Kószák Szövetsége

Több
22 éve 3 hónapja #63841 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Arwen írta: Leli: akkor most vagy elgépeltetek valamit (eddig 2998-at írtatok) vagy más időszámítás szerint számolsz. Szóval te melyik időszámítást használod?


Igazad van, elgépeltem :oops: (mentségemre legyen mondva, keveset aludtam ma). Már is átjavítom.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #63837 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Leli: akkor most vagy elgépeltetek valamit (eddig 2998-at írtatok) vagy más időszámítás szerint számolsz. Szóval te melyik időszámítást használod?
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja - 22 éve 3 hónapja #63830 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Arwen írta: Na de Frodó amikor elindul, van vagy 50 éves, így meg max. 18 (2998-ban). Meg Faramir is csak 15-16 éves lenne.


Azt hiszem félreértetted (vagy én téged). A 2998-ban tartandó gyűlés, az a kószák tanácskozása lenne, melyen Gandalf és Elrond hívnak össze (Aragorn is ott lesz).

Te mire gondoltál?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #63827 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Na de Frodó amikor elindul, van vagy 50 éves, így meg max. 18 (2998-ban). Meg Faramir is csak 15-16 éves lenne.
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63826 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ai na vennui!

Visszaértünk! Olyan jó volt :D :D :D :D :D

Egy nagyon fontos változtatást eszközöltünk a történetekkel kapcsolatban:

A megye-őrző kószák megbeszélése 2998-ban lesz, nyáron!

Tehát, az érintettek gyorsan gondolják át a történetüket.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #63825 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Lenne egy észrevételem:
2980-ban érkezik Aragorn Lothlórienbe és Arwennel eljegyzik egymást. Ez idő tájt lesz Théoden Rohan királya. Rá 3 évre megszületik Denethor fia Faramir és Csavardi Samu. És mivel amikor a Kószák Tanácsa lesz, Frodónál lesz már a gyűrű, nem? Tehát Samu még meg sem született akkor, pedig tudomásom szerint hasonló korúak Frodóval.
Lehet, hogy rossz idő számítást nézek? :oops:
(GYU, B. függelék; Harmadkor)
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63628 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Eia: remek! holnap megbeszélhetjük a vonaton (akkor bedobom azt a 6 oldalt a tatyóba :) )

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63487 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
aieless: Én... 8)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63464 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
HÚ, ez nagyon összetett lesz! Az a jó!
Na most, Elronddal kapcsolatban: én összehívattam vele a Gyűrűháború évében márc. 15 után körül egy újabb, titkos gyűlést, ami a palantírokra összpontosít. (de kis öntörvényű vagyok:) :) ) Ez bezavar? (megj: nagyon titkos ám! :) Kb. 5 tünde meg a kószám és annyi :) ).
És: ki akar még Arnorban kószálni???
(én útba ejteném Angmart, Annúminast).

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63456 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Telcontar_Leli írta: Értem, hogy mit akarsz, de akkor miért van ez a függelékben:
kb.3000: (Szarumán) Kémei ( :!: ) jelentik, hogy a kószák rajta tartják szemüket a Megyén
? És jó, hogy az orkok ellen védik, de akkor viszont miért jelentik kémek 3000-ben? Ez valahogy nem passzol. (minden más szempontból nekem megfelel a 2980-as dátum nyara)


Most, hogy így mondod... :wink: Akkor ez azt jelenti, hogy 3000-ben állítják fel az őrséget a Megye körül? Rá egy évre meg megkettőzik az őrséget. Végülis logikusnak tűnik...
Ti mit gondoltok?

Brisa
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #63455 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Szioka!

Astragannal már nagyon bennevagyunk a történet kigondolásában(írni csak most álltunk neki) A dolog úgy van, hogy külön történetet írunk, de az jónéhány ponton összefonódik. Kószaszerelem lesz(vagy mi? :D )

Amint látjátok, megváltoztattam az aláírásom és az avataromat is. Remélem azért ígyis megismertek.

Szóval akkor M.i. szerint 2980-ban lesz a Tanács Völgyzugolyban. Milyen hosszúra tervezitek? Anduril-mint már említettem-késni fog, de nem tom, mennyit. Ehhez kellene az idő. Amúgy a megyei év hány napból áll? 12*30 napból, azaz 360? Jól számolom? És nyárom pontosan mikor?

Brisa: Köszi, küldöm Svinnek a bemutatkozást.
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63451 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Képzeljétek: olyan frankón kiagyaltam (nem kis fejtörések árán), hogy az egyik lovamat Szilajnak fogják hívni a történetemben. Erre, anyukám nagy lelkesedéssel hoz egy hírdetést miszerint a Shrek készítőinek új filmmje lovakról fog szólni (ezt eddig is tudtam), és a címe (ezzel együtt gondolom a főszereplő ló neve) Szilaj lesz! :evil: :twisted: :evil: :twisted: :evil: Azt hittem hülyét kapok! Most találhatok ki egy új nevet! :evil:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63417 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Brisa írta: Léli: Nem azért őrzik a Megyét, mert ott a Gyűrű! A be-betörő orkok ellen védik. Gandalf számára a Megye mindigis a szíve csücske volt. (Legalábbis az öreg Tuk óta...)
És miért kellene titokba maradnia? Hiszen nem a Gyűrűt, hanem a hobbitokat védik. Szarumánnak már 2980 előtt (pontosan 2953-ban) feltűnik, hogy Gandalf "különösen érdeklődik a Megye iránt", ezért kémeket szerez Bríben és a Déli Fertályban.
De mint tudjuk Gandalfék nem is Szarumán ellen védekeznek, hanem Szauron szolgái ellen!
Szóval szerintem ez a 2980-as dátum ideálisnak tűnik.

Értem, hogy mit akarsz, de akkor miért van ez a függelékben:
kb.3000: (Szarumán) Kémei ( :!: ) jelentik, hogy a kószák rajta tartják szemüket a Megyén
? És jó, hogy az orkok ellen védik, de akkor viszont miért jelentik kémek 3000-ben? Ez valahogy nem passzol. (minden más szempontból nekem megfelel a 2980-as dátum nyara)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63413 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Telcontar_Leli írta:

Brisa írta: És úgy beszéltük meg, hogy 2980-ban lesz ez a tanácskozás, amikor Aragorn visszatér Völgyzugolyba. Nem te kérted, hogy legyen ez nyáron?

Arra mondtam, hogy át kéne gondolni a dolgot, hogy szerinted 20 éven keresztül titokban maradhat, hogy a kószák őrzik a Megyét? Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy Gandalf akkor még nem tudta, hogy Bilbó gyűrűje az Egy.


Léli: Nem azért őrzik a Megyét, mert ott a Gyűrű! A be-betörő orkok ellen védik. Gandalf számára a Megye mindigis a szíve csücske volt. (Legalábbis az öreg Tuk óta...)
És miért kellene titokba maradnia? Hiszen nem a Gyűrűt, hanem a hobbitokat védik. Szarumánnak már 2980 előtt (pontosan 2953-ban) feltűnik, hogy Gandalf "különösen érdeklődik a Megye iránt", ezért kémeket szerez Bríben és a Déli Fertályban.
De mint tudjuk Gandalfék nem is Szarumán ellen védekeznek, hanem Szauron szolgái ellen!
Szóval szerintem ez a 2980-as dátum ideálisnak tűnik.

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63404 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Esgal írta: 1.Kószának számít az,aki nem tiszta vérű númenori (mondjuk,csak félig az)?
2.És ha valaki nem a megyét őrzi,hanem,teszem azt,Mordor környékén kóricál?

Te nem olvastad el a fórum korábbi bejegyzéseit???
1. Végülis igen, de még mielőtt megírnáld egy félig kósza félig tünde személy történetét, most szólok: Ne tedd! Több kósza-tünde keveredést nem akarunk. Másmiyen néppel még esetleg lehet, de ilyen párosítást ne!
2. Természetesen! Ez a fő lényeg! Találd ki, hogy hol lesz a kószád, vagy honnan hova megy, és kész. De beszélj olyanokkal, akik azon a tájon lesznek (találkozások, főbb események).

Brisa írta: És úgy beszéltük meg, hogy 2980-ban lesz ez a tanácskozás, amikor Aragorn visszatér Völgyzugolyba. Nem te kérted, hogy legyen ez nyáron?

Arra mondtam, hogy át kéne gondolni a dolgot, hogy szerinted 20 éven keresztül titokban maradhat, hogy a kószák őrzik a Megyét? Ráadásul azt sem szabad elfelejteni, hogy Gandalf akkor még nem tudta, hogy Bilbó gyűrűje az Egy.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

Ui.: Esgal: bocsika, de nagyon rossz kedvemben vagyok.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63403 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Esgal írta: 1.Kószának számít az,aki nem tiszta vérű númenori (mondjuk,csak félig az)?
2.És ha valaki nem a megyét őrzi,hanem,teszem azt,Mordor környékén kóricál?

Más.Léli,csak most olvastam a privit,bocs,hogy nem válaszoltam:szerintem össze lettem keverve mással (tán Gollammal?rémlik,mintha ő...),nem szobrokat ígértem,csak rajzokat.De azokat sem tudom eljuttatni,lévén egyáltalán nem érek rá aznap,nem is leszek Pesten.Tényleg bocs,így alakult...


1) Valószínűleg, igen. A "númenori vér" (illetve gének) dominánsan öröklődik.
2) Nem kell mindenkinek Őrzőnek lenni (sőt mi, az Őrzők kisebbségben vagyunk). Mordorban már van néhány kószánk. Javaslom a velük való tanácskozást. (Egyik Rayan.)

:oops: Hopsz, ha összekeverte, akkor abban én vagyok a ludas. :oops: Bocsi!

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63348 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok népek!
Rég nem jártam erre,és valszín nem is fogok,ugyanis jön családi nyaralás,meg ha az ősök meglátják a bizimet,eltiltás lesz,de amíg időm engedi,lenne pár kérdésem:
1.Kószának számít az,aki nem tiszta vérű númenori (mondjuk,csak félig az)?
2.És ha valaki nem a megyét őrzi,hanem,teszem azt,Mordor környékén kóricál?

Más.Léli,csak most olvastam a privit,bocs,hogy nem válaszoltam:szerintem össze lettem keverve mással (tán Gollammal?rémlik,mintha ő...),nem szobrokat ígértem,csak rajzokat.De azokat sem tudom eljuttatni,lévén egyáltalán nem érek rá aznap,nem is leszek Pesten.Tényleg bocs,így alakult...
Na,most már mennem kell.Kevés az időm.
Namárië!
Esgal

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63255 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Léli: "3018. szept. 22: A Fekete Lovasok kelet felé űzik a gázlót őrző kószákat."
Ha minden igaz, csak az én Kószám van ott délen, így ő lesz ez az áldozat, csak meg kellene írnom a teljes történetet. (Nem biztos, hogy elűzik, volt akit szimplán megöltek :cry: - Gyűrű Keresése)
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63219 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Arwen írta: Brisa: Hova kell küldeni a bemutatkozásokat?


Svin-nek! ( svindler@tolkien.hu )

Léli: Kihagytad a 3019. febr. 29-ét, amikor is hajnalban útnak indulnak a dúnadánok Völgyzugolyból!
És úgy beszéltük meg, hogy 2980-ban lesz ez a tanácskozás, amikor Aragorn visszatér Völgyzugolyba. Nem te kérted, hogy legyen ez nyáron?

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63193 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kedves Kószák!

Ha nem küldötök nekem 1 napon belül történetrészleteket...Elég az hozzá, hogy Szegeden az lesz, hogy viszem a lézerkardomat/tőreimet/nyilaimat/íjamat, és jelenetet rendezek :twisted:

Ne szerénykedjetek lécci.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #63187 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa: Hova kell küldeni a bemutatkozásokat?

Nazgúl: Tényleg, mizujs a fácskával? Mint nagynéni, szeretném tudni hogy megy a sora. Bár biztos vagyok benne, hogy rendesen gondozod! :wink:
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63183 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ai na vennui!

Egy két détumot leírok, hogy mindenki tisztában legyen a dolgokkal (Kószák Könyvéhez a GyU Függelékéből):

3000-ben :!: Szarumán kémei jelentik, hogy a kószák őrzik a Megyét
3001: Megkettőzik a megyeőrséget ( :!: )
3018. szept. 22.: A Fekete Lovasok kelet felé űzik a gázlót őrző kószákat (lesz ilyen megírva?)
3019. márc. 6.: a dúnadánok és Aragorn találkozása

Ennek függvényében át kéne gondolni, hogy mikor is legyen az a tanácskozás, amit Gandalf és Elrond hív össze a Megye őrzésére :!:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63161 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Fru írta: Bocsánat, ha esetleg gyengeelméjűnek látszom! :oops: :? Egy Kószás oldalt szeretnétek csinálni, ahová mindenkinek le kell írnia, miért lett/szeretne kósza lenni? Ugye, jól értelmezem? Bocs, hogy ezzel traktállak Titeket! :oops: Írjátok le légyszi, miről van szó! Köszönöm!!!!!!
Fru :)


Dehogy! Ilyenről nem volt szó! Többek közt a kósza sztorik kerülnek majd oda. Meg képek, térképek, bemutatkozások, különböző egyéni alkotások stb.

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63158 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Bocsánat, ha esetleg gyengeelméjűnek látszom! :oops: :? Egy Kószás oldalt szeretnétek csinálni, ahová mindenkinek le kell írnia, miért lett/szeretne kósza lenni? Ugye, jól értelmezem? Bocs, hogy ezzel traktállak Titeket! :oops: Írjátok le légyszi, miről van szó! Köszönöm!!!!!!
Fru :)
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #63016 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa:rendben.Időm mostanság úgyse engedi,de amint tudom majd küldöm :D .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #62877 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Estel: Csúcs vagy! Javaslom még a Tolkien enciklopédiát és más olyan kiegészítő műveket, amelyekben még felmerülhet valami a témával kapcsolatban.

Yao: Nem kell sietni. Én még hozzá sem kezdtem a történetem írásához. Ha Svin elkészül az oldallal, akkor mindenkinek lehet majd látni a történetének alakulását. Ez annyit jelent, hogy ha már van egy vázlatod, azt is elküldheted. Úgy lesz megcsinálva, hogy mindenki tudja majd szerkeszteni a saját irományát az oldalon (többiek meg olvasni). Pont úgy mint itt a bejegyzéseket az "Idézet" melletti "Szerkesztés" gombbal.

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #62861 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa:rendben.Bár nagyon elején tartok még adolgoknak,de ami késik nem múlik :wink: .

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #62858 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Üdv Brisa, a kószákról szóló utalásokat (legalábbis, ameddig jutottam vele - GYU: Prológus + Első könyv) elküldtem Svinnek. Minden olyan részt igyekeztem idézni a könyvből, amelyből sikerül egy kicsit többet megtudnunk a kószákról, ennek eredményeként eddig 26 hosszabb-rövidebb idézet szerepel a gyűjteményben, magyarul és angolul egyaránt.
A többi könyvben már valamivel kevesebb lesz, mindenesetre megpróbálok azokkal is végezni jövő hétre. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #62853 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Yao: Az attól függ. Ha a kósza-sztoriról beszélsz, amit közzé szeretnél tenni, akkor azt Svin-nek ( svindler@tolkien.hu ). Hamarosan elkészíti számukra a kószás oldalt, és majd ott lesz látható.
Ha felolvasásra szánod, akkor javaslom, küldd el emilben Rayannek.

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #62848 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Rayan:nagyszerű.A Találkozókon ott leszek ha a munkám engedi.
Hová kell(vagy lehet)leadni az irományokat?

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.388 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére