Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 3 hónapja #123297 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem lehetne már valami értelmes kérdéssel foglalkozni... :evil: :evil:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123285 Írta: Manndil
Manndil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Köszike a segítségeket.

Szerintem a tündék nem azért szeretkeznek, hogy testi vágyaikat kielégítsék.Ha egyszer úgy döntenek együtt hálnak, akkor a boldogságot keresik egymásban.Megpróbálják megtalálni a harmóniát...

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123246 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Jajj, ez annyira nagy marhaság... Persze, hogy kefélnek a tündék, mer jó, meg másként hogy lenne pl. 7 fia Feanornak, de nem lesznek szexmániások. Valahogy érettebben és harmonikusabban kezelik az egészet.
Pont olyan ez, mint az ivászatuk. Boroznak, meg miruvor meg ilyesmik, de azér alkesz tündék nem járkálnak a fák alatt... :D Mondjuk a hobbitok azér télleg rendesen vedelnek... :D De ez már más téma.

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123159 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ivó írta: Szia Mindenkinek!

Szerintetek a tündék mikor vesztik el a szüzességüket?


NEM teljesen mindegy? :evil: :roll:
Aszittem ez a téma csak a 14 éven alulikat foglalkoztatja komolyabban, de úgylátszik tévedtem, most már elég sok topikban felmerült! :evil: :evil: :evil: :roll: :roll: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #123158 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Csillaglány,teljesen egyetértek. Eleve ökörség feltenni egy ilyen kérdést, mert az ember sem úgy csinálja, h hú, már 17 éves vagyok, szerzek vkit, akivel végre... Vagyis a mai fiatalok kb. 70°-a ilyen, de a kultúrált része azért nem... A tündék pedig százszor tisztaszívűbbek és emelkedettebbek annál, h ilyennel foglalkozzanak.
Nem hiszem, h megvárják a házasságot, mert én nem tudok semmiről, ami most aztán hű de nagy szertartás. Lehet, h egyszer csak megfogja a tünde férfi a nő kezét és megkéri, h mindig éljen vele. /Na EZ szentimentális. :roll: :oops: / Lehet, h ez náluk nem is szükséges, mert egyszerűen beleszeretnek egymásba, ezt tudomásul veszik és attól fogva szerelmesek. De nem hinném, h két hét után már uccu neki, akármilyen idősek is. Sztem nekik csak egy szerelmük van, nem olyan határozatlanok, mint mi. Épp ezért Arwen esete sem fura sztem. Szép lenne, ha kiderülne, h Ary Völgyzugolyba kerülése idején épp Haldírral ketymetyelt, mert akkor épp ő volt a soros nagy Ő.
Na, ez elég hosszú és talán érthetetlen lett, de én így gondolom ezt a dolgot. :P


[size=9:2gzaxb2q]Amúgy elég kiábrándító, h már a második topikban látom viszont ezt a témát.[/size]

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122921 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Látom, Ivó nem enged a témából... :twisted:
Valahol írták, hogy a tündék kb. 50 évesen számítanak felnőttnek - biológiai és jogi értelemben egyaránt...

Ebből pedig a válasz: 50 évesen és 1 naposan. :lol:

Na, poént félretéve: nem hinném, hogy ez náluk olyan központi téma, mint az embereknél. Ja, és még valami: azt sem hiszem, hogy öncélúan érdekelné őket a dolog. Nem az a fajta nép, amely a tartalmatlan, felszínes élményekre bukik.
Szóval csak szerelemből... Vagy túl szentimentális vagyok? :roll:
Az már más kérdés, hogy házasságon kívül mi a helyzet az együttléttel. Nem hinném, hogy drákói szigorral tiltanák, de talán ilyen fokú bensőség nélkül nem is igénylik - ki tudja. Az viszont meggyőződésem, hogy gyermek csak a valák által megáldott kapcsolatból (házasságból) születhet.

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122905 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Manndil: a filmben a tünde motívumokat elsősorban a kelta motívumok alapján mintázták, de erről kérdezz meg valaki hozzáértőbbet (pl. Oisint). :wink:

Ivó, Olosta: nem tökmindegy?? 8O Egyébként akkor egy hülye viszontkérdés: az emberek mikor? Ebből talán látható, hogy nincs válasz. 8)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122892 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szia Mindenkinek!

Szerintetek a tündék mikor vesztik el a szüzességüket?


Ez a kérdés őszintén szólva engem is érdekel. :oops:
Mert ha mondjuk úgy történt, hogy csak a házasság után, akkor pl. Arwen már több, mint 2500 (!) éves volt mikor először ...
Észrevettétek, hogy a filmben nincsenek tünde-gyerekek?
(Lehet, hogy ti észrevettetek egyet-kettőt, de akkor ebben az esetben én vagyok a vak.) :lol:
Galadh: Mellesleg a leghülyébb kérdésekre lehet a legegyértelműbb válaszokat adni. :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122879 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Ivó írta: Szia Mindenkinek!

Szerintetek a tündék mikor vesztik el a szüzességüket?


Szia Ivó!
Ennél hülyébb kérdést keresve sem találok. Szerinted? :rmad2:
Nem valószínű, hogy másképp lenne náluk, mint az embereknél.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122876 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Szia Mindenkinek!

Szerintetek a tündék mikor vesztik el a szüzességüket?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122858 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Manndil írta: Sziasztok.
Rajzból kiselőadást kell csinálnom a tünde művészetekről.
Tud valaki segíteni?
Tudja valaki azt pl.: miről mintázták a tünde tárgyakat a filmben?Vagy tud valaki valami témához kapcsolódó érdekességet?


Hát a művészetük -ha a jelentősebbekre gondolsz- pl a fémművesség (ld. a Három Gyűrű), üveg? és kőtárgyak (ld. Galadriel üvegcséje, Elesszar) a használati tárgyak, pl. Lórieni íjak és "színváltó" Köpenyek, kardok, és ételek (pl lembas - cram, az éj hidegét eéűző ital, miruvor, stb.)
Sajnos most így fejből nem tudnék sokkal többet mondani.
Remélem ez azért segített egy kicsit... :?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122739 Írta: Manndil
Manndil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok.
Rajzból kiselőadást kell csinálnom a tünde művészetekről.
Tud valaki segíteni?
Tudja valaki azt pl.: miről mintázták a tünde tárgyakat a filmben?Vagy tud valaki valami témához kapcsolódó érdekességet?

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122610 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nóli írta:

7thSon írta: Én mindig kíváncsi voltam arra, hogy az átlag tündék hogyan éltek. Mert a Gyűrűk urában meg a Szilmarillokban csak tünde előkelők (királyok, hercegek stb) szerepeltek. Nem lehet erről tudni valamit?


Állítólag a HoME ban erről szó. Részletesen leírja a tündék családi életét stb.


A Gyuruk Uraban talan Haldir mond a legtobbet errol. Amugy az atlagos ember eleterol sincs sok szo, eltekintve talan Britol.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122586 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Q írta: Üdv emberek!

Nézzetek hülyének, ha akartok! De mi a bánat az a HoME? Mármint minkek a rövidítése?

HoME = History of Middle-Earth, egy 12 részből álló sorozat, aminek csak az első két része jelent meg magyarul (Az Elveszett Mesék Könyve I-II.)...

Off: hosszú és eredményes életet! :wink: (Már ha jól értelmezem a neved eredetét... :roll: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #122584 Írta: Q
Q válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Üdv emberek!

Nézzetek hülyének, ha akartok! De mi a bánat az a HoME? Mármint minkek a rövidítése?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122412 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

7thSon írta: Én mindig kíváncsi voltam arra, hogy az átlag tündék hogyan éltek. Mert a Gyűrűk urában meg a Szilmarillokban csak tünde előkelők (királyok, hercegek stb) szerepeltek. Nem lehet erről tudni valamit?


Állítólag a HoME ban erről szó. Részletesen leírja a tündék családi életét stb.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 3 hónapja #122411 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta: Nem mentek el az utolsó tündék akkor. Hisz rengetegen települtek Ithiliába és Bakacsinerdőt is őrizték még erdei tündék....


Nem maradtak még, de azok, akik egyáltalán nem mentek vissza Amanba, a valák parancsára, és utolsó felszólítására sem, azok "elhalványultak", elvesztették testüket, és csupasz Fëakként tengenek-lengenek középföldén az idők végezetéig.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122278 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

7thSon írta: Én mindig kíváncsi voltam arra, hogy az átlag tündék hogyan éltek. Mert a Gyűrűk urában meg a Szilmarillokban csak tünde előkelők (királyok, hercegek stb) szerepeltek. Nem lehet erről tudni valamit?


Nem egészen. Az átlagos tündék - már ha lehet őket átlagosnak nevezni - ha férfi volt általában katonák voltak és testőrségben. Kovsácsok is lehettek és Lórienben pedig a fák őrzői, Szürkerévben ők építették a hajókat...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122273 Írta: 7thSon
7thSon válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Én mindig kíváncsi voltam arra, hogy az átlag tündék hogyan éltek. Mert a Gyűrűk urában meg a Szilmarillokban csak tünde előkelők (királyok, hercegek stb) szerepeltek. Nem lehet erről tudni valamit?

"When I'm walking a dark road, I'm a man who walks alone" (Harris)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122171 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Ez nagyon szomorú...
Én mindeddig azt hittem, hogy a tündék csak úgy tűnhettek el a világunkból, ha elhajóztak vagy "megöregedtek". Elhalványultak? Csak azért, mert ez áll a Jóslatban, hogy el kell jönnie az emberek uralmának? Attól még, hogy maradt tünde itt-ott az emberek eluralhatták a világot. :?
Én ezt nem hiszem...(Nem veletek szállok szembe csak a ténnyel. :wink: ) Maradtak tündék, ha nem is olyan formában...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122112 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem emlékszem rá, hogy Az Elveszett Mesék Könyvében említette volna. Ha igen az I-ben vagy a II-ben?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122111 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
A Szilmarilokban és a GyU-ban igen, de ha az emlékezetem nem csal, akkor a BoLT-ben nem.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122110 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, a száműzötteknek maradniuk kellett, de ha jól emlékszem meg lett bocsáltva tettük és Galadriel is így térhetet Nyugatra...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122109 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Biztos hogy maradtak tündék Középföldén, ha mások nem, hát az avárok, akik nem követték a Valák hívását, és Valinorról talán azt se tudják hogy létezik. Csakhogy az emberek uralmának eljövetelével ezek fokozatosan "elhalványodtak", elvesztették látható hús-vér alakjukat, és kóbor szellemek lettek a vadonban. Illetve ha jól emlékszem, a Book of Lost Tales szerint noldák is maradtak, ui. abban a száműzött tündék soha nem térhetnek vissza.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122095 Írta: Eleira
Eleira válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hát igen emberek! Úgy látom eljött az ideje, hogy bevalljam: tünde vagyok. Mághozzá nolda! (kac-kac)
Tol Eressea örökkön létezni fog, de elérni csak az Egyenes Úton át lehet, amit ember nem képes elérni. Hacsaknem akad egy Erendilhez hasonló.
Nem hiszem, hogy maradt volna tünde, aki nem hagyta el végül Középföldét. Hiszen Tolkien is többször utalt rá, hogy a tündék szive mindig és nyughatatlanul Nyugatra vágyott. De gondoljuk meg azt is, hogy vajon lenne-e tünde, aki Valinor helyett a mára már minden értelmében teljesen megváltozott Középföldét választaná? Ettől függetlenül féltündék leszármazottjai még létezhetnek, akikben bár tündevér is csörgedez, mégis a halandó létet választották.

Maybe I can find a place
I can call my home
Maybe I can find a home
I can call my own

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #122055 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tényleg. Ha úgy vesszük simán élhetnek még tündék.
Tol Erresea melyik sziget/földrész lett? Vagy elsűlyedt az is vagy mittudom én... :oops:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121920 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Akkor igazam volt... Mert ezek szerint eltávozott Celeborn is Szürkerévben csak nem tudni mikor. :roll:

Erről jut eszembe! Szerintem még lehetnek tündék... Na, most ne nézzetek hülyének, de végülis, ha képletesen gondolkodunk akkor is lehetnek.
Ha pedig úgy mintha Középfölde létezett volna... A tündék végülis mindent túl éltek eszerint a világváltozást is. Mert szerintem nem minden tünde távozott el... Minden! Hihetetlen, hogy ne lett volna egyetlen tünde is akár, aki nem tudott elbúcsúzni Középföldétől. Aztán itt ragadt.
Júúúj... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121837 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem mentek el az utolsó tündék akkor. Hisz rengetegen települtek Ithiliába és Bakacsinerdőt is őrizték még erdei tündék....

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121698 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

A Prológus utolsó pár mondata írta: Valószínű, hogy Trufiádok sok segítséget és információt kapott Völgyzugolyban, ahol többször is járt. Elrond ugyan már meghalt :roll: :? [size=9:3t15aa2a]- khmm... eltávozott - [/size], de a fiai még sokáig ott éltek, jó néhány nemestündével együtt. Állítólag Celeborn is oda települt át Galadriel távozása után; de arról nincs feljegyzés, hogy maga Celeborn végül is mikor távozott Szürkerévbe, utána pedig senki se maradt, aki még emlékezhetett volna a középföldi Óidőkre.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121686 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nekem semmi... :roll:

Nekem semmi... :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.663 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére