Vallás

Több
19 éve 8 hónapja #235403 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vallás

_Phelan_ (Caranthír) írta: Kincső: :nono: ez nekem kb. úgy hangzott mitn aki hívő nem is kultúrált.
(Rabynnak is szól ha nem is így csak az előítéletekkel kapcs.)


Mi hangzott hogy??
Ha elutasít valamit akkor az a minimum hogy tudja mit... az osztály nagy része egyáltalán nem tudta pl., hogy a Biblia szerint miért halt meg Jézus... :roll: És jópár ember reakcióiból érezni lehetett az elutasítást...
Szvsz elég sok ember van még mindig ezen a Földön, aki hívő, ahhoz, hogy a nem-hívők legalább tudják h. az emberiség másik fele miről beszél... Rengeteg irodalmi és más művészeti alkotás, a történelem rengetegszeri mozgatórugójának megértéséről nem beszélve... (hát ez kicsit magyartalan lett de benne van a lényeg)

Nellas írta: Mi a véleményetek arról az Újszövetségi részről, hogy:
"...megszülte elsőszülött fiát (mármint ugye Mária Jézust)..."
Van jelentősége az "elsőszülött" szónak? Arra utal, hogy Máriának később több gyermeke - köztük egy vagy több fiú - is született? Mert az elsőszülöttet akkor szokták használni, ha több gyerek is van, nem?
Úgy általában kinek mi a véleménye arról, hogy Jézusnak testvérei lettek volna?


Ha jól tudom van egy olyan újszövetségbeli történet, amikor Jézust felkeresik az anyja és a testvérei, akik a hatalomnak azt mondják, hogy csak valamilyen elmezavar miatt viselkedik így, mert meg akarják "menteni" (értsd: azt akarják h. megmaradjon az ő asztalos kicsi fiuknak/bátyjuknak, valszeg az is benne lehet h. a saját bőrüket féltik - utóbbi nem a Bibliában van :wink: ), de Jézus azt mondja, amikor bebocsáttatást kérnek, az őt hallgatókra gondolva, hogy "ezek az én igazi testvéreim". Öö lehet h. inkább keresd meg a Bibliában ha pontosabban akarod tudni :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235285 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Ezzel kapcsolatban pedig csak egyetlen apró megjegyzés: aki a FÉRFIt és a NŐt, avagy a nemeket is egyaránt teremtette (a Biblia szerinti sorrendben ;) ), annak miért is kéne bármilyen neműnek lenni? :D A kötözködés elleni állásfoglalásodat pedig helyénvalónak tartom; mindig vannak olyanok, akik nem úgy képviselik hitüket, ahogy kéne... (persze jó esetben az efféle cselekedetek alapján az illetőről formálhatunk véleményt, nem pedig a vallásról magáról) :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235282 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Dogmához egy aprócsak történet.
asszem6-7.o(e)s lehettem és volt egy Jehova (illetve négy de abban a csoportban csak 1) osztálytársnöm. Közeledett a karácsony és kérdezte töle a szemét technika tanár, hogy nálunk nem lesz? és a csaj közölte, hogy nem, ök akkor ajándékoznak amikor akarnak. A tanár persze tovább piszkálodott, hogy milyen má hogy nem állítanak karácsonyfát, ect.ect. Erre én közöltem bele a tanár szövegébe, hogy isten nö. na erre elakadt a szava.. Mondta, hogy honnan tudom. Mire mgekérdeztem, hogy hnnan tudja, hogy nem az? És különben is teremteni csak NÖ tud. és jézus nem volt fehér ember. Na erre aztán végképp csak hápogott, én meg jót röhögtem magamban, és löktem tovább ezeket a szövegeket. Ha Ö szivathat valakit mert más a vallása akkor én is szivathatom öt.. Mert hogy jön ahhoz, hogy tanár létére szekáljon valakit cak mert nem állít karácsonyfát, nem tart husvétot stb... Ja és az osztálytáersam is röhögött a markába mert ö látta a filmet, a tanárral ellentétben:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235279 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás

_Phelan_ (Caranthír) írta: ...ugye nincs köztetek olyan aki katolicizmust vallja magáénak?

Van. Miért? ;)

_Phelan_ (Caranthír) írta: Hitrendítő film? Nézzétek meg KOMOLYAN a Dogmát... ne csak felületesen... :)

Nevetni fogsz... pont karácsonykor néztem meg, fadíszítés közben! :lol: egyébként mivel kifejezetten érdekes kérdéseket is érint, amellett kifejezetten szórakoztatóan adja elő, már jópárszor megnéztem, sőt, az eredeti angol szövegkönyve is megvan, és bár kazettára felvéve a tévéből lett - szinkronizálva, már jóformán jobban tudom kívülről angolul, mint magyarul... (mindezt csak a 'felületesség' felmerülésével szemben kívántam megjegyezni.)
Mindamellett azt hiszem - példának okáért a bevezető vagy a köszönetnyilvánítás alaposabb elolvasása után vonhatja le ezt a tanulságot az ember - , hogy Kevin Smith sem szánta komolyan nézendőnek, avagy hitrendítőnek eme alkotását (erre egyébként a cselekmény a legkevésbé sem utal, ha jobban megnézed... látszik rajta, hogy a katolikus vallás hittételei éppenhogy nem kétségbevonva, hanem inkább felhasználva vannak benne) :D Számomra legalábbis inkább a nevettetés melletti gondolatébresztés motívuma az, ami átível az egész filmen. A magam részéről a vígjátékok közül a Dogmát csak ajánlani tudom - már annak, aki nem túl bigott ahhoz, hogy az efféle témák (lásd még: Brian élete) kellemetlenül érintsék. ;) Akinek a hite elbírja az ilyet, és jó szívvel veszi a mélyén rejlő - bár kritikus, és kifigurázó jellegű, de úgy érzem, épp emiatt - jobbító szándékot, annak talán még hasznos is lehet... szerintem. 8)

A Stigmatát is láttam, szintén voltak benne figyelemre méltó megjegyzések, de nekem úgy tűnt, kevésbé veszik komolyan az alkotók, mint a Dogmát Kevin Smith... megkockáztatom, az talán még valamivel 'alaposabb' is a kettő közül. :roll: :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235277 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Vallás
Gandalf.... mit mondjak? Nekem amúgy se votl osha hiteles márcsak a szimpla történelmi tanulámányok alapján sem. A dogma után meg végképp úgy döntöttem, hogy nem sok értelmét látom annak az irányzatnak. De tényleg... milyen vallás az amiben egy "földi helytartó" akár az istenre is vonatkozó dogmákat rendelhet el? Ott van a kifejezetten katolikus szokás a túldíszítetség meg stb. - ahoz ott van Jézus haver...(meg ugye egyáltalán mint alaptétel a bálványimádássaal kapcsoaltban :D ) szerintem rohadtul nem véletlenül a katolikusokat szúrta ki Kevin Smith. :) Mivel szvsz az van annyira világivá korcsosulva, hogy meglegyenek, azok a hibái, ami után vallásnak nevezni igencsak gáz. Persze szigorúan szvsz.
( meg mégegy észrevétel.... hívőket toborozni... megváltást ígérve.... hmmhmmm... vhogy miért a bűnbocsátó cédulák jutnak eszembe? ;) )

Blessed Be!

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235253 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Hogyan tudná egy fiktív film megkérdőjelezni a katolicizmus hitelességét? :roll: Esetleg ha konkrétabb dolgokat mondanál...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235252 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Vallás
Phelan: abban legalább egyetértünk, hogy remek kis film :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235236 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Naigen a Dogma, már akartam énis ajánlani.: )
Phelan én speciel semmilyen vallásnak nem vagyok hívöje. Van egy saját hitem és csokolom, azt meg innen onnan szedtem össze. (szerintem vannak így még páran az mttn belül)
Nem arról van, szo hogy aki nem hivö az kulturálatlan, de a Biblia (legalább egy része!) igenis alapmüveltség.. az azért szerintem már durva amikor osztálytársam 9.es létére (tehát ergo minimum 14 éves) leírja, hogy Mózes, Jézus, és Noé együtt mentek istenhez könyörögni, hogy szabadítsa meg a zsidokat jeruzsálemböl... és ez sajnos komolyan megtörtént..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235204 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Vallás
Eruntale: nem tudom... é nnem igazán keresgéltem mégis találtam... :) Persze ez mindenkinek személyes... Bár szerintem a katolicizmusnak pont annak a vállfajnak számomra végleg megkérdőjeleződött a hitelessége :P

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235201 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Vallás

_Phelan_ (Caranthír) írta: Hitrendítő film? Nézzétek meg KOMOLYAN a Dogmát... ne csak felületesen... :)


én megnéztem többször is.. katolikus hittanoscsoporttal is, és semmi hitrendítőt nem találtam benne.. inkább szanaszét röhögtük magunkat rajta . és kiveséztük komolyan is, de az én szegény katolikus fejem csupa pozitív üzenetet olvasott ki belőle... meg néhány megszívlelendő gondolatot. és mint tudjuk Istennek is van humorérzéke :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235198 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Vallás
Hát, az csak akkor káros, ha valakinek a vallás a lelki egyensúlyához kell...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235196 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Vallás
bélyegezzetek Kevin Smith fannak de:
Nellas: Dogmában elvileg ki va nfejtve, hogy ugyanmár.. .2 egészséges felnőtt ember... és akkor Jézus után semmi? :P

Trinkler: Az, hogy valaki elveszíti a kereszténységbe vetett hitét miért is lenne feltétlenül káros? :) :innocentlooking:

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235180 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Vallás

trinkler írta: Hmmm nos. Úgy látom, nem jól fogalmaztam...
Igenis a filmek befolyásolják az emberek gondolkodását.
Igenis vannak olyanok, akik nem vagy nem teljesen biztosak a világnézetükben
És igenis káros lehet egy ilyen film egy bizonytalan hívő számára...

Én nem állítottam azt hogy nem befolyásolnák az embereket. De egy ilyen film ami vallási témájú nem igen, vagy csak kis mértékben. De a hite az embernek, ha igazi hívő, akkor egy filmtől nem rendül meg. Elgondolkozik rajta igen, de nem rendül meg. Ha igazán hisz, akkor semmiképpen sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235172 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Vallás
Mi a véleményetek arról az Újszövetségi részről, hogy:
"...megszülte elsőszülött fiát (mármint ugye Mária Jézust)..."
Van jelentősége az "elsőszülött" szónak? Arra utal, hogy Máriának később több gyermeke - köztük egy vagy több fiú - is született? Mert az elsőszülöttet akkor szokták használni, ha több gyerek is van, nem?
Úgy általában kinek mi a véleménye arról, hogy Jézusnak testvérei lettek volna?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235167 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Vallás
Hmmm nos. Úgy látom, nem jól fogalmaztam...
Igenis a filmek befolyásolják az emberek gondolkodását.
Igenis vannak olyanok, akik nem vagy nem teljesen biztosak a világnézetükben
És igenis káros lehet egy ilyen film egy bizonytalan hívő számára...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235164 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Vallás
A film az képzelgés a valóság meg van. Ezt a kettőt már illenék tudnia szétválasztania az embernek. Jó az igzán kis gyerekek még nem, de azok nem is néznek ilyen filmet. Én jól szórakoztam a Stigmatan, mondjuk a második reklámnál inkább elmentem aludni mert túl fáradt voltam, de azért hitrendítőnek nevezni elég nagy butaság, már elnézést ha ezzel megbántok valakit. Aki nem hiszi meg járjon utána.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235159 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Vallás
Hitrendítő film? Nézzétek meg KOMOLYAN a Dogmát... ne csak felületesen... :)

Kincső: :nono: ez nekem kb. úgy hangzott mitn aki hívő nem is kultúrált.
(Rabynnak is szól ha nem is így csak az előítéletekkel kapcs.)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235155 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Vallás
Hmmm most láttam, hogy vannak hívő keresztények itt az MTTben.... hmmm...
Csak tudnám mit gondoljak erről.
Igazán érdekelne, hogy aki később tért át, szabad akaratán, megkeresztelkedett... az mi alapján választ? Márminthogy kereszténységen belül. ( igen ez cinikus és gonosz akart lenni.) Meg úgy egyáltalán, érdekel milyen hithű kereszténynek lenni. Ugyanis kb. 1 kezemen meg tudom számolni azokat akikről tudok ( sőt megkockáztatom talán 1 ujjamon is...). Ja és nem látom be, hogy a Bibliát miért kell többként kezelni, mint egy kezdésnek megfelelő alapötletet... Meg lenne még pár kérdésem, de flame fórum nincs. Hagy legyek még gonoszabb... ugye nincs köztetek olyan aki katolicizmust vallja magáénak?

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235086 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás

trinkler írta: Szerintem a Stigmata című film célja az, hogy az a kevés ember, aki még hívő, veszítse el bizalmát az egyházzal szemben. Namost vannak olyan hívők igen szép számban, akiknek a hitük a fő és egyetlen támaszuk; ha egy ilyen film befolyásolni tudja ezt a hitet, az egyetlen, évszázadok óta fennálló intézménybe vetett bizalmukat meg tudja rendíteni, akkor roppant veszélyes...mert miben is lehet bízni, ha nem az egyházban? - gondolhatja egy igaz hívő. És ha az sem marad meg neki? Akkor nosza drogozzunk már egyet!
Szóval szerintem a Stigmata nem csak **** mint film, de ártalmas is...

Hát ha valaki elveszti a hitét egy ilyen filmtöl akkor annak nem is volt igaz a hite, szerintem... Mert ez csak egy film, és semmi se támasztja alá, hogy igaz lenne amit mond..

Kincsö: Az én osztálytársaim is olyan dolgokat nem tudnak, hogy juj.. Annyira tudatlanok és nem is érdekli öket semmi a diszkón, a drogon meg a szexen kívül....

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235061 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vallás

Rabyn írta: Tulajdonképpen azt se tudom, hogy a katolikus és a reofrmátus és az anglikán egyház (nemtuom van még a keresztény egyházon belül valamilyen "ág"?) miben különbözik. Ha gyerekem lesz akkor neki is meg lesz az a lehetösége, hogy megismerje a különbözö vallásokat aztán döntsön melyiket szeretné.


Hát a protestánsoknak több ága van: református (Kálvin követői), evangélikus (Luther követői), baptista (felnőtt korban keresztelkednek)... Ha minden igaz. :wink: Persze sok különbség van de ebben van a dolog alapja. Én se tudnék minden különbséget elmondani nyilván... de amit a katolikus szokásokról tudok, az alapján egyértelműen a raformátus áll közelebb hozzám, és szvsz nem (csak) azért, mert ebbe születtem bele...
Ez a lehetőségmegadás jó, csak akkor tényleg meg kéne ismernie a vallásokat... mindenkinek legalább valamennyire, főleg mielőtt elítélik. Amikor töriből tanultuk Palesztinát majd az őskeresztyénséget, olyan alap dolgokat nem tudtak az osztálytársaim hogy csak néztem... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235038 Írta: Trinkler
Trinkler válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem a Stigmata című film célja az, hogy az a kevés ember, aki még hívő, veszítse el bizalmát az egyházzal szemben. Namost vannak olyan hívők igen szép számban, akiknek a hitük a fő és egyetlen támaszuk; ha egy ilyen film befolyásolni tudja ezt a hitet, az egyetlen, évszázadok óta fennálló intézménybe vetett bizalmukat meg tudja rendíteni, akkor roppant veszélyes...mert miben is lehet bízni, ha nem az egyházban? - gondolhatja egy igaz hívő. És ha az sem marad meg neki? Akkor nosza drogozzunk már egyet!
Szóval szerintem a Stigmata nem csak **** mint film, de ártalmas is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234901 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Oh hát azért a Biblia számomra se ismeretlen fogalom (a gyerekverzioját olvastam, a rendeshez még sose volt energiám pedig van itthon vagy 4 féle... ) sőt egyszer voltam hittanaon de amikor megkérdeztem a bácsitól, (hét és fél évesen), hogy honnnan olyan biztos benne, hogy Isten fent van az égben és hol van a pokol és a menyország akkor nagyon csunyán nézett rám.. És többet nem mehettem hittanra.. (meg apám különben is kitekerte volna a nyakamat, mert ő nagyon ellenzi az ilyen dolgokat)
Nem azt mondom, hogy nem hiszek, mert valamiben hiszek csak neve nincsen neki pontosan. Meg nem járok templomba bár egy éjféli misére azért kiváncsi lennék milyen, elsőálodást már láttam. Tulajdonképpen azt se tudom, hogy a katolikus és a reofrmátus és az anglikán egyház (nemtuom van még a keresztény egyházon belül valamilyen "ág"?) miben különbözik. Ha gyerekem lesz akkor neki is meg lesz az a lehetösége, hogy megismerje a különbözö vallásokat aztán döntsön melyiket szeretné.



Kicsit visszaolvastam: a Stigmata NEKEM speciel tetszett.. Érdekes kérdést feszeget... bár már nagyon régen láttam és kb ugy hogy a suliban a 15 és a 20 perces szünetben néztük meg..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234890 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Vallás
Bocsi h. csak így bele a beszélgetésközepébe csak a Gondolatokban nem szokták szeretni a témát... :look:
Szóval:

Rabyn írta:

Cueddo írta:
Kincső: látod, ezért olyan nagy dolog, hogy neked már gyerekkorodtól fogva megadatott a hit lehetősége :) én is csak kb 2 éve tértem meg. sajnos az ember nem maga dönti el, hogy megkapja-e gyerekkorában, szóval majd szülőként figyelnünk kell erre, én biztos fogok.

Telco: köszönöm ezt a mondatot ;)

"Mielott megszolalsz, gondold vegig, hogy amit mondani akarsz, szebb-e, mint a csend, amit megtorsz."


őőő ezzel vitatkoznék... De az egy másik topicba való....
Én szerencsésebbnek érzem magamat, hogy semmiféle hitbe nem születtem bele és ha akarok én dönthetem el majd, hogy miben hiszek..


Félreértés ne essék: engem sem neveltek nagyon szigorúan hit szerint, sőt. De ha nem is hinnék benne, az h. kiskoromban hittanra jártam, már ad egy alapműveltséget - a Biblia fő történeteit annak is illik/hasznos ismernie, aki nem hívő. Ha én aztán már mint saját döntés - ugye a hit nem is lehet más mint saját döntés, akárhogy nevelnek - úgy döntök, hogy hiszek is ebben, az egy másik kérdés. Én viszont "megszerettem" a vallásomat [size=9:3p21slk8](református)[/size] - ha lehet ezt így mondani - ezért sajnálom h. csak így félig "nevelték belém", mert így nehezebb dolgom van szvsz, mint aki a semmiről indul. :wink: De persze lehet, h. ha szigorúbban neveltek volna akkor meg az nem tetszene... :look: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234393 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás
Ha már film és vallás, akkor inkább az Ég velünk. Nagyságrendekkel reálisabb...

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234366 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Coranar írta: Látta valaki a Stigmata filmet? Szerintem nagyon érdekes volt, nagy pofon az egyháznak...


Szerintem nem olyan nagy pofon.
Nemigen emlékszem, hogy érezhető közvéleménybeli hatása lett volna.
Az ember akkor is szívesebben hisz annak amit gyerekkora óta hall, mint amit a moziban lát hirtelen, ha az utóbbira cáfolhatatlan bizonyítékok vannak.
Márpedig amennyire én tudom, itt erről szó sincs.

Majd ha egy független kutatócsoport talál egy ilyen papírt/papiruszt mint ami a filmben szerepel, és alá lesz írva, hogy "Jézus Krisztus s.k." akkor talán lesz botrány. ;)


Szerintem érdekes film.Valóban szinte nélkülöz minden tényt,de vegyük csak figyelembe azt,hogy ez egy film.Műalkotás.
Eljátszik a gondolattal,hogy mi lenne,ha...
Érdekes...
Szerintem.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233940 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Coranar írta: Látta valaki a Stigmata filmet? Szerintem nagyon érdekes volt, nagy pofon az egyháznak...


Szerintem nem olyan nagy pofon.
Nemigen emlékszem, hogy érezhető közvéleménybeli hatása lett volna.
Az ember akkor is szívesebben hisz annak amit gyerekkora óta hall, mint amit a moziban lát hirtelen, ha az utóbbira cáfolhatatlan bizonyítékok vannak.
Márpedig amennyire én tudom, itt erről szó sincs.

Majd ha egy független kutatócsoport talál egy ilyen papírt/papiruszt mint ami a filmben szerepel, és alá lesz írva, hogy "Jézus Krisztus s.k." akkor talán lesz botrány. ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233919 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vallás
Köszönöm a kiegészítést. Azt hiszem, mindez összhangban van azzal, amit az Isten-ember kapcsolatról próbáltam mondani.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233918 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Vallás

Angwen írta: Gyakran szokták az Isten-ember kapcsolatot a szülő-gyerek viszonyhoz hasonlítani. Hadd éljek most én is ezzel az elcsépelt példával: egy egészen kicsi gyereknek eleinte valóban nincs önálló értékrendje, ezen talán nem kell vitatkoznunk. Kezdetben azért nem tesz "rosszat", hogy elkerülje a büntetést, amit a szüleitől kap. Később talán azért, mert nem akarja, hogy szülei megbántódjanak, és megromoljon köztük a viszony. Mindezek az indítékok mankók, amiket aztán eldob, ha felserdülve (jó esetben) kialakul a saját értékrendje, és többé nem a büntetéstől való félelemben, sem pedig a szülei kedvéért, hanem a jóért önmagáért teszi a jót. Ehhez hasonlóan működik (persze szerintem) a mennyország-pokol kilátása, majd pedig az Istennel való kapcsolat megromlásának a lehetősége, amíg ki nem alakul az emberben a jó önmagáért való szeretete.


Csak egy kis kiegészítés: a gyerek először valóban a büntetés elkerülése miatt lesz jó kisfiú/kislány, később viszont (az iskoláskorban) azért, hogy jutalmat kapjon érte a tekintélyszemélyektől (szülőtől, majd a kortárstól). A tekintélyszemély "megnyerésére való törekvés" (mint jutalom) az egész serdülőkorra jellemző. A fiatal felnőttkorban kezd kialakulni az önálló erkölcsi-, morális értékrend. Persze le lehet ragadni az előző szakaszoknál is.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233917 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Vallás

Coranar írta: Látta valaki a Stigmata filmet? Szerintem nagyon érdekes volt, nagy pofon az egyháznak...


Láttam.
Csak egy film...
A fele sem igaz annak, amit mutatnak benne... legalábbis szerintem.

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233901 Írta: Coranar
Coranar válaszolt a következő témában: Vallás
Látta valaki a Stigmata filmet? Szerintem nagyon érdekes volt, nagy pofon az egyháznak...

Higgyél magadban, és megtörténik a csoda...!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.938 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére