Tolkien Live 2009 - Élő Szerepjáték Középföldén

Több
15 éve 1 hónapja #376365 Írta: Alew

Alyr Arkhon írta: [...] feltéve ha épületbe megyünk

Ugye érzed a problémát? :)

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376250 Írta: Alyr Arkhon
Engem is érdekel, de idő/pénzfüggő.

Amúgy tény, ezt egy napba nemigen lehet beszorítani.

Egyébként van egy sztoriötletem továbbra is. (pontosabban egy MAGUS kaland ötletem, ami elmesélhetetlennek bizonyult a túl sok mellékszereplő miatt, és sztem át lehetne dolgozni, feltéve ha épületbe megyünk)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376241 Írta: Sötét Úr
Nálam idő- és pénzfüggő a dolog, de határozottan érdekelne. Hátha ezúttal sikerül nem kirekesztődnöm (kirekesztenem magamat?) a dolgokból. Viszont a május 1-i hétvégén mindenképpen az osztrákoknál szeretnék lennni, előtte meg a világon mindenhol leszek, pl. "otthon", TLV-döntőn, stb.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376191 Írta: Alew
Na, némileg illetékes vagyok az ügyben, beszélgettünk erről Gandalffal többször is. Természetesen mennék és szerveznék is.

A nyílt helyszínnel azokon túl, amiket Gandalf felvetett, melyek közül a külvilággal való kapcsolat elvágása a legnehezebb kérdés, az a legnagyobb probléma, hogy nem lehet díszletezni, és egy erdő csak erdő lehet, ha belehalunk is. Legfeljebb liget, park, mélyvadon, stb...de nem lehet benne épület-szerű helyszínt teremteni, csak ha eleve van benne (ami kis hazánkban bizonyosan rom/gagyi turistaesőbeálló), ebből kifolyólag pedig viszonylag kicsi a szociális játék lehetősége, ami a Live egyik fundamentuma. Lehet persze erdőben pokrócra ülve tünde tanácsot tartani, de komolyan, kinek van kedve a szép jelmezét tavasszal összegedvázni a trutyiban?

Persze igaz, minden csak történet és szervezés kérdése.

Az időpontokba nem tudok beleszólni, nem az én kompetenciám.

Azt is jó lenne felmérni, hogy milyen történetre van igény - beszélgetős, intrikálós, nyomozós, harcolós, kalandos, szociális, misztikus, emberközeli, nagyszabású?

A kezdőkkel kapcsolatban van megoldási lehetőség a frakció-alapú szervezés formájában, de természetesen lehet egy kis előzetes bemelegítést tartani. Úgy kell kialakítani a történetet, hogy nem nemesi karakterek is jól érezzék magukat. Ez nagyban függ a fentebbi "milyen jellegű történet" kérdéstől is.

Kicsit szét vagyok, remélem azért többé-kevésbé koherens, amit írok.

Összességében a dolog _szerintem_ akkor tudna működni, ha találnánk egy megfelelő, az időtartam alatt csak számunka nyitott, hangulatos, méretben és elhelyezkedésben is alkalmas helyet. Viszont ezek vagy messze vannak, és sokat kell utazni, vagy drágák, és bérleti díjat kell szedni, vagy mindkettő. A Budai-hegyekben tartott tábortüzezéssel, és minden szabadtéri rendezvénnyel van még egy baj - az alvás. Live-ot ilyen méretben úgy érdemes szervezni, ha van rá sok idő, viszont ez utazás-beöltözés-tájékoztatás-ismerkedés-játék-lezárás-utazás rendszerben egy napba egyszerűen nem fér bele. És így tovább...

Alew

War is Peace
Slavery is Freedom
Ignorance is Strength
---
A kevesebb több.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376053 Írta: Lyona
Mekkorajó! Legyen.
Tájékoztatásba szívesen beszállok, mintegy mellékesen. Hmm... Izgi.

Nem szenvedek őrültségben... Minden percét élvezem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #376050 Írta: Lamy
Bitte, bitte, bitte, május 10 után! Nem akarok mindenről lemaradni, legalább erről ne! Akkor már úgyis biztosan jó idő lesz.
Plííííííííz.
:nyüsszlamy:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375992 Írta: Ille Lórien
Nekem is lenne kedvem egy live-hoz. Tavaly nem voltam, és sose szerepjátékoztam, de szeretném kipróbálni.
Ez az ismertető dolog jó ötlet.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375958 Írta: Gandalf
Celebrom, Kincső:
Én mindenképpen szeretnék egy alapos és érthető útbaigazítást a Live Szerepjátékról, még a játék előtt. Természetesen MINDENKIT szívesen látunk, és igyekszünk idén odafigyelni arra, hogy a tapasztalt rókák ne szorítsák ki teljesen a kezdőket a történetből.

(Félig off: amúgy magáról a szerepjátékról is szeretnék egyszer egy ismertetőt tartani úgy általában, minden fajtájára kitérve, csak kezdőknek... én úgy érzem, lenne igény rá.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375953 Írta: Celebrom
Ha idén is mehetnek kezdők, akkor mennék.Persze időpont függő.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375945 Írta: Patiszon
Hahó!
Én is csápolok :)
Helyszínre sajnos nincs ötletem, de nekem nem lenne unalmas Gesztes.

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375944 Írta: Gandalf
Egyébként semmi sem kötelez minket arra, hogy tavasszal rendezzük, az év bármely szakaszában meg lehet csinálni.

Ha a május elseji időpont már felmerült, az idei Eseménynaptárból beírom a tervezett programjainkat:
- Április 12-13. Húsvét (nem MTT-s rendezvény :P )
- Április 17-18. táborszervezői hétvége Szanticskán
- Április 25. vagy 26. TLV-döntő
- Április 30.- május 3. "osztrákok négy napos talija"
- Május 1. (szombat) Beltaine
- Május 9. MTT Tavaszi Közgyűlés
- Június 21. Összevont MTT Születésnap és Líthas

A szabadban játszódó Live-ra gondoltunk már, de a tapasztalt Live-szervezők azt mondták, nagyon nehéz nyílt terepen Live-ot szervezni, sokkal egyszerűbb zárt helyen. Ráadásul több problémát is felvethet, pl.:
- pontos kezdés - aki késik, azt különítsük el, küldjük el stb.
- turisták, nézelődők, külvilág kiszűrése
- időjárás - esőben halálra lenne ítélve
- nehezebb félrevonulni beszélgetni, konspirálni
- körül kell valahogy határolni a játék terepét
- a többit majd leírják azok, akik értenek is hozzá :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #375939 Írta: Estel Adániel

Kincső (Thilanna) írta: Én tavaly jól elvoltam, de csak azért, mert megindokoltuk magunknak Rohinnal és HV-val, hogyan lehet IN-ben matematikai problémákon agyalni :D

heh... :) that brought back some memories ... :rolleyes:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375938 Írta: Kincső
Pontosan, az osztrákok rendezvénye ápr.30.-május 3. És tök jó lenne minél többen menni, mert a külföldi tolkieniták jóarcok, és különben sem hiszem, hogy sokaknak volt már igazi kastély a szállásuk. :propaganda-üzemmód:

Ez persze nem jelenti, hogy az itthon maradók ne Beltaine-olhatnának, de nagyobb programot szerintem ne szervezzünk keresztbe...

Egyébként "talán" a státuszom, ha előtte a kezdők is kapnak felvilágosítást, hogy hogyan kell lájvozni, meg hogy nem nemesi karakterrel esély nincs bekapcsolódni a játékba. Én tavaly jól elvoltam, de csak azért, mert megindokoltuk magunknak Rohinnal és HV-val, hogyan lehet IN-ben matematikai problémákon agyalni :D - és lehet, hogy nem ez lett volna a szervezők eredeti célja :P (Najó, amikor a végén lehetett nézni meg hallgatni a történéseket, az is izgi volt.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja - 15 éve 1 hónapja #375937 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien Live 2009 - Élő Szerepjáték Középföldén

Aeglos írta: Talán lehetne Beltaine táján, május 1.-e körül rendezni egy egész napos nem ottalvósat a budai hegyekben, lezárásként tábortüzezéssel.

A május 1. körüli hétvégén lesz az osztrákok 4 napos tavaszi talija, ami több embert is érint a fórumról (tudomásom szerint a Tolkien Live célcsoportjából is).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Utolsó szerkesztés: 15 éve 1 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375935 Írta: Aeglos
Talán lehetne Beltaine táján, május 1.-e körül rendezni egy egész napos nem ottalvósat a budai hegyekben, lezárásként tábortüzezéssel.

Érvek:
1, Kellően távol van a tavaszi talitól
2, Nem kerül pénzbe
3, A vidékiek egyszerre két programra is eljönnek, ha felutaznak
4, Az emberek nem állítódnak olyan választási lehetőség elé, hogy vagy az egyik vagy a másik, kettő nem fér bele.

Ha ilyen lenne, jönnék, ha ottalvós, neccesen lennék jelen.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375911 Írta: Gandalf

icke írta: Helyszínt meg elsősorban a történethez lenne célszerű választani, ugyanakkor - bármennyire nem szeretem magát a helyet - Várgesztes tavaly nagyon jól működött, szóval ha nincs egyéb fenomenális ötlet, akkor javaslom ismét használni :) =

Felmerült Várgesztes, de idén ott lesz a Tavaszi Tali is, és lehet, hogy egymás után kétszer már unalmas lenne ugyanaz a hely. Még meglátjuk.

Több sztori-ötletünk is felmerült már, de mivel alkalmas helyszínek nagyon kevesen léteznek, ezért inkább a helyszínhez illesztjük a megfelelő "mesét".

Az sem eldöntött - és szintén helyszínfüggő - hogy egy egész napos/éjszakás játék legyen, vagy pedig egy többnapos/hétvégés találkozó keretein belülre illesszük, mint tavaly.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hónapja #375909 Írta: icke
Üdvözletem!

:csápolvadul:
:egészenbiztosansemmisemtarthatvissza:
Helyszínt meg elsősorban a történethez lenne célszerű választani, ugyanakkor - bármennyire nem szeretem magát a helyet - Várgesztes tavaly nagyon jól működött, szóval ha nincs egyéb fenomenális ötlet, akkor javaslom ismét használni :) =

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #375905 Írta: Esgal
"Szeretnék, de még nem biztos, hogy az időmbe belefér."

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #375904 Írta: Felagund
Jelentkez

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 2 hónapja #375903 Írta: Gandalf
Az idei Tavaszi Találkozót az elnökség hivatalosan is szétválasztotta a tavalyi élő szerepjátéktól, de támogatna egy Tolkien Live-ot idén is, ha lenne rá igény és szervezők.

Én szívesen kezembe veszem a dolgot és vannak már jelentkezők a szervezői csapatba, de egy igényfelméréssel szeretném kezdeni a dolgot: egyáltalán hány emberre lehetne számítani? Válaszoljatok minél többen a szavazásban feltett kérdésre!

Szerk.
Mivel az új szavazás létrehozása most valamiért nem sikerült, itt teszem fel a kérdést:

Részt vennél-e egy tavalyihoz hasonló Tolkien Live Szerepjátékon?

- Egészen biztosan, semmi sem tarthat vissza!
- Szeretnék, de nem biztos, hogy időbe/pénzbe belefér
- Talán, még nem tudom biztosan
- Nem valószínű, nem szeretem a szerepjátékot annyira
- Egészen biztosan nem, ez egy buta ötlet!

Válaszokat (legalább is a szavazás tényleges elindulásáig) ide, kommentbe kérném!

Egy másik kérdés természetesen a helyszín: hol lenne érdemes szerintetek Tolkien Live-ot szervezni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.518 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére