Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Több
14 éve 7 hónapja #383450 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
baromira nincs időm most visszaolvasni sorry, de akkor most hogy is lesz a Tábori DVD? lesz most vasárnap, mennyibe kerül, hol lehet jelntkezni, hogy kinek és hány db kell?
köszi!

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383445 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Én is 9-re érek a keletibe. Megpróbálok odaérni a kolossyra, de necces, m vasárnap, ha nem akkor megyek a következővel, de akkor telcsi legyen nálatok a kalauzolásomhoz.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383444 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Az étterem weboldalán van alul egy ilyen link: Budapest III, Hármashatárhegyi út 3. Ha erre rákattintasz, visszakövetheted a Hármashatárhegyi utat az egyik végétől egészen a másikig, ahol a Szépvölgyi útba torkollik; na pont ott van a Fenyőgyöngye a nyuszis házzal és a buszvégállomással. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383443 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

dorwinion írta: Jó lenne, ha közösen tudnánk elindulni a menetrendszerint 9:46-kor induló busszal, aminek a menetideje 15 perc, ezért ha egy mód van rá kérlek ne késsetek!

Ezt nem fogom elérni, mert vasárnaponként nem jár az a nagyonhajnali buszom, a következő meg 9:40-re ér be a Népligethez. :( (( Az út eleje, ahogy nézem, az ahogy a Katlanhoz szoktunk menni, a Fenyőgyöngye az a buszvégállomás a nyuszis házzal, ugye? Odáig még valahogy elkeveredek egyedül is, de utána hova, merre? :vidéki: :pánikpánik:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja #383370 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Sil: igen ő gyűjti de én szedem össze és én válogatom ki mivel ő a videon ügyködik.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 7 hónapja - 14 éve 7 hónapja #383367 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Sziasztok!

És itt következnek a várva várt pontos információk a tábor taliról! :)

A talit augusztus 30-án tartjuk a Rekettyés étteremben. A hely megközelíthető a Kolosy térről induló 65-ös busszal, amivel a végállomásig fogunk menni, és onnan laza 30-40 perces séta után érkezünk meg a helyszínre.
Jó lenne, ha közösen tudnánk elindulni a menetrendszerint 9:46-kor induló busszal, aminek a menetideje 15 perc, ezért ha egy mód van rá kérlek ne késsetek!
A tervek szerint a közös séta 10 órakor kezdődik a Fenyőgyöngye étteremtől (ez a 65-ös busz végállomása), 11-től táboros képek és videók nézegetése és sztorizgatás lesz. Ezek után ha a nemzetségek igénylik, akkor lehet külön elvonulni, saját programot csinálni, stb...
Kaját, ellátmányt hozzatok , de a helyszínen is lehet venni!

(Fizetnünk nem kell a helyért, de ha veszünk 1-2 pohár üdítőt akármit biztosan fognak jobban fognak örülni nekünk.)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383317 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Van már valami közelebbi infó a tábori taliról esetleg? Hol lesz, mikor lesz (márhogy mikor kezdődik, az utazás miatt), ilyenek?

Rabyn: az enyémekből az első 7 nap fent van a tábori szerveren, a többit meg odaadtam ickének CD-n (mivel eddig arról volt szó, hogy hozzá kell eljuttatni).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383275 Írta: Cellofán
Cellofán válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Figyelem! Elveszett*!
*még valamikor a táborban


IKEÁ-s vágódeszkám. Vékony műanyag, sötétszürke és kb. A4es méretű.
Előre köszi.


Ha már jeleztétek hogy megvan akkor bocsi.

Lacho Calad

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383273 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Rabyn írta: FONTOS!!!!

MINDENKI NEKEM KÜLDJE EL A TÁBOROS KÉPEIT!! (a picasacokon kívül nem tudom őket leszedni, sőt van amit meg se jelenít a gépem...)
picitig@msn.com ra jöhetnek

jelezzétek előtte!!!
msn s lehet küldeni, sőt élőben is oda lehet adni nekem.

Rabyn, az enyém picasan van, onnan le tudod szedni.
picasaweb.google.com/kuszogeb/Sz ... Tabor2009#

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #383258 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
FONTOS!!!!

MINDENKI NEKEM KÜLDJE EL A TÁBOROS KÉPEIT!! (a picasacokon kívül nem tudom őket leszedni, sőt van amit meg se jelenít a gépem...)
picitig@msn.com ra jöhetnek

jelezzétek előtte!!!
msn s lehet küldeni, sőt élőben is oda lehet adni nekem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383104 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Figyelem! Hétvégén lesz Hador nemzetségi tali Anglacheléknél. Akit érdekel nézze a Hadoros topicot. Szeretettel várunk más idegen embereket és tündéket is, csak jelezzék előre :) .

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383094 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
szeretettel várjuk a Lassiba a Táborról szóló beszámolót/beszámolókat! egy szervezőit és egy mezei táborozóit.
kérek szépen mielőbb önként jelentkezőket a lassi kukac tolkien pont hu címre! köszi^^

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383084 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Nekem például sokkal jobb érzés ha DVDn vannak meg az összes képek, minthogy szedegessem.
Eddig minden évben volt képes dvd is, ami nagy segítség az mtt arcíhvumnak is. Ezért kéne vhogy megoldani, hogy legyen az is.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #383068 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

icke írta: Valószínűleg az alább említett Rekettyésben tartjuk,

Hmm... Alább pontosan hol említett? Visszalapoztam egész a táborig, de nem találok erről említést.

icke írta: éspedig augusztus 30-án, vasárnap. Igen, szerettük volna szombati napra rakni, de 29-e sajnos országos munkanapnak minősül, a következő szombaton a live-val konkuráltunk volna, és nem akartuk szeptember közepéig halasztani.

Uhh... Hát, ez kicsit szoros, egymás után két hétvégén utazgatni. :vidéki: :( Még gondolkozom rajta, meg tudom-e oldani. (Meg hogy lesz-e még Live előtt fizetés, mert Soča+tábori tali+Live kicsit húzós egy hónapra.) Szeptemberben amúgy lett volna Live-on kívül (ami viszont még az augusztusi költségvetést terheli) még valami nagyobb program, ami miatt nem akartátok halasztani? Csak mert volt már máskor is szeptemberben tábori tali, az nem annyira szokatlan.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383059 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Miért lenne csupa picassáról leszedett kupac? Videók is lesznek, meg van pár ember, aki leadta a képeit táborban - igazából nem is értem, hogy aki se picassázni, se dvd-re kiírva postázni/átadni nem akar, és nem első táborozó aki nem tudja h. lesz dvd, az miért az mtt rendelkezésére álló tárhelyek méretét firtatja, miért nem töltötte fel helyben a sajtós gépre, mint kértük (volt olyan nap, amikor külön időpont is volt meghirdetve erre).

De hogy előremutató legyek, akár lehet tartani egy teaházas/margitszigeti talit, én felajánlom h. viszem a notebookom, és pendrive-val át lehet töltögetni.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383052 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ha a dvd csupa picasáról leszedett kupac, amit mindenki ugyanúgy le tud szedni, akkor minek a dvd? Én mondjuk picasán a szükségesebbnél is erősebben szelektáltam, hogy ne kelljen már két albumot csinálnom, szóval még azzal együtt, h tényleg válogassunk és csak a sikerült képeket rakjuk fel, úgy is hozzá kéne tennem. Egyébként mivel a dvd-re úgyis csak leméretezve kerülnek fel a képek, mert máshogy nem is férnének, ezért abszolút fölösleges is lenne, sőt, bonyolítás, hogy ickéig még rendes méretben jussanak el.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383039 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Amit én gondolok a képekről, az az, hogy aki szeretné, hogy a dvd-n legyenek (alapesetben remélem mki szeretné :) ), az kicsit válogasson belőlük, és méretezze át őket, így máris kevesebbről van szó, amit már fel lehet tölteni/el lehet küldeni. Már csak azért is, mert ha egy embernek vagy egy gigányi képe, akkor durván számolva 5 embernek fér rá a dvd-re a képanyaga.
(A méretezéssel járó minőségromlásról: ha valakinek nagyon kell egy kép nagyban, még simán elkérheti a tulajtól, nézegetni pedig valóban bőven megteszik a kisebb képek is.)

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383036 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Üdvözletem!

No. Visszaértem Sočáról, és közzétennék néhány infót - megkésve bár, de törve nem.

1. Tábori tali

Valószínűleg az alább említett Rekettyésben tartjuk, éspedig augusztus 30-án, vasárnap. Igen, szerettük volna szombati napra rakni, de 29-e sajnos országos munkanapnak minősül, a következő szombaton a live-val konkuráltunk volna, és nem akartuk szeptember közepéig halasztani. A helyszín jelenleg 95%-os, a következő pár napban válik 100%-ossá.

2. DVD

A videóanyagokat tegnap kaptam meg, hamarosan nekikezdek bedigitalizálni, és a tábori talira attól függően készül el a DVD, hogy a technika balrogja hányszor/milyen mértékben pofázik ebbe bele. (Illetőleg SÚ felvételei kérdésesek még, de elvileg ő is rajta van az ügyön.)
A képek összeszedése kicsit kínosabb, a Picasából, ha jól láttam, tényleg le tudom tölteni (ezt majd este, otthonról tudom ellenőrizni); aki viszont nem oda rakta fel, azzal valahogy majd kontaktolok, és kisütünk egy eljuttatási formát. A legbiztosabb talán tényleg a DVD-re kiírt, kézbe adott eljárás, ugyanakkor ez a legnyakatekertebb is. Gigabyte-os nagyságrendről beszélünk, itt az FTP már rég nem játszik.
Viszont akárhogy is, én a masterpéldány elkészítéséig tudom vállalni a DVD-t, a sokszorosítást ellenben (mint már jeleztem a vezetőség felé) nem tudom megoldani, ergo erre várok ötleteket, javaslatokat, horribile dictu felajánlásokat.

Volt még valami? :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383028 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Esgal írta:

Rabyn írta: Ó igen:DDD

picasaweb.google.com/sandorandra ... 5055977186

:D :D:D "What would Jesus do?" Óanyám... :lol: :lol::lol:

Ó jessz, a szentképes ház. Hátbizony.
Jövőre - ha oda megyünk - majd beiktatjuk össztáborilag. :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383014 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.

Rabyn írta: Ó igen:DDD

picasaweb.google.com/sandorandra ... 5055977186

:D :D:D "What would Jesus do?" Óanyám... :lol: :lol::lol:

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #383013 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Biza:D
De nem neon volt neki hanem villogó piros:DD

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Zsodoo
  • Látogató
  • Látogató
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #383010 Írta: Zsodoo
Zsodoo válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382995 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Ó igen:DDD

picasaweb.google.com/sandorandra ... 5055977186

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382982 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Nyehhehhhehhe: ehe

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382980 Írta: Maglor
Maglor válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
no
a maradék képek megtekinthetők itten: picasaweb.google.com/sandorandras85

ha vkinek gondja lenne vmelyik képpel, akkor írja meg a számát és leszedem. :)

jó böngészést!;)


"Én nem születtem varázslónak,
Csodát tenni nem tudok!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382968 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Képekhez: javaslok az extra.hu-n létrehozni egy tárhelyet, az ftp-vel könnyen elérhető. ;)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja - 14 éve 8 hónapja #382961 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Kicsit talán off, de így a tábor kezdete után egy holdhónappal úgy ébredtem, hogy bennem volt egy kép, amit szeretnék veletek megosztani: ;)
Az alapján, amit a szervezésből előzetesen alkalmanként megpillanthattam, arra számítottam, hogy ez a tábor valami olyasmi lesz, hogy minden szervezőnek lesz egy - kisebb-nagyobb - gyertyája, amit a tábor előtt szépen meggyújtanak egy közös tűznél :D ; amelyekkel aztán bevilágítják a többieknek a tábort, és bárki, akinek pislákol vagy elalszik a gyertyalángja, újraélesztheti majd valaki más lángjáról... :)

Ezek után a táborban inkább valami olyan érzésem lett, hogy a dolog úgy néz ki, hogy van egy jó nagy kályha, csukható ajtóval, ahová a szervezők tűzifaként járnak be napjában többször; ahol aztán - ki mekkora szerencsével - igyekeznek táplálni a tüzet, a kályhát pedig nemigen érdekli, hogy ki hogyan ég, lényeg, hogy kifelé meleget adjon. :| Annyiban talán effektívebb ez a mód az előzőnél, hogy egy kályha bizony alkalmasabb egy tábor befűtésére, mint a gyertyalángok - de világítani csak az tud, akinek a tűzifája olyan helyre kerül a kályhán belül, ahonnan kijőve szép láng loboghat a végén, ameddig bírja (egy gyertyához képest viszonylag rövid ideig, ezért is kell naponta visszamászni a kályhába) aki pedig rosszabbul járt, azon legfeljebb annyi látszik, hogy parázslik; mindenesetre mindenki füstszagúvá és üszkössé válik a tábor végére, és legfeljebb vigaszként éli meg, hogy a kintieket legalább melegen tartották. :P Hatalmas riszpekt mindenkinek, aki ezt bevállalta idén, de gondolom, kevesen vannak, akiknek a gyertyás megoldás ne lett volna szimpatikusabb. :rolleyes:

A tábor a fentiek értelmében számomra azért sikerült nagyon jól, mert a mi nemzetségünk kb. fáklyáról működött, úgyhogy fényt is kaptunk, meg meleget is :cool: ; de néha bizony nem esett jól látni, hogy milyen áron. :/

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 14 éve 8 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382920 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Maglor képei Sen albumában vannak: picasaweb.google.hu/senebula

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382919 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
Hol vannak Maglor képei?
Erre várok már, mióta hazajöttünk :D

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 8 hónapja #382918 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Mornie Utúlië - Nyári Tábor 2009.
No, fel megaploadoltam őket, ha valaki mást i sérdekel ilyen formában itten van ni: clicety

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.557 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére