Vallás

Több
20 éve 10 hónapja #147085 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Toma gazda írta:

Darkman írta:

Toma gazda írta: Szmé:te vagy az első aki így hiszi hogy ki lehet Isten.
de biztos nem Mózes alkotta a törvényeket az 100
akkor miért volt fent olyan sokat 2 nap alatt meg lehetett volna faragni azt a 2 kőtáblát. ráadásul 2 en voltak fent a hegyen.
de jó az elmélet terjeszthetnéd az új vallásnézetként!


Honnan tudod te ezt ilyen pontosan? Hogy sokat volt fent. Hogy ketten voltak. Hogy egyáltalán létezett? A Biblia igen. 2000 éves...ki tudja már, mi történt akkor, ezért nem mérvadó a Biblia!

üdv


Dark:egyáltalán nem biztos hogy létezett Mózes,de a Biblia ezt írja. apáról fiúra szállt a történet és megíródott.
Ennyi erővel azt is meglehetne cáfolni hogy István király nem is létezett
István, Koppány kitalált alakok az sem biztos hogy napóleon létezett
sőt még az 1. világháborút is megcáfolhtnánk azzal hogy az egész egy nagy kitaláció!
a 2. vh val viszont ezt nem játszahtjuk el.
Én hitelesnek érzem a Biblia jó részét
pl:Jerikó romjai, özönvíz(gal fórumán bővebben kereszténység topic)stb.
ilyen alapon nem bizos semmi.
én úgy tanultam hogy 2 en mentek fel és sokáig voltak fent.


Ha az I. VH-t cáfolod akkor a másodikat is cáfolhatod.
Minél újabb egy dolog, annál több forrás szól róla, annál nehezebb cáfolni, de persze lehet hogy nem létezett, lehet hogy egy álomvilágban élünk, lehet hogy egy futó gondolat vagyunk valakinek az agyában... ki tudhatja?
Mózes és Platón között van egy különbség: Platón azt írta le amit gondolt, és a saját nevével fémjelzi. Mózes azt írta amit állítólag Isten sugallt neki, és Isten nevében terjesztette.
Ezenkívül Mózes több mint 5000 léve élt (a zsidó időszámítást az Egyiptomból való kivonulástól számítják, és azt mint tudjuk Mózues hajtotta végre. )
A szájról-szájra való hagyományozásnak az az egyetlen hibája hogy sokat változtat a dolgokon. (gondoljunk csak a trójai háborúra...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147082 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás

Darkman írta:

Toma gazda írta: Szmé:te vagy az első aki így hiszi hogy ki lehet Isten.
de biztos nem Mózes alkotta a törvényeket az 100
akkor miért volt fent olyan sokat 2 nap alatt meg lehetett volna faragni azt a 2 kőtáblát. ráadásul 2 en voltak fent a hegyen.
de jó az elmélet terjeszthetnéd az új vallásnézetként!


Honnan tudod te ezt ilyen pontosan? Hogy sokat volt fent. Hogy ketten voltak. Hogy egyáltalán létezett? A Biblia igen. 2000 éves...ki tudja már, mi történt akkor, ezért nem mérvadó a Biblia!

üdv


Dark:egyáltalán nem biztos hogy létezett Mózes,de a Biblia ezt írja. apáról fiúra szállt a történet és megíródott.
Ennyi erővel azt is meglehetne cáfolni hogy István király nem is létezett
István, Koppány kitalált alakok az sem biztos hogy napóleon létezett
sőt még az 1. világháborút is megcáfolhtnánk azzal hogy az egész egy nagy kitaláció!
a 2. vh val viszont ezt nem játszahtjuk el.
Én hitelesnek érzem a Biblia jó részét
pl:Jerikó romjai, özönvíz(gal fórumán bővebben kereszténység topic)stb.
ilyen alapon nem bizos semmi.
én úgy tanultam hogy 2 en mentek fel és sokáig voltak fent.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147050 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás
Romlott? 8O
Jó hogy nem "lejárt szavatosságú"... :roll:
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147049 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Vallás
Mi úgy tanuljuk az iskolába, hogy az Isten+Ember: teremtő, és teremtett kapcsolatban állt.
Emberek romlott angyalok :roll: Van benne valami :twisted: :wink:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147021 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Vallás
Nekem a Bibliában a második teremtéstörténet annyira tetszik!!!
Annyira emberi! De szerintem jó, hogy a kígyó megkóstoltatta
velünk az almát! :wink: Milyen unalmas lenne állandóan jól élni..
Aztán meg az, amikor jön Isten, és megkérdi, hogy miért ettek
a fáról, mindegyik a másikra mutogat: Ő volt! :D
Annyira jó!!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147016 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás

Penngaladiel írta: Hogy mi mérvadó és mi nem, az nem csak a koron múlik... Platón műveit is elfogadjuk, pedig kevesebb kézirat maradt fenn belőle, mint a Biblia könyveiből ;)


Platón műveit van, aki elfogadja, és van, aki nem. Mert az sem készpénz. Semmi sem készpénz, amit máshonnan és másvalakitől szerez az ember. Egy biztos pont van: Te magad. Rajtad kívül minden csak másodlagos...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146998 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás

Darkman írta: Honnan tudod te ezt ilyen pontosan? Hogy sokat volt fent. Hogy ketten voltak. Hogy egyáltalán létezett? A Biblia igen. 2000 éves...ki tudja már, mi történt akkor, ezért nem mérvadó a Biblia!

Hogy mi mérvadó és mi nem, az nem csak a koron múlik... Platón műveit is elfogadjuk, pedig kevesebb kézirat maradt fenn belőle, mint a Biblia könyveiből ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146981 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás

Toma gazda írta: Szmé:te vagy az első aki így hiszi hogy ki lehet Isten.
de biztos nem Mózes alkotta a törvényeket az 100
akkor miért volt fent olyan sokat 2 nap alatt meg lehetett volna faragni azt a 2 kőtáblát. ráadásul 2 en voltak fent a hegyen.
de jó az elmélet terjeszthetnéd az új vallásnézetként!


Honnan tudod te ezt ilyen pontosan? Hogy sokat volt fent. Hogy ketten voltak. Hogy egyáltalán létezett? A Biblia igen. 2000 éves...ki tudja már, mi történt akkor, ezért nem mérvadó a Biblia!

üdv

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146973 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Szmé:te vagy az első aki így hiszi hogy ki lehet Isten.
de biztos nem Mózes alkotta a törvényeket az 100
akkor miért volt fent olyan sokat 2 nap alatt meg lehetett volna faragni azt a 2 kőtáblát. ráadásul 2 en voltak fent a hegyen.
de jó az elmélet terjeszthetnéd az új vallásnézetként!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146939 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Vallás
Sziasztok!

Az öngyilkossággal kapcsolatban: Én magamnak vagyok az Istenben, nem hiszek benne, hogy "egy bácsi egy aranyosan fénylő felhőnüldögél".( :lol: ) Már többször is kifejtettem, hogy Isten csak az emberek másik énje, a Jó énje, melynek nincsenek rossz tulajdonságai. Ezért hiszek én inkább magamban. (Hit nem egyenlő bizalom!) Az Isten által felállított törvények... Piha! Azokat Mózes készítette. Ki volt Mózes, hogy így parancsoljon nekem? Jobb szeretek a saját fejem és törvényeim után menni. Nekem is vannak. Legalább olyan szigorúak, csak mások.

Ja, és az emberek igenis angyali lények. Mi ez a "csak ember"??? *undorodóarckifejezés*

Felagund: örülök, hogy így gondolkodsz. :wink: *fanyarmosoly*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146823 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás
A Követelmény illúziója

Az ötödik...

"...a hiány gyorsan elvezette idáig az embereket. Ha mindenbol volna elég, akkor semmit nem kellene tenned azért, hoy bármihez is hozzájuss, amit akarsz vagy amire szükséged van. A ti hitetek szerint azonben semmibol sincs elegendo. Hogyan juthat elég?
Bizonyosan kell lennie valaminek, amit meg kell tennetek, hogy hozzájussatok mindahhoz, amibol nincsen elegendo. Ez a Követelmény..."

"...fajotok azon kijelentése, miszerint létezik Követelmény, amelynek meg kell felelni bárminek a megszerzéséhez, amibol nincsen elegendo - ideértve Isten szeretetét is - az emberi nem történetének egyik legjelentosebb döntésének bizonyult. Szabályok és szabályozások, irányelvek és szabályzatok, emberi törvények és isteni törvények egész lajstromait eredményezte, amelyekhez - vélekedésetek szerint - igazítonotok kell az életeteket...."

"...egynéhány Követelmény ahhoz, hogy jó életetek legyen a Földön:
-Légy jó fiú vagy jó kislány.
-Ne feleselj.
-Tanulj jól és menj egyetemre.
-Diplomázz és keress jó állást.
-Ne keresd a bajt.
-Tegyél mindenkit boldoggá.
-A megfelelo Istenben higgy. Az ég szerelmére, a megfelelo istenben higgy! Esedezz isten bocsánatáért és irgalmáért, amiért tökéletlennek születtél, és kérd a segítségét, hogy megfelelj a követelményeknek, hogy megint szeressen.

Az emberek tobzódnak az efféle hiedelmekben. Az itt közöltek csak példák. Ki álította fel ezt a Követelményt?
Az állítjátok, hogy az Én.
Azt állítjátok, hogy Isten a szerzo. És mivel Istenbol nincs elegendő, igényt kell támasztanotok Rám, hogy igazoljátok, amiről győztesnek nyilvánítjátok magatokat a versengésetekben. Igényt formáltok Rám, azzal az Én nevemben minden másra is igényt formáltok, amire csak vágytok.
Így tesztek évszázadok óta. Lobogtatjátok a szent könyveiteket, a keresztjeiteket, és a zászlaitokat, hogy igazoljátok, joggal vesztek el bármit, amiből nincs elegendő, bármilyen szükséges eszközzel, akár gyilkossággal is..."

"...a teljesítmény válik az istenetekké. Valójában máris azzá vált. Ám ha tényleg a megfelelő dolgokat cselekszitek a boldogságotok érdekében, miért kell olyan boldogtalanul küszködve tennetek nindezt és olyan mérhetetlenül biztosan eltávolodni Istentől? És ami a legfontosabb:hogyan lehet meghatározni, hogy mindez érdemes? Milyen rendszer szerint döntetik el, hogy kielégíttetett-e a Követelmény?

Ezáltal a Követelmény illúziójának elve megingott. Az emberek azonban kitaláltak valamit, s megszületett az Ítélkezés illúziója."

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #146761 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás
Namarie:
Mi meg vagyunk váltva, de csak a szellemünk, lelkünk - a testünk még magában hordozza a bukott világ bűneit...

"A teremtett világ ugyanis sóvárogva várja az Isten fiainak megjelenését. Mert a teremtett világ hiábavalóság alá van vetve, nem önként, hanem annak akaratából, aki alávetette, azzal a reménységgel, hogy maga a teremtett világ is megszabadul a rothadandóság rabságából az Isten gyermekeinek dicsőséges szabadságára. Mert tudjuk, hogy az egész teremtett világ veletek együtt nyög és vajúdik mind mostanig. De nem csak a teremtett világ, hanem mi is, a Lélek zsengéjének birtokosai, mi magunk is sóhajtozunk magunkban és várjuk a fiúvá fogadtatást, testünk megváltását." -- Róma 8:19-23

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146759 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Meg volt ugye a szenvedés téma. Van egy film, jó régi, a KÉK MADÁR, abban van egy írtó aranyos rész, amikor a két főszereplő eljut arra a helyre, ahonnét a gyerekek jönnek. Ott találkoznak a jövendőbeli testvérükkel. Aki a következőt mondja
- már úgy kerestelek titeket!, Jövő májusban jövök, hozok két dolgot is, himlőt és tüdőbajt, aztán elmegyek.
- akkor minek jösz?
egy kicsit később egy virágba beszállnak a gyerekek és az időapóhoz odamegy egy gyerek:
- Én még nem mehetek elhagytam a ládámat.
- Milyen ládát?
- Hát amiben a bűneim vannak
-Akkor szaladj és hozd!


És sok sok ilyen van még benne. Mindezzel azt akartam mondani, hogy amit magunkra vállaltunk AZT tejelsítjük. Ergo ha magamra vállatam még "lélek" koromban, hogy én rákos leszek, és majd megölöm magamta, hogy könnyítsek magamon, akkor jogom van megölni magam. Nem?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146753 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
Ha keresztény szemmel nézzük igen csak a hited szerint kell élned és a menyországba jutsz!
Ha zsidó szemmel akkor várjuk a megváltót.
de ez a bukott angyalos dolog sztem nem!

pl:A Dúsgazdag és a szegény Lázár

olv el

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146746 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Pennie:

De ha Jézus Krisztus eljött, akkor mi elvileg meg vagyunk váltva. Ami persze nem jelenti azt, hogy innentől tehetünk bármit, vagy ülhetünk ölbetett kézzel, hanem nekünk is törekedni kell arra, hogy tökéletesedjünk..

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146656 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás

Rabyn írta: Anyuval beszélgettem a minap a témáról. Valahol olvasta, (meg én is)
hogy mi mind bukott angyalok vagyunk és ez a pokol, (a föld)
ti erről mit gondoltok?

Emberek vagyunk, nem angyalok ;) Az angyalok, bár szintén teremtett lények, szellemi lények, és halhatatlanok. Mi csak szimlán bukott emberek vagyunk, és egy bukott világban élünk, ami a megváltásra vár... A pokol olyan szenvedés, amit elképzelni sem tudunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146607 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Darkman írta: Gondoltatok-e már az Istennel való kapcsolatra úgy, mint egy barátság?

Mert akkor ugye alattvalók, meg bűn, meg ítéltetés ugye mehet a büdi kukába...


Tegnap voltam egy iszlámról tartott előadáson, és ott mondtak valamit amin meglepődtem: Istentől semmivel sem lehet kikényszeríteni hogy a mennyországba juss, azt csinálsz amit akarsz, és ő is azt csinál amit akar. Persze ha neki tetsző életet élsz akkor kedvelni fog, de ez nem biztosíték semmire... (ez az iszlám vallásgyakorlatban van így... de ők elvileg ugyanazt az Istent vallják mint a keresztények...)
elgondolkodtató...


És kétségtelenül logikus lenne...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146606 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Darkman írta: Gondoltatok-e már az Istennel való kapcsolatra úgy, mint egy barátság?

Mert akkor ugye alattvalók, meg bűn, meg ítéltetés ugye mehet a büdi kukába...


Tegnap voltam egy iszlámról tartott előadáson, és ott mondtak valamit amin meglepődtem: Istentől semmivel sem lehet kikényszeríteni hogy a mennyországba juss, azt csinálsz amit akarsz, és ő is azt csinál amit akar. Persze ha neki tetsző életet élsz akkor kedvelni fog, de ez nem biztosíték semmire... (ez az iszlám vallásgyakorlatban van így... de ők elvileg ugyanazt az Istent vallják mint a keresztények...)
elgondolkodtató...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146598 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Anyuval beszélgettem a minap a témáról. Valahol olvasta, (meg én is)
hogy mi mind bukott angyalok vagyunk és ez a pokol, (a föld)
ti erről mit gondoltok?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146525 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás
Gondoltatok-e már az Istennel való kapcsolatra úgy, mint egy barátság?

Mert akkor ugye alattvalók, meg bűn, meg ítéltetés ugye mehet a büdi kukába...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146479 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Háát.. azért az kérdés, hogy miért i vagyunk mi halandóak. Ha enni kellet volna ahhoz, hogy halhatatlanok legyünk, akkor az Édenben vajon eleve halandó volt az ember?

Viszont ha azt nézzük, hogy az Isten elleni lázadás (bűn) zsoldja a halál, akkor a halált az ember kereste magának.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146471 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Rabyn írta: én senkinek nemtom leirni a nevét-))))

Felagund: én azt nem értem akkor, hogyha kiadott egy olyan törvényt, hogy NE ÖLJ, akkor ő mért teheti meg?


1 Az a törvény az EMBEREKRE vonatkozik
2 Isten nem öl meg senkit (miatta vagyunk halandóak, de nyilván oka van rá)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146469 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
én senkinek nemtom leirni a nevét-))))

Felagund: én azt nem értem akkor, hogyha kiadott egy olyan törvényt, hogy NE ÖLJ, akkor ő mért teheti meg?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146413 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Rabyn írta: Felagudnk

Senki se tudja rendesen leírni a nevemet??? Pedig nem olyan nehéz... :shake:

Rabyn írta: képzeld magad a következő helyzetbe: 60akárhány éves vagy, és mondjuk rákos. Olyan rákban szenvedsz ami nem gyógyítható, és ha felfedeznék a gyógyszert rajtad már akkor sem segítene. Iszonyú fájdalmaid vannak, bár még nem vagy kórházban. A családodnak már csak teher vagy, hiszen egyedül nem mehetsz el otthonról, mindenki arcán csak az irántad érzett fájdalmat látod.. Te nem vetnél véget az életednek? Mert én igen. Ha biztosan tudnám, hogy már kevés van hátra és azt is szenvedéssel fogom eltöteni akkor véget vetnék az életemnek.

Sose mondj ilyet, úgysem tudod, hogy mit csinálnál ilyen helyzetben, én sem tudom. De feltehtően (

Rabyn írta: pár évvel ezelőtt volt bácsika akit télen valamelyik híd alatt halásztak ki a Dunából. Nem tudták megállapítani kicsoda lehetett, az állam eltemette. Később kiderült, hogy egy nagyon szegény családban volt nagypapa, és már nem voplt neki sok hátra de a temetés költségét nem tudták volna fizetni,ezért a bácsika fogta magát minden irata nélkül s beleugrott a jeges Dunába. A család persze kereste.. Szerintem ez jó megoldás volt. Kegyetelen de jó megoldás! Mert így segített magán, s a családján is.

Ez a társadalom kritikája, nem a családé. Szomorú, hogy ilyenek történnek, de még fognak is történni... (Már Jézus is megmondta: "Szegények mindig lesznek veletek...")

Rabyn írta: Mert szerintem még Istennek sincsen joga arra, hogy másokat szenvedni hagyjon!! Mert akkor az egy kegyetlen Isten aki nem érdemli meg, azt, hogy tiszteljék és szeressék az emberek, hiszen a kegyetlenséget mi magunk is elítéljük!

Isten MINDENT (=BÁRMIT!) megtehet velünk, mi az ő teremtményei (értsd akár: alattvalói) vagyunk, szvsz örüljünk, hogy legalább annyira jóakaratú, amennyire (természetesen a jósága végtelen, mert akkor már rég nem lenne emberiség...[bárki más az Ő helyében már rég véget vetett volna az ember világának. De Ő nem, mert végtelenül jó, és türelmes)

Rabyn írta: Az ember tökéletessége: Egy emberre akkor mondják, hogy tökéletes ha mindenki elvárásának megfelel! ez pedig lehetelen. Mert ami mondjuk nekem normális: (egy ember művelt, okos, toleráns stb) az másnak abnormális! Az osztályomban furcsa az ha valaki OLVAS ha valakinek a baráti körében nincsenek tizenéves terhes lányok. Nekem ezek a dolgok az abnorálmisak, ha valaki részegre issza magát minden hétvégén. stb sb.. TEhát olyan ember nincse és soha nem is fog létezni aki tökéletes lesz! Még Isten szemében sem.

Hidd el, vannak olyan értékek, amelyek általánosan elfogadottak, legfeljebb bizonyos csoportok (főleg akiket előbb említettél) nem fogadnak el, de ettől még az általános érvényű lesz. Egy példa: ha a "menők" az oszályodban azt kezdenék hírdetni, hogy 2×2 az 5, Te is elkezdenéd ezt megkérdőjelezni?

Remélem ennyi kezdetnek elég ;)

Navaer!
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146398 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Felagudnk képzeld magad a következő helyzetbe: 60akárhány éves vagy, és mondjuk rákos. Olyan rákban szenvedsz ami nem gyógyítható, és ha felfedeznék a gyógyszert rajtad már akkor sem segítene. Iszonyú fájdalmaid vannak, bár még nem vagy kórházban. A családodnak már csak teher vagy, hiszen egyedül nem mehetsz el otthonról, mindenki arcán csak az irántad érzett fájdalmat látod.. Te nem vetnél véget az életednek? Mert én igen. Ha biztosan tudnám, hogy már kevés van hátra és azt is szenvedéssel fogom eltöteni akkor véget vetnék az életemnek. pár évvel ezelőtt volt bácsika akit télen valamelyik híd alatt halásztak ki a Dunából. Nem tudták megállapítani kicsoda lehetett, az állam eltemette. Később kiderült, hogy egy nagyon szegény családban volt nagypapa, és már nem voplt neki sok hátra de a temetés költségét nem tudták volna fizetni,ezért a bácsika fogta magát minden irata nélkül s beleugrott a jeges Dunába. A család persze kereste.. Szerintem ez jó megoldás volt. Kegyetelen de jó megoldás! Mert így segített magán, s a családján is.
Nem minden esetben fogadom el, ha valaki kinyiffantja magát, de vannak esetek amikor igen! Isten akármilyen fájdalmakat is szabott rá. Mert szerintem még Istennek sincsen joga arra, hogy másokat szenvedni hagyjon!! Mert akkor az egy kegyetlen Isten aki nem érdemli meg, azt, hogy tiszteljék és szeressék az emberek, hiszen a kegyetlenséget mi magunk is elítéljük! S mivel nem ítélhejtük meg kinek mennyire fájdalmas a HALÁL, kinek mennyire van szüksége rá, így azt sem ítélhejtük meg, ha valaki megöli magát. A nagyapámnak speciel ezért nem mondták meg, hogy meg fog halni. Mert akkor önmaga vetett volna véget az életének. De így szerencsétlenkém még húzta novembertől júliusig, és pokoli kínokat élt át! (tavaly temettük).

Az ember tökéletessége: Egy emberre akkor mondják, hogy tökéletes ha mindenki elvárásának megfelel! ez pedig lehetelen. Mert ami mondjuk nekem normális: (egy ember művelt, okos, toleráns stb) az másnak abnormális! Az osztályomban furcsa az ha valaki OLVAS ha valakinek a baráti körében nincsenek tizenéves terhes lányok. Nekem ezek a dolgok az abnorálmisak, ha valaki részegre issza magát minden hétvégén. stb sb.. TEhát olyan ember nincse és soha nem is fog létezni aki tökéletes lesz! Még Isten szemében sem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146381 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vallás

Rándzsa/Baradmorgűliel írta: Felagund: De ellehet dobni az életet a szemeteskukába :wink: Valamennyire igazad van, de vannak olyan emberkék, akik jobbnak nézik a világot, ha nem élnek benne(na,tessék :lol: elárultam magam)


Az egy dolog, hogy mi a TE véleményed. Az enyém a törvény nem ismerete nem felmentés a törvény alól...

És (hogy magamat idézzem): Élni jó, akármilyen sz*r is :D

Remélem ezzel egy időre visszahoztam az életkedvedet :D

Navaer!
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146306 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Darkman írta: Részletek Németh Sándor, a Hitgyülekezet vezető lelkészének irományaiból:

"...Mohamed próféta voltaképpen egy korabeli terrorista volt, aki örökké a hegyekben bujkált és karavánokat fosztott ki..."

"...a terrorizmus hozzátartozik az arab vérhez. Egy arab előszőr terrorista, és utána ember. Ez hozzátartozik a lényéhz..."

De talán ez a legmeglepőbb:

"...A mostani római katolicizmust, minden túlzás nélkül ki lehet mondani Mussolini alapította...és az Adolf Hitlerrel kötött egyezség erősítette meg..."


Mohamed mint terrorista???
Tanulmányaim szerint ő egy igen okos ember volt...
Majd holnap meghallgatom az iszlám vallástörténeti előadást és kiokosodom... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146305 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás
Részletek Németh Sándor, a Hitgyülekezet vezető lelkészének irományaiból:

"...Mohamed próféta voltaképpen egy korabeli terrorista volt, aki örökké a hegyekben bujkált és karavánokat fosztott ki..."

"...a terrorizmus hozzátartozik az arab vérhez. Egy arab előszőr terrorista, és utána ember. Ez hozzátartozik a lényéhz..."

De talán ez a legmeglepőbb:

"...A mostani római katolicizmust, minden túlzás nélkül ki lehet mondani Mussolini alapította...és az Adolf Hitlerrel kötött egyezség erősítette meg..."

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146304 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Vallás
A Hiány illúziója

Íme a negyedik: létezik Hiány.

"...illúzió, mert ha csupán Egy dolog van, és ez az Egy Mindaz, Ami Van, nem lehet semmiféle hiány, mert az az Egy a minden..."

"...az emberek tehát meghasonlottak, és eredeti létükhöz képest egymástól elszigetelet szigetecskéknek képzelik magukat. Amikor csak Egy volt, és tudtátok, hogy ti vagytok az az Egy, soha nem merült fel a kérdés, hogy van-e elegendő. Hiszen mindig pontosan elegendő volt nektek és belőletek. De amikor úgy határoztatok, hogy Egynél több van, akkor ( és csak akkor ) úgy tűnhetett, hogy nincs elegendő másból. Az Egynek ezt az elkülönülését nevezitek a paradicsomból való kiűzetésnek. Mert mi is történt? Egyszercsak megjelenik a halál, ahol egykor örök élet volt. Egyszer csak nincs elegendő ott, ahol egykor kimeríthetetlen volt a bőség.
Megteremtettetek egy olyan rémálmot, ahol minden, ami az életeteket támogatja, olyannak látszik, mintha korlátozná. A fa, amely az útépítők "útjába" nő. A rét, amely növényeivel allergiát okoz. Megkísérlitek hát leigázni, ami a támogatásotokra létezik..."

"...ez lett az ember alapvető ösztöne, a Túlélési Ösztön: hogy nincs elegendő. Ennek folytán azt hiszitek, hogy nem biztos az életben maradásotok. Azt képzelitek, hogy versenyben álltok az Élettel és minden, élettel kapcsolatos dologgal. Az énetekkel, a természettel. A Hiányba vetett hit elvezet ahhoz, hogy nincsen elegendő Isten ( napjainkban csak úgy burjánzanak a különböző vallások ).
Mivel mindezek korlátozottan állnak a rendelkezésetre, szükségszerűen versengeni kell értük. És e hit miatt elpusztítjátok a bolygótokat és magatokat..."

"...persze eszetek ágában sincs elismerni, hogy ilyesmiket tesztek, mert ennek elismerése alázatot és a hibák felvállalását jelentené. Az alázat azonban hiányzik a teológiátokból. Különösen a teológiátok erőszakosak, önteltek és alaptalanul kinyilatkoztató jellegűek. Mindenre van válaszuk - és módfelett ingerültek lesznek, ha újabb kérdések merülnek fel..."

"...valami azonban hibádzik ezekkel a hitekkel. Az az elképzelés, hogy nincs elegendő - isten, élet, pénz, idő - az egyszerű versenynél brutálisabb jelenségekhez vezetett: elnyomáshoz és összeroppanáshoz. A vallások elfojtják az őszínte érdeklődést, a kormányzatok elnyomják az eltérő véleményeket, és mindennek eredményekét embermilliók élnek gazdasági és lelki válságban.
Ha azt gondolnátok, hogy van elég, felhagynátok az önpusztítással. De hát nincs elegendő. De ha ez igaz, hogyan juthat mégis elegendőhöz az ember? Hogyan lehet ölés és viszály nélkül biztosítani az életben maradást?

Ezáltal a Hiány illúziójának elve megingott. Az emberek azonban kitaláltak valamit, s megszületett a Követelmény illúziója."

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146290 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Vallás
Felagund: De ellehet dobni az életet a szemeteskukába :wink: Valamennyire igazad van, de vannak olyan emberkék, akik jobbnak nézik a világot, ha nem élnek benne(na,tessék :lol: elárultam magam)

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.942 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére