BESZÉLGETŐS topic

Több
19 éve 10 hónapja #229459 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alcarcalimo írta: Ugyan Tim, ez csak poén:)))
Mindanozáltal van egy-két párt, akinek a címére elküldeném ezt a poént, :D Hátha észbe kapnának...

Vettem, hogy poén :wink: , de ... inkább hagyjuk.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229451 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ööö csak még annyit a vega témához, hogy Ankalimon is azért nem eszik húst, mert egyszerűen jobb érzése van az embernek.
Álláspontom ugyanaz, mint Fimé. Én is így nőttem fel, hogy nem ettem húst, és nem is eszek. Érdekes megfigyelés, hogy engem úgy neveltek fel, hogy amit megeszek az most kint szaladgálhatna. Ha titeket így neveltek volna, akkor ti sem tudnátok megenni, csak a hús számotokra egy tök természetes dolog.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229444 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
najó belatom huje vagyok meg ma szofolyásom is van
öö
szóval akkor egyek kutyát lovat meg patkányt..
en benne vagyok megyek is vadászni
:D
honfoglalo elődunk nyilaitol ment meg uram minket :Hehehe:

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229442 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

sörét fog alatt.. el lehet távolítani
émelytő hús illat.. szeretem nem szeretem.. ez csak ilyen bebeszélős dolog.
nem eszem nyulat mert olyan aranyos.. nah ez meg egyenesen hulyeség


Elodyke...
ejnye... hogy mondhatsz ilyet? En pl. utalom a Bourbon whiskeyt, meg a soskat, ceklat, mert utalom a szagat meg a szinet... izlesek es pofonok. ez nem hulyeseg!!!
Valaki telleg azert nem eszik meg egy allatot, mert kotodik hozza... sok nep nem eszi meg a lovat... es ettol a legtobb ember viszolyog is. Indiaban a marhat, Kinaban a nyulat nem eszik meg vallasi okokbol... az is hulyeseg? nem az, csak mas felfogas.
A kinaiak megeszik a kutyat, amitol az europai ember kiakad... a papuak megettek az embert, amitol ugyszinten...
Na, szoval ne mar... Fijam, azert kicsit eros ez, lasd be... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229437 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ÉN NEM ÉRTEK EGYET SENKIVEL!


csak persze magammal..
de ez persze már megint más kérdés.


sörét fog alatt.. el lehet távolítani
émelytő hús illat.. szeretem nem szeretem.. ez csak ilyen bebeszélős dolog.
nem eszem nyulat mert olyan aranyos.. nah ez meg egyenesen hulyeség :D

na csak hogy legyen még egy hozzaszolasom ma
...

Jah igen E származékok vannak amik kifejezetten jót tesznek..
de például vannak amik nem
www.omgk.hu/ELELM/1/12952.pdf
ebben minden e cuccc bennevan
igaz hogy mire használják az nincs..
de akit érdekel.. megmutatom neki ..
egy korábbi kukabúvár szám mellékletében ez volt..
pl banánerjesztés stb..

válogatósak ide figyeljetek:
:P

E 300 Rulz [size=9:ooros4hh] ez ugyanis az aszkorbinsav :) [/size]



[size=9:ooros4hh]"Ankalimon hol vagy?
Öt perc és ott vagyok"[/size]

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229430 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Ugyan Tim, ez csak poén:)))
Mindanozáltal van egy-két párt, akinek a címére elküldeném ezt a poént, :D Hátha észbe kapnának...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229429 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kamu Hírügynökség ide vagy oda, de ez nekem erősen politikai beállitottságú hozzáfűzésnek tűnik, amit itt nem kéne... csak hergeli a kedélyeket.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229428 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Toma gazda írta: nem a vega nemvega a legnagyobb probléma most a világunkban SZVSZ

nem is
leginkább most a következő szavazással kapcsolatban van felbolydulva kis hazánk. Íme:

Kamu Hírügynökség írta: Nem 10 ezer, nem 100 ezer, de napi kétmillió magyar bevándorló betelepülése várható, ha a december 5-i népszavazáson igent mondanak a polgárok a kettős állampolgárságra; értesült a Kamu Hírügynökség Frász Jenő (MSZP) és Pánik Manci (SZDSZ) közös sajtótájékoztatóján.

A magyarok elveszik a magyarok elől a munkalehetőségeket; figyelmeztettek a kormánypárti politikusok. Kifinomult ravaszságukra mi sem jellemzőbb, mint hogy ugyanazt a nyelvet használják, s külső jegyeikben semmiben sem különböznek a magyarországi magyaroktól. Mindezt csak azért teszik, hogy még észrevétlenebbül olvadjanak bele a
hazai környezetbe; óvott a közelgő veszélytől Pánik Manci, a Kirekesztés és gyűlölet ellen mozgalom aktivistája. Frász hozzátette: agyafúrtságuk miatt arra is képesek, hogy egyszerre veszik fel a szociális segélyt és szorítják ki az embereket munkahelyeikről. Az MSZP-s politikus attól is óvott, hogy a fiatalok lakáshelyzetének megoldása céljából az utóbbi két évben felépített több százezer új lakás mindegyikét elfoglalják a betelepülők.

Pánik pontos kimutatásokat is közölt a sajtótájékoztató adatait kivetítő plazmatévén. Pontos adatokkal bizonyította, hogy a határátkelőhelyeken óránként mintegy 100 ezer, kiéhezett és sunyi betelepülő megjelenése várható, így létszámuk elérheti a napi kétmilliót.

(Figyelem! A Kamu Hírügynökség tájékoztatja előfizetőit és olvasóit, hogy az álhírek minden valóságalapot nélkülöznek.)


"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229421 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szürke akkor a csótányokat se bátnsuk se a kullancsokat had szívják meg magukat, meg haggyuk hogy a veszett rókák harapdossanak.
Azért végletekig ne menjünk.

aki meg fel van háborodva hogy minek esszük meg az állatokat foduljon kedves őseinkhez hogy mi a fenének háziasítottak, és miért nem maradtunk fenn a fán?

nem a vega nemvega a legnagyobb probléma most a világunkban SZVSZ

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229414 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én Dodie álláspontjára helyezkedem, mert más ha azért tenyésztik az állatot, hogy megegyük és megint más egy vadon élő állatot hobbiból lepuffantani... A vadőröket nem itélem el, mert csak próbálják szintentartani a vadállományt, de a hobbigyilkolászástól rettenetesen dühbe tudok jönni.

A finnyáság szerintem mindenki saját szive joga, én az vagyok, ezt vállalom: nem eszem bárányt, mert a szaga émelyit, nem eszem nyulat már irtam miért, és nem eszem vadhúst, mert nem szeretem a sörétet a fogam alatt :P , najó most komolyan, a fent emlitett okból.
Ezért a szüleim engem is hülyének néznek, de nem nagyon izgat. Félreértés ne essék szeretem a húst! A szárnyasokat meg különösen. Nem tudnék vega lenni.
Viszont nem kéne senkit azért bántani, mert más a meggyőződése... :roll: Most mért fáj az nektek, ha vega, vagy nem vega stb...
Na befejeztem.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229412 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bocs, Fimbrethil - se személyeskedni, se megbántani nem akartalak. Előbbit nem is tehettem, mert nem ismerlek személyesen, és az utóbbi sem állt szándékomban. Amire hivatkoztam, az egy elég nagy elemszámmal végzett retrospektív vizsgálat volt valamikor a 90-es évekből - nem én találtam ki, nem én csináltam, így eszem ágában sem volt célzott sértésnek szánni, pusztán megosztottam valamit, amiről olvastam. Sajnálom, hogy megbántottalak vele, remélem, nincs harag.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229404 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Kikérem magamnak!
Nekem már anyám se evett húst amikor terhes volt velem és az idegrendszeremnek nincs semmi baja, meg ami pár bajom van az se attol, söt sztem az átlagnál jobb az egészségi állapotom(átlag:ismerösök barátok rokonok, nem statisztika)
amugy Szürke nagyvonalakban leirta az álláspontom, meggyözni ugyse tudok senkit, akiket a részletek érdekelnek, személyesen bármikor +beszélhetjük...

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229402 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Estelio írta:

a medve nem víziállat? na és a mosómedve?,

:evil:
Na ne beszéljél már ződségeket, már hogy lenne az vizi állat, csak szeret benne lubickolni és onnan szerzi a táplálékát. Vagy nem így van?


Én nem szoktam zöldségeket beszélni barátom, legalábbis igen ritkán, Te viszont még ennél is több zöldséget ehetnél, mondjuk répát, amelynek A vitamin tartalmától feljavulna annyira a látásod, hogy észrevedd eredeti hozzászólásomban (amit innen kivágtál...) a :MRGREEn:, (gyengébbek kedvéért: :mrgreen: , azaz vihogó emotikont)... szóval: no comment... :roll:

Amúgy meg mindenki azt eszik, amit akar! Elodyke ne szólj be a vegásoknak, Szürke, Te meg ne keresgesd az intoleranciát, mert felesleges... Na. pont.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229399 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Egy nagyon kedves embertől egy nagyon kedves idézet:

"Nem azért teremtett engem a Mindenható a tápláléklánc csúcsára, hogy zöldségekkel tömjem a fejem!"
[size=9:11z3imwf](nem egészen így van, de a lényege ez :) )[/size]

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229398 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Márcsak azért is érdemes óvatosnak lenni ezzel a vegetáriánus dologgal, mert pl. magzatoknál is idegrendszeri károsodások léphetnek fel, ha a kismama mellőzi a húst...

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229392 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szurke: az tökjó volna, csak akkor télen halnánk meg, de a napfény egyébként is fontos az élölények számára. (pl.: ha sokáig nem süt a nap akkor én nagyon depresszios leszek)

Ana: szvsz Ancalimon hamarabb ide fog találni:DD Minstem, hogy szoljunk neki!:)
Egyébként az embernek néha szüksége van állati eredetü fehérjére különben tönkremegy a szervezte. (pl tojásra az igazán nem megölés)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229390 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

kriszana írta: A gomba jó köztes állapot: se nem hús, se nem növény, ezt mindenki eheti :sungl:


szegény kis kivételek! kitin van a sejtfalukban... :shake:

A témához egyébként annyit, hogy az emberi szervezet épülése számára nélkülözhetetlenek a húsok fehérjéiben található aminosavak. Ha valaki felnőtt és vegetáriánus, az a maga baja, de gyerekeket nagyon rossz vegetarianizmusra nevelni. Én a magam részéről eszem húst, főleg a főtt csirkemell rulzik nagyon, meg a marhahús meggymártással, de a különböző felvágottaktól, hurkáktól, szalámiktól irtózom. Teletömik őket segédanyagokkal, "E-származékokkal", szal nem egészséges... :?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229387 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
ez nem hiszem, hogy intolerancia!
Ne haragudj, Szürke

Azt mondod: nem öl.
De ha ő nem öl, megöli más helyette azokat az állatokat... itt meg már tökmindegy, hogy ő vajon megeszi-e, vagy sem....
megeszi más
és az állatok így is, úgyis meghalnak

Ez a legkevesebb kár tenni duma... hát eléggé sántít
mert ugye, az egész folyamat így van beállítva, már a kőkorszaktól kezdve
ősembereink vadásztak, leültek a tűz mellé, megenni az elejtett vadat... az véletlenül beleesett a tűzbe...így lett belőle sült husika
ezek a szegéyn vadállatok, akiket megettek, de most komolyan! Még élhettek volna 5-10 évig, ejnye-bejnye! így feborítani az evolúció rendjét!

"Nem azért vagyok vegetáriánus, mert szeretem az állatokat, hanem azért, mert utálom a növényeket..." :twisted:

Amúgy én eszem húst. Mi több, szeretem a HÚST (Hallod, Ankalimon?) a finom ropogós sült husikat, a csirkét a bárányt, a borjút, a nyuszit, az őzet...hmm jó az, nagyon jó

Másrészről - hogy nem mondjatok szűklátókörűnek: mostmár odajutott a világ a sok vegetáriánus emberke miatt, hogy a szója miatt vágják ki az erdőket.... kevés a szója
állat meg van dögivel
és hamarabb is szaporodnak...vagy mi

erről lehetne még vitatkozni
de nem véletlenül születtünk húsevőnek
nem kéne ám megerőszakolni a természetet...

ezzel együtt is minden tiszteletem a vegetáriánusoké
abszolúte elfogadom, hogy ők nem esznek húst, még hülyének sem tartom őket ezért - merthogy azt csinálnak, amit akarnak - én csak nem értek velük egyet, és tudom, hogy sose leszek vega

P.S. nehogy szóljon valaki Ancalimonnak, hogy itt ez a Tma, mert a beszélgetős topikból hamarost egy második gondolatokat csinálna!

A gomba jó köztes állapot: se nem hús, se nem növény, ezt mindenki eheti :sungl:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229385 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

elodyke írta: a vega az egy dolog
a vega nem vega, hanem finnyás mert nem eszik húst :P

Előd, szerintem kicsit fogj vissza, mert elég sok vega van itt. És az nem finnyásság.

Közeli példát mondok: Fimbrethil. Neki vannak elvei, amelyekhez szigorúan ragaszkodik, és ezek alapján logikusan kizárható a húsevés.

Nagy vonalakban: Ő úgy áll hozzá a világhoz, hogy a lehető legkevsebb kárt tegyük benne, hiszen mi emberek vagyunk, és mint ilyenek "fejlettebbek". És a "lehető legkevesebb kárt tenni"-t ott kezdi, hogy akkor nem öl meg állatot, semmiért (sem azért hogy megegye, sem hogy beleöltözzön, de még a szúnyogot sem!). A növények legtöbbjénél a fogyasztás nem öl (kivéve persze a répa, hagyma, ilyesmik), de valamivel fenn kell tartani az életet. És pont Ő az aki nem válogatós, hiszen megelégszik azzal ami a földből nő!!! Amúgy ha életben tudna maradni úgy, hogy nem kell hozzá mesterséges anyagokkal tömni a szervezetét, hanem pl napfénnyel, akkor növényt sem enne.

Pont, ennyi voltam mára.

Mielőtt valaki tévedébe esne: nem vagyok vegetáriánus, sőt szeretem a húst, csak zavar az intolerancia.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229367 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Én sem szeretem a húst igazán, de mivel még anyámékkal lakok muszály megennem, mert belémkényszerítik. Én inkább tésztás vagyok a zöldségeket ha nem muszály nem eszem meg, kivéve néhányat répa, borsó, szárazbab...
A gyümit azt nagyon szeretem.
És ki ne próbálja bárki a receptemet, mert az tuti hogy kinyúlik tőle. Majd egyszer tesztelem magamon, ha én túl élem akkor lehet fogyasztani.

És a ragadozó állatokhoz hogy viszonyultok?

A vadászat meg elítélendő, a ragadozó állatok nem kedvtelésből ölnek mint az emberek, ők a fennmaradásért küzdenek.

a medve nem víziállat? na és a mosómedve?,

:evil:
Na ne beszéljél már ződségeket, már hogy lenne az vizi állat, csak szeret benne lubickolni és onnan szerzi a táplálékát. Vagy nem így van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229339 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

elodyke írta: Emberek mi van itt?
finnyások vagyunk??

nekem mostmár (multhet a kilenc sárkány óta) mind1 mit eszek mostmár a gombát is

mi lett veletek

a vega az egy dolog
a vega nem vega, hanem finnyás mert nem eszik húst :P

öcsém :) teljesen fel vagyok háborodva

ti akkor mit esztek?

wáh
tudom van mit.. de azt csak a bótba lehet megvenni..


elékpesztő pedig az állatokból készült cumóknál jobb dolog nincs

töpörtyű,pörkölt,vadas, sült ill főtt húsok és még folytathatnám a sort.

tényleg Felagunk az hal az hal vagy a hal egy állat?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229328 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
:D DDD

Ja a cucc nincsen fent szal majd begépelemszerintem, ha hazajön a könyv..
Azért leírom miröl szól, bár olvasva jobb..
Van egy fazon aki feltalál egy gépet. És kísérletzget vele. És egyik reggel a fülére teszi és valami iszonyú sikítozást hall. Kinéz az ablakon sehol senki. Megint a fülére teszi megin hallja a sikítást. Kimegy a házból, látja, hogy a szomszédasszony vágja a rózsákat. De, hogy a sikítás hnnét jön nem tudja, meg is kérdezi, hogy nem hallott-e valakit sikítani. Ez így megy napról napra, és mindennap hallja a gépben a sikítást. Aztán kezd neki derengeni valami, mert amikor a szomszédnö egyszercsak abbahagyja a sövény nyírást, meg a rózsanyesést elhal a sikítás is. De nem akar hinni a fülének és fog egy fejszét és (a fülén van még a hangfogó is)és belevágja a fejszét az udvaron álló öreg tölgyfába (asszem tölgyfa) ls borzasztó hangot hall, (nemtudom leírni pontosan mit írt a könyv régen olvastam) és akkor rájön mit is hallott valójában és megörül..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229325 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Nem is igaz eLöd:) Az gombákat én ettem meg:DD
D
Ja a történtet Ronald Dahl Meghökkentö mesék II.ben van. A Hangfogó a címe. (keresm keresem de nem találom.)



de az elejen en is ettem belole.. es nem is volt olyan mint amilyenre a gombarol emlekezek.. szoval mostmár tokmind1egy mert semmilyen ize van vagy hogymondjam olyan érdekesen más mint a tobbi cuccnak.. ezért mostmár fogok olyant is enni :)
:P

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229324 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem is igaz eLöd:) Az gombákat én ettem meg:DD
D
Ja a történtet Ronald Dahl Meghökkentö mesék II.ben van. A Hangfogó a címe. (keresm keresem de nem találom.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229322 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Emberek mi van itt?
finnyások vagyunk??

nekem mostmár (multhet a kilenc sárkány óta) mind1 mit eszek mostmár a gombát is

mi lett veletek

a vega az egy dolog
a vega nem vega, hanem finnyás mert nem eszik húst :P

öcsém :) teljesen fel vagyok háborodva

ti akkor mit esztek?

wáh
tudom van mit.. de azt csak a bótba lehet megvenni..

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229321 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
"A növények nem tudtan üvölteni"
Olvastam egy történetet, nem tudom már ki írta, és mi a címe, a meghökkentö mesék IIben volt benne.
ha megatálom beteszem ide. Az pont errQl szól.. Üvöltenek csak nem halljuk..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229316 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Rabyn írta: Alcar: ha nem nyúlkálna bele az ember akkor az ökologia fentartaná ám önmagát... (természetes körforgás meg ilyenek rullz)
mellesleg én speciel Disznóhúst nem vagyok hajlando enni. na nem azér tmert sajnálom szegény kici malacokat hanem mert nem szeretem.. Vadhust nincsen alkalmam enni nem is tudom milyen az. (bár egyszer ettünk valami vaddisznofelvágottat de szerintem azu még képröl se látott állatot)
Csirkét se mindenfromában eszem, viszont a halakat minden mennyiségben képes vagyok elfogyasztani:)
Inkább szárnyaspárti vok (nem pontosítok CSIRKEPÁRTI !! Kacsát se eszem meg libát se..)
Amugy én a Kínai kaját is szeretem, jobb ha nem tudom mi van benne:DD Mondjuk eddig csak olat ettem amiröl tudtam, hogy micsoda.. :)

Én nem vagyok vega, de nem igazán szeretem a húst, illetve keveset eszem. A csirkét - kövezzetek meg - nem igazán szeretem, a pulykát és a marhahúst viszont igen. Disznót abszolút nem eszem. Napi szinten csak felvágottakat eszem, párizsi, szalámi, kolbász, de ebben is válogatós vagyok. Nem tudnék húst hússal enni, mert egyszerűen nem jön be. De nem meggyőződésből, hanem ízlésből. A halat egyszerűen jobban szeretem. A kínait én is szeretem, de abból mindig vegás menüt eszem.

Tudom, van, aki azt gondolja, hogy a vegás értrend nem kielégítő, mások meg a túl sok húst tartják egészségtelenek. Szvsz mindenből kell enni, a lényeg a változatos étrend. Anyám reformkonyhamániás, én pl ehhez szoktam hozzá.

Amúgy sajnálom az állatokat, de sokkal jobban haragszom azokra, akik kedvtelésből vadásznak vagy a bundájukért ölik le a szerencsétleneket. És a növények is élőlények, nekik is fáj, legfeljebb ők nem tudnak üvölteni...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229297 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Fela: Nekem nincsen velük semmi bajom se. :)
"nincsen kése villája, sütöje, tüzhelye azt eszi ami van"

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229293 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alcarcalimo írta: Ha pecázok, akkor is figyelek arra, hogy a kifogott halak ne szenvedjenek...


Én csak meg szoktam sütni őket. No kíméletesség. Esetleg adok nekik puszit, mikor már horogra akadtak.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #229290 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alcarcalimo írta: Amúgy valahol megértem a vegásokat, akik sajnálják az élőlényeket megölni, sőt tisztelem is őket ezért (más kérdés, ha megesznek egy répát, elpusztul az is...). Mind1, én nem vagyok vega, nem is leszek szvsz. A húst megeszem, és kajaként gondolok rá...


Tényleg, vegások:

És a ragadozó állatokhoz hogy viszonyultok? (akik ugye csak elvétve esznek növényeket)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.367 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére