Vallás

Több
20 éve 7 hónapja #172156 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Hálistennek semelyiket, de ilyenekről 1000félét lehet hallani...
Amúgy, légy erős, a guru kifejezést is használják (bitorolják) egyes elemek...
Részletesen nem ismerem egyiket se, annyira nem érdekel...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172153 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Szekták? Te milyen szektákat ismersz? Guruk nem igazán szektákban vannak, de mindegy. Ja volt indiában egy vagina guruja is, hát Q esetleg ebbe a csoportba sorolható! Te melyiket próbáltad már ki, vagy olvastál róla részletesen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172152 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem egyetlen vallás sem azért van, hogy az összes létező kérdést megválaszolja, pusztán az egyik legfontosabbat (a szekták ált pont ezzel csábítják a jónépet, hogy: Ha X mester/rabbi/guru/padre tanítását követed, minden gondodra megoldást találsz!)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172149 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Könnyq úgy magyarázni valamit, hogy a jó isten tudja. Ez olyan mint a más vallásúaknál a karma. Ha valami megmagyarázhatatlan dolog történik valakivel, akkor azt mondják, ez volt a karmája. Mind a keleti filóknál, mind a judeokrisztiánizmuban az ilyen dolgokat elfogadhatatlannak tartok. Ez nem magyaráztat, hanem annak kikierülése.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172148 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Van köztes lét is amikor a lelkek nem születnek le. Nem lenne hiány!
A kereszténységbe nagyon sok kérdés nyitva van, amire nem tudnak megfelelQ magyarázatot adni. Persze ez azért van mert már legalább 2000 szer átírták a szentírást. Akopriff vagy gnosztikus evangéliumok teljesen eltüntek, mert eltüntették! lenne itt még egy pár érdekes téma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #172143 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

meztelencsiga írta: Jaj! Eszembe ötlött még valami!

Mi van azzal rengeteg létformával, melyek jelen vannak rajtunk kivül a Földön? Pk ha meghalnak nekik nem jár semmi? Pk halott anyagok? Csak bennünk van lélek? Olyan igazságtalan lenne! Szóval azzal a több billiárd lételemmel mi lesz?
Szerintem egy szónak is csak 100 a vége. Tehát az én személyes véleményem az, hogy van egy megadott számú lélek, akik állandóan vándorolnak. Újászületnek, és így biztosítva van mindig a hely, lent és fent. És akkor még nem is beszéltünk a többi bolygóról ahol van élet! Azokkal mi lesz?

Szerintem ilyen kérdéseken nem igazán lehet töprengeni, mert teljesen felesleges. Nem tudom ki hozta fel ezt a témát


Szerintem, ha a keresztyén világlátásmód szemszögéből nézzük a dolgot,-márpedig, azért merészkedem abból nézni, mert itt éppen a keresztyénség álltal vallott mennyország kép van témában- akkor bizton elmondhatjuk, hogy nincs adott számú lélek, vagy helyesbittek, ha van is azt Isten tudja, hogy mennyi. Azt is mondja még a keresztyénség, hogy a lélek halandó, elpusztul, megsemmisül, hacsak Isten nem tartja életbe, ez valójában a kárhozat valójában nem más mint a nemlét a megsemmisülés.

Az hogy mi lesz a más létformákkal, már nem a mi dolgunk.
Ha van is egy másik bolygón élet (ez számomra nagyon kérdéses) akkor feltételezhetjük azt, hogy azok is Isten teremtényei és ha Istennek úgy tetszik, akkor ők is valamilyen módon kapcsolatban vannak vele.

Itt maradva a Föld nevű bolygón a Szentírás világos bizonyosságát adja annak, hogy Isten csak az emberrel kötött szövetséget, mert őt teremtette az Ő saját képmására (ezért istenképű az ember). Az is világosan meg van írva, hogy csak az emberbe lehelte Isten a lelekét (még ha igazságtalannak is éreznénk ezt akkor is-de Isten igazsága nem a mi igazságunk). Én is azon a véleményen vagyok, hogy csak az élőlényeknek van lelkük, ezenbelül, pedig csak az embernek. Ha megadott számú lelkek forognának körbe-körbe, akkor előbb-utóbb leálna a népesség szaporulat egy elért számérték után, vagyis nem lépné az emberiség száma túl ezt a érték küszöböt-ez pedig teljesen természetellenes lenne és talán már észlelhető is. A keresztyény világszemlélet lineáris és nem feltételez semmiféle ciklikusságot a keleti vallásokkal ellentétben. Esszerint a világ a teremtés pontjától kezdve, belépve a tér és idő síkjába halad az apokalipszis, vagyis a végkifejlet felé.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172140 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Elöbb még hatással volt rám a cigi amit szívtam, már kezdek tisztulni :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172138 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Vallás
"100 év alatt finoman számolva 5 milliárd lélek megy a mennybe. 1000 év alatt ez 50 milliárdra ugrik. 10000 év tehát 500 milliárd lelket taksál! És ez most nem egy pontos szám! Hová fér el ennyi lélek a menybe! És ha létezés örök mennyi lélek lesz ott 1000000 év múlva? Nem értem. "

"Nem akarok belemélyedni a szférákba és leírni azoknak természetét."

Akkor az előbb mit nem értettél?

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172137 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

meztelencsiga írta: Nehari, de köbcentit akartam írni csak már rég tanultam vagyis nem tanultam meg soha. 150000 ezer volt a matek kettesem a gimiben. Szóval javítok köbre.


150000ezer? azaz 150millió?
Akkor naponta 10000 kettest kellett kapnod csak matekból...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172136 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Brandir drága! Nem akarok belemélyedni a szférákba és leírni azoknak természetét. Csak azt tudom hogy néma hallgatással igazat adok neked. (de ez csak a felszín)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172134 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Nehari, de köbcentit akartam írni csak már rég tanultam vagyis nem tanultam meg soha. 150000 ezer volt a matek kettesem a gimiben. Szóval javítok köbre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172133 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Vallás
csiga: Az emberiség lélekszáma „kisebb” megszakításokkal és világégésekkel, exponenciálisan nő. Tehát az általad számoltaknak vedd a logaritmusát. Ha vetésforgó módszerrel mindig ugyan azok jönnek vissza, akkor is milliárdoknak kellett dekkolniuk a mennyben, pl. 3000 évvel ezelőtt.

„A hit és a tudomány egyazon fogalom: a hit az egyén, a tudomány pedig az emberi társadalom hite. Nem látok különbséget a kettő között.”

Szabi: ha nem tudnám, hogy új neved van, akkor is kitaláltam volna, hogy ezt Te írtad. :evil3:

„az univerzum törvényei, úgymint gravitáció, is áthághatóak?”

A gravitációról mindössze annyit tudunk manapság, hogy a valószínűsége 1, azaz 100%. Ettől azonban még nem biztos esemény, csak statisztikailag sanszos. Szerintem a hit és a tudás között is itt van valahol a különbség. Hihetsz abban amiben akarsz (vagy amiben tudsz), de ha az adott tézisről megbizonyosodtál (vagy egy általad kompetensnek tartott ember megbizonyosodott (vagy egy Ő által kompetensnek… stb.)), akkor az onnantól már tudás. Természetesen ebben az esetben sem tekinthető a tudás biztosnak. Lehet, hogy amit itten leírtam az hülyeség, mindenesetre az oktatási rendszerek (számomra legalábbis úgy tűnik) ezen az elven működnek.

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #172131 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Négyzetcentiméter? Szóval szerinted 2D-s? (Alyr: ott volt! lassú vagyok :mrgreen: )

És biztos vagy benne, hogy materiális?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172129 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

meztelencsiga írta: Én ökológiát nem tanultam, mert hála istennek alig vártam hogy eldobhassam végleg a tankönyveimet. Biztosan igazad van. Vannak, új lelkek az bizonyos. Annyira nem akartam belefolyni. Hogy mi a léleK? Szerintem 1 négyzetcentiméter nagyságú teremtmény mely a femorálisban van elrejtve.


1 négyzetcenti? Tehát síkbeli kiterjedésű?
Hmmm...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172128 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Én ökológiát nem tanultam, mert hála istennek alig vártam hogy eldobhassam végleg a tankönyveimet. Biztosan igazad van. Vannak, új lelkek az bizonyos. Annyira nem akartam belefolyni. Hogy mi a léleK? Szerintem 1 négyzetcentiméter nagyságú teremtmény mely a femorálisban van elrejtve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172123 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

adangeleb írta: Különben szerintem teljesen gyerekes amit esetleg a Jehovisták is csinálnak, és akárki, ha azt kezdi számolgatni, hogy hányan férnek be a mennybe. a Jelenések könyvében szereplő 144000 sem konkrét számként értékelendő. A 144000 valóban úgy jön ki hogy 12x12000, vagyis Izrael minden törzséből 12000 ember, ami viszont az egész izraelt szimbolizálj, ugyanis a 3, 7 és 12 a tökéletesség, az egész szimbólumai a Bibliában. A 144000 így más értelmet nyer, mégpedig azt, hogy az egész Izrael be fog kerülni a mennybe, és nem csak a zsidók közül számszerint ennyi. A másik kép, amit János lát, az a megszámlálhatatlan nép sokasága, ez jelképezi a föld többi nemzetségét, akik fehér ruhába vannak öltözve, azt mondja rólukaz írás, hogy ők azok, akik jöttek a nagy nyomoruságból.


Köszi, erre gondoltam, Te legalább rendesen le tudtad írni!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172122 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

meztelencsiga írta: Szerintem egy szónak is csak 100 a vége. Tehát az én személyes véleményem az, hogy van egy megadott számú lélek, akik állandóan vándorolnak. Újászületnek, és így biztosítva van mindig a hely, lent és fent. És akkor még nem is beszéltünk a többi bolygóról ahol van élet! Azokkal mi lesz?

Szerintem ilyen kérdéseken nem igazán lehet töprengeni, mert teljesen felesleges. Nem tudom ki hozta fel ezt a témát :lol: :lol:


Én komolyan nem akarok kötözködni, de szerény ökológiai ismereteim szerint az élet olyan természetű, hogy egyre több lesz belőle
Konkrétan az élet egyik kritériuma, hogy sok magához hasonló, és mégis különböző utódot tud létrehozni.

Ehhez mit szól az "állandó mennyiségű lélek" elmélete???


Nem lehet adott számú lélek, mert a Föld emberei lakossága egyre nő, és vele együtt nő bizonyos rovarfajtáké és háziállatoké is, szvsz nagyobb mértékben mint ahogy más lények elpusztulnak...
Ha túlszaporulat van akkor lélek nélkül születik valaki? Nem hinném...

Hogy csak bennünk van-e lélek? Hogy definiálnád a lelket? Mit értesz alatta pontosan?
Bizonyos vallások szerint csak az embereknek van...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172121 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Úgy érted az ásványok, kövek???

Elég érdekes lenne egy Kő-Mennyország.. :mrgreen:
Ami azt illeti szvsz csak az élőknek lehet lelke (most lusta vagyok leírni, hogy miért :P )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172120 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
Különben szerintem teljesen gyerekes amit esetleg a Jehovisták is csinálnak, és akárki, ha azt kezdi számolgatni, hogy hányan férnek be a mennybe. a Jelenések könyvében szereplő 144000 sem konkrét számként értékelendő. A 144000 valóban úgy jön ki hogy 12x12000, vagyis Izrael minden törzséből 12000 ember, ami viszont az egész izraelt szimbolizálj, ugyanis a 3, 7 és 12 a tökéletesség, az egész szimbólumai a Bibliában. A 144000 így más értelmet nyer, mégpedig azt, hogy az egész Izrael be fog kerülni a mennybe, és nem csak a zsidók közül számszerint ennyi. A másik kép, amit János lát, az a megszámlálhatatlan nép sokasága, ez jelképezi a föld többi nemzetségét, akik fehér ruhába vannak öltözve, azt mondja rólukaz írás, hogy ők azok, akik jöttek a nagy nyomoruságból.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172119 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Felagund: Te teljesen másról beszélsz mint én, vagy csak nem érted amit mondok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172117 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Jaj! Eszembe ötlött még valami!

Mi van azzal rengeteg létformával, melyek jelen vannak rajtunk kivül a Földön? Pk ha meghalnak nekik nem jár semmi? Pk halott anyagok? Csak bennünk van lélek? Olyan igazságtalan lenne! Szóval azzal a több billiárd lételemmel mi lesz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #172116 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

meztelencsiga írta: Szerintem egy szónak is csak 100 a vége. Tehát az én személyes véleményem az, hogy van egy megadott számú lélek, akik állandóan vándorolnak. Újászületnek, és így biztosítva van mindig a hely, lent és fent. És akkor még nem is beszéltünk a többi bolygóról ahol van élet! Azokkal mi lesz?

Szerintem ilyen kérdéseken nem igazán lehet töprengeni, mert teljesen felesleges. Nem tudom ki hozta fel ezt a témát :lol: :lol:


Én komolyan nem akarok kötözködni, de szerény ökológiai ismereteim szerint az élet olyan természetű, hogy egyre több lesz belőle
Konkrétan az élet egyik kritériuma, hogy sok magához hasonló, és mégis különböző utódot tud létrehozni.

Ehhez mit szól az "állandó mennyiségű lélek" elmélete???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172113 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem egy szónak is csak 100 a vége. Tehát az én személyes véleményem az, hogy van egy megadott számú lélek, akik állandóan vándorolnak. Újászületnek, és így biztosítva van mindig a hely, lent és fent. És akkor még nem is beszéltünk a többi bolygóról ahol van élet! Azokkal mi lesz?

Szerintem ilyen kérdéseken nem igazán lehet töprengeni, mert teljesen felesleges. Nem tudom ki hozta fel ezt a témát :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172110 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: Pontosan nem tudom, de a 144000 úgy jön ki, hogy 12×12000 (eredetileg Izrael 12 törzse). Ez pont a Jelenések Könyvében van, és a jehovisták tényleg nagyon szeretik, csak furamód azt felejtik el, hogy majdnem közvetlenül utána János ezt írja az üdvözültekről: "...ekkor akkora sereget láttam, hogy meg sem lehetett számlálni..." (bocsi, valszleg nem pontos, nincs itt nálam Biblia :oops: :D )


Ebből csak az derül ki, hogy Jánosnak nem volt tünde szeme hogy megszámolja azt a 144000 embert... ;) (na jó, ez csak vicc)

Én azt vettem észre a jehovista írásokban, hogy mindent próbálnak emberléptékűvé tenni, kezdve Istennel... ez is ennek az eredménye lehet...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172109 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Pontosan nem tudom, de a 144000 úgy jön ki, hogy 12×12000 (eredetileg Izrael 12 törzse). Ez pont a Jelenések Könyvében van, és a jehovisták tényleg nagyon szeretik, csak furamód azt felejtik el, hogy majdnem közvetlenül utána János ezt írja az üdvözültekről: "...ekkor akkora sereget láttam, hogy meg sem lehetett számlálni..." (bocsi, valszleg nem pontos, nincs itt nálam Biblia :oops: :D )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172108 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

meztelencsiga írta: Tételezzük fel, hogy keresztény gondolkodás szerint egybQl a menyországba megyünk. Jobb vagy bal oldal ez most teljesen mindegy.
100 év alatt finoman számolva 5 milliárd lélek megy a mennybe. 1000 év alatt ez 50 milliárdra ugrik. 10000 év tehát 500 milliárd lelket taksál! És ez most nem egy pontos szám! Hová fér el ennyi lélek a menybe! És ha létezés örök mennyi lélek lesz ott 1000000 év múlva? Nem értem.


Nem akarlak elkeseríteni, de - tudomásom szerint - a Homo sapiensnek eleddig összesen kb 30 milliárd példánya él/élt a Földön... :roll:


Én erre csak azt tudom mondani, amit Jézus a tanítványainak mondott, hogy: az Én Atyám házában sok hely van. szintén Jézus mond példázatokat is a mennyeknek országáról, ami olyan minta mustármag, mint az elrejtett kincs, vagy az igazgyöngy. Ezek a példázatok mind arra mutatnak rá inkább, hogy az ember dolga ne az legyen, hogy Isten hogyan is valósítja meg ezt, hanem hogy hogyan jut el oda. Bár nem is biztos, hogy olyan sokan lesznek ott, abból a sok milliárdból nem csak a mennyországban lesznek, hanem pokolban is jópáran.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172107 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Bizonyos vallás hívei szerint a mennybe mindössze 42000en férnek be...


Ja, vagy a jehovisták szerint 144000-en, akik persze mind jehovisták (ez azért roppant vicces, mert már jehovistából is több van mint 144000 :mrgreen: )


A 144000 nem az újabb özönvíz túlélőinek száma lesz? Vagy az Apokalipszisé?

Lehet hogy nem... (ui én is a jehovistákras gondoltam a 42000rel)

(de lehet hogy rosszul emlékszem...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172106 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Bizonyos vallás hívei szerint a mennybe mindössze 42000en férnek be...


Ja, vagy a jehovisták szerint 144000-en, akik persze mind jehovisták (ez azért roppant vicces, mert már jehovistából is több van mint 144000 :mrgreen: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172104 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: Ez egy jó becslés...

Amúgy meg nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne a mennyet holmi földi hasonlatokkal leírni (minthogy: mekkora asztal kell, meg fogunk-e majd ott is vécére menni)


:D

Bizonyos vallás hívei szerint a mennybe mindössze 42000en férnek be...
meztelencsiga: akkor érdemes megpróbálni kiszámolni mekkora a mennyország, ha megvan egy átlag lélek 3D mérete...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #172102 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás
Ez egy jó becslés...

Amúgy meg nem hiszem, hogy bölcs dolog lenne a mennyet holmi földi hasonlatokkal leírni (minthogy: mekkora asztal kell, meg fogunk-e majd ott is vécére menni)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.987 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére