MTT Kórus

Több
20 éve 1 hónapja #176313 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
ö hát hogynelenne..
ha másnem majd utzazenélunk :) )))))))

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #176239 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Most hétfőn lesz próba a mandala kiállítás megnyitójára?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175959 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus
FIGYELEM KÓRUS:

A mai próba 14:00 helyett 15:00kor kezdődik nálam!
Aki olvassa adja át!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja - 20 éve 1 hónapja #175950 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Lau, drága, mikor tudod elhozni nekünk a Fantomot?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175791 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: MTT Kórus
azért a közönségnek sem kell csendben ülnie... :D 8)

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175767 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Elodyke...hm...NINCS NÁÁÁLAAAD ? :)
Jóvanna... :P
Legalább megtanultad már ?
Kriszana...télleg jó volt a próba...főleg a...á nem kötekszem ekkora nyilvánosság előtt :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175705 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Drizzt. Drága..

Most nincs nálam itt a MŰ Pesten...
ugyhogy azert kertem.. vili?

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175698 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Csak jelezni akartam, hogy kriszanához pénteken egy elektroakusztikus gitárral, és egy hangológéppel érkezem, amiket végül is sikerült megszereznem...hallod Legu' ? :) Gondoltam hátha jól jönnek majdan...
Elodyke...csak bele kéne lapozni a műbe...ott van az a dal :P :P
És, ha az Ego szong' lenne az utolsó dal, és öööizé más is énekelné az olyan nagy baj lenne ? Elvégre itt majnem' mindenki "benfentes"...hm? Persze csak egy kérdés volt...olyan halk...alig hallható :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175623 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Abszolute egyetertek.
A szinhazban is ugy van, hogy hiaba van az hogy fogom magam es betervezem egy darab megnezeset amiben pl egy masik szinhazban statisztalok - tehat ismerem a darabot.
Nem mehetek oda a rendezohoz eloadas elott es nem mondhatom, hogy bocsi, jonnek statisztalni mert en is ugyanezt a szerepet jatszom masik szinhazban es ismerem. Korberohognenek.
Az a csapat egyutt keszult fel. Ismerik a masik midnen rezduleset, mostmar tudnak osszedolgozni. Nem lehet csak ugy beugrani.

Vagy pl ha hangversenyre megyek, es a korus olyat enekel amit en szinten ismerek es masik korusban szinten enekelunk, akkor sem allhatok be, mert nem probaltam veluk egyutt.

Nem eleg tudni a szerepet-dalokat. Egyutt kell tudni dolgozni, es ismerni kell a masikat, kulonben szetesik az egesz es okorhugyozas lesz belole.

Szal Kincso ne izgulj, ha annyira nem birsz majd magaddal, lekotozunk a szekhez es betomjuk a szadat :twisted:
Huseges beosztottam - Nim - orommel fog ebben segiteni :twisted: :twisted: :twisted:

Beleg


Dodiee írta:

Kincső írta: Nem azt mondtam, hogy a LEP-es műsort adjátok elő, de pl. tudtommal az Országúti dalt meg az Ego songot igen. Ezekben miért nem énekelhet az is, aki a LEP-en már szerepelt velük, de most nem kórustag? :roll: És azt sem mondtam, hogy nem tudjá(to)k, csak azt, hogy az újak csak most tanulták/tanulják meg ezalatt a három hét alatt.
Tudom, hogy bárki szerepelhet. Csak az bánt, hogy miközben a kedvenc dalomat énekli a mostani kórus, amit én is ugyanolyan jól tudok, és nekem majd a nézőtéren kell csöndben ülnöm. :roll: :(


Nem tudom, mennyit tudsz a jelenlegi Kórusról, de úgy hallottam, nagyon profi lett, többszólam meg minden, és Anáéknak azthiszem volt egy konkrét elképzelésük, mit akarnak, hogy szóljon. És nem hiszem, hogy mikor a kórussal gyakorolnak egy ideje, szép tisztán szól, összepróbálták a hangokat vagy hogy is mondjam, akkor a Farsangon mi, akik régóta nem próbáltuk, nincs olyan tiszta hangunk, és egyáltalán, ezzel a kórussal nem próbáltuk, beállhatnánk és énekelhetnénk. Ők sokat dolgoztak ezzel, hogy olyan legyen, amilyen lesz, és ebbe beugró énekesek nem férnek bele. Ezt el kell fogadni és kész.


"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175542 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Kincső írta: Nem azt mondtam, hogy a LEP-es műsort adjátok elő, de pl. tudtommal az Országúti dalt meg az Ego songot igen. Ezekben miért nem énekelhet az is, aki a LEP-en már szerepelt velük, de most nem kórustag? :roll: És azt sem mondtam, hogy nem tudjá(to)k, csak azt, hogy az újak csak most tanulták/tanulják meg ezalatt a három hét alatt.
Tudom, hogy bárki szerepelhet. Csak az bánt, hogy miközben a kedvenc dalomat énekli a mostani kórus, amit én is ugyanolyan jól tudok, és nekem majd a nézőtéren kell csöndben ülnöm. :roll: :(


Nem tudom, mennyit tudsz a jelenlegi Kórusról, de úgy hallottam, nagyon profi lett, többszólam meg minden, és Anáéknak azthiszem volt egy konkrét elképzelésük, mit akarnak, hogy szóljon. És nem hiszem, hogy mikor a kórussal gyakorolnak egy ideje, szép tisztán szól, összepróbálták a hangokat vagy hogy is mondjam, akkor a Farsangon mi, akik régóta nem próbáltuk, nincs olyan tiszta hangunk, és egyáltalán, ezzel a kórussal nem próbáltuk, beállhatnánk és énekelhetnénk. Ők sokat dolgoztak ezzel, hogy olyan legyen, amilyen lesz, és ebbe beugró énekesek nem férnek bele. Ezt el kell fogadni és kész.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175482 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Kincső, megértelek. De most így jött ki: a farsang lesz az Énekkar első "hivatalos" fellépése. (Tehát az Énekkaré, nem a Dalárdáé.)

A kedvenc dalodat bármikor el tudod énekelni magad is (majdnem) bárhol. :D Ha kórusban szeretnéd, a Dalárdában megkérheted a többieket, hogy énekeljétek el együtt. (Ha a szereplés az, ami hiányzik, elvileg azt is meg lehetett volna oldani, ha időben jelentkezel Kriszanánál, és megszervezed azokkal a dal eléneklését, akikkel szeretted volna.)

Próbáljuk meg elfogadni a vezetők döntését. Ha nem megy, akkor inkább privátban beszéljétek meg a problémát, amíg nem sikerül végleg tisztázni a dolgokat. Mert ez így nem vezet sehová, ill. csak rossz irányba.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175470 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Kórus

kriszana írta:

Kincső írta: Lenne egy (számomra fontos) kérdésem... :idea:
Amint hallom, a Farsangon azokat a dalokat (is) előadja az énekkar, amit a LEP-en énekeltünk.
A mostani kórus fele nem szerepelt a LEP-en :arrow: nem tudja (még) a dalokat. Mi, akik most nem kerültünk be a profi énekkarba, de a LEP-en jól előadtuk 400 ember előtt, miért nem szerepelhetünk most a Farsangon 100 előtt? :roll: :hein:

a válasz egyszerű Kincső:
nem a LEP-es műsort adjuk elő.
Másrészt meg, amit tudniuk kell a farsangra, azt tudja a kórus.

És Brisának igaza van: bárki szerepelhet a farsangon, ha jelentkezett nálam, és ki akar állni: verssel, dallal, humoros előadással, bármivel


Nem azt mondtam, hogy a LEP-es műsort adjátok elő, de pl. tudtommal az Országúti dalt meg az Ego songot igen. Ezekben miért nem énekelhet az is, aki a LEP-en már szerepelt velük, de most nem kórustag? :roll: És azt sem mondtam, hogy nem tudjá(to)k, csak azt, hogy az újak csak most tanulták/tanulják meg ezalatt a három hét alatt.
Tudom, hogy bárki szerepelhet. Csak az bánt, hogy miközben a kedvenc dalomat énekli a mostani kórus, amit én is ugyanolyan jól tudok, és nekem majd a nézőtéren kell csöndben ülnöm. :roll: :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #175416 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
köszi Kriszana! pussz

ö mit szóltok ehhez lányok és fiúkák

www.tar.hu/elodyke/Paddy McMullan - 04 - Lady of the night.mp3
nekem annyira teccik :cry:

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175313 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus

elodyke írta: Valaki elkuldene nekem az Országúti dalnak a szövegét..
(nem az öreg országútit..)
elöre si kösz..
:roll: :roll: :roll:

A kandallóban ég a láng,
van ágyunk és meleg tanyánk,
de untig bírja még a láb,
sarkantyúnk a kiváncsiság,
találni egy fát, egy zugot,
amiről senki sem tudott.
Szikla, erdő, lomb, virág,
csak tovább! csak tovább!
Hegy és víz az ég alatt,
itt marad! itt marad!

Találhat, aki jól kutat,
rejtett kaput vagy új utat,
talán ma észre sem veszi,
de holnap biztos megleli,
s a titkos ösvény mind övé
a Hold felé, a Nap felé.
Alma, tüske, kék bogyó,
menni jó! menni jó!
Kavics, patak és homok,
hagyjatok! hagyjatok!

Hát szerbusz, édes otthonunk:
a nagyvilág vár, búcsuzunk.
De egyszer majd bealkonyul,
és fent a csillag mind kigyul.
Akkor majd szerbusz, nagyvilág:
otthon már vetve van az ágy.
Felhők, ködök, éjszakák,
nincs tovább! nincs tovább!
Lámpa, tűz és vacsora:
csak haza! csak haza!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175311 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Kincső írta: Lenne egy (számomra fontos) kérdésem... :idea:
Amint hallom, a Farsangon azokat a dalokat (is) előadja az énekkar, amit a LEP-en énekeltünk.
A mostani kórus fele nem szerepelt a LEP-en :arrow: nem tudja (még) a dalokat. Mi, akik most nem kerültünk be a profi énekkarba, de a LEP-en jól előadtuk 400 ember előtt, miért nem szerepelhetünk most a Farsangon 100 előtt? :roll: :hein:

a válasz egyszerű Kincső:
nem a LEP-es műsort adjuk elő.
Másrészt meg, amit tudniuk kell a farsangra, azt tudja a kórus.

És Brisának igaza van: bárki szerepelhet a farsangon, ha jelentkezett nálam, és ki akar állni: verssel, dallal, humoros előadással, bármivel

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175282 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Kincső, szerintem egyszerűen azért, mert Kriszana az Énekkart szeretné bemutatni.

Az énekkaron kívül természetesen bárki felléphet dallal (ahogy többen fel is lépnek majd), aki jelentkezett Kriszanánál műsorügyben.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175275 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Lenne egy (számomra fontos) kérdésem... :idea:
Amint hallom, a Farsangon azokat a dalokat (is) előadja az énekkar, amit a LEP-en énekeltünk.
A mostani kórus fele nem szerepelt a LEP-en :arrow: nem tudja (még) a dalokat. Mi, akik most nem kerültünk be a profi énekkarba, de a LEP-en jól előadtuk 400 ember előtt, miért nem szerepelhetünk most a Farsangon 100 előtt? :roll: :hein:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175097 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Valaki elkuldene nekem az Országúti dalnak a szövegét..
(nem az öreg országútit..)
elöre si kösz..
:roll: :roll: :roll:

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175033 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Kedves Kórus!

Jó volt a tegnapi próba, sokat haladtunk.
A következő pénteken 14:00-18:00ig nálam. Tudom, hogy mindenkinek ezer más programja van, de ez lesz a főpróba, kérlek benneteket, hogy legyetek ott, s a kottákat se hagyjátok otthon, rendben?

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174679 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Nem akarok veszmadar lenni, de eddig az elmult 5 napban osszesen 4 ember jelentkezett a szinhazlatogatasra. :idea:

Szurke Gandalf
Kriszana
Cueddo
Nolindir

Ez most komoly? :?
Jo tudom, van meg ket het marc 5-ig, ugyhogy remelem senki nem felejti el addig aki jonni akar hogy jelentkezzen emailben nalam!
Egyebkent ugy nez ki akkor hogy a 26-28-i hetvege lesz, merthogy a 12-14-i hetvegen Vargesztesen vagytok (vagy hol).

Szoval varom a tovabbi jelentkezoket!

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174259 Írta: Szú
Szú válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Én Dido és Aeneast tucok hozni, ha kő, de sajna csak 7fő fél 7re ...Szombaton, alt, gondolok rátok, sok szerencsét, én is gyakorlok... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173916 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Dae-elena/sissee írta: Én meg Scarborough Fairt és Adiemust, ha van rá igény. :wink:

Öccáz. 8)

Hogyne lenne :) Úgy szeretem a Scarborough Fairt...gimiben hányszor előadtuk ;) ...de nem lehet megunni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173909 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Leguanember írta: Üdv!

A diktafonhoz kis kazetta kell vagy normál méretű? Feltszem, ha előbbi, akkor itthon nehézségekbe ütközik a lejátszás... Kész a fénymásolás, viszek szombatra Dawnsongot meg Dusksongot. :P


Nagy kell hozzá...bár láthattad próbán...khm :P . Hozzad a songokat :) De méginkább a hangvillát :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173876 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Laurelen írta:

Dae-elena/sissee írta: Én meg Scarborough Fairt és Adiemust, ha van rá igény. :wink:

Öccáz. 8)


adiemus de jó! :D
melyik scarborough van meg? simon and garfunkel féle vagy a népdal egyszólamban?


Nem S&G, vmi angol ipse dolgozta át, többszólamú kórusmű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173874 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: MTT Kórus

Dae-elena/sissee írta: Én meg Scarborough Fairt és Adiemust, ha van rá igény. :wink:

Öccáz. 8)


adiemus de jó! :D
melyik scarborough van meg? simon and garfunkel féle vagy a népdal egyszólamban?

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173872 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Én meg Scarborough Fairt és Adiemust, ha van rá igény. :wink:

Öccáz. 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173867 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Üdv!

A diktafonhoz kis kazetta kell vagy normál méretű? Feltszem, ha előbbi, akkor itthon nehézségekbe ütközik a lejátszás... Ezzel azt hiszem rájöttem, és feleslegesen pötyögtem ezt itt be. Jah, Előd, a bemutatkozásod igazán tetszett :cheers:
Kész a fénymásolás, viszek szombatra Dawnsongot meg Dusksongot. :P

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173732 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: MTT Kórus
Szvsz a második hétvége lesz jó a próba kukkolásra mert az elsőn Várgesztesen leszünk:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173705 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: MTT Kórus
vegyé :P ...ámbár megpróbálhatom áttenni mp3ba...sok vezeték...pfff :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #173685 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: MTT Kórus
nekem kell nekem kell adjatok oda Gillznek majd vhol összefutok vele...ö izé kazim az nincs :(

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.639 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére