Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Több
15 éve 5 hónapja #372815 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Itt nézelődtetek?
www.erdei-iskolak.hu/

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372807 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Nos, a hivatalos szöveget szerintem nem célszerű ide kirakni, mivelhogy ezzel még mindig házalunk, üzletkötés céljából.

De kivonatot írhatok, úgy gondolom, Ankalimon pedig majd kiegészíti, ha ő úgy gondolja.

Íme:

ÁLTALÁNOS 1-3.
szabad időpont júliusban? férőhelyek száma?(kőház kb. 100, sátor kb. 50 legyen) min. hányan jöjjünk, hogy csak mi legyünk a táborban?
SPECIÁLIS 4-9.
főzhetünk-e magunkra (...)? tudnak-e főzni ránk? elég nagy ebédlő? csoportfoglalkoztató helyiségek? nagyméretű helyiség? (ebédlő, előadóterem, aula stb.) büfé a tábor területén, a közelben?(alkoholárusítás, egyéb)
ÁRAK 10-13.
árak kombinációkkal? (kőház ill. sátor/fő/éj, egy/két meleg étkezés)
kedvezmények, egyéb árengedmény lehetőségei?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372806 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ja, hogy ugyanazok voltak?:DDD
Pedig én csak tippeltem, hogy mik szoktak kelleni:D

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372805 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Ankalimon írta:

Rabyn írta: Pered:
max 10 fős házak/szobák legyenek
külön zuhanyzó/wc fiúknak lányoknak
konyha/olcsó de ehető kaja
sátorhely azoknak akik sátrazni ahajtanak
ne legyen település közepén (ne hallatszon le oda a party)
olcsó legyen:D
Legyen közel kiránduló hely
legyen egy vagy több nagy közös helyiség

asszem ezek a legtfontosabbak.


Szép természeti környezet.
Legalább 150 fős férőhely, ebből legalább 90 faház, vagy kőház.
kaja+szállás nem több, mint napi 2800-2900 Ft
Az adott táborhelyen a tábor idején más táborozó, szállóvendég, kiránduló/érdeklődő ne forduljon elő.
Legyen nagyterem - legalább 100 fős, és több kisebb fedett, esőben használható foglalkoztató.


Rabyn, Te magad írtad... :P

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372801 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
okok:) Csak kíváncsi vagyok rájuk, hogy mik azok a feltételek amiknek egy tolkien táborhelynek meg kell felelnie:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372799 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Üdvözletem!

Na igen, tök voltam, és erre nem tértem ki.
Ezt is megbeszéltük, hogy a faházakban megpróbáljuk optimalizálni a lakóeloszlást. Én személy szerint mélyen kussolok konkrét számok tekintetében, mert még csak nem is láttam az ominózus házakat, de az mindenképp tervbe van véve, hogy valahogy üres helyeket-ágyakat biztosítsunk a faházban alvók részére - pont a legfőbb, rég ismert ellenérv, a helyhiány miatt.
Rabyn: a kérdéseket, bár nem találok bennük semmi kompromittálót vagy titkosat, hadd írja be ide Ankalimon, amikor erre téved, mégiscsak ő írta össze őket. (Igen, dorw csak szétküldte.)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372796 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Aeglos írta: Én már ellőttem a javaslatomat Dorwnak, de kiderült, hogy 40 fölött lenne egy emberre, mondjuk tényleg zseni hely és tökúj és behalás, de a 40 rugó, az ennyi, sokan nem adnának ki érte ennyit.

Amúgy.
Nem olyan vészes ez a Szorospatak, HA:
:arrow: Időben szólunk, hogy az összes fürdőbe szereljenek be még +1 bojlert, a nagyobb fajtából. Ha Kácsárdon megcsinálták, szerintem itt sem lehetetlen.
:arrow: A faház 4 fősre lesz tervezve, vagyis: Alul két ember fér el, a felső ágyakra tudnak pakolni, + felül is két ember fér el, és a harmadik ágyra pakolnak.
Szerintem ez így egész jó szükségmegoldás lenne.


Ezzel a házmegoldással egyetértek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372795 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Én már ellőttem a javaslatomat Dorwnak, de kiderült, hogy 40 fölött lenne egy emberre, mondjuk tényleg zseni hely és tökúj és behalás, de a 40 rugó, az ennyi, sokan nem adnának ki érte ennyit.

Amúgy.
Nem olyan vészes ez a Szorospatak, HA:
:arrow: Időben szólunk, hogy az összes fürdőbe szereljenek be még +1 bojlert, a nagyobb fajtából. Ha Kácsárdon megcsinálták, szerintem itt sem lehetetlen.
:arrow: A faház 4 fősre lesz tervezve, vagyis: Alul két ember fér el, a felső ágyakra tudnak pakolni, + felül is két ember fér el, és a harmadik ágyra pakolnak.
Szerintem ez így egész jó szükségmegoldás lenne.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372794 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Most ezt éppen miért kaptam? :D Azt írtam, h. ha az alap, hogy legyen házbanalvás (és szerintem is alap), akkor Nektek is legyen alap h. lehessen sátrazni. Hol mondtam, hogy nyomorognotok kéne? Azt javasoltam, hogy keressetek egy Sikonda-szintű helyett, ha az tetszik, ahol sátrazni is lehet... Korábban meg az volt a kérés, hogy gyűjtsünk Szorospatak mellett is érveket, gyűjtöttem. De attól hogy valami mellett szólnak érvek, azok nem zárják ki hogy ellene is szóljanak :D Például lehet egy méreg nagyon finom, ami egy érv mellette, de mérgező, ami meg egy érv ellene. De hogy melyik jellemző erősebb, az már nézőponttól függ, mert ha öngyilkos akarok lenni, és az egyik méreg gyorsabban öl de rosszízű, a másik meg hiába finom, lassan öl, akkor lehet h. az előbbit választom. :D (Igen, direkt írok hülye példákat :P )
Szóval a cél még mindig: minél többen keressünk jobb szálláshelyeket! De az alap paraméterekbe ne csak annak a csoportnak az igényei tartozzanak bele, amibe tartozunk (sátras vs. házazó), hanem mindkettő.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372793 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Icke: megnézhetjük azt a 13 alapvető kérdést? Mert ahogy elnézem itten az emberek többségéknek négy-öt alapvető igénye van.

Kincső: akkor idén legyél szíves és ha szorospatakra megyünk nyomorogj együtt az egyik házban a házazókkal... Lehetőleg egy emeletes ágy felső részén és utána kíváncsi vagyok a véleményedre...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372792 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Üdvözletem!

A szervezők nevében kijelenthetem, hogy mindenki álláspontja igenis át van látva, meg van értve és el van fogadva, a macska meg fel van mászva a fára. Nem, nem azért mondom, hogy itt csönd legyen, igenis végigolvastam nem csupán az itteni összes hozzászólást, hanem a Szorospatak ügyében 2006 óta született gyakorlatilag összeset, valamint meghallgattam jópár személyes kifejtést is. De.
Ahogy Alyr és Kincső is írta, nem azért jelöltük ki Szorospatakot helyszínnek, mert passzióból ki akarunk tolni 150 emberrel. Dorw több, mint egy tucat helyszínt nyálazott végig (nem tudom, mennyit, lehet, hogy volt két tucat is), mindegyiknek elküldött 13 alapvető kérdést, amelyek az MTT-táborok optimális körülményeinek megteremtésével függtek össze. A legtöbben válaszoltak is, de sokszor olyanokat, hogy a hajunk égnek állt. Szorospatak maradt fent a rostán. Nem viccelek.
Tisztában vagyunk az ellene szóló érvekkel, főleg az alábbi kis hozzászólás-hömpöly után, felelevenítésnek teljesen jó volt. Higgyétek el, hogy nem találtunk jobbat, ezért kérjük tőletek az alternatívákat. Páran még korábban küldtek javaslatokat, dorw azokat is mind leellenőrizte, amit ezek után küldtök, azokat is le fogja. Az nem visz minket előbbre, hogy "Szorospatak azért rossz, mert [insert random kétszázötvenhatodik indok]". Ígéretes helyszínötletek, na, azok segítenek.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372790 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Kincső (Thilanna) írta:
Az meg milyen hozzáállás már, hogy ne legyen sátorozási lehetőség csak azért, mert a faházasok többen szoktak lenni (ami egyébként nem hiszem h. akkora különbség), lehet hogy számotokra nem érthető, hogy miért szeretünk sátrazni, de attól még mi sem mondjuk azt hogy egyáltalán ne legyen faházas lehetőség 8O próbáljuk már elfogadni, hogy MINDENKÉPPEN van két ilyen csoport, és a szervezőknek abban segíteni, hogy mindkettőnek alkalmas táborhelyet találjanak, mert attól h. leírjátok h. "fúúj hogy mernek egyesek földön aludni a sátrukban amikor szerintem hideg van", hiú remény h. ezzel hirtelen mindekinek a sátrazási igénye megszűnik :D


Ne keverjük már össze a dolgokat... pontosan tudjuk milyen jó sátrazni csak egynémyely okból nem tesszük... nehogy már megkövezzetek érte...

És az milyen hozzállás hogy nyomorgjunk négyen egy kb egy emberre tervezett szobában mert vessünk magunkra hogy annyira el vagyunk kényelmesedve hogy házban akarunk lenni és nem beázni/fázni stb...

Esetleg a sátrasok is próbálják meg elfogadni a mi álláspontunkat is...

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372789 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Épp arra akartam felhívni a figyelmet, hogy valószínűleg pont azért jelezték nekünk a szervezők, hogy Szorospatak a legalkalmasabb jelöltjük, hogy segítsünk keresni, attól hogy érvelgetünk nem lesz jobb... és az, hogy már volt itt egy csomó link, nem érv, mert az előbb írta Alyr hogy sokat felhívtak, megnéztek, utánajártak, stb. és még mindig itt tartanak.

Az meg milyen hozzáállás már, hogy ne legyen sátorozási lehetőség csak azért, mert a faházasok többen szoktak lenni (ami egyébként nem hiszem h. akkora különbség), lehet hogy számotokra nem érthető, hogy miért szeretünk sátrazni, de attól még mi sem mondjuk azt hogy egyáltalán ne legyen faházas lehetőség 8O próbáljuk már elfogadni, hogy MINDENKÉPPEN van két ilyen csoport, és a szervezőknek abban segíteni, hogy mindkettőnek alkalmas táborhelyet találjanak, mert attól h. leírjátok h. "fúúj hogy mernek egyesek földön aludni a sátrukban amikor szerintem hideg van", hiú remény h. ezzel hirtelen mindekinek a sátrazási igénye megszűnik :D

És nem azért írtam, h. relatív h. kinek mi a normális körülmény, hogy egy-két-tíz ember beirkálja, mert neharagudjatok de csak egy vagytok a sok közül, hanem pont arra próbáltam rávilágítani, hogy sok más embernek meg alacsonyabb az ilyen jellegű igényszintje. Tehát nincs értelme feltenni egy ilyen kérdést, h."fizetnél-e többet a normális körülményekért", hiszen nem objektív dologról van szó, nyilván ha az én igényszintemnél alacsonyabb hely (mittomén, betonon sátrazás :D ) meg a "számomra normális" közt lenne árkülönbség, akkor én is fizetnék, de a túlzóért - pláne ha kötelezően igénybe kell vennem egy drágább szállásformát, és azért 4e Ft nem kis pénz sztem - ugyanúgy nem szívesen fizetek, ahogy Te sem szeretnél szállodai vagy motelszintű kiszolgálást amiért plusz fizetned kell hanem megelégszel a kényelmes-meleg-tágas alvó- és pakolóhellyel.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372785 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Nem titeket utálunk hanem szorospatakot...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #372784 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Kéne keresni ezt, kéne keresni azt...
Mi hónapok óta keresünk.
Hát rajta.

Igénylistát én is tudok írni.

Továbbá: Nem lesz szavazás arról, hogy többen akarnak-e faházban lakni, mint sátorban.
Az MTT-t nem lehet kilóra lemérni, nem akarom bevezetni ezt a demagóg áldemokráciát.

Szorospatak továbbra is vészmegoldás.
Dolgozunk az ügyön.
Ezt már írtam korábban is, azóta nem változott.
Attól, hogy ezért utáltok minket egy lépéssel sem jutunk előbbre.

UI: Ryana: Asszem nem. Két tábort lefoglalni kissé borsos lenne.
De utánanézek, dorw átküldte a velük folytatott levelezést.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372782 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Mielőtt mki beleélné magát Sikondába, egy kérdés ahhoz, aki levelezett velük: az egész tábor lefoglalásába beletartozik a tábor melletti kisebb tábor lefoglalása is? Mert ha nem, az ugye a "magunkvagyunk"-ot eléggé odacsapná.

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372779 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
én csak látogattam Szorospatakon, de volt szerencsém megnézni a faházakat belülről is és a hideg kiráz tőlük. ha odamennénk, tuti sátraznék, de ahogy hallom reggel jó hideg van.. szóval inkább ne. lehet, hogy szép, de szvsz sem alkalmas MTT Tábornak.

én inkább fizetek többet egy kis kényelemért, én is amondó vagyok, hogy 10 napig jól szeretném érezni magam és a komfortérzetembe beletartozik a normális szállás, melegvíz és némi privátszféra. nem feltétlenül az olyan privátéletre gondolok, hanem akár arra is, hogy ne egy lyukban lakjak úgy, hogy nem férnek el a cuccaim sem és én sem rendesen. és a kaja is legyen jó. a legjobb ha mi főzzük, beállok konyhába segíteni, ezen nem múlik. de ha főznek ránk az se baj ha olyan lesz mint Kácsárdon tavaly és semmi esetre se olyan, mint Kácsárdon idén...

1 vote for Sikonda.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372777 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Minimális körülmények részemről:
- Ne akarjanak egy faházba kétszer annyi embert bezsúfolni, mint amennyi beférne. Legyen valami minimális hely a házakban (ami túlzsúfolt volt emlékeim szerint: Szorospatak, és Velem II-ben is a lenti szobák).
- Fel lehessen ülni az ágyakon. Még a felsőn is, ez 10 nap esetén nem túl nagy kérés szvsz.
- Ne fújjon át a házon a szél éjszaka. Nem kifejezetten akarok a "nyaralás" után (amire elhasználom a szabadságom jelentős részét) betegen menni dolgozni.
- Aludhassak alsó ágyon, mert tériszonyom van. És nem vagyok ezzel egyedül. Ne próbáljon senki arra kényszeríteni, hogy egy padláson lakjak, ahova egy (amúgy teljesen függőleges, és elég rozoga) létrán kell felmászni, cuccostul. Ha egy házban van 2 db emeletes ágy, plusz a padlás, az 7 főre 2 alsó ágyat jelent - ennél több tériszonyos van az MTT-ben.
- Hidegvíz OK, azt már megszoktam. Krumplipucolás is OK, ha mindenki sorra kerül, egyszer kibírom.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372776 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Szerintem legjobb, ha ástok egy közvéleménykutat afelől, hogy

- hajlandó-e valaki párezerrel többet fizetni egy normális szállásért?
(Szorospatak nekem sem üti meg ezt a mércét, még ha az Ágasvár szép is volt; illetve huzamosan tartó eső esetére NINCSEN olyan fedett hely ott sem, ahol 100-150 ember kényelmesen el tudna mókázni.).

- baj-e, ha kötelező jelleggel főznek ránk? (én átugranám, de ha a szállásnak ez a feltétele, kibírom tizenegy napig.)

- baj-e, ha nincs privátszféra, nincs sátor? (szvsz aki táborozni jön, az eleve lemond a privátszférája bizonyos részéről, egyébként meg a sátrat is csak közbevetésekkel nevezném privátszférának, mert bár nem átlátszó, mégiscsak erősen áthallatszó.
Ami még szóba jöhet, hogy az ember fia/lánya kimegy a táboron kívülre privát életet élni - de Szorospatakon az úton lefelé ott vannak a putrik, felfelé meg az aszfaltút, ahol izomból kellett átugrálni a mindenféle elhullott macskákat és madarakat, miközben két kézzel kungfuztam le a szembejövő döglégyrajokat.

ezt inkább mégegyszer ne.

Kácsárd még ótvarkajával és kilincsek nélkül is jó, de igazából Sikondát kéne megpróbálni.

Uff!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja - 15 éve 5 hónapja #372775 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Kincső (Thilanna) írta: Ezzel az a gond h. mi számít normális körülménynek :D tényleg sok embernek természetes, sőt már-már elvárás, hogy a táborozás kicsit "nomád" és nem nyaralásszinten komfortos legyen.

Nem volt még olyan tábor, ahol a faházak "nyaralásszinten komfortosak" lettek volna, de Szorospatak azért tényleg túlzás.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372774 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Jó akkor elmondom mi a normáis körülmény:
1. NEM KELL TÍZ EMBERREL MINIMÁLIS HELYES LAKNOM!!!!
2. Nem kell arra várnom, hogy legyen melegvíz mert 4 zuhany van 70 lányra és a melegvíz is elfogyott!
3. nem kell mosogatnom/krumplit pucolnom, hogy legyen ebéd! Egyáltalán az ebéd legyen kész nélkülem is!

Ez a minimum. Nehogy már NEKEM kelljen szenvednem, (mert a házasak azért igencsak a többséghez szoktak tartozni) és nekem kelljen nyomorgnom azért, hogy az a pár elvetemült aki szorospatakon a rohadt hidegben a földön akar aludni a sátrában. Nem nem akarok miattuk egy icipici házban lakni és ahogy elnézem mások sem akarnak. Szorospatak egyszerűen ALKALMATLAN arra, hogy 11 napig ott lakjunk! Ezt tessék végre felfogni!
Fel lett ide ajánlva több alternatíva is, de persze rögtön mindenki nyavajog. Felőlem fel lehet verni a sátrat domboldalba is ha valaki annyira ragaszkodik hozzá...

az mtt táborba (amellett, hogy az utóbbi két évben végig güriztem) én NYARALNI megyek, nem nyomorogni, (azt köszönöm egész évben csinálom), szórakozni megyek, nem mosogatni, és nem a ruháimon aludni tíz napig...

Szerintem ez igazán nem nagy igény...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372772 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ráadásul akár tűz a nap (mint tavaly), akár esik az eső (mint pl idén), nincs hova behúzódni, mert csak egy ebédlő van közös helyiségnek (ahova kb három csapatnyi ember fér be max, elég szűkösen). A faházak még alváshoz is túl szűkösek, oda sem lehetne behúzódni pl a rendeknek, mint idén.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372770 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ezzel az a gond h. mi számít normális körülménynek :D tényleg sok embernek természetes, sőt már-már elvárás, hogy a táborozás kicsit "nomád" és nem nyaralásszinten komfortos legyen. Szóval én javaslom hogy inkább keressetek olyan helyszínt, ahol a házpártiak fizethetnek többet a maguk komfortigényéért, de a sátrasak se legyenek rákényszerítve +4-5e Ft fizetésére olyan körülményekért, amikre nem lenne igényük (ill. amik helyett másra lenne). Nem igaz, h. nincs az országban egy olyan Sikonda-szintű hely ahol sátrazni is lehet...

Viszont arról, hogy a házpártiak hajlandóak-e többet fizetni a komfortért, lehet h. tényleg lehetne egy felmérés.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372768 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Rabyn írta: Sil: ilyen képet hirtelen nem találtam:)) De köszi!:))

Szvsz indítsunk szavazást arról, hogy az mttsek hajalndók-e lemondani a sátorozásról és hajlandók-e többetfizetni egy kicsit azért, hogy normális körülmények között lakjanak tíz napig...


nem

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372767 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Sil: ilyen képet hirtelen nem találtam:)) De köszi!:))

Szvsz indítsunk szavazást arról, hogy az mttsek hajalndók-e lemondani a sátorozásról és hajlandók-e többetfizetni egy kicsit azért, hogy normális körülmények között lakjanak tíz napig...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372766 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Rabyn írta: img5.tar.hu/camp/img/24364982.jpg#3
kép arról, hogy milyen kicsike a ház. Asszem Rana itt az ajtóban állhat fényképezésnél...
Felülni az ágyon nem lehet, szekrény nincsen, szék nincsen semmi sincsen csak bezsúfolva 2 emeletes ágy meg fönt 3 matrac... Ez kisebb hely mint egy sátor. nekem ez a fő gondom szorospatakkal.

A mérete kívülről is látszik, szvsz:
zugi.uw.hu/galeria/displayimage. ... fullsize=1

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372763 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
img5.tar.hu/camp/img/24364982.jpg#3
kép arról, hogy milyen kicsike a ház. Asszem Rana itt az ajtóban állhat fényképezésnél...
Felülni az ágyon nem lehet, szekrény nincsen, szék nincsen semmi sincsen csak bezsúfolva 2 emeletes ágy meg fönt 3 matrac... Ez kisebb hely mint egy sátor. nekem ez a fő gondom szorospatakkal.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372757 Írta: Alew
Alew válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Csak személyes vélemény, de szerintem nem egyedül vagyok vele, akinek a tábor-élmény egyik sarokpontja a sátor (főleg ha nem szakad az eső). Sokkal szívesebben alszom sátorban, és nem csak a személyes tér miatt. Most Kömf-ön élmény volt két napig sok emberrel sátorozni, de tíz napig nem mindenki bírja ki. És erre nem megoldás az ebédlő. Persze, ha csak faház van, akkor ezt kell szeretni...

Kívülálló beleugatás vége.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372755 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Szerintem amennyi a difi szokott lenni a sátrasok meg a nem sátras helye között, az nem olyan sok... (mondom én aki csóró!)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #372754 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Alyr Arkhon írta: A sátrazás sarkalatos probléma, sokan igénylik a személyes teret ami el van zárva a külvilágtól.
Arról sem szabad megfeledkezni, hogy sokan nem tudják megfizetni a faházas szállást.
És egyik csoporttal sem akarunk kitolni, gondolom ez érthető, és ezen szempontokból tökmindegy, hogy a tábortulaj gonosz és nem hagy sátrazni, vagy nem lehet a terep miatt.

Ha egyik csoporttal sem akartok kitolni, akkor tényleg kéne találni egy olyan helyszínt, ahol nem kell kitolni a faházasokkal sem. Szorospatak nem ilyen.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.552 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére