Szilmarilok

Több
19 éve 2 hete #251493 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Micike: Tudsz esetleg címet ahonnan letölthető? Szívesen letölteném. A GyU ill. a Babó meg van, bár angolul. Szóval ha tudnál címet adni, nagyon megköszönném :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #251483 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát a történetek véget érnek-hez lenne néhány szavam. :lol:
Számomra egy kicsit fura a vége, meg olyan hirtelen.

A könyv egészét viszont csak harmadszori nekiugrásra sikerült elolvasnom... Annyira bonyolult és zavart, tele nevekkel, helyekkel, mondákkal meg valákkal. Mondjuk a valás rész a legjobb!

Én a nyáron olvastam, de ha belekérdeznek, nem biztos h tudok rá válaszolni.

Niela: Könyvtárak is vannak, és a netről is le lehet tölteni a Szlmarilokat!

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #251403 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Továbbá van egy A Gyűrűkről és a harmadkorról írás is, "melyben ezek a történetek véget érnek" ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #251322 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nelia: A linkre kattintva kicsit bővebben olvashatsz a szilmarilok c. könyvről ill. magáról a történetről:
www.tolkien.hu/page.php?p=./silm ... index&m=14 :)

Egy rövid részlet a fent található írásból:

A könyv több fejezetből tevődik össze. Ezek a következőek:
Ainulindale: a történetek őskoráról, a világ teremtéséről szól.
Valaquenta: az istenekről szóló rövid értekezés.
Quenta Silmarillion (A szilmarilok története):
Maglor a tengerbe hajítja az egyik szilmarilt.
Ez adja a könyv gerincét, terjedelmét tekintve is ez a legnagyobb. Felölei az egész első kort. A tündék eljövetelét, a szilmarilok teremtését, és elvesztét, az emberek eljövetelét, és a szilmarilok visszaszerzését. Mert Morgoth a Sötét Úr elragadja a szilmarilokat, és ezzel kitör a háború közte és Ilúvatar Gyermekei között. Egyet sikerül visszaszerezni a szerelem hatalma által. Végül aztán mindhárom szilmaril megkerül: egyből csillag lesz, egy a tengerbe hull, egy pedig a tűzbe.
Akallab

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #251307 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Röviden erről szól: Középfölde egész mitológiája egy kötetben. A teremtéstől egészen a harmadkor végéig. Ne add fel a keresést mert NYAGYON JÓ könyv! ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #251305 Írta: Nelia
Nelia válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ki debreceni?Monda már meg valaki, hogy hol lehet kapni a Szilmarillokat???????? 8O :x :evil: :twisted: Meg hogy miről szól! Tündékről?? ??????? Könyrörgöm, akár ha kell Gondorért, de mondja már meg valaki!!!!!!

Nelia, aki odavan Faramirért. Imádja a lovakat, és szeretne találkozni a színészgárdával.
GYŰRŰK URA 4EVER!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250982 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ecthelion írta: Én csak azért hittem hogy Thorondor, mert a szil-ben is Thorondort hívját a sasok urának, ha jól emlékszem.


A szilmarilokban, tényleg Thorondor szerepel.

Az egyik kedvenc részem:

"... Így aztán, amikor Fingon megfeszítette az íját, alászállt a magasból Thorondor, a sasok királya, minden idők leghatalmasabb madara, akinek széttárt szárnyai harmincölnyi távolságot hidaltak át, ..." :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250797 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én csak azért hittem hogy Thorondor, mert a szil-ben is Thorondort hívját a sasok urának, ha jól emlékszem.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250777 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

olorin.papa írta:

Ecthelion írta: Huan szerintem "rendes" kutya volt, inkább olyan szinten különbözött a kutyáktól, mint a mearak a lovaktól. Thorondor esete enegm is érdkelne, a baóban "még" szerepelt.


A Szilmarilokban Thorondor szerepelt, A babóban csak Sasok Urának nevezték, a GyU ban Gawihir.
Ezek szerintem különböző sasok voltak.
Thorondor leszármazottjai...

Szélura Gwaihir és a Babóban szereplő Sasok Ura bizonyíthatóan nem ugyanaz. Gandalf A Gyűrűk Urában említi, hogy Gwaihir kétszer repítette (A Király visszatér, Cormallen mezeje). Ez a két alkalom: amikor megmenti Vasudvardból, majd pedig elviszi Lórienbe a Zirak-zigil csúcsáról. Viszont A babóban is legalább kétszer repíti a Sasok Ura, következésképp (hacsak Gandalf nem diszkalkuliás, amit erősen kétlek) a kettő nem lehet azonos.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250642 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igen, de ha jóltudom van egy kép a babóban Tolkien illusztrációja Thornodorról, ahol asszem a neven is oda van írva, de nem biztos...
Ja megnéztem, mégse, bocs téves :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250638 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ecthelion írta: Huan szerintem "rendes" kutya volt, inkább olyan szinten különbözött a kutyáktól, mint a mearak a lovaktól. Thorondor esete enegm is érdkelne, a baóban "még" szerepelt.


A Szilmarilokban Thorondor szerepelt, a Babóban csak Sasok Urának nevezték, a GyU ban Gawihir.
Ezek szerintem különböző sasok voltak.
Thorondor leszármazottjai...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250633 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Huan szerintem "rendes" kutya volt, inkább olyan szinten különbözött a kutyáktól, mint a mearak a lovaktól. Thorondor esete enegm is érdkelne, a baóban "még" szerepelt.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250496 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Valószínűleg szépen átszállt Nyugatra...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250485 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lagoril/Niéla írta: Apropó sasok: az Óidőkben Thorondor volt a sasok ura, később Gwaihir. Mi lett Thorondorral?

Meghalt/visszavonult/leváltották/átnevezték. :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250483 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Apropó sasok: az Óidőkben Thorondor volt a sasok ura, később Gwaihir. Mi lett Thorondorral?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250478 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát, nem tudom. Biztos, hogy mindent ennyire be kell kategorizálni? Szvsz egy rendes, tisztességes mitológiához hozzátartozik egy-két beszélő állat--miért kell azt mondani, hogy a sasok és Huan maják? Kicsit olyan ez, mint Bombadil. Nem egészen besorolható, és ez szvsz nem is baj.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250477 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lagoril/Niéla írta: Biztos h*lye kérdés, de: Huan maia volt :?: Eredetileg Oromë kutyája, nem?


Meglehet, hogy az volt, legalábbis minden jel arra mutat, hogy valami kisebb hatalmú maia testesedett meg az alakjában.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250469 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Biztos h*lye kérdés, de: Huan maia volt :?: Eredetileg Oromë kutyája, nem?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250301 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lutrz hadnagy írta: Meggondolatlan: Mert tudta jól arról a valinori kutyáról a mondát, nemtom a nevét, de tudta, hogy csak az a nemtom milyen farkas tudja kipurcantani.


Ponz hogy ő akarta beteljesíteni a jóslatot, és egyátalán nem gyáván egy óriási farkassá változott, és megpróbálta Huant megölni.
(Az már nem rajta múlott, hogy nem ő volt a jóslatban szereplő nagy farkas)

TESSÉK SZILMARILOKAT OLVASNI!!!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250293 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szauron elsődleges profilja a megtévesztés, behízelgés, miegymás volt. Akkor lett volna buta ha ezt nem használta volna ki. De kihasználta, átverte a tündéket, főleg az öntelt noldákat és csak az utolsó pillanatban lepleződött le.
Egyébként nem burkolózott az ellenség közé Morgoth bukása után, miközben álnéven Gyűrűkovácsolt Eregionban, megvolt neki Mordor, és Középfölde nagyrésze az ő uralma alatt volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250290 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Szilmarilok
1, A kutya neven Huan.
2, Szauron nem burkolózott az ellenség közé Morgoth bukása után, hanem elmenekült a valák haragja elől.
3, A balrog pedig annnyira be**art hogy a föld mélyére ásta magát :) :lol:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250289 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alyr Arkhon írta:

Lutrz hadnagy írta: Szerintem ott is a sötét oldal a jobb. Talán már túlon túl SÖTÉT vagyok? Szauron, és Melkor egész jók. Bár Szauront egy kicsit gyávának tartom. És meggondolatlannak. De a sötétek a legjobbak. :urukhai1: :sauron1:


Mért tartod gyávának és meggondolatlannak?


Meggondolatlan: Mert tudta jól arról a valinori kutyáról a mondát, nemtom a nevét, de tudta, hogy csak az a nemtom milyen farkas tudja kipurcantani.
Gyáva: Az ellenség közé burkolózott Gorgoth bukása után. Ahelyett, hogy az életét áldozza a védelemért. Jó jó. A többiek is elmenekültek, de pl. a ballrog, nem burkolózott az ellenségbe.

Niéla: Nem vagyok könnyen kenhető. Keményen védekezem. :wink:

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250278 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Vigyáz, Lutrz... mindjárt megken Lekvárral és megesz... :twisted:

Szauron rulz.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250276 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lutrz hadnagy írta: Szerintem ott is a sötét oldal a jobb. Talán már túlon túl SÖTÉT vagyok? Szauron, és Melkor egész jók. Bár Szauront egy kicsit gyávának tartom. És meggondolatlannak. De a sötétek a legjobbak. :urukhai1: :sauron1:


Mért tartod gyávának és meggondolatlannak?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250273 Írta: Lutrz hadnagy
Lutrz hadnagy válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szerintem ott is a sötét oldal a jobb. Talán már túlon túl SÖTÉT vagyok? Szauron, és Melkor egész jók. Bár Szauront egy kicsit gyávának tartom. És meggondolatlannak. De a sötétek a legjobbak. :urukhai1: :sauron1:

"Amit írtam megírtam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250243 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Felagund írta: Netán Niebelung-mondakör? :D


Nem. Kullervo a Kalevalából... :lol:
Ő is tudtán kívül enyeleg hugival, aki, mikor kiderül, dob egy start fejest a folyóba, Kullervo meg nem sokkal később beledől a kardjába, miután dumált vele... :twisted:
Azóta persze tom, hogy direkt volt...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250241 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Netán Niebelung-mondakör? :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250235 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Lagoril/Niéla írta: Nagyon pangunk! Nem kéne felvetni vmit?

Túrin is jó, nekem az az egyik kedvenc sztorim... bár mikor először olvastam, majdnem hátast dobtam, hogy hééééééééééé, ez lopás...

Ez utóbbi alatt pontosan mit értesz?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hete #250226 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nagyon pangunk! Nem kéne felvetni vmit?

Túrin is jó, nekem az az egyik kedvenc sztorim... bár mikor először olvastam, majdnem hátast dobtam, hogy hééééééééééé, ez lopás...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hete #250008 Írta: Silmarillion
Silmarillion válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ulmo írta: Ha költőien akarom kifejezni magam, "Gurthang, a kardja a vérét vette". Magyarul öngyilkos lett a saját kardjával.


igen.

The Silmarillion

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.650 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére