Szilmarilok

Több
19 éve 1 hónapja #252204 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ezúton szeretném kezdeményezni egy új MTT csoport, a "Heren Nolmion Endorëo (Középfölde Kutatók Rendje)" létrehozását.

A csoport terveim szerint a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

Miért van erre szükség?

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.

A tervek szerint a csoport tevékenysége meg fog jelenni a Középfölde topikokban, a Tolkien.hu Középfölde rovataiban, a Lassi Laurië újság hasábjain, és az MTT ismeretterjesztő rendezvényein.

A csoport megalakulásához az MTT szabályai szerint 5 MTT tagra van szükség. A sorainkba várjuk mindazokat, akiket érdekel a tolkieni világ részleteinek elemzése, megvitatása, és kedvet éreznek ahhoz, hogy mindezt közösségi keretekben gyakorolják.

A Heren Nolmion Endorëo csoportalapító találkozójára a következő Tolkien Klub után, május 14-én 19 órakor az Eötvös Collegiumban (Bp. XI. Ménesi út 11-13.) kerül sor.


Szerettel várunk minden érdeklődőt.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251879 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Bocs Estelio, nem akartalak kihozni a sodrodból (ahogy látom sikerült :lol: ) csak renbe tenni a dolgokat! ;)
Valinorban tényleg béke volt, meg nyugalom, de ott is voltak kellemetlen emlékek, mint például a Két Fa elpusztítása, testvérmészárlás stb...

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251860 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alyr Arkhon írta:

Estelio írta:

Ecthelion írta:

Estelio írta: A tündék nem mehettek vissza Valinorba muszáj volt Belerindon boldogulniuk, és miután véget ért Melkor hatalma sokan visszatértek Valinorba.


Miután véget ért a Melkor elleni harc, a tündéket felszólították hogy menjenek Valinorba, és Középföldét adják át az embernek. Tehát nem úgy volt hogy akkor most végre visszatérhetünk, hanem menniük kellet, bár biztos voltak akik ennek is örültek, sőt! És mivel menniük kellet (volna) ismét fájdalmat érezhettek azért hogy ott kellet hagyniuk azt amin oly sok éven át munkálkodtak. Ezért is voltak akik nem tértek vissza, mert szerették Középföldét!

Jó van na. Tényleg elég szar otthagyni egy helyet, amit szeretsz. De Valinorban legalább nem érte őket olyan fájdalom mint Középföldén és ott már biztosan tudtak a jó dolgokra gondolni, amiket előtte a rosszak elhomályosítottak.


Azért nem voltak teljesen bebiztosítva.

Hisz ott is voltak kellemetlen emlékek, lásd a Két Fa pusztulása, ami szvsz legalább akkora trauma lehetett mindenkinek, mint a sok barát elvesztése.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251839 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Estelio írta:

Ecthelion írta:

Estelio írta: A tündék nem mehettek vissza Valinorba muszáj volt Belerindon boldogulniuk, és miután véget ért Melkor hatalma sokan visszatértek Valinorba.


Miután véget ért a Melkor elleni harc, a tündéket felszólították hogy menjenek Valinorba, és Középföldét adják át az embernek. Tehát nem úgy volt hogy akkor most végre visszatérhetünk, hanem menniük kellet, bár biztos voltak akik ennek is örültek, sőt! És mivel menniük kellet (volna) ismét fájdalmat érezhettek azért hogy ott kellet hagyniuk azt amin oly sok éven át munkálkodtak. Ezért is voltak akik nem tértek vissza, mert szerették Középföldét!

Jó van na. Tényleg elég szar otthagyni egy helyet, amit szeretsz. De Valinorban legalább nem érte őket olyan fájdalom mint Középföldén és ott már biztosan tudtak a jó dolgokra gondolni, amiket előtte a rosszak elhomályosítottak.


Azért nem voltak teljesen bebiztosítva.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251822 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ecthelion írta:

Estelio írta: A tündék nem mehettek vissza Valinorba muszáj volt Belerindon boldogulniuk, és miután véget ért Melkor hatalma sokan visszatértek Valinorba.


Miután véget ért a Melkor elleni harc, a tündéket felszólították hogy menjenek Valinorba, és Középföldét adják át az embernek. Tehát nem úgy volt hogy akkor most végre visszatérhetünk, hanem menniük kellet, bár biztos voltak akik ennek is örültek, sőt! És mivel menniük kellet (volna) ismét fájdalmat érezhettek azért hogy ott kellet hagyniuk azt amin oly sok éven át munkálkodtak. Ezért is voltak akik nem tértek vissza, mert szerették Középföldét!

Jó van na. Tényleg elég szar otthagyni egy helyet, amit szeretsz. De Valinorban legalább nem érte őket olyan fájdalom mint Középföldén és ott már biztosan tudtak a jó dolgokra gondolni, amiket előtte a rosszak elhomályosítottak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251821 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Estelio írta: A tündék nem mehettek vissza Valinorba muszáj volt Belerindon boldogulniuk, és miután véget ért Melkor hatalma sokan visszatértek Valinorba.


Miután véget ért a Melkor elleni harc, a tündéket felszólították hogy menjenek Valinorba, és Középföldét adják át az embernek. Tehát nem úgy volt hogy akkor most végre visszatérhetünk, hanem menniük kellet, bár biztos voltak akik ennek is örültek, sőt! És mivel menniük kellet (volna) ismét fájdalmat érezhettek azért hogy ott kellet hagyniuk azt amin oly sok éven át munkálkodtak. Ezért is voltak akik nem tértek vissza, mert szerették Középföldét!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251814 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Szilmarilok
OFF: Bárcsak mindenki úgy gondolná, hogy a múltból lehet tanulni, de némelyek igencsak beleesnek a régi hibáikba.
Teljesen egyet értek Beleggel. Én a saját bőrömön tapasztaltam a rossz dolgok elhomályosítják a szépeket. A tündék nem mehettek vissza Valinorba muszáj volt Belerindon boldogulniuk, és miután véget ért Melkor hatalma sokan visszatértek Valinorba. Ha jól érezték volna magukat Középföldén biztos ott maradtak volna. Valinor volt a megérdemelt jutalom a sok szenvedés után, ha mondhatom így.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251774 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mielőtt valamit is írnék, csak annyit mondok: Feltétlenül egyet értek veled! :itscool:

De azért tündék esetében azért kicsit más a helyzet szvsz. Ők nem történelemkönyvekből ismerték meg a múltak, mert ők maguk a múlt. Más dolog olvasni valamiről és benne lenni abban a valamiben, mert ha a saját bőrödön érzed azt a sok szenvedést, akkor bizony szvsz, az elhomályosíthatja a szép emlékeket.

Pl. a harmadkori tündék már korántsem olyan tevékenyek. Ők már belefáradtak a sok rosszba, kellemtlenségbe, ami Középföldén érte őket. Pedig annyi jó volt még körülöttük, ők mégis többségében elzárkóztak az aktív harctól.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251772 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Gil: Egyetértek, mindképpen ismernünk kell a saját múltunkat, hogy ne történjenek meg a régi szőrnyűségek, illetve ne történhessenek meg!
De hogy ne legyen teljesen off :) : sajnos azokról az "átlagos" tündékről nem sokat tudni, minthogy róluk alíg ír Tolkien. Bár biztos ahogy írtad nem fordultak magukba, de a szenevedések őket is megviselték ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251771 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ne sarkítsuk ki azokra a tündékre a dolgot, akik fogságba estek, vagy akiknek szomorú sors jutott. Természetesen nem az ő esetükre gondoltam. A sok ezer - bár nem szeretem e faj esetében ezeket a szavakat használni - átlagos, hétköznapi tünde életének szomorú éveitől eltekintve (pl a Két Fa Fényének elvesztése stb.) boldogan éltek, nem fordultak magukba, vagy zárkóztak el a világtól... :roll:

A mi világunkban is számos szörnyű és elszomorító dolog történt, úgy a közelmúltban, mint régi korokban, mégsem gondolunk vissza ezekre nap mint nap.

A bemutatkozásomban szerepel egy mondat: "A régmultat megismerni, és újat alkotni"

Szükségszerű a múlt, a történelem ismerete, tanulhatunk belőle, fejlődhetünk általa, de nem töltheti ki a múlt gondolata mindennapjainkat. A jelenben "kell" élnünk. Szerintem - bár ez már igazán csak a személyes véleményem - a tündék is hasonlóan gondolkoztak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251760 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gilgolwen Nimrandir írta: Viszont továbbra is azt gondolom, hogy a tündék élete folyamán nem törpül el a boldogságban töltött hosszú-hosszú évek száma, a szomorú események mellett.

Ezzel nem feltétlenül értek egyet. Pl. azt aki Angbandba van zárva, és esélye sincs rá, hogy kiszabaduljon, szvsz nem vidítják fel az egykori emlékek. Vagy akinek közeli rokona van fogságban, szerintem jópár évezredet odaadna amani életéből, csakhogy újra épségben láthassa.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja - 19 éve 1 hónapja #251759 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gilgolwen Nimrandir írta: Viszont továbbra is azt gondolom, hogy a tündék élete folyamán nem törpül el a boldogságban töltött hosszú-hosszú évek száma, a szomorú események mellett. A jó dolgok túlnyomó többségben vannak.


Ebben nem értek egyet, bár igaz hogy sokkal többet lehet olvasni a szomorú dolgokról, mint a boldog időkről, melyekről nagyon szűkszavúan szól az író.

Gilgolwen Nimrandir írta: Valamint az általunk olvasott történetekben megismert tündék nem "átlagos életrajzzal" rendelkeznek. (a tündék mértékével sem átlagos)


Ez igaz, minthogy ők egytől egyig hősök vagy más "híres" tündék leszármazottjai voltak!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251749 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ecthelion írta: Tünde viszont nincs a társaságunkban, sajnos ;)

Ebben ne légy biztos! :D

Ami pedig a szóban forgó témát illeti: látom nem nagyon egyezik a véleményünk ;) ami persze nem baj. Viszont (jelenlegi "elmeállapotomban"= enyhén szólva fáradtan, na jó tudom egyéni szoc. probléma :P ) nem tudok értelmes érveket felhozni :oops: :) Viszont továbbra is azt gondolom, hogy a tündék élete folyamán nem törpül el a boldogságban töltött hosszú-hosszú évek száma, a szomorú események mellett. A jó dolgok túlnyomó többségben vannak. Valamint az általunk olvasott történetekben megismert tündék nem "átlagos életrajzzal" rendelkeznek. (a tündék mértékével sem átlagos)
(volt még valami, mit szerettem volna mondani, de már nem tudom mi volt az... erről ennyit :oops: :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251708 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tünde viszont nincs a társaságunkban, sajnos ;)
Az hogy milyen a társadalom "világnézete" abba most nem mennék bele, lehet, sőt biztos hogy igazad van, viszont szerintem ez a "pesszimizmus" ahogy te írtad, Középfölde tündéire nagyon is igaz! Bármi jó történt velük, annak el kellet vesznie, és ezután jött az újabb szenvedés! Ezért is érezhették magukat sértettnek.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251706 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ecthelion írta: mert a rossz dolgok jobban megmaradnak az emberben, mint a jók, melyek elrepülnek és utána jön a többi rossz.


Neee mááár :) Ez jellegzetesen a magyar társadalom ill. kultúra jellemzője. Nem minden kultúrákban van jelen ilyen mértékben a pesszimizmus, sőt...

A tündék lelkében biztosan mély nyomot hagyott a szenvedés, de testileg és szellemileg sokkal erősebbek mint az emberek.
Minden esetre, ebben a kérdésben a tündéktől kaphatnánk hiteles választ. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251703 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igen, egyetértek, hisz hosszú korokon éltek békességben az Áldott Birodalomban! Viszont ez az idő "eltörpül" ahoz képest amit középföldén ellenszevedtek az idők folyamán, azért is mert a rossz dolgok jobban megmaradnak az emberben, mint a jók, melyek elrepülnek és utána jön a többi rossz. Persze Kf-én is voltak boldog idők, de több volt a szenvedés!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251689 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ecthelion:
A szilmarilok sajátossága,(ami már az Ainulindale-ben megfigyelhető) hogy a békességben és boldogságban töltött időkről csupán néhány sort ír, míg a cselekményben gazdag fejezetek részletesen kerülnek tárgyalásra. Nem kétlem, hogy a tündék ne szenvedtek volna eleget, de azért hosszú éveket töltöttek boldog, nyugodt körülmények között.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251683 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tulajdonképpen már a Quenta Silmarillion-nál elkezdődik a tündék hanyatlása, ami majd a GyU. végén ér véget. Tulajdonképpen a történet szerintem az emberek köré épül, a tündéknek pedig valamiért el kellet szenvedniük azt a sok rosszat ami megesett velük :(

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251680 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hehe... :D Én is az ember-családfáknál vesztettem el a fonalat: Finwë házának három nemzedékét belátható feladat volt memorizálni (bár Fëanor hét fiát csak fejezetek múltán sikerült rendesen megjegyeznem), de az embereknél csak úgy röpödnek a nemzedékek...
Egyébként szvsz egyértelműen tünde-, sőt: Elda-történet, és mivel a másodszülöttek sorsa bele-beleszövődik az Eldákéba, ezért ők is felbukkannak, de többnyire csak akkor, ha az ő szempontukból ez lényeges. Jó, persze, vannak kivételek: Túrin történetében például egyértelműen eltolódik a hangsúly az ember főhős felé, de azért általánosságban a tündék állnak a középpontban.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251671 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta: On: szerintetek mennyire ember- és mennyire tündetörténet a Szilmarilok?


Én így látom:
Szilmarilok: A tündékről szól, de MÁR megjelennek az emberek.
Gyűrűk Ura: Az emberek a főszereplők, de MÉG vannak tündék is.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251665 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Phaedra/Namarie írta: On: szerintetek mennyire ember- és mennyire tündetörténet a Szilmarilok?


Inkább tünde mint ember, mert ők több szenvedést álltak ki. (Részben a saját hülyeségeik véget:P). És hogy el kell hagyniuk Kf-t az is tovább szomorítja a helyzetüket, szóval tünde. Bár az embereknek is kijutott a jóból :D ( pl. Beren, Túrin stb)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251627 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szerintem én jártam a legjobban.
Úgy csinálok, mintha tudnám.

:D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251616 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Off:Bölcs tanács az, hogy tollel- paírral olvassátok, és írjátok, ki kicsoda.. én tündeügyileg negyedszeri olvasás után többé- kevésbé rendbe vagyok, de az emberek.. nos, Berenen meg Turinon kívül ha másról szó esik, csak nézek nagyon értelmesen, és elmagyarázatatom magamnak... :oops: :oops: :oops:

On: szerintetek mennyire ember- és mennyire tündetörténet a Szilmarilok?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251607 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én másodszorra benyaltam Finwe házát, meg a többieket is nagyjából...

Először ugyanis sosem tudtam, hogy melyik Fin-ezmegaz kicsoda...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251580 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én jegyzeteltem közben (a történetet saját szavaimmal leírtam, mondhatjuk úgy is hogy átírtam), az segített (ha kell valakinek szóljon, de a végéig nincs meg, mert Berentől már értettem mindent).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251566 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Amit én tanácsolni tudok minden új olvasónak az az hogy a térképet mindig nézzék, ha valami földrajzi név bukkan föl, mert könnyebb a megértés és jobban beleéli magát az ember. A családfákat is érdemes nézni, bár én nem abból tanultam, hanem magából a storyból (másodszorra sikerült megjegyezni :D )

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251554 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
(Könyörgöm, ne keverjetek Neliával!)

Én olvastam, és másodszorra már érthető volt...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251508 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Micike írta: Hát a történetek véget érnek-hez lenne néhány szavam. :lol:
Számomra egy kicsit fura a vége, meg olyan hirtelen.

A könyv egészét viszont csak harmadszori nekiugrásra sikerült elolvasnom... Annyira bonyolult és zavart, tele nevekkel, helyekkel, mondákkal meg valákkal. Mondjuk a valás rész a legjobb!

Én a nyáron olvastam, de ha belekérdeznek, nem biztos h tudok rá válaszolni.

Niela: Könyvtárak is vannak, és a netről is le lehet tölteni a Szlmarilokat!

Hát, ezzel nem értek egyet. A bonyolultság kérdése persze erősen szubjektív, és nekem is kb. a könyv felére sikerült a nolda családfákat eléggé memorizálnom ahhoz, hogy ne kelljen minduntalan visszalapoznom, de számomra különleges hangulatot teremtett a sok név... :) Nekem a valás rész épp hogy nem nyerte meg annyira a tetszésemet. Számomra az csak afféle szükséges háttérinfo, bevezetés volt a valódi történetekhez. Persze nekem is a kicsit összefüggőbb részek, azon belül is a Lay of Leithian, a Narn i chín Húrin, meg a Gondolin bukásához kapcsolódó történetek a kedvenceim.[/i]

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251501 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta:

Gilgolwen Nimrandir írta: Micike: Tudsz esetleg címet ahonnan letölthető? Szívesen letölteném. A GyU ill. a Babó meg van, bár angolul. Szóval ha tudnál címet adni, nagyon megköszönném :)


Azért ha nem muszáj, nyilvánosan ne reklámozzunk ilyen dolgot, mert illegális. Priviben el lehet intézni ezt is (én is tudok címmel szolgálni :) )


Ami nem illegális, az a Magyar Elektronikus Könyvtár.
:oops: legálábbis azt hiszem... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hónapja #251500 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gilgolwen Nimrandir írta: Micike: Tudsz esetleg címet ahonnan letölthető? Szívesen letölteném. A GyU ill. a Babó meg van, bár angolul. Szóval ha tudnál címet adni, nagyon megköszönném :)


Azért ha nem muszáj, nyilvánosan ne reklámozzunk ilyen dolgot, mert illegális. Priviben el lehet intézni ezt is (én is tudok címmel szolgálni :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.656 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére