Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 3 hónapja #124372 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Namarie: igen Dol Amrothot is róla nezevzték el, mert ott fulladt bele a tengerbe vagy tűnt el... lényegében ott látták őt utoljára élve...

7thSon: szerintem bármelyik könyvesboltban megkapod a könyvet


A könyvtárban is megvan... Asszem kiveszem :D

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124369 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Köcci Galad. :wink:
Nincs nálam könyv és így nem tudtam megnézni :(

Galad :shake:
Galadh!!!!

Ja egyébként nálam sincs itten a könyv, de azért erre emlékeztem.
Mind a két verzióban a tengerbe vetette magát.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja - 21 éve 3 hónapja #124366 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Köcci Galadh. :wink:
Nincs nálam könyv és így nem tudtam megnézni :(

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124362 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Namarie: igen Dol Amrothot is róla nezevzték el, mert ott fulladt bele a tengerbe vagy tűnt el... lényegében ott látták őt utoljára élve...


Szürkerévben látták utoljára, a hajón, amiről kiugrott.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124353 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Namarie: igen Dol Amrothot is róla nezevzték el, mert ott fulladt bele a tengerbe vagy tűnt el... lényegében ott látták őt utoljára élve...

7thSon: szerintem bármelyik könyvesboltban megkapod a könyvet

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124334 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Namarie írta:

7thSon írta:

Elrond írta: Lórien előző uralkodója valószínűleg Amroth volt.


Ez az Amroth az az Amroth, aki Nimrodel szerelme volt, és akiről a dombot is elnevezték?


Igen, ő az az Amroth. Uralkodás tekintetében két verzió van: az egyik szerint Galadriel és Celeborn fia, és Galadriel egyszer rábízta az országot.
A másik verzió szerint egy Lórienben régebb óta élő uralkodó gyermeke.

lásd: Gyűrű Keresése

Ha jól tudom, Dol Amroth vidékét is róla nevezték el.


Asszem, a Gyűrű keresését is meg kell szereznem... :D

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124291 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

7thSon írta:

Elrond írta: Lórien előző uralkodója valószínűleg Amroth volt.


Ez az Amroth az az Amroth, aki Nimrodel szerelme volt, és akiről a dombot is elnevezték?


Igen, ő az az Amroth. Uralkodás tekintetében két verzió van: az egyik szerint Galadriel és Celeborn fia, és Galadriel egyszer rábízta az országot.
A másik verzió szerint egy Lórienben régebb óta élő uralkodó gyermeke.

lásd: Gyűrű Keresése

Ha jól tudom, Dol Amroth vidékét is róla nevezték el.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124250 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Szép Gilraen írta: De szerintem szórt a mallorn gyökereihez is! :D :!: :!: :roll:

A Gyűrűk Ura, A Király visszatér, 6. Könyv, Szürkerév írta: S végül úgy alakult, hogy még mindig maradt egy picike pora: kiment hát a Háromfityinges Kőhöz, ami majdnem hajszálpontosan a Megye közepén áll, s a maradék port, áldását adva rá, a szélbe szórta. A kis ezüst diót meg elültette a Tanácsréten, ahol valamikor a fa állt;...


Na, szóval nem tudhatjuk hova fújta a szél, de szerintem a mallorn magától is megnőtt gyorsan. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124230 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elrond írta: 7thson: van rá utalás is, hogy valinori, Galadriel említi valahol a könyv végén, de nem tudom hol. Azaz válaszom: igen, amani eredetű.


Akkor Haldírék tök feleslegesen aggódtak, hogy a tengeren túlon nem nő mallorn! :lol:

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124163 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
7thson: van rá utalás is, hogy valinori, Galadriel említi valahol a könyv végén, de nem tudom hol. Azaz válaszom: igen, amani eredetű.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124150 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nimdorc írta:

Nefadar írta:

7thSon írta: Lenne néhány kérdésem:
1. Lothlórien ugye az amani Lórien kertjéről kapta a nevét? (Azt tudom, hogy előtte Lauralendóriannak hívták, ami asszem erdőtündéül van.)
2. Galadriel és Celeborn a másodkor elején mentek Lórienbe, de előtte kik uralkodtak ott? És akkor is olyan szép volt? (Hülye kérdés, épp az akkori szépségét sikerült megőrizni a gyűrűvel :D )
3. A különböző tünde népek hogy viszonyultak egymáshoz?


1. Igen a Lórien maia kertjeiről kapta a nevét.
2. Az előtt ha jól tudom senki, de szerintem lehetett és ők vigyázták és óvták
3. Barátságosak voltak egymáshoz, csak az első korban egymással ellenségben álló tündék között nem volt jó viszony...

[size=9:25ukwd62]javítsatok ki ha valamiben tévedtem...[/size]


1. Lothlórien általad említett nevei Galadrieltől származnak. De nem csak a Lothlórien utal Amanra: Laurelindórinan direkt idézi hangzásában az Arany Fa nevét.
2. Mallorn nem volt. Mallorn-maggal ajándékozta meg Tar-Aldarion (Númenor 6. királya) Gil-galadot, de Lindonban nem élt meg. Gil-galad adott belőle Galadrielnek, akinek varázshatalma által megtermett.


Akkor a mallorn végső soron amani eredetű?

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124139 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Sziasztok!

Nefadar írta: Szerintem a hatalma miatt vagy a lórieni földtől az a valószinűbb...


Samu nem szórt lórieni földet a mallorn gyökeréhez. A maradékot a szélbe szórta... Bár úgy is vehetjük, hogy oda is jutott. :roll:


De szerintem szórt a mallorn gyökereihez is! :D :!: :!: :roll:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123991 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Nefadar írta: Szerintem a hatalma miatt vagy a lórieni földtől az a valószinűbb...


Samu nem szórt lórieni földet a mallorn gyökeréhez. A maradékot a szélbe szórta... Bár úgy is vehetjük, hogy oda is jutott. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123904 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szerintem a hatalma miatt vagy a lórieni földtől az a valószinűbb...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123901 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

" írta: 2. Mallorn nem volt. Mallorn-maggal ajándékozta meg Tar-Aldarion (Númenor 6. királya) Gil-galadot, de Lindonban nem élt meg. Gil-galad adott belőle Galadrielnek, akinek varázshatalma által megtermett.


Galadriel hatalma miatt termett meg a mallorn a Megyében is?[/quote]

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123895 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Nimdorc: köcci, hogy kijavítottál. :wink:


Itt a könyv. :wink: Kivételesen. Amúgy nem tévedtél. Nem irtották ki a régi virágokat, hanem óvták őket.
Szia, szép napot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123893 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nimdorc: köcci, hogy kijavítottál. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123881 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta:

7thSon írta: Lenne néhány kérdésem:
1. Lothlórien ugye az amani Lórien kertjéről kapta a nevét? (Azt tudom, hogy előtte Lauralendóriannak hívták, ami asszem erdőtündéül van.)
2. Galadriel és Celeborn a másodkor elején mentek Lórienbe, de előtte kik uralkodtak ott? És akkor is olyan szép volt? (Hülye kérdés, épp az akkori szépségét sikerült megőrizni a gyűrűvel :D )
3. A különböző tünde népek hogy viszonyultak egymáshoz?


1. Igen a Lórien maia kertjeiről kapta a nevét.
2. Az előtt ha jól tudom senki, de szerintem lehetett és ők vigyázták és óvták
3. Barátságosak voltak egymáshoz, csak az első korban egymással ellenségben álló tündék között nem volt jó viszony...

[size=9:232zzglm]javítsatok ki ha valamiben tévedtem...[/size]


1. Lothlórien általad említett nevei Galadrieltől származnak. De nem csak a Lothlórien utal Amanra: Laurelindórinan direkt idézi hangzásában az Arany Fa nevét.
2. Mallorn nem volt. Mallorn-maggal ajándékozta meg Tar-Aldarion (Númenor 6. királya) Gil-galadot, de Lindonban nem élt meg. Gil-galad adott belőle Galadrielnek, akinek varázshatalma által megtermett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123856 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Kelekhril írta: Nem tudjátok hogy Samu kivel hajózott el? Círdannal? És Gimli meg Legolas? Ők mintha vmi külön hajót építettek volna nem?


Círdan még maradt. Gi és L külön hajóval.
A könyv nem említi, de szvsz más tündékkel akik akkor indultak Szürkerévből, mert azt kizártnak tartom, hogy egyedül...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123853 Írta: Kelekhril
Kelekhril válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem tudjátok hogy Samu kivel hajózott el? Círdannal? És Gimli meg Legolas? Ők mintha vmi külön hajót építettek volna nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123774 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

7thSon írta:

Elrond írta: Lórien előző uralkodója valószínűleg Amroth volt.


Ez az Amroth az az Amroth, aki Nimrodel szerelme volt, és akiről a dombot is elnevezték?

Igen, az. :wink: Róla, és a történetének különböző variációiról a Gyűrű keresésében olvashatsz részletesebben.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123772 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Elrond írta: Lórien előző uralkodója valószínűleg Amroth volt.


Ez az Amroth az az Amroth, aki Nimrodel szerelme volt, és akiről a dombot is elnevezték?

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123684 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lórien előző uralkodója valószínűleg Amroth volt, egyes forrásokban Galadriel és Celeborn fia. Hk. 1981-ben nyoma veszett.

Előtte állítólag Amdír (Malgalad más írásokban) volt az uralkodó (más forrásokban szintén Amroth apja).

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123665 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Lórien csodálatos időtlenségét és kicsattanó egészségét csak részben köszönhette Galadriel Gyűrűjének. Úgy tudom, hogy az Elassar is nagy szerepet játszott ebben és mikor Aragornnak adták, Lórien puszulása is rohamosabb volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123657 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Laurelindorinan, és quenyául van


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123627 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

7thSon írta: Lenne néhány kérdésem:
1. Lothlórieni ugye az amani Lórien kertjéről kapta a nevét? (Azt tudom, hogy előtte Lauralendóriannak hívták, ami asszem erdőtündéül van.)
2. Galadriel és Celeborn a másodkor elején mentek Lórienbe, de előtte kik uralkodtak ott? És akkor is olyan szép volt? (Hülye kérdés, épp az akkori szépségét sikerült megőrizni a gyűrűvel :D )
3. A különböző tünde népek hogy viszonyultak egymáshoz?


1. Igen a Lórien maia kertjeiről kapta a nevét.
2. Az előtt ha jól tudom senki, de szerintem lehetett és ők vigyázták és óvták
3. Barátságosak voltak egymáshoz, csak az első korban egymással ellenségben álló tündék között nem volt jó viszony...

[size=9:inxs3dke]javítsatok ki ha valamiben tévedtem...[/size]

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123626 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Lenne néhány kérdésem:
1. Lothlórieni ugye az amani Lórien kertjéről kapta a nevét? (Azt tudom, hogy előtte Lauralendóriannak hívták, ami asszem erdőtündéül van.)
2. Galadriel és Celeborn a másodkor elején mentek Lórienbe, de előtte kik uralkodtak ott? És akkor is olyan szép volt? (Hülye kérdés, épp az akkori szépségét sikerült megőrizni a gyűrűvel :D )
3. A különböző tünde népek hogy viszonyultak egymáshoz?

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123374 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Nem lehetne már valami értelmes kérdéssel foglalkozni... :evil: :evil:


Csatlakozom.
Mondjuk... Hogyan reagáltak a tündék az egyenes út "egyirányúsítására"?
Volt valamilyen rosszallás az emberek felé?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123322 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

csillaglany írta: Látom, Ivó nem enged a témából... :twisted:
Valahol írták, hogy a tündék kb. 50 évesen számítanak felnőttnek - biológiai és jogi értelemben egyaránt...

Ebből pedig a válasz: 50 évesen és 1 naposan. :lol:

Na, poént félretéve: nem hinném, hogy ez náluk olyan központi téma, mint az embereknél. Ja, és még valami: azt sem hiszem, hogy öncélúan érdekelné őket a dolog. Nem az a fajta nép, amely a tartalmatlan, felszínes élményekre bukik.
Szóval csak szerelemből... Vagy túl szentimentális vagyok? :roll:
Az már más kérdés, hogy házasságon kívül mi a helyzet az együttléttel. Nem hinném, hogy drákói szigorral tiltanák, de talán ilyen fokú bensőség nélkül nem is igénylik - ki tudja. Az viszont meggyőződésem, hogy gyermek csak a valák által megáldott kapcsolatból (házasságból) születhet.


Nem elég, hogy csak szerelemből, de ráadásul, csak akkor, ha tényleg gyereket szeretnének. A Gyűrű keresése azt írja, hogy a tündék nem szeretkeznek, hatudják,hogy a gyermekük születésétől egy két éven belül elutaznak, vagyis nem lesznek melletük.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123318 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ha már felmerült a kérdés, elmondom véleményemet:
Én abból indulok ki, ahogyan Tolkien hozzáállt az egész kérdéshez (tudom, tudom, már megint nem csak a szöveget veszem alapul, ejnye, meg minden :wink: ). Meglehetősen tradícionális módon gondolkodott erről, szerintem ő úgy vélte, a házasságban "illik" szerelemből elveszteni a szüzességet. Ő maga elég önmegtartóztató volt Edithel kapcsolatban, ahogyan az a Carpenter-életrajzból kiderül.
Mindenesetre a szövegekben nincs erre utalás, ami arra enged következtetni, nemigen választhatta szét Tolkien a műveiben a szerelmet, a házasságot és a szexualitást.

Veszem az asztbesztruhát, lehet támadni! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.814 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére