Szilmarilok

Több
17 éve 5 hónapja #320355 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Cúivínen létezett még a harmadkorban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313302 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok
[size=9:18lda61p]Csak halkan szólnék, hogy ez a kérdés nem egészen tartozik a Szilmarilok témakörébe...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313296 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Celebrom írta: Nem Galadriel volt Gimlinek a valinori protekciója?

Részint. Mint a Gyűrű Szövetségének tagja, valószínűleg önmagában is kiérdemelte volna ezt a kegyet. Amire Galadriel felhívhatta a figyelmet, az Gimli Lórienben tanúsított magatartása, mai egyértelműen felülírja az addigi tünde- törp viszonyt.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313220 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

icke írta:

Alyr Arkhon írta: Nem, valamelyik szigetecskén aludta volna örök álmát Valinor és Középfölde között. (nem jut most eszembe milyen szigeteknek is hívták őket, az Elveszett Mesékben esik róluk szó)


Üdvözletem!

Ne kergülj meg, Alyr, az Elvarázsolt Szigetek a Szilmarilokban is benne maradtak - lásd Valinor elrejtése :D

icke


Hmmm. Oké, már megint kiderült, hogy régen olvastam a Szil.-t.
Én az Elveszett Mesékből emlékeztem rájuk, így már oké?
(és ha nem csalódom ott több és konkrétabb szó is esik róluk)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313207 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alyr Arkhon írta: Nem, valamelyik szigetecskén aludta volna örök álmát Valinor és Középfölde között. (nem jut most eszembe milyen szigeteknek is hívták őket, az Elveszett Mesékben esik róluk szó)


Üdvözletem!

Ne kergülj meg, Alyr, az Elvarázsolt Szigetek a Szilmarilokban is benne maradtak - lásd Valinor elrejtése :D

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313201 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

dorwinion írta:

Ulmo írta:

Celebrom írta: Nem Galadriel volt Gimlinek a valinori protekciója?


Hm.. Most, hogy mondod... előfordulhat :?


Is- is. Bár vsz. Galadriel véleménye/kérése pirinyót nagyobb súllyal eshetett a latba, mint Legolasé. Arról ne is beszéljünk, hogy amíg Legolas kijárta volna a tartózkodási engedélyt szegény Gimlinek, addig ő hol tartózkodott volna? A hajón egész idő alatt, jó messze a parttól? ([size=9:1c39l0l4]Ráadásul ki tudja, mennyi idő kellett a döntés megszületéséhez?! :twisted: [/size])



(Ennek a hsz.nak nem is itt lenne a helye... :D )


Nem, valamelyik szigetecskén aludta volna örök álmát Valinor és Középfölde között. (nem jut most eszembe milyen szigeteknek is hívták őket, az Elveszett Mesékben esik róluk szó)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313154 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta:

Celebrom írta: Nem Galadriel volt Gimlinek a valinori protekciója?


Hm.. Most, hogy mondod... előfordulhat :?


Is- is. Bár vsz. Galadriel véleménye/kérése pirinyót nagyobb súllyal eshetett a latba, mint Legolasé. Arról ne is beszéljünk, hogy amíg Legolas kijárta volna a tartózkodási engedélyt szegény Gimlinek, addig ő hol tartózkodott volna? A hajón egész idő alatt, jó messze a parttól? ([size=9:1b7seiew]Ráadásul ki tudja, mennyi idő kellett a döntés megszületéséhez?! :twisted: [/size])



(Ennek a hsz.nak nem is itt lenne a helye... :D )

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313142 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Celebrom írta: Nem Galadriel volt Gimlinek a valinori protekciója?


Tényleg, ez nem is rossz ötlet :) . Ő szerintem elintézhette, Celebornnal Elronddal és Gandalffal együtt, hisz mind segíthetett ebben neki. Szerintem

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313122 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Celebrom írta: Nem Galadriel volt Gimlinek a valinori protekciója?


Hm.. Most, hogy mondod... előfordulhat :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #313120 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem Galadriel volt Gimlinek a valinori protekciója?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312804 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Való igaz csak probállok életet pumpálni ebbe a topicba :lol:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312803 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Fingolfin írta: Nemugy volt ,hogy csak a tündék utazhatnak Valinorba? :?
mer a GYU végén frodó és samu és később Gimli is útnak indult...


Frodó, Samu és Bilbó, mint Gyűrűhordozók mehettek Valinorba (hogy kipihenjék a Gyűrű hatását). Gimlinek állítólag Legolas szerezte meg a jogot. De ez a dolog inkább a Kérdésekbe tartozna :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312799 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
sorryyy Bilbót akartam írni :oops:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312798 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nemugy volt ,hogy csak a tündék utazhatnak Valinorba? :?
mer a GYU végén frodó és samu és később Gimli is útnak indult...

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312795 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Thereon írta: Oh és a Függelék segít sokat, ha valamilyen családfában pl eltévedtél.

Hát, én nagyon belezavarodtam már a végére, hogy ki kinek a kije... :oops: :)

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312794 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Plusz még annyit hozzá, hogy nem nagyon kell párhuzamosan olvasnom, inkább abba zavarodnék bele :D , én inkább sorjában :) de tényleg köszke a tanácsokat.

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312793 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Voronwe írta:

Xenosz írta:

Feanor Faelivrin írta: Ha még nem tetted, és a Szilmarilokat remekműnek tartod, olvasd el a Gyűrű keresése című könyvet, tetszeni fog.


Köszönöm szépen az ajánlást, várólistán van :D , még!!!!!
Azt is elakarom majd olvasni, de mindent szép sorjában.


Ha rám hallgatsz nem szép sorjában olvasod ezeket a könyveket, hanem egymással párhuzamosan, egymást kiegészítve. A Gyűrű keresése pl. sokkal többet elárul Tuorról és főleg Túrinról, mint ami a Szilmarilokba belefért (így láthatod, hogy még a Szil. leghosszabb fejezete is egy zanzásított verzió).
Emellé még ajánlom Középfölde Atlaszát is, hogy jobban megértsd, átlásd a csatákat, útvonalakat, meg úgy általában az egész történetet.
És ha még így is összekeverednek a dolgok, ott az Enciklopédia...

- Persze csak, ha nagyon rákkattantál erre az egészre :P
-És van hozzá elég időd és pénzed... :roll:


Rákattantam-e, ááááá dehogyis.... :D
Nagyonis, és azért is jöttem ide, hogy a hiányosságokat eltüntessem. A történetekben még vannak gubancok, bár főleg a nevek miatt, a helyszinek, csaták, és egyébb ilyen dolgok hála égnek megvannak, mármint a fejemben, és mármint azok amikről olvastam. Szerencsére az ilyenek nem zavarnak be (geográfusnak készülök) :D

És köszönöm szépen a jótanácsokat, és minden mást is. :oops: :D

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312791 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Xenosz írta:

Feanor Faelivrin írta: Ha még nem tetted, és a Szilmarilokat remekműnek tartod, olvasd el a Gyűrű keresése című könyvet, tetszeni fog.


Köszönöm szépen az ajánlást, várólistán van :D , még!!!!!
Azt is elakarom majd olvasni, de mindent szép sorjában.


Ha rám hallgatsz nem szép sorjában olvasod ezeket a könyveket, hanem egymással párhuzamosan, egymást kiegészítve. A Gyűrű keresése pl. sokkal többet elárul Tuorról és főleg Túrinról, mint ami a Szilmarilokba belefért (így láthatod, hogy még a Szil. leghosszabb fejezete is egy zanzásított verzió).
Emellé még ajánlom Középfölde Atlaszát is, hogy jobban megértsd, átlásd a csatákat, útvonalakat, meg úgy általában az egész történetet.
És ha még így is összekeverednek a dolgok, ott az Enciklopédia...

- Persze csak, ha nagyon rákkattantál erre az egészre :P
-És van hozzá elég időd és pénzed... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312773 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Thereon írta: Tipp: Olvasás közben Tolkien Enciklopédia forgatása (na nem 180 fokkal), és saját jegyzetek készítése megértés végett. Nekem összejött egy szép füzet belőle. Oh és a Függelék segít sokat, ha valamilyen családfában pl eltévedtél.


A Tolkien Enciklopédia használata némileg ellenjavallt. Legalábbis a magyar kiadásé, a nagyon sok fordítási hiba miatt. A Függeléket viszont érdemes használni, néküle elkavarodik az ember a sok személy- és földrajzi név között.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312734 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Feanor Faelivrin írta: Ha még nem tetted, és a Szilmarilokat remekműnek tartod, olvasd el a Gyűrű keresése című könyvet, tetszeni fog.


Köszönöm szépen az ajánlást, várólistán van :D , még!!!!!
Azt is elakarom majd olvasni, de mindent szép sorjában.

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312733 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Flamme írta:

Xenosz írta: Én még új vagyok, úgyhogy ez lesz ebben a topicban az első hozzászólásom: nekem is az, ugyanis a többit együttesen szeretem, de a Szilmarilok ezeken felül áll. Szerintem remekmű!

Szerinted miért remekmű?


Szerintem azért remekmű, mert (ahogy én tudom):
-ez az egyetlen kiadott könyv amiben benne van a teremtés.
-igaz, hogy a szerkesztése kissé bonyolult, de én valamelyest áttudtam hámozni magamat rajta, és megtetszett.
-a történetek, a korszakok, a tettek (azaz maga a cselekmény, stb) megfogtak, és ezek végett mégjobban tisztelem alkotójukat mint azelőtt, hogy Szimarilokat elolvastam volna.
Nos úgy dióhéjban ennyi. :D

u.i.: lehet hogy kihagytam valamit, de most sajnos sietek, és egy ilyen komoly kérdés rendes megvállaszolásához sajnos most nincs időm.

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312729 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tipp: Olvasás közben Tolkien Enciklopédia forgatása (na nem 180 fokkal), és saját jegyzetek készítése megértés végett. Nekem összejött egy szép füzet belőle. Oh és a Függelék segít sokat, ha valamilyen családfában pl eltévedtél.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312701 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Már elégsokszor kiolvastam... de ugy látszik nem eléggé mer még akadnak homályos részletek :?

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312697 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Az Ered Luin (Kék Hegység) mindkét térképen szerepel. Olyan mint egy kirakós. ;) Beleriandot valóban elnyelte a tenger.
Aztán szerintem olvasd el még egyszer a Szilmarilokat, kicsit lassabban.

ui: Jó, ez vicces... csak azért sem törlöm ki. :D

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312694 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Pontosan. Az Ered Luinhoz lehet jól viszonyítani (a szil. térképének keleti végén van, a GyU. térképének pedig nyugati végén). ;) Tulajdonképpen Beleriand szinte egészét elnyelte a tenger.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312693 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Azt nem nagyon értem ,hogy a GYU-ban miért más a térkép ,mint a szilmarilokban illetve annyit sejtek ahogy a költő is írta ,hogy az izzó harag csatájában mikor Morgoth-ot megdöntötték középfölde súlyos sebeket szerzett és sok területet nyelt el a tenger stb...!akkor a GYU-s térkép Beleriandtól délkeletre lenne? :confused2:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312678 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én sem azt mondom hogy nincs külömbség, csak ajánlottam egy könyvet.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312668 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Feanor Faelivrin írta: Ha még nem tetted, és a Szilmarilokat remekműnek tartod, olvasd el a Gyűrű keresése című könyvet, tetszeni fog.


Azért a kettő között van némi különbség: a Gyűrű Keresése mindhárom Korból tartalmaz történeteket, az Első Korból Túrin sztorijának egy változatát. Emellett tele van jegyzetekkel, amik néha zavarják az ember olvasás közben.

A topic meg talán azért pang, mert jelenleg semmilyen téma nem jött elő a könyvvel kapcsolatban. Valószínűleg idén lesz itt forgalom, mivel most lesz 30 éves a Szilmarilok első kiadása.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312648 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ha még nem tetted, és a Szilmarilokat remekműnek tartod, olvasd el a Gyűrű keresése című könyvet, tetszeni fog.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312645 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Xenosz írta: Én még új vagyok, úgyhogy ez lesz ebben a topicban az első hozzászólásom: nekem is az, ugyanis a többit együttesen szeretem, de a Szilmarilok ezeken felül áll. Szerintem remekmű!

Szerinted miért remekmű?

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.628 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére