Haditudományok Középföldén

Több
20 éve 2 hónapja #213284 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Eléggé elkanyarodtunk a témától...
A sárkányokat Melkor teremtette, tehát neki szelidítés nélkül is engedelmeskedtek, és az Első Korban gondolom még Szauronnak is, ám a harmadkorban egy némileg megtépázott Szauronnak a félig kihalt sárkányok... hát...
Gondolom, h más nem, elvben egyetértettek a dolgaival, de nem biztos hogy sokat kockáztattak azután, hogy Szmóg olyan csúnyán megjárta holmi kis lények (hobbit meg rigó) miatt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213277 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:

Alcarcalimo írta: Azért ha jól emlékszem, bizonyos Morgoth Bauglir egész szép eredményeket ért el ezen a téren:) , lsd.: Glaurung, a kis édes...
No persze nem, mint szelidítő, az azért Morgoth-tól, khm... de tenyésztés, irányítás terén,ugye...


Az igaz, de kérdés, hogyha a főgazdi bizonytalan ideig távol van, a mellékgazdira, aki ráadásul nem egy gáncsnélküli lovag (mert bizony elgáncsolták már egypárszor) érdemes-e hallgatni...


Nahát ezaz! A "szelidítés" kissé tényleg erős fogalmazás ebben az esetben. Nem vagyok igazán sárkányszakértő, de egyáltalában hogy létezhet "főgazdi"? És még ha létezik is ilyen, akkor olyan, h "mellékgazdi", már egyáltalában szóba sem jöhet. A sárkányok meglehetősen agresszívek (induljunk ki egy teljesen földi alapból, mint pölö a krokodil, azoknál ugye tisztában vagyunk vele, biológiailag harapósra vannak hangolva.. :lol: ), ha pedig azt nézzük, hogy intelligens lények, akkor meg egyszerűen nem hagyják magukat. Hozzátenném még, hogy ez visszavezethető talán (!) arra is, h kevesen vannak, és öregek. Szóval a mellékgazdi, hogyha nem vigyáz, úgy jár, mint az óvatlan tűzoltó: ELÉG GYORSAN! :lol:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213276 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Sauron nem gatyázott a sárkányokkal, ha jól tudom erre nincsen utalás sehol (talán valamelyik HOME-ban). Az eredeti felvetésre írtam, mely szerint ..."létezik egyáltalán akárki, aki "szelidíteni" képes bármiféle gyíkot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213274 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alcarcalimo írta: Azért ha jól emlékszem, bizonyos Morgoth Bauglir egész szép eredményeket ért el ezen a téren:) , lsd.: Glaurung, a kis édes...
No persze nem, mint szelidítő, az azért Morgoth-tól, khm... de tenyésztés, irányítás terén,ugye...


Az igaz, de kérdés, hogyha a főgazdi bizonytalan ideig távol van, a mellékgazdira, aki ráadásul nem egy gáncsnélküli lovag (mert bizony elgáncsolták már egypárszor) érdemes-e hallgatni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213273 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azért ha jól emlékszem, bizonyos Morgoth Bauglir egész szép eredményeket ért el ezen a téren:) , lsd.: Glaurung, a kis édes...
No persze nem, mint szelidítő, az azért Morgoth-tól, khm... de tenyésztés, irányítás terén,ugye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213270 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Kaamos írta: Hei!

Szauron és a sárkányszelidítés? Nos, létezik egyáltalán akárki, aki "szelidíteni" képes bármiféle gyíkot? Mert végül is hüllők, nem?


Ebben lehet valami! A sárkányok nem éppen ölebnek való háziállatkák szvsz, meglehetősen agresszívak... Viszont ne felejtsük el, hogy a hüllőkhöz képest, bőven intelligensebb lényekkel állunk szemben. Ezek azért nem diónyi agyú, dinoszauruszok... :wink:

Üdv a fórumon!!!!!!!! :wink:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213269 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Kaamos írta: Hei!

Szauron és a sárkányszelidítés? Nos, létezik egyáltalán akárki, aki "szelidíteni" képes bármiféle gyíkot? Mert végül is hüllők, nem?


Azér ez a tolkieni világot figyelembevéve némileg bonyolultabb kérdés. Nem tudom, Szauron hatalma elég nagy volt-e, hogy felébressze és az uralma alá hajtsa a sárkányokat, bár ha a balrogot sikerült akkor gondolom igen.
Az, hogy a sárkányok hüllők-e, nos... azt majd a biológusok megmondják...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213268 Írta: Kaamos
Kaamos válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hei!

Szauron és a sárkányszelidítés? Nos, létezik egyáltalán akárki, aki "szelidíteni" képes bármiféle gyíkot? Mert végül is hüllők, nem?

Yö tulee, tulee pimeäksi, Kaamos asuu maan päälle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213252 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Meg nem is tudom, Szauron foglalkozott-e sárkányszeliditéssel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213242 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth (Endoriel) írta: Az Utolsó Szövetség és Szauron csatájában,hogy hogy nem vettek rész sárkányok?Hiszen akkor még elvileg léteztek!


Kevesen voltak és szétszórtak. Egyébként lehet, hogy Északon harcoltak, hiszen ott is nem kevés csata volt. A törpök Gyűrűinek egy része sárkányok tüzében égett el...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #213226 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az Utolsó Szövetség és Szauron csatájában,hogy hogy nem vettek rész sárkányok?Hiszen akkor még elvileg léteztek!

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212940 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Visszacsapó = reflex...

'Reflex' a szó jelentése is 'válasz'.

Amivel te lősz, az talán egy modern, nyugati reflex.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212896 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Alyr Arkhon írta:

Kevered a reflexíjat a csigás íjjal. A reflexíj a visszacsapó íj másik neve, a csigáshoz kell a sok blabla. (de még milyen sok, annyi izé van rajta és a feléről nemtom h micsoda... )

tudom de sztem nem egyről beszélünk, én arról az íjról beszélek, amivel én lövök, az egy reflexíj, de csak a középső része fa, van rajta irányzék és egyéb, mivel az nem csak a csigás íjon található meg.ezeket az íjakat használják ma a céllövészethez meg ilyesmi.a magyar íj is visszacsapó, arra nem írom hogy reflex, a félreértések elkerülése végett. :wink: :wink:

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212812 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ranamarth írta: Miért különös az,hogy Aragorn kósza lévén másfél kezes kardot használ?


Egy olyan férfi, aki a vadont (erdőket, hegyeket, barlangokat, dudvákat stb.) járja, annak egy ilyen hosszúkard inkább akadályozza tevékenységét, mint segíti. A vándoroknak megfelelő a rövid kard, vagy egy-két tőr, de ilyen hoszú semmiképp. Az olyan... "lovagias", nagy karizmájú. Egy Kósza pedig mint tudjuk, inkább az árnyéban lopózik, lsd. Thief I-III. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212704 Írta: Boro
Boro válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Asszem ide illik ez a kérdés...
Kb. hány kósza kellett a Megye megvédéséhez?(figyelembe véve a vadont is, és nem csak az utakat)

Bd

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212702 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hú,höszönöm a linkeket!Már csak azt szeretném megkérdezni,hogy annak milyen jelentősége van,hogy milyen nemzetiségű az íjj.Pl:magyar,hun,szkíta,mongol...stb :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212691 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Rana: Ez nagyon jó oldal, mi is itt vettük az íjainkat, és itt rendelni is lehet, ergo te is könnyebben hozzájutsz!

www.grozerarchery.com/magyar/index.htm

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212690 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Rana:

www.ujszo.com/clanok.asp?vyd=20030531&cl=59593
www.lovasijaszat.hu

ezeket asszem Batti vágta be ide pár oldallal lejjebb.

itt van még egy:

www.huntingbt.hu/

ezt meg elodyke mutatta meg.
Nem tudom milyen bolt lehet Pécsen, de biztosan találsz valamit. Itt veszprémben is van egy sportbolt, ahol nagyon jó cuccokat lehet kapni, Pécs meg messze nagyobb Veszprémnél. Nézz körül a sportboltok, vadászboltok tájékán.
Jó böngészést hozzá!!!

Nwalme: a műanyag toll tartósabb talán, pl. ijas halászathoz azt használják. A madártollas viszont megbízhatóbb szvsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212536 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mivel itt több a szakértő,szeretném megkérdezni,hogy hol lehet íjjat venni Pécs közelében,vagy esetleg van egy jó weboldal,ahol nézelődni lehetne ilyennel kapcsolatban!
Miért különös az,hogy Aragorn kósza lévén másfél kezes kardot használ?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #212039 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Nwalme írta: Léofwine írta:

Jha bocsesz ÉN nem figyeltem eléggé... , de tényleg, ez csak az én hülyeségem, vagy figyelmetlenségem volt . Abba, h ott mér vagyunk rosszabbak, nem tunnám megmondani, de nemnagyon hiszem el, hogy ez így van, de én ehhez nem értek...


talán azért mert túl hevesek vagyunk=PP
de amúgy a magyar íjjal nem kell sokat cicózni, a reflexxel pedig egy csomó ideig lkell állni meg irányzék, kattintó, blabla


Kevered a reflexíjat a csigás íjjal. A reflexíj a visszacsapó íj másik neve, a csigáshoz kell a sok blabla. (de még milyen sok, annyi izé van rajta és a feléről nemtom h micsoda... )


A műanyag toll elvileg kevésbé sérülékeny a madártollnál, viszont előbb felvágja a kezed ha lősz vele.

Egyébként tegnap, a sjaát készítésű instabil céltáblámnak hála tönkrement 2 fémnyilam az 5ből... :P PP

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211925 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
hát azért csak kell valamennyire.ezért szemétség az amit az ilyen fesztiválokon a fizetős íjaszatnál csinálnak--blee--, 2 lövés mittomén 200 forint és az első nem valószínű hogy be is talál egyáltalánérdeklődnék valamiről:miért jobb a műanyag tollas vessző mint a madártollas?

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211595 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Nwalme írta: de amúgy a magyar íjjal nem kell sokat cicózni, a reflexxel pedig egy csomó ideig lkell állni meg irányzék, kattintó, blabla


Ez az!
Még célozni se kell szinte! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211584 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Léofwine írta:

Jha bocsesz ÉN nem figyeltem eléggé... , de tényleg, ez csak az én hülyeségem, vagy figyelmetlenségem volt . Abba, h ott mér vagyunk rosszabbak, nem tunnám megmondani, de nemnagyon hiszem el, hogy ez így van, de én ehhez nem értek...


talán azért mert túl hevesek vagyunk=PP
de amúgy a magyar íjjal nem kell sokat cicózni, a reflexxel pedig egy csomó ideig lkell állni meg irányzék, kattintó, blabla

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211533 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: A film forgatásán tényleg gagyi íjakat kaptak és azok el is törtek rendesen a vessző nélküli használattól.


ja..
vessző nélkül nem ajánlott... :wink:

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211452 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Nwalme írta: ömm, Lofwine, pirossal kiemeltem, :arrow: hogy modern reflexíjjal vagy csigással, nem magyar íjjal, azt hogy Kassai milyen penge, azt én is tudom. :wink:


Jha bocsesz ÉN nem figyeltem eléggé... :oops: , de tényleg, ez csak az én hülyeségem, vagy figyelmetlenségem volt 8O . Abba, h ott mér vagyunk rosszabbak, nem tunnám megmondani, de nemnagyon hiszem el, hogy ez így van, de én ehhez nem értek... :oops:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211435 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Bocsánat! :oops:
150 font és 400 láb... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211424 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Artemisz (Erenya) írta:

Alyr Arkhon írta: (a felnőtt méretű vadászbolti reflexíjak 25-35 fontosak)


Én Alcarét is simán kihúztam, az hány fontos volt? 8O Úgy emléxem, vmivel több!


Alcar fekete íja 42 fontos volt. Oisiné 50 fontos (csigás íj), az MTT-s íjak 25 és 40 fontosak voltak.

A Fegyveres könyv szerint a lórieni íj feljazásához 150 font erő kellett, a gondori hosszúíj megfeszítéséhez 140 font (ez utóbbiból 40 fontot csináltunk :) ) Kicsit elrugaszkodott értékek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211414 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Az Augsburgi csatát nem az íjak miatt vesztettük el, hanem mert addigra a németek kitapasztalták a taktikát és sikeresen beszorítottak minket. (egyébként ugyanez volt a probléma 100 évvel később a keresztes háborúkban is)


Illetve egyes elképzelések szerint, mivel nem vált be a taktika, a magyar haderő inkább a taktikai visszavonulást választotta. A németek, pedig kellően kiszínezték a történetet, mert oly régen várták már a győzelmet.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211412 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mornambar, ezt nem én találtam ki, hanem az egyesületben mondta egy idősebb ember, aki már nyolc éve íjászkodik.a magyar íj nekem is szimpatikusabb, ezért fogok hamarosan áttérni arra. ja és az a pasas azt is mondta hogy a nőknek jobb érzékük van az íjászathoz.. 8)
höhh 400 font, az talán egy tündének is sok lehet!és ha 400 fontos, akkor mégis milyen anyagból van?mert azért a mallorn is fa, és bizony az is eltörhet, nem?
ja és ha valaki íjászatra adja a fejét, sztem nem szabad egyből a közepébe vágni, mielőtt kidobnátok 40000 forintot az ablakon, előbb a technikát sajátítsátok el egy gyengébb íjjal(nem okoskodás, csak úgy a nehezebbet könnyebb megszokni, és a lövések sem lesznek nagyon rosszak azzal :? )

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #211380 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: (a felnőtt méretű vadászbolti reflexíjak 25-35 fontosak)


Én Alcarét is simán kihúztam, az hány fontos volt? 8O Úgy emléxem, vmivel több!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.728 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére