Gondolatok

Több
21 éve 10 hónapja - 21 éve 10 hónapja #84533 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
No One Believes In Me Anymore (Satan's Boast)
Keith Green

Oh, my job keeps getting easier
As time keeps slipping away
I can imitate your brightest light
And make your night look just like day
I put some truth in every lie
To tickle itching ears
You know I'm drawing people just like flies
'Cause they like what they hear

I'm gaining power by the hour
they're falling by the score
You know, it's getting very simple now
'Cause no one believes in me anymore

Oh, heaven's just a state of mind
My books read on your shelf
And have you heard that God is dead
I made that one up myself
They dabble in magic spells
They get their fortunes read
You know they heard the truth
But turned away and followed me instead

I used to have to sneak around
But now they just open their doors
You know, no one's watching for my tricks
Because no one believes in me anymore

Everyone likes a winner
With my help, you're guaranteed to win
And hey man, you're ain't no sinner
No! You've got the truth within
And as your life slips by
You believe the lie that you did it on your own
But don't worry
I'll be there to help you share our dark eternal home

Oh, my job keeps getting easier
As day slips into day
The magazines, the newspapers
Print every word I say
This world is just my spinning top
It's all like childs-play
You know, I dream that it will never stop
But I know it's not that way

Still my work goes on and on
Always stronger than before
I'm gonna make it dark before the dawn
Since no one believes in me anymore
Well now I used to have to sneak around
But now they just open their doors
You know, no one watches for my tricks
Since no one believes in me anymore

Well I'm gaining power by the hour
They're falling by the score
You know, it's getting very easy now
Since no one believes in me anymore
No one believes in me anymore
No one believe in me anymore

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84529 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Lamorak írta:

Darkman írta: Hogyan okozhatnék fájdalmat Istennek ha ? MAGA A FÁJDALOM?
Hogyan mondhatnék ellent Istennek ha Ö MAGA AZ ELLENTÉT?
Hogyan ismerném félre Istent, ha ? MAGA A FÉLREISMERÉS?
Hogyan követhettem volna el b?nt Isten ellen, ha ? MAGA A B?N?


Mi van? Elég sajátos teológiád van.


Nagyon egyszerű a magyarázat, csak senkinek sem esik le:

Isten = Minden !

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84527 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Hogyan okozhatnék fájdalmat Istennek ha ? MAGA A FÁJDALOM?
Hogyan mondhatnék ellent Istennek ha Ö MAGA AZ ELLENTÉT?
Hogyan ismerném félre Istent, ha ? MAGA A FÉLREISMERÉS?
Hogyan követhettem volna el b?nt Isten ellen, ha ? MAGA A B?N?


Mi van? Elég sajátos teológiád van.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84526 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Újra értendő ezalatt a személyes véleményem szerint ;)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84525 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: Kiket értesz "a Krisztus előtt élt, de erényes pogányokon"? ... De ha a pogányokon olyanokat értesz, akik pl. Baált imádták, embereket áldoztak stb., ?k Isten rendelései ellenében éltek, és eszerint lesznek megítélve.


Nem, hanem mondjuk a Tolkien által is sokszor hivatkozott germánokra és északiakra. De akár a görögökre is gondolhatok, hiszen emberáldozat náluk sem volt (legalábbis olyan nemigen, amiről biztosan tudnánk, bár vannak jelek)-- mi van Sókratésszel, vagy Platónnal, vagy Aristotelésszel, akik ráadásul tökéletesen integrálódtak a középkor teológiai rendszerébe, akikre Ágoston és Tamás hivatkoztak? És akikben, ha nagyon akarjuk, még a hitet is felfedezhetjük (ahogy mondjuk a reneszánsz platonisták szerintem fel is fedezték Platónban, vagy abban, ahogy az újplatonikus gondolatokat Pseudo-Dionysios átvette és alkalmazta)... A görögöknek nem volt kinyilatkoztatás, nem volt parancsolat... ahogy az Mózes előtti zsidóknak se volt, csak nekik még Ábrahám vagy Mózes sem volt. Azokra gondolok, akiket hajlamosak vagyunk elfelejteni.

Antares írta: Fején találtad a szöget! Ha Isten igazságos, miért hagyta, hogy a spanyolok tudatlanságból kiirtsák az aztékokat, miért hagyta, hogy az aztékok félelemb?l rettegésben tartsák a környez? népeket emberáldozataikhoz? Akkor nem hagyta volna, hogy a rómaiak lerombolják a kelták szentélyeit, majd a rómaiakét a keresztények. Akkor nem lett volna inkvizíció sem. Ha Isten létezik, nincs közöttünk, és nem avatkozik ügyeinkbe. Max. ilyen módon lehet igazságos.


Ez egy elég naív és közkeletű nézet volt mindig is. Hol van az megírva, hogy az Istennek állandóan kézenfogva kell vezetni az embert? Ezzel az erővel Ádámnak sem kellett volna hagynia, hogy megegye a gyülömcsöt nem-- ha már egyszer igazságos... Egyébként mi az 'igazságosság' (mindenkinek ajánlom az Államot erre nézve)? Egy emberi, sőt, 'demokratikus alapú' igazságosság-képzetet vetítesz Istenbe!

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84522 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Antares írta: Szia Thaur!

Fején találtad a szöget! Ha Isten igazságos, miért hagyta, hogy a spanyolok tudatlanságból kiirtsák az aztékokat, miért hagyta, hogy az aztékok félelemből rettegésben tartsák a környező népeket emberáldozataikhoz? Akkor nem hagyta volna, hogy a rómaiak lerombolják a kelták szentélyeit, majd a rómaiakét a keresztények. Akkor nem lett volna inkvizíció sem. Ha Isten létezik, nincs közöttünk, és nem avatkozik ügyeinkbe. Max. ilyen módon lehet igazságos.


Mert nem Istent kell okolni mindezért, hanem saját magunkat. Itt a bibi!

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84521 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Fimbrethil írta: most csak az jutott eszembe az Istem.nem hivö kapcsolatrol:
"nincs Isten"mondta Attila
"nincs Attila"mondta Isten

de kömolyra forditva:Isten természetesen szereti a nem hivö embereket is mint ahogy egy anya(jo esetben) is mindig szereti a gyerekét az akármikt is mond/tesz/gondol
és Jézus a kersztfán az EMBEREKért áldozta fel magát,nem a hivökért vagy a keresztényekért


Ja, az egyház szerint annyira szereti Isten a nem hívőket, hogy csak lazán pokolba küldi őket. Nevetséges... :(

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84519 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hogyan okozhatnék fájdalmat Istennek ha Ő MAGA A FÁJDALOM?

Hogyan mondhatnék ellent Istennek ha Ö MAGA AZ ELLENTÉT?

Hogyan ismerném félre Istent, ha Ő MAGA A FÉLREISMERÉS?

Hogyan követhettem volna el bűnt Isten ellen, ha Ő MAGA A BŰN?

Hogyan?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84517 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: Nem csak ezért. Hanem mert ez Isten parancsa. És a mi védelmünket szolgálja, mint az összes többi parancsolat. A szex nem csak egy testi dolog, hanem lelki és szellemi is. A legintimebb közösség, ami férfi és nő között történhet: hogy eggyé válnak. "Lesznek ketten egy testté" És ami eggyé vált, azt már csak szétszakítani lehet, ami sérüléssel jár. És nem csak azzal - hiszen az ember egy része ottmarad a másikban. Lelki, szellemi síkon értem természetesen. Ha sok partnerrel létesítesz szexuális kapcsolatot, és mindenkiben otthagysz egy darabot a személyiségedből, mi marad a végére?


A te Istened parancsa. Az enyém azt mondja: szeretkezz bárhol és bármikor, amikor csak a szíved súgja. Ettől még nem vész el a közösség, az eggyéválás, az őszínteség. Állítom, hogy sok huszonéves fiatal pár szexuális élete sokkal éretteb és szeretetteljesebb, mint sok házas felnőtté!
A sok szexuális partner az élet teljességéhez visz közelebb. Minél több, annál nagyobb a tapasztalat, s minél nagyobb a tapasztalat, annál nagyobb a megbecsülés! Az élet nem egy út, hanem egy széles mező. Aki a mező szélén jár, kimarad abból, amit a másik oldala nyújthat. De mint mindenütt, itt is célszerű a közepén haladni, onnan mindent lehet látni ;)

Úgy gondolom egy kapcsolatban nem hagyok ott semmit! Ez teljesen inlogikus és ellentmond a te istenednek is. A szeretet ad, nemde? Akkor kérdem én mit veszíthetek egy kapcsolatban? Mindig adok, és mindig visszakapom, mert a szeretet nem vésze el! Jézus egy szóval nem mondta hogy csak házasság után szeretkezz!

üdvi
D.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja - 21 éve 10 hónapja #84515 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szia Penngaladiel, már keresem is!

...a nov.26-ira gondolsz?

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84497 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Antares,
Ha jól emlékszem, még a Középfölde/Mitológia... topicban írtam arról, hogy miért nem akadályoz meg Isten minden emberi gonoszságot. Nem akarom újra leírni, úgyhogy légyszi, nézz utána ott!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84496 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szia Thaur!

Fején találtad a szöget! Ha Isten igazságos, miért hagyta, hogy a spanyolok tudatlanságból kiirtsák az aztékokat, miért hagyta, hogy az aztékok félelemből rettegésben tartsák a környező népeket emberáldozataikhoz? Akkor nem hagyta volna, hogy a rómaiak lerombolják a kelták szentélyeit, majd a rómaiakét a keresztények. Akkor nem lett volna inkvizíció sem. Ha Isten létezik, nincs közöttünk, és nem avatkozik ügyeinkbe. Max. ilyen módon lehet igazságos.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84489 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Penngaladiel írta:
De ha a pogányokon olyanokat értesz, akik pl. Baált imádták, embereket áldoztak stb., ők Isten rendelései ellenében éltek, és eszerint lesznek megítélve.


Épp ez az, ők a saját vallásuknak megfelelően hittek, azzal, hogy Baalt imádták (tény h 1 kegyetlen vallás, de nem kell őket elítélni azért mert 1 oan Istenben hittek, aki ezt követelte). Közöttük is voltak olyanok, akikben meg lehetett bízni, akiket lehetett szeretni.
És ha Isten igazságos akkor miért bünteti meg azokat, akik más vallásúak?

Én 1 vallást sem ítélek el, azért mert a keresztények számára elfogadhatatlan dolgokat tesz, legfeljebb a sátánizmust, mert az nem más mint egy másik vallás kicsúfolása, gúnyolása.
pl: nem az aztékokat ítélem el, a millió emberáldozat miatt, amit végrehajtottak, hanem a katolikus spanyolokat, akik annyi ártatlan vérét kiontották. Szerinted ilyen Isten nevében történhet?
Mert szerintem nem, Isten akkor igazságos ha elfogadja azokat, akik más Istenben hisznek.

Senki hitét nem akartam ezzel megsérteni, mert mindenki maga dönti el hogy miben hisz.
És nem sérthetjük a másik vallási nézeteit.
Pennie: Bocsáss meg ha esetleg ingerülten fogalmaztam volna.

Ezt úgy mondom, mint aki hisz Istenben, de a más vallást is elfogad.

Üdv:

Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja - 21 éve 10 hónapja #84472 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Lamorak írta: Apropó, mi most a teológiai álláspont a nem hívő, de helyesen cselekvő (=a törvényt hit nélkül is betartó) emberről? Én megragadtam Rahnernél és az 'anonim keresztényeknél'. És a Krisztus előtt élt, de erényes pogányokról?

Nos, ez felekezetenként változó 8) , mivel erre a kérdésre a Biblia nem kínál pontos, egyértelműen erre vonatkozó választ. Van ebben a témában sok információ, de hogy ki mit szűr le belőlük, az megoszlik. És talán Isten szándékosan hagyta meg ezt a bizonytalanságot :wink:
Egy biztos: Isten szerető és igazságos.

Van-e olyan ember, aki hit nélkül be tudja tartani a törvényt? Hiszen ha nem hisz, akkor már megszegte az első parancsolatot. "Mert mindnyájan vétkeztek, és szűkölködnek az Isten dicsősége nélkül."

Kiket értesz "a Krisztus előtt élt, de erényes pogányokon"? Olyanokat, mint Ábrám (akiből Ábrahám lett, mikor Isten elhívta), Bálám, vagy Melkisédek? Mert ők az Egy Istenben hittek, így hitük által igazultak meg. Fontos tudni, hogy Jézus áldozata a múltbelieket is érinti, hiszen az ószövetségi áldozatok mind Krisztus áldozatának előképei voltak, és Krisztus áldozatában teljesedtek be. Az ószövetségi zsidókra? Ők is a cselekedeteikkel is igazolt hitük alapján ítéltetnek meg. De ha a pogányokon olyanokat értesz, akik pl. Baált imádták, embereket áldoztak stb., ők Isten rendelései ellenében éltek, és eszerint lesznek megítélve.

***

Fimrethil, én jobbat tudok :P
"Isten meghalt" - Nietzsche
"Nietzsche meghalt" - Isten

Igazad van, Jézus mindenkiért meghalt. De csak hit által lehet ezt a helyettes áldozatot úgymond "igénybe venni", vagyis az ezalapján járó kegyelmet elfogadni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84455 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
most csak az jutott eszembe az Istem.nem hivö kapcsolatrol:
"nincs Isten"mondta Attila
"nincs Attila"mondta Isten

de kömolyra forditva:Isten természetesen szereti a nem hivö embereket is mint ahogy egy anya(jo esetben) is mindig szereti a gyerekét az akármikt is mond/tesz/gondol
és Jézus a kersztfán az EMBEREKért áldozta fel magát,nem a hivökért vagy a keresztényekért

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84444 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: Antares, nem a Biblia olvasása kell ahhoz, hogy valaki "jó ember" legyen. A jó cselekedetek sem önmagunkban. Illetve lehet, hogy az emberek "jó ember"-nek tartják, de ez nem elég az üdvösséghez.


Apropó, mi most a teológiai álláspont a nem hívő, de helyesen cselekvő (=a törvényt hit nélkül is betartó) emberről? Én megragadtam Rahnernél és az 'anonim keresztényeknél'. És a Krisztus előtt élt, de erényes pogányokról?

Ha a jócselekedetek elégséges alap lennének az üdvösséghez, Pelagius nem lett volna olyan nagy szám.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84443 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Antares, nem a Biblia olvasása kell ahhoz, hogy valaki "jó ember" legyen. A jó cselekedetek sem önmagunkban. Illetve lehet, hogy az emberek "jó ember"-nek tartják, de ez nem elég az üdvösséghez. Azt csak hit által, kegyelemből lehet elnyerni. Nem a jócselekedetek miatt üdvözülünk, hanem a kegyelemből kapott üdvösség miatti hálánkból, az Istennel való közösségből táplálkozva élünk Istennek engedelmes életet.

Isten maga a szeretet :)
Egyébként nem ezt az igerészt akartam idézni, csak hirtelenjében nem találtam, de valahogy így szól:
"Ő már akkor szeretett minket, amikor még bűneinkben voltunk."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84442 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Antares, nem a Biblia olvasása kell ahhoz, hogy valaki "jó ember" legyen. A jó cselekedetek sem önmagunkban. Illetve lehet, hogy az emberek "jó ember"-nek tartják, de ez nem elég az üdvösséghez. Azt csak hit által, kegyelemből lehet elnyerni. Nem a jócselekedetek miatt üdvözülünk, hanem a kegyelemből kapott üdvösség miatti hálánkból, az Istennel való közösségből táplálkozva élünk Istennek engedelmes életet.

Isten maga a szeretet :)
Egyébként nem ezt az igerészt akartam idézni, csak hirtelenjében nem találtam, de valahogy így szól:
"Ő már akkor szeretett minket, amikor még bűneinkben voltunk."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84441 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos, Penngaladiel, az idézet első két sorával egyetértek, de én ezt a gondolatot pusztán filozófikusnak érzem. Nem értem, miért kell Bibliát olvasni ahhoz, hogy valaki "jó ember" legyen? Az utolsó sor arra vonatkozik, hogy azért tudunk szeretni, mert Isten létrehozta a szeretetet?

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84434 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Antares írta: Penngaladiel (nem hiányzik a nevedből egy "r"?)!

Nem, sőt! Az r betűre harapok :twisted:

Antares írta: Ha jól értem szavaidat, akkor egy csúnya biológiai szakszóval élve Te szimbiózisban élsz Istennel? Mert a kapcsolat mindkettőtöknek jó és hasznos.

Nem egészen. Annyiban nem, hogy Istennek nincs szüksége rám olyan értelemben, hogy nélkülem ne tudna élni vagy bármit csinálni. De úgy döntött, hogy közösségben akar lenni velünk, emberekkel, együtt munkálkodni, stb.

Antares írta: Ne haragudj, de visszatérek a kályhához. Istent csak az szereti, aki hiszi létezését. Istennek mi az álláspontja a nem hívőkről?

1Jn. 4.18-19
"A szeretetben nincs félelem, sőt a teljes szeretet kiűzi a félelmet; mert a félelem gyötrelemmel jár, aki pedig fél, nem lett tökéletessé a szeretetben.
Mi tehát azért szeretünk, mert ő [Isten] előbb szeretett minket."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84429 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Penngaladiel (nem hiányzik a nevedből egy "r"?)!

Ha jól értem szavaidat, akkor egy csúnya biológiai szakszóval élve Te szimbiózisban élsz Istennel? Mert a kapcsolat mindkettőtöknek jó és hasznos.
Ne haragudj, de visszatérek a kályhához. Istent csak az szereti, aki hiszi létezését. Istennek mi az álláspontja a nem hívőkről?

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84426 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Antares írta: Szia Penngaladiel!

Tetszik, amit írtál a nemi érintkezésről, nagyon szépen megfogalmaztad! Csak az zavar, hogy mindezt Isten parancsából? Akkor az Istenhívők a következményektől "félve" cselekszenek, és nem belülről fakadóan?

Szia Antares!

Aki a következményektől félve cselekszik, az nem ismerte meg Istent. A dolog akkor működik jól, ha azért engedelmeskedem Istennek, mert
1) szeretem, és nem akarok Neki fájdalmat okozni,
2) belátom, hogy saját érdekem is a dolog.
Ezt jelenti az, hogy a törvény a szívünkbe van írva. Vagyis belülről fakad. A törvényt Isten azért adta, hogy megtanítsa, mi a jó és mi a rossz. És amint rájövünk, hogy szeretetéből fakadnak, és minket védenek, már nem is törvény, hanem közös érdek :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84424 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdv néktek!
Penngaladiel: Attól, hogy Jehova Tanúi nem keresztények, még egyház lehetnek... ;)
Nem azért említettem fel Jézus "nemi életét" hogy vita lehessen belőle. Elhiszem, hogy megtartóztatta magát...


Antares: az emberek sok mindent félelemből tesznek meg...
Lehet félni Istentől, a betegségektől, a törvényektől, az erdemény ugyanaz, de minden esetben kényszerítés...





"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84419 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szia Penngaladiel!

Tetszik, amit írtál a nemi érintkezésről, nagyon szépen megfogalmaztad! Csak az zavar, hogy mindezt Isten parancsából? Akkor az Istenhívők a következményektől "félve" cselekszenek, és nem belülről fakadóan? Mindenki arra törekszik, hogy boldog legyen, ki így, ki úgy. Ha valakit az tesz boldoggá, hogy minden nap más partnere van, ám tegye. Mások meg úgy érzik jól magukat, ha megvárják a házasságot.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84406 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta:

Penngaladiel írta: Bezony, házasságon kívül az...


Csak azért mert a "Kis Könyvecskék" ezt írják?

Nem csak ezért. (Namarie: Biblia=Könyvek) Hanem mert ez Isten parancsa. És a mi védelmünket szolgálja, mint az összes többi parancsolat. Még nem voltam hívő, amikor már beláttam a dolog értelmét. A szex nem csak egy testi dolog, hanem lelki és szellemi is. A legintimebb közösség, ami férfi és nő között történhet: hogy eggyé válnak. "Lesznek ketten egy testté" És ami eggyé vált, azt már csak szétszakítani lehet, ami sérüléssel jár. És nem csak azzal - hiszen az ember egy része ottmarad a másikban. Lelki, szellemi síkon értem természetesen. Ha sok partnerrel létesítesz szexuális kapcsolatot, és mindenkiben otthagysz egy darabot a személyiségedből, mi marad a végére?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84394 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem lehetne befejezni Jézus magánügyének taglalgatását?

Darkman! Milyen könyvekere gondolsz?
Magánvélemény: a szex akárhol lehet bűn, ha árt a másiknak.

Más: ha foglalkozol keleti tanokkal, tudod, miért nem helyeslik ott se a házasságon kívüli nemi életet, és miért javasolják az önmegtartóztatást. /nem önsanyargatást/

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84393 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: Bezony, házasságon kívül az...


Csak azért mert a "Kis Könyvecskék" ezt írják?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84392 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bezony, házasságon kívül az...




No, de jó éjt mindenkinek, csak azért jöttem vissza, mert a cicám bekapcsolta a számítógépet, és ha már így alakult... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84391 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: "Ne paráználkodj"
Gondolod, hogy Jézus, aki mindenben az Atyja akaratát cselekedte, ebben vétkezett volna?


A szex bűn? Hááát, nem mondom :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84389 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Ne paráználkodj"
Gondolod, hogy Jézus, aki mindenben az Atyja akaratát cselekedte, ebben vétkezett volna?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.577 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére