Szilmarilok

Több
18 éve 9 hónapja #277496 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ne feledkezz meg arról, hogy Széltetőn Gandalf vissza tudta verni a nazgúlokat. Gondolod, ha ott 4-5 (már nem emlékszem pontosan :oops: ) barlog támad rá túléli? Nem hinném :lol: Az a barlog akit Gandalf Móriában "hidegre tett" :D nem is volt a leghatalmasabb (az Gothmog volt). Szerintem Minas Tirith-t egy-két barloggal simán bevették volna.
Az óidők csatáiban viszont a nazgúloknak aligha lett volna esélyük :D
Ha nem is lehet megölni, elfogni talán el lehet őket. Feanor vagy valamelyik törp csinált volna nekik egy szép kis kényszerzubbonyt mithrilből (természetesen szájzárral :D ), aztán valamelyik kincstárba pakolták volna őket, mint értékes élő szobrokat.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277493 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Most elgondolkodtam a következőn: Vajon kivolt a hatalmasabb, egy balrog vagy egy nazgúl ? Igaz ugyan, hogy a balrogok maiák, így elvileg erősebbek lennének, viszont a nazgúlok meg sérthetelenek voltak nem?

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277490 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Szürke Gandalf írta: Nekem feltűnt, hogy az Első korban sokkal nagyobbak és kegyetlenebbek voltak a csaták, mint később. Nagyon kegyetlen volt ,amikor a csata előtt kihozták az orkok az egyik tündét ,és levágták a végtagjait , majd lefejezték. Viszont nagyon tetszet az emberek,tündék és törpök helytállása. Az egyik kedvenc részem, amikor a törpök körül fogják Glaurungot.

Hát igen nagyobb felek álltak szemben egymással, tehát nagyobb csaták voltak. Ha pedig nagyobb csaták voltak, azok sokkal kegyetlenebbek.
Elrond mondta a GyU-ban, a Tanácsban, amikor az Utolsó szövetségről beszélt, hogy az óidők óta nem látott annyi nagy hírű harcost és herceget egy zászló alatt.
Szauron Morgothnak csak a hadnagya és mind hatalomban, mind kegyetlenségben elmarad tőle (bár ez utóbbiban csak egy hajszállal)
Meg aztán a Szilben barlogok és sárkányok nem kis számban voltak :twisted:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277488 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nekem feltűnt, hogy az Első korban sokkal nagyobbak és kegyetlenebbek voltak a csaták, mint később. Nagyon kegyetlen volt ,amikor a csata előtt kihozták az orkok az egyik tündét ,és levágták a végtagjait , majd lefejezték. Viszont nagyon tetszet az emberek,tündék és törpök helytállása. Az egyik kedvenc részem, amikor a törpök körül fogják Glaurungot.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277480 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Szürke Gandalf írta: Üdv!

Bár szerkezete másabb, mint A Gyűrűk Urának. Nekem kifejezetten tetszet, amikor olvastam, hogy több kisebb történetből áll, mégis egésznek áll össze.


az biztos:)))

szerintem a mitológiában a bibiliával azonos.
nem, ne értesetek félre, nem vagyok istenkáromló, de a mitológiáról van szó...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277468 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát igen, a Szil király csak én szívesebben látnám mondjuk másfél-kétszer akkora köteteben. Elég tömör lett szerintem.Tudom, tudom Cristopher nem maga a NAGY professzor, de azért mégis :? .
Na de így is imádom és A Gyűrű keresésével kiegészítve már kicsit bővebb (Narn-i-Hin Húrin, istárok ésatöbbi).

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277428 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Az utóbbi időben én is erre álltam rá jobban... és csak második-harmadik olvasásra tűntek fel a költői szépségei, mert először azzal voltam elfoglalva, hogy "és az ő sógorának a keresztanyjának a másod-unokatestvérének a felesége pedig x" Amikor már bemagolta az ember a családfákat, és (me esetében) jobban tudja, mint a miatyánkot, akkor lehet igazán élvezni.
Most meg sokszor csak úgy fellapozom egy-egy részlet miatt, amit nagyon szeretek... (Nekem is újonnan van meg, mert birtokolni akartam :twisted: és még nem járatódott be, mint a LotR, amely már engedelmesen tudja, hol kell kinyílnia.)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277420 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Szürke Gandalf írta: Üdv!

Nem rég megvettem A Szilmarilokat./most adták ki újra/. Csodálatos műnek tartom. Bár szerkezete másabb, mint A Gyűrűk Urának. Nekem kifejezetten tetszet, amikor olvastam, hogy több kisebb történetből áll, mégis egésznek áll össze.


Bravó, felfedezted a Professzor mitológiájának lényegét! :D :up:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277419 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Üdv!

Nem rég megvettem A Szilmarilokat./most adták ki újra/. Csodálatos műnek tartom. Bár szerkezete másabb, mint A Gyűrűk Urának. Nekem kifejezetten tetszet, amikor olvastam, hogy több kisebb történetből áll, mégis egésznek áll össze.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 napja #271404 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Emberek! Nagyon leült ez a topic!

Kreáltam egy külön fórumot a Szilmariloknak, ahol külön témákra bontva lehet beszélgetni róla! Úgyhogy aki szereti, jöjjön oda, és regeljen...

www.noredhel.proboards50.com/index.cgi

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266252 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta:

Phaedra/Namarie írta: Viszont Turgon nem tudta, hogy tilalam ellenére valaki kiment a városból, tehát mindenképp gyanús lett volna neki a dolog. Egy kijárat: a városból valóban egy volt, de erről Melkor nem tudott, se Maeglin. Azt hiszem, erősen gondolkodóba esett volna Turgon, ha Maeglin eltűnik, mert őt- Aredhellel ellentétben- nem engedte ki a városból. Aredhellől azt hitték, meghalt, Maeglinről viszont nem tudni, mit gondoltak volna.


De Ulmo igen, és figyelmeztette is Turgont. De ö mégsem volt eléggé bölcs. Ráadáasul Morgoth már korábban megtudta, hogy hol van Gondolin Húrin révén, csak azt nem tudta, hogy pontosan hol.

A városból valójában 2 kijárat volt. A normális út, és a "vészkijárat". Maeglin tudta, hogy hol van a normális út, és erre gondoltam, mikor azt írtam, hogy egy "kijárat". Én csak azt nem értem, hogy Maeglin embereivel mi lett. Öket megölték az orkok?


Ezt úgy érted, hogy mikor Maeglin kiment, akkor figyelmezette Ulmo Turgont? (Nem nagyon emlékszem, meg Gondolinnál nem volt folyó). Ulmo régebben valóban adott böcs tanácsokat Turgonank, amit a bősz nolda nem fogadott meg, illetve csak részben.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266249 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta: Én csak azt nem értem, hogy Maeglin embereivel mi lett. Öket megölték az orkok?


Ha egyáltalán volt akkor Maeglinnal még valaki. A könyv csak annyit ír, hogy gyakran járt el más tündékkel, de annál résznél (amikor elfogják) nincs szó más tündékről:

"Történt pedig egyszer, amikor Earendil még ifjú volt, hogy Maeglinnak nyoma veszett... S embereivel Maeglin gyakran túlment a hegyek határán, és a király nem tudta, hogy megszegték a tilalmát; s így törént, mert a sors így akarta, hogy Maeglint orokok ejtették foglyul, és elvitték Angbandba."
A Szilmarilok - XXII. fejezet: Gondolin bukása (285. oldal)

A lényeg, hogy szvsz akkor csak egyedül hagyta el Gondolint.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266245 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta: Viszont Turgon nem tudta, hogy tilalam ellenére valaki kiment a városból, tehát mindenképp gyanús lett volna neki a dolog. Egy kijárat: a városból valóban egy volt, de erről Melkor nem tudott, se Maeglin. Azt hiszem, erősen gondolkodóba esett volna Turgon, ha Maeglin eltűnik, mert őt- Aredhellel ellentétben- nem engedte ki a városból. Aredhellől azt hitték, meghalt, Maeglinről viszont nem tudni, mit gondoltak volna.


De Ulmo igen, és figyelmeztette is Turgont. De ö mégsem volt eléggé bölcs. Ráadáasul Morgoth már korábban megtudta, hogy hol van Gondolin Húrin révén, csak azt nem tudta, hogy pontosan hol.

A városból valójában 2 kijárat volt. A normális út, és a "vészkijárat". Maeglin tudta, hogy hol van a normális út, és erre gondoltam, mikor azt írtam, hogy egy "kijárat". Én csak azt nem értem, hogy Maeglin embereivel mi lett. Öket megölték az orkok?

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266241 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta: Persze Morgoth lett volna annyira okos, hogy nem fogócskázott volna az egész seregével a hegységben, hanem a nagyrészét a kijárathoz rakta volna (mert csak egy volt ugye)., és a hegység köré mindenhova.

Turgon pedig nem lett volna elég okos, hogy elmeneküljön arra a hírre, hogy Maeglin nem tért vissza. Tuortól szvsz elég "erös" figyelmeztetést kapott, és akkor még lett volna rá esélye, hogy elmeneküljön. Azt sem fogadta meg...


Viszont Turgon nme tudta, hogy tilalam ellenére valaki kiment a városból, tehát mindenképp gyanús lett volna neki a dolog. Egy kijárat: a városból valóban egy volt, de erről Melkor nem tudott, se Maeglin. Azt hiszem, erősen gondolkodóba esett volna Turgon, ha Maeglin eltűnik, mert őt- Aredhellel ellentétben- nem engedte ki a városból. Aredhellől azt hitték, meghalt, Maeglinről viszont nem tudni, mit gondoltak volna.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266215 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta:

Anglachel/Gurthang írta: Hát, én ha Melkor lettem volna akkor is ezt csináltam volna. :roll:
Sokkal jobb a hegyekben rohangáló tüncöket kinyirbálni mint váratostromolni :evil3:

Mellesleg nemhiszem, hogy a sasok szét tudták volna kergetni a millió orkot, meg voltak ott sárkányok is meg balrogok, szóval légierö, már amennyire a balrognak van szárnya (:)). Pár odatévedö orkot még elintéznek, de egy hadsereget...



maeglin maximum két utat jegyezhetet meg, a többiek viszont az egész terepet betéve ismerhették.


Azért azt se felejtsük el, hogy Maeglin és az emberei (tündéi) állandóan a környező hegyeket járták fémek után kutatva...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266069 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Persze Morgoth lett volna annyira okos, hogy nem fogócskázott volna az egész seregével a hegységben, hanem a nagyrészét a kijárathoz rakta volna (mert csak egy volt ugye)., és a hegység köré mindenhova.

Turgon pedig nem lett volna elég okos, hogy elmeneküljön arra a hírre, hogy Maeglin nem tért vissza. Tuortól szvsz elég "erös" figyelmeztetést kapott, és akkor még lett volna rá esélye, hogy elmeneküljön. Azt sem fogadta meg...

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266068 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta:

Anglachel/Gurthang írta: Hát, én ha Melkor lettem volna akkor is ezt csináltam volna. :roll:
Sokkal jobb a hegyekben rohangáló tüncöket kinyirbálni mint váratostromolni :evil3:

Mellesleg nemhiszem, hogy a sasok szét tudták volna kergetni a millió orkot, meg voltak ott sárkányok is meg balrogok, szóval légierö, már amennyire a balrognak van szárnya (:)). Pár odatévedö orkot még elintéznek, de egy hadsereget...



maeglin maximum két utat jegyezhetet meg, a többiek viszont az egész terepet betéve ismerhették.


Ezt mondom én is!!! De hát nem úgy történtek a dolgok. Sajna Maeglin miatt Gondolin helyzete kitudodott. De sztem előbb-utóbb Melkor megtudta volna hogy hol van a rejtett város...

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266064 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta: Hát, én ha Melkor lettem volna akkor is ezt csináltam volna. :roll:
Sokkal jobb a hegyekben rohangáló tüncöket kinyirbálni mint váratostromolni :evil3:

Mellesleg nemhiszem, hogy a sasok szét tudták volna kergetni a millió orkot, meg voltak ott sárkányok is meg balrogok, szóval légierö, már amennyire a balrognak van szárnya (:)). Pár odatévedö orkot még elintéznek, de egy hadsereget...


A hegyekben simán elbújhatnak, és a tündék jobban bírják a kiképzést, mint az orkok, akik a napsütést se nagyon állhatják. A sasok pedig elég jó haderőnek bizonyultak az Első Kor végén, az Izzó Harag Csatájában a sárkányok ellen, és a harmadkorban is elég gyorsan szétkeregették a nazgúlokat.
Ráadásul a magashegységben való tündekergetősdi nem biztos, hogy jó ötlet. Iszonyú hideg van, és a tündék elve helyzeti előnyben vannak.
maeglin maximum két utat jegyezhetet meg, a többiek viszont az egész terepet betéve ismerhették.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266063 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem sokat segítettek Gondolin ostromakor a sasok.

Egyébként egy sárkány egy sas ellen, asszem... Ja, de ekkor még nem is voltak repülö sárkányok... :roll: uupsz...

De gondolom Melkor gondoskodott a megfelelö légi védelemröl.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266059 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta: Hát, én ha Melkor lettem volna akkor is ezt csináltam volna. :roll:
Sokkal jobb a hegyekben rohangáló tüncöket kinyirbálni mint váratostromolni :evil3:

Mellesleg nemhiszem, hogy a sasok szét tudták volna kergetni a millió orkot, meg voltak ott sárkányok is meg balrogok, szóval légierö, már amennyire a balrognak van szárnya (:)). Pár odatévedö orkot még elintéznek, de egy hadsereget...


A várban Te vagy az úr, ismered a terepet, meg a körülményeket, tudod merre lehet szökni esetleg......
A sasok azért elég jó szolgálatott tettek volna.......levegőből támadni jó stratégia-lásd sárkányok....
Ja a balrogok szárnyáról meg volt eszmefutattás régebben, ha jól emlékszem?????

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266057 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát, én ha Melkor lettem volna akkor is ezt csináltam volna. :roll:
Sokkal jobb a hegyekben rohangáló tüncöket kinyirbálni mint váratostromolni :evil3:

Mellesleg nemhiszem, hogy a sasok szét tudták volna kergetni a millió orkot, meg voltak ott sárkányok is meg balrogok, szóval légierö, már amennyire a balrognak van szárnya (:)). Pár odatévedö orkot még elintéznek, de egy hadsereget...

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266053 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta:

Anglachel/Gurthang írta: Mondasz valamit... :idea:

Bár ha én Morgoth lennék, én úgy csinálnám. Megvárnám, míg szépen gyanút fognak, leraknám az orkjaimat a hegység körül, és mikor menekülnek, szépen egyenként kinyírnám öket. Mégis könnyebb nyílt terepen legyözni a legnagyobb ellenségét az embernek, mint a saját várában. (:


Azt se szabad elfelejteni, hogy Gondolin népe Ulmo- és mit a jelek mutatták- Manwe közvetlen vagy közvetet védelme alatt volt. Tehát ha nyílt ütközetre kerülne sor, a sasok szétszórhatnák az orkokat.

Másfelől Angwennek is igaza van: a gondolinbéliek valóban jobban ismerték a környező hegyeket, mint Melkor, kai még azt se nagyon tudta, merre van Gondolin. Igaz, Maeglintól is kérhette volna ez ügyben felvilágosítást, de sokra nem biztos, hogy ment volna vele, mivel Maeglin jóval kevesebbet élt Gondolinba, mint a többiek.


Meg hát Maeglint Aredhel vitte Gondolinba, és azért az utat is meg kellett jegyeznie. Bár amilyen fürkésző és alattomos volt gondolom ezt is kitudta....

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266049 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta: Mondasz valamit... :idea:

Bár ha én Morgoth lennék, én úgy csinálnám. Megvárnám, míg szépen gyanút fognak, leraknám az orkjaimat a hegység körül, és mikor menekülnek, szépen egyenként kinyírnám öket. Mégis könnyebb nyílt terepen legyözni a legnagyobb ellenségét az embernek, mint a saját várában. (:


Azt se szabad elfelejteni, hogy Gondolin népe Ulmo- és mit a jelek mutatták- Manwe közvetlen vagy közvetet védelme alatt volt. Tehát ha nyílt ütközetre kerülne sor, a sasok szétszórhatnák az orkokat.

Másfelől Angwennek is igaza van: a gondolinbéliek valóban jobban ismerték a környező hegyeket, mint Melkor, kai még azt se nagyon tudta, merre van Gondolin. Igaz, Maeglintól is kérhette volna ez ügyben felvilágosítást, de sokra nem biztos, hogy ment volna vele, mivel Maeglin jóval kevesebbet élt Gondolinba, mint a többiek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266036 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta:

Ulmo írta:

Angwen írta:

Húrin írta: Ami meg Maeglint illeti azt írja a könyv, hogy nem volt gyáva de Morgoth ajánlata, miszerint övé lesz Gondolin és Idril, gyorsan megoldotta a nyelvét... Bár el kell ismerni, hogy Morgoth nem arról volt híres, hogy megtartja az igéreteit... :?

Ebben az esetben nem tartom kizártnak, hogy betartotta volna az ígéretet. Elvégre Idril erőszakos "feleségül vétele" lett volna olyan gonosz cselekedet, hogy öröme teljék benne. :roll:


Nem hiába hívták Morgothot úgy, hogy Master of Lies. Neki max akkor lehetett hinni, ha épp nem vett levegőt, és csendben volt. :evil: Maeglin csak eszköz volt neki, és annál jobban gyűlölte a tündéket, hogy bármit is adjon nekik.


Akkor miért nem ölte meg Maeglint közvetlen azután, hogy elárulta Gondolin hollétét? Azután már semmi szüksége nem volt rá.

Szerintem beváltotta volna az ígéretét.


Kötve hiszem.......megölni azért nem ölte meg, mert tény gyanút fogtak volna. Viszont ha azt nézem hogy Húrin is elég sokáig sínylődőtt Morgoth fogságában......akkor gondolom előbb-utóbb ő is ilyen sorsa került volna. Végül is, nem hinném, hogy Morgoth csak, ugy nézte volna Maeglin boldogságát amint Idril az övé lesz. Nem bizott volna benne , előbb utobb ö is a másvilágra került volna.

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266013 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nolda gerillaháború (:
Végülis orkok mint az oroszok. Lehet öket pazarolni 8)

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #266007 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anglachel/Gurthang írta: Mondasz valamit... :idea:

Bár ha én Morgoth lennék, én úgy csinálnám. Megvárnám, míg szépen gyanút fognak, leraknám az orkjaimat a hegység körül, és mikor menekülnek, szépen egyenként kinyírnám öket. Mégis könnyebb nyílt terepen legyözni a legnagyobb ellenségét az embernek, mint a saját várában. (:

Tudja a fene. Épp ez az: a gondoliniak hazai pályán voltak, jobban ismerték a hegyeket, és noldák lévén furfangért sem kellett a szomszédba menniük. Simán megtalálhatták volna a módját, hogy elkerüljék még Morgoth éber pillantását is--lásd az Idril-féle rejtett út.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #265880 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mondasz valamit... :idea:

Bár ha én Morgoth lennék, én úgy csinálnám. Megvárnám, míg szépen gyanút fognak, leraknám az orkjaimat a hegység körül, és mikor menekülnek, szépen egyenként kinyírnám öket. Mégis könnyebb nyílt terepen legyözni a legnagyobb ellenségét az embernek, mint a saját várában. (:

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #265853 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Más: szvsz azért nem ölte meg Morgoth Maeglint, mert akkor Gondolinba gyanút fogtak volna, hogy hova tűnt el? Gondolom, villámgyorsan rájöttek volna, hogy kiment a városból, és így már nem biztonságos ottmaradni- épp ezért menekülés lett volna a dologból- és akkor Melko mit rombol le és kiket pusztít el?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #265839 Írta: Anglachel/Gurthang
Anglachel/Gurthang válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta:

Angwen írta:

Húrin írta: Ami meg Maeglint illeti azt írja a könyv, hogy nem volt gyáva de Morgoth ajánlata, miszerint övé lesz Gondolin és Idril, gyorsan megoldotta a nyelvét... Bár el kell ismerni, hogy Morgoth nem arról volt híres, hogy megtartja az igéreteit... :?

Ebben az esetben nem tartom kizártnak, hogy betartotta volna az ígéretet. Elvégre Idril erőszakos "feleségül vétele" lett volna olyan gonosz cselekedet, hogy öröme teljék benne. :roll:


Nem hiába hívták Morgothot úgy, hogy Master of Lies. Neki max akkor lehetett hinni, ha épp nem vett levegőt, és csendben volt. :evil: Maeglin csak eszköz volt neki, és annál jobban gyűlölte a tündéket, hogy bármit is adjon nekik.


Akkor miért nem ölte meg Maeglint közvetlen azután, hogy elárulta Gondolin hollétét? Azután már semmi szüksége nem volt rá.

Szerintem beváltotta volna az ígéretét.

AURE ENZULUVA!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #265837 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Angwen írta:

Niph/Elentári írta: Egyébiránt, ha Turgon parancsa az volt hogy senki nem hagyhatja el a rejtett várost, akkor nem értem miért kivételezett testvérével Aredhellel??? Ha nem hagyja elmenni talán ez az egész Maeglin história meg sem történik. bár sztem akkor is előbb vagy utobb Gondolin is elbukott volna..............

Tudtommal a parancs egész pontosan úgy hangzott, hogy senki, aki megtalálja az odavezető utat, nem hagyhatja el a várost. Akik a kezdet kezdetén, önszántukból és Turgon beleegyezésével érkeztek, más kategóriába tartoztak--lásd például Voronwét és a többi kiküldött tengerészt.


De Aredhel is tudta az odavezető utat nem????????? És ha elfogták volna Morgoth szolgái....akkor előbb következik be Gondolin vége.....

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.638 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére