Állatbarátok

Több
19 éve 5 hónapja #252098 Írta: James
James válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem cicám van;) De örülnék egy bagolynak is, bár azt sajnos nem lehet. :( Mit gondoltok, egy kutya és egy macska egy házban is elfér? :lol:

Félvér Herceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252083 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Andoron, ebben sajnos nem tudok segíteni... :( Nekünk egyszer volt egy öröklött tengerimalacunk. Mikor elpusztult, anya közölte, hogy rágcsálót többet NEM!!! [size=9:slqig4se](Ismeritek a Mindent lehet, de krokodilt azt NEM!!! című Ország Mihály könyvet? Én nagyon szeretem :) [/size]

A mi kis talált kutyánk már 12 éves. Bogárkának hívják. 57 deka volt, mikor egyszer januárban találtuk... :( Nagyon kedves, aranyos, csak egy baj van vele: ugyebár hosszúszőrű, és sajnos a bundája iszonyatosan nemezesedik. Nem lehet vele mit csinálni. Telente benn fekszik a műhelyben, úgyhogy a feneke meg a hasa tavaszra tele van csimbókokkal. OK, de nyírni sem hagyja magát! Nem kepeszt, vagy ilyesmi, nem harap, csak egyszerűen mindig úgy fordul, hogy ne férj hozzá. Odahajtja a fejét, felfordul, mindent elkövet, hogy ne tudd megnyírni. 3emberes munka a nyírása. Pedig sosem vágtuk meg, nem rángatjuk etc. :( És nem tudjuk róla leszoktatni. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252045 Írta: Andoron
Andoron válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hm..ez nem semmi, hogy valaki egy talált kutyáról így gondoskodjon! Dicséret, és köszönet!

Nálunk is van egy vizsla, meg öt macska, ugyan gyakorlott gazdik vagyunk, de anyuék megölnének, ha még egy vizslával hazamennék, pedig Aba (ő a mienk :) ) biztosan nagyon örülne neki... Azért kérdezősködöm, hátha valakinek pont egy ilyen kutyus kellene...


Más

nem tudom, jó helyre írom-e, de... nem tud esetleg valaki olyat, akitől tudnék venni, cserélni texel tengerimalacokat ?
egy nőstény kellene...azaz legalább egy. Eddig tenyésztettem őket, csakhogy a "Mama" elpusztult... és most két hímem van, és ez bizony kevés... :cry:

"Hiszek benned
Benned itt bent
Magamban"

Andoron honlapja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251963 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Elza: az én kutyámat bíbicek szokták agyoncsapni. Tavaly tavasszal vittük ki a holtág mellé sétálni, és minden tele volt bíbicekkel, cankókkal, lilékkel stb. A kutya azonnal körberohanta őket. A bíbicek felrebbentek, és egetverő sivalkodással rázuhantak. Csufi teljesen megzavarodott, azt se tudta, hova fusson, alig talál vissza hozzánk... :lol:


Szegény kutyiiii :D

Lau: A legjobb helyen akkor lenne, ha ottmaradhatna ahol most van. Ritkán hallani ilyen jószívű, gondoskodó gazdikról :)

Nekünk van két kutyánk, az idősebb nőstény csak úgy odaszegődött hozzánk, aztán ott is maradt, szerencsére. :D A kissebbik pedig az ő kölyke. Továbbá van még két macsek is, tovább inkább nem sorolom... :P
Így sajnos, nem nagyon tudnánk még egy kutyát befogadni. De őszintén remélem, hogy jó helyre kerül majd :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251949 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Állatbarátok

elefánt írta: Sziasztok!

Légy szíves küldjétek tovább ezt a felhívást!

Testvérem a múlt héten (2005. ápr. 2.) befogadott egy 9-10 év körül kan
vizsla kutyát. A kutyus 2
napig az óbudai piachoz volt kikötve... Jól tartott, jól nevelt kutyus,
szerintünk az eredeti
gazdája idős ember lehetett, aki valószínűleg meghalt és ahogy az lenni
szokott, az örökösöknek
már nem kellett szegény kutya. A fogazata is teljesen ép, fogkő sehol,
és korához képest igencsak
aktív!
Nagyon játékos, ugyanakkor szófogadó, sok vezényszót ismer. Tesómék
nőstény vizslájával (akit
egyébként szintén ugyanígy találtak 5 éve...), kistestű és kölyök
kutyákkal és a macskákkal
remekül kijön, a kan kutyákkal nem agresszív, de ha valamelyik "beszól"
neki, azt nem tűri. Még
mindig nagyon tanulékony, 2 nap alatt hozzászokott az új nevéhez
(Bojtár) és ahhoz, hogy a járda
szélén megálljon. Jó házőrző, a hétvégi telket rendesen bevédte! A bal
hátsó lábán van egy
ciszta, állatorvos adott rá gyógyszert, amitől javulnia kell, ha nem,
akkor meg kell műteni. A
műtét költségét még testvérem állja, plussz még beoltatjuk, mielőtt új
gazdihoz kerülne. Csakis
nagyon jó helyre, felelősségteljes, gyakorlott kutyáshoz adjuk! Adunk
hozzá fekhelyet, pórázt,
nyakörvet. Érdeklődni: 06/30/9215-290, 06-1/388-8524 Ambrózy Mária,
06/30/924-3763 Ziegler Csaba

KÖszi: Ambrózy Erzsi


kérlek nézzetek körül, hogy tudtok e valakit aki örökbefogadná!
puszi,
lau

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251891 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Gilgolwen: Hát igen nem volt semmi a jelenet. Akinek csak elmeséltem dőlt a röhögéstől.
Silima: Nagy élmény volt, azt meg kell hagyni. Az sem lehet semmi, hogy a kutyádat a bíbicek csapkodják. :lol:
Area: jó kis (kellemetlen) helyzet lehetett.
Estelio: sok sikert a kis kutyához.


Egyébként Vaszil tengap is alakított egy nagyot. Este 1/2 6 körül elkezdett esni az eső. Addig nagyon jó idő volt. A konyha ablak nyitva volt, a macsek ott sütkérezett. Váratlanul, monszun szerűen leszakadt az ég, ömlött, "mintha dézsából öntötték volna", egyesen a macskára :D . Ugyanis hétvégén eltörött az ereszünk, mondanom sem kell pont a konyha felett. (A bátyám most hétvégén akarta megcsinálni, a macs szempontjából elkésett vele :wink: .) A víz egyensen a konyhába folyt be a nyitott ablakon át a kandúrranásra, az meg prüszklölve ugrott le az ablakból, rázta magát, fujt, minden baja volt, alapos traumát szenvedett el. Én pont akkor jöttem ki a szobámból, és így láttam a teljes eseményt. Szinte fetrengtem a röhögéstől, mikor elmeséltem a családnak, hasonló volt a reakció.
De ezzel még nem ért véget Vaszil tegnap esti trauma sorozata. Édesanyám esete 8kor érkezett haza a munkából. Nagy lendülettel nyitotta ki az ajtót, hogy beférjen az esernyőjével a bejárati ajtón. Igen ám, csakhogy a sziámi maccs, éppen a lábtörlön ült elmélázva, és ahogy anyu kinyitotta az ajtót, az elbambult joszág ijedtében, ülöhelyzetéből ugrott egy nagyot, és utána uzsgyi be az ágy alá. Egész esete nem láttuk ezek után a macskát. Bent lapított anyu ágya alatt. Sok(k) volt neki a két átélt trauma! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251878 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elza: az én kutyámat bíbicek szokták agyoncsapni. Tavaly tavasszal vittük ki a holtág mellé sétálni, és minden tele volt bíbicekkel, cankókkal, lilékkel stb. A kutya azonnal körberohanta őket. A bíbicek felrebbentek, és egetverő sivalkodással rázuhantak. Csufi teljesen megzavarodott, azt se tudta, hova fusson, alig talál vissza hozzánk... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251818 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kinyíltak a kiscicák szeme. Így még aranyosabbak. :D
Holnap viszem haza a kiskutyát, kiváncsi vagyok mit szólnak hozzá a macskáim. na de majd meglátom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251763 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek ma egy feketerigó majdnem leszedte a fejem! 8O Én nyugisan mentem haza, egyszer csak csivitelés, és egy rigó húz el a fejemtől 20 centire. Ez nekem épp elég volt, de a madár nem adta fel. Lármázott, meg mélyrepült még körülöttem egy ideig, majd én, mint a tápláléklánc csúcsán álló faj képviselője, kényleten voltam visszavonulót fújni, és két bokorral odébbról kivizsgálni az ügyet. Mint kiderült a rigó pont egy tujára fészkelt, ami pont az út mellett van, és én pont ott mentem, mikor egy kis fészekadalékkal jött vissza. Pedig még nem is költött meg semmi (szerintem). Azt hiszem kerülni fogom azt az utat amikor fiókái lesznek... :roll: :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251729 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta:

Niph/Elentári írta:

Phaedra/Namarie írta:
Törölgettek már ázott macskát? Hogy tűrte?


Elég nehezen türi az én macsekom ha netán bőri bocs szőrig ázva ér haza...... néha oda akar kapni de aztán rájön(sztem) hogy jót akarok neki......... :twisted: :twisted: :twisted:


Óvatosan, finoman kell itatgatni róla a vizet, és közben folyamatosan beszélni hozzá. A mi nagyfiúnkat muszáj megtörölni, mert megköhögősödik, de a többit is. A kisebb termetű cicafiú meg tiszta lelkibeteg, lehet ki kell tennem a másik cicát, mert azt hiszi, őt márt nem is szeretem. Olyan rossz nézni, ahogy ott szomorkodik. De a másikat is sajnálom, mert az meg a lábamon melegszik. Mit csináljak?


Egyszerű! Vedd fel mindkettőt!)márha megy) és dögönyözd őket.
Amúgy hála istennek az kic ciccem ritkán jön haza ázottan........
De ha ez van akkor meg bujik az emberhez......olyan ennivaló....... :P :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251716 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Gilgolwen Nimrandir írta:

Elza Eldaniella írta: Éjszaka nem unatkozott a családom. Az unokahúgom éjjel 1kor, komásan megindult a szobájából a klotyóra, de nem jutott messzire, mert a szobája küszöbén átesett az ott alvó macskán. Ő egy hatalmas sikítással, Vaszil pedig egy jó nagy nyervákolással ébresztette fel az egész családot. Mindenki rohant ki - az álmosságtól sűrű pislogva -, hogy mi történhetett. Mikor az unokahúgom közölte a történteket, mindannyian szinte "fetrengtünk" a röhögéstől. Szerncsére sem a gyereknek, sem a maccsnak nem történt semmi baja - legfeljebb, hogy a macska egész reggel nem mutatkozott. Mint kiderült anyu ágya alatt lapított végig. :lol:


olvasva is fogtam a fejem :D képzelem milyen lehetett élőben :mrgreen:


:D Hajajj.. szegény macs vagy szegény unokahúg? Bár.. valszeg a macs ijedt meg jobban :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251621 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta:

Phaedra/Namarie írta:
Törölgettek már ázott macskát? Hogy tűrte?


Elég nehezen türi az én macsekom ha netán bőri bocs szőrig ázva ér haza...... néha oda akar kapni de aztán rájön(sztem) hogy jót akarok neki......... :twisted: :twisted: :twisted:


Óvatosan, finoman kell itatgatni róla a vizet, és közben folyamatosan beszélni hozzá. A mi nagyfiúnkat muszáj megtörölni, mert megköhögősödik, de a többit is. A kisebb termetű cicafiú meg tiszta lelkibeteg, lehet ki kell tennem a másik cicát, mert azt hiszi, őt márt nem is szeretem. Olyan rossz nézni, ahogy ott szomorkodik. De a másikat is sajnálom, mert az meg a lábamon melegszik. Mit csináljak?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251614 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elza: A fantáziámmal semmi baj... :lol: :lol: :D Élmény lehetett! :D :itscool:

Az ázott macskához: sztem a macska kb egyformán irtózik a víztől, meg attól, ha lefogják (legalábbis az általam ismert macskák) Szóval nem lehet egyszerű kidörzsölni belőle a vizet... 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251535 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta:
Törölgettek már ázott macskát? Hogy tűrte?


Elég nehezen türi az én macsekom ha netán bőri bocs szőrig ázva ér haza...... néha oda akar kapni de aztán rájön(sztem) hogy jót akarok neki......... :twisted: :twisted: :twisted:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251521 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldaniella írta: Éjszaka nem unatkozott a családom. Az unokahúgom éjjel 1kor, komásan megindult a szobájából a klotyóra, de nem jutott messzire, mert a szobája küszöbén átesett az ott alvó macskán. Ő egy hatalmas sikítással, Vaszil pedig egy jó nagy nyervákolással ébresztette fel az egész családot. Mindenki rohant ki - az álmosságtól sűrű pislogva -, hogy mi történhetett. Mikor az unokahúgom közölte a történteket, mindannyian szinte "fetrengtünk" a röhögéstől. Szerncsére sem a gyereknek, sem a maccsnak nem történt semmi baja - legfeljebb, hogy a macska egész reggel nem mutatkozott. Mint kiderült anyu ágya alatt lapított végig. :lol:


olvasva is fogtam a fejem :D képzelem milyen lehetett élőben :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251507 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Éjszaka nem unatkozott a családom. Az unokahúgom éjjel 1kor, komásan megindult a szobájából a klotyóra, de nem jutott messzire, mert a szobája küszöbén átesett az ott alvó macskán. Ő egy hatalmas sikítással, Vaszil pedig egy jó nagy nyervákolással ébresztette fel az egész családot. Mindenki rohant ki - az álmosságtól sűrű pislogva -, hogy mi történhetett. Mikor az unokahúgom közölte a történteket, mindannyian szinte "fetrengtünk" a röhögéstől. Szerncsére sem a gyereknek, sem a maccsnak nem történt semmi baja - legfeljebb, hogy a macska egész reggel nem mutatkozott. Mint kiderült anyu ágya alatt lapított végig. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251454 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk a kutyák állják el a bevándorlók útját... mármint a két- ill a négylábú bevándorlókról van szó.
Az utóbbiakat a küszöbre fektetik (hogy az ember majd' orra esik benne), az előbbiket vészterhes fogcsattogással űzik messzire :twisted:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251428 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr: nálunk Nagypapa fog patkányt... :lol: Egyszer agyoncsapott egyet a műhelyben... 8O Behozta megmutatni vmi kis vendégnek... :lol:
Különben a mi cicánk a madarainkat sohasem bántotta. A régi papagájunk éjjel-nappal szabadon volt. Ha csak ránézett egy madárra, elég volt annyit mondani, hogy "Bajusz... nem szabad!" és soha többé nem érdekelte az adott madár. :itscool:
Meg párszor fogott akkora patkányokat, hogy azt hittük, kutya... Félig meg volt edve. Éve. El volt fogyasztva!! Aztán rájöttünk, hogy megboldogult rágcsáló... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251425 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskák vadászszenvedélyéről, csak annyit, hogy 10 évesen volt 2 hullámos papagájom, és mellettük 2 elkényesztett kanddúranásom. Azok még csak figyelemre sem méltatták a madarakat. De aztán 3 éve elteltével megérkezett a Mercédesz nevű macska hölgy, és két hét leforgása alatt (ekkor 5 hónapos volt mindössze) levadászta mind a 2 papagájomat. Mondanom sem kell ma*hára örültem annak. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251420 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Újabb hír, az állatok nem tétlenkedtek a hétvégén sem, s műsorunk kamerája természetesen ott volt ahonnan az újságírókat kizárták, mert rejtetten vittük meg minden, csak hogy kedves nézőinknek megmutassuk a titkokat, Vajas Tutkó a halálból jött vissza videokazettával a kezében...

Bulvárstílust félretéve:
Kajla kutya megfogott egy patkányt hétvégén amiért felterjesztettem volna vitlézi rendre, ha ez a kitüntetés létezne.
Leginkább azért, mert ez a patkány a kertünkben lakott már korábban, és én mondtam neki, hogy fogja meg, ha már a macskák nem merik.

És igen, tudom, szegény kis patkány, meg minden, de ha ott van egy roppant nagy bozót meg erdő a házunk mellett, akkor ne költözzön be a kertünkbe.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251419 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hm... Csak mi nem mossuk a macskát? :oops: Ezt ő megoldja egymaga... Igaz, hogy utcagyőztes házimacskakeverék, szóval tán egy sziámit tényleg többet kell mosni... :roll: Hajaj, jaj is lenne nekünk, ha bele mernénk gyömöszölni a lavórba!!! 8O Bár tavaly beleesett a kerti tóba... :lol: aztán megsértődött, hogy kiröhögtük... :lol:
Különben nagy madarász... :( Múltkor két széttépett zöldikét találtunk.. Évekig minden kirepült rozsdafarkú-fészekaljat megölt. :( Ha kétszer költöttek, mindkettőt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251401 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Törölgettek már ázott macskát? Hogy tűrte?

A mi macskánk még a füdetést is nagy kinok árán viseli el. A türülközést meg pláne nem :lol: . És mivel rövid szőrű sziámi, rá szoktuk hagyni a megszárítkozást - ilyenkor beköltözik (télen) a konvektor alá, nyáron meg a nagy melegben nem különösebben lényeges, mikor szárad meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251391 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk Teddyke anno kifogott mindent, amit ért, még egy gerlét is feltarncsíroztak. ...... de most már nem bántják a madarakat.

Törölgettek már ázott macskát? Hogy tűrte?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251353 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Alyr Arkhon írta: Egy kismadár-pár az ereszünk alatti oszlop tetejére rakott fészket. Asszem kerti rozsdafarkúak. Drukkolok, hogy a macs ne tudjon felmászni.


Dejó... :) Nálunk már tavaly sem költöttek a madarak egyetlen fészekodúban sem! Csak a seregélyek. :) Hogy miért, nem tudom. :( A verebek persze nem olvasták, hogy ők nem férnek be a cinkeodú nyílásán... :lol:
Alyr, ha a macska fel akar mászni, kössél körbe az oszlopra bökős ágat!


vagy terkerj körbe szögesdrótot, vagy villanypásztort... :)

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251347 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Anya tegnap egy macskánkl segítségével ültette át a virágot. Eredmény frenetikus: cica állandóan beletelepedett a virág közepébe. A poén, hogy anyám utál ültetni, mert nehezen vislei a föld érintését, és csinálhatta a macskával, aki még jó szét is kaparta időnként a dolgot.

Az én édesanyám 2 hete szenvedte meg a szobanövény átültetését a macskával. Anyu átültetett 3 növényt. Átültetés után azt vette észre, hogy a kanduranásunk a macska wc-je helyett, megtisztelt 2 növényt. Mondanom sem kell, anyu tajtékzott. Amikor észrevette, hogy a hüle állat a 3. növényt is célba vette, egy kicsit kiporolta azt a "szennyes bundáját" és egész napra kizárta a szóbából a macskát. Az meg lapított egész nap, tudta a piszok macskája, hogy rossz dolgot követett el, és a "porolás" után egy kissé meghúzta magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251198 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Egy kismadár-pár az ereszünk alatti oszlop tetejére rakott fészket. Asszem kerti rozsdafarkúak. Drukkolok, hogy a macs ne tudjon felmászni.


Dejó... :) Nálunk már tavaly sem költöttek a madarak egyetlen fészekodúban sem! Csak a seregélyek. :) Hogy miért, nem tudom. :( A verebek persze nem olvasták, hogy ők nem férnek be a cinkeodú nyílásán... :lol:
Alyr, ha a macska fel akar mászni, kössél körbe az oszlopra bökős ágat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251175 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy kismadár-pár az ereszünk alatti oszlop tetejére rakott fészket. Asszem kerti rozsdafarkúak. Drukkolok, hogy a macs ne tudjon felmászni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #251170 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na hát a kutyám készvan.... Felkelek ma reggel, hallom, hogy nyüszög. De olyan elégedetten. Kimegyek a mosdób, hát... Húúú... :D Nem kipakolta a szennyeskosarat? Ott aludt összegömbölyödve apa egyik fehér ingén. :mrgreen:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251165 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elza: tündéri édes az aláírásod!!

Hugom meg van egy cicánk, kait nagyon nehezen bír bent elviselni magánál. A kislányt, mivel örökké szétrpakol neki. De amúgy bármelik cica beszabadul hozzá, mind automatice pakolni kezd nála. Mint mondja, szétrúgják az összes piprecuccát.

Anya tegnap egy macskánkl segítségével ültette át a virágot. Eredmény frenetikus: cica állandóan beletelepedett a virág közepébe. A poén, hogy anyám utál ültetni, mert nehezen vislei a föld érintését, és csinálhatta a macskával, aki még jó szét is kaparta időnként a dolgot.

Másik lánycicánkra én agyasodtam ki, mert nem belesz___t az általam elvetet virágmagok közepibe és még jól szét is kaparta!!! Anyám meg a guánót botnak nézte, és fel akarta venni...szerencsére nem fogta meg, mert idejében szóltam, mi az.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251075 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tegnap a hüle kandúrranásunk, a fürdőszobában éppen a polcon garázdálkodott, mikor hazaértem. Belépve, felkapcsolatam a villanyt, és ettől megijedt a lükéje, majd fejjel előre beleesett a centrifugába, jó nagy koppanással. Még jó, hogy nem volt bekapcsolva, mert különben nem tudom mi lett volna azzal az ostoba állatával. Így miután kiszedtem, csak koválygott egy kicsit utána, és egész esete nagyívben elkerülte a fürdőszobát, nem is beszélve a fugáról. :wink:

[size=9:1fe72wma]/me mostantol új aláírásom van: egy kis kék, cirmos, nyalakodó macsek:[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.841 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére