Vallás

Több
20 éve 9 hónapja #157847 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Pedig már ahhoz is két dolog kell, hogy egyenlőségjelet tehessünk közéjük... Akkor meg mi ebben az egyszerű? :D
(Megjegyzés: talán épp e harmadik, azaz a "=" a Szentlélek... :roll: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157844 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás

Angwen írta: Én úgy értettem, hogy Jézus isteni és emberi mivolta nem választható el ilyen élesen: ő egyszerre mindkettő. Ha nem lett volna Isten, nem lehetett volna tökéletes, nem támadhatott volna föl, és nem valósíthatta volna meg a megváltást, ha viszont nem lett volna ember, akkor nem érezhette volna át az emberi szenvedést, nem halhatott volna meg, nem lett volna hiteles (vagyis bárki mondhatná, hogy neki könnyű, de én, szegény ember mit tegyek?), tehát megintcsak nem valósulhatott volna meg a megváltás. De azért, ahogy adangeleb is írta, nem volt skizofrén: nem vált külön szvsz az isteni és emberi énje.


Pedig annyira egyszerű: isten=minden.

s éppen az egyszerűsége miatt vélik sokan hihetetlennek :-)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157755 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vallás
Én úgy értettem, hogy Jézus isteni és emberi mivolta nem választható el ilyen élesen: ő egyszerre mindkettő. Ha nem lett volna Isten, nem lehetett volna tökéletes, nem támadhatott volna föl, és nem valósíthatta volna meg a megváltást, ha viszont nem lett volna ember, akkor nem érezhette volna át az emberi szenvedést, nem halhatott volna meg, nem lett volna hiteles (vagyis bárki mondhatná, hogy neki könnyű, de én, szegény ember mit tegyek?), tehát megintcsak nem valósulhatott volna meg a megváltás. De azért, ahogy adangeleb is írta, nem volt skizofrén: nem vált külön szvsz az isteni és emberi énje.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157740 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

Szméagol írta: Sziasztok!

Rendben, ez így jól is van.
De én ebben a mondatban kételyt és csalódottságot érzek. Mintha már többé Jézus sem tudna úgy hinni Istenben, mint addig. Mintha úgy érezné, hogy Isten becsapta őt. Jézus tudta, hogy mi a feladata, de mivel valamilyen szinten ő is ember volt nem tudta pontosan mi vár rá. És úgy érezte Isten megcsalta...
Szóljatok csak ellenem nyugodtan, csak nagyon megindított ez a jelenet.


Egy dolog kimaradt Jézust nem lehet kategórikusan különválaztani az Atyától, amikor Ő itt járt az emberek között akkor tényleg két természet volt benne az emberi és az isteni aminek funkciója is volt, ez nem azért volt így mert valamiféle skizofréniás betegségben szenvedett, hanem azért hogy megváltsa az emberiséget Ő magának is Istennek kellet lennie annak az Egy Istennek akiről az Ó-szövetség is beszél, másfelől, pedig, hogy megmutasa maga az Isten az Ő hatalmas áldozatát amit tesz érettünk, ezért embernek is kellet lennie egy személyben (mindenben hasonlatos volt az emberekhez, kivéve a bűnt), máskülönben ez az áldozat nem vált volna hangsúlyossá és mindazt amit ránk hagyott, tanításait nem értettük volna meg (magyarán ma nem létezne a kereszténység). Amikor pedig megfeszítették akkor jött el az ideje, annak hogy megszabaduljon az Ő emberi természetétől. ugyanis már nem volt rá szüksége, egész idáig igen, de már mint ember nem szálhatott poklokra és nem támathatott fel, mindezt mint ember nem tudta volna megtenni. Mikor pedig feltámadt, akkor már mint megdicsőült Krisztus az Isten Fia támadt fel-igaz, mint ember is fel kellet támadnia. Szerintem ezért kiált így fel a kereszten, hogy "én Istenem, én Istenem miért hagytál el engem," ott nem az Isten van kétségbe esve, hanem az ember és szó nincs arról, hogy ő akkor nem tudna ott hinni hiszen maga az Isten is ott szenved az emberrel együtt, ha úgy vesszük. És miért lenne csalódott? Ő már eleitől fogva tudta azt, hogy mit kell tennie, az egész földi müködése alatt e felé a cél felé haladt nagyon tudatosan, sőt ha tovább olvassuk az igét, akkor azt is mondja rögtön ezután, hogy "bevégeztetett" és ha az egész perikópát nézzük akkor ez is a hangsúlyos, hogy bevégeztetett a megváltás.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #157287 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Vallás

Szméagol írta: Sziasztok!

Rendben, ez így jól is van.
De én ebben a mondatban kételyt és csalódottságot érzek. Mintha már többé Jézus sem tudna úgy hinni Istenben, mint addig. Mintha úgy érezné, hogy Isten becsapta őt. Jézus tudta, hogy mi a feladata, de mivel valamilyen szinten ő is ember volt nem tudta pontosan mi vár rá. És úgy érezte Isten megcsalta...
Szóljatok csak ellenem nyugodtan, csak nagyon megindított ez a jelenet.


Nem tudom, számomra épp ettől a mondattól lesz Jézus szenvedése hiteles, emberi. Mert emberként éppúgy át kell élnie a kétségbeesés pillanatát, ahogy mindenkinek. Hiszen erről szól az is, mikor előző este, virrasztás közben az Olajfák Hegyén imádkozik: hogy szembesülve a feladattal meg kell értenie annak az iszonyatosan nehéz voltát. Szerintem pont ez benne a lényeg: épp úgy fél és kétségbeesik, mint bármelyikünk tenné--és ennek ellenére megteszi, amit kell.
Talán kicsit zavarosan fogalmaztam, de azért remélem, érthető.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156371 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Azt, hogy Jézus nem valami "istenember"-lény, a kettőnek a keveréke, nem is fél-isten és fél-ember, hanem tökéletes Isten és tökéletes ember egy személyben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156287 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta: Jézus teljes ember és teljes Isten is volt egy személyben, ez a kettős természete nem mosódik össze, de elválaszthatatlan egymástól. Ez sok mindent megmagyaráz... :wink:


Mit értesz összemosódáson?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156276 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Jézus teljes ember és teljes Isten is volt egy személyben, ez a kettős természete nem mosódik össze, de elválaszthatatlan egymástól. Ez sok mindent megmagyaráz... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156218 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás

Szméagol írta: Sziasztok!

Rendben, ez így jól is van.
De én ebben a mondatban kételyt és csalódottságot érzek. Mintha már többé Jézus sem tudna úgy hinni Istenben, mint addig. Mintha úgy érezné, hogy Isten becsapta őt. Jézus tudta, hogy mi a feladata, de mivel valamilyen szinten ő is ember volt nem tudta pontosan mi vár rá. És úgy érezte Isten megcsalta...
Szóljatok csak ellenem nyugodtan, csak nagyon megindított ez a jelenet.


itt az enyém:

Sokan azt mondják, hogy Jézus nem volt ember, hanem isten fia. Ő maga cáfolta ezen állítást, hiszen úgy nyilatkozott, hogy mindenki isten fia és lánya, következésképpen minden istenférfi és istennő ember egyaránt. Erre tökéletes bizonyíték az utolsó mondata: " Miért hagytál el engem?" A reménytelenség, azaz a hitehagyottság ölt ekkor testet. Pedig isten nem hagyta el. Nem fordított hátat neki, mégis úgy érezte, cserben hagyta. S ez így van jól. Mert emberek vagyunk, ahogyan ő is az volt...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #156096 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Vallás
Sziasztok!

Rendben, ez így jól is van.
De én ebben a mondatban kételyt és csalódottságot érzek. Mintha már többé Jézus sem tudna úgy hinni Istenben, mint addig. Mintha úgy érezné, hogy Isten becsapta őt. Jézus tudta, hogy mi a feladata, de mivel valamilyen szinten ő is ember volt nem tudta pontosan mi vár rá. És úgy érezte Isten megcsalta...
Szóljatok csak ellenem nyugodtan, csak nagyon megindított ez a jelenet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155997 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Valahogy ez lesz az és ezért a kereszténység jelképe a kereszt
Jézus a keresztfán megváltotta a világot

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155838 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Mert ott a kereszten az Atya tényleg teljesen magára hagyta, hogy átélje az elkárhozást. Ez azért kellett, mert mások helyett szenvedte el a büntetést. Utána persze megdicsőült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155794 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Vallás
Sziasztok!

Hosszú idő után újra itt vagyok teljes ateista valómban. :D :?

Szóval lenne hozzátok egy kérdésem, illyetve kérésem, ahogy tetszik: Mikor Jézus utolsó napját, utolsó óráit tölti a kereszten felkiállt:"Istenem, miért hagytál el engem?". Szóval ez a mondat sok fejtörést okozott nekem eddig. De minden elméletem megdől valamilyen szempontból. :roll: Egyszóval: Nem tudom miért mondott ilyet. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155542 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vallás

Aeglos írta:

Galadh írta: Ha nem mondod Estel... ;)
Látta, hogy Isten elfogadja Ábel véráldozatét. Szvsz ezért csinálja.


Káin féltékenységből ölt, nem Isten iránti szeretetből...

Ok, befogtam... ;)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155436 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Vallás

Galadh írta: Ha nem mondod Estel... ;)
Látta, hogy Isten elfogadja Ábel véráldozatét. Szvsz ezért csinálja.


Káin féltékenységből ölt, nem Isten iránti szeretetből...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155407 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Galadh írta:

Felagund írta:

Galadh írta: Szvsz nem elítélendő az, amit Káin tett: azt áldozta fel Istennek, amit a legértékesebbnek tartott. A testvére vérét... na de ez már vámpír-dolog 8)


Nos, Káin nem kifejezetten feláldozta Ábelt Istennek... :roll:
Vagy ha az előre megfontolt szándékú gyilkosság neked áldozat... :roll:


Mért, talán Ábel nem előre megfontoltan ölte meg azt az állatot?


Állat és Ábel azért nem egészen ugyanaz...

Amúgy meg Káin nem kevésbé "véres" terményáldozatokat mutatott be az előtt. Szegény gyümölcsöket nem sajnáljuk???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155399 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Vallás
Nem olvastátok véletlenül Kosztolányinak a Káin c. novelláját? Nagyon jó írás szerintem, és pont idevág. Dióhéjban annyiról van benne szó, hogy az író Káin szemszögéből mutatja be az egész esetet. Nincs benne semmiféle "azt áldozta fel, ami a legkevesebb volt neki", nem, egyszerűen, világosan kimondja, hogy dühből tette. És emellett is végig úgy érezzük, hogy neki van igaza, Ábel a negatív és ő a pozitív szereplő... Szép novella, ha ennyire benne vagytok ebben a témában, érdemes elolvasni!

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155379 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Mások véleményét tiszteletben kell/illik tartani... :roll: Mindenesetre szvsz nincs igazad. :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155378 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vallás
Ha nem mondod Estel... ;)
Látta, hogy Isten elfogadja Ábel véráldozatét. Szvsz ezért csinálja.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155373 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Nos, rendben is volna a dolog, csakhogy Káin elsőre nem Ábelt szánta áldozatul... :roll: (motivációs problémák...) ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155371 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vallás

Felagund írta:

Galadh írta: Szvsz nem elítélendő az, amit Káin tett: azt áldozta fel Istennek, amit a legértékesebbnek tartott. A testvére vérét... na de ez már vámpír-dolog 8)


Nos, Káin nem kifejezetten feláldozta Ábelt Istennek... :roll:
Vagy ha az előre megfontolt szándékú gyilkosság neked áldozat... :roll:


Mért, talán Ábel nem előre megfontoltan ölte meg azt az állatot?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155358 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Galadh írta: Szvsz nem elítélendő az, amit Káin tett: azt áldozta fel Istennek, amit a legértékesebbnek tartott. A testvére vérét... na de ez már vámpír-dolog 8)


Nos, Káin nem kifejezetten feláldozta Ábelt Istennek... :roll:
Vagy ha az előre megfontolt szándékú gyilkosság neked áldozat... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155225 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vallás
Pont ez a lényeg... Isten áldozatot kért tőlük, a legnagyobbat, amit adhattak...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155206 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
És Ábrahám? Ő talán rendelkezhetett a fia életével?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155169 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta:

Galadh írta: Szvsz nem elítélendő az, amit Káin tett: azt áldozta fel Istennek, amit a legértékesebbnek tartott. A testvére vérét...


S amivel ő nem rendelkezhetett volna...


Ezt hogy érted? Csak azt tette, amit Ábel: ölt.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155154 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás

Galadh írta: Szvsz nem elítélendő az, amit Káin tett: azt áldozta fel Istennek, amit a legértékesebbnek tartott. A testvére vérét...


S amivel ő nem rendelkezhetett volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155118 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vallás
Szvsz nem elítélendő az, amit Káin tett: azt áldozta fel Istennek, amit a legértékesebbnek tartott. A testvére vérét... na de ez már vámpír-dolog 8)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #155062 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Vallás
Igen, ez így van: minél több igeig élt az illető, annél közelebb volt Istenhez. Szép metafóra, nem egyéb.
Káin pedig, jeggyel a homlokán, azért elég közvetlen kapcsolatban lehetett Istenével, azt hiszem. Nem szabad őt csak úgy leírni, gondolkodjatok el rajta egyszer, mennyire bonyolult és összetett az ő esete... (Aki ismeri a példabeszédeket: idézzétek fel az idősebb testvér értetlenségét, mikor a tékozlónak fiúnak megbocsátott az atya, és mikor Káin meglátja, hogy fivére áldozatát elfogadja Isten. Egy pillanatra ugyanazt érzik: mérhetetlen elkeseredést)

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #154685 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
hmm Nam! Káin is elég sokat élt!!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 9 hónapja #154623 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
Namarië:
Ez az elmélet ugye csak a pátriárkákra igaz? (Józsue, ha jól csalódom már csak 110 évet élt, bár lehet, hogy tévedek)

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.913 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére