Szilmarilok

Több
17 éve 5 hónapja #321441 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nincsen korhatár, de 18 éven aluli csak szülői engedéllyel jöhet. Ez viszont itt offtopic, a tábor topicjában kell az ilyesmit megkérdezni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321440 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A táborba van valamilyen korhatár? (Én például csak 15 vagyok)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321212 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A gnome nem az embereket, hanem a tündék egy csoportját jelölte, magyarban gnomáknak fordították őket (a görög gnózis-ból ered, ami tudást jelent). Ők valójában a noldák, akiket noldóknak is hív néha "feltündéül" (Tandori fordítása Az elveszett mesék könyvéből).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #321211 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Köszi a választ

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #321210 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
hmhm

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321203 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mindegy, nekem nagyon tetszik ez a kis slusz poén, lévén Rowling saját regényéhez, allopta és lemásolta a GYK-t és aztán szemtelenül azt hazudta, hogy soha nem is olvasta.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321193 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Április 1 van ezért a tréfás kedvű admin(ok) egy ilyen kis átíró programmal örvendeztetnek meg minket. Holnapra elmúlik :)

Ui. Holnap az ebből fakadó korrigáló hozzászólások törlésre kerülnek.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja - 17 éve 5 hónapja #321192 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Anduin:neki nyilván dolga volt még Középföldén!vagy nem tudom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321176 Írta: Meara
Meara válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anonymous írta: Most mgpróbálom kiírni, mi villan fel bennem, ha végigpergetem:<br> <br> Eru a Semmiben, az ainuk dalának szinte vizuálsi kavargása, Ea, Arda, Melkor, zoomol a kép, alászállnak a valók, még közelebb, lobbanó fények születése és harca, a Fák, Ilúvatar Gyermekeinek eljövetele, egyre több részlet és szerteágazó történetek szövedéke, ágak és kardok erdejéből a hegyekre és a síkokra, szigetekről a szárazföldekre, egyre talajközelibb, óriásira távolodó arányok, Morgoth roppant északi árnya, a szilmarilok ragyogó legendája, az Erők Csatái, a világ széttöredezése, egyre távolibbtól egyre kisebb dolgok felés, csökken a lépték, emberközelibb, Númenór és Szauron, Eriador és sárkánytűz, mintha önmagunk összezsugorodnánk, míg a világ süvítve kiterjeszkedik, már csak a közvetlen közelünkben lévő dolgok érzékelhetők, hegyekről dombokra, rétekre, folyó, patak, út, kert, Zsáklak, pipa, emberi lépték, amelybe már szinte mágikus meseszerűséggel, de csak itt-ott szűrődnek be az Óidők dolgai, csaták és távoli, titkos összefüggések, amelyek már csak keveseknek tárulnak fel, a gonosz visszaszorítása, elrendeződnek a dolgok...<br> <br> ...és a dalok és mondák eldái<br> eltűnnek<br> mindörökre.<br> <br> (bocs, de ez bennem volt...)<br> <br> <br>


Szia,

bocs hogy csak most írok erre, de még nem olvasgattam ezt a fórumot. Nagyon tetszik, amit írtál... :) Igazából nekem is ugyan ez az érzésem volt a Szilmarilok és a Gyűrűk Ura olvasása közben, csak nem tudtam így szavakba önteni...

Más: még nem olvastam el a többi hozzászólást, mert még csak nagyon az elején járok, úgy hogy nem tudom felvetette-e már valaki, azt hogy Tolkien igazából hitt abban, hogy Ea teremtette meg a földet és hogy tündék is léteztek? Mert nekem abszolút ilyan érzésem volt olvasás közben (mint ha egy próféta "meséje" lenne a Bibliából).

Üdv.: Meara

Ash nazg dubatul

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321171 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Akkor én sem vitatkozom, de miért ő volt az egyettlen, aki visszatért?

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321134 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin írta: Ha jól tudom, és ebben szinte biztos vagyok, a Gondolini Glorfindel, Turgon hadvezére egyáltalán nem volt azonos a Völgyzugolyi Glorfindellel.


Erről volt vita, nem kevés, és úgy tűnik, hogy azonos volt... valamelyik lassiban is ki lett ez elemezve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321132 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Szilmarilok
én meg úgy tudom, hogy igen! de javítsatok ki,ha tévedek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321130 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ha jól tudom, és ebben szinte biztos vagyok, a Gondolini Glorfindel, Turgon hadvezére egyáltalán nem volt azonos a Völgyzugolyi Glorfindellel.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321126 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Acho írta:

Alcarcalimo írta: Újjászületett, mint minden tünde (Feanort, Mírielt és Lúthient kivéve), csak épp Középföldére nem tehette be a lábát.

biztos hülye kérdés, de: miért is? most vhogy nagyon nem rémlik!


Mert nem engedték meg nekik... Valinort elzárták Középföldétől, csak kivételes esetekben lehetett visszamenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321125 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alcarcalimo írta: Újjászületett, mint minden tünde (Feanort, Mírielt és Lúthient kivéve), csak épp Középföldére nem tehette be a lábát.

biztos hülye kérdés, de: miért is? most vhogy nagyon nem rémlik!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321124 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Feanornak nem engedték meg, Míriel nem akart visszatérni, Lúthien meg ember lett... vannak még kivételek; Feanor összes fia meghalt; azt nem tudom, hogy nekik engedték-e az újjászületést. (Nem olvastam el mindegyik HOME-t)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321123 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alcarcalimo írta: Újjászületett, mint minden tünde (Feanort, Mírielt és Lúthient kivéve), csak épp Középföldére nem tehette be a lábát.


És a Feanor-fiúk? Nekem úgy rémlik, azt írták, osztoztak apjuk sorsában. Vagy valamit rosszul értelmezek :?:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321113 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nénhamnar írta: Echtelion miért nem születhetett újra mint például Glorfindel? Hiszen ugyanazt a tettet hajtották végre, sőt Echtelion Gothmogot a balrogok urát ölte meg! :roll:


Újjászületett, mint minden tünde (Feanort, Mírielt és Lúthient kivéve), csak épp Középföldére nem tehette be a lábát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321103 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Echtelion miért nem születhetett újra mint például Glorfindel? Hiszen ugyanazt a tettet hajtották végre, sőt Echtelion Gothmogot a balrogok urát ölte meg! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321094 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin írta: Ezt a menetrendszerűt úgy érted, hogy előre eltervezett, fix időponthoz kötött, vagy, hogy szervezett?


Azt értem alatta, hogy bizonyos időintervallumon belül (pl a következő tíz évben) biztosan indul hajó Nyugatra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321070 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ezt a menetrendszerűt úgy érted, hogy előre eltervezett, fix időponthoz kötött, vagy, hogy szervezett?

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #321050 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Valamint érthető úgyis, hogy az utolsó hajó amit Círdan épített. Szerintem egyébként távozásával megszűntek a "menetrendszerű" járatok Valinor felé.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320978 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nénhamnar írta: de akor miért kellett Legolasnak saját magának egy hajót építenie?


Az "utolsó hajó" képletesen értendő. Galadriel és Elrond távozásával elmenetek kÖzépföldéről mindazok, akik alakították, formálták a történelem és a világot. Tudjuk, hogy pl. Celeborn is maradt még egy ideig, de aztán százezer százalék, hogy ő is elindult Galadriel után. Akinek volt némi dolga még, az értelemszerűen maradt.

Legolasnak szerintem azért kellett magának építenie, mivel ő nem Szürkerévből indult el, hanem az Anduinon ment le, majd Szürkerévből távozott nyugat felé, meg aztán Legolas már a Negyedkorban hajózott el.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320977 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
de akor miért kellett Legolasnak saját magának egy hajót építenie?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320976 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Nénhamnar írta: az utolsó hajó elindulása nem valamikor Samu elutazta és Legolas hajóépítése között történhetett?


Amennyire én tudom, konkrétan nincs megjelölve, mikor indult el az utolsó hajó Aman felé. Amíg éltek/élnek tündék Középföldén, addig hajónak is kellett/kell lennie.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320974 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
az utolsó hajó elindulása nem valamikor Samu elutazta és Legolas hajóépítése között történhetett?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320933 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Anduin írta: Igen, és ,,hivatalosan" az volt az utolsó hajó, hiszen minden fontos tünde rajta volt, a fehér tanács, megmaradt tagjai pl.


Már megbocsáss, de KI mondott/írt ilyet és HOL? "Hivatalosnak" talán a GYU szövege, esetleg Tolkien levelezése számít. Ott pedig nem nagyon van ilyen.
Samu Szürkerévben szállt hajóra, Legolas saját maga épített hajót, és valószínű (bár csak tippelek), hogy előbb-utóbb Szürkerév népe is elhajózott. Akkor melyik volt az utolsó hajó?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320919 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igen, és ,,hivatalosan" az volt az utolsó hajó, hiszen minden fontos tünde rajta volt, a fehér tanács, megmaradt tagjai pl.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320902 Írta: Nénhamnar
Nénhamnar válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szerintem Círdan azt mondta, hogy az utolsó hajóval megy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #320900 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta:

Anduin írta: Ha jól tudom, 3 maradt, de csak egynek lehet tudni a pontos helyét.
Nem, Círdan elment Gandalfékkal.


Esetleg azt is elárulnád, hogy ezeket hol olvastad?
A Balrogok pontos száma tudtommal sehol nem szerepel, és szintúgy nincs szó arról, hogy Círdan felszállt volna a arra a hajóra, ami Frodót és a többieket elvitte Amanba. Ő csak előkészítette a hajót.


Ha abból indulunk ki, hogy a Gyűrűhordozóknak egyszerre kellett elhagynia Középföldét, nagyon is valószínű, hogy Círdan is elahjózott Frodóékkal - mint a Narya egykori birtokosa.
(Persze Samu is Gyűrűhordozó volt, de ha akkor nem is, később ő is hajóra szált- lehet, hogy éppen Círdannal?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.648 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére