Állatbarátok

Több
19 éve 4 hónapja #256359 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Én is nagyon imádom az állatokat, egy történetet megosztanék veletek.

Macskám napi 2 egérrel megáldd, és könyörög az ajtó előtt, hangos nyávogással, hogy dícsérjem meg a jó fogásért. A héten beengedtem, ám nem láttam, h van nála egér. Bejött, elbújt, nyávogott, és szépen letette a nappaliba, az ágy mögé... még jó, h döglött volt. Szóval mikor észrevettem, macska ki, egér marad... majd végül az egér is kikerült a kinti kukába. De ha kint a kutyám gyorsabb, a macska figyelmetlen, akkor a kutyámhoz kerül az egér. Természetesen nem eszi meg, csak felkapja a szájába, és rohan utánam, ha kint vagyok. :lol: nagy örömömre!! vagy egy csurival teszi ugyanezt. szegény kismadárka.

Egyszóval: nehezen tudnám elképzelni az életemet nélkülük! :)

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256297 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kicsit éhes cicuka....:
fotoplenka.ru/album/album9568/foto82868.htm#foto

Egyébként vannak itt jók is:
fotoplenka.ru/compet/konkurs6/page2.htm

Az oldalt Olorin találta. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256296 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekünk évekig minden télen beköltözött egy varangy a lábtörlőnk alá. Egyszer be is szökött a házba, a lépcső alá... :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256291 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Biztosan csak babona...
Egyszer fogtam leveli békát, a tenyeremben volt...
Másnapra pici szemölcsök nőttek a teneremen ott, ahol a békának a tapadókorongjai hozzáértek a bőrömhöz... :evil:

Fogtam lábatlan gyíkot is, éppen verekedett egy fajtársával, és annyira elfáradt, hogy nem tudott elmenekülni...
Egyébkénr vabbak lábai, de azok csak kicsi kidudorodások az oldalán...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256290 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Varangyot max. nézni szoktam, simogatni nem. :D Egyszer véletlen sötétben az udvaron ráléptem egyre (bakancsban voltam), kemény volt, azt hittem, hogy a kutya hagyta el az egyik játékát. Aztán amikor visszanéztem, láttam, hogy ugrál tovább. 8O :lol: Szerencsére nem lett baja. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256199 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hömm. :lol:

Rajtakaptam a bűnöst a bőrfotelban :evil: :twisted:
De nem mutat megbánást... :D
Varangyot meg nemigen simogatok, igaz, olyankor többnyire nyersen. :oops:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256196 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akarja a halál nyersen megenni! 8O Kedvesz kisz hobbitoknak utálatosz sozk minden. 8O
Meg nem is szoktam sokáig simogatni varangyokat... :lol:
Aranyosak ők nézve is! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256192 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Fogtam én már sokféle békát.

Vaangy: nem csak szembe kerülve ártalmas, ha sokáig simogatod akkor is rosszulleszel, vagy ha meg akarod enni (nyersen) akkoris.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256154 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A gyíkokhoz: nálunk az utca végi kiserdőben rengeteg volt, mindig mentünk a sínekhez fogni, illetve inkább tesóm a haverjaival... Hatalmas, gyönyörű királygyíkok voltak, én meg mindig elengedtem őket, ha a tesóm terráriumba rakta... :D Meg volt pici tengericsikónk, de az nem élt sokáig. Meg asszem szereztünk valahonnan apró, piros tengericsillagot... :) )


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256153 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát nem gyönyörű? :)

Gyíkok nálunk sajna alig vannak. Azok is picik, és egy pillanat alatt úgy eltűnnek a magas fűben, hogy ember legyen a talpán, aki megtalálja őket... 8)
Kiskoromban nagyon féltem a keresztes viperától, merthogy az van a Hanságban, ami nincs messze tőlünk. Aztán rájöttem, hogy gyönyörűek! :D

Kérdés: a lábatlan gyíknak miért csökevényesedtek el a lábai, ha a többi gyíknak nem :?: Nem olyan sokkal másabb az élőhelye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256152 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyszer Parádfürdőn voltam táborban, nyár volt, és nem tudom, milyen fajta, da egy-két centis kis békák voltak mindenütt. De tényleg, szószerint MINDENÜTT. Több tízezer volt belőlük, ott gyűjtögettük őket dobozkákba... :) )
Nefadar: Oviban nekem katica volt a jelem, szal naaagy katicabarát voltam.... :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256150 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Ben Kenobi írta:

Silima írta: I love békák! :D :D :itscool:

Jaja! Béka rúlz! :D FŐleg a kisebbek. :)


Egyszer nagyon régen (talán a veszprémi állatkertben?) láttam bikabékát. Jó 30 centi hosszú jószág. Hát azonnal beleszerettem. :D Aztán olvastam,hogy Amerikából behurcolták Franciaországba, és úgy elszaporodott, hogy már sörétes puskával lövik... :lol:
De tény: a kis levelibékánál aranyosabb nem sok van. Egyszer a kerti tavunkban kikelt egy csomó levelibéka. Mikor kirajzottak, 3 hétig nem lehetett füvet nyírni, annyi volt. :D 1-2 cm-esek, olyanok, mint egy kis ékszer. :) :)

Levelibéka aranyos, bár élőben még nem láttam. :) Viszont anno (még ötötdikben) voltunk táborozni Szigetközben, Hédervárott. Ott voltak aranyos, kb fél-1 centis kisbékák, fogdostam egy csomót, de nem hoztam haza. :P MEg itt, Monor környékén kint a Forásnál néhány éve voltak párcentis barna magyargyíkok (nem tudom, van-e ilyen, sztem nem hivatalos neve z :D ). Eggyel nagyon elvoltam,a vállamon másztattam, meg kinden. :D Hüllők rúlz. :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256124 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta:

Silima írta: I love békák! :D :D :itscool:

Jaja! Béka rúlz! :D FŐleg a kisebbek. :)


Egyszer nagyon régen (talán a veszprémi állatkertben?) láttam bikabékát. Jó 30 centi hosszú jószág. Hát azonnal beleszerettem. :D Aztán olvastam,hogy Amerikából behurcolták Franciaországba, és úgy elszaporodott, hogy már sörétes puskával lövik... :lol:
De tény: a kis levelibékánál aranyosabb nem sok van. Egyszer a kerti tavunkban kikelt egy csomó levelibéka. Mikor kirajzottak, 3 hétig nem lehetett füvet nyírni, annyi volt. :D 1-2 cm-esek, olyanok, mint egy kis ékszer. :) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256123 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: I love békák! :D :D :itscool:

Jaja! Béka rúlz! :D FŐleg a kisebbek. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256119 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta:

Felagund írta:

Ben Kenobi írta: Csak a vízi csigák, amik a tengerbe élnek. Mivel azok ragadozók, és mérgezőek is. :twisted:

Bocsáss meg azok a Prosobranchia (elölkopoltyúsok) és nem a Gastropoda (csigák) osztályba tartoznak, úgyhogy gyakorlatilag semmi közük egmához ;)

rendszertanász OFF

Elnézést. :) De valahol azok is csigák, nem? :D


Leginkább annyiban, hogy házuk van. :)
De az éti csigák valóban nem mérgezőek. Mint a nevük is mutatja... :P 8O :(
De nem tudom, pl. a kárpáti meztelencsigának miért lenne olyan csodaszép kék színe, ha nem lenne mérgező...? Nem tudom, de sztem nem a fajtársak előtt akar imponálni vele... (főleg mert ugye nem valami hej de fejlett a látásuk... 8O )
A varangyokra is azt mondják, hogy ne fogd meg, mert mérgező. Igaz, hogy az ő váladékuk szembe kerülve ártalmas... :roll:
I love békák! :D :D :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256095 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta:

Ben Kenobi írta: Csak a vízi csigák, amik a tengerbe élnek. Mivel azok ragadozók, és mérgezőek is. :twisted:

Bocsáss meg azok a Prosobranchia (elölkopoltyúsok) és nem a Gastropoda (csigák) osztályba tartoznak, úgyhogy gyakorlatilag semmi közük egmához ;)

rendszertanász OFF

Elnézést. :) De valahol azok is csigák, nem? :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256089 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: Csak a vízi csigák, amik a tengerbe élnek. Mivel azok ragadozók, és mérgezőek is. :twisted:

Bocsáss meg azok a Prosobranchia (elölkopoltyúsok) és nem a Gastropoda (csigák) osztályba tartoznak, úgyhogy gyakorlatilag semmi közük egmához ;)

rendszertanász OFF

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256083 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
éticsigafarm ez tecc :D
mi oviban katicákkal szedtünk tele vödröket :)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256056 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az éticsiga nem viziállat, úgyh a Balatonban benne ezután sem fogsz találni önszántából belement éticsigát. (kivéve ha valamelyik a fejébe veszi hogy résztvesz az átúszáson de akkor vsz rajtszámot fog festeni a házára és így megismered ;) )

Mérgezőség: Általános szabály hogy ami feltűnő színű a természetben, az valószínűleg mérgező. Vannak persze kivételek (pl lepkék) de a leggyakrabban igaz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256050 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta:

Erda niire (Area) írta: én kisebb koromban éticsigafarmot csináltam a balcsin! Összegyűjtöttem a környék összes csiguszát, és nevelgettem őket. Reggelente egy elkerített részen legeltek, a délutáni melegben egy dobozban aludtak. Tök arik voltak. Persze versenyeket is rendeztem nekik, és tök jó volt, ahogy átmásztak a késen. Meg a balcsin van egy csomó ilyen picuri csiga, és úgy imádom őket, mert olyan édesek. :D Imádom a csigulikat! ^-^


AHAaaaa!!! Már tudom miért nem találok egyetlen darab éticsigát se a Balcsiba!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Amúgy én a rendes kis pici házas csigákat gyűjtöttem régen. Nem mérgezőek amúgy a csigák? Valahol mintha hallottam volna ilyet........

Az éti meg a meztelen az asszem nem. Csak a vízi csigák, amik a tengerbe élnek. Mivel azok ragadozók, és mérgezőek is. :twisted:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #256039 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: én kisebb koromban éticsigafarmot csináltam a balcsin! Összegyűjtöttem a környék összes csiguszát, és nevelgettem őket. Reggelente egy elkerített részen legeltek, a délutáni melegben egy dobozban aludtak. Tök arik voltak. Persze versenyeket is rendeztem nekik, és tök jó volt, ahogy átmásztak a késen. Meg a balcsin van egy csomó ilyen picuri csiga, és úgy imádom őket, mert olyan édesek. :D Imádom a csigulikat! ^-^


AHAaaaa!!! Már tudom miért nem találok egyetlen darab éticsigát se a Balcsiba!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted:
Amúgy én a rendes kis pici házas csigákat gyűjtöttem régen. Nem mérgezőek amúgy a csigák? Valahol mintha hallottam volna ilyet........

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256023 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A meztelencsigát én se szeretem. :P Étit viszont igen. Régen én is csináltam csigafarmot még jó pár éve, az egész egy nagy doboz volt, mindenféle növénnyel benne (nem nagyon értettem a dologhoz, igaz, most se :lol: ), és mindig elmászkáltak. Aztán egyszer úgy elmásztak, h nem találtam őket. :D Megenni nem enném, gusztustalan :?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255983 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem is volt csigafarmom, csak nem túl hermetikus, úgyhogy szétmászkáltak. De máig nagyon szeretem a csigákat. A meztelencsigát nem. A fürdőkád szélén lakik egy cserepesgaz, a földjében meg egy meztelencsiga, a Jenci. :D Minden éjjel fél tizenkettőkor találkozni lehet vele, amint mászik a kádban. Egész télen ott mászkált a jéghideg csempén, nem tom, mit evett. Néha köszöntünk neki, ha nagyon messze kódorgott hazulról, visszaraktuk a cserépbe. :D

Nagymamám módszere a csigák ellen anno volt a csigakoktél: csigák+fél vödör B58 8O ... 8O ...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255973 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: én kisebb koromban éticsigafarmot csináltam a balcsin! Összegyűjtöttem a környék összes csiguszát, és nevelgettem őket. Reggelente egy elkerített részen legeltek, a délutáni melegben egy dobozban aludtak.


Ilyet énis csináltam, de azóta valahogy megundorodtam tőlük... :oops:
Asszem az volt a határ, mikor mindenütt csigák mászkáltak körülöttem... :P


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255968 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csiga pöri elkészítésében a legnagyobb gondot az okozta, hogyan csalogassuk őket ki a ház elé...
a sózás nem jó. mert akkor bebújtak, és ott maradtak
a forró vízbe dobálás meg azért, mert akkor bele rfőttek a házukba...
Maradt a türelem, megvártuk amíg kibújtak a házból és nyissz... levágtuk róla... úgy már megfelelő volt a méret...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255967 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
én kisebb koromban éticsigafarmot csináltam a balcsin! Összegyűjtöttem a környék összes csiguszát, és nevelgettem őket. Reggelente egy elkerített részen legeltek, a délutáni melegben egy dobozban aludtak. Tök arik voltak. Persze versenyeket is rendeztem nekik, és tök jó volt, ahogy átmásztak a késen. Meg a balcsin van egy csomó ilyen picuri csiga, és úgy imádom őket, mert olyan édesek. :D Imádom a csigulikat! ^-^

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255965 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta:

Ben Kenobi írta: Pedig csigák rúlzak. FŐleg a picik, olyan félcentisek, amikor mászkálnak az ujjamon, az tök jó. :D A nagyokkal még nem próbáltam, de nem is szándékozom. :P


Kedves időtöltésem a "csiga futtatás"!
Leteszem őket egy sík területre, és elindítom egy irányba, méret nem számít, és a győztest nem taposom szétt, ő indulhat még egy futamban... :twisted:

Én már ettem csiga pörköltet! Tök jó íze van... :twisted:


Jajj, ilyet csináltak ott is a többiek (én hozzá nem nyúlnék a csigákhoz)
A csigapörkölthez meg nem lenne gusztusom az száz! :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255961 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: Pedig csigák rúlzak. FŐleg a picik, olyan félcentisek, amikor mászkálnak az ujjamon, az tök jó. :D A nagyokkal még nem próbáltam, de nem is szándékozom. :P


Kedves időtöltésem a "csiga futtatás"!
Leteszem őket egy sík területre, és elindítom egy irányba, méret nem számít, és a győztest nem taposom szétt, ő indulhat még egy futamban... :twisted:

Én már ettem csiga pörköltet! Tök jó íze van... :twisted:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255960 Írta: Hozsi
Hozsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Fúú, én nem nagyon szeretem a csigákat! :?
egyszer voltam egy olyan helyen táborban ahol annyi csiga volt, hogy csak na....mindenhol csak csiga: éticsiga, meztelen csiga..fúú, undik.. :?
Macskák felőlem megehtetik..Egészségükre, Jó étvágyat! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #255957 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pedig csigák rúlzak. FŐleg a picik, olyan félcentisek, amikor mászkálnak az ujjamon, az tök jó. :D A nagyokkal még nem próbáltam, de nem is szándékozom. :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.236 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére