BESZÉLGETŐS topic

Több
20 éve 4 hónapja #192590 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Artemisz (Celebthil) írta:

Alyr Arkhon írta: De azt, hogy minden sarkon áll egy moderátor, kicsit soknak találom.
Póráz eddig is volt, de úgy érzem egyre rövidebb...


És ha még tudnák egyesek, hogy ennek értelme is van, talán nem lenne marakodás...

Mert ha tényleg a szerver nehezebben birkózik meg a felduzzadt Fórummal, érthető intézkedés szvsz csatasorba állítani a modikat...

(Én már csak ilyen vagyok, hamar meg lehet győzni, és utálom a vitatkozást.. :roll: )


Ez minden szinten butaság (nem ezt akartam írni, de finom leszek). Ha tényleg azért vannak csatasorba állítva a modik, mert a szerver nem bírja, akkor tán új szervert kellene keresni, és nem az elvileg nyílt fórumot moderálni agyba-főbe. Gondolkodj már egy picit, mielőtt írsz.

Ha már itt tartunk: milyen értelme van? Erre még nem sikerült senkinek épkézláb magyarázatot adnia. :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192589 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: De azt, hogy minden sarkon áll egy moderátor, kicsit soknak találom.
Póráz eddig is volt, de úgy érzem egyre rövidebb...


És ha még tudnák egyesek, hogy ennek értelme is van, talán nem lenne marakodás...

Mert ha tényleg a szerver nehezebben birkózik meg a felduzzadt Fórummal, érthető intézkedés szvsz csatasorba állítani a modikat...

(Én már csak ilyen vagyok, hamar meg lehet győzni, és utálom a vitatkozást.. :roll: )

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192588 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: vettem az adást, csak megpróbáltam valami halasat írni...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192587 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Nem a témához illik, de:

<Rabyn> AKI HOLNAP JÖN MOGYI BALLAGÁSÁRA EL NE FELEJTSE, HOGY NÉGY ÉS FÉL ÖT KÖZÖTT TALÁLKOZUNK AZ ÚJPESTI METRÓMEGÁLLÓBAN!
<Rabyn> és valaki írja be kéremszépen a találkozos és a beszélgetős topicba is


Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192586 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Drowse írta: Alyr: nem döglött volna meg itt egy hal sem Maugli nélkül. Most esetleg másik lakóhelyet keresnek. :roll:


Mégis meg kell magyaráznom??

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192584 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Artemisz: Új év, új emberek, új bajok. [size=9:1yz3jkbt]Én is iszonyat ideg vagyok egyfolytában. Mondjuk én nem voltam itt tavaly. :roll: [/size]

Alyr: nem döglött volna meg itt egy hal sem Maugli nélkül. Most esetleg másik lakóhelyet keresnek. :roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192582 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Most nem fogom idézni a hozzászólásod, ahogy illene, mert lusta vagyok.
Egyrészt:
Ha egy állóvizet nem kavar fel időnként valami akkor kevés lesz az oxigén és a halak megfulladnak.
Sztem nem kell magyaráznom a metaforát. (vagymiez)

Egyébként engem érzékenyen érint ha gyalázzák a műveimet de egy rossz kritika sokkal súlyosabban érint mint az, hogy valaki beugrik elmondja hogy itt mindenki hülye és ő a király... ;)
(egyébként büzsü azon hozzászólását ami Maugli profiljának "kivesézése" volt, azonnal töröltem... tehát annak a bizonyos "fléjmelésnek" igenis voltak keretei)

A feszültséget sohasem a felszíni hullámok generálják hanem a mélyben levők. A fléjm a felszín. Lehet hogy van mögötte valami, lehet hogy nincs.

A moderátorok kegyetlenül törölnek dolgokat, ez érthető, de újabban olyan dolgok is becsúsztak a hóhérpallos alá amiknek semmi keresnivalója nem lett volna ott. Én nem siratom a fléjmeket, azok úgyis csak frissen jók és gyorsan romlanak. De azt, hogy minden sarkon áll egy moderátor, kicsit soknak találom.
Póráz eddig is volt, de úgy érzem egyre rövidebb...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192581 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Drowse írta: Dín: ne haragudj, én nem úgy gondoltam, hogy téged moderálnálak ki, hanem aki így vezeti le a feszültségét.


Én is így értettem, és így is reagáltam. ;)

Artemisz Celebthil írta: Szvsz attól, hogy valakinél egyszer csak betelt a pohár (most hogy ez ki volt, arra több tippem van,, de ti is jól tudjátok valszeg, kik ők), hirtelen mindenki megkergült, és az eddig ki nem teregetett indulatok is előkerültek, és a tetejükbe meg jönnek az újak..


Gondolom rám célzol. :roll: Nyilván. Én vagyok a felelős mindenért, armageddonba terelem a fórumot, miegymás. Sőt, még Maugli néven is én regisztráltam, h flémelhessek egy jót. Ehh. :x

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192580 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Drowse írta: Artemisz: szerintem el fog múlni, ahogy túl leszünk ezen az év_végi_ hajtás dolgon. :roll:

Mandos szóljon belőled, Drowse!

[size=9:2yx4t4dw]De nem tudom, lehet, csak az én emlékezetem hiányos, de tavaly ilyentájt semmi ilyesmi nem volt.. :roll: [/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192579 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Artemisz: szerintem el fog múlni, ahogy túl leszünk ezen az év_végi_ hajtás dolgon. :roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192577 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Szvsz attól, hogy valakinél egyszer csak betelt a pohár (most hogy ez ki volt, arra több tippem van,, de ti is jól tudjátok valszeg, kik ők), hirtelen mindenki megkergült, és az eddig ki nem teregetett indulatok is előkerültek, és a tetejükbe meg jönnek az újak..

Én nem tudom, mi értelme van ennek, de azt tudom, érzem, hogy a Fórum már korántsem olyan jó buli, mint régen (értsd: cirka három héttel ezelőttig) volt... :? :evil:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192576 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Brisa írta: Másrészről pedig tényleg érdekes kérdés, hogy mostanában miért ilyen feszültek az emberek? Miért ugranak mindenre?
Hiszen mi moderátorok eddigis kegyetlenül töröltünk minden ilyet. Miért pont 2 után jönnek elő ezek a dolgok?


[size=9:qx0iiovo]Ezzel fordulj szvsz Dín-hez...[/size]

Dín: ne haragudj, én nem úgy gondoltam, hogy téged moderálnálak ki, hanem aki így vezeti le a feszültségét.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192573 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Drowse írta:

Dínchamion írta: Másfelől pedig: az sem arról szól, hogy azért trágár valai, mert az jó. Ez hülyeség. Ott le lehet vezetni a feszültséget, olyan sílusban, amit máshonnan igenis kimoderálnak ott is. (Mivel itt nincs ilyen, ezért tűnik nagyobbnak a dolog. Ha lenne külön topik, nem az "alkotó terepet" terhelné ezzel senki) Olyan lúzerekkel szemben, akik berombolnak valahová, és hülyeséget hülyeségre halmoznak. Ez baj? Szerintem nem.


Az ilyen embereket, akik ilyen stílusban tárgyalnak, az életben is "kimoderálom".


Oké. Tedd azt. ;) De ettől még az, aki oda ír, nem lesz primitív, kulturálatlan, stb... Neked ez nem tetszik. Ki mondta, h kötelező olvasni? Én tiszteletben tartom a véleményedet, de ne alacsonyíts le senkit azért, mert rációt lát (megjegyzem: jogosan) egy ilyen topikban is.

Drowse írta:

Dínchamion írta: Miért? Dugjuk a homokba a fejünket? Álljunk be a "happy happy" vigyorszintre? ((c) by Áfi) Ha feszültség van, azt nem szabad elfojtani (Brisa, szvsz ezt te tudod a lejobban ), mert attól csak rosszabb lesz. Ez az internet könyörgöm, és mivel IRL is vannak súrlódások, ezért itt is kell neki teret engedni -- ha nem veszünk róla tudomást, attól még van.


Attól, hogy ez az INTERNET, még nem kell állat módjára viselkedni. Hajlamos vagy úgy veszem észre elfelejteni, hogy a zsinór másik végén is emberek vannak.


Nem, nem vagyok hajlaos elfelejteni. De mivel ez internet, csak az alapján tudok bárkit is megítélni, amit és ahogyan leír. A flame-re csak az olyanok kerülnek, akiket normális módon nem lehet lebeszélni arról, hogy egy normális topikban épeszű módon nyilvánuljanak meg. És azt is hozzátenném, hogy általában úgy érkeznek oda, h "a rohadt anyátokat, megint kiszemeltetek magatoknak valakit" stb. stb. Tehát olyanokról van szó, akik kimondottan szórakoztató módon tudnak vadbarmok lenni -- és igenis jókat lehet kacagni, amikor valami seggidiótát szétszednek darabokra. :D Ha unalmassá, esetleg túlságosan sértővé válik valaki, azt a flémről is kimoderálják, nyugodj meg.

Összefoglalva: én nem propagálni óhajtottam az ottan flame-stílust -- hanem elmondani, hogy van ilyen is, és nem is rossz dolog, ha megnézzük a környezetet, amiből születik. Azt is mondtam, h itt nincsenek ilyen barmok. Ennek örüljünk. Satöbbi. Most már érthető? ;)

Brisa írta: Másrészről pedig tényleg érdekes kérdés, hogy mostanában miért ilyen feszültek az emberek? Miért ugranak mindenre?
Hiszen mi moderátorok eddigis kegyetlenül töröltünk minden ilyet. Miért pont 2 után jönnek elő ezek a dolgok?


Talán azért, mert eddig csak a túlságosan offtopic és flame bejegyzéseket töröltétek (joggal!). De újabban egyre töb értelmetlen és érthetetlen törlés és szigorítás van, ami igencsak súrolja a szabad véleménynyilvánítás megsértésének határait. :roll:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192572 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta: Lehetne vitát nyitni arról, mi számít emberinek és mi nem...
(szabad véleménnyilvánítás kultúrált részének ott van a Gondolatok és Vallás topic, ugye... )


Nem. Szabad véleménynyílvánítás van mindenhol adott keretek között. Eme keretek közé tartozik az afot topik témája téma és minden esetben a stílus.EZ azt jelenti, hogy nemcsak a Vallásban és a Gondolatokba kell kulturáltan fogalmazni, hanem mindenhol!

Az "emberi" fogalom rossz választás volt, mert sok értelmű. Én most azt értettem alatta, hogy tiszteljük egymást mindig annyira, hogy normálisan, kulturáltan fogalmazunk.

Az alkotó felületről meg csak annyit, hogy minél jobban lepucoljuk, annál nehezebb alkotni rá. Néha egyáltalán nem árt egy Maugli aki felszabadítja az indulatokat és szelepként funkcionál, ettől nem fogunk kevesebbet írni/festeni/rajzolni/egyébkreatívizétkreatívkodni sőt...


Alyr, lehet, hogy neked arra van szükséged a felszabadult alkotáshoz, hogy valaki rámondja a múvedre, hogy az egy nagy sz*r, de valószínűleg a többiek nem így vannak ezzel.
És szerintem egy tiszta lapra jobban lehet alkotni, mint egy összefirkáltra.

Színvonalat tartani? Hol? ki? milyet? Sőt, jobbak kérdezek: mit nevezünk színvonalnak egy fan-fórumon, vagy egy kötetlen fórumon?


Színvonalnak azt nevezem, ahol egy-egy topikban a témához tartozó, kulturált és értékes eszmecsere, beszélgetés folyik. Erre törekszünk itt mi mindannyian. Legalábbis én szeretném, ha erre törekednénk.

A kötött fórumokban (jó, ám legyen a Kreatív Szekció is ez) megértem, de a többiben tagadjuk meg önmagunkat egy homályos felsőbb cél érdekében? Miért?


Mint már mondtam, ebben a fórumban mindegyik topik kötött. Talán csak ez nem.
És nem kell megtagadni önmagadat. Csak azt fogadd el, hogy ez egy Tolkien fórum. És mint ilyen egy csomó dologra alkalmas, de sok mindenre nem. Ne feledkezzetek meg arról, hogy az életetekben nagyon sok más kommunikációs csatorna is létezik, amelyeknek más funkciójuk van, mint a fórumé. Talán ott kellen megpróbálkoznotok pl. az indulatok levezetésével.

Ha valaki Legolasos topicba Gimliről ír az más tészta, ha azonban Legolast szidja az megint más. E kettő keverni nem szabad. Előbbi esetben fel kell hívni a figyelmét a Gimli topic létére, utóbbi esetben a topiclakók feladata hogy kultúrált formában helyrepakolják, és ha nem megy nekik és rosszra fordul a dolog, akkor kell közbeavatkozni.
Viszont túl korán elfojtani a vitát nem jó, mert a feszültség az csak gyűlik aztán pedig... ugye emlékszik mindenki a közelmúltban az MTT topicban történtekre? Én nem szeretném ha újra előjönne így vagy úgy. Márpedig ha ez így marad akkor elő fog és nem múlik el attól, hogy törlik...


A feszültségeket sokszor ezek a flamek generálják.
Másrészről pedig tényleg érdekes kérdés, hogy mostanában miért ilyen feszültek az emberek? Miért ugranak mindenre?
Hiszen mi moderátorok eddigis kegyetlenül töröltünk minden ilyet. Miért pont 2 után jönnek elő ezek a dolgok?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192568 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Dínchamion írta: Másfelől pedig: az sem arról szól, hogy azért trágár valai, mert az jó. Ez hülyeség. Ott le lehet vezetni a feszültséget, olyan sílusban, amit máshonnan igenis kimoderálnak ott is. (Mivel itt nincs ilyen, ezért tűnik nagyobbnak a dolog. Ha lenne külön topik, nem az "alkotó terepet" terhelné ezzel senki) Olyan lúzerekkel szemben, akik berombolnak valahová, és hülyeséget hülyeségre halmoznak. Ez baj? Szerintem nem.


Az ilyen embereket, akik ilyen stílusban tárgyalnak, az életben is "kimoderálom".

Dínchamion írta: Miért? Dugjuk a homokba a fejünket? Álljunk be a "happy happy" vigyorszintre? ((c) by Áfi) Ha feszültség van, azt nem szabad elfojtani (Brisa, szvsz ezt te tudod a lejobban ), mert attól csak rosszabb lesz. Ez az internet könyörgöm, és mivel IRL is vannak súrlódások, ezért itt is kell neki teret engedni -- ha nem veszünk róla tudomást, attól még van.


Attól, hogy ez az INTERNET, még nem kell állat módjára viselkedni. Hajlamos vagy úgy veszem észre elfelejteni, hogy a zsinór másik végén is emberek vannak.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #192566 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Brisa írta:

Alyr Arkhon írta:

Drowse írta: Alyr: szerintem a Humor topicban nem volt olyan feszültség, ami ne rendeződött volna el. A feszültséget pont Maugli hozzászólása váltotta ki.
A színvonal pedig az, amit itt látsz. Lehetne ugyanezt anyázva is csinálni, meg úgy, ahogy a Dín által belinkelt oldalon megy a vita. És ha a durva hozzászólásoknál nem állítja le senki az embereket, könnyen el lehet jutni odáig.


A feszültség nem a topicokban gyűlik hanem az emberekben.


És miért gyűlik?


Mert nem tudják levezetni...
Mindig is vannak surlódások és mindig is lesznek. És mindig is segít ezeken ha földhöz vágunk egy bögrét, ha megmondjuk valakinek a véleményünket (persze a megfelelő keretek között). Mégpedig szándékosan a nyilvánosság előtt, ezáltal tanúnak hívva a nyilvánosságot és egyben felkérve őket hogy nyilvánítsanak véleményt.
Ha viszont folyamatosan beléjük fojtják ezt a feszültséget akkor előbb-utóbb (minél utóbb annál rosszabb) kitör belőlük egy apróság miatt... -ld MTT topic
Maugli hozzászólása ellen nagyon helyénvalónak éreztem Dín reakcióját, mert éppen ezzel mutatta ki, hogy képesek vagyunk fölfogni amit mond, nem csak a kis x-et nyomogatjuk a jobb felső sarokban...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192565 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Brisa írta: Alyr, egyetértek. Azonban ebben a fórumban csak egyetlen egy kötetlen téma van, és az ez a topik.


Értem, miről van szó, és egyet is értek vele, de akkor sem lehet túllőni a célon. (Mellesleg: ha ennyire komolyan veszitek, és ezt szigorúan tartani is akarjátok, megnézném egyrész a Beszélgetős topik forgalmát, másfelől az aktív forumozók számát egy hónap múlva)

Brisa írta: A Humor nagyon is kötött, ahogy az egész Kreatív Szekció is. Ott alkotó munka folyik, ahol nagyon nincs szükség a Maugli-féle bejegyzésekre.


A végével egyetértek. ;) De én azt hittem, a Humor az a humornak van fenntartva. :roll: Nem kéne ennyire piedesztálra emelni a dolgot szvsz. :nono:

Brisa írta: Mert ez jó dolog lehet. Mármint a jelenségek, problémák megbeszélése. Viszont az a stílus, amit itt használtatok az is épp olyan felháborító, mint Mauglié. Jó lenne, ha mi ennél többre lennénk képesek.


Brisa drága, imádlak, de ebben az esetben levehetnéd a szemellenzőt és a rózsaszín szemüveget. Te is tudod jól, hogy mindenki képes többre, másra is. De pölö Maugli nem érdemli meg. Ő azt érdemli, hogy ilyen "félig flame"-stílusban, gúnyosan elküldjék melegebb éghajlatra. Van egy olyan mondás, miszerint "fegyvertelennel nem vívok szellemi párbajt". Na ez ugyanez. Tetszik v. nem tetszik, akárcsak IRL, itt is vannak súrlódások, szópárbajok, és néha flame is. De ezt nem irtani kell, hanem tanulni belőle. Nem csak neki, hanem mindenkinek, aki olvassa.

Ez továbbra is fórum, nem pedig elitista nebántsvirágok gyülekezete. Majd szóljatok, ha a továbbiakban nem fórumként működünk.

Brisa írta: Tény, hogy ez a fórum erősen cenzúrázott. Ennek az az oka, hogy a színvonalat tartani tudjuk. Hogy a Legolas topikba ne Gimliről legyen szó, hogy az MTT topikban ne a RotK-kritikáról lehessen olvasni, hogy aki a quenyáról szeretne többet tudni, az megtalálhassa a megfelelő topikot a megfelelő hozzászólásokkal. Hogy ne legyen minden átláthatatlan és követhetetlen. Ezért minden fórumozó felelős, de különösen a topikgazdák és a moderátorok.


Ezzel semmi gond nincs. És senki nem is emiatt szólalt fel a cenzúra ellen.

Brisa írta: Az indulatokról: A fórum tényleg egy kommunikációs csatorna, mégpedig egy olyan, aminek funkciója van. És nem az, hogy az ember itt vezesse le a feszültségeit! Hanem, hogy a tolkieni világról lehessen beszélgetni. Ennek ellenére teret engedtünk a játékoknak, az évődéseknek, az érzelmek kifejezésének (amik nem kötődnek a tolkieni világhoz) itt, ebben a topikban! Csak annyi a kérés, hogy a stílus legyen normális, emberi.


Ezt vehetjük fegyverszüneti ajánlatnak? :mrgreen: Nem lesz több olyan, hogy törlik a hozzászólásomat, csak mert valakinek nem tetszett? (Nem, nem a stílusa) :evil2:


Drowse: ez nem szeretem/nemszeretem kérdése. :roll: És igenis, nagyon okos dolgonak tartom a különálló flame-fórumot az rpg.hu-n, mert így ezzel nem a topikokat terhelik. Persze mi még nem vagyunk akkorák, hogy szükség lenne rá. De ott kimondottan hasznos.

Másfelől pedig: az sem arról szól, hogy azért trágár valai, mert az jó. Ez hülyeség. Ott le lehet vezetni a feszültséget, olyan sílusban, amit máshonnan igenis kimoderálnak ott is. (Mivel itt nincs ilyen, ezért tűnik nagyobbnak a dolog. Ha lenne külön topik, nem az "alkotó terepet" terhelné ezzel senki) Olyan lúzerekkel szemben, akik berombolnak valahová, és hülyeséget hülyeségre halmoznak. Ez baj? Szerintem nem.

Drowse írta: Lehetne ugyanezt anyázva is csinálni, meg úgy, ahogy a Dín által belinkelt oldalon megy a vita. És ha a durva hozzászólásoknál nem állítja le senki az embereket, könnyen el lehet jutni odáig.


Miért? Dugjuk a homokba a fejünket? Álljunk be a "happy happy" vigyorszintre? ((c) by Áfi) Ha feszültség van, azt nem szabad elfojtani (Brisa, szvsz ezt te tudod a lejobban ;) ), mert attól csak rosszabb lesz. Ez az internet könyörgöm, és mivel IRL is vannak súrlódások, ezért itt is kell neki teret engedni -- ha nem veszünk róla tudomást, attól még van.


Brisa írta: A forradalmatokkal csupán annyi a baj, hogy nagyon sok embert irtál, zavar és bosszant. És érdekes módon, nem a moderátorokat.


Kicsodát? És miért nem lehet ezt elmondani? Továbbmegyek: miért nem ők mondják el? Tényleg kellene egy dühöngő topik (ez már tisztán látszik), és akkor akinek nem tetszik, az nem olvassa. Pont. De úgy tűnik, ez a kézenfekvő megoldás valahogy elsikkadt -- pedig más felmerült párszor. :roll:

Brisa írta: És miért gyűlik?


Tökmindegy. Nem az ok a lényeg, azt úgysem lehet minden esetben megoldani.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192564 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Jajj, tudod, hogy értettem. A feszültség a humor topicot látogatókban csak a miatt a bizonyos hozzászólás miatt jött létre. Nem voltak szvsz felszabadítani való indulatok, nem volt szükség a szelepre.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192563 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Alyr Arkhon írta:

Drowse írta: Alyr: szerintem a Humor topicban nem volt olyan feszültség, ami ne rendeződött volna el. A feszültséget pont Maugli hozzászólása váltotta ki.
A színvonal pedig az, amit itt látsz. Lehetne ugyanezt anyázva is csinálni, meg úgy, ahogy a Dín által belinkelt oldalon megy a vita. És ha a durva hozzászólásoknál nem állítja le senki az embereket, könnyen el lehet jutni odáig.


A feszültség nem a topicokban gyűlik hanem az emberekben.


És miért gyűlik?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192562 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Drowse írta: Alyr: szerintem a Humor topicban nem volt olyan feszültség, ami ne rendeződött volna el. A feszültséget pont Maugli hozzászólása váltotta ki.
A színvonal pedig az, amit itt látsz. Lehetne ugyanezt anyázva is csinálni, meg úgy, ahogy a Dín által belinkelt oldalon megy a vita. És ha a durva hozzászólásoknál nem állítja le senki az embereket, könnyen el lehet jutni odáig.


A feszültség nem a topicokban gyűlik hanem az emberekben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192561 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr: szerintem a Humor topicban nem volt olyan feszültség, ami ne rendeződött volna el. A feszültséget pont Maugli hozzászólása váltotta ki.
A színvonal pedig az, amit itt látsz. Lehetne ugyanezt anyázva is csinálni, meg úgy, ahogy a Dín által belinkelt oldalon megy a vita. És ha a durva hozzászólásoknál nem állítja le senki az embereket, könnyen el lehet jutni odáig.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192560 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bocs: mindenkinek, csak ma nekem is rossz napom volt, igazad van Brisa, mert csak az indulataink törtek elő belőlünk, és elég hülye módon.. Szóval mégegyszer bocsi.... :oops: :? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja - 20 éve 4 hónapja #192559 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Lehetne vitát nyitni arról, mi számít emberinek és mi nem...
(szabad véleménnyilvánítás kultúrált részének ott van a Gondolatok és Vallás topic, ugye... )

Az alkotó felületről meg csak annyit, hogy minél jobban lepucoljuk, annál nehezebb alkotni rá. Néha egyáltalán nem árt egy Maugli aki felszabadítja az indulatokat és szelepként funkcionál, ettől nem fogunk kevesebbet írni/festeni/rajzolni/egyébkreatívizétkreatívkodni sőt...

Színvonalat tartani? Hol? ki? milyet? Sőt, jobbak kérdezek: mit nevezünk színvonalnak egy fan-fórumon, vagy egy kötetlen fórumon?
A kötött fórumokban (jó, ám legyen a Kreatív Szekció is ez) megértem, de a többiben tagadjuk meg önmagunkat egy homályos felsőbb cél érdekében? Miért?
Ha valaki Legolasos topicba Gimliről ír az más tészta, ha azonban Legolast szidja az megint más. E kettő keverni nem szabad. Előbbi esetben fel kell hívni a figyelmét a Gimli topic létére, utóbbi esetben a topiclakók feladata hogy kultúrált formában helyrepakolják, és ha nem megy nekik és rosszra fordul a dolog, akkor kell közbeavatkozni.
Viszont túl korán elfojtani a vitát nem jó, mert a feszültség az csak gyűlik aztán pedig... ugye emlékszik mindenki a közelmúltban az MTT topicban történtekre? Én nem szeretném ha újra előjönne így vagy úgy. Márpedig ha ez így marad akkor elő fog és nem múlik el attól, hogy törlik...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192557 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Na igen, amikor megy egy ilyen forradalmi lelkesedés, képtelenség bármi mást követhetően megbeszélni.
Jajj, Brisa, én nem vagyok forradalmár! :kétségbeesettemoticon:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192554 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic

Drowse írta: A túlmoderálással kapcsolatban: nem igazán értem, mi a baj a "forradalommal". Néhány beírás az egész, mindenki betartja a szabályokat, stb. Hogy miért kellett zárolni miatta a beszélgetőst, meg törölni hozzászólásokat, az nekem magas.


A forradalmatokkal csupán annyi a baj, hogy nagyon sok embert irtál, zavar és bosszant. És érdekes módon, nem a moderátorokat.

A topikok átmeneti zárolását arra használjuk, hogy lehiggasszuk a kedélyeket, ill. hogy ha sokat kell törölnünk, legyen időnk rá (mert ha közben folyamatosan írják a hozzászólásokat, miközben mi törölgetünk, sose végeznénk). Ulmo, az előbbi indok miatt zárolta.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192553 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Dín: ha te szeretsz az ilyesmiben lubickolni, csak tessék, de én az ilyet messzire elkerülöm. Nem szeretem, ha valaki/valakik csak azért alpáriak, hogy azok legyenek. [size=9:13pzlnj6](ezt most jól megaszondtam)[/size] Persze, én is írtam arra a Maugli-féle "kritikára", de visszagondolva örülök, hogy kitörölték.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192551 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Alyr, egyetértek. Azonban ebben a fórumban csak egyetlen egy kötetlen téma van, és az ez a topik.

A Humor nagyon is kötött, ahogy az egész Kreatív Szekció is. Ott alkotó munka folyik, ahol nagyon nincs szükség a Maugli-féle bejegyzésekre. Az építő jellegű kritikára, bírálatra igen, de az ilyen, negatív és destruktív hozzászólásokra nincs. Ezét kell azonnal törölni! És nem felherlgeli magunkat és szétcsetelni, flamelni az "alkotó felületet".

Abban talán igazatok van, hogy ha a Humorban nem is, de talán itt lehessen erről beszélni. Mert ez jó dolog lehet. Mármint a jelenségek, problémák megbeszélése. Viszont az a stílus, amit itt használtatok az is épp olyan felháborító, mint Mauglié. Jó lenne, ha mi ennél többre lennénk képesek.

Tény, hogy ez a fórum erősen cenzúrázott. Ennek az az oka, hogy a színvonalat tartani tudjuk. Hogy a Legolas topikba ne Gimliről legyen szó, hogy az MTT topikban ne a RotK-kritikáról lehessen olvasni, hogy aki a quenyáról szeretne többet tudni, az megtalálhassa a megfelelő topikot a megfelelő hozzászólásokkal. Hogy ne legyen minden átláthatatlan és követhetetlen. Ezért minden fórumozó felelős, de különösen a topikgazdák és a moderátorok.

Az indulatokról: A fórum tényleg egy kommunikációs csatorna, mégpedig egy olyan, aminek funkciója van. És nem az, hogy az ember itt vezesse le a feszültségeit! Hanem, hogy a tolkieni világról lehessen beszélgetni. Ennek ellenére teret engedtünk a játékoknak, az évődéseknek, az érzelmek kifejezésének (amik nem kötődnek a tolkieni világhoz) itt, ebben a topikban! Csak annyi a kérés, hogy a stílus legyen normális, emberi.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192547 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Amúgy, ha már flame-ről van szó: forum.rpg.hu/index.php?act=ST&f=64&t=3181&

Na ez a flame... És itt ilyen nincs, nem is volt, erre akár büszkék is lehetünk. ;) De nem mindenáron és tűzzel-vassal (plusz logikátlanul és bicskanyitogató stílben néha) irtani.

Más: büzsü, ne haragudj, de kicsit túlzás, amit csinálsz... :roll: Ezt egyrészt simán lehetett volna egy hozzászólásban, másrészt semmi értelme. A moderátorok nem elfogultak, csak túl komolyan veszik magukat. :P


Ja, igen: 1600!! :D (Bár úgyis eltűnik belőle néhány, úgyhogy egyenlőre csínján. :) )

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192546 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Bevalom, az én hozzászólásom maximálisan flame volt. Szájhabzás, stb.
Hát, igen, az indulatok, meg minden...

A túlmoderálással kapcsolatban: nem igazán értem, mi a baj a "forradalommal". Néhány beírás az egész, mindenki betartja a szabályokat, stb. Hogy miért kellett zárolni miatta a beszélgetőst, meg törölni hozzászólásokat, az nekem magas.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 4 hónapja #192545 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: BESZÉLGETŐS topic
Moderátorok: nem vagytok egy kicsit túl elfogultak????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.976 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére