Gondolatok

Több
21 éve 8 hónapja #89578 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Mit kívántatok éjfélkor?


Titoook :!: :twisted: :twisted: :twisted:
(á,semmit... :shake: de nem is fogadtam meg semmit,mert uccsetartanámbe... :( )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89560 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Békét.

Darkman!
Mi között mi a különbség? A jó és a rossz között vagy aközött, hogy valakit tárgyként használsz, vagy szeretsz?

Nem azt mondtam, hogy a nők nem bűnösek addig, amíg nem szeretkeztek, sőt, az "átlagembereket"- tehát pl. Téged és magamat direkt kihagytam a játékból. Én kifejezetten Máriáról, Ádámról és Éváról írtam, és arról, hogy nem a szeretkezés az erdendő bűn, hanem az, hogy Ádám Éés Éva fellázadva Isten ellen evett a fáról. Utána azt szerettem volna mondani, hogy ezt a bűnt- tehát az Isten elleni lázadást és annak következményeit- örökítették a gyermekeikre.

Gyermeket viszont csak a szeretkezés által lehet létrehozni. A gyermek meg örököl. Ahhoz tehát, hogy ne örökölhesse az eredendő bűnt , ami még egyszer, nem a szeretkezés, és a bűn következményeit, nem foganhat embertől. Ha a Biblia kora szerint gondolkodunk, és azt mondjuk, hogy az apa örökít, akkor gondolom, érthető, miért fontos, hogy Isten legyen az apa.

Máriával kapcsolatban van egy olyan dogma, miszerint Ő is tisztán született.

Szeretkezés: a szeretkezés biblikus értelemben akkor bűn, ha paráznaság, azaz, ha házasságon kívül történik, vagy a Mózes 3. könyvében leírtakkal ellenkezik. /Hadd ne soroljam fel/
Hogy világi etikai értelemben mikor, más kérdés.

Tisztult, mit akartam mondani? Más: mit értesz azalatt, hogy Jézus bűnös?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89363 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Boldogabb évet.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89278 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mit kívántatok éjfélkor?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89127 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Úgy legyen :)

Boldog Új Évet Mindenkinek!

:biggrin2:

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89126 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Angelina, még mindig fenntartom, hogy ha nem tetszik a téma, lehet újat kezdeni :wink: A hit pedig, így vagy úgy, minden embert foglalkoztat, ezért örök téma :)

Darky, ezt a vitát azért kellene abbahagyni, mert te egészen mást értesz Istenen, mint én, így nem tudunk közös nevezőre jutni. Így pedig meddő vita az egész, aminek semmi haszna.

Boldog Új Évet Mindenkinek! :bounce: :hello: :cheers:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89118 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
edes Pennie;ezt a teljesen meddo vallasi vitat,amit mar mindenki halalra un :evil: !!!
barmilyen tema felmerul;valahogy mindig ide lyukadunk ki :lol: :lol: !

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89058 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: Mit nem értesz?
Azt mondom, hogy az, hogy valaki "nem sértődős", még nem jelenti azt, hogy nem lehet megbántani. Ha valaki engem megbánt, az fáj. A sértődés reakció a bántásra. De nem feltétlenül sértődök meg. Dönthetek úgy, hogy megbocsátok annak, aki megbántott, de a fájdalom még ott van egy darabig, amíg meg nem gyógyul. Vagyis az igaz, hogy a szeretet nem sértődik meg, de az nem igaz, hogy akkor meg sem lehet bántani...


Az elmondásod alapján akkor ez azt jelenti, hogy a szeretetben ott van a fájdalom is. Nos, szvsz a szeretet az egyik oldal. A fájdalom, ami a félelemből fakad, a másik oldal. Istennek az igaz oldala a szeretet, de ismeri a félelmet is. Merthogy nem tapasztalhatod meg a szeretetet a félelem ismerete nélkül, így ennélfogva Isten sem létezhet a félelem ismerése nélkül. Ám választhat, s mivel a szeretet az egyetlen olyan állapot, ami mindent elfogad, Isten valós lénye a szeretet. Mint éppúgy valós lénye a félelem is, mivel nem lézethet rajta kívül semmi. Vagyok aki vagyok, és vagyok, aki nem vagyok. Ám isten tudatában van annak, aminek mi épphogycsak, hogy a félelem nem a valós természetünk. Hanem a szeretet. Istennek is szintúgy. Mert mi Isten képére teremtettünk. Tehát ha Isten valós lénye a szeretet, akkor Isten nem képes a megsértősédre, sem a fájdalomra, sem a félelmre. Egyrészt mert nem ez a valós lénye, másrészt pedig, ami tök logikus:

Ha Isten a Minden, akkor nincsen rakta kívül semmi és senki. A félelem abból fakad, hogy valami nem úgy fog történik, ahogyan azt szeretnénk, hogy történjen. Ellenségeket hiszünk magunk körül, vagy bármi mást, ami beleszól az életünkbe, az úgynevezett véletleneket, vagy a halált vagy bármit.
Isten azonban magába foglal mindent. A mindennek pedig, mivel rajta kívül nem létezik semmi és senki más, nincs oka félni senkitől és semmitől, mivel éppen ő testesít meg mindent.

Te félnél-e valamitől, ha rájönnél, hogy minden ami van, az te vagy?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89050 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jaj-jaj,én itt akkor le vagyok maradva... :shake:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89024 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Angelina drága, mit?

Egyébként meg lehet új témákat fölvetni! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89019 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!!!
nem unjatok meg??????????? :dead: :dead: :dead:

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89011 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mit nem értesz?
Azt mondom, hogy az, hogy valaki "nem sértődős", még nem jelenti azt, hogy nem lehet megbántani. Ha valaki engem megbánt, az fáj. A sértődés reakció a bántásra. De nem feltétlenül sértődök meg. Dönthetek úgy, hogy megbocsátok annak, aki megbántott, de a fájdalom még ott van egy darabig, amíg meg nem gyógyul. Vagyis az igaz, hogy a szeretet nem sértődik meg, de az nem igaz, hogy akkor meg sem lehet bántani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #89003 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta:

Darkman írta: Más: Istent nem lehet megbántani. Két okból:

1. Nem az a sértődős típus. Mert a szeretet nem sértődik meg semmiért.

A bántás és a sértődés két külön dolog. A fájdalom akkor is fájdalom marad, ha én nem sértődöm meg, és megbocsátok...


Nem értem mit akarsz ezzel mondani?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88976 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

zsoffija írta: De annak is lehetett valami jelentőssége,feltételezem,hogy Mária is bűntelen volt,neeeem? :roll: :roll: :roll:

A katolikusok így hiszik, de én nem így gondolom. Mária nem volt jobb vagy tisztább, mint bármelyik másik istenhívő lány a korában. Persze, betartotta a Törvényt, amennyire tőle telt, erős volt a hite, és biztosan megtartotta a rendelt áldozatokat. De igazándiból a származása miatt lett kiválasztva. És a hite erősen próbára lett téve ezzel az egésszel, a vőlegénye is majdnem felbontotta az eljegyzést... De engedelmeskedett. Ezt tisztelem benne. Isten szíve szerint való nő volt, de nem bűntelen, mint ahogy Jézuson kívül egyetlen ember sem élt bűntelen életet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88971 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Más: Istent nem lehet megbántani. Két okból:

1. Nem az a sértődős típus. Mert a szeretet nem sértődik meg semmiért.

A bántás és a sértődés két külön dolog. A fájdalom akkor is fájdalom marad, ha én nem sértődöm meg, és megbocsátok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88946 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: Te abban tévedsz, hogy azt hiszed, Isten utasít és parancsol. De ha ő automatákat akart volna, akkor egyszerűen kihagyja a teremtésből a szabad akaratot. De ő azt akarja, hogy viszontszeressük. Szabad akaratunkból. A tiltások és parancsok a mi védelmünket szolgálják. De mondok valamit: én nem azért engedelmeskedem Istennek, mert félek a haragjától, hanem mert a) beláttam, hogy ez az én érdekem is b) nem akarom Őt megbántani. Szerettél már úgy valakit, hogy féltél attól, hogy megbántod? Mert az istenfélelem ezt jelenti...


Jó, tegyük fel tévedek, tehát akkor nem utasít. De most meg ezt mondod: " A tiltások és parancsok a mi védelmünket szolgálják. " Tehát akkor mégiscsak parancsol. Hogyisvanez???

Más: Istent nem lehet megbántani. Két okból:

1. Nem az a sértődős típus. Mert a szeretet nem sértődik meg semmiért.

2. A szeretet nehezen sérti meg saját magát. Lévén mi és ő egyek vagyunk, ami nem más, mint a szeretet.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88945 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

zsoffija írta: Eynye-beynye,Darkman! :nono: Hát nem tudtad,hogy Mária is Szeplőtelenül fogantatott??? :wink: (accem vmikor a minap volt az ünnepe-még-accem-mise is volt a ziskolában... :arrow: most tanultuk hittanból,azért vaok ien okos... :deal: :oops: :oops: :oops: )

Szóval,Jézus TeLjEsEn bűntelen :!: :D


Ne haragudj, de ez nem érv az én tételem megcáfolására ;) ha ugyanis elfogadjátok az eredendő bűnt, akkor el kell azt is fogadjátok, hogy Mária is bűnös volt. Mert miben különbözött ő a többitől? Hát nem sokban. Ő is ugyanúgy Ádámtól és Évától származott, tehát bűnös....

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88944 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Namarie írta: A testi szerelem által is meg lehet ismerni a rosszat, de a jót is. Ha a másikhoz szerettel, őszintén viszonyulsz, az jó. Ha kihasználod, mert csak az élvezet kell, tárgyként használod, az rossz.


S mi a különbség?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88942 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Namarie írta: Darkman!


Nem a petesejtről van szó, hanem arról, hogy nem szeretkezett férfival!
Az erdendő bűn nem a feltétlenül a szeretkezés, ha jól tudom, hanem az, hogy fellázadtak Isten ellen és ettek a fáról. A szeretkezés nélküli, azaz a Szeptőlen Fogantatás meg azért kell, hogy Jézus és Mária tiszta volt igazolva legyen. Így van, Pennie, vagy hülyeséget írok?


Aha értem. Akkor most minden nő addig bűntelen amíg nem szeretkezik férfival? Ugye? Ez következik ugyanis a mondataidból...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88917 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gondolatok
Penngaladiel: :oops: jó-jó,tudtaménhogyhüeség... :wink:

De annak is lehetett valami jelentőssége,feltételezem,hogy Mária is bűntelen volt,neeeem? :roll: :roll: :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88869 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igazad van, Gandalf, kicsit félrevezető volt, amit írtam. Csak valahol olvastam valami ilyesmit, és... Na mindegy. Az biztos, hogy Jézus a bűnbeesés után megjövendölt "asszony magva".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88809 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Penngaladiel: Már ne haragudj, de honnét veszed azt, hogy az eredendő bűn a férfin keresztüll öröklődik? Tudsz konkért idézetet erre a Bibliából? Mert én nem. Ez nagyon merész kijelentés...
Semmi köze a testi fogantatásnak ahhoz, hogy átadjuk az eredendő bűnt, az egy lelki állapot, melybe beleszületünk, nem genetikai dolog! Krisztus nem azért volt mentes az ember bűnétől, mert a szülei bűntelenek lettek volna, hanem mert Isten Lelke volt benne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88789 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elölről: az eredendő bűn az, hogy az ember fellázadt Isten ellen. Épp ezért evett a fáról, mert fellázadt. Az Isten elleni lázadás az eredendő bűn. A testi kapcsolat nem tudom, hogy keveredett bele a dologba. Valószínűleg középkori eredetű lehet a dolog.

Más: azért bizonyos értelemben igazad van a szimbólumokkal, Zsoffijja. A népdalokban az összes gyümölcsevés, kertbemenés, gyümölccsszedés, virágszedés, cipőszaggatás mind- mind a nemi aktusra vonatkozik. Imeritek a Hallod-e te szelídecske kezdetű népdalt?

Kicsit továbbmenve: a jó és rossz tudás fájáról ettek- tehát az ember megismerte a jót és a rosszat, különbséget tesz köztük. A testi szerelemmel, ha visszaélnek, rossz dolog. A Károli -fordítás a testi szerelemre a "megismerés" kifejezést használja. A testi szerelem által is meg lehet ismerni a rosszat, de a jót is. Ha a másikhoz szerettel, őszintén viszonyulsz, az jó. Ha kihasználod, mert csak az élvezet kell, tárgyként használod, az rossz.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88779 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem, nem a testi kapcsolat az eredendő bűn! :nono: A testi kapcsolatot Isten adta, csak az ember, mint mindennel, ezzel is visszél :roll:

Asszem, kicsit figyelmetlenül olvasok :oops: Te is ezt mondod, hogy nem, ugye?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88775 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gondolatok
Namarie:nojó... :oops: csak annyi,hogy az eredendő bűn="fáról evés";eredendő bűn="férfi és nő közti testi kapcsolat"...Tehát,a kettő uaz???
De rádöbbentem,h. nem,csak a "fáról evés" bűne eccerűen csak így öröklődik... :?

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88772 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Off: Zsofijja, kérlek, menj bele az elméletedbe! Ha úgy érzed, valami nem stimmel, akkor is! Azért vagyunk itt, hogy az elméleteket megbeszéljük, és ha valahaol valami nem oké, javítunk rajta. Közösen, harag és egymás ledorongolása nélkül.

Szerintem izgalmas ez a képletes- dolog, engem legalábbis érdekel.

Pennie! Köszönöm, és beszéltünk is erről. Ezek szerint megértettem a dolgot. :P

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88771 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen, az eredendő bűn stimmel :) De írtam is korábban valahol, hogy az engedetlenség, lázadás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88770 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem a "fáról evés" csk képletes dolog...(inkább nemmeek bele elméletembe,mert lehet,h. hüeség... :oops: )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88768 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jaj, bocs, persze, protestáns vagy. De nem is azt kérdeztem, miben hiszel, hanem hogy a katolikus teológia mit mond. Az igazolást is ebben az értelemben használtam, elég rosszul. De az eredendő bűn fogalmát jól használtam? Tehát hogy fellázadtak Isten ellen, és ettek a fáról?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #88765 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem hiszek Mária szeplőtelen fogantatásában... :roll:
Istennek pedig nincs szüksége igazolásra. Egy prófécia teljesedett be:

Ézs. 7.14
Ezért maga az ÚR fog nektek jelt adni: Íme egy fiatal nő teherben van, és fiút fog szülni, és Immánuélnak nevezik el.
[size=9:8t8z93tj] * „Fiatal nő” - az eredeti héber szó jelentése. A Septuaginta görög fordítás használta a „szűz” szót, és ezt vette át. Immánuél jelentése: velünk az Isten.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.600 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére