Vallás

Több
20 éve 6 hónapja #174217 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Vallás
Ja az Utolsó Ítélet után. Lesz pokol, nem mindegy, hogy mikor? Ha Isten szeretete végtelen, nem létezhet a pokol!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #174216 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Á, igen, az asszociációs készség... ;) Nos, az Utolsó Ítélet előtt, az ember életében hol is van szó Pokolról? :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #174214 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Vallás

Az ítélet mindig a bűnnek , és nem a bűnösnek szól.

És a pokol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #174212 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Andageleb, az általad feltett kérdésekre utoljára olyan indoklást hallottam, hogy az összes pápa Péterhez hasonlóan Krisztus földi helytartója, őneki pedig Jézus mondta feltámadása után az evangélium szerint: "Amit megkötsz a földön, meg lesz kötve a mennyben is..." No persze ezzel legitimáltak néha cifrább dolgokat is mint a szentté avatást, de alapvetően mégis innen eredhet a dolog.

Más: Nem értem, miért lenne a kereszténység azáltal elszúrva, hogy szerepel benne a bűn és az ítélet, amikor ott van az erény, a megbocsátás, és nem utolsósorban a szabad akarat is. Így tehát (szvsz) ha egy keresztény ember bűnt követ el - mint akárki más, hiszen végülis emberből van ő is :) - nem kell kétségbeesnie, hiszen bűneit megváltotta Jézus, neki csak el kell ezt hinnie, emlékeztetnie rá magát, és ebből következően megbánni bűneit. Szó nincs arról, hogy a bűnbánat meddig tartson, és milyen gyakorlatok következménye kell hogy legyen. No persze a súlyos bűn más tészta, azon már csak az erre a célra foganatosított szentgyónás segít, ami megint csak nem olyasmi, amin kötelező lenne meghatározott időközönként "átesni"... :roll: Alapvetően a lényeg az, hogy Isten szeret minket, és ezen az se változtat, ha elfordulunk tőle: a bűnbánatunkra nem Neki van szüksége, hanem nekünk :!: Ebből eredően nem kell senkinek attól félni, hogy ha keresztény lesz, onnantól be van zárva egy akolba, és nem mehet sehová sem kedvére. :D Ami szép az egészben, hogy az evangéliumban is több helyen azon van a hangsúly, hogy a megtérőkben még nagyobb öröme telik Istennek, mint a már hívekben (vagy az önmagukat hívnek titulálókban :? ); az ítélet mindig a bűnnek, és nem a bűnösnek szól. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174090 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás
Hiába tart önmegtartóztatást az, aki Isten kedvében akar járni, észre fogja venni, hogy az útja akadályokkal van tele. Például elhatározza a nemi önmegtartóztatást. Ez olyan, mintha a vulkán azt mondaná, namárpedig én most nem török ki. S egy darabig bírja, bírja, izzad, szenved, ordít, s közben mindazt, ami akadályként jelentkezik, a sátán megkísértéseként fogja fel. Majd félrelép, s enged a csábításnak. A'la Csokoládé című filmben a kedves polgármester. Élvezi az örömöt, a kéjt, a szenvedélyt, ahogy kitörhet, ahogy csókolhat, ahogy habzsolhat. Majd észhez térvén azt mondja, az átok beteljesült, és sokáig tartó bűnbánatot tart, hogy kiengesztelje a saját lelkiismeretét, azaz Istent.

A tapasztalat azt mutatja, s magam is úgy gondolom, hogy az önmegtartóztatás már a kezdetek kezdetén sikertelenségre van ítélve. Ahogy a szerelem megszületése egyben annak halálát is jelenti. Nincs sikeres önmegtartóztatás.

Engem az ébresztett rá ennek igazságára, hogy a Nap mindig felkelt, és aztán le is nyugodott. Aztán megint felkelt, aztán megint lenyugodott. Aztán a meleg után hideg jött, a hideg után meleg. Aztán az önmegtartóztatás után jött a szenvedély, aztán megint önmegtartóztatás, aztán megint a szenvedély. Lényegében tehát minden mindegy. A rosszat felváltja a jó, s a jót felváltja a rossz. Ahogy egy híres rajzfilmhős, Treize Koshrunada mondotta volt: az ember attól ember, hogy harcol. Ahogy a természet elemei is megvívják egymással a maguk harcát. Ciklikusság, dualizmus, szent pillanatok.

Azt hiszem az Istennek talán az a legkedvesebb, ha az ember felismeri eme természetes folyamatokat, és engedi, hogy létük átjárja egész testi és lelki mivoltát.

üdv

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174076 Írta: Meztelencsiga
Meztelencsiga válaszolt a következő témában: Vallás
buddha jó csávó volt, szép a története, csak kár hogy a személytelen filozófia bukik.

De a tibeti szívszutra gyönyörű

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174034 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Beleg Cúthalion írta:

Alyr Arkhon írta: Felagund: nem a "mai világra" gondolok. Hanem arra, hogy azért tartóztatod meg magad, mert belső késztetést érzel rá (azaz Isten hat rád) vagy azért mert más emberek azt mondják, ez Isten szerint jó...


Ezzel en is nagyon egyetertek. A ketto ket nagyon kulonbozo dolog.

Alyr, nemtom ismered-e, van egy jo kis buddhizmussal foglalkozo magyar lap ha erdekel, van benne par rovidebb tanitas is, nezd meg ha van idod (meg akit meg erdekel).

Tari Buddhista Meditacio Kozpont

Beleg


Meg fogom nézni, és elvileg ebben a félévben fogok az egyetemen is tanulni róla...
(ez már így elég off)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #174033 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: Az előbbi egy igen örvendetes dolog, az utóbbival sincs semmi probléma, mert a végső döntést Te hozod, és a jutalom is a Tied lesz :D

Ez mind nagyon szép, és így is van, de EZÉRT KELL AZ EMBERNEK NAGYON JÓL ISMERNIE ÖNMAGÁT, hogy átlássa, valóban belső késztetésnek/hívásnak, vagy csak külső nyomásnak engedelmeskedik.
Mint sok más, ez se olyan egyértelmű, mint amilyennek elsőre tűnik!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174030 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Felagund: nem a "mai világra" gondolok. Hanem arra, hogy azért tartóztatod meg magad, mert belső késztetést érzel rá (azaz Isten hat rád) vagy azért mert más emberek azt mondják, ez Isten szerint jó...


Ezzel en is nagyon egyetertek. A ketto ket nagyon kulonbozo dolog.

Alyr, nemtom ismered-e, van egy jo kis buddhizmussal foglalkozo magyar lap ha erdekel, van benne par rovidebb tanitas is, nezd meg ha van idod (meg akit meg erdekel).

Tari Buddhista Meditacio Kozpont

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174028 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Felagund: nem a "mai világra" gondolok. Hanem arra, hogy azért tartóztatod meg magad, mert belső késztetést érzel rá (azaz Isten hat rád) vagy azért mert más emberek azt mondják, ez Isten szerint jó...


Az előbbi egy igen örvendetes dolog, az utóbbival sincs semmi probléma, mert a végső döntést Te hozod, és a jutalom is a Tied lesz :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #174026 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
Well-of-Souls

ebben a kérdésben, ha jól sejtem, a katolikus és a protestáns egyházak állásfoglalása különbözik egymástól


Pontosan így van, és mivel hajlok az ökumené felé ezért nem szeretnék effelett vitázni, annak ellenére sem, hogy nem tudom mit fedhet az a jelentés, hogy kannonizált Szent. De ha a kánon szó alapjelentését veszem figyelembe, akkor valahogy az jön ki belőle, hogy valamiféle megfeleltetésnek van alárendelve ez a szentség. Na már most hogy a pápa, vagy akárki eldönti a katolikus egyházban, hogy X, vagy Y Szent lesz, ezzel a legnagyobb mértékben nem tudok egyet érteni.
1 Nem mert ki ő, hogy dönthet affelől, hogy valaki Szent legyen. A Biblia világosan írja, nem kételkedhetünk senkinek sem a hitében, és nem osztáljozhatjuk semmilyen módon a hitet. Ha nekem, vagy neked van hited, akkor az semmivel sem alábbvaló, mint a más hite, vagy semmivel sem feljebbvaló.
2 A pápa, vagy a katolikus egyház , nem tudom hogy tud egyszerüen Szentté avatni. Ha jól tudom a Szentek magasabb helyet foglalnak el, mint a pápa, ebben a felépített hiearchiában, hiszen "közbenjárnak". Na most már, hogy képes az egyház erejét felülmúló dolgokra, vagyis arra, hogy valakit szinte Istennel egyranguvá (mondom szinte) tegyen. Erre az aktusra sehol senkit nem jogosít fel a Biblia, sőt még példát sem találunk rá. A Szentekkel kapcsolatban ezután következne az én nagy kételkedésem, mégpedig az ő közbenjárásuk és imádatuk (hozzuk való imádkozás), ami sehogy nem fér bele az én kálvinista fejembe.
Nos a legelején beszéltem az ökumenéről, ezért nem akarom ezt nagyon forcírozni, hiszen van sok olyan elem a katolikus egyházban ami nagyon építő tud lenni egy ember életében.

Tudomásom szerint kétfajta kánon van, (legalábbis amelyek szerint ma a világon a Bibliák bármilyen nyelven összeállnak): az egyik amiben benne vannak az apokriff íratok (azaz alexandriai), a másik meg az amiben nincsenek benne (az eredeti zsidó kánon), most hadd ne vizsgáljuk a történelmi hátteret. Az Újszövetség mindkét esetben ugyanaz. Károli Gáspár az apokriff íratokat is lefordította, de azt később kivették a Károli Bibliából, ugyanis nem tartoznak hozzá a kannonizált Szentíráshoz, amit a Református Egyház protestán mintára elismer.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174024 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Beleg Cúthalion írta:

Alyr Arkhon írta: Persze, ha jobban belegondolok, a Buddhizmus célja is az, hogy az ember elérje a vágy nélküli létet amikor már nem kell újjászületnie.


Bocsika hogy belepofadzok de gondoltam egy kis helyreigazitas: :twisted:
A Buddhizmusban nem az a cel hogy elerd a vagy nelkuli letet, hanem az hogy a vagy megjelenese ne befolyasoljon semmilyen szinten. Mint a felhok amikor atusznak az egen. Megjelenik a horizonton, atuszik, majd eltunik a horizonton.


Hálás köszönet Beleg...
Még nemigen mélyültem el a Buddhizmusban, de pótolom mert az egy jó dolog.
Felagund: nem a "mai világra" gondolok. Hanem arra, hogy azért tartóztatod meg magad, mert belső késztetést érzel rá (azaz Isten hat rád) vagy azért mert más emberek azt mondják, ez Isten szerint jó...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174022 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: És persze abban van valami, hogyha valaki önszántából lemond vágyairól és egyéb világi hívságokról, hogy elmélyüljön önmagában és a világ rejtelmeiben, én csak ennek külső hatásra történő alkalmazását nem szeretem.


Ezt hogy érted?
Úgy értem ez a mai világ pont nem a nemi önmegtartóztatást követeli meg... :roll:

Alyr szvsz az erőltetett "templomba járatásra" céloz, amit sajna sok gyerekkel űznek a szülei.
Elcincálják a templomba (ami elég nagy sokk, ha az Atya történetesen nem igazán jól végzi a hivatását), és várják, hogy magától jöjjön rá mindenre, ahelyett, hogy kibontakoztatnák és megvilágítanák előtte, miért is olyan szép ez.

Igaz, hogy minden embernek magának kell eltalálni az Úrhoz, de a gyermeknek mi adjuk a szárnyakat. Repülni nem taníthatjuk, de a szárnyait mi adjuk rá, mert mi "hoztuk létre".

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #174020 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vallás
Cica, amit írsz, abban igazad van.. részben.
De részben te is félreértesz minket.

Meg kell válogatni, kinek adod oda magad. Azzal az emberrel( AZZAL AZ EGY EMBERREL, tenném hozzá!), akit TÉNYLEG neked szánt az ég, elmondhatatlan gyönyörűség az együttlét, és a Jóisten azt akarja, hogy EZT ismerjük meg, ezért állította elénk a törvényt, hogy ennek fényében hátha megfontoltabban ítélünk, és adott nekünk értelmet, hogy ítélhessünk.
És persze szabad akaratot, hogy azt tegyük, ami jólesik, DE SAJÁT FELELŐSSÉGRE!


Fel kell ismerni, mikor van itt a helye és az ideje IGAZÁN a dolgoknak.
És ez iszonyúan nehéz.

Én pl. nem ismertem fel, és most iszom a levét... :roll: :oops:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174019 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: Persze, ha jobban belegondolok, a Buddhizmus célja is az, hogy az ember elérje a vágy nélküli létet amikor már nem kell újjászületnie.


Bocsika hogy belepofadzok de gondoltam egy kis helyreigazitas: :twisted:
A Buddhizmusban nem az a cel hogy elerd a vagy nelkuli letet, hanem az hogy a vagy megjelenese ne befolyasoljon semmilyen szinten. Mint a felhok amikor atusznak az egen. Megjelenik a horizonton, atuszik, majd eltunik a horizonton.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174018 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: És persze abban van valami, hogyha valaki önszántából lemond vágyairól és egyéb világi hívságokról, hogy elmélyüljön önmagában és a világ rejtelmeiben, én csak ennek külső hatásra történő alkalmazását nem szeretem.


Ezt hogy érted?
Úgy értem ez a mai világ pont nem a nemi önmegtartóztatást követeli meg... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174017 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Cicafül írta: Mégiscsak le lett harapva a fejem...

Tehát:
Felagund: azért ezeknek a dolgoknak, mindig van céljuk, és azután a tálalás milyensége dönti el, hogy érdemes-e betartani, vagy sem. Ha manapság is hasonlóan főben járó bűn lenne a sex, és nem utolsó sorban, hasonló retorziókkal járna, akkor valószínű, hogy kevesebb lenne a nemi betegség. Ám azt az ideológiát már nehezebben tudják elhitetni a mai világban.
De nagyon kérlek, ne bántódj meg, mert azt nagyon nem szeretném! Remélem nem lesz harag! Ez csak az én, szubjektív véleményem.

Alyr: azért van különbség az emberi és az állati együttlét között... És nem arra gondoltam, hogy mindig és mindenhol. Csupán arra, hogy maga a gyönyör kedvéért, annak átéléséért, a másik emberért. Hisz ez különböztet meg minket az állatoktól - ők csak a fajfenntartást látják benne. Ezt mért szeretné valaki v valami megtiltani, korlátozni és utána még azt is mondani rá, hogy ez jó volt. Akkor mért nem örülök neki?


Azért az állatok sem mindig és mindenhol, és az embernek tényleg nem árt úrrá lennie a vágyain, ám ez azért távol áll attól hogy teljesen lemondjon róluk.

És persze abban van valami, hogyha valaki önszántából lemond vágyairól és egyéb világi hívságokról, hogy elmélyüljön önmagában és a világ rejtelmeiben, én csak ennek külső hatásra történő alkalmazását nem szeretem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174016 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Cicafül írta: Mégiscsak le lett harapva a fejem...

Tehát:
Felagund: azért ezeknek a dolgoknak, mindig van céljuk, és azután a tálalás milyensége dönti el, hogy érdemes-e betartani, vagy sem. Ha manapság is hasonlóan főben járó bűn lenne a sex, és nem utolsó sorban, hasonló retorziókkal járna, akkor valószínű, hogy kevesebb lenne a nemi betegség. Ám azt az ideológiát már nehezebben tudják elhitetni a mai világban.
De nagyon kérlek, ne bántódj meg, mert azt nagyon nem szeretném! Remélem nem lesz harag! Ez csak az én, szubjektív véleményem.


Cica: szó sincs róla, ahhoz még nagyon kell erőlködnöd, hogy megharagudjak rád ;)

Azt hiszem nem értettél meg: ha ezt a törvényt elfogadjuk isteninek (mondjuk, fogadjuk el!) akkor egyszerűen nincs szükség magyarázatra. Isten nem köteles megindokolni a döntéseit, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy ő Isten! Aztán meg az, hogy az emberek ezt hogy tálalják, az már majdnem mindegy, ha a lényeg csorbítatlan marad...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174013 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: De...
Én is kíváncsi lennék, hogy miért kedves istennek ez?

Persze, ha jobban belegondolok, a Buddhizmus célja is az, hogy az ember elérje a vágy nélküli létet amikor már nem kell újjászületnie.


A kereszténységben a vágyat nem megszüntetni kell, csak ellenálni neki, ez a nagy teljesítmény ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #174010 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Vallás
Mégiscsak le lett harapva a fejem...

Tehát:
Felagund: azért ezeknek a dolgoknak, mindig van céljuk, és azután a tálalás milyensége dönti el, hogy érdemes-e betartani, vagy sem. Ha manapság is hasonlóan főben járó bűn lenne a sex, és nem utolsó sorban, hasonló retorziókkal járna, akkor valószínű, hogy kevesebb lenne a nemi betegség. Ám azt az ideológiát már nehezebben tudják elhitetni a mai világban.
De nagyon kérlek, ne bántódj meg, mert azt nagyon nem szeretném! Remélem nem lesz harag! Ez csak az én, szubjektív véleményem.

Alyr: azért van különbség az emberi és az állati együttlét között... És nem arra gondoltam, hogy mindig és mindenhol. Csupán arra, hogy maga a gyönyör kedvéért, annak átéléséért, a másik emberért. Hisz ez különböztet meg minket az állatoktól - ők csak a fajfenntartást látják benne. Ezt mért szeretné valaki v valami megtiltani, korlátozni és utána még azt is mondani rá, hogy ez jó volt. Akkor mért nem örülök neki?

én már látom, hogy meg leszek utálva....

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174007 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Ery írta:

Cicafül írta:
Le lehet lőni, meg moderálni, meg hasonlók - ha nem ide tartozik....de azért megkérdezem:
Mért kell elnyomni valamit? Valamit, ami természetes? Már egy ideje tudjuk, hogy az elfojtások soha nem vezetnek jóhoz - mért kell ezt még eröltetni is?

Bocsánat, valószínű, hogy ez inkább filozófiai, mint vallási kérdés...bár azért nem bánnám, ha választ kapnék rá.


Már Arisztotelész is megmondta, hogy a túlzásoktól tartózkodni kell.


Én meg nem azt mondtam, hogy mindenkinek tökéletesen önmegtartóztató életet kell élnie, mert akkor rövid úton kihalna az emberiség (by: Szent Ferenc, Napfivér, Holdnőver ;) ) csak annyit, hogyha valaki ezt betartja, az kedves Istennek!

[size=9:2m2f9iy7]Úgy érzem félreértés esete forog fent... :roll: [/size]


Lehet hogy félreértés esete forog fenn, és tényleg kihalna az emberiség...
De...
Én is kíváncsi lennék, hogy miért kedves istennek ez?

Persze, ha jobban belegondolok, a Buddhizmus célja is az, hogy az ember elérje a vágy nélküli létet amikor már nem kell újjászületnie.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174005 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Ery írta:

Cicafül írta:
Le lehet lőni, meg moderálni, meg hasonlók - ha nem ide tartozik....de azért megkérdezem:
Mért kell elnyomni valamit? Valamit, ami természetes? Már egy ideje tudjuk, hogy az elfojtások soha nem vezetnek jóhoz - mért kell ezt még eröltetni is?

Bocsánat, valószínű, hogy ez inkább filozófiai, mint vallási kérdés...bár azért nem bánnám, ha választ kapnék rá.


Már Arisztotelész is megmondta, hogy a túlzásoktól tartózkodni kell.


Én meg nem azt mondtam, hogy mindenkinek tökéletesen önmegtartóztató életet kell élnie, mert akkor rövid úton kihalna az emberiség (by: Szent Ferenc, Napfivér, Holdnőver ;) ) csak annyit, hogyha valaki ezt betartja, az kedves Istennek!

[size=9:2ieqo0vh]Úgy érzem félreértés esete forog fent... :roll: [/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174003 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vallás

Cicafül írta:
Le lehet lőni, meg moderálni, meg hasonlók - ha nem ide tartozik....de azért megkérdezem:
Mért kell elnyomni valamit? Valamit, ami természetes? Már egy ideje tudjuk, hogy az elfojtások soha nem vezetnek jóhoz - mért kell ezt még eröltetni is?

Bocsánat, valószínű, hogy ez inkább filozófiai, mint vallási kérdés...bár azért nem bánnám, ha választ kapnék rá.


Már Arisztotelész is megmondta, hogy a túlzásoktól tartózkodni kell.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #174002 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Cicafül írta:

Felagund írta: A nemi önmegtartóztatás amúgy is kedves Istennek, mert a legégetőbb vágyról lemondani nem kis tett...
...
Finwë: egyetlen határozott kérésem volna: NE gondold, hogy jobb törvényeket tudnál fölállítani, mint Isten!!! Egyszerűen nem vagytok egy súlycsoportban!


Le lehet lőni, meg moderálni, meg hasonlók - ha nem ide tartozik....de azért megkérdezem:
Mért kell elnyomni valamit? Valamit, ami természetes? Már egy ideje tudjuk, hogy az elfojtások soha nem vezetnek jóhoz - mért kell ezt még eröltetni is?

Bocsánat, valószínű, hogy ez inkább filozófiai, mint vallási kérdés...bár azért nem bánnám, ha választ kapnék rá.

Öhh...azért én még mindig úgy gondolom, hogy az isteni törvényeket emberek alkották embereknek....de ez az én véleményem.



Szerintem egyrészt azért, mert az ember így különbözteti meg magát az állatoktól... (mivelhogy a kezdetektől fogva valamely homályos okból különbnek tekinti magát)
Másrészt, mert ezt elfojtani nagy tett, és nagy tetteket végrehajtani jó dolog... :D

Nem mintha én egyetértenék vele, de ha valaki ezt tartja helyesnek, ám tegye. Csak ne feledje, hogy hosszútávú alkalmazása bizonyos nemkívánt mellékhatásokkal járhat... (ugyanúgy ahogy a túlzott kiélése is az elfojtott dolgoknak)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174001 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Cicafül írta: Öhh...azért én még mindig úgy gondolom, hogy az isteni törvényeket emberek alkották embereknek....de ez az én véleményem.


Nem egészen fér a fejembe, hogy egy ember miért alkotna ilyen (alaptermészetétől elütő) törvényt... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #173999 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vallás
Nekem is lenne egy hozzaszolasom.
Figyelem egy ideje a topicot - annak ellenere hogy nem irok bele - es ugy veszem eszre mintha jonehany hozzaszolasbol tulzott onbizalom aradna, hogy "en tudoma frnakot". Bar lehet hogy ez nem a legpontosabb megfogalmazas arra amit gondolok ez ugyben.

Nem mintha en jobb lennek, de kulonosen szembeotlo mikor nehany hozzaszolas megitel masokat hogy ki mire kepes mire nem. Attol fuggetlenul hogy igaz-e vagy nem.
Meg ennyire se iteljunk mar emberek!
Nekunk az a dolgunk hogy gyakoroljunk, legjobb lelkiismeretunk szerint, nem pedig az hogy azt figyeljuk hogy a masik mire kepes es mire nem. Es az sem a mi dolgunk hogy azon vitazzunk masokkal hogy ez vagy az a szent autentikusabb-e.
Az a dolgunk hogy azon "vallasi" utmutatasok szerint eljunk tiszta lekliismerettel, amit magunkenak elfogadunk, es ne akarjuk masoknak megmondani a frankot, hogy "na te ezt nem tudod, de en majd elmeselem neked te szegeny tudatlan".

Mindenki magaval foglalkozzon, azt hiszem mindenkinek van min dolgozni es ne okoskodjunk allandoan. Az semmi jora nem vezet. Igenis mindenki gyarlo, de azert adjuk meg a lehetoseget hogy vannak kozulunk akik elorebb jarnak az utakon es vannak akik hatrebb. Aki meg elorebb jar az nem erzi szukseget hogy masoknak bizonygassa az igazat. Lenyeg a lenyeg: hogy mindketto az uton jar, es csak ez szamit.
Na.

Szolottam. :twisted:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #173997 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: A nemi önmegtartóztatás amúgy is kedves Istennek, mert a legégetőbb vágyról lemondani nem kis tett...
...
Finwë: egyetlen határozott kérésem volna: NE gondold, hogy jobb törvényeket tudnál fölállítani, mint Isten!!! Egyszerűen nem vagytok egy súlycsoportban!


Le lehet lőni, meg moderálni, meg hasonlók - ha nem ide tartozik....de azért megkérdezem:
Mért kell elnyomni valamit? Valamit, ami természetes? Már egy ideje tudjuk, hogy az elfojtások soha nem vezetnek jóhoz - mért kell ezt még eröltetni is?

Bocsánat, valószínű, hogy ez inkább filozófiai, mint vallási kérdés...bár azért nem bánnám, ha választ kapnék rá.

...

Öhh...azért én még mindig úgy gondolom, hogy az isteni törvényeket emberek alkották embereknek....de ez az én véleményem.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #173973 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Finwe írta:

A nemi önmegtartóztatás amúgy is kedves Istennek, mert a legégetőbb vágyról lemondani nem kis tett...


Nos nekem meg az a kedves, hogy ha az emberek szabadon utat engednek építő vágyaiknak és mindenben, még a szexben is képesek szeretettel viszonyulni a másikhoz. Hát ha ez nem kedves Istennek, akkor talán jobb lenne, ha mondjuk a helyébe lépnék, gondolkodtam már ezen. Végülis Zeusznak bejött :cross:


Finwë: egyetlen határozott kérésem volna: NE gondold, hogy jobb törvényeket tudnál fölállítani, mint Isten!!! Egyszerűen nem vagytok egy súlycsoportban!

Az egyház álláspontja egyébként ezzel kapcsolatban az, hogy a szex maga nem bűnös dolog (na persze ott a Ne Paráználkodj!) de Isten tudja, hogy az erről való lemondás (ember mivoltunk miatt) nem könnyű dolog, ezért ha valakinek sikerül, az különösen kedves Neki. Ez Neked nem menne. Jó, nincs semmi baj, semmivel sem leszel ettől kevesebb ember...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #173968 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Vallás

A nemi önmegtartóztatás amúgy is kedves Istennek, mert a legégetőbb vágyról lemondani nem kis tett...


Nos nekem meg az a kedves, hogy ha az emberek szabadon utat engednek építő vágyaiknak és mindenben, még a szexben is képesek szeretettel viszonyulni a másikhoz. Hát ha ez nem kedves Istennek, akkor talán jobb lenne, ha mondjuk a helyébe lépnék, gondolkodtam már ezen. Végülis Zeusznak bejött :cross:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #173932 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta: A nemi önmegtartóztatás amúgy is kedves Istennek, mert a legégetőbb vágyról lemondani nem kis tett...

De szépen fogalmaztad meg, Felagund! :oops:

Amúgy én vhol azt olvastam, hogy a legtöbb ember alkotótevékenysége kamaszéveiben lángol fel leginkább, ilyenkor még azok is írnak 1-2 verset, novellát, stb., akik se azelőtt se azután az életben nem csinálnak ilyet.
Egyszerűen azért, mert a tetőző nemi ösztönöket így vezetik le, ki tudatosan, de legtöbben (főleg a hívő fiatalok) inkább tudattalanul.

Személyes tapasztalat alapján, EBBEN TÉNYLEG VAN VALAMI!!

Szerintetek?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.968 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére