Vallás

Több
20 éve 7 hónapja #171272 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás
Azok kedvéért, akik bűn lassú GPRS-szel neteznek (ami ráadásnak még drága is :( ), lehetne infókat berakni, amolyan vitaindítónak? Esetleg kérdésekkel bombázni azokat, akik ismerik pl. a keleti vallásokat. (Vagy pl. az indiánok hitvilágát -- tökmindegy, lehet a kereszténység is, csak ultra-ortodox dogmatisták kíméljenek :) ).

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171260 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: Vallás

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171245 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás

meztelencsiga írta: Hát Európában nem sokan ismerik! De indiában többen mint a keresztényeket! Nem csak az van amiben születtél.
De itt is behódóltak már a keleti vallások, mert az minden vallás gyökere.
Még kereszténység sehún nem volt amikor már hatalmas templomaik emelkedtek szerte a világon! !

A Krishna tudat alapja a vaisnavaizmus, mely a hinduizmus egy ága. Nagyon régi keletq a gita, a mahabarata a srimad bhagavatam stb




Naszóval. Egy: azért mondtam, h beszéljünk inkább pl. a keleti vallásokról, mint a kereszténységről, hogy mindenki lássa, van élet ezen túl is... (_én_ speciel tudom, hogy van :? Erről ennyit.)

Minek hódoltak be a keleti vallások?? :?: Mi minden vallás gyökere?? :?:

Erről a vitáról jó lenne többet tudni. Meg mondjuk pontosan tudni, mi is az a vaisnavaizmus...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171244 Írta: nathalee
nathalee válaszolt a következő témában: Vallás
Nagyon sokat beszélgettem Krishna-hívőkkel. Tartom is a kapcsolatot kb. két éve. Sajnos csak nyaranta talizunk a fesztiválokon, meg néha meglátogatom őket. Nagyon gazdag és szines a kultúrájuk van. Jópár dolgot tanultam tőlük és sokmindenre választ kaptam, de volt amivel nem értettem egyet, mert egy tiszteletes mást mondott. Úgy magyarázták, a Krishna-tudat elég közel áll a kereszténységhez. Nemtom. Nem tudnék teljesen áttérni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171231 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Hát Európában nem sokan ismerik! De indiában többen mint a keresztényeket! Nem csak az van amiben születtél.
De itt is behódóltak már a keleti vallások, mert az minden vallás gyökere.
Még kereszténység sehún nem volt amikor már hatalmas templomaik emelkedtek szerte a világon!

A Krishna tudat alapja a vaisnavaizmus, mely a hinduizmus egy ága. Nagyon régi keletq a gita, a mahabarata a srimad bhagavatam stb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171213 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás
Csatlakozom Telcontarhoz és Namariehoz...

A kereszténységet szapulni a múltban elkövetett dolgok miatt nagyjából egy szinten van Trianonnal, az indiánok kiirtásával vagy a rómaiak világuralmi törekvéseivel -- ugyanúgy tök értelmetlen.

Egyébként változatlanul nem értem, hogy ha vallásról van szó, akkor miért muszáj a kereszténységről beszélni... :? Ha van valaki, aki járatos a keleti vallásokban, vagy akármi, az írjon már ide...

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171202 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vallás
A keresztények nem követtek el olyan dolgokat, amire te gondolsz. A keresztények a megbocsátás és a lelki tisztaság, az Istenhez közelítés útján járnak.
Bizonyos keresztény tanokra épülő egyházak viszont... Na, te rájuk gondolsz. A kereszténységhez csak annyi a közük mint jelen politikai berendezkedésnek a demokráciához. Jelszavakban.
Tanuld meg megbecsülni azokat az embereket, akik a kereszténység szellemében élnek és tanuld meg megkülönböztetni azokat tőlük, akik erre csupán hivatkoznak. Onnan ismered meg, hogy az igazi keresztény a megértés, megbocsátás és békesség útján jár - és nincsenek olyan céljai, amelyeket csak mások bántásával érhet el.

meztelencsiga írta: A kereszténység, hanyatlóban van! Mennyi mocskos dolgot követtek el a hosszú évek alatt, Jézus nevében! Hát milyen vallás az ilyen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171184 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Meztelencsiga, erről sok szó esett már, mindenféle aspektusból.
Újra ismételem: általában nem a vallással van gond, hanem a követőivel. Ez majdnem minden vallásra igaz.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171175 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
A kereszténység, hanyatlóban van! Mennyi mocskos dolgot követtek el a hosszú évek alatt, Jézus nevében! Hát milyen vallás az ilyen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170930 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vallás

Dínchamion írta:
Miért, csak a keresztény (és ahhoz kapcsolódó) egyházak/vallások számítanak vallásnak? Mert ha már az egyébbe kerül (amúgy kissé értelmetlennek tartom, de mindegy), akkor legyen buddhista, taoista, stb.

Üdv:


Különösen, hogy államilag akkreditált buddhista iskola is van Pesten (A TAN Kapuja), kifejezetten komoly létszámú Krshna-tudatú hívő stb. stb...
És ne feledkezzünk el arról a kb. félmillió emberről, aki nem azt a vallást követi, amelyen elindult (akár a kereszténységen belül is).
Kíváncsi vagyok, a lenti statisztika honnan származik, mert hogy népszámlálásból nem, az biztos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170918 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás

|Zen| írta: Magyarország

Vallások: római katolikus 64% református 21% felekezeten kívűli 5% evangélikus 4% görög katolikus 4% zsidó 1%
egyéb: unitárius, ortodox, baptista 2%


Egyáltalán: Van itt evangélikus? Vagy görög katolikus?



Miért, csak a keresztény (és ahhoz kapcsolódó) egyházak/vallások számítanak vallásnak? Mert ha már az egyébbe kerül (amúgy kissé értelmetlennek tartom, de mindegy), akkor legyen buddhista, taoista, stb.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170912 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
A görögökkel kapcs Kronosz testvéreit hogy hívták név szerint?

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170899 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: Vallás
Magyarország

Vallások: római katolikus 64% református 21% felekezeten kívűli 5% evangélikus 4% görög katolikus 3% zsidó 1%
egyéb: unitárius, ortodox, baptista 2%


Egyáltalán: Van itt evangélikus? Vagy görög katolikus?

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170897 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Dín: ez egy húzós kérdés... Szerintem tulajdonképpen minden embernek van valamilyen szinten külön hitvilága, mindenki kicsit máshogy értelmezi a dolgokat. Magyarán van életfilozófiájuk, ami egyben vallás is lehet. Szerintem a vallás abban különbözik az életfilozófiáttól, hogy egész rendszert alkot, míg az életfilozófia egyéni. De több egyénnek lehet hasnló az életfilozófiája. A babona meg tulajdonképpen az életfilozófia egy tudománytalanabb, megfigyeléseken alapuló része. Asszem nagyjából ennyi...

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170886 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Az ógörög vallás is vallás, csak már nem élő vallás...


Na, erről például beszélhetnénk, ez nem flame-gyanús téma... :wink:

Mitől lesz egy vallás élő? Egyáltalán: mikortól vallás vmi, mikortól életfilozófia, mikortól babona?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170882 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
Az ógörög vallás is vallás, csak már nem élő vallás...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170732 Írta: Marcus Agrippa
Marcus Agrippa válaszolt a következő témában: Vallás
Én azt bírom a görögökben hogy viccesen fogják fel az egész
istenvilágot és becsületesek!
ez nagy szó

nem úgy mint a rómaiak. :?

de a haderő: Róma 8)

Vae victis!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170588 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vallás
Minden akció reakciót eredményez. A cselekvés "ellencselekvést", ha a politika szintjén nézzük.
A keleti tanok közül jópárban, pl. a buddhizmusban is ismert a cselekvés nélküli cselekvés fogalma, azaz a passzív részvétel, amely során lassan ugyan, de reakció nélkül lehet megtenni dolgokat. Ez sokak számára passzív szemlélődésnek tűnhet. Nem az. Óriási koncentráció és munka van a mögött a figyelem mögött, amely gyakorlatilag egyszerre minden létezőt és érzékelhetőt megpróbál meglátni, megérteni, eggyé válni vele, és ezáltal felismerni a rendszert az egyes események mögött. Amikor pedig eljön a cselekvés ideje, akkor a rendszerbe nyúlnak bele - azaz nem a tünetet, hanem magának a betegségnek az okozóját kezelik, hogy orvosi hasonlattal éljek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170513 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vallás
Nem arrol van szo hogy nem szeretunk cselekedni; en inkabb ugy foglamznek, hogy "lassu viz partot mos" :twisted:

Zarándok írta: Tényleg nehéz ügy az egész...de mivel a Buddhisták nem szeretnek cselekedni, nem sok reményt fűzök a dologhoz. De tényleg SEMMIKÉPPEN nem szabad amcsit játszani. Arra leszek kíváncsi, hogy melyik kultúra meddig fog még ellenállni a globalizációnak. :?:
A miénk attól tartok nem sokáig. :(
De ne legyünk pesszimisták.


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170507 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Tényleg nehéz ügy az egész...de mivel a Buddhisták nem szeretnek cselekedni, nem sok reményt fűzök a dologhoz. De tényleg SEMMIKÉPPEN nem szabad amcsit játszani. Arra leszek kíváncsi, hogy melyik kultúra meddig fog még ellenállni a globalizációnak. :?:
A miénk attól tartok nem sokáig. :(
De ne legyünk pesszimisták.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170478 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Tibet felszabadításáról csak annyit, hogy ne essünk az USA hibájába, semmi jogunk nincs elmenni Ázsia közepére bajt kavarni, bármely szent cél lobogója alatt tennénk is.

Egyébként Kínában elég erős változások vannak folyamatban, egy efféle harc évekkel visszavetheti...


Csak poénnak szántam.

De szegény Dalai láma így csak Nepálban tud lenni tudomásom szerint

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170346 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
Tibet felszabadításáról csak annyit, hogy ne essünk az USA hibájába, semmi jogunk nincs elmenni Ázsia közepére bajt kavarni, bármely szent cél lobogója alatt tennénk is.

Egyébként Kínában elég erős változások vannak folyamatban, egy efféle harc évekkel visszavetheti...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170342 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vallás
Mi tavaly elott voltunk Tibetben. Hat nem volt kismiska, de azert tuleltuk! :) Legalabbis egy kivetellel. :(
Ha minden igaz, iden is megyunk, junius korul, bar meg semmi nem biztos.
Ha valakit komolyan erdekel, tudok meselni a tavaly elotti utrol, hatha elmegy tole a kedvetek :twisted:

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170335 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Hmmm. :roll: :roll: Olyan harcot kéne csinálni, mint Ghandi Indiában! Az embereket rá kellene venni, mielőtt eléri őket a globalizáció.
Egyébként lehetséges a gyűjtés, mi pl arra gyűjtünk a haverokkal, hogy kimenjünk Finnországba egy pár év múlva. Egyébként Tibet rajongóknak nagyon tuom ajánlani Alexandra David-Neel könyvét: Utam Lhászába. Klassz! :wink:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170325 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem inkább szabadítsuk fel Tibetet!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170120 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Teljesen midegy miben hiszünk, csak összekovácsoljon minket a szeretet, és a jó nQk!
Minden vallás közelít az igazsághoz, der szerintem egyik sem éri el annak valóságát. Az a lényeg hogy itt vagyunk!!! Részese vagyunk a történelemnek, és ez csodálatos dolog. Holnap lehet hogy nem leszünk itt. De ma még....
Aztán úgy is kiderül, hogy nirvana, vagy brahmayoti, vagy jobboldal, vagy esetlek lent leszünk. Ha meg nem leszünk sehol az meg nem derül ki. Tehát mind a két oldal pozitív!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170041 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
A buddhista passzivitás szerintem nagyon különbözik attól a passzivitástól, amiről írtam. Azt talán inkább közönynek lehetne nevezni. Az a világnézet, ami a buddhistáké, feltételezi az egyén aktivitását is, de egy más megközelítéssel. A szemlélődés nem feltétlenül közöny. A Tibeti kultúrára pedig nem csak a buddhista vonások jellemzőek pl a tibeti nép életében. Egyébként én nagyon tisztelem a buddhizmust, és szeretném megismerni, de nem vagyok buddhista, vagy legalábbis nem a klasszikus formában.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169997 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Vallás

vampire írta: Meztelencsiga: rokonlélek...(Tibet) :D :D :D
.


Ez a kijelentésed a következő, passzivitásról szólóval mintha élesen ütközne. A buddhizmus legbelő lényege épp a megértés és a passzív szemlélődés, amelynek során nem a környezetedet változtatod, hanem önmagadat alakítod a környezethez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169909 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Álmos: ha megérti az ember a multikat, és megért minden ilyesmit a világban, az egyenlő a passzivitással! És akkor várhatod , hogy a világ megváltozzon, meg hogy majd a következő generáció! Ez nem műxik!
Úgy kell viselkedni, hogy kicsiben létrehozod a világot, amiben élni akarsz.
:!: :!: :!:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #169908 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Vallás
Meztelencsiga: rokonlélek...(Tibet) :D :D :D
De mondhatnánk ezt a leigázást a saját kultúránkra is! Ezért mondom én azt, hogy no globalization!
Rasszizmus: pont eleget sírtam én egy Auscwitzos fotóalbumon... Ennyit erről.

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.001 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére