Tolkien Live 2009 - Élő Szerepjáték Középföldén

Több
14 éve 9 hónapja #382429 Írta: Orowan/Gery
Még nem voltam ilyen rendezvényen, és lenne néhány kérdésem:
1: Pontosan mit kell megadni egy karakternek? Előtörténet + személyiség és ennyi?
2: Hogyan folyik le az egész? Az összes X embert egy KM igazítgatja a történet során vagy külön leszünk bontva Y fős csoportokra?
3: Hányan leszünk? (azaz sacc/kb, illetve hányan szoktak lenni)

Előre is köszönöm

/Gery\

"The purpose of life is a life of purpose. "
(Robert Byrne)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382428 Írta: Aeglos
Gondolkozunk azon, hogy a melegétkezés pénteken és szombaton is közös bográcsozás legyen, mert így finomabbhoz jutunk olcsóbban. (A rendelt kaja egytálétel 700 forint/fő.)
Kérdés, hogy mit szeretnétek enni. Az egyik ötletem a chili con carne, mert a Fingon-bográcsozáson ez abszolút siker lett, ezt lehet vega módban is elkészíteni. A másik bográcskaja mi legyen, mit szeretnétek?

Hidegétkezésre úgy készüljetek, hogy mindenki magának kell, hogy megoldja. Ergo kenyeret, rávalót, itókákat, nasit, gyümölcsöt/zöldséget mind tessék hozni, különben éhezés leszen.
Értelemszerűen bögréről, tányérról, evőeszközökről is mindenki maga gondoskodik.

(+ várok jelentkezőket akik gyakorlottak a bográcsolásban, hogy segítsenek a helyszínen.)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382421 Írta: Gandalf

Gandalf írta: Karakter-elképzeléseket lehet küldeni Angwennek, Alewnek és nekem is, az egyéb kéréseket-kérdéseket-észrevételeket inkább ide írjátok, hogy mindenki lássa!

Pontosítás:

A karakter-ötleteket küldjétek Angwennek ÉS Alewnek is e-mailben:
  • alewyan kukac gmail pont com
  • angwen kukac tolkien pont hu

Ha van kérdés ezzel kapcsolatban, óhaj-sóhaj, akkor itt is feltehetitek, hadd szóljon! :)

Másodkori tündék, emberek, törpök, jertek hát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382122 Írta: Gandalf
Így van, az alapárra rájön még 25% áfa, bogrács-költség, esetleg még egyéb hozzájárulások is, meglátjuk.

Mivel Pusztamarótot nem közelíti meg semmilyen tömegközlekedés, hanem egy kb. 5 km-es földúton, erdőn keresztül lehet megközelíteni, a fentieken túl erősen gondolkodunk különbusz bérlésének lehetőségén is. A héten majd telefonálgatok, utánajárok, konzultálok, és azután költséget vetünk-aratunk, utána jöhetnek a végleges árak.

Türelem!

Karakter-elképzeléseket lehet küldeni Angwennek, Alewnek és nekem is, az egyéb kéréseket-kérdéseket-észrevételeket inkább ide írjátok, hogy mindenki lássa!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382112 Írta: Alew
Az árszintről majd Gandalf nyilatkozik, de az 1600-hoz még számolj áfá-t és egy bográcsozást.

Karakteralkotásra nincsenek szabályok, nem lesznek statisztikák, pontok, értékek, kockacsörgetés. Szaknyelven szólva csak "előtörténetet" kérünk, vagyis a karakter hátterének, jellemének, múltjának, viselkedésének, viszonyulásainak, vágyainak, gondolatvilágának leírását. Majd teszek fel példákat.

A karakterhű megjelenés a józan ész szabályain belül (jelmez, díszfegyver, kellékek, smink, hajfestés) igény, de semmi nem kötelező. (Bár azért a farmeros, Manson-pulcsis noldákat kinézzük. :) )

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #382020 Írta: Maverick
Hoi,

na csakhogy írjunk is valamit, s eleget tegyünk az erre irányuló felszólításoknak is :)

hogyért mérik a részt vételt? a pusztamaróti napi tarifa ( 1600 Ft szálláshely ) lesz a tuti?

hogy másodkor, Eregion, nagyjából belőttem, barátunk gugli, s hű társa viki segedelmével
.
de karaktert milyen szisztéma/szabályok szerint célszerű alkotni?

s mostani zárómondatnak:
Live-hoz nem volt még szerencsém, mennyire követelmény a karakterhez hű megjelenés?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381636 Írta: Gandalf
Kürtök.

Fanfár.

Szeretettel várunk minden érdeklődőt, tapasztaltakat és kezdőket egyaránt a 2009-es Tolkien Live-ra, azaz a Középföldén játszódó élő szerepjátékos hétvégére!

Logisztikai paraméterek:

  • Helyszín a Pusztamaróti Tábor a Gerecsében: pusztamarot.hu/
  • Időpont: 2009. szeptember 4. péntek - szept. 6. vasárnap
  • Program: Pénteken lepakolás, előkészületek, kötetlen lazulás, közös bográcsozás! Szombaton élő szerepjáték egész nap reggeltől éjjelig. Vasárnap közös elpakolás és hazautazás.
  • Szállás: 8 fős faházakban vagy sátorban (utóbbi esetben erősen ajánlott a pénteki érkezés)
  • Leutazás: Volán- és lábbusszal

Szerepjáték:
  • Idő: Másodkor
  • Helyszín: Eregion
  • Várjuk tünde, ember és törp karakterek jelentkezését!

A többit még nem árulhatom el, mert akkor meg fognak ölni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381527 Írta: Gandalf
Idén a lájv valószínűleg éjszakánként olyan 300 Ft-tal lenne drágább a tavalyi várgesztesihez képest, ha esetleg Pusztamarót mellett döntenénk. (2 éjszakával számolunk.)

Ennyi még kibírható differencia számotokra?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 9 hónapja #381437 Írta: Gandalf
Szombaton megyünk helyszíni szemlére, E!

Ettől függetlenül továbbra is szívesen várjuk javaslataitokat, hátha találtok jobbat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 10 hónapja #379629 Írta: Lamy
Tökéletesen az eleje! Annyira, hogy akkor még egyetem sincs. :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #379070 Írta: Alew
4-5-6 elég eleje?

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #379048 Írta: Lamy
Szeptember eleje: hmm. Hát hazajöttem még nem volt, mire meg most lenne megint elleszek? Legyen szeptember nagyon elején, bitte sehr. :) =

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378488 Írta: Encsi
(mintha csak az érdeklődésemre vártak volna az infók :D )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378477 Írta: Aeglos
Valószínű:

A Tolkien Live szeptember elején lesz megtartva egy hétvégén, P-Sz-V.
Első este buli lesz, második nap egész nap LIVE, harmadik nap pakolás, hazautazás.
Felmerült ötletként, az első napot a leendő tábori talival egy fedél alá hozni. Ha nem lenne szerencsés, akkor egy másik hétvégén lesznek.

Olyan szállást keresünk, amihez max 1-1.5 órányira (séta) várrom/kolostorrom található.
Szóval a helyszín egy (lehetőleg) BP közeli erdő, szabadtér...

Ötletekkel Angwent, Alewet és Gandalfot lehet keresni.
Helyszínötleteket itt a topikba várunk nagy érdeklődéssel.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 11 hónapja #378474 Írta: Encsi
/me érdeklődik

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hete #377851 Írta: Gandalf
Alternatív helyszínötlet Budapest mellett:

Sztrilich Pál Cserkészpark
www.cserkesz.hu/cserkeszpark/

A képek alapján nem olyan szép, mint Pusztamarót, de közel van és emiatt rugalmasabb lenne a dolog.
Valaki ismeri?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377300 Írta: Aeglos

Alew írta: Meg lehet csinálni május végére, de akkor komolyan rá kell feküdni, és nagyon kell teperni vele. Nekem pl május elejéig nincs szabad hétvégém. Szóval lehet, de nem sétagalopp.

A többi ügybe most nem akarok beleszólni.

Alew

Akkor júniustól.
Szavazás meg lesz, mert jó lenne ha ez nem 2-3 emberen múlna. :)

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377295 Írta: Alew
Meg lehet csinálni május végére, de akkor komolyan rá kell feküdni, és nagyon kell teperni vele. Nekem pl május elejéig nincs szabad hétvégém. Szóval lehet, de nem sétagalopp.

A többi ügybe most nem akarok beleszólni.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377290 Írta: Gandalf
Miért lenne ez tavaszra tervezett rendezvény? Szó sem volt róla, hogy melyik hónapban kell lennie, ez egy alulról jött dolog és akkor csináljuk, amikor szeretnénk! :D

Én speciel péntek este (nem négykor végzek még akkor sem, ha a korábbi műszakban vagyok) nem fogok vidékre leutazni a melóból egyenesen, ezért szeretnék hosszú hétvégét, de hát dolgozó népek kevesen vannak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377288 Írta: Aeglos

Gandalf írta: Én abban reménykedek, hogy a legtöbben augusztus 20.-ig hazaérnek mindenféle nyaralásból (általában sokan időzítik így), és csak kevesen lennének, akik pont alatta vagy közvetlenül utána utaznak.

Ha van valaki közületek, aki tudja már, hogy esetleg pont nyaral akkor, de mindenképpen szeretne részt venni az élő szerepjátékban, most sikítson, hogy tudjuk, hányakat érinthet!
Nekem továbbra is ez a hosszú hétvége tűnik a legszimpatikusabbnak, de ha emiatt sok konkrét embernek esne ki, keresünk mást.

Szóval?

Nekem terepgyakorlatom lesz augusztusban, aminek még nem tudom az időpontját, de előző években augusztus 20. is beleesett. Szóval én is reménykedem, és lobbizom, hogy ne augusztusban legyen. :D

Valamint továbbra is bátorkodom megjegyezni, hogy NEM szükséges 3 nap a live lebonyolításához. Elég, hogyha péntek délután 4 óra körül le tud menni 10 ember, akik berendezik a terepet, a többiek jöhetnek péntek este (akár későn is, mert lesz szállás) vagy másnap kora reggel. Akkor még mindig lesz egy teljes napunk lájvozni, sőt aznap is ott alhatunk, és másnap lehet kirándulás vagy bulizás vagy hazaút, igény szerint. Tömérdek idő ez.

Alew azt nyilatkozta, hogy május közepe-végére már meg lehetne szervezni. (Mármint szervezőileg addig normálisan össze lehet dobni.) Júliusban már nem lenne szerencsés a tábor közelsége miatt, de van rá így is egy másfél hónapos időintervallumunk.
Találjunk valamit, még tavasz vége - nyár elejére!

Azt meg, hogy legyen egy augusztusban is, nem zárja ki senki és semmi. De egy tavaszra tervezett rendezvényt ne akarjunk már áttologatni nyár végére. :(

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377286 Írta: Gandalf
Én abban reménykedek, hogy a legtöbben augusztus 20.-ig hazaérnek mindenféle nyaralásból (általában sokan időzítik így), és csak kevesen lennének, akik pont alatta vagy közvetlenül utána utaznak.

Ha van valaki közületek, aki tudja már, hogy esetleg pont nyaral akkor, de mindenképpen szeretne részt venni az élő szerepjátékban, most sikítson, hogy tudjuk, hányakat érinthet!
Nekem továbbra is ez a hosszú hétvége tűnik a legszimpatikusabbnak, de ha emiatt sok konkrét embernek esne ki, keresünk mást.

Szóval?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377030 Írta: Silcucc
Sziasztok!

Bocs, hogy belepofa, meg hirdetés meg ilyenek, de nagyon nagyon nagyon nagy szeretettel meg szeretnélek hívni Benneteket március 21-én a nyitóbulira az új bolt/klubhelységünkbe, amit sikerült tető alá hozni. Valószínűleg nem leszünk 100%-osan készen, de mindenképpen be szeretnénk mutatni a helyet, és örülnénk, ha minél többen eljönnétek. A programokat még nem áruljuk el, de lesz lehetőség kipróbálni társasjátékokat, pókerezni vagy éppen inni egy jó teát/kávét, és persze felmérni az árainkat, a szerepjátékos kínálatot (és találkozhattok Mírranddal és Remzyvel, no meg velem!) :)
Szóval gyertek, ha tudtok, biztos nem bánjátok meg!!! :)
Helyszín: Paulay Ede u. 5, a Pesti Étterem melletti kapun kell csengetni, 12-től várunk mindenkit este 10 óráig.

Cucc :cool:

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377026 Írta: Alew
Elvileg meg lehet csinálni május elejéig, de én szeretnék ráhagyni egy teljes hónapot, hogy legyen idő igazítani, megbeszélni, finomítani, stb. És nem ártana, ha rendes helyre akarunk menni, legalább egy hónappal előtte szólni. Ez viszont azt jelenti, hogy a cuccot koppra-készre le kéne tenni április első, de legkésőbb második hetére.

Már csak azért is húzós az idő, mert valószínűleg a tavalyihoz hasonlóan a legüdvösebb a központilag koordinált és átvállalt karakteralkotás lenne, ami ugye idő. Még akkor is, ha én pl gépállat vagyok.

(Az már csak másodlagos dolog, hogy közben nekem még pár más rendezvényt is le kell szerveznem-koordinálnom.)

Röviden - lehet május elsejére, de vért fogunk eregetni.

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377024 Írta: Gandalf
Patiszon: Köszi! :)

Aeglos: Hát, Alew szerint a május elsejei hétvégéig esélytelen lenne a dolog, több idő kellene neki, utána meg már zh-k és jön a vizsgaidőszak sokaknak. Persze nem nekem, és biztos sokan ennek ellenére bevállalnák. :D De ez többeket érint, mint a meló.

Nem is tudom. :rolleyes:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377022 Írta: Aeglos
A potenciális résztvevők 95%-nak jó a sima hétvége, mivel péntek du. 4-től sokan ráérnek.
Augusztus 20 körül viszont sokkal kevesebben érnek rá a nyári utazások miatt. Sok családi nyaralást intéznek úgy, hogy a szülőknek/keresőknek minél kevesebb szabadnapot kelljen kivennie, tehát nem szerencsés.

Egy májusi hétvégén meg lehetne ezt tartani. Most van március közepe, május közepéig két hónap van. Azalatt csak össze lehet hozni egy lájvot... (Gillz, Dani, Angwen, Lyona nyilatkozzatok, hogy így van-e.)

Gillz: Tőlem OK a nomád környezet, de gondoltam, hogyha kifestve, izzadtan, sarasan este megérkezünk a szállásra, lesz akinek nem tetszik, hogy zuhanyozni sem lehet. Node az nem én leszek, bírom a gyűrődést. :cool:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377021 Írta: Patiszon
Szia!

Google-ba beírtam, pihenőnap munkanap 2009, és pl. ezt: www.hr-outsourcing.co.hu/index.php/Hazai...sereje-2009-ben.html adta ki, mely szerint pihenőnap lesz 21-e, amit 29-én dolgoznak le.

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377020 Írta: Gandalf
Érdemes a helyszínnel párhuzamosan kezelni az időfaktort:

Az lenne ideális, ha magára a játékra lenne egy teljes nap és egy éjszaka legalább, azaz kellene egy leutazós-kipakolós-díszletezős fél nap és egy összepakolós-hazautazós fél nap, ergo három napban érdemes gondolkodni ez esetben. Nos, három napos hétvége csak most lesz, május elsején, de addig esélytelen összehozni egy Live-ot, arról már lekéstünk. Azután meg ott a vizsgaidőszak, tábor stb. Legközelebb augusztusban lesz rá idő és lehetőség, de augusztusban nincs sok esély egy hosszú hétvégére (amely diákoknak tökmindegy, de a dolgozó jómunkástündéknek annál kevésbé...), hacsak augusztus 20.-hoz (ami csütörtök) hozzá nem pakolják valamilyen módon az augusztus 21.-et is (ami péntek), de nem tudom, ennek hol lehetne utánanézni. (Tipp?)

Vagy nagyon-nagyon szorosra húzzuk a nadrágszíjat, és azt mondjuk, péntek este/délután leutazás és kipakolás, szombat reggel gyors díszletezés és délelőtt indulhat a játék, de ez esetben olyan helyszínt kell találni hozzá, amelyre le lehet utazni pénteken meló után is (azaz a teljes leutazás ne legyen több mindenestül 2-3 óránál), és akkor lehet, hogy a játék maga vasárnapra is átnyúlik.

Vagy Budai hegyek, de akkor vagy esténként haza, vagy vadkemping, aminek utána kéne nézni, lehet-e tömegestül is a környéken, aki pedig bolt-túrákat iktatna be, annak levágjuk a lábát.

Szerintem egy egyéjszakás mini-Live-ot (mint amilyenek pl. a World of Darknessben elég gyakoriak) ennek a társaságnak és ebben a világban nem érné meg szervezni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #377018 Írta: gillz
Aeglos: szvsz vannak jónéhányan, akiknek egy éjszakára minimálisak az igényeik, amennyiben tényleg Live-ra mennek és nem kétnapos nyáreleji találkozóra, és olyankor valóban elég a felsorolt. Oké, nomád körülmények, de van fedél a fejünk felett...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376950 Írta: Aeglos

Gandalf írta: Pusztamarót nagyon szép lehet a képek alapján és megfelelő - de iszonyat drága, plusz még az utazási költségek is... sokak emiatt maradnának ki.

Iszonyat drága?
1500 ft/fő/éj?? (+ 20% áfa)
Sajnos teljesen reális ár. Nézegettem a www.kulcsoshaz.hu oldalon más helyeket, de ami ennél olcsóbb, ott :
- WC: udvaron
- mosdási lehetőség: mosdótál
- víz: főzéshez - flakonban, mosdáshoz - ciszternában. (Szóval még egy csap sincsen.)
Na ez van ocsóért. Vagy valaki találjon jobbat, akinek több ideje van keresni.
Pusztamarót úgyis csak egy ötlet volt.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376947 Írta: Gandalf
Pusztamarót nagyon szép lehet a képek alapján és megfelelő - de iszonyat drága, plusz még az utazási költségek is... sokak emiatt maradnának ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.504 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére