyisége.

Más. A "komoly beszélgetések és viták" nekem is hiányoztak. Régebben volt az élő Gondolatok topik, ami aztán néhány alkalom után kifulladt. A Tolkien Klub is eme igény kiszolgálására jött létre. Ezek mindegyikére az jellemző, hogy szervezett programok. Szerintem Finve, Oisin és a többiek inkább arra vágyhatnak, hogy a spontán talikon lehessen spontánul beszélgetni komolyabb dolgokról, pl. Tolkienról. Ehhez egyrészt arra van szükség, hogy az ember eljáron egyátalán a talikra (Oisin :wink: ), másrészt arra, hogy megtalálja azokat az embereket, akik vevők erre a típusú beszélgetésre [size=9:2ccjxhhb](ne felejtsük, ezek nem lelkizések, nem poénos anekdótázások, nem egymás ugratása, hanem elméleti eszmefuttatások, viták, beszélgetések - és erre az én tapasztalataim alapján is viszonylag kevés ember vevő),[/size] valamint hogy legalább egy valaki ki merje nyilvánítani, hogy ő most erről és erről szeretne beszélgetni. Mert amint látjuk, azért vannak emberek, akiket érdekel ez a fajta beszélgetés. Csak egymásra kell találniuk. :D

Dodie, nem kell neked kaparnod azért, hogy segítsd az újakat [size=9:2ccjxhhb](bár néha igazán megtehetnénk ezt is - én sem haltam bele, amikor elmentem egy újonctalira, sőt egy-két biztató hozzászólás!privi megírása után sem sorvadt el a kezem)[/size], egyszerűen segíts nekik egy kicsit. Ha látsz egy újat, ne elnézz a fejefölött, hanem vigyorogj rá, vedd fel vele a szemkontaktust, amivel máris jelzed, hogy nem fogod leharapni a fejét, ha oda lép hozzád bemutatkozni.

Ankalimon írta: Nem szabad elmenni azok mellett, akikről azt látjuk, hogy terheiket maguk nehezen cipelik, és láthatóan magányosak, mert mindenki fél barátkozni velük, nehogy osztozniuk kelljen velük... Minden magányos ember terhét persze nem vehetjük a válunkra, de egyszer-egyszer segíthetünk...
[size=9:2ccjxhhb](Általában az emberek nem szeretnek az utcai koldusoknak pénzt adni. Leginkább azért, mert az összes kolduson nem tudnak segíteni, ha mindenk pénzt adnának, akkor ők maguk is koldusbotra jutnának - és a lelki teher elől könnyebb teljesen elzárkózni. Hobó azt mondta: minden városban adj pénzt EGY koldusnak. Ezzel te magad a vállalható szinten veszel részt a szerencsétlen sorsú emberek segítésében, ám tudatában lehetsz. ha mindenki követné ezt az elvet, akkor az már komolyan segítene.)[/size]


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206350 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sötét: talán azért, mert használhatatlanná válik az egyik fő érzékszervünk, a szemünk. Mi, akik nem vagyunk hozzászokva a sötétben való tájékozódáshoz, ill. ahhoz, hogy a hozzánk érkező egyéb ingerekből teljes képet kapjunk a környezetről, bizonytalanná válunk az ismeretlen környezetben. Persze nagyobb korában az ember ezt tudomásul veszi, és hozzászokik, de egy kisgyerek más, szerintem.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #206348 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok

Suhifarok írta: Huh...
Na jó, mint új:
Igazatok van, az első, hogy bemutatkozzunk és ezt tudom is, mégis nehéz, és a vicc az benne, hogy meg se tudom fogalmazni, miért. Itt van a versestali...ültem a padon, mint új, mellettem azok, akiket már megismertem, és szintén újak (nem sok, lehet, hogy csak egy valaki...). Jöttetek Ti, régiek, de képtelen voltam rászánni magam, hogy odasompolyogjak hozzátok és bemutatkozzam...ne kérdezzétek miért...azt se, hogy mitől féltem...Rabyn pl ott állt meg mellettem, és neki még kezet nyújtottam, az egyszerűbb volt. De pl a többiek, akik már egy csapatba verődtek, ők régiek...valahogy nem voltam képes rá, hogy odamenjek hozzájuk, mert az olyan odafurakodós, vagy...tolakodás....nem tom. És nem én voltam az egyetlen, aki ülve maradt.
Tényleg nem várhatjuk el tőletek, hogy Ti tegyetek meg minden lépést, és belátom, jobb ha én is változtatok ezen és legalább bemutatkozni bemutatkozom ezentúl. Ne haragudjatok, én tényleg nagyon igyekszem, de nehéz. Annyira nehéz beilleszkedni.

Mint új én is csatlakoznék, pontosan ezt éreztem, csak ráadásul úgy mentem a versestalira, hogy senkit nem ismertem személyesen előtte és annyira hogy is mondjam izgatott voltam és örültem, hogy egyáltalán megtaláltalak titeket. Igen, én is csak egy halk Sziasztok Timona vagyokra voltam képes és nem mentem oda mindenkihez személyesen, ezt sajnálom, de nem tudom igazán megfogalmazni mi lelt, csak igy alakult. Legközelebb már megpróbálok kevésbe félénk és visszahúzódó lenni, de ez azért elég nehéz egy már jól összeszokott társaság esetében, ezt talán ti is beláthatjátok, és én nem várom el, hogy ti gyertek oda hozzám, de nagyon jól tud esni, ha vki mégis veszi rá a fáradtságot és megpróbálja oldani a feszültséget...

Sötét és az attól való félelem:
Ez egy olyan megmagyarázhatatlan dolognak tűnik nekem, mint az, hogy álmodsz vmit aztán pontról pontra ugyanaz megtörténik veled az életben, miért van ez? Fogalmam sincs.
Kicsinek csak úgy tudtam elaludni, hogy égett az UFÓs lámpám, aztán már azért nem oltottam fel a lámpát, mert akkor azt vki meglátja és bejön mondjuk egy betörő, ezért lekepcsoltam és tovább féltem a sötétben, minden apró zörejtöl összerezzentem, néha még a mai napig is felébredek egy hangosabb recsegésre és megfordulni sem merek az ágyamban, mert meghallja vki v én nem is tudom miért, csak egyszerűen idegesit az, hogy nem látom mi történik körülöttem és kizárólag a többi érzékszervemre támaszkodhatok, ez rémiszt meg talán a legjobban. Ki fogom e nőni valaha? Biztos, hogy nem...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206257 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Öhm. Nem tudom ez mennyire lesz off a jelenlegi témát nézve (nagyon)
de gondoltam felvetem.

szóval tegnap este ahogy a sötétben az ágyamba feküdtem és néztem a szembe lévő szekrény nyitott ajtaját olyan volt mintha mozogna. Pedig nem! és erről az jutott eszmbe, hogy amikor kicsi voltam mennyi rémséget láttam bele a sötétbe. (és látok bele manapság is)
Olyan dolgokat amiről nem tudtam, hogy látezik. És anya mesélte, hoigy amikor kicsi volt egy kínia sárákányt látott a szekrényen, pedig előtte sosem látott kínai sárkányt azt se tudta, hogy olyan létezik. Csakkésőbb tudta meg, hogy az egy kínai sárkány volt. És azon gondolkodtam, hogy hogy van az, hogy olyan dolgokat látunk bele a sötétbe amiről nem is tudjuk, hogy létezik? Ill. még sose láttuk. Amikor a kétsévesek szörnyeket látnak a sötétben, pedig senki se mesélt róluk nekik. Vagy mikor a nagyobbak szellemeket látnak jönni menni a szobában, pedig nem láttak még olyan (filmen) és talán nem is olvastak nekik róluk. Szóval mért látunk olyan dolgokat a sötétben amiket azelőtt sosem? És mért félünk a sötéttől?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206162 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: szerintem ezek a problémák - sok mással együtt - részben arra vezethetők vissza, hogy az MTT mostanában nagyon "felhigult". Én úgy látom h az MTT-s / fórumos közösség az utóbbi időben túl gyorsan fejlődött, legalábbis létszámban, és ez a mennyiségi növekedés részben a minőség rovására történt, sajnos. ...
Ezért van az is, szvsz, hogy a talikon már szinte szó sem esik Tolkienről, és a szakadék a "szűk tudományos elit" és az "bulizó közösség" között egyre nagyobb.
...
Mostanában, úgy látom, az MTT a csatlakozó emberek számát tekinti a sikeresség szinte kizárólagos mércéjének, és ezért szinte minden tudatos erőfeszítése vagy arra irányul, hogy még több új embert hozzon be "a tető alá", vagy a "tudományos elit" berkein belül marad. Szvsz ezen változtatni kéne, és legalább annyi erőfeszítést kellene tenni annak érdekében, hogy minél több alkalom legyen a szűkebb körű, komolyabb, Tolkienről szóló beszélgetésekre, egymás és Tolkien mélyebb megismerésére.


Sok igazság van abban amit írsz, noha szerintem a kicsit egyoldalúan közelítesz. Az általad vázolt háromféle tevékenység (magas röptű tudományos-, bulizós/szeretgetős közösségi-, és a tolkieni gondolatokban való elmélyülést segítő ismeretterjesztő) egyensúlya valóban alapvető fontosságú. Azonban a helyzet szerintem sokkal jobb annál, amit írtál. Én a magam részéről semmilyen felhigulást nem érzékelek. Nekem az elmúlt fél évben sem okozott sohasem gondot, hogy szinte bármikor (bármelyik MTT-s rendezvényen, vagy azon kívül) "szűkebb körű, komolyabb, Tolkienről szóló beszélgetéseket" folytassak olyanokkal, akiknek ez szintén igényük volt.
Talán mivel az elmúlt időszakban kevéssé vettél részt az MTT aktivitásában, elkerülték a figyelmedet az ilyen jellegű próbálkozások. A Középfölde topikban hagyományosan zajló nagyon magas szintű eszemcsere mellett, intézményes formában elindult a Tolkien Klub is, amelyet kifejezetten az ilyen jellegű tevékenység terepéül (vagy legalábbis kiindulópontjául) képzelték el a szervezők, és amely nem kizárólag előadás jellegű rendezvény.

Természetesen mindezzel semmiképpen sem szeretném azt állítani, hogy minden rendben volna, és üljünk a babérjainkon. Az MTT egy 2 éve működő szervezet, és noha sok mindent elértünk eddig, még elérhetetlen messzségben van az az állapot, ami igazán elégedettségre adhat okot. Mindhárom tevékenységi formában igyekszünk még több lehetőséget, alkalmat, "elmélyülést" nyújtani.

De itt talán érdemes visszakanyarodni egy korábbi nagy port felkavaró fórumos vitára: az MTT tevékenységének alapja az önszerveződés. Az elnökség ezt egy keretszervezetként szeretné működtetni, amely lehetőséget biztosít minden kapcsolódó tevékenyégnek. Ha valakinek valamilyen hiányérzete, ötlete, javaslata van, akkor itt kevéssé érdemes sopánkodni, és sóhajtozni, hogy "hajh, de jó lenne, ha valami így-és-így lenne", mivel az MTT-nek nincsenek főállású alkalmazottai, fizetett aparátusa akinek kutya kötelessége lenne mindezt végrehajtani. Ha bárki szeretne tenni valamit teszem azt Tolkien világának a kisközösségi formában, beszélgetéseken, vitákon, eszmecseréken keresztüli megismerése érdekében, akkor itt az idő, hogy elgondolkodjon, ő maga mit tehet ezért. (Az ötletekre biztos meghallgatásra találnak - az MTT NEM a csatlakozó emberek számát tekinti a sikeresség kizárólagos mércéjének - sosem volt ilyen szándék...)

Oisin írta: Az ilyen alkalmak egy sokkal mélyebb közösségi érzést is felépítenének egyúttal, hiszen egészen más érzéssel viseltetünk valaki iránt, akivel valami értelmes dolgot csináltunk együtt, mint valaki iránt, akivel csak úgy együtt voltunk, együtt jópofiztunk. Az utóbbi is kell persze - amint már mondtam - de szvsz nem elég.


Örülök, hogy ezt írtad - 100 %-ban egyetértek vele. Pont ezt próbáltam kifejteni az előző hozzászólásaimban.

Oisin írta: ...a közösség húzóemberei és a tudás hordozói között az átfedés szinte a nullával egyenlő ma már. Vagyis azok, akiket komolyan érdekel Tolkien, nem szerveznek semmit és a mások által szervezett összejövetelekre se járnak el, azoknak meg, akik szerveznek és eljárnak, többnyire nincs még meg a tudásbázisuk ahhoz, hogy komolyabb eszmecserékben részt vegyenek.


Hm. Ez eddig nem tűnt fel.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.522 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére