Haditudományok Középföldén

Több
20 éve 3 hónapja #209458 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tinfang Gelion írta: Gil-Galadnak egyszerű lándzsája volt a könyvben, csak a filmben dizájnolták ilyen távolkeleti hogyhívjákra... De azzal, hogy ezt mégis hogy használta, se a könyv, se a film nem foglalkozik... A bottal vívást nem tartom valószínűnek mivel akármilyen ügyesen bánnak vele a shaolin szerzetesek meg az efélék, a bot nem a legeffektívebb harci eszköz... Arra viszont jó, hogy az utazó "harmadik lábként" használhatja, 'oszt ha jön egy-két útonálló, azokat elpáholhatja...


Mint ugyebár Gandalf botja Edorasban... :lol: - Elvennéd egy öregembertől a támaszát? - aztán úgy osztotta vele ott az igazságot, hogy csuhaj. Igaz, az nem egy egyszerű bot, hanem varázs-, de van némi hasonlóság..
Azzal egyetértek, hogy a harcmezőn nem túl praktikus, merthát azt igazán hatásosan csak a harcművészek tudják használni, és azért a seregben nincs sok ilyen. Sztem ők is hatásosabbnak vélték az olyan eszközt, aminek pengéje van, hisz azzal nem kell sokáig ütni, ha elég ügyes vagy, elég egye jól irányzott csapás, különösen, az ilyen drótidegzetű állat-orkoknál, akiknek szvsz kevésbé is fáj egy szimpla botütés... :lol:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209449 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gil-Galadnak egyszerű lándzsája volt a könyvben, csak a filmben dizájnolták ilyen távolkeleti hogyhívjákra... De azzal, hogy ezt mégis hogy használta, se a könyv, se a film nem foglalkozik... A bottal vívást nem tartom valószínűnek mivel akármilyen ügyesen bánnak vele a shaolin szerzetesek meg az efélék, a bot nem a legeffektívebb harci eszköz... Arra viszont jó, hogy az utazó "harmadik lábként" használhatja, 'oszt ha jön egy-két útonálló, azokat elpáholhatja...

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209447 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gil-galad pl Aiglos nevű glaivéjével küzdött, ami egy olyan alabárd szerű lándzsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209416 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
nem akarok eltérni a topic témájától, de volt vki a Visegrádi Palotajátékokon?csak azért kérdem mert ott is volt egy-két fegyver, ami hasonlított egy picit a tünde szablyákhoz(bár inkább Hadhafang-szerű szablyák voltak::)szvsz ezekben a kardokban csak a díszítés és a használat a különleges.ja és még egy kérdés, előfordulhat olyan h a tündék vagy emberek bottal vívtak(v lándzsanyéllel esetleg)?

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209415 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Na igen, azt én sem mondtam, hogy nem jó!

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209411 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ez jó hadicselnek is, hiszen az optikai csalódás miatt az egér is elefántnak tűnhet...! A kettőhöz pedig más a hozzáállás! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209410 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tinfang Gelion írta: hát, sima hosszúkardnak nem nevezhetőek, de biztos nem kétélűek...

itt egy kép:
www.bladesbybrown.com/images/elvensword450.jpg

Nem tudom, mondtam-e, de engem leginkább egy, a bécsi palota fegyvertárában látott kínai hóhérkardra emlékeztet... Az biztos(valamely dvd-n mondták), hogy csak egy kósza vázlatból született meg a forma mindeféle alap nélkül...


Tényleg nem kétvégűek. :oops:
Mornambarnak van igaza, h azért látszanak annak, mert félkörívben alulról csapnak vele. :oops:
Elsőre én teljesen azt hittem, h mind a két végén penge van, de most megnéztük gépen, lelasstíva, és csak egy pengéje van. Valószínűleg a gyorsaság csapott be....
Mondjuk sztem ennek ellenére sem nevezhető egy egyszerű hosszúkardnak az biztos. Szvsz nem nagyon érdemes vitatkozni, h honnan az ötlet, szvsz egyszerűen vázlatolgattak, és ez megtetszett valakinek. Egyszerűen jól néz ki, és olyan tündés. Amúgy nekem nagyon bejön, különösen ezzel a mozdulattal együtt, ahogy ők nagy
fegyelmezetten lehentelik vele az orkokat. Egyébként tényleg kicsit olyan távolkeleti cuccra hasonlít... :roll:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209385 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Úgy emlékszem, úgy volt, hogy itt is egyenes kardjuk lesz (mint a könyvben...), csak aztán csináltak gyakorlóként görbe kardokat is.
Ez aztán megtetszett PJ-éknek, és ki is találták, a tündék amúgy is kecsesek meg minden, legyen a fegyverük is az!

Ha jól emlékszem, a TTTEE egyik extralemezén mondták el...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209381 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ok, de ez engem nem győzött meg arról, hogy valójában milyen kardjuk volt a tündéknek, mármint Tolkien-szerint. Mert ez a film. De én arra voltam kíváncsi, hogy a filmesek honnan vették, hogy a tündék ilyennel harcoltak és ilyen volt a harcmodoruk.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209373 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

A Fegyverek és Hadviselés c. könyv írta: A tündék kardja egészen különleges volt, minden tekintetben illet hozzájuk. Kialakítása, formája jól tükrözte jellemüket, természetüket. A fegyver alig volt hosszabb 5 lábnál, s leginkább egy nyújtott "S"-re emlékeztetett. A bőrrel borított, aranydíszes markolat a fegyver hosszának felét tette ki (...) A hosszú markolatot két kézzel is meg lehetett ragadni; egyik kéz a gombhoz, másik a keresztvas közelébe került. Ez a széles fogás lehetővé tette a penge nagy ívben történő forgatását amely a tündék "örvénylő" támadási stílusát jellemezte.

A támadó maga elé tartotta a széles pengét. Amikor ellenfele elég közel került hozzá, az egyik kezét távolabb csúsztatta a másiktól, minek következtében a kard hegye lejjebb ereszkedett. Ezután következett a csapás végrehajtása. A penge széles ívben lefelé száguldott, belemetszett az ellenfél testébe. A tünde nem elégedett meg ennyivel, tovább húzta a kardot, így a penge végighalatt a megkezdett, képzeletbeli ívén. Amikor a kör teljes lett, a tünde fogást váltott, ismét készenléti helyzetbe emelte a fegyvert, várva következő áldozatát. A mozdulatot olyan sebességgel hajtotta végre, hogy a támadó ork rendszerint fel se fogta, hogy már halott...


Másodkori tünde kardok:
www.theonering.net/scrapbook/vie ... tn=12&ts=0
www.theonering.net/scrapbook/vie ... tn=12&ts=0


Szóval a vita le van zárva... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209359 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
hát, sima hosszúkardnak nem nevezhetőek, de biztos nem kétélűek...

itt egy kép:
www.bladesbybrown.com/images/elvensword450.jpg

Nem tudom, mondtam-e, de engem leginkább egy, a bécsi palota fegyvertárában látott kínai hóhérkardra emlékeztet... Az biztos(valamely dvd-n mondták), hogy csak egy kósza vázlatból született meg a forma mindeféle alap nélkül...

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209353 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mornambar írta: Sztem azok sima hosszúkardok, csak a félkörös alulsó csapás miatt tűnnek kétélűnek. :)


Az első részben tényleg voltak kétélű kardjaik. Lehet, hogy szimplán hülye vagyok :oops: , de úgy emléxem, hogy az elsö film első jelenetében (a Szauron ellen vívott csata) volt egy gyönyörűen megkoraografált jelenet, amikor a tündék felálltak egy sorba, és a nekik rohanó ork hordákat egy lenge karmozdítással kétszer csapták ketté. Azoknak mind a két felén volt penge, két helyen is fogták meg, és szvsz inkább hasonlítottak, valamiféle harcművész bothoz, mint hosszúkardhoz... Nem értek ehhez, de én így emléxem. :oops:
Az hogy a filmet leszámítva ilyet használtak-e ahhoz nemtok hozzászólni, sztem nem, de a lényeg, a filmben nagyon jól mutatott... 8)

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209327 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nevezzük inkább számszeríjnak... az a hivatalos neve! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209179 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hogy valójában használtak-e nem tudom,de a TTT-ben az orkok használták Helm-szurdoknál!

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209153 Írta: Kegyetlen Gorthaur
Kegyetlen Gorthaur válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Középföldén használtak nyílpuskát?


(haradi átírás)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209138 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Sztem azok sima hosszúkardok, csak a félkörös alulsó csapás miatt tűnnek kétélűnek. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209109 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Elnézést a tudatlanságomért, de honnan vették a filmben, hogy a tündéknek kétvégű kardjuk van? Vagy csak rosszul láttam? A prológusban. Nem mintha nem lenne jó.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #209009 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ankalimon írta: Na jó. Nem egy authentikus elsődleges vagy másodlagos forrás, de azért nem olyan rossz.

A néhány valóban emeletes baromság mellett (amelyek leginkább a forgatókönyv és a könyv sztorijának eltéréséből, illetve a filmben eleve meglevő néhány kínos tévedésből adódnak), a legtöbb helyen azért érzékelhető, hogy nagyon-nagyon komoly középfölde-szakértők is közreműködtek a munkában. Nekem többször is feltűnt, hogy bizonyos részleteket milyen eszméletlen pontossággal, és a tolkieni eredeti világhoz való hihetetlen illeszkedéssel alkottak meg.

Hivatkozni természetesen nem igazán lehet rá (legalábbis Tolkien írásaivel szemben nem), de az esetek többségében az ott leírtak nincsenek ellentmondásban a könyvbeli leírásokkal, és szerintem tényleg segíthet a történet "vizualizálásában".


Hivatkozni tényleg nem ajánlatos rá, és még ha nem is ellentmondásos a könyvvel szemben, attól függetlenül jó pár olyan megállapítás szerepel benn szvsz, amit még filmmel sem tudnak alátámasztani nemhogy a könyvvel...
Amúgy az emeletes baromságok is ebből adódnak sztem, meg magából a filmből, merthát ott is volt, de ebbe ne menjünk bele... :?
Nekem ezért nem jön be kifejezetten ez a könyv, kicsit olyan íze, mint annak a szerepjáték könyvnek, amit a film alapján adtak ki, nemsokkal a premier után. Szvsz az kevés, nem pontos az sem. Már Szerepjáték alapkönyvnek is vékony, ha csak megnézzük hozzáképest a M.A.G.U.S.-t!
De tudom ez OFF, úgyhogy felejtsük el... :oops:

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208914 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Na jó. Nem egy authentikus elsődleges vagy másodlagos forrás, de azért nem olyan rossz.

A néhány valóban emeletes baromság mellett (amelyek leginkább a forgatókönyv és a könyv sztorijának eltéréséből, illetve a filmben eleve meglevő néhány kínos tévedésből adódnak), a legtöbb helyen azért érzékelhető, hogy nagyon-nagyon komoly középfölde-szakértők is közreműködtek a munkában. Nekem többször is feltűnt, hogy bizonyos részleteket milyen eszméletlen pontossággal, és a tolkieni eredeti világhoz való hihetetlen illeszkedéssel alkottak meg.

Hivatkozni természetesen nem igazán lehet rá (legalábbis Tolkien írásaivel szemben nem), de az esetek többségében az ott leírtak nincsenek ellentmondásban a könyvbeli leírásokkal, és szerintem tényleg segíthet a történet "vizualizálásában".


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208795 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta:

A Szürke Zarándok írta: Szerintem ne vedd a Hadviselés könyvet alapul. Nagyon szép, és mindent megmagyaráz, ami a filmben van - tökéletesen egyezik a filmmel. De a GyU-val nem.


Még annyit tennék hozzá, hogy az egész könyv úgy van megírva, mintha egy középföldi szerző műve volna. Néhány kiegészítés (pl térképek) is ezt a hagulatot próbáálják megteremteni. De ezen kívül csak a filmhez igazodik, ezért vannak benne emeletes marhaságok :shake:

És az a nagyon jópofa benne, hogy az említett térképek benne vannak a "Filmtrilógia készítése" c. könyvben, ahol leírják, hogy a WETA kalligráfusa készítette őket. :lol:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208760 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ismét a Hadviselésből idézek, de csak mert annyira szeretitek :) :D ;)

Szóval a könyv szerint a rohírok -fémhiány miatt- nagy becsben tartották őseik kardjait, vértjeit, pajzsait.
Ezeket családon belül örökölték. Rendszeres tisztítás, gondozás övezte a pengéket.

Hogy lehet-e, hogy egy sima, kovácskészítette kard ennyi időn át fennmaradjon, rendszeres karban tartás mellett, sajns nem tudom megmondani.
Viszont a noldák és a törpék kovácsatát (nem kovászatát! :) ) el sem lehet képzelni emberi fejjel!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208725 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Felagund: ne piszkáld a lektort, majd ő is jól megkritizálja a te művedet ;)

A Kérdésekben merült fel, hogy ki kovácsolta a Narsilt. A Gy.U.-ban Aragorn azt mondja, a nogrodi Telchar. Ez alapján a Narsil, valamint az összes tündekard kb 7-8 ezer éves lehet a Harmadkor végén. Lehetséges, hogy egy kard ennyi időn át tökéletes épségben megmaradjon? Még akkor is, ha törpök vagy noldák kovácsolják?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208717 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ettől függetlenül, aki szereti a filmet, nagy élvezettel forgathatja, mivel nagyon szép képek vannak benne.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208604 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ulmo írta: Még annyit tennék hozzá, hogy az egész könyv úgy van megírva, mintha egy középföldi szerző műve volna. Néhány kiegészítés (pl térképek) is ezt a hagulatot próbáálják megteremteni. De ezen kívül csak a filmhez igazodik, ezért vannak benne emeletes marhaságok :shake:


Ja, a lektor végezhetett volna jobb munkát is... :twisted:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208584 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

A Szürke Zarándok írta: Szerintem ne vedd a Hadviselés könyvet alapul. Nagyon szép, és mindent megmagyaráz, ami a filmben van - tökéletesen egyezik a filmmel. De a GyU-val nem.


Még annyit tennék hozzá, hogy az egész könyv úgy van megírva, mintha egy középföldi szerző műve volna. Néhány kiegészítés (pl térképek) is ezt a hagulatot próbáálják megteremteni. De ezen kívül csak a filmhez igazodik, ezért vannak benne emeletes marhaságok :shake:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #208568 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
szvsz a haditudományok középföldén-ben az a jó, hogy a filmben szereplő fegyvereknek nagyon jól leírja a használatát. ezekhez alapul a középkorban használatos fegyvereket vették, csak az adott nép kultúrájához illő díszítőelemekkel gazdagították őket.

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #207637 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szerintem ne vedd a Hadviselés könyvet alapul. Nagyon szép, és mindent megmagyaráz, ami a filmben van - tökéletesen egyezik a filmmel. De a GyU-val nem.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #207516 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mornambar írta: Megintcsak a Hadviselést veszem alapul, nem tudom, hogy a Könyvben is így volt-e, de az előző szerint az olifántok hátán lévő harcitornyok bambuszból-agyagból, meg ilyenekből készültek.
Ugyanebből a haradrimok fegyverei-páncéljai.

Elképzelhető ez? Hogy ilyen cuccokkal harcolnak?


A könyvben nem írta konkrétan, hogy miből készült az ostromtorony, csak hogy volt. A páncélt és a fegyvert megint csak nem tárgyalja, úgyhogy passz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #207510 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Megintcsak a Hadviselést veszem alapul, nem tudom, hogy a Könyvben is így volt-e, de az előző szerint az olifántok hátán lévő harcitornyok bambuszból-agyagból, meg ilyenekből készültek.
Ugyanebből a haradrimok fegyverei-páncéljai.

Elképzelhető ez? Hogy ilyen cuccokkal harcolnak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #207502 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: Megint off de a vaddisznónak is agyara van nem csak az olifántnak, úgyhogy Samu minden további nélkül ismerhette a szót.

Ott a pont.

Ráadásul a verset nem Samu írta, ő csak elmondta, mint egy mondókát, és hozzá is tette, hogy régen a hobbitok is utaztak, és hallottak híreket meg meséket délről. És mint tudjuk, Samu rengeteg mesét hallott... :wink:

Na de az offolást már tényleg be lehet fejezni, mert irgum-burgum... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.184 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére