Vallás

Több
20 éve 11 hónapja #142480 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Vallás
Sziasztok!

Akik hisznek Istenben van kire számítaniuk és nincsenek teljesen magukra utalva. Hogy Isten létezik-e vagy sem? Én erre azt mondom igenis meg nem is. Akik hiszne benne azoknak létezik. És azoknak biztonságot ad még akkor is, ha csak egy puszta gondolat. Mindenkinek vannak gondolatai, amiből erőt meríthet és van, akinek ez a gondolat Isten. Én irigylem azokat, akik hisznek benne. Akiknek "bizonyította"(azokat főleg) és akiket így neveltek (azokat kevésbé). De sajnos nekem már számtalanszor tapasztalnom kellett, hogy vagy nincs Isten vagy rólam nem gondoskodik (na, hívők? Melyik? :?: ). Mindig saját magamra voltam hagyatkozva a nehéz helyzetekben és számtalanszor döntöttem rosszul. Volt, hogy jól, de azt is csak magamnak köszönhetem. Jó lenne azt hinni, hogy valaki vigyáz reám, de nem megy. Nincs miből merítenem a hitet.
Ha valaki eljut odáig, ahol én vagyok, annak nagyon nehéz Istenben hinnie.
Rabynnal egyetértek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142427 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Dínchamion írta:

akinorev írta: Láttátok már a Minden6ó-t? Az ilyen filmek a vallás megcsúfolói. :evil:


Miért is? :hein: A vígjátékok mindig eltúloznak/eltorzítanak valamit, nem tudom, miért éppen a vallást ne lehetne (elvégre - remélem :roll: - van annyira nyitott ez a világ, hogy ne a spanyol inkvizícióért kiáltsunk*, ha bárki kritikával meri illetni a hitünket)...?? Én mondjuk még nem láttam, de nagyon meg szeretném már nézni, a Dogma pedig úgy tökéletes, ahogy van: pontosan arról szól, amit én is kifogásolok néhány emberben -- azt a fanatikus, vak védelmezését évszázados, gyakran túlhaladott dogmáknak (és mellesleg halál poénos).

*: [size=9:1d214eow]erről egyébként beugrott a Monthy Python halhatatlan jelenete... "No one expects the Spanish Inquisition!" Fergeteges.[/size]

Tanulság: szvsz rugalmasan kell hozzáállni az ilyen kérdésekhez. Felháborodni egy tök ártatlan (és mellesleg többek egybehangzó véleménye szerint fergeteges) vígjátékon nem éppen "felvilágosult" magatartás. :wink:

Üdv:


Egyetértek.
És hozzátenném, csak azt lehet parodizálni ami önmagában erős és tiszteletreméltó. (csak jó filmből-könyvből készül jó paródia, a rosszakat előbb elfelejtik)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142382 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Dínchamion írta: *: [size=9:rceinqng]erről egyébként beugrott a Monthy Python halhatatlan jelenete... "No one expects the Spanish Inquisition!" Fergeteges.[/size]

Helyesbítés: Nobody expects the Spanish Inquisition! :mrgreen: Az egyik kedvenc jelenetem.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142376 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás

akinorev írta: Láttátok már a Minden6ó-t? Az ilyen filmek a vallás megcsúfolói. :evil:


Miért is? :hein: A vígjátékok mindig eltúloznak/eltorzítanak valamit, nem tudom, miért éppen a vallást ne lehetne (elvégre - remélem :roll: - van annyira nyitott ez a világ, hogy ne a spanyol inkvizícióért kiáltsunk*, ha bárki kritikával meri illetni a hitünket)...?? Én mondjuk még nem láttam, de nagyon meg szeretném már nézni, a Dogma pedig úgy tökéletes, ahogy van: pontosan arról szól, amit én is kifogásolok néhány emberben -- azt a fanatikus, vak védelmezését évszázados, gyakran túlhaladott dogmáknak (és mellesleg halál poénos).

*: [size=9:3vikcp60]erről egyébként beugrott a Monthy Python halhatatlan jelenete... "No one expects the Spanish Inquisition!" Fergeteges.[/size]

Tanulság: szvsz rugalmasan kell hozzáállni az ilyen kérdésekhez. Felháborodni egy tök ártatlan (és mellesleg többek egybehangzó véleménye szerint fergeteges) vígjátékon nem éppen "felvilágosult" magatartás. :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142327 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Miért hiszek Istenben? Mert egyszer megéreztem, hogy van egy nálam sokkal nagyobb erő, ami fölöttem áll, és csodálatos módon a kezében is tart. Akkor ismertem föl ezt, amikor egyszer végtelenül gyenge voltam, de visszakaptam az erőmet. Istent racionálisan nem lehet leírni, beizonyítani. Az Ő jelenlétét érezni kell. Benne van mindenben, és oly közel néha, hogy észre se vesszük, hiszen a szívünkben is...

Szerintem talán akkor van a legközelebb hozzánk, amikor nagyon boldogak vagy nagyon szerelmesek vagyunk. Volt már olyan élményem, hogy noha látszólag nem volt rá semmi okom, elkapott egy megmagyarázhatatlan, hatalmas öröm, olyan szinten, hogy azt éreztem: mindjárt szerteszóródom...és akkor Istenre gondoltam.

Nincs kéznél Biblia, de eszembe jutott az a rész, amikor az Úr Illéshez szól. jön nagy földrengés, vihar, és egyikben sincs Isten,: amikor pedig elcsitulnak, akkor jön egy lágy fuvallat, egy halk szellő_ abban van Isten...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142322 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Hogy miért hiszek Istenben? Nagyon egyszerű a válasz: mert Ő ültette belém a hitet! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142311 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás
Azt nem tudom, elég erős-e a hitem egy olyan próbához, mint Ábrahámé, de Isten mindenkire csak annyit mér, amennyit el tud viselni. De jónéhány nehézségen átmentem az elmúlt időben, és elmondhatom azt, hogy Isten mindig mellettem volt, még akkor is, amikor nagyon elhagyatottnak éreztem magam. Utólag visszatekintve azonban mindig megláttam Isten gondoskodását és szeretetét még a legnagyobb nehézségek közepette is. Hogy miért hiszek, miért bízom Istenben? Mert számtalanszor bebizonyította, hogy szeret és gondoskodik rólam. És ez nem csak afféle szólam, hanem valóság....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142140 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem ez akkora marahság! Mond meg mért hiszel abban amiben, és tulajdonképpen miben is hiszel?

Ez olyan mintha én megkérdezném, hogy kit szerettek jobban anyut vagy aput és ugyan mért? Vagy ha valaki szerelmes valakibe éás megkérdezed, hogy mért szereti nem fog tudni rá válaszolni! ha megkérdezel valakit, hogy mért szereti a csokit azt fogja válaszolni, hogy mert finom! Nem lehet megmagyarázni valaki mért hisz valamiben. Én a magam részéről nem vagyok semmilyen vallásnak a hívője! Én magamban hiszek és a sorsomaban, abban, hogy van sorsom! Van valami dolgom itt, amit majd véghez fogok vinni, vagy már véghez is vittem. És nem tudom megmagyarázni, hogy mért éppen ebben hiszek. Csak mert!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142119 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Ha mindenképpen konkrét, kézzel fogható dolgot akartok, akkor az legjobban tényleg a Hiszekegy-ben van megfogalmazva... De természetesen abszolút zsinórmérték a keresztyéneknél a Biblia.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #142117 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Vallás

Oisin írta: Nem értelek benneteket. Azzal vádoltok h nem értem a kereszténység lényegét, és amikor rákérdezek h szerintetek mi az, nem kapok egyetlen épkézláb választ sem! (...) Ilyen körülmények között persze valóban nemigen lehet meghatározni h mi az a kereszténység. Nem ez áll vajon a hallgatásotok mögött?
Üdv, Oisin

Az értetlenség oka talán valóban lehet az, hogy Te egy olyan listát vársz tőlünk, amely alapján egyszerű ránézésre eldönthető, hogy valamilyen tanítás, szemlélet, hittétel, dogma, vagy bármi hasonló dolog a kereszténység "magvához" tartozik-e, vagy sem. Mivel elvárásod szerint csak az ennek megfelelő válasz tartozik az "épkézláb" kategóriába, átszabtad az én korábbi - többé-kevésbé egymásba fonódó - gondolataimat is egy olyan formába, amely egy diszkrét, egymástól független elemekből álló lista benyomását kelti. :roll: Hogy elégedett vagy-e ezen halmaz, + a "megfontolandó elemek" bővítmény együttesével, mint "a kereszténység magját definiáló épkézláb felsorolással", azt nem tudom, mindenesetre én személy szerint nem hinném, hogy ilyesféle felsorolás manapság megállapítható a kereszténység egészére. (Ebből a szempontból részben egyetértek Veled.) A magam részéről azért maradok továbbra is a "Szentháromság" fogalma (és nem tana, nota bene Alyr! :D ), mint olyasvalami mellett, amely a kereszténység magvának nevezhető, mert amikor erről elgondolkodtam, egy olyan alapgondolatot próbáltam megtalálni, amelyből, mint az organikus értelemben vett "magból" kihajthatott egy olyan vallás, mint a ma kereszténységnek nevezett együttes, a maga különféle felekezeteivel, gyülekezeteivel, szektáival együtt. Ebben az értelemben véve viszont már a némileg provokáló hangvételű "új keresztény vallás" alapításáról szóló korábbi okfejtésed sem tűnik arra alapozottnak, ami szerintem a kereszténység magva. ;)

[size=9:s12kony1]A témához még: A hétvégén (tehát azután, hogy a fenti "új témához" legutóbb hozzászóltam) kezembe került egy ismerősöm pár évvel ezelőtt írt szakdolgozatának másolata 'a kereszténység "viharos évszázadairól " - Kr. u. IV. sz.' , és ebben olvastam egy-két dolgot, amely némileg felfrissítette és kibővítette a korábbi történelmi tanulmányaimat, és amelyben többek között szó volt az első, 325-ös Níceai zsinatról, ahol is az első egyetemes keresztény hitvallás megállapításra került. Már akkor is voltak, akik ez alapján "kiszelektálódtak" a kereszténységből, különös tekintettel az ariánusokra, akik egyébként épp a Szentháromság tanával ellentétes nézeteik miatt kerültek "eretnek" státusba. / lám, lám, talán ez járt a tudatalattimban múlt héten... 8) / Mindenesetre eszerint legalább akkor megállapítható volt egy egységes "épkézláb" definíció a kereszténység tanításának magvára, ám azóta annyiféle újításon, és kiváláson - afféle evolúción - ment át a "Kereszténység", mint a mai értelemben vett Világvallás, hogy attól félek, mi emberek, ha rajtunk múlik, nem tudjuk egyetlen - pl. 1 egyjegyű számmal jellemezhető - listába összefoglalni azt, ami magába gyűjtené mindazt, ami kereszténnyé teszi az egyes embert, vagy embercsoportot. Mindazonáltal attól még szerintem létezhet "a kereszténység lényege", ám ebben a témában többre megyünk az intuició, mint a racionalitás segítségével. :) [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142098 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Vallás
Nos engem is érdekelne, hogy mit gondoltok arról, hogy valójában miben is hisztek és hogy mennyire fogadjátok el azt az erkölcsi világképet amely a Bibliában van. Vagy ha netán az a személy (mert hát ugye egy személyes istenről van szó) akiben hisztek, arra kérne benneteket amire Ábrahámot, akkor vajon nem hagynátok ott a hiteteket? Elgondolkodtatok már ezen, el tudjátok igazságosnak fogadnia a keresztény istent? Minden határon túl?

Nem azért kérdezem ám ezt, hogy kritizáljalak vagy provokáljalak benneteket, csak érdekel, hogy mennyire vagytok tisztában azzal amiben hisztek, és hogy mennyire gondoltátok végig a dolgot? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142094 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Oisin írta: Nem értelek benneteket. Azzal vádoltok h nem értem a kereszténység lényegét, és amikor rákérdezek h szerintetek mi az, nem kapok egyetlen épkézláb választ sem! Pedig szeretném végre tisztán látni h Nietzschének a kereszténység elleni támadása vajon valóban a kereszténység magvát találja-e el vagy pedig csak egy túlhaladott értelmezését, ahogy Morgana állítja. Különben félig-meddig meggyőztetek arról h a mai keresztények közül sokakat nem azok a negatív érzelmek motiválnak, amire az eredeti bibliai kereszténység rájátszott, de kezd kibontakozni bennem egy másik érzés, miszerint a mai keresztények többségét csak nagyon neccesen (ha egyáltalán) lehet kereszténynek nevezni! Úgy tűnik h manapság a kereszténység leple alatt jelennek meg olyan vallási elképzelések, mint a deizmus, panteizmus, stb. A keresztény egyházak mintha egyre inkább úgy működnének, mint a politikában egy ún "gyűjtőpárt", azaz az egyházi vezetőknek lassan tökmindegy h mit hisznek a hívek, csak kereszténynek vallják magukat. Ilyen körülmények között persze valóban nemigen lehet meghatározni h mi az a kereszténység. Nem ez áll vajon a hallgatásotok mögött?

Üdv, Oisin


Nem tudom, nem vagyok keresztény.

Már elég régóta az a fontos az egyház(ak) vezetőinek, hogy a hívek kereszténynek vallják magukat, az hogy mit gondolnak, a legtöbbeket nem érdekli. (biztosan vannak kivételek)
A legtöbb emberben a hit és a templomba járás olyan mint az iskola: teljesíteni kell. Az hogy közben mit gondol az ember, nem érdekes. Fő hogy mások lássák és hogy ő maga tudja ezt.
A hit másodlagos. (sajnos)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142075 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Nem értelek benneteket. Azzal vádoltok h nem értem a kereszténység lényegét, és amikor rákérdezek h szerintetek mi az, nem kapok egyetlen épkézláb választ sem! Pedig szeretném végre tisztán látni h Nietzschének a kereszténység elleni támadása vajon valóban a kereszténység magvát találja-e el vagy pedig csak egy túlhaladott értelmezését, ahogy Morgana állítja. Különben félig-meddig meggyőztetek arról h a mai keresztények közül sokakat nem azok a negatív érzelmek motiválnak, amire az eredeti bibliai kereszténység rájátszott, de kezd kibontakozni bennem egy másik érzés, miszerint a mai keresztények többségét csak nagyon neccesen (ha egyáltalán) lehet kereszténynek nevezni! Úgy tűnik h manapság a kereszténység leple alatt jelennek meg olyan vallási elképzelések, mint a deizmus, panteizmus, stb. A keresztény egyházak mintha egyre inkább úgy működnének, mint a politikában egy ún "gyűjtőpárt", azaz az egyházi vezetőknek lassan tökmindegy h mit hisznek a hívek, csak kereszténynek vallják magukat. Ilyen körülmények között persze valóban nemigen lehet meghatározni h mi az a kereszténység. Nem ez áll vajon a hallgatásotok mögött?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142043 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
Etimológiailag a szekta a levágással, leszakadással kapcsolatos. Szekta minden olyan kisebb vallási közösség, amely egy nagyobbról szakadt le.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142022 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Penngaladiel írta:

Oisin írta: Tehát szerinted az általam alapított vallás egy keresztény vallás, ugye?

Nem, ez így, ebben a formában - mivel te, mint ember alapítod - csak egy kultusz, rosszul használt szóval szekta ;)

Akkor az evangelikusok és a reformátusok is szektások? Vagy Luther és Kálvin nem ember volt?

Luther és Kálvin nem vallásalapítók voltak, hanem reformerek ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142020 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás

Rabyn írta: szekta:
fn 1. Vall. Vmely egyháztól, felekezettől elszakadt (kissebb) közösség. Baptista (hullámvonal)
2. Pol is, pejor Nagyobb közösségben pártban azonos nézetek érdekek satöbbi apaljén elkülünült (szűk) csoport.

Na ez a szekta az értelmező szotár szerint!

A köznyelvben pedig mindent szektának hívnak, ami nem a történelmi keresztény egyházakba tartozik... Leszektázzák a keresztény kisközösségeket, de ugyanígy nevezik azokat az akár keresztény köntöst viselő, akár attól teljesen eltérő, zárt közösségeket is, amelyekről annyi hírt hallani... Ezért mondtam, hogy "rosszul használt szóval szekta", a kultusz (hm... legalábbis az angol "cult" szó alapján) helyesebb, mert jobban elkülöníti a kereszténységtől azokat a vallási mozgalmakat, csoportokat, amelyek - esetleges keresztény szóhasználatuk ellenére - nem azok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141990 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Vallás
Toma: Erre a Gondolatok topikban válaszolok, mert a válaszom nem a Vallás-témához tartozik. Oda nézz be válaszért!

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141980 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vallás
szekta:
fn 1. Vall. Vmely egyháztól, felekezettől elszakadt (kissebb) közösség. Baptista (hullámvonal)
2. Pol is, pejor Nagyobb közösségben pártban azonos nézetek érdekek satöbbi apaljén elkülünült (szűk) csoport.

Na ez a szekta az értelmező szotár szerint!

Mért istencsúfuló aza film? Én mégnem láttam nem is érdekel..
A Dogma C filmről nektek mi a véleméynetek? Elvégre az is a valláshoz kapcsolodik-)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141973 Írta: akinorev
akinorev válaszolt a következő témában: Vallás
Láttátok már a Minden6ó-t? Az ilyen filmek a vallás megcsúfolói. :evil:

Namárië! Nai hiruvalyë Valimar.
Nail elyë hiryva. Namárië!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141965 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Penngaladiel írta:

Oisin írta: Tehát szerinted az általam alapított vallás egy keresztény vallás, ugye?

Nem, ez így, ebben a formában - mivel te, mint ember alapítod - csak egy kultusz, rosszul használt szóval szekta ;)


Akkor az evangelikusok és a reformátusok is szektások? Vagy Luther és Kálvin nem ember volt?


Mielőtt a vitának ez a része elfajulna, kérem szépen, nézzen utána valaki az értelmező kéziszótárban annak(nekem nincs itt Pesten), hogy pontosan mit jelent az, hogy 'szekta'! Mert úgy gondolom, túl sokszor nem egészen a jelentésének megfelelően használjuk.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141900 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Toma gazda írta: találtam egy jó cikket

cikk:2000-ben Ballard folytatta kutatásait a Fekete-tengerben. Emberi kéz alkotta építmények nyomaira bukkant a Fekete-tenger legmélyebb pontjain. Ebb


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141899 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Penngaladiel írta:

Oisin írta: Tehát szerinted az általam alapított vallás egy keresztény vallás, ugye?

Nem, ez így, ebben a formában - mivel te, mint ember alapítod - csak egy kultusz, rosszul használt szóval szekta ;)


Akkor az evangelikusok és a reformátusok is szektások? Vagy Luther és Kálvin nem ember volt?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141776 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Vallás
találtam egy jó cikket

cikk:2000-ben Ballard folytatta kutatásait a Fekete-tengerben. Emberi kéz alkotta építmények nyomaira bukkant a Fekete-tenger legmélyebb pontjain. Ebb

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 órája #141643 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás

Oisin írta: Tehát szerinted az általam alapított vallás egy keresztény vallás, ugye?

Nem, ez így, ebben a formában - mivel te, mint ember alapítod - csak egy kultusz, rosszul használt szóval szekta ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 17 órája #141499 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta: A kereszténység nem a keresztről kapta a nevét! A pontos fordítása: keresztyén (s ez nem csak a protestásokra vonatkozik, hanem mindegyik keresztyénre!), a szó azt jelenti: krisztusi, Krisztushoz tartozó. Egy kis etimológiai tisztánlátás azért nem árt! :wink:


Kár. Olyan jól kitaláltam... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 17 órája #141497 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás
A kereszténység nem a keresztről kapta a nevét! A pontos fordítása: keresztyén (s ez nem csak a protestásokra vonatkozik, hanem mindegyik keresztyénre!), a szó azt jelenti: krisztusi, Krisztushoz tartozó. Egy kis etimológiai tisztánlátás azért nem árt! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 17 órája #141495 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Oisin írta: Tehát szerinted az általam alapított vallás egy keresztény vallás, ugye?


Lehet keresztény de csak akkor ha a keresztet tekinted jelképnek. (azt nem írtad bele, hogy a te Jézusod hogyan halt meg, ha pl felakasztották akkor nem keresztény hanem akasztófás vagy... )

Egyébként ezt a vallást (szemléletet) már kitalálták, és deizmus a neve.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 19 órája #141474 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Vallás
Estel,

Az alapján állítottam össze a listát, amit Te írtál a szentháromságról, egyszerűen csak pontokba szedtem a szerintem lényeges tartalmát.

Tényleg úgy gondolod, hogy a felsoroltak közül a szentháromság tanán kívül mindent elhagyhatunk? Akkor tfh. alapítok egy vallást (v szektát), ami a következőket tanítja:

Létezik egy teremtő isten, aki három személyben (atya, fiú, szentlélek) nyilvánul meg. (1, 12) A természet törvényei őt is korlátozzák, tehát korántsem tehet meg mindent, amit szeretne, de hozzánk képest azért nagyságrendekkel okosabb és ügyesebb. (10) Ez az isten borzasztóan unatkozott, ezért teremtett magának egy többé, ill. kevésbé értelmes lényekkel benépesített világot, hogy az elszórakoztassa őt. Ezt az istent többek között a teremtmények szenvedése szórakoztatja, olyan világot teremtett hát, ahol az emberek folyton ölik és kínozzák egymást. (11) Miután a világot megteremtette, nem avatkozik be annak sorsába. Az emberektől nem követeli meg semmiféle viselkedési szabály betartását. (2, 8 ) Nem is bünteti vagy jutalmazza őket azért amit tesznek, ő csak figyeli az embereket, és nagyon jól szórakozik. (5) Jézus, aki eredetileg Mária és József nászágyán fogant, de az isten megszállta a testét és ezáltal az ő egyik személyévé vált, emberi alakban megjárta a Földet, de csak azért, hogy az isten megtapasztalhassa szenvedést, mert kíváncsi volt, milyen lehet belülről átélni azt. Jézusnak ezen túl más szerepe nem volt. (3, 7) Az emberek - az isten által teremtett legértelmesebb állatok - teljes valójukban halandók, éppúgy, mint a többi állat. A halhatatlan lélekről, feltámadásról, túlvilágról szóló mendemondák nem igazak, csak az emberek vágyálmai. (4, 6, 9)

Tehát szerinted az általam alapított vallás egy keresztény vallás, ugye?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141438 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Vallás
Oisin, van különbség aközött, ha a félelem motivál (így jelenidőben) és aközött, hogy annak idején bizonyos félelmek is közrejátszottak abban, hogy Istenhez fordultam. De mint idéztem korábban: "A szeretetben nincs félelem"... Figyelj egy kicsit jobban!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141437 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Vallás
No hát mégis...

A szeplőtelen fogantatásról egy évszázadok óta tartó tévezsmét szeretnék eloszlatni. (Forrásom Vatikánt járt jezsuita - kinek ajánló, kinek nem...)

Az egyhátz egyik hibája, hogy Mária lelki tiszaságából testi tisztaságot 'csinált'. (Ne kérdezzétek, akkor mégis hogy történt!)
A fenti a tény, a 'Szűz' Anya eredetileg a hmmm személyiségére vonatkozott, nem a testi állapotára.

Azt talán nem kell részleteznem, hogy ez milyen módon érintette a nők (Éva lányai) megítélését és helyzetét... (Megsúgom: nem jól...)


Kereszténység kp-i elemei:

- a személyes teremtő Isten (de igen, Oisin, sztem igen, ezt akkor sem tudtuk megmagyarázni egymásnak)

- szeretet

- Jézus, mint feltámadt, isten-ember Megváltó

- túlvilághit

Később kiegészítem, sürgetnek és kivagyok...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.937 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére