Szilmarilok

Több
20 éve 6 hónapja #174351 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Beren: :arrow: Vegyes témakör, Könyv kerestetik topic. :wink:
Röviden: nem lehet kapni. [size=9:2v8tteih]A kiadókkal folynak a tárgyalások több Tolkien-könyv kiadásáról, de hogy ebből lesz-e valami, meg mikor lesz, az még a jövő zenéje... [/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #174346 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Aiya!
Mivel látom, volt itt szó az Elveszett mesékről, ezért megkérdezem, nem tudja valaki, lehet-e valahol kapni? Mert én úgy tudom, már elég rég adták ki. Esetleg nem akarják kiadni újra mostanában? Annyira szeretném elolvasni! :roll:

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #173439 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Rabyn írta: Ez annyira nem szilmarilokos de azért fontos kérdés. Sokszor utlatok arra a Hom(?) sorozatra ami csak angolul jelent meg. Kérdésem lenne, hogy mikor fogjátok ez MAGYARRA fordítani olyan szerencsétlen halandok számára akik nem tudnak angolul? (mint én)


HoME ;) (History of Middle-Earth)

Az első két része már megjelent magyarul (Elveszett mesék I-II)
Már vannak kósza próbálkozásaim, de nem nagyon hiszem, hogy 4-5 éven belül bármi is kész lenne belőle :? Brutálisan nagy munka, 12 ilyen vastag kötet :eek2:
(arról nem is beszélve, hogy néhány rész óangolul van írva...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #173434 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez annyira nem szilmarilokos de azért fontos kérdés. Sokszor utlatok arra a Hom(?) sorozatra ami csak angolul jelent meg. Kérdésem lenne, hogy mikor fogjátok ez MAGYARRA fordítani olyan szerencsétlen halandok számára akik nem tudnak angolul? (mint én)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171898 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Szilmarilok
És ne is beszéljünk Tuorról, aki pedig ember volt, de bebocsátást nyert a Boldog Birodalomba.
Azt kérdezném meg, hogy ez amolyan középföldi legenda(minthogy Gimliről azt beszélik, ő is oda hajózott Legolasszal), vagy történelmi konkrétum.Tehát arra lennék kíváncsi, Tolkien minek szánta?

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171740 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lyra írta: Aha. Tehát nem lehet tudni?
Valahogy nekem az jött le, mintha tünde lenne :roll: na mindegy. Köszi!


Lúthien egy maia és egy tünde lánya. Ő vajon mi? Általában tündeként emlegetik.
Beren ember. AZ emberek haláluk után eltávoznak Ardából. Ő mégis visszatérhet.

Mindkettőjük sorsa különleges. Bár végül emberként halnak meg.

Diorról ezt írják: "nyakára csatolta a Nauglamírt; most olyannak látszott, mint a világ gyermekeinek legszebbike, aki három fajtától származik: az edánoktól, az eldáktól, és a Boldog Birodalom Maiáitól." Akkor most milyen fajba tartozik?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171697 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Aha. Tehát nem lehet tudni?
Valahogy nekem az jött le, mintha tünde lenne :roll: na mindegy. Köszi!

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171640 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Namarie írta:

Lyra írta: Nekem az lenne a kérdésem, hogyha Dior akkor született amikor Lúthien és Beren már halandókként tértek vissza, akkor Dior hogyhogy tünde lett :?: ez vhogy nekem nem egészen világos....


Szvsz csak "fajilag" volt féltünde, sorsában nem. Mivel tünde nőt vett el feleségül, így a gyermekeik féltündék lettek.


Ha jól emlékszem, a Szil sehol sem állítja, hogy Dior akár ember, akár tünde lett volna. A sorsáról sem derül ki semmi, megölték, mielőtt megöregedhetett volna :(
A gyermekeiről sem mondják, hogy féltündék voltak. Elwing (Dior lánya) azért kapta a választás lehetőségét, mert a férjével, Eärendillel áthajózott Valinorba. A "féltünde" meghatározás először a fiainál, Elrondnál és Elrosnál kerül elő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171620 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lyra írta: Nekem az lenne a kérdésem, hogyha Dior akkor született amikor Lúthien és Beren már halandókként tértek vissza, akkor Dior hogyhogy tünde lett :?: ez vhogy nekem nem egészen világos....


Szvsz csak "fajilag" volt féltünde, sorsában nem. Mivel tünde nőt vett el feleségül, így a gyermekeik féltündék lettek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #171535 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Na végre elmondhatom magamról hogy kiolvastam a Szilmarilokat... :D Igazából nagyon nagyon tetszett, mégha az elején nehezen is jöttem bele, de aztán megszoktam a stílusát és le se tudtam tenni sokszor...De úgy vagyok vele, hogy még legalább 2x el kéne olvassam ahhoz, hogy minden tiszta legyen, bár így is sok dolog megmaradt bennem.

Viszont azt hiszem vissza fogok olvasgatni ebben a topicban, hátha ettől is okosabb leszek ezzel kapcsolatban. :D Még nagyon zöldfülűnek érzem magam...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #170634 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nekem az lenne a kérdésem, hogyha Dior akkor született amikor Lúthien és Beren már halandókként tértek vissza, akkor Dior hogyhogy tünde lett :?: ez vhogy nekem nem egészen világos....

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168565 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta: Ezzel az a gond, hogy a Gy.U.-t a hobbitok köré írta, a Hobbit folytatásának szánva. Tehát nem "beletette a Gy.U.-ba".


igaz :oops:
bocsánat, Hobbitot akartam írni...

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168175 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aeglos írta:
Glorfindel-Glorfindel...
...
Szerintem itt ugyanaz az eset érvényes, mint a hobbitoknál: Tolkien kitalálta őket, és beletette a Gy.U.-ba, de a mitológiai alapja nem volt meg, mert sokkal később jött a hobbitos ötlet, mint mondjuk a törpök teremtésének megmagyarázása.


Ezzel az a gond, hogy a Gy.U.-t a hobbitok köré írta, a Hobbit folytatásának szánva. Tehát nem "beletette a Gy.U.-ba".

Azt sem mondanám, hogy a hobbitok eredetének mitolgiai alapja későbbi, mint a törpöké. A legkorábbi szövegekben (Book of Lost Tales) nem találtam utalást a törpök eredetére. Ezután íródott a Hobbit és a Gy.U., utóbbi már állítja, hogy a hobbitok az emberek rokonai, és ír a törpök eredetéről is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168099 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aeglos írta: Glorfindel-Glorfindel...
Tudom, hogy más a szerepe meg a sorsa, de engem azért foglalkoztat, hogy Tolkien eredetileg egy reinkarnálódó tündének szánta, vagy berakott egy ilyen nevű szereplőt a Gy. U.-ba is.
Szerintem itt ugyanaz az eset érvényes, mint a hobbitoknál: Tolkien kitalálta őket, és beletette a Gy.U.-ba, de a mitológiai alapja nem volt meg, mert sokkal később jött a hobbitos ötlet, mint mondjuk a törpök teremtésének megmagyarázása.

De, Glorfindel megvolt előbb (hisz a Gondolin bukása egy elég korai írás), aztán valahogy belekerült egy ilyen nevű, és nagyon hasonló szereplő a Gy.U.-ba is... (Tehát eredetileg nem volt ugyanaz a kettő.) És Tolkient elkezdte foglalkoztatni, hogy most akkor lehet-e ugyanaz a kettő, és hogy ez hogyan lehetséges... Egyes jegyzeteiben aztán hosszan fejtegeti a tündék reinkarnációjának lehetőségét, hogy pl hogyan lehetséges, hogy ugyanolyan testben szülessenek újjá, meg hogy mennyire rendelkezhetnek emlékekkel az előző életükből... Így aztán én reinkarnálódott tündének tekintem Glorfindelt, bár vannak olyanok is, akik ezeket az írásokat nem tekintik a kánon részének.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168073 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta:

Aeglos írta: Glorfindel reinkarnációja.

Dior-Arvendui??? Talán... :roll:


Ezt a két dolgot nem nagyon értem. Mitől párhuzam bármelyik is :hein:

Glorfindel szerepel a Szilben és a Gy.U.-ban is, OK. De teljesen más a szerepe, a sorsa, és még az sem 100%, hogy ugyanarról a tündéről van szó (bár nagyon valószínű).

Dior és Arvedui hogy jön össze? Dior Beleriand urának örököse, az első tünde-ember házasság sarja, akit Fëanor fiai lemészárolnak a saját birodalmában. Arvedui egyszerűen az utolsó északi dúnadán király.


Persze, ez jogos kérdés, mivel párhuzam nem igazán van köztük, én is csak az összevetés kedvéért írtam (ami negatív is lehet).
Mivel mindketten utolsó királyok voltak a birodalmukban, felmerült bennem, hogy talán a sorsuk között lehetséges, h előfordul párhuzam.

Glorfindel-Glorfindel...
Tudom, hogy más a szerepe meg a sorsa, de engem azért foglalkoztat, hogy Tolkien eredetileg egy reinkarnálódó tündének szánta, vagy berakott egy ilyen nevű szereplőt a Gy. U.-ba is.
Szerintem itt ugyanaz az eset érvényes, mint a hobbitoknál: Tolkien kitalálta őket, és beletette a Gy.U.-ba, de a mitológiai alapja nem volt meg, mert sokkal később jött a hobbitos ötlet, mint mondjuk a törpök teremtésének megmagyarázása.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168046 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Angwen írta: Viszont--nekem legalábbis határozottan úgy tűnt--Elrond sokat tanult Thingol példájából, és jóval engedékenyebb, önzetlenebb. Igaz, ő is feltételhez köti a házasságot, és nem mondhatjuk, hogy örül neki, de mégsem próbálja megakadályozni, legalábbis tettekkel nem. Le tud mondani a lányáról.


Úgy gondolom, van egy jelentős különbség Thingol és Elrond között. Thingol szándékosan valami lehetetlent kért, és csak a "mitológiai elrendeltetésnek" köszönhetjük, hogy az valóban beküvetkezett. Elrond azonban kifejezetten megfontolt "politikai" okokból tette amit tett - ezt az is alátámasztja, hogy a GyU A Függelék szerint nem csak az Arwennel kötött házasságot, hanem általában BÁRMILYEN házasságot megtiltott Aragornnak addig, amíg nem tölti be végzetét. Úgy gondolom, Elrond meg akart bizonyosodni arról, hogy a tündék távoztakor áll majd egy erős emberi királyság, és Aragornt használta fel ennek a királyságnak a megteremtésére.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #168013 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Viszont--nekem legalábbis határozottan úgy tűnt--Elrond sokat tanult Thingol példájából, és jóval engedékenyebb, önzetlenebb. Igaz, ő is feltételhez köti a házasságot, és nem mondhatjuk, hogy örül neki, de mégsem próbálja megakadályozni, legalábbis tettekkel nem. Le tud mondani a lányáról.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167912 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Namarie írta: Ha Galadriel párhuzmaba állítottuk Meliannal, akkor Thingolt lehet Celebornnal. És a legnyilvánvalóbb: Arwen- Lúthien.


Semmiképpen sem.
Hiába a férj feleség viszony párhuzama, Elwe, és Celeborn nem állítható párhuzamba.
Én amikor olvastam a Gy. U.-t nekem egyértelmű volt, hogy Elrond alapja Thingol volt.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167816 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Illuin írta: Ezeket még nem olvastam, de biztos igazad van. Csak azt nem értem, hogy Christopher Tolkien miért nem fűzött ehhez megjegyzést A Gyűrű keresésében, máskor meg az évszámok különbözéséhez egész sokat írt.[/list]


Millió dolog van, amire A Gyűrű keresése nem tér ki, ám a HoME részletesen tárgyalja.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167807 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ezeket még nem olvastam, de biztos igazad van. Csak azt nem értem, hogy Christopher Tolkien miért nem fűzött ehhez megjegyzést A Gyűrű keresésében, máskor meg az évszámok különbözéséhez egész sokat írt.[/list]

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167702 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Illuin írta: Nem hinném, hogy a Szil-beli és a Gy.U-s Glorfindel ugyanaz lenne, más névegyezések is vannak (igaz: egyértelműbben megkülönböztethetők a névrokonok).


Ehhez képest Tolkien hosszan elmélkedik rajra két esszében is, hogy miért is ugyanaz a kettő.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #167701 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Illuin írta: Nem hinném, hogy a Szil-beli és a Gy.U-s Glorfindel ugyanaz lenne, más névegyezések is vannak (igaz: egyértelműbben megkülönböztethetők a névrokonok).


ÉSzAH az egyik Lassiban elég jól kifejti ezt a témát és ha jól emlékszem ott nem is az egyezőség a fő kérdés hanem, hogy miért és hogyan engedték meg Glorfindelnek a visszatérést. De majd utána nézek.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167667 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem hinném, hogy a Szil-beli és a Gy.U-s Glorfindel ugyanaz lenne, más névegyezések is vannak (igaz: egyértelműbben megkülönböztethetők a névrokonok).

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167259 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ha Galadriel párhuzmaba állítottuk Meliannal, akkor Thingolt lehet Celebornnal. És a legnyilvánvalóbb: Arwen- Lúthien.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167208 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Egyébként Elda mintha nem Gy.U.-Silmarilok párhuzamokról írt volna, hanem a Gyűrű keresése és a Szilmarilok közös részeiről...

Ulmo: Akkor ott van még a Thingol-Elrond párhuzam is... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167200 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aeglos írta: Glorfindel reinkarnációja.

Dior-Arvendui??? Talán... :roll:


Ezt a két dolgot nem nagyon értem. Mitől párhuzam bármelyik is :hein:

Glorfindel szerepel a Szilben és a Gy.U.-ban is, OK. De teljesen más a szerepe, a sorsa, és még az sem 100%, hogy ugyanarról a tündéről van szó (bár nagyon valószínű).

Dior és Arvedui hogy jön össze? Dior Beleriand urának örököse, az első tünde-ember házasság sarja, akit Fëanor fiai lemészárolnak a saját birodalmában. Arvedui egyszerűen az utolsó északi dúnadán király.

Az igazi párhuzam talán Melian és Galadriel. Teljesen ugyanaz a szerepük (tanácsadók, egy birodalom őrzői) És mindkettőjük legdrágább kincsét egy ember kapja meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167199 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

sherry írta: Ami szerintem Galadrielt illeti, nem gondoltam volna soha a Szilmarillok olvasása után, hogy aza kis szende, kedves tünde valaha is a Nagy Galadriel lesz.
Talán neked van igazad, és átvette a szerepét, de ha ez is közbe játszott is szerintem az idő, a merhetetlen tudás, és a Gonosz elmúlasának túlélése tette naggyá!!!!


Hogy Galadriel szende, kedves kis tünde volna a Szilmarilokban? Az egyetlen nő, aki a fák halála után egyáltalán részt vett a nolda hercegek vitájában, és akiben a legnagyobb kalandvágyat ébresztette a gondolat, hogy visszamenjenek Középföldére?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #167127 Írta: sherry
sherry válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Bocsika!!

Az alábbiak könyvelve, és ezennel megígérem, hogy mindig mindennek utánna fogok nézni mielőtt egy oltári nagy baromságot írok!!!! :lol:

Vezess, és én követlek. Ne álljon közénk viszály.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #166993 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Szilmarilok

sherry írta: Sok mindenben eggyet értünk, de szerintem a Tolkien azért írt először az Aragorn-Arwen szerelemről, és aztán a Szilmarilokba is beletett egy ilyen (hasonló) szerelmi történetet, amelyben a szerelmesek különböző megpróbáltatásokon mennek kezesztül, és áldozatokat hoznak szerelmük beteljesülése érdekében, mert egy igazi Tolkien történet nem tud létezni, tiltott, de végül beteljesülő szerelem nélkül!!!!! :D

Fordítva, Tolkien először a Beren-Lúthien szerelemről írt. A történet legkorábbi változata 1917-es, a több mint 4000 soros Leithian-ének pedig 1925-31 között keletkezett. Szóval Beren és Lúthien története jóval korábbi, mint ahogy elkezdett dolgozni a Gyűrűk Urán.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #166969 Írta: sherry
sherry válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Aeglos írta: Kapásból a Beren-Lúthien és Aragorn-Arwen párhuzam.
Glorfindel reinkarnációja.

Dior-Arvendui??? Talán... :roll:
Melian-Galadriel :arrow: Átveszi a szerepét

Egyébként szerintem a Szilmarilok pont azért hatalmas mű, mert megmutatja, hogy háború, viszály, romlás közben hogy álltak helyt az eldák. Bemutatja a hősiességüket, kreativitásukat, elszántságukat. És a hűségüket is...
Szerintem nem lenne nagy szám, ha leírná, hogy a daloló, álmélkodó, élvezkedő, kényelmes tündék hogyan éltek egyetértésben, szeretetben.
Még szép, hogy így ment nekik :wink:

[size=9:38sexoql]Shakespeare-t pedig nem szídni!! :twisted:
Ő is ott van :D [/size]


Sok mindenben eggyet értünk, de szerintem a Tolkien azért írt először az Aragorn-Arwen szerelemről, és aztán a Szilmarilokba is beletett egy ilyen (hasonló) szerelmi történetet, amelyben a szerelmesek különböző megpróbáltatásokon mennek kezesztül, és áldozatokat hoznak szerelmük beteljesülése érdekében, mert egy igazi Tolkien történet nem tud létezni, tiltott, de végül beteljesülő szerelem nélkül!!!!! :D

Ami szerintem Galadrielt illeti, nem gondoltam volna soha a Szilmarillok olvasása után, hogy aza kis szende, kedves tünde valaha is a Nagy Galadriel lesz.
Talán neked van igazad, és átvette a szerepét, de ha ez is közbe játszott is szerintem az idő, a merhetetlen tudás, és a Gonosz elmúlasának túlélése tette naggyá!!!!

[size=9:38sexoql](ne pikkeljetek rám, a világért sema karok kötözködni, csak eza véleményem, de a föntiektől eltekintve én sem tudtam, volna jobban megfogalmazni, hogy miért szép ez az eszmei értékű mű!! :D )[/size]

Vezess, és én követlek. Ne álljon közénk viszály.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.626 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére