Könyv kerestetik

Több
17 éve 3 hónapja #328131 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

.Elessar király. írta: Mármint én a filmre gondoltam. Hogy le lehet e szedni valahonnan a netről?

Privi ment

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328129 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

.Elessar király. írta:

Nóli i linantea írta:

.Elessar király. a Bezsélgetős topicban írta: Nem tudja vki, honnan tudnám megszerzeni a gyűrűk urát német nyelven???

Mondjuk a Mammut Libriben. Dobozos rusnya libaf*szöld kiadásban.
De sztem majdnem minden nagyobb könyvesboltnak van belőle.

Mármint én a filmre gondoltam. Hogy le lehet e szedni valahonnan a netről?

Miért, a DVD-den nincsen német nyelv vagy felirat?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328127 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nóli i linantea írta:

.Elessar király. a Bezsélgetős topicban írta: Nem tudja vki, honnan tudnám megszerzeni a gyűrűk urát német nyelven???

Mondjuk a Mammut Libriben. Dobozos rusnya libaf*szöld kiadásban.
De sztem majdnem minden nagyobb könyvesboltnak van belőle.

Mármint én a filmre gondoltam. Hogy le lehet e szedni valahonnan a netről?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328125 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

.Elessar király. a Bezsélgetős topicban írta: Nem tudja vki, honnan tudnám megszerzeni a gyűrűk urát német nyelven???

Mondjuk a Mammut Libriben. Dobozos rusnya libaf*szöld kiadásban.
De sztem majdnem minden nagyobb könyvesboltnak van belőle.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326965 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Tulkas írta: Nem tud valaki egy olyan könyvesboltot, ahol kapható a Morgoth's Ring?


Keresd a Libri Studium könyvesboltjában (Ferenciek terétől kb. két percre). Ott dolgoztam, s hetente poroltam le az egész HoME sorozatot, mely ott hiánytalanul kapható (sőt, pár díszdobozos is volt anno).

Ha nincs, akkor megkérdezed az eladókat, hogy kitől rendelheted, ők valszeg elirányítanak a bolt hátsó részéhez, ahol megrendelik neked :) .

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326964 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Tulkas írta: Nem tud valaki egy olyan könyvesboltot, ahol kapható a Morgoth's Ring?

Másfél hete a Libri Könyvpalotában (Rákóczi út 12.) láttam egy-két HoME-kötetet (The Return of the Shadow, Sauron Defeated), de a Morgoth's Ringet spec. nem. Viszont valószínűleg kapható a többi kötet is (vagy kapható lesz esetleg később - momentán A Foucault-inga sem létezik egy Libri-boltban sem, max. elméletben...), szvsz érdemes lehet körbekérdezni a többi Libri-üzletet is. (A honlapjuk szerint rendelhető még néhány HoME-kötet.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326957 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tud valaki egy olyan könyvesboltot, ahol kapható a Morgoth's Ring?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326460 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Gandalf írta: És már ebből is kihagyták a Névmagyarázat-ot a végéről, ami csak az első magyar kiadásban van benne (két kötetes).

Tényleg? Pedig az az egyik leghasznosabb része, szvsz...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326447 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem tudja valaki, hogy a Gyűrűk ura első megjelenése óta mekkora példányszámban jelent meg a világon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326442 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta:

Inferno írta: Képzeljétek kiderült mi is ez a Gyűrű keresése, amiről a múltkor beszéltem. Ezt 1997-ben jelentették meg, egyben a két kötetet, van védőborítója lila színű rajta zöld orkokkal és egy emberrel, maga a könyv ilyen halványkék színű lenne. Szukits kiadó adta ki, de nem úgy néz ki, mint a későbbi kiadások, egyszóval egy kuriózum :)

Jé, tényleg, az 1997-es kiadásnak más a borítója 8O :
www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453
Ilyet még nem is láttam.

És már ebből is kihagyták a Névmagyarázat-ot a végéről, ami csak az első magyar kiadásban van benne (két kötetes).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326434 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: Képzeljétek kiderült mi is ez a Gyűrű keresése, amiről a múltkor beszéltem. Ezt 1997-ben jelentették meg, egyben a két kötetet, van védőborítója lila színű rajta zöld orkokkal és egy emberrel, maga a könyv ilyen halványkék színű lenne. Szukits kiadó adta ki, de nem úgy néz ki, mint a későbbi kiadások, egyszóval egy kuriózum :)

Jé, tényleg, az 1997-es kiadásnak más a borítója 8O :
www.antikvarium.hu/ant/foto.php? ... q=90&h=453
Ilyet még nem is láttam.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326430 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Képzeljétek kiderült mi is ez a Gyűrű keresése, amiről a múltkor beszéltem. Ezt 1997-ben jelentették meg, egyben a két kötetet, van védőborítója lila színű rajta zöld orkokkal és egy emberrel, maga a könyv ilyen halványkék színű lenne. Szukits kiadó adta ki, de nem úgy néz ki, mint a későbbi kiadások, egyszóval egy kuriózum :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325785 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

James írta: Meg próbáltam keresni Angela Lansbury (Gyilkos sorok) c. sorozatából készült könyvet (persze még azt sem tudom, hogy készült-e :roll: ) nem tudjátok, hogy van e ilyen, és ha van, hol?

Donald Bain írta a sorozathoz a hivatalos könyveket:
katt ide
Magyarul nem jelentek meg, úgy nézem.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325781 Írta: James
James válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Én most rendeltem meg 3 nagyon jónak látszó könyvet...
I. Kevin O’Brien: Csak sírjanak
II. Agatha Christie: Gyilkosság meghirdetve
III. Agatha Christie: Holttest a könyvtárszobában
Meg próbáltam keresni Angela Lansbury (Gyilkos sorok) c. sorozatából készült könyvet (persze még azt sem tudom, hogy készült-e :roll: ) nem tudjátok, hogy van e ilyen, és ha van, hol?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325614 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nénhamnar írta: Meg l :cry: ehet még valahol venni Az elveszett mesék könyvét?


Meglehet venni még pl. a vaterán, elég borsos áron kb. 7000FT, de ha nem is veszed meg innen kitartás én is most tudtam beszerezni külön forrásból, de meglettek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325537 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ethuil, ha a Bűbájos bajoktól még nem sikerült megszabadulnod, pls. dobj meg egy privivel! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325536 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Meg l :cry: ehet még valahol venni Az elveszett mesék könyvét?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324855 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Lehet,hogy nem ebbe a topicba tartozna e kérdés, de csak felteszem:nem tudja valaki, hogy pontosan mekkora példányszámban jelent meg a Gyűrűk Ura, A hobbit és mondjuk a Szilmarilok? Nagyon érdekelne a dolog!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324847 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Beradan írta: Sziasztok! A Gyűrű nyomán Fa és levélt szertném megszerezni, a régi kiadásban. Ha tud vki segíteni, akkor segítsen! :) Köszi!

A Silverland honlapján fent van, és rendelhető.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324846 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Beradan írta: Sziasztok! A Gyűrű nyomán Fa és levélt szertném megszerezni, a régi kiadásban. Ha tud vki segíteni, akkor segítsen! :) Köszi! Ui.: Én egyben hallottam a két könyvről, de ha külön vannak az még jobb.


Szia!

Ezt a könyvet csak egyszer adták ki 1996-ban. Elég nehéz beszerezni.
A levél megjelent a Tolkien Meséi kötetben is, asszem más fordításban.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324844 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Valószínűleg egybekötésről lehet szó. Talán kicsit szétolvasták szegény könyveket.


Hát amint járok a könyvtárban kihozom és megnézem, ja és megnézek pár dolgot a listádhoz amit megtalálok az itthoni kötetekben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324841 Írta: Beradan
Beradan válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok! A Gyűrű nyomán Fa és levélt szertném megszerezni, a régi kiadásban. Ha tud vki segíteni, akkor segítsen! :) Köszi! Ui.: Én egyben hallottam a két könyvről, de ha külön vannak az még jobb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324821 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Ilweran írta: Másrészt egyes könyvtárak eléggé furcsa módon (szvsz :roll: ) néha egybekötik a kétkötetes műveket, hogy ne forguljon elő az, hogy vki csak az egyiket viszi ki, más a másikat, az egyik nem hozza vissza, aztán lesz egy fél kötetük, ami semmire se jó. Az ő szempontjukból érthető, bár ha ezért szédszednek könyvet, akkor :dead:

Hát nem tudom... Azért elég idegesítő, ha pl. egy kétkötetes összegyűjtött versekben keresel egy verset és a tartalomjegyzékből derül ki, h az abban a kötetben van épp, ami nincs bent. :roll: (spec Weöressel jártam így múltkor)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324794 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Olosta írta:

Inferno írta:

Sil írta: Nem lehet, hogy csak orvul egybekötötték? (Bár keményfedeles, szóval ahhoz szét kellett volna szedniük...) Szintén nem találkoztam belőle egykötetes verzióval a világoskék kiadásig.


Hát elég érdekes, az elején rendes ilyen védőborító van, alatta meg ilyen egyszínű szürke borítás, de én sem tudom hova tenni.


Valószínűleg egybekötésről lehet szó. Talán kicsit szétolvasták szegény könyveket. :roll:


Egyrészt. Másrészt egyes könyvtárak eléggé furcsa módon (szvsz :roll: ) néha egybekötik a kétkötetes műveket, hogy ne forguljon elő az, hogy vki csak az egyiket viszi ki, más a másikat, az egyik nem hozza vissza, aztán lesz egy fél kötetük, ami semmire se jó. Az ő szempontjukból érthető, bár ha ezért szédszednek könyvet, akkor :dead:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324769 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta:

Sil írta: Nem lehet, hogy csak orvul egybekötötték? (Bár keményfedeles, szóval ahhoz szét kellett volna szedniük...) Szintén nem találkoztam belőle egykötetes verzióval a világoskék kiadásig.


Hát elég érdekes, az elején rendes ilyen védőborító van, alatta meg ilyen egyszínű szürke borítás, de én sem tudom hova tenni.


Valószínűleg egybekötésről lehet szó. Talán kicsit szétolvasták szegény könyveket. :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324765 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nem lehet 1992-es, mert nekem megvan a második, 1992-es kiadás, amit s.k. vettem akkor, és tuti nem volt abban az évben utánnyomás, mert a végén a reklámok közt a novemberi megjelenéseknél sorolják fel.
Az 1994-es gyakorlatilag a 92-es utánnyomása, és az az ISBN-száma, amit írtál.


Ok értem, elég zavaros, de én is lehet beszerzek egy ilyen 2. kiadást érdekes a borítója :)

Ezekszerint ugyanaz, mint a Giles-nél. Németh itt így, th-val?


Nekem Németh Anikó van beleírva.

Elvileg igen, mert a katalógusokban külön oda is van írva, hogy Ted Nasmith illusztrálta (és a másik fajtában nincsenek képek). Egyedül a 2002-esnél hiányzott ez az infó, amikor néztem, de abban az évben van sima is, és az oldalszám alapján azonosítottam be őket. Illetve emlékszem azokra a nagy lyukakra, amik a sima Szilmarilok első kiadásai közt voltak. Olvastam az első kiadást, még 1991-92 körül, de már nem lehetett kapni, és végül a 96-ost sikerült megvennem hosszú-hosszú várakozás után. És 2002-ben még sokan irigyelték a Szilmarilokomat, amikor elvittem talira, és akkor pont szó volt róla, hogy hamarosan kiadják újra (sőt, mintha alapító kgy-n nézegettünk is volna egy új kiadást). Valamelyik kiadásnak mintha nagyon ronda rikító színű borítója lett volna, de azt nem tudom, melyik volt. Érdekes módon a díszkiadás nem rémlik, szvsz nem találkoztam vele 2002 előtt (bár abban az időben épp nagyon halódtak a helyi könyvesboltok), de úgy tűnik, létezett.


Értem köszi, hát nekem van egy (Ted Nasmith), most hirtelen nem ugrik be, melyik kiadás és egy első kiadás van folyamatban ;)

Nem lehet, hogy csak orvul egybekötötték? (Bár keményfedeles, szóval ahhoz szét kellett volna szedniük...) Szintén nem találkoztam belőle egykötetes verzióval a világoskék kiadásig.


Hát elég érdekes, az elején rendes ilyen védőborító van, alatta meg ilyen egyszínű szürke borítás, de én sem tudom hova tenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324764 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Inferno írta: Na megnéztem, 3. kiadás van benne ez biztos, Tolkien életrajz az elején, születésének 100 évfordulójára nyomták ISBN száma:
963 7744 70 3
Minden adat ugyanaz, csak az ISBN nem, lehet ugyanabban az évben nyomtak még egy kiadást, mert nagy volt a kereslet vagy nem tudom.

Nem lehet 1992-es, mert nekem megvan a második, 1992-es kiadás, amit s.k. vettem akkor, és tuti nem volt abban az évben utánnyomás, mert a végén a reklámok közt a novemberi megjelenéseknél sorolják fel.
Az 1994-es gyakorlatilag a 92-es utánnyomása, és az az ISBN-száma, amit írtál.

Inferno írta: A wotton-i kovácsmesterben azt nézem, hogy a fedélgrafikát Boros Attila készítette, gondolom ez lenne a borító, most sajna csak ezt sikerült megnéznem. Ja és Németh Anikó fordította

Ezekszerint ugyanaz, mint a Giles-nél. Németh itt így, th-val?

Inferno írta: Van egy kérdésem, a Szilmarilok azon kiadása, amelyiken Ted Nasmith illusztrációja szerepel, az már 2000-ben is megjelent és ebben a formában adták ki többször is később, mert azt hittem nem volt kiadva már 4 évben is?

Elvileg igen, mert a katalógusokban külön oda is van írva, hogy Ted Nasmith illusztrálta (és a másik fajtában nincsenek képek). Egyedül a 2002-esnél hiányzott ez az infó, amikor néztem, de abban az évben van sima is, és az oldalszám alapján azonosítottam be őket. Illetve emlékszem azokra a nagy lyukakra, amik a sima Szilmarilok első kiadásai közt voltak. Olvastam az első kiadást, még 1991-92 körül, de már nem lehetett kapni, és végül a 96-ost sikerült megvennem hosszú-hosszú várakozás után. És 2002-ben még sokan irigyelték a Szilmarilokomat, amikor elvittem talira, és akkor pont szó volt róla, hogy hamarosan kiadják újra (sőt, mintha alapító kgy-n nézegettünk is volna egy új kiadást). Valamelyik kiadásnak mintha nagyon ronda rikító színű borítója lett volna, de azt nem tudom, melyik volt. Érdekes módon a díszkiadás nem rémlik, szvsz nem találkoztam vele 2002 előtt (bár abban az időben épp nagyon halódtak a helyi könyvesboltok), de úgy tűnik, létezett.

Inferno írta: Meg a könyvtárban találtam egy érdekes dolgot, a Szukits kiadónál megjelent Gyűrű keresése 1995-ös kiadása, egyben van meg a könyvtárban, ami kicsit furcsa, mert ilyet nem is találtam máshol, majd lehet kihozom és alaposabban átttanulmányozom.

Nem lehet, hogy csak orvul egybekötötték? (Bár keményfedeles, szóval ahhoz szét kellett volna szedniük...) Szintén nem találkoztam belőle egykötetes verzióval a világoskék kiadásig.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324763 Írta: Inferno
Inferno válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta:

Inferno írta: Üdv!

Nem tudjátok véletlenül, hogy a Hobbit 2. kiadás melyik kiadónál és mikor jelent meg, mert most van nálam egy Cicerós 1992-es, amelyiken egy ilyen gyíkszerű valami van ebben az van, hogy 3. kiadás, de a második kiadással még nem találkoztam és kíváncsi lennék rá?

Köszi előre is a segítséget!

Pedig 1992-es Cicerós a második kiadás (Tolkien születésének 100. évfordulójára jelent meg), nekem az van. Van az elején egy rövid Tolkien-életrajz is. Tök ugyanaz a Roger Garland-féle Glaurung-ábrázolás van rajta, mint a Babó-kiadások többségén (a 2-5. kiadásig). Az ISBN-száma 963 7744 04 5. Hol írja a tied, hogy 3. kiadás, és hogy 1992? Nem lehet, hogy csak hivatkozik rá, hogy annak az utánnyomása?

Ja, megvan közben a listám, nézzétek meg, láttok-e valami hibát benne (illetve van pár adat, ami még hiányzik, ha ki tudjátok egészíteni, jó lenne):
sil.uw.hu/tolkien-magyar.doc
Az állítólagos 1985-ös Gy.U-t nem vettem bele, mert az OSZK katalógusában sem találtam.


Na megnéztem, 3. kiadás van benne ez biztos, Tolkien életrajz az elején, születésének 100 évfordulójára nyomták ISBN száma:
963 7744 70 3
Minden adat ugyanaz, csak az ISBN nem, lehet ugyanabban az évben nyomtak még egy kiadást, mert nagy volt a kereslet vagy nem tudom.
Egyébként tényleg szép kis listát dobtál össze, lehet elindulni a vásárlásban, csak pénz kéne hozzá :)

Egy-két dolgot meg tudok neked keresni, ha hazamegyek holnap, de valamit már sikerült kinéznem;
A wotton-i kovácsmesterben azt nézem, hogy a fedélgrafikát Boros Attila készítette, gondolom ez lenne a borító, most sajna csak ezt sikerült megnéznem. Ja és Németh Anikó fordította.

Van egy kérdésem, a Szilmarilok azon kiadása, amelyiken Ted Nasmith illusztrációja szerepel, az már 2000-ben is megjelent és ebben a formában adták ki többször is később, mert azt hittem nem volt kiadva már 4 évben is?

Meg a könyvtárban találtam egy érdekes dolgot, a Szukits kiadónál megjelent Gyűrű keresése 1995-ös kiadása, egyben van meg a könyvtárban, ami kicsit furcsa, mert ilyet nem is találtam máshol, majd lehet kihozom és alaposabban átttanulmányozom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324762 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Olosta írta: Hű, ez aztán finom kis lista!
Milyen adatok kellenének?

Ami hiányzik, N.A-val van jelölve. Meg ahol kérdőjel van, ott megerősítés kellene. A Gy.U. kiadásokat sikerült végül beazonosítanom szvsz (a kötetenkénti ISBN-számok kikeresését végül feladtam, azoknál túl nagy a kavar).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324761 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Sil írta: Ja, megvan közben a listám, nézzétek meg, láttok-e valami hibát benne (illetve van pár adat, ami még hiányzik, ha ki tudjátok egészíteni, jó lenne):
sil.uw.hu/tolkien-magyar.doc
Az állítólagos 1985-ös Gy.U-t nem vettem bele, mert az OSZK katalógusában sem találtam.


Hű, ez aztán finom kis lista!
Milyen adatok kellenének?

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.651 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére