Kószák Szövetsége

Több
22 éve 3 hónapja #61244 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kicsit megkésve, de minden elfnek, tündének és egyéb hegyesfülű népeknek egy-egy nagy Isten éltessen!-t küldök. Tegnap volt ugyanis Tünde-nap! (Június 1-én.)

[size=9:dnlq7cq7](Lehet, hogy ezt nem ide kellett volna írnom, de akkor hova? Elég sok tünde-nevet látok errefelé...)[/size]
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #61190 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Köszönöm Áfi, akkor holnap lehet, hogy megnézem. :D
Asszem, nekem csak jövő hét utáni héten (ezt jól megaszondtam :D ) lesznek meg a taliról a képek, aztán még be kell scannelni. Majd igyekszem. :D
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #61180 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa: küldöm Svinnek a képeket még ma.
Svin: köszi a közreműködést! :D
OFF-> Arwen: Az Enciklopédiát én személy szerint a Balatoni úti SPAR-ban vettem (heh. :roll: ), de sztem nagyobb könyvesboltokban is van (Pláza, Fő utca, stb.) Ja, és még ajánlom a TESCO-t is, mert ott is nagy választék szokott lenni. Az ára kábé 2200 Ft. OFF over.

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #61108 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Brisa: Huh, ez aztán nem semmi lesz, ha elkészül. :D Máris küldöm Svinnek a bemutatkozásomat! :D Légyszi, írd le az e-mail címét!
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #61094 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ezt írtam Svinnek:
"Megbeszéltük a dolgokat. Íme az ötletek:
- Áfonya két rajza (hamarosan küldi)
- egy gyűjtemény Tolkientől a kószákra vonatkozóan (Estel küldi)
- Egy képtár, ahová az illusztrátorok, meg a filmből kiragadott kószás képek kerülnének.
- névsor (egy kissé problémás, de intézem)
- szeretnénk, ha a kószás oldalon lenne egy külön (és új!) bemutatkozós rész (Arra gondoltunk, hogy emilben elküldözgetnénk neked, ill. ha neked úgy könnyebb, akkor valaki összegyűjtené és egyben/részletekben postázná neked)
- Felmerült egy 'Alkotások" link terve is, amelyekbe versek, novellák, rajzok stb. kerülhetnének.
- Egy fotóalbum is kellene. (Cicáék remélhetőleg küldik neked a mostaniakat.)
- És természetesen a Kószák Könyvének is szüksége lenne némi helyre (Ezt úgy képzeltük el, hogy minden írónak legyen egy saját helye, amelyet csak ő tud szerkeszteni. Így már a kezdeti vázlatok is felkerülhetnének, amelyek a történet írásának előrehaladásával folyamatosan bővülnének, átalakulnánka. Így végre láthatóvá válna, hogy "ki kivel, hol, hogyan és miképp" Meg lehet ezt oldani?)
- És még egy 'Hírek' link is jól jönne, ahol mindig ki tudnánk tenni pl. a következő tali időpontját és helyszínét, a különböző felhívásokat, közleményeket stb. (Ezt úgy kellene megcsinálni, hogy csak Te esetleg egy moderátor írhasson bele, hogy ne csapjon át fórumozásba.)
- Én már írtam egy rövid bevezetőt a kószákról, és fel is terjesztettem Tündelányhoz jóváhagyásra, de úgy látszik, akkor elveszett. Majd szólok neki.

A profilról: Ha jól emlékszem, akkor Áfonya 2 rajza közül az egyik a kószák jelképe, a másik a Kószák Könyvének a borítója. Nos, az előbbit kellene kirakni a fő-kósza oldalra. A háttér pedig lehetőleg a természet színeiből kerüljön ki (a zöld a legkedveltebb) úgy, hogy jól menjen a rajzhoz. Amúgy a mostani tolkien.hu profilja mindenkinek tetszik, úgyhogy hasonló stílusú lehetne. Bízunk benned."

Svin reakciója az ötleteinkre:
"Wow! Varom az anyagokat es maris kerul fel. Szerintem a bemutatkozas, es sztori reszletek feltoltese ugy fog menni, hogy csak aki regisztralta magat a forumon az tudja megcsinalni oket, egy webes oldal szovegmezojebe kell majd beleirni. (Mint pl mikor valakia forumra ir)
Mindenki csak a sajatjat szerkesztheti majd."

Erről jut eszembe, nem avatjuk Svint-t tiszteletbeli kószává? :lol:

Tehát kószák, Svin várja az anyagokat. Mindent! Lehet neki küldözgetni.
(A Megye térképét mindjárt postázom is.)
Lehet költeni az új bemutatkozásokat is.

Undomiel: Ez nem így működik ám. Svin azt rakja fel a kószás oldalra, amit mi elküldünk neki. Ha tehát szeretnél Aragornos képeket ott látni, akkor már mehetsz is "szanálni" és postázni a kiválasztottakat.

De mehetnek rajzok is és illusztrációk is.

Tündelány: Akkor elküldöd Svinnek azt az "önleírást"? :wink:
Ja, és összegyűjtöd a neveket is a Csoportok-ban?

Szóval kedves kószatársak aktivizáljuk magunkat, hogy minél előbb elkészüljön a Kószák Oldala! :wink: :D

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #61065 Írta: Undómiel
Undómiel válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Itt egy depi kósza, aki nem tudott a talira elmenni... :cry:
Olvastam, hogy kószás képeket kerestek/keresünk. Az Aragorn topicban, ha pár oldalt visszaolvastok, megvan az összes Aragornos kép egy rakáson, mert Ragoran összeszedte. Csak az a gond, hogy a Viggós képekkel együtt, tehát kicsit szanálni kell... :roll: De remélem segít!!!
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #61062 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Sziasztok kószák!

Nagyon jó volt a tali! :D :D Régen nevettem már ennyit! :D

Áfonya: Légyszi, írd le, hogy hol vetted a Tolkien-enciklopédiát és mennyiért! Nagyon fontos lenne, mert ha kijön a pénzemből, a héten megvenném. Előre is köszi!
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #61031 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Kedves Mindenki!
Feltettem atalálkozón készült képeket. Igaz most nem lett olyan sok...

kep.tar.hu/vikvuk/index.phtml?aid=27523733

Brisa: majd valahogy továbbitom őket Svinnek.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #61016 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Bocsi. :oops: Nem emlékeztem rá... Akkor most már megcsinálod ezeket?

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #61013 Írta: Nuinladien(Tünde-l.)
Nuinladien(Tünde-l.) válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Mint már kb. 15-ször elmondtam, Krakkóban voltam, így elég nehéz lett volna fennlenni.

"To be the sailor of the world, bound for all parts"
W.Whitman
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60995 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Megírtam Svinnek a levelet a kószás oldallal kapcsolatosan.

Cica és a többi fényképész: Svinnek is küldjétek el a képeket a Kószás oldalhoz!
Estel, Áfonya: Küldjétek Svinnek, amit megbeszéltünk.

Kellene a névsor is...
Tündelány hol vagy?
1) A névsor összeállításában számítok rád: a 'Csoportok'-ban kihasználhatnád a moderátori funkciódat és elkezdhetnéd összeírni a neveket.
2) Svin várja a rövid leírást rólunk, kószákról. Tudod, én már írtam egyet, és fel is terjesztettem neked jóváhagyásra. Mi lett vele?)

Aztán a Képtárhoz olyan illusztrációk (könyvből, netről), amelyek 'kószásak' valamilyen értelemben, ill. a filmből is lehet gyűjteni ilyeneket (Aragorn-imádók figyelem! :wink: ).

Az 'Alkotásokba' mehetnek a kószák álltal írt versek, novellák és egyéb írások, rajzok stb.

A Kószák Könyvével és az új bemutatkozásokkal még várjuk meg Svin válaszát.

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60614 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ez aranyos :)
ja, bocs, t'om, nem chatelünk :) akkor írok sokat...Mit írjak? Ennyi már elég? :)
Üdv :wink:
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60564 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Hopszi, hálótárs!? Valóban, én sem szívesen alszom egyedül. Ha megfelelek, mint görl, jövök, Aralataion! Persze csak ha nem zavar, hogy álmomban gyakran visítozom, meg tőröket szurkálok a párnákba.... :wink:

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60410 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Off: Rayan: Privi jött-ment :D

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60408 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Rayan: Most, hogy szóba kerülök... :twisted: :twisted: Lécci válaszolj a privikre! :D

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja - 22 éve 3 hónapja #60407 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Aralataion: hidd el, én nagyon szívesen lennék veled (:lol:), de már elígérkeztem: Eiának :twisted: :twisted: ;)

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60377 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Szegedre keresek hálótársat az alakulóülés időtartamára Aralataion a fiú kósza jeligére. :D
Akár fiú is lehet.... :D :D

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60308 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Cica: kösz az infót! :D
Brisa: megnéztem, Déli Kószák nincsenek. (Legalábbis a könyvben. :wink: ) De igazat adok Silnek. Az Északi Kószák az Arnorban élt dúnadánok maradékai, akik szétszóródtak az angmari fenyegetés miatt - ergo kószáltak. Délen még Gondor "egy helyen tartotta" őket. :roll:

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60165 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Esgal, Sil: Nálam tuti, hogy lesz egy GyU könyv (nevezetesen valószínű, a Király visszatér).

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60135 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Áfonya: Vörös-kővár kb. 1 órára (gyalog+busz) van a pályaudvaroktól. Ezért én úgy gondolom, hogy 5-6 körül kéne elindulni onnan, és akkor elérhetitek a 6-7 órás vonatokat. Ha az jó? :roll:

Esgal, Sil: nagy csoportot kell keresni, és érdemes nézegetni az elöző talik képeit. A név táblát nem garantálom...múltkor se volt túl sokunknak. De az biztos, hogy nálam és (asszem) Nazgúlnál lesz egy-egy kósza-kutya (az enyém egy északi típusú, hátul jellegzetes farokkal - ha másról nem, hát erről megismerhetőek leszünk)
De ne aggódjatok! eddig senki nem maradt le, keveredett el, ment el mellettünk - még az első tali alkalmával sem... :D

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60114 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Esgal írta: (tudom,hogy ez inkább a Találkozásokba tartozna,de: )
Emberek,a jún.1-i talin hogy ismerhetlek meg titeket?Mert aki már többször volt találkozón,annak jó,de én így arcról nem igazán (ill.hogy pontos legyek:egyáltalán nem) ismerem a társaságot.Úgyhogy amennyiben van vmiféle ismertetőjegyetek,légyszi írjátok már meg!
Előre is köszi,aki szerint meg nyilvánvaló,és hülyét kérdeztem,bocs... :oops: :)

Én sem voltam még. Gondolom egy nagy társaság lesz, ahogy kijövünk a metróból, pokrócokkal meg névkitűzőkkel. :)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60113 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Brisa írta: Áfonya: Nézd már meg, mit ír a könyv a DÉLI kószákról! Van-e egyátalán ilyen? :roll: :wink:

Szerintem déli kószák nincsenek. Hiszen a Gondori Birodalom fennmaradt a Harmadkorban. Olvasd el, mit mond Boromir a Tanácsban. Ők máshogy harcolnak a Homály ellen, mint az északiak. De az északi kószák kószálhatnak dél és kelet felé is, mint Aragorn, aki élt a rohírok közt is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60096 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége

Áfonya írta: "Északi Kószák (Rangers of The North): Azok az északi dúnadánok, akik Eriadort védték az orkoktól, a vad állatoktól, és más gonosz lényektől. A Megyére különös gondot fordítottak, főként a Gyűrűháború idején. A legtöbb dúnadán férfi (!) Kósza volt, vezérük Isildur leszármazottja. Modoruk nyers, életvitelük embertpróbáló, megjelenésük és ruházatuk komor (affranc, pedig én kanárisárga gyatyába akartam öltöztetni a Kószámat... :lol: ). Fekete vagy sötétzöld köpenyt viseltek, egyetlen díszük a hatágú csilagot formázó köpenykapocs volt (Ezt is jó tudni.) Fedetlen fővel vágtattak erős lovaikon. Fegyverzetük: lándzsa, íj, kard. A Megye-beli hobbitok Őrzőknek nevezték őket. A Megyében és Bríben nem örvendtek valami jó hírnévnek. "


Jajj... Jobb szeretem az 5ágú csillagot.... :lol: És hupilila ruhájuk nem lehet? (mint elrondnak) :lol: :lol:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60092 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
(tudom,hogy ez inkább a Találkozásokba tartozna,de: )
Emberek,a jún.1-i talin hogy ismerhetlek meg titeket?Mert aki már többször volt találkozón,annak jó,de én így arcról nem igazán (ill.hogy pontos legyek:egyáltalán nem) ismerem a társaságot.Úgyhogy amennyiben van vmiféle ismertetőjegyetek,légyszi írjátok már meg!
Előre is köszi,aki szerint meg nyilvánvaló,és hülyét kérdeztem,bocs... :oops: :)

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/
Téma zárolva.
  • Arwen
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #60052 Írta: Arwen
Arwen válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Astragan: Az nagyon jó lenne, ha Anduril összejöhetne a kószáddal. :D :D Eljössz a szombati talira? Ott megbeszélhetjük a részleteket. Ha nem, akkor leírom az ötleteimet.
De jó, Anduril sem marad egyedül! :D :D :D :D
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60027 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Áfonya: Nézd már meg, mit ír a könyv a DÉLI kószákról! Van-e egyátalán ilyen? :roll: :wink:

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #60001 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Cica: egy olyan kérdésem lenne, hogy Vöröskővár milyen messze van Pesttől? Illetve, hogy mikor szándékozunk hazajönni? (Hazafelé menő vonatok miatt, ugye...)
Más: most kaptam meg a Tolkien Enciklopédiát, muszáj megosztanom mit ír a Kószákról, jó kis frappáns megfogalmazás, és lehet, hogy inspiráló erővel hathat! :D (Aki már olvasta, annak bocs.)
"Északi Kószák (Rangers of The North): Azok az északi dúnadánok, akik Eriadort védték az orkoktól, a vad állatoktól, és más gonosz lényektől. A Megyére különös gondot fordítottak, főként a Gyűrűháború idején. A legtöbb dúnadán férfi (!) Kósza volt, vezérük Isildur leszármazottja. Modoruk nyers, életvitelük embertpróbáló, megjelenésük és ruházatuk komor (affranc, pedig én kanárisárga gyatyába akartam öltöztetni a Kószámat... :lol: ). Fekete vagy sötétzöld köpenyt viseltek, egyetlen díszük a hatágú csilagot formázó köpenykapocs volt (Ezt is jó tudni.) Fedetlen fővel vágtattak erős lovaikon. Fegyverzetük: lándzsa, íj, kard. A Megye-beli hobbitok Őrzőknek nevezték őket. A Megyében és Bríben nem örvendtek valami jó hírnévnek. (Na kösz szépen.. :roll: )"

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #59936 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Ailess: Az én kószám Arnorban, az északi erdőkben, és Angmarban, a ködhegység nyugati nyúlványa közti erdőben "működik".A történeted szer. szuper :!: Az én kószám az Esthajnal -tónál született, és ott is "szeretne" meghalni, ha a te kószádnak nem baj.

Ai lintulinda Lasselanta
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #59835 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Léli: Nem látok semmi kivetnivalót a nyárban, de még a talin megbeszéljük. (Jegyzetelnem kell a témákat. :roll: )

Brisa
Téma zárolva.
Több
22 éve 3 hónapja #59830 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Kószák Szövetsége
Off: Rayan, privi ment (még múltkor)...

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.400 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére