Kószák Szövetsége

Több
22 éve 1 hónapja #70017 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ai na vennui!

Eia: Úgy látszik, sok volt neked ez a nyaralás. Kiment a fejedből, hogy mi csak a Holtak Ösvénye után csatlakozunk hozzájuk. És miből gondolod, hogy engem sikerül megnevelni? :twisted: 8)

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #70015 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

E. Eia Ayna írta:

Elrond írta: Így van: Aragorn, Gimli, Legolas, Elladan, Elrohir, Halbarad és a harminc kósza.


A kósza autómatikusan férfit jelöl? :roll:


Ezt nem tudom, de nem hinném hogy, Halbarad asszonyokat vitt volna a legnagyobb veszedelembe, de szerintem voltak női kószák is.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #70011 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Esti(s=sz! :twisted: :P ): Köcci! Reméltem is :D .. És persze nem lesz baj az egyebekkel (öltözet, magasság), talán csak a viselkedéssel, feltéve, ha Lélit nem sikerül megnevelnem :twisted: :mrgreen:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #70010 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Telu & Eia!
Jó hírem van: Utánanéztem a gyűjteményemben :roll: :mrgreen: , és nincs sehol kikötve, hogy az északról jövő (Halbarad nélkül) 29 (!) :) kósza mind férfi kell, hogy legyen. De ha voltak nők köztük, rájuk is kell, hogy vonatkozzanak az ott leírtak! (Öltözet, magasság, viselkedés, stb.) Erre ügyeljetek, amúgy sztem semmi akadálya a dolognak! ;)

Kincső! Az, hogy "virtuálisan" még nem vagy a tagok között, nem jelenti azt, hogy nem vettünk be a kószák közé. Jó történetírást, az ithiliai kószákkal kapcsolatban privi ment! ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #70007 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Cicafül írta: 3. Én úgy tudom - ki lehet javítani, ha tévedek -, hogy Aragornnal kifejezetten csak férfiak tartottak a Holtak Ösvényén.


Ez biztos? Mivel - Léli javíts ki ha tévedek - mi csatlakoznánk a kószákhoz, de... ott van a húgom is, és akkor őt dobjam ki?

Elrond írta: Így van: Aragorn, Gimli, Legolas, Elladan, Elrohir, Halbarad és a harminc kósza.


A kósza autómatikusan férfit jelöl? :roll:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69980 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Cicafül írta: 3. Én úgy tudom - ki lehet javítani, ha tévedek -, hogy Aragornnal kifejezetten csak férfiak tartottak a Holtak Ösvényén.


Így van: Aragorn, Gimli, Legolas, Elladan, Elrohir, Halbarad és a harminc kósza.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69866 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok Kószák!
Örömmel jelentem, hogy végre rászántam magamat, hogy elolvassam ezt a rengeteg oldalt amit eddig írtatok. Na nem mindet, "csak" április 5-től kezdve. Már régen gondoltam rá, mert már korábban benéztem ide, csak nem értettem mindent, és nem akartam a fárasztó kérdéseimmmel terhelni a tisztelt Szövetséget. De most itt vagyok, ragyogok, :P mindent értek (na jó, azért mindent nem :) ), és szeretnék belépni a Kószák közé, ha még lehetséges. :roll: Írnék én is egy kószás történetet, úgy látom még nem vagyok lemaradva nagyon.

Már ötletem is van, miről (köszi Estel a kigyűjtést :itscool: :

Estel Adániel írta: Faramir: II. Denethor gondori helytartó ifjabbik fia; az ithiliai kószák vezére; a Gyűrűháború után Ithilia fejedelme és Gondor helytartója"


Ha ez így van, lehetne az ithiliai kószákról írnom? Esetleg Faramirról... :roll: Csak akkor nagyon kell vigyáznom, hogy bele ne rontsak a tolkieni elképzelésekbe. (Csak azért, mert Faramir a kedvencem a könyvből... ) Persze nem arról az időről, ami szerepel a GyU-ban, hanem előtte... De ezt még kitalálom... Jár valaki arra a Gyűrűháború előtti időkben? Tudom, hogy mennek néhányan Délre, pl. Mordorba... Az szóljon priviben vagy e-mailban, hogy ne a topicot terheljük!
Na én is tervezgetek, közben még be sem vettetek... De reménykedem... Eddig senkit sem űztetek el. :wink:
Szióka:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69824 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Cica aham...én nem is olyan nazgulra gondoltam hanem inkább valami rossz emberre mint Aragornt Briben.....Vagy az inkább tul brutális?????
Akkor a Holtak Ösvényét is hagyjam????

Én is női kószárol irok szal már 2 van...
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69823 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Telu:
1. Persze, hogy lehet sólymod, vagy más állatod.
2. Női kósza is lehet - tényleg csak mi írtunk eddig női kószáról?? 8O Azt hittem többen fognak...mindegy.
3. Én úgy tudom - ki lehet javítani, ha tévedek -, hogy Aragornnal kifejezetten csak férfiak tartottak a Holtak Ösvényén.
4. Ez a "nazgúl dolog" elég necces - szvsz - egy nazgúlt nem a kinézete (fekete csuklya, fekete ló, szárnyas fenevad), hanem a "kisugárzása" tette nazgúllá, tehát a jelenléte, közelsége félelmet keltett mindenki szívében - és ezt látvány nélkül is el tudták érni. Én így gondolom.
De az jó, hogy nem tudják róla néha, hogy ki is ő - de szerintem nem kell, hogy nazgúlnak nézzék... :roll:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69808 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Lenne pár kérdésem:

1.A kószámnak lehet-e valamien madara....Pl.:sólyma amivel kémkedik stb.Leveletküld...Hm????
2.Akkor ugye lehet női kósza mert amint látom Cicáék kószáján kivül nincs....
3.Amikor Aragornhoz érkeznek a Dunadánok asszem Vasudvar után akkor lehet-e az hogy az Én kószám is ott van?Mármint felvan-e tüntetve hogy kik a Kószák?(Bocs nincs könyvem....)
4.És az ugy jo-e hogy az én kószám nő viszont mégis titolja ezt..Mármint a legtöbbször fekete csukjában van hogy ne lássák az arcát (emiatt néha nazgulnak is nézik)??????
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69802 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kedves Brisa!

ahogy időm engedi, személyes megjelenéssel is hozzájárulok kósza tagságomnak, igen sajnálom, hogy a későbbi találkozók fotóin nincs feltüntetve ki, kicsoda.
ami a történetírást illeti, más nevében is érdeklődnék: baj-e, ha nem mentek nemeseket, nem szolgáltam végig hűen a fényt/bár olvastam, más se tette/ és nem találkoztam meglévő életem alatt a Nagyokkal /lásd Aragorn, istarok, nazgul, Szauron...stb/ és úgy az egész nem az a "heroikus nagylélegzetű" történet, mint a Herkules és Xena... A felidézett sorozatokért bocsesz, de a kérdés komoly. /-nak van szánva/
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69607 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kösz az infót, de még nem terveztem azt, hogy tag leszek. amúgy jó kis társaság lehettek.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69576 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Elrond:

Brisa írta: ...most hogy te is kósza lettél, íme a tevékenységi lehetőségeid:
:arrow: nézd meg a kószás oldalt (a főoldalon van a link)
:arrow: dolgozunk az ún. Kószák Könyvén, aminek az a lényege, hogy a harmadkor dúnadánjainak (kószáinak) életét írjuk le. Tehát neked is van egy kószád: XY (találj ki valami jó kis nevet), aki a Gyűrűháború előtt, illetve alatt ezt és ezt tette, ezt és ezt tapasztalta stb. Játékszabályok: nem ütközhet sehol Tolkien-nal, nem lehet féltünde a kószád, és Elrond sem lehet a nevelőszülőd (az utóbbi kettő már nagyon "megterhelt" terület). Ja, és ne legyen 100 oldalas a történeted. :wink: (A kószás oldalon a Kószák Könyve link alatt olvashatsz egy-két példát.) Sokunk története kapcsolódik egymáshoz. Ezért is érdemes figyelni a már felrakott történeteket (és pontosan ezért kéne mindenkinek minél előbb felraknia a sajátját, vagy legalább a vázlatát).
:arrow: imádunk személyes találkozókon részvenni. A kószák havonta egyszer mindenképp találkoznak. Gyere el te is.
:arrow: szeretjük a kirándulásokat és a táborokat is. Szívesen látunk téged is.
:arrow: a Kószák Szövetsége része az MTT-nek (Magyar Tolkien Társaság). Oda is várunk.
:arrow: ezeken kívül pedig vegyél részt a tolkien.hu életében, alkoss a különböző művészeti és tudományos területeken, ha van hozzá kedved, energiád, tehetséged és örömedet lelnéd benne.

Üdvözlünk köreinkben!

És nemcsak téged, hanem mindenkit, aki mostanság kérte felvételét a Kószák Szövetségébe.

U.i.: A Profilotokban töltsétek már ki a 'Bemutatkozás' részt is, lécci!


Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69531 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Elmondaná valaki, hogy mi is ez a csoport pontosan?
Kösi előre is.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69328 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Nem baj, jövőre majd mi is mehetünk...

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69253 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sajnos en is maradtam....de a többiek ma jönnek haza...
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69246 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Maradt. :?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #69156 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hallhó!Maradt itthon is valaki?:-)

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68913 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa! Köszi a választ, akkor mellérakok egy kószát, aki majd mindenhova elkíséri meg minden. Szóval akkor egy páros történetét írom meg :) Kössz a tippet !!!
Byez, Kószák!

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68863 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Estel!Ez is naonjó!!! 8O :up:



(off,de nagyon...azért lógok egész nap a neten,mert holnap ismét civilizációtól távoleső helyre távozom... :roll: )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68862 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Aiya, Telcontari! :D

Örülök, hogy volt értelme a kis gyűjteményemnek, mindenkinek ajánlom, használja egészséggel! ;) A legutolsó adagot - a Gyűrű Kereséséből származó idézeteket - már két hete elküldtem Svinnek, de addig is, amíg felkerül a Kószák Oldalára (Sztem marha jó lett! :itscool:), ide is beteszem:

[size=9:tnk8m4kd](Bocsi, de oldalszámokat most nem mellékeltem, mert nincs birtokomban az új kiadás, a régi meg kétkötetes, így aztán nyilván mások az oldalszámok...remélem, azért így is visszakereshetők lesznek)[/size]
GYK/3. A HARMADKOR/I. A Nősziromföldi mészárlás/_Az Isildur halálát elbeszélő legenda forrásai_/2. bekezdés:
"S noha ez nem kis távolság, minden dúnadán övén függött egy apró, lepecsételt bőrzacskó, amely egy kis üvegcse lélekerősítőt s néhány ostya útikenyeret tartalmazott, ami több napra elegendő élelmet biztosított számukra az életben maradáshoz. Ez nem az eldák által készített _miruvor_ vagy _lembas_ volt, de igen hasonló ahhoz, mert a dúnadánok még nem feledték el a Númenorból magukkal hozott jártasságokat."
[_Though it was a long journey, each of the Dúnedain carried in a sealed wallet on his belt a small phial of cordial and wafers of a waybread that would sustain life in him for many days - not indeed the _miruvor_ or the _lembas_ of the Eldar, but like them, for the medicine and other arts of Númenor were potent and not yet forgotten._]
                                            .../JEGYZETEK/9.:
"A dúnadánok közel ezer mérföldet gyalogoltak, mivel harcosaik jó erőben lévő, szívós és megtermett férfiak voltak, s hozzászoktak ahhoz, hogy egy nap alatt teljes felszereléssel, "könnyűszerrel" huszonöt mérföldet tegyenek meg. ilyenkor általában három mérföldenkét álltak meg (_lár_, sinda megfelelője _daur_; eredetileg megállást vagy pihenést jelent); délben pedig egyórás pihenőt tartottak. Elegendő élelemmel sokáig tartották ezt az iramot, sőt, ha sietős volt a dolguk, napi harmincöt mérföldig fokozhatták a tempót (szükség esetén még tovább)."
[_The journey was probably at least three hundred and eight leagues as marched; but the soldiers of the Dúnedain, tail men of great strength and endurance, were accustomed to move fully-armed at eight leagues a day "with ease:" when they went in eight spells of a league, with short breaks at the end of each league (_lár_, Sindarin _daur_, originally meaning a stop or pause), and one how-near midday. This made a "march" of about ten and half hours, in which they were walking eight hours. This pace they could maintain for long periods with adequate provision. In haste they could move much faster, at twelve leagues a day (or in great need more), but for shorter periods._]
              .../IV. A Gyűrű keresése/_a fekete Lovasok útja, ahogy Gandalf Frodónak elbeszélte_/3. bekezdés:
"Mindaz, amit Gollam fő ellenségeiről elárult, aggodalommal és rémülettel töltötte el Szauront. Ráadásul megszokott kémeitől és követeitől semmi hírt nem kapott. Ezt a dúnadánok ébersége és Szarumán árulása megakadályozta; Szarumán szolgái ugyanis megtámadták vagy félrevezették Szauron kémeit."
[_Now Sauron learning of the capture of Gollum by the chiefs of his enemies was in great haste and fear. Yet all his ordinary spies and emissaries could bring him no tidings. And this was due largely both to the vigilance of the Dúnedain and to the treachery of Saruman, whose own servants either waylaid or misled the servants of Sauron._]

                .../17. bekezdés:
"Szeptember huszonkettedikének éjjelén érkeztek ismét a Sarn-gázlóhoz, amely a Megye déli határán volt. Legnagyobb meglepetésükre kósza őrök állták útjukat. Ám ez a feladat talán még akkor is meghaladta volna a dúnadánok erejét, ha vezérük, Aragorn is velük tart;"
[_Night was waning on the twenty-second day of September when drawing together again they came to Sarn Ford and the southernmost borders of the Shire. They found them guarded for the Rangers barred their way. But this was a task beyond the power of the Dúnedain; and maybe it would still have proved a even if their captain, Aragorn, had been with them._]
                                    .../_A történet más változatai_/20. bekezdés:
"Miután megszabadult a Lovasoktól, Szarumán kétségekkel és félelemmel tért vissza az Orthancba. A jelek szerint továbbra is az időt húzta; reménykedett, hátha valahogy kezébe jut a Gyűrű. Azt hitte, a Lovasokat gátolni fogja a megadott irány, mert tudott a kószák őreiről. Mivel ismerte a Boromir küldetését megelőző álom-jóslatot, azt gondolta, hogy a Gyűrű már úton van Völgyzugoly felé."
[_When he was rid of the Riders Saruman retired to Orthanc, and sat in earnest and dreadful thought. It seems that he resolved still to temporize, and still to hope to get the Ring for himself. He thought that the direction of the Riders to the Shire might hinder then rather than help them, for he knew of the guard of the Rangers, and he believed also (knowing of the oracular dream-words and of Boromir's mission) that the Ring had gone and was already on the way on Rivendell._]
                                                                .../23. bekezdés:
"Ám kezdte érezni azt is, hogy Gandalf szerint a Megye valamilyen módon összefügg a Gyűrűvel. Különben miért is állna körülötte a kósza őrség? Így hát információkat kezdett gyűjteni a Megyéről, a személyiségeiről, családjairól, útjairól és ügyeiről. Ehhez legfőbb forrásai a megyebeli hobbitok voltak; fizetett Nagytüszőfiéknek meg a Tarisznyádi-Zsákosoknak, de közvetítőként dúnföldi embereket használt. Miután Gandalf nem törődött vele, Szarumán megduplázta erőfeszítéseit. A kószák gyanakodtak, de egyelőre nem tagadták meg a belépést Szarumán szolgáitól, mivel Gandalfnak nem volt ideje figyelmeztetni őket; így amikor Szarumán Vasudvardra ment, még mindig szövetségesüknek hitték."
[_But also he had begun to feel certain that in some way the Shire was connected wife the Ring in Gandalf's mind. Why this strong guard upon it? He therefore began to collect detailed information about the Shire, its chief persons and families, its roads, and other matters. For this he used Hobbits within the Shire, in the pay of the Bracegirdles and the Sackville-Bagginses, but his agents were Men, of Dunlendish origin. When Gandalf had refused to treat with him Saruman bad redoubled his efforts. The Rangers were suspicious, but did not actually refuse entry to the servants of Saruman - for Gandalf was not at liberty to warn them, and when he had gone off to Isengard Saruman was still recognised as an ally._]
.../4. A DRÚADÁNOK, ISTAROK ÉS PALANTÍROK/II. Az Istarok/<Gandalfról szóló írások>/a jegyzetek előtti (hátulról) 8. bekezdés:
"Szövetséget elsősorban Elronddal és az északi dúnadánokkal (a kószákkal) kötött."
[_His alliance was primarily with Elrond and the northern Dúnedain (Rangers). _]
.../NÉVMAGYARÁZAT:
"_Faramir (2)_: II. Denethor gondori helytartó ifjabbik fia; az ithiliai kószák vezére; a Gyűrűháború után Ithilia fejedelme és Gondor helytartója"
"_Kószák_: Az északi dúnadánok nevezték magukat így az Északi Királyság összeomlása után; Eriador őrzői."

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68826 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa:már minden világos! :P :P :P SOOOKAT segítesz!édi vagy! :hello:
Már csak alulfejlett fantáziámat kéne kicsit megtornáztatni...
(vagyok olyan "okos",hogy kiépítettem kószámnak egy csooodás :? lélekrajzot.Ez mind naaagyon szép,de hát ugye nem erről szól a mese... :crap: na,hát azért nincs minden veszve... :roll: accem. :| )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68813 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Gollam: Úgy írd, hogy a Kószák Könyvébe be kerülhessen. Magyarul: ez nem a Sztúrok Könyve. :nono: :mrgreen: Szóval, ha megfelelően körbespékeled kószákkal a sztúrodat - elég érdekes és eredeti ötlet amúgy -, akkor még csak el lehet képzelni. Nem akarod inkább egy kósza szemszögéből leírni ezt a történetet?

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68812 Írta: Nuwanda
Nuwanda válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
nekem is ez jutott ezsembe gondorival, most töröm a fejem egy normális sztorin...tudom, ciki, hogy még nem termeltem semmit, dehát... :roll:

"I went into the woods, because I wanted to live deliberately."
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68802 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kószácskáim! Akkor most nem lehet a történetem szereplője egy sztúrocska? Mert én eleve úgy képzeltem az egészet. Mondjuk lennének Kósza barátai, meg minden, meg érdekes élete is lenne. Szóljatok, ha nem lehet, mert akkor el se kezdem rendesen végigírni (egyelőre csak a fejemben van meg a vázlat). A választ előre is köszi!!!

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68782 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

zsoffija írta: Akkor a kószát a származása teszi kószává,ugye? :)


Bizony!

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68758 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa:A Gyűrűháború idején játszóbik,asszem... :roll: de még naaagyon vázlatos! :cry:
Estel gyűjteményét már tegnap átolvastam,igen,tényleg hasznos volt... :P meg a Gyu-t is újraolvasom... 8)
Igen,télleg,a hírszerzők :!: köszi :wink:
Akkor a kószát a származása teszi kószává,ugye? :)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68744 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Én meg még mindig nullán vagyok..nem jön az ihlet...lehet, hogy tényleg csak féltündékben tudok gondolkozni?:-) Najó, persze, nem, de rendelésre sosem ment az írás:-)(persze ez is túlzás).

Azt hiszem a végén egy mezei ember lesz, aki Völgyzugolyban nevelkedve a kószákkal is megismerkedik, és sok időt eltölt velük későbbi életében, így ő is szinte az lesz...ehh, ez nagyon erőltetett..na, majd csak rohamszerűen jön az ihlet, nem értem, hol marad ilyen sokáig... :D :roll:

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68740 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Szépen gyűlnek már a sztorik, de még mindig nem eléggé.

Zsoffija: Javaslom a kószás okdalon a Kószák link alatt szereplő Estel-féle gyűjteményt. A kószák (így a dúnadánok) númenoriak. Természetesen letelepedhetnek. Szerintem nem probléma, hogy a kószád csak vándorol és nem igazán küzd az orkokkal. Sokan bejárták egész Középföldét. Még Szauron visszatérése előtt. Mikor játszódik a történeted? (Ja, és sokan szállítják a híreket Elrondnak és Gandalfnak.

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 1 hónapja #68678 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Segitsen valaki!Én egy reményvesztett eset vagyok! :arrow: Méghozzá azért,mert:::::
Nekem még mindig nem világos a kószaság mibenléte!
A kószák:védik a Megyét,meg gondolom más neméppen harcrakész településeket.Szembeszállnak a Gonosszal,és a szolgáival. :arrow: de akkor a munkájuk miatt ők a kószák?(meg a númenori vér...)
A kószák:dúnadánok.De nem minden dúnadán kósza.
:arrow: Kószák CSAK az északi királyság "írmagjai" lehetnek?
Bárhol születhetnek,érthető...
Hosszú életűek,hisz dúnadánok.
Gondolom,van egyfajta szervezetül.
Ám,éppen emiatt,nagyon rejtélyesek.
Ha egy kósza letelepszik,az nem kósza?
A kószák mind nemesi vérből származnak?Nem lehetnek egyszerű katonák leszármazottai?
És ha "kószál",de nem végez igazi munkát?(orkok,farkasok,rablók elűzése->persze,az igaz,hogy akkor,ott ez kissé érdekesen hathatott,a körülmények nem engedhették a közömbösséget...)

Azért kérdezek hülyeségeket :oops: ,mert:a kószám(amennyiben kósza az ilyen...),aki készülőfélben van,(!) nem tipikus kósza,nem afféle hős,kicsit inkább magának való.Aztán,persze erre a pályára kényszerül-mármint részt vanni a nagy csatákban...
Tehát,a kérdés:lehetséges egy olyan kósza,aki sólymával,merő kedvtellésből járja Középföldét(aktív hobbit-hozzáállás,vagy hogy is mondjam...őt úgysem éri utol a baj),vagy kósza-életmódot kell folytatnia,különben nem igazi kósza?
Ez esetben nehéz helyzetbe kerülök...
de nem olyan reménytelenbe... :roll: gondolom... :look:

Tudom,hogy most nevetségesnek látszik,hogy úgy írok kószáról,hogy nem vagyok mindennel tisztában,de örülnék,ha valaki(akár priviben,ha naon nem üt ide...) segítene,kiegészíteni a dolgaimat!!! :cry:

Előre is naon-naon köszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P

késő van...megyek aludni! :sleepy:
Jóejszakát,ha van itt valaki!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.466 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére