Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Több
15 éve 6 hónapja #371608 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Kincső (Thilanna) írta: Felagundnak figyelmébe ajánlanám, hogy nem volt más pályázó csapat. Továbbá ez egy vázlatos költségvetés, nyilván majd lesz részletes és arról külön döntés.
[size=9:obu3kyu6](Komolyan fontolgattuk, hogy kiírjuk, h. "mivel nem érkezett be pályázat, elmarad a tábor", mivel ez a pályázat is csak a vezetőségi helyszínére ért oda :mrgreen: )[/size]


Ilyenkor kell azt csinálni normális helyeken, hogy kiírtok egy későbbi időpontot a pályázat elbírálására. Mert úgy nem lehet valamiről felelősen dönteni, hogy helyben kapjátok meg a tervezetet...

Rabyn: no offense, de amit írsz, annak se füle se farka ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371606 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Alyr Arkhon írta: Tünde: Naná, én vagy tízszer mondtam, hogy Sima miért is nem jó. (gyerektábor, gyerekadagok, gyerekágyak, faluközepe, kicsi, stb) Az ottani táborvezetők fűt-fát ígértek (konkrétan h kicserélik az ágyakat pl).


ígéretek... bahh Jácint is mi mindent megígért 2 éve, azt tessék... Ígérni Én is tudok :P
De hiába ígér, ha este 10kor már egy tábortüzet sem lehet rakni, mert a faluban nem engedik. Megnéznék egy szektatábort este 10es takarodóval :lol:

ha jól emlékszem a mosdók elöl és összesen 3-3 darab van.
De nézzetek képeket nyugodtan.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371600 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Felagundnak, - hogy őt idézzem - a gumicicája az MTT működéséhez való hozzájárulás.
Természetesen van igazság abban amit mond, de nem értek vele egyet.

Tünde: Naná, én vagy tízszer mondtam, hogy Sima miért is nem jó. (gyerektábor, gyerekadagok, gyerekágyak, faluközepe, kicsi, stb) Az ottani táborvezetők fűt-fát ígértek (konkrétan h kicserélik az ágyakat pl).
És tényleg olcsó.
Amúgy én nem szavazok rá.

A keretjátékról: Én legutóbb a Húrin gyermekeit olvastam, abban elég egyértelműen az van, hogy a tündék reális esélyt láttak Morgoth legyőzésére. A keretjátéknak ez az alapja.
A folytatás majd kiderül júliusban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371599 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Felci: az a pénz ami az "mtt adó" olyan dolgokra megy el mint helybérlés (tudom minek raktár mért nem lehetnek a dolgok embereknél, ennyi erővel a kungfu edzéseidet is tartsák embereknél minek béreltek hozzá termet?)
meg olyan apró dolgok amiket te is használsz (pl tolkienhu)...
Szal ebbe légyszi ne köss bele. Vedd úgy, hogy a szervezőgárda felajánlotta a fizetését az mttnek. Mert amúgy meg oda menne a pénz, sőt akkor drágább lenne...

Ma egy 10-12 napos tábor több mint 40-45ezer forint.

Simáról mondtam, hogy alkalmatlan nekünk... Nem értem minek kell betenni ide.


Jelentkezni emilben kell vagy itt?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371591 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Felagundnak figyelmébe ajánlanám, hogy nem volt más pályázó csapat. Továbbá ez egy vázlatos költségvetés, nyilván majd lesz részletes és arról külön döntés.
[size=9:3tr83dkd](Komolyan fontolgattuk, hogy kiírjuk, h. "mivel nem érkezett be pályázat, elmarad a tábor", mivel ez a pályázat is csak a vezetőségi helyszínére ért oda :mrgreen: )[/size]

Amúgy akit érdekel, hogy miért szükséges gazdaságilag az ún. "működési költségekre" is pénz egy rendezvény költségvetéséből, az - ha nem MTT tag, tehát nem látja az ide vágó topicot - dobjon meg egy privivel, és szívesen elküldöm neki az ott elhangzottak kivonatát. (De röviden csak egy példa: a nem tag táborozók is használják az MTT rengeteg ingóságát, amelyeket pl. tárolni kell valahol, meg néhánynak a karbantartása is pénzbe kerül.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371585 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Gandalf írta:

Ranamarth (Endóriel) írta: Csak annyit,hogy Sikonda itt van közel hozzánk (5 perc autóval) és ha bármi kell ezzel a hellyel kapcsolatban,nyugodtan szóljatok:)


Esetleg ha arra jársz, készíthetnél pár fotót, mert a neten igen keveset találtam! Köszi!

Ja, és meg kéne nézni, hogy tényleg nincsen egyáltalán sátrazásra alkalmas terület a táborban!


Rendben,utána nézek,illetve meglátogatom a helyszínt,továbbá ugyancsak a közelben van egy másik üdülőfalu,Orfű,ott is vannak táborhelyek,azt is meglesem majd,ha időm engedi :wink:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371583 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Virág írta: Hahó!
Remélem még nem zárult le a tábor-helyszín keresés, mert mi találtunk egy jó kis helyet! Szerintünk a helyszín pont ideális mind az mtt-nek, mind a tábori kiírásnak, sőt még az ár is megfelelő(:... Ankalimonnak írtam ezügyben privit! Remélem megfontoljátok, ha döntöttetek kérlek szóljatok!
Köszi!
Egyébként nekem tetszik a táborkiírás!(: Sok sikert a szervezéshez!
Ja és még egy dolog: ha szeretnék családvezetőnek jelentkezni, ebben a topicban lesz majd kiírva, mikortól lehet?


Nem, még nem zárult le a keresés. Kb. november végéig biztosan lehet új ötleteket mondani.
Köszönjük az információt - tényleg jó lehetőségnek tűnik. Írtam nekik, most várjuk a választ.


Igen, a különböző szervezői posztokra itt lehet majd jelentkezni.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371582 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Ranamarth (Endóriel) írta: Csak annyit,hogy Sikonda itt van közel hozzánk (5 perc autóval) és ha bármi kell ezzel a hellyel kapcsolatban,nyugodtan szóljatok:)


Esetleg ha arra jársz, készíthetnél pár fotót, mert a neten igen keveset találtam! Köszi!

Ja, és meg kéne nézni, hogy tényleg nincsen egyáltalán sátrazásra alkalmas terület a táborban!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371581 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Csak annyit,hogy Sikonda itt van közel hozzánk (5 perc autóval) és ha bármi kell ezzel a hellyel kapcsolatban,nyugodtan szóljatok:)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371579 Írta: Virág
Virág válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Hahó!
Remélem még nem zárult le a tábor-helyszín keresés, mert mi találtunk egy jó kis helyet! Szerintünk a helyszín pont ideális mind az mtt-nek, mind a tábori kiírásnak, sőt még az ár is megfelelő(:... Ankalimonnak írtam ezügyben privit! Remélem megfontoljátok, ha döntöttetek kérlek szóljatok!
Köszi!
Egyébként nekem tetszik a táborkiírás!(: Sok sikert a szervezéshez!
Ja és még egy dolog: ha szeretnék családvezetőnek jelentkezni, ebben a topicban lesz majd kiírva, mikortól lehet?

"Alattad a föld, fölötted az ég, benned a létra."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371578 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
A létszámról: Volt már 150 fős tábor (sőt egész pontosan 152 fős), meg kétszer 120 fő feletti - de a létszám miatt eddig még nem volt szervezési probléma. Más miatt persze igen, de azokat igyekszünk elkerülni. Azt meg már részletesen leírtam, hogy miért szükséges részben gazdasági részben pedig szervezetépítési okokból ilyen létszámú tábort tervezni. (A leírt részvételi díjak csak ennél a létszámnál működnek - ha kevesebben lennénk, meg kellene emelni őket.)

A díjakról: a rostán fennmaradt 3 helyszín közül egyértelműen Sikondán a legkomfortosabbak a szobák, és Simán a legkevésbé. Ezt nagyjából tükrözik az árak is. Nekünk, szervezőknek az volna a legegyszerűbb ha Sikondát választanánk - de mi is úgy látjuk, hogy az ottani 36-37 ezer Ft körüli átlagár már tényleg túl van egy lélektani határon - de ez ügyben fogunk indítani egy szavazást.
Ez a tábor egészen bizonyosan az ország legolcsóbb tematikus táborai között lesz, miközben mind programjában, mind színvonalában messze-messze a legjobbak között van. A tábor egy nappal hosszabb, mint eddig, és az infláció három év alatt 18 % volt. Ennek ellenére a díjak 2006-tal összehasonlítva kb. 16-17 %-kal emelkednek (ha most is Szorospatakra megyünk). Szerintem ez nem olyan rossz eredmény, tekintetbe véve, hogy az ország pénzügy- és gazdaságpolitikáját még nem mi csináljuk...

A tábori keretjátéknak most természetesen csak a nyitó szituációját láthatjátok - de higgyétek el ölég fordulatos és csavaros a folytatás... Felagund: ha bekerülsz a szervezők közé, akkor hamarosan láthatod, ha meg nem akkor majd a táborban... (Egyébként: a Nirnaeth előtt a tündék igenis győzelemre készültek - győztek is volna, ha nincsenek az áruló emberek... Lehet, hogy nem szerencsés lelki beállítást jelez ez a hozzáállás, de irreálisnak /már ha ilyent egy fikciós világban egyáltalán lehet mondani/ semmiképpen sem nevezném.)

A pályázatban leírtam, hogy miért kívánjuk erősíteni a tolkieni ismeretterjesztési vonalat - annak ellenére, hogy ez nem "tömegigény". A Szauron-os példa persze csak PÉLDA - a konkrét témákat a kerettörténethez, az emberek felkészültégéhez és a lehetőségeinkhez igazítjuk majd.

Az a bizonyos döntés a szó értelmezőszótári és közkeletű jelentése szerint is teljesen legitim volt. (legitim=törvényes) Az hogy te nem értesz vele egyet, vagy esetleg igazságtalannak, méltánytalannak tartod, az egy egész más kérdés - de erről itt tényleg nem folytatunk vitát.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371570 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ez szép és jó, de számoljunk azzal a társadalmi-gazdasági realitással, hogy ma, Magyarországon, egy _átlagos_ család nemigen tud ennyit/ennél többet szánni a gyermeke táboroztatására. Ha te tudsz, a szerencsés kisebbséghez tartozol...
Merthogy azok, akik saját maguknak keresi meg a tábordíjra valót, véleményem szerint erős kisebbségben vannak...

Az MTT-re való ráfordítás meg egyrészt vagy szükséges vagy nem, másrészt meg van ennek ezer és egy jobb módja. De tényleg ne nyissunk róla vitát (legalábbis ne itt)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371568 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
A tábordíjjal kapcsolatban: Ez a lélektani határ elég szubjektív. Szorospatakon még gyerekekre méretezve is iszonyú kicsik voltak a házak, talán még egy börtöncella is tágasabb - és abban kevesebben laknak. :D Másrészt nem volt melegvíz, (illetve hamar elfogyott) és a híresztelésekkel ellentétben semmilyen felújítás nem volt.
Én jószívvel fizetnék ki (az amúgy nagyon kevés pénzemből) 5 ezer forinttal többet azért, hogy a 10-11 nap kikapcsolódás, a nyaralásom tényleg szép élmény legyen, ne pedig másfél hét nyomorgás és szűkölködés. Egy kényelmetlen, rossz helyszínért 30 ezer forint is sok... Pénzkidobás... Miközben egy kényelmes, jó helyszínért 35-40 ezer hufot sem sokallok.
Gondolj már bele Felagund: 11 nap nyaralás, teljes ellátással. Ne sírjon már senki szája. Minden évben próbálnak a szervezők egyre jobb helyszíneket keresni, valamint minden évben emelkednek az árak - sajnos. A tábor - hazai viszonylatokban is - még mindig irreálisan olcsó.

(Az MTT-re való ráfordítás meg szükséges. Ez egy nonprofit egyesület, nem a vezetők zsebébe csúszik az az összeg, hanem a fennmaradásunkhoz szükséged minimum. Egyébként ha nem tetszik, nem muszáj jönni.)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371566 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Gandalf írta: Felagund:

Nem tisztem reagálni a pályázat részleteivel kapcsolatban, de két elemhez hozzászólnék.

1. Az MTT működéséhez való hozzájárulást most nyáron megreformáltuk, a legfrissebb döntések értelmében minden rendezvény összbevételének 10%-át kell az MTT általános működési költségeire fordítani. Ezt nem kötöttük az orrodra, mert MTT-tagok értesülhettek róla a Hírlevéből vagy a Vezetőségi jegyzőkönyvből. Tudom, hogy már magával az elvvel van bajod, erről már volt vita másik topicban - itt arra kérlek, ne folytassuk!


Csak jelezném, hogy a táborozók (főleg a beszervezendő új táborozók) nagy része _NEM_ tagja az MTT-nek (miért jut vajon ilyenkor mindig a Galaxis Útikalauz az eszembe... :roll: ). És azért, mert egy immorális döntést a társaság megszavaz, attól az még az én szememben nem lesz legitim... De mindegy, hagyjuk, az emberek ostobák, tudom...

Gandalf írta: 2. Szauron és a közeli tornya véletlenül maradt a pályázatban - melynek egy része a tavalyi és tavaly előtti "Dol Guldur fenyegetése" c. pályázatból került át, és figyelmetlenségből maradt benne a szövegben, Ankalimon majd biztosan kijavítja hamarost! A táborszervezők szóban azt ígérték tegnap, hogy az ismeretterjesztő előadások szigorúan alá lesznek rendelve a keretjátéknak.


Ez bukta ;)

Sauronnak az első korban is volt tornya, csak épp Minas Tirithnek hívták és még anno Finrod építette ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371559 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Felagund:

Nem tisztem reagálni a pályázat részleteivel kapcsolatban, de két elemhez hozzászólnék.

1. Az MTT működéséhez való hozzájárulást most nyáron megreformáltuk, a legfrissebb döntések értelmében minden rendezvény összbevételének 10%-át kell az MTT általános működési költségeire fordítani. Ezt nem kötöttük az orrodra, mert MTT-tagok értesülhettek róla a Hírlevéből vagy a Vezetőségi jegyzőkönyvből. Tudom, hogy már magával az elvvel van bajod, erről már volt vita másik topicban - itt arra kérlek, ne folytassuk!

2. Szauron és a közeli tornya véletlenül maradt a pályázatban - melynek egy része a tavalyi és tavaly előtti "Dol Guldur fenyegetése" c. pályázatból került át, és figyelmetlenségből maradt benne a szövegben, Ankalimon majd biztosan kijavítja hamarost! A táborszervezők szóban azt ígérték tegnap, hogy az ismeretterjesztő előadások szigorúan alá lesznek rendelve a keretjátéknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371557 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Üdv!

Végigolvastam a táborkiírást, a megjegyzéseim a következőek:

Ez a 150 fő táborozó szerintem irreális. Egyrészt hogy összejön, másrészt _ha_ összejön, hogy miként kezelhető (van olyan példa, hogy ~100 fő vezetése se problémamentes...)

[size=9:3v3ielgy](de tudom, hogy ez Anczy kedvenc gumicicája, és mint ilyen, szent... :roll: )[/size]

Továbbá megint megkérdezném: most, hogy - állítólag - özönlenek a pályázati pénzek az MTT-hez, nem kéne felülvizsgálni ezt az MTT-nek juttatandó 533200 Ft-ot? Csak csendben jegyzem meg, hogy ez - ténylegesen 150 fő esetén - fejenként 3554,6 Ft pluszt jelent, amit - bármily meglepő - nem minden (szülő pl) fizet ki szívesen. Már persze ha tud róla, hogy ez is része az árnak...

Nota bene, egy nyári táborra jelenleg - véleményem szerint - a lélektani korlát kb 30-32000 Ft, ha az átlag középiskolásokat tekintjük, ezt se ártana beleszámítani...

Ezen kívül: hogyan kívánják biztosítani a T. Szervezők, hogy a mintegy 15-18 (:!:) családvezető (vagy mi a fene...) hatékonyan tudjon kommunikálni egymással és a T. Táborvezetőséggel?

A _kötelező_ komoly darab, majd annak _kötelező_ paródiája - köteles tisztelettel - orbitális marhaság, de legalábbis olyannyira izzadságszagú, hogy épeszű ember nem áll közel hozzá a villamoson... (megj: ha a tábor hangulata kellően komoly, ez inspirálja a népeket arra, hogy komoly darabok szülessenek, most a tolkieni értékek iránt elkötelezett személyek koncentrációjának ezirányú korrelációját nem is taglalnám ;) )

A tábori keretjáték alapkoncepciója pedig - szerény véleményem szerint - meglehetősen gyenge, aminek ráadásul a pozitív végeredménye kifuttathatósága is meglehetősen problémás. (megint másik kérdés, hogy épeszű ember (tünde) nem iszik előre a medve bőrére, pláne nem Morgoth esetében, szóval az alapszitu még irreális is...)

Egyebekben a tábor célkitűtései szimpatikusak, csak szeritem egy jóval erősebben tolkien-mán közösségnek lettek szánva, nem biztos, hogy mindenáron Sauron mibenlétéről kéne filozófiai eszmefuttatásokat tartani, és quenya szavakkal dobálózni olyan társaságban, akiknek a bő 70%-a azt se tudja, hogy pl a Thangorodrimot eszik-e vagy isszák... No offense, de nézzünk szembe a realitásokkal...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371554 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
nem szeretnék tolakodni én sem, de a simai tábor gyerektábor, és nagyon aprók az ágyak, vagyis számunkra nem megfelelő hely.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371553 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Alyr: ugye emlékszel, hogy Simát mi is megnéztük anno, és este 10 után nem lehet zajongani, mert csepp falu és nem tűrik a lakosok? Ott van a falu közepén... Fotók nálam és Csnznél
Belepof OFF

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371551 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Hozzátenném, hogy a táborhelyszíneket még a hónap folyamán meg fogjuk nézni, mert bár az árak alapján egyértelmű volna a választás, az eddigi információink szerint egyáltalán nem az.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #371550 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
A tábor tervezett részvételi díjak az egyes helyszínvariácók esetén:
Sikonda
Normál szoba díj: 40 000 Ft
Normál nagyterem díj: 38 500 Ft
Rendes tag szoba díj 34 000 Ft
Rendes tag nagyterem díj 32 500 Ft
Pártoló tag szoba díj 38 000 Ft
Pártoló tag nagyterem díj 36 500 Ft

Szorospatak
Ha ők főznek ránk a díjak így alakulnak:
Normál kőház díj: 38 000 Ft
Normál sátor díj: 34 000 Ft
Rendes tag kőház díj 32 500 Ft
Rendes tag sátor díj 29 000 Ft
Pártoló tag kőház díj 36 000 Ft
Pártoló tag sátor díj 32 500 Ft
Ha a 2006-oshoz hasonlóan saját tábori konyhát üzemeltetünk, akkor a díjak így alakulnak:
Normál kőház díj: 35 000 Ft
Normál sátor díj: 31 000 Ft
Rendes tag kőház díj 30 000 Ft
Rendes tag sátor díj 26 500 Ft
Pártoló tag kőház díj 33 500 Ft
Pártoló tag sátor díj 29 500 Ft


Sima
Normál kőház díj: 31 500 Ft
Normál sátor díj: 27 500 Ft
Rendes tag kőház díj 27 000 Ft
Rendes tag sátor díj 23 500 Ft
Pártoló tag kőház díj 30 000 Ft
Pártoló tag sátor díj 26 000 Ft


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja - 15 éve 6 hónapja #371549 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.



A fontosabb részek a pályázatból:

6 éve toldozgatjuk-foltozgatjuk a 2003-as velemi táborhoz kidolgozott kreatív/közösségi koncepciót. Eljött az ideje egy alapos felülvizsgálatnak. Az elmúlt évek nagytáborainak sok sikeres és néhány kevésbé sikeres kezdeményezéséből nagyon sok tanulság gyűlt össze, amit megfelelő rendszerezés, átgondolás után fel lehetne használni egy új nyári tábori szisztéma kialakítására, megújítva-megőrizve a tolkienita/közösségi/kreatív tevékenységegyüttest.

Mindezek alapján az újragondolás folyamata a következő lépésekben fog történni:
1. A potenciális közösségvezetők bevonásával végiggondoljuk, hogy milyen típusú közösségi és kreatív tevékenységek, programok szolgálják legjobban a cél elérését, vagyis a különleges egyéni igényeket kielégítő emtétés hangulat kialakítását.
2. Kidolgozunk egy javaslatot a tervezett programtípusokra, tevékenységekre és időbeli arányokra a közösségépítés igényeinek megfelelően.
3. Megtervezzük, hogy az említett programtípusokat, tevékenységeket milyen tolkieni értékeket világosan megjelenítő kerettörténeti dramaturgiával lehet legjobban támogatni: milyen eseményeket, fordulópontokat és ösztönzőket lehet beépíteni, illetve milyen felszültség-dinamikával lehet a motivációt az egész tábor alatt fenntartani.

Amin szeretnénk változtatni
- Az előzetes hirdetés, reklámozás sokkal intenzívebben, mint eddig.
- A tábor nyitás és zárás gondos elválasztása a keretjáték erősen hangsúlyozott indításától és zárásától úgy, hogy az első nap délutánja már és az utolsó nap délelőttje még teljes értékű tábori program legyen. (A pakolás, fel- és lebontás a táborozók érkezése előtt, illetve után történik.)
- A csapatprodukciók között helyes egyensúlyt kell találni a komoly és a humoros témák között - meg kell teremteni a komoly előadások kialakításához szükséges feltételeket. (A tolkieni értékek - amelyek a tudattalan szűrést és értékformálást végzik, igénylik a komoly előadási formát. A tisztán humoros produkciókínálat kiüresíti a tábori programot - pont a lényeg veszik el.) A komoly esetén előzetesen kötött témakörök, és kötött formák - pl.: kötelező tánc, zene, vers.
- Minden tábori szabályt a keretjátékba kell illeszteni, és korlátok között változtathatóvá tenni (népgyűlés)
- a keretjáték tudatos dramatizálása, a feszültségkeltés és feszültségoldás dinamikájának gondos tervezése és precíz kivitelezése (az eddigieknél sokkal több és jobban előkészített keretjáték "esemény").
- Az ismeretterjesztő előadások meghallgatásának szükségessé tétele a keretjáték megfelelő alakításával.
- Kreatív és színpadi produkciók szervezésének lehetősége csapatkereteken kívül is (Ezt is a megfelelő tevékenységtípust vezető szervezők felügyelik, de építeni szeretnénk az olyan spontán kezdeményezésekre, mint a várgesztesi bábelőadás, vagy a szorospataki tűztánc)
- A harci gyakorlatok mellett taktikai és stratégiai elemeket is felvonultató programok beillesztése a programba.
- Valamilyen nagy közös építmény (totem, templom, palota, kilátó) közös építése.
- Csapat és tábori krónikák vezetése
- A szervezőkkel kötendő szabályos szerződés ("önkéntes munka" szabályai szerint)
- Nem túl szigorú, de szigorúan betartott házirend
- Nincs külön kommunikációs felelős - minden szervező az…
- Nem táborszervezői képzés, hanem szervezői felkészülés lesz. Sok-sok közös ötletelés, szituációk kipróbálása és ráhangolódás. Kevés, de koncentrált elmélet.
- Fokozott figyelem az alkotó művészeti tevékenységen (nem kézművesség, hanem képzőművészet, nem krónikások, hanem vers és próza)
- A krónikás rend nem rendként funkcionál, hanem NPC-ként a tábori dokumentáció (video és újság) elkészítésén dolgozik folyamatosan.

Létszám
Az eddigi táborok szervezési és gazdasági tapasztalatai alapján a nagytábor ideális létszáma 140 és 160 fő között található. Ez az a létszám, amellyel kedvező szállás és étkezés árakat lehet elérni, amely biztosítja a megfelelő létszámú, minden területet lefedő táborszervezői csapat kedvezményeinek, és a különböző, kellékek, eszközök beszerzésének finanszirozását. Emellett ez az a létszáma, amelyben fennakadás, hangulatromlás nélkül biztosítható a 30-40 elsőtáborozó bevonása, amely viszont a Társaság hosszú távú fennmaradásának érdekében elengedhetetlen.
A táborozók tervezett létszáma, a szervezőkkel együtt 150 fő, akik a nagy létszámra való tekintettel 5-6 25-30 fős nagycsapatba ("nemzetség") illetve nemzetségenként 3 kiscsapatba ("család") lennének beosztva.
A szervezői csapatot a minden eddiginél összetettebb és tudatosabb háttértevékenység támogatása érdekében fix 30 főben határozzuk meg. (Ez a várható résztvevői létszám 20 %-a)

Időtartam
Az előzetes koncepciónkban felvázolt mindenre kiterjedő tevékenység-együttest előreláthatólag nem lehet az eddigi gyakorlatban szereplő 8+2 fél nap időtartamba belezsúfolni. Elgondolásunk szerint a nyitónap és a zárónap nélkül 9 nap szükséges a keretjáték és a benne megvalósuló programok zsúfoltságérzés nélküli lebonyolítására. Az eddigiektől eltérően idén a tábor előtt és a tábor után is egy-egy plusz nap állna rendelkezésre a táborszervezők számára a tábor közvetlen előkészítésére és lezárására.
A fentiekből kiderül, hogy nem a klasszikus péntektől vasárnapig táboridőtartamot tervezzük megvalósítani, hiszen a táborszervezők számára ez 13 nap elfoglaltságot jelent.

Helyszín
Olyan helyszínt kell találnunk ami:
A tábor szervezői több hónapon keresztül kerestek olyan helyszínt amely:
- alkalmas 140-160 ember elhelyezésére, és az étkezés kiszolgálására
- az épített és természetes környezet méltó a tolkieni hagyományokhoz, és megfelelő teret nyújt a tábori programokhoz
- az egy főre jutó szállás és étkezés költség nem haladja meg a napi 2900 Ft-ot a kőházban, és 2300 Ft-ot sátorban
- valamilyen mértékben zárt elszeparált környezet, és nem kell más táborozókkal vagy üdülőkkel osztozni a helyszínen.
Nagyon sok helyszínt átnéztünk ismét, és még nem is zárultak le teljesen a tárgyalások. Jelen pillanatban úgy tűnik, hogy vagy a Pécs melletti Sikonda, vagy a 2006-os tábori helyszín, Szorospatak lehet a befutó. Szóba jöhet még a simai (Sárospatak közelében) gyermektábor is, amely árban megfelel - de a feltételek valószínűleg nem megfelelőek. Ez a három hely, ahol elvileg beleférhet az anyagi keretbe a fizetendő díj, és ahol meg van, vagy megteremthető a lebonyolításhoz szükséges minden feltétel (szállás és étkezés ilyen létszámra, termek/foglalkoztatók, illetve szép természetes környezet).

Keretjáték
Az alapszituáció
A tábor - azt hiszem elsőként az MTT táborok történetében - egy táborban fog játszódni. Egy olyan táborban amelyet a Nirnaeth-be induló (Pontosabban ekkor még nem Nirnaethbe, hiszen ez a név csak a vereség után keletkezett) seregek hagytak hátra. A tábor "hivatalos" célja a győzelmi ünnepségre való felkészülés.
Keretjáték működtetése
A keretjátékban két komoly változtatást tervezünk. Egyrészt a keretjáték nagy, drámai feszültséget vagy feszültségoldást hordozó események köré szerveződik, amelyeknél elsősorban az érzelmi átélhetőséget és hatásos (élménydús) előadást próbáljuk elérni. Ezeket amolyan közönséget bevonó modern élményszínházi produkcióként szeretnénk megvalósítani, az NPC-k tábor előtti felkészülésével, a szerepek begyakorlásával.
A másik, hogy a keretjáték menete erősen interaktív lesz, vagyis a résztvevő csapatok döntései, cselekedetei alapján a keretjátéknak több ponton is változhat a folytatása, sőt az egész tábor végkimenetele is, Emellett a kerettörténet menet közben is változhat: a szervezők között működő "mesélők"-kel történő dialógusokban a csapatok olyan változtatásokat is elérhetnek, olyan szituációkba is keveredhetnek, amelyek az alap keretsztoriban még nem voltak benne.
A tábori koncepciónk szerint, a tevékenységek az interaktív keretjáték köré szerveződnek, ám a keretjáték bonyolítása, a népgyűlések, és a minimális időtartamot lefoglaló "fordulópont események" (amelyek jelentős részét úgyis beszámolókból ismerik meg a résztvevők) kivételével nem igényel önálló, az időtervezés részeként kalkulálandó programpontokat.

A tábori közösségi élménynek továbbra is a nagyobbrészt a csapatokban megvalósuló kreatív programok az elsődleges forrásai, ezt az alaphangot viszont felerősíti, mással el nem érhető plusz hangulattal fokozza a tény, hogy ezek mindegyike egy tevékenyen alakítható kerettörténet eseményeként bonyolódik le.

Közösségek
A táborban két párhuzamos közösségi struktúra működik. Mindkettőnek az a célja, hogy közösségi keretekben támogassa az egyéni kibontakozást, belső "jó érzést". Mindkettőben működik a "közösséget csak közös tevékenység tud kialakítani" elv. Az egyik azonban kimondottan a személyes kapcsolati háló, az összetartozás érzés, a barátságok kibontakozását segíti (nemzetségek/családok), a másik viszont a speciális érdeklődési formákban az önmegvalósítás, önmegmutatás terén kívánja az előrelépést támogatni (rendek). A két eltérő közösségi forma egészen más elvárásokat igényel mind létszám, mind összetétel, mind a vezető személye tekintetében.
Emiatt minden eddiginél több időt és energiát kívánunk szánni egyrészt a megfelelő vezetők kiválasztására, felkészítésére másrészt a közösségek tagjainak összeválogatására.
Fontos tapasztalat, hogy a tábori közösségben két különböző elvárás érvényesül: kellenek identitásközösségek, karizmatikus vezetővel, kidolgozott jelképrendszerrel és elegendő szellemi kapacitással és lelkesedéssel, hogy a feladatokat sikerélményt eredményezve valósítsák meg. Illetve kellenek összebújós, egymást segítő, támogató tagokból álló mikroközösségek, tyúkanyó(apó) jellegű vezetővel. Eddig egyensúlyozni próbáltunk a kettő között, e valahol mindig hiba volt… Most szeretnénk összekapcsolni a kettőt: a táborozók első szinten egy nagyobb közösségbe (ún. nemzetségbe) fognak tartozni, ami meghatározza identitásukat, és a nagy csapatfeladatokat ebben a keretben oldják meg (pl.: nagy, komoly esti előadás). Itt lesz zászló, meg póló, meg induló. Viszont minden nemzetségen belül lesz 3 család, amelyekben az ismerkedés, az egymásra hangolódás és a kisebb feladatokra (pl.: tábortüzes előadások)való készülés zajlik.
És kellenek olyan közösségek, ahol az emberek viszonylag nagy intenzitással a kedvenc dilijüket, hobbijukat elmélyülten, értő irányítás mellett gyakorolhatják. fejleszthetik készségeiket és képességeiket, illetve eredményeket (előadásokat, alkotásokat, kitűzött célokat) érhetnek el. Ezek a rendek.
A nemzetségbe való besorolásnál a fő szempont az egyenlő erősségű csapatok létrehozása, ehhez képest mellékes, hogy ki hova szeretne kerülni. Azonban a nemzetségen belül már szimpátia alapon lehet eldönteni, hogy ki melyik családba szeretne kerülni.
A kialakítandó rendeket és azok létszámát a valódi igények alapján kell tervezni. Előzetes felmérésben (első körös jelentkezés) fel kell mérni, hogy ki, milyen típusú tevékenységben venne részt egyénileg, és ez alapján kell kialakítani a rendi struktúrát, és megtalálni a rendi vezetőket. (Ha kell, legyen két táncos rend, ha úgy alakul legyen 7 fős a bölcs rend - vagy ne legyen egyáltalán, stb…)
A nemzetségvezetők kiválasztásánál a karizma, a kreativitás és a szervezőkészség az elsődleges, a családvezetőknél, az erős, nyugodt, támogató személyiség és gondoskodás. A rendi vezetőknél viszont a klasszikus pedagógus képességek jelentik a legnagyobb értéket.

Szervezők képzése
Figyelembe véve a tábor nyilvánvalóvá vált közösségfenntartó és közösségépítő jelentőségét, különösen fontosnak tartjuk az irányítást végző személyek felkészítését.
Azonban úgy érezzük, hogy az elmúlt három évben a különböző felkészítéseken a potenciális szervezők nagyrészt már hallottak mindent, amit a lehetséges problémákról elvileg tudni lehet. Ezért idén inkább felkészülés és ráhangolás jellegű foglalkozások lesznek, mint hagyományos képzések. Itt kerül sor a széles körű közös ötletelésre, illetve a tábori működést érintő minden fontosabb téma (kerettörténet, részletes programterv, házirend, stb.) is ebben a körben kerül megvitatásra. Emellett a közösségformálást úgy kívánjuk segíteni, hogy ezek amolyan szervezői csapatfoglalkozások lesznek, kitűzött megoldandó feladatokkal, játékokkal.
Viszont az ismert hiányosságok miatt két témában biztosan lesz elvi és gyakorlati oktatás:
- szerepjáték alapismeretek és gyakorlás
- a kerettörténetet érintő tolkieni mitológiai (részletes és alapos) ismeretek



A teljes pályázat: -->

Természetesen minden építő kritikát, javaslatot szívesen látunk.


Nemsokára megjelenik a szervezői csapatba való jelentkezés felhívása.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371544 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
A főszervezői csapat:
Bartalos Nikoletta (Dorwinion): az előzetes és a helyszíni logisztika, valamint a pénzügyek
Becze Ádám (Leguanember): a közösségek és előzetes felkészülés
Füzessy Tamás (Ankalimon): a szervezői csapat és a tábor vezetője
Reinicke Tamás (icke): a PR, propaganda, reklám valamint a tábor utáni tevékenységek
Tóth Gergely (Alyr): a keretjáték és a programok


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 6 hónapja #371541 Írta: Ankalimon
Az elnökség döntött a 2009. évi nyári tábor szervezőiről.

Ez a topik az előkészítést és lebonyolítást segíti.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.521 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére