J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 3 hónapja #332270 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Phaedra/Namarie írta: Szerintetek lehet maga harry az egyik hocrux?

Soksok oldalnyi tbezséltünk erről soksok oldallal ezelőtt :D
Végül arra jutottunk hogy nem valószínű.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332269 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A jóslattal még lesz valami csavar, az biztos... Rowling mindig nagyon visszafogottan nyilatkozik azzal kapcsolatban, hogy ő megmondta, amit mondott... Valószínűleg a valódi értelme egy picit más lesz, mint amit most értünk alatta...

Harry horcrux témát kööööönyörgöm ejtsük végre. Van ami mellette szól, van ami ellene, de úgyse fogjuk tudni kiötölni...
Azért én remélem, hogy Harry nem hal meg, nem mintha szimpatikus lenne, csak hát azért mégis. Szeretnék happyendet, bármilyen klisés is az, de nem olyat, hogy Harrymeghalésezzelmegmentiavilágot, mert az viszont már kicsit gyomorforgató...

Piton meg az a bizonyos kétválasztás-probléma, amin ostobaság lenne töprengeni. Rowling direkt úgy írta meg a könyveket, hogy most meg legyünk osztva kétfelé, hogy most akkor Piton jó-e, vagy rossz, és biztos vagyok benne, hogy nagyon figyelt, hogy nehogy bármit beleírjon, ami véglegesen eldöntené ezt a kérdést... Szóval ez így most felesleges fejtörés...

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332253 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Dindae írta: és igen, én kinézem Rowlingból, h eljátsza a pálvissszafordulást... legfőképp, mert ez nem volt akkora pálfordulás. :D


Lehet, hogy eljátssza, de lehet, hogy nem, mégpedig azért, mert tudja, hogy az olvasók már két lépéssel előre gondolkoznak, és mindenfélét kiagyalnak, arról, hogy Piton végül a jó oldalra áll. És pont ezért hagyja meg a rossz oldalon. Magyarul meghülyíti az olvasókat, mivel azok túlbonyolítják a valójában sokkal egyszerűbb helyzetet. Nekem tettszene egy ilyen meghülyítés. :wink:


mjuk igen:D :D de rowling van enynire csavaros agyú? amugymeg én élvezném, hha Piton gonosz lenne. végre vki a helyén... :roll:

amugymeg, Namarie, én is gltam már erre, hogy Harry az egyik horcrux... csak akkor nem szólna másképp egy kicsit a jóslat? mert ha Harry meghal, és nincs több horcrux, akkor Voldemort is meghal... tehát így amíg az egyik él, addig él a másik is... másféle kapcsolat.

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332251 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintetek lehet maga harry az egyik hocrux?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332241 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dindae írta: ...azt hisszük, h Piton rossz, ezér már azértsem lehet rossz, mert akkor hehe, tudnánk:D


Hát de pont ez az, hogy senki nem hiszi, hogy Piton "rossz", ezért lenne nagy csavar, ha mégis kiderülne, hogy az. :)

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332225 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Dindae írta: és igen, én kinézem Rowlingból, h eljátsza a pálvissszafordulást... legfőképp, mert ez nem volt akkora pálfordulás. :D


Lehet, hogy eljátssza, de lehet, hogy nem, mégpedig azért, mert tudja, hogy az olvasók már két lépéssel előre gondolkoznak, és mindenfélét kiagyalnak, arról, hogy Piton végül a jó oldalra áll. És pont ezért hagyja meg a rossz oldalon. Magyarul meghülyíti az olvasókat, mivel azok túlbonyolítják a valójában sokkal egyszerűbb helyzetet. Nekem tettszene egy ilyen meghülyítés. :wink:

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332190 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
hát igen, sajnos valószínűbb, h az az izém nem jön be, hogy Dumbledore feltámad, de még ábrándozhatok róla egy hónapig kb(: ( merhogy akkoris elolvasom angolul, hha békák potyognak az égből^^
amugy a gondolatmenetem kb annyi volt, h mivel azt hisszük, h Piton rossz, ezér már azértsem lehet rossz, mert akkor hehe, tudnánk:D meg fölösleges lett volna akkor az a 4-5 rész, ez nem volt akkora nagy csattanó, szerintem. Szóval ha teszem azt Harryt megöli... nyah az már valami. De Dumbledore olyan kiesős szereplő volt szvsz... mint ahogy Ron és Hermione is lehetnek, sajnos( én szeretem Ronnicit, nyah:D). Megh... háth... mind tudjuk, h pozitív végeredmény lesz( ami nekem csavar lenne, hogy közösen megölik egymást, és mindketten halottak lesznek. De ugyis herri éli túl^^
és igen, én kinézem Rowlingból, h eljátsza a pálvissszafordulást... legfőképp, mert ez nem volt akkora pálfordulás. :D

( amugy sry a csavarosságért :oops: :) )

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332170 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát te aztán csavaros eszű vagy! :lol: Belezavarodtam a gondolatmenedetbe, úgyhogy inkább maradok a sajátomnál, mely szerint Rowling nem fog visszatérni a klasszikus "feltmadás" és "pálfordulás, aztán pál-visszafordulás" módszerekhez, mint az előbbit tették nagyon-nagyon sokan, nem utolsó sorban Tolkien. Szerintem itt az ideje, hogy Rowling megmutassa, nem is olyan mese ez a mese, mert nem mindig támad fel a segítő bölcs öreg, amikor szükség van rá, és bizony az árulás is valós dolog, még ha nehéz is elfogadni. Persze valószínűleg tévedek, de amíg nem jelenik meg a 7., nincs okom ezt hinnem.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #332156 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
hümm, véleményem szerint Piton nem lehet rossz, mert egyrészt, az enm illene bele a könyvbe, másrészt, meg most azt gondoljuk, a józan ész szerint, ugye, h csak az lehet, rossz, hiszen megölt valakit... valakit, aki igen fontos volt. De pont ez az indok arra, hogy nem lehet. Dupla csavar (:
( meg akkor miért festettük volna azt a képet x könyvön keresztül, hogy Piton ugyan nem a tiszta lelkű ember, de azért jó ő. Szerintem nem volt indoka gonosznak lenni... ha csak nincs még a háttérben valami.)
meg azt is úgy láűtom, h R.A.B. nem lehet halott... vagy legalábbis kevés az esély rá, mert még lesz szerepe annak, hogy az a név szerepel. Hacsak nem vmi csavar... csak azt meg most nem tom elképzelni :D :D ( hogy mi lehet)


( amugy ez ien butaság, de nekem van egy olyan lehetséges tévképzetem, h Dumbledore nem biztos, h meghalt. Deh ez maximum asszem csak álmaimban:D)

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331965 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Kincső (Thilanna) írta: ...azt, h. "könyörgő" volt a hangja, amikor Piton rászegezte a pálcáját h. megölje, csak Harryn keresztül tudjuk... ő hallja annak.


Hmmm... ezzel nem igazán tudok egyetérteni, hogy csak Harry hallja annak, sztem ez egy egyszerű tényközlés az író részéről. Hiszen ennyi erővel bármire rá lehetne mondani, hogy ja kérem, azt csak Harry látta, vagy hallotta olyannak. Pl. akkor most Fleur nem is szép, csak Harry látja annak?

Miért, A szilmarilok is "csak" tünde propaganda. ;-) (jó, tudom, valsz nem teljesen fedi a példa a dolgot, de de :P )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331958 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: ...azt, h. "könyörgő" volt a hangja, amikor Piton rászegezte a pálcáját h. megölje, csak Harryn keresztül tudjuk... ő hallja annak.


Hmmm... ezzel nem igazán tudok egyetérteni, hogy csak Harry hallja annak, sztem ez egy egyszerű tényközlés az író részéről. Hiszen ennyi erővel bármire rá lehetne mondani, hogy ja kérem, azt csak Harry látta, vagy hallotta olyannak. Pl. akkor most Fleur nem is szép, csak Harry látja annak?

Amúgy szvsz Piton a "jó" oldalon áll (végülis Harry-nek már nem maradt egyetlen felnőtt segítője sem, hacsak R.A.B. még nem halott), bár tekintve, hogy majd' mindenki ezt gondolja, vicces volna egy olyan csavar a hetedik részben, hogy Piton mégiscsak halálfaló. :)

Ja, erre már én is gondoltam, hogy nem is Piton volt, aki megölte Dumbledore-t, de ha így volna, akkor szerintem nem lenne értelme a Megszeghetetlen Eskü-s résznek, és akkor egyúttal az "igazi" Pitonnak meg kellett volna halnia, hiszen nem teljesítette az esküt.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331847 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Azért félvér mert az apja mugli volt, az anyja meg aranyvérű boszorkány.

Piton szerintem is a legérdekesebb karakter. Sose tudjuk, hogy jó vagy rossz, rejtélyes, különös...
És igen, sokkal érdekesebb, mint a hősi létre predesztinált főhős meg a csupa pozitív-rózsaszín ködben úszó-haj, de jófej és okos és kedves vagyok- barátai. A gonosz vagy "kevésbé jó" karakterek mindig izgalmasabbak. A jó szimplán jó, de a gonosznál mindig felmerül a kérdés, hogy miért gonosz?
Ráadásul Piton nekem mindig a leginkább csapdahelyzetben lévő karakter volt. Kiugrott halálfaló, ezt tudjuk róla, de a mágustársadalom soha nem bocsát meg a kiugrott halálfalóknak, sosem kezdhet mindent elölről. Dumbledore pedig visszaküldi Voldemorthoz kémkedni, ezzel még inkább belegyömöszölve őt a csapdájába. Piton esélyt sem kapott, hogy a jók közé kerüljön.

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331800 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
nem vagyok Piton-fan :P Hermione a kedvenc karakterem :P



Alyr: ha jól értem, akkor a válaszod a hatodik könyvebn van :P valahol Hermione meg Piton közlése kiegészíti egymást.. :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331797 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta:

Altaris írta:

Kincső (Thilanna) írta: Vélemények? 8)


matekból a kombinatorika elbújhat mögötted:) elgondolkodtató.. Piton nálam sem épp a rosszfiúk csapatát bővíti :)


Valaki magyarázza meg, hogy miért épp Piton mindenki kedvence? Az internet tele van Snape fan clubbokkal, ami már önmagában is botrányos, na mind1... Az oké, hogy komplikált személyiség, de negatív szereplőként van feltüntetve, és én azt tanultam az ex-magyartanáromtól, hogy aki egy történetben a negatív szereplőnek szurkol, vele van, azt csak gyávaságból teszi. :) Ezen lehet vitatkozni, de ha jobban belemegyünk, kiderül, hogy igaza van.


Vagy mert utálja a béna, egysíkú, hősi létre predesztinált és jelen esetben hisztis főhőst.

Piton százszor érdekesebb egyéniség mint Harry.

Másrészről sztem Piton alkalmas időben hátba fogja lőni Voldemortot is. Elvégre a gonoszság nem szolgai, hanem öncélú, és a Félvér Herceg legalább olyan jól hangzik mint a Sötét Nagyúr.
Nem utolsó sorban ha megöli Dumbledore után Voldemortot is, örökre beírja magát a történelembe.

Kiderült már mitől félvér?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331788 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Piton a legrelytélyesebb karakter, ezért népszerű. Voldemortról többet tudni, mint róla... És ez z, ami beindítja a fantáziákat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331771 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én se vagyok különösebben Piton-fan. A kis diák Perselus szimpatikusabb, mert valamivel védtelenebb volt a Tekergőkkel szemben, mint most, hogy már csak a fele van meg a Tekergőknek.
Részemről abszolút Sirius Black-párti vagyok - szerencsétlenül választott nicknevemből ez sejthető volt, azt hiszem :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331753 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Állj, ki mondta, hogy Piton-fan vagyok? :P (Hamár "fannak" kell lenni, akkor Lupiiin 8) )
Talán inkább egy olyan álláspontot fejtettem ki, ami akár Hermioné is lehetne. :D (Már ha tudná azt amit mi. :P De az eddigi kötetekben mindig ilyesféleképp védte Pitont.) Nem szeretem, de egy kivételezős tanárt nem szeretni vagy egy elvetemedett gyilkost és árulót az két külön dolog. ;)
Nem elméleteket gyártok egy kedvenc védelmére, hanem egy logikusan felmerülő lehetőséget egy olyan könyvben, ahol eddig nem volt jellemző az ilyesfajta gonoszság, főleg h. ilyen részletesen ábrázolják a helyzetet. Miért lőné le rögtön az első fejezetben a poént, hogy Voldemort oldalán áll, ha tényleg az ő oldalán áll? :P
(Persze meg lehet tekerni, h. arra számít, h. biztos emiatt azt hisszük amit én pedig tényleg áruló... :roll: :P )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331751 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mert Piton a legjobban kidolgozott karakter.

Az ötödik könyvtől nekem Harry az agyamra megy, olyan mint egy hisztis kisfiú. Piton viszont végigméltóságteljes.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331748 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Altaris írta:

Kincső (Thilanna) írta: Vélemények? 8)


matekból a kombinatorika elbújhat mögötted:) elgondolkodtató.. Piton nálam sem épp a rosszfiúk csapatát bővíti :)


Valaki magyarázza meg, hogy miért épp Piton mindenki kedvence? Az internet tele van Snape fan clubbokkal, ami már önmagában is botrányos, na mind1... Az oké, hogy komplikált személyiség, de negatív szereplőként van feltüntetve, és én azt tanultam az ex-magyartanáromtól, hogy aki egy történetben a negatív szereplőnek szurkol, vele van, azt csak gyávaságból teszi. :) Ezen lehet vitatkozni, de ha jobban belemegyünk, kiderül, hogy igaza van.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331740 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kincső (Thilanna) írta: Vélemények? 8)


matekból a kombinatorika elbújhat mögötted:) elgondolkodtató.. Piton nálam sem épp a rosszfiúk csapatát bővíti :)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331736 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Angwen írta:

Snuffles írta:

Gandalf írta: Lehet, hogy nem is Piton ölte meg Dumbledore-t.

Jaja, én is gondoltam már arra, hogy Dumbi ellenségei közül bárki, aki ügyesebb, százfűlé főzetet ivott, Pitont leütötte és szépen besétált a Roxfortba, de a valódi történetvezetést inkább meghagyom Rowlingnak :) )


Hát, szerintem akkor már inkább beleillik Piton profiljába, hogy gonosz, mint hogy ennyire lúzer. Vagy legalábbis hízelgőbb rá nézve :)

:mrgreen:

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331719 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na látom már megint Piton a téma :roll:
Részemről *nocomment*

Amúgy hétvégén elkezdtem újraolvasni az első hat kötetet, de sajna csak a Főnix Rendjének feléig jutottam... :cry:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331712 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jaj ne, már megint túl sok kérdés, amiken lehet rágódni :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331702 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha már Piton: figyeljétek meg a VI. rész elejét... Piton valószínűleg/lehet, hogy NEM tudja pontosan, h. mi Voldemort terve, amikor leteszi a Megszeghetetlen Esküt! Bellatrix rászól Narcissára, meg ő maga is, h. ha a Nagyúr azt parancsolta, akkor ne mondja el, majd hozzáteszi, h. de szerencsére ismeri a tervet. De ki mondta hogy tényleg?...
És nyilván Dumbledore tudta, h. letette az Esküt (McGalagony és a Rend többi tagja pedig vsz nem), és azt, h. "könyörgő" volt a hangja, amikor Piton rászegezte a pálcáját h. megölje, csak Harryn keresztül tudjuk... ő hallja annak. És az Eskü nyilván kényszerítette arra, hogy megölje az igazgatót, akkor már nem az ő akaratán múlott...

Tehát az elején a kérdés, hogy kinek az oldalán állt, mert a végén már nem tudott mást tenni. Viszont regénytechnikailag mivel Rowling "megmutatta" nekünk azt a jelenetet Bellával és Narcissával, talán valószínűbb, hogy ott hazudott tényleg Piton...

Vélemények? 8)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331694 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Snuffles írta:

Gandalf írta: Lehet, hogy nem is Piton ölte meg Dumbledore-t.

Jaja, én is gondoltam már arra, hogy Dumbi ellenségei közül bárki, aki ügyesebb, százfűlé főzetet ivott, Pitont leütötte és szépen besétált a Roxfortba, de a valódi történetvezetést inkább meghagyom Rowlingnak :) )


Hát, szerintem akkor már inkább beleillik Piton profiljába, hogy gonosz, mint hogy ennyire lúzer. Vagy legalábbis hízelgőbb rá nézve :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331676 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Gandalf írta: Lehet, hogy nem is Piton ölte meg Dumbledore-t.

Jaja, én is gondoltam már arra, hogy Dumbi ellenségei közül bárki, aki ügyesebb, százfűlé főzetet ivott, Pitont leütötte és szépen besétált a Roxfortba, de a valódi történetvezetést inkább meghagyom Rowlingnak :) )

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331655 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331650 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Inczy írta: Tuti, hogy vmi olyat fog kihozni, amire senki sem számít.

Ott van pl Piton. A hatodik részben egyértelműen az jött le, h nem Harryék oldalán van. Mégse tudtam elraktározni teljesen rossznak. És ott van bennem a hátha... hogy talán ez is csak egy csavar, mert ezzel kikerült egy sokkal nagyobb rosszat.
Szal Rowling mesterien csinálja. Még egy ilyen húzás után is hagyott bennem legalábbis egy kis kételyt. 8)

Nekem az jött le, hogy nagyon úgy akarja beállítani, mint aki gonosz, de pont ez a gyanús. Harryék szemén keresztül látjuk, akik utálják, és szerintem teljesen félreértelmezik az eseményeket (pl Dumbledore könyörgését). Az első rész óta végig gyanakodtak rá, még akkor is, amikor valójában épp Harry életét védte. Szóval én továbbra is bízom Pitonban, szerintem most került ideális pozícióba a végjátékhoz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331633 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Szméagol írta: Ti mit vártok a hetedik résztől? Ti is attól tartotok, hogy már annyira kiveséztük, hogy semmi váratlan és megdöbbentő nem lesz benne? Én még azért remélem, hogy Rowling valami lenyűgözően eredeti, szemtelen és váratlan dologgal fog előrukkolni. Valami nagyon ütős kéne... de nem számíthatok semmire, csak olyan rowlingosan izgalmas/letehetetlen/lélegzetelállítóra, de ennél egy kicsit több kéne ezúttal... :roll: :roll:


Tuti, hogy vmi olyat fog kihozni, amire senki sem számít.

Ott van pl Piton. A hatodik részben egyértelműen az jött le, h nem Harryék oldalán van. Mégse tudtam elraktározni teljesen rossznak. És ott van bennem a hátha... hogy talán ez is csak egy csavar, mert ezzel kikerült egy sokkal nagyobb rosszat.
Szal Rowling mesterien csinálja. Még egy ilyen húzás után is hagyott bennem legalábbis egy kis kételyt. 8)

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #331630 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Cerebrum írta:

Kar'sa írta:

Isilrohir írta: A 7. júli. 24-én jelenik meg. Magyarul, vagy angolul?

július 21.-én tudtommal, és angolul... magyar kiadásról még nincs hír...


Gondolom az szokás szerint csak fél évvel később jelenik meg valamikor február tájékán...


Azt mondták, hogy a magyar, csak 2008. februárjában fog megjelenni.
Sajnos. :(
A HP könyveknél nálam "hagyománnyá" vált, h magyarul olvasom. Szal a nyár után nehogy nekem lelőjjétek a végét... :D

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.172 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére