Lothlórien - Tündék

Több
21 éve 3 hónapja #121615 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mi bajod vele :?: :(


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #121614 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Mi bajod vele :?: :(


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #121408 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Khmm... A Gyűrűk Ura Prológusának utolsó pár mondatát olvastátok már? :twisted:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #121371 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Heruanilyanat írta: Tény: Harmadkor végén az utolsó tünde is elhajózik, a GYU-nak ez a vége!!! Ez a lezárás Legolás volt a legutolsó aki Gimlivel elhajózott!
Ezis nk. 130 körül lehetett, amikor Elessar király meghalt.

Asszem tényleg írja valahol, de most nem találom... :oops: (Az biztos, h. a függelékben volt. :!: )De az viszont a k.v.-ben áll, hogy:

"De néhány esztendővel azután, hogy Galadriel a szürkerévbe távozott, Celeborn megunta az országlást, és elment Imladrisba Elrond fiaihoz."


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #121073 Írta: Heruanilyanat
Heruanilyanat válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tény: Harmadkor végén az utolsó tünde is elhajózik, a GYU-nak ez a vége!!! Ez a lezárás Legolás volt a legutolsó aki Gimlivel elhajózott!
Ezis nk. 130 körül lehetett, amikor Elessar király meghalt.

Autar i lumbor, ar Naira
kénan anúta Númenna,
et Rómello Tilion orta,
ar undómess' elen síla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #121070 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Galadh írta:

Szméagol írta: Celeborn Völgyzugolyba költözött, ott élt egy ideig, majd ő is elhagyta Középföldét.


Ezt hol lehet pontosan megtalálni?
Én nem vaok benne biztos, h elhajózott.


A tényben biztos vagyok, de hogy hol azt nem tudom. Biztos A Gyűrűk Urában, de lehet, hogy a A Gyűrű keresésében (Unfinished Tales)... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja - 21 éve 3 hónapja #120970 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hmm... A Gyűrűk Ura Prológusának utolsó pár mondatát olvastad már? ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #120949 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Szméagol írta: Celeborn Völgyzugolyba költözött, ott élt egy ideig, majd ő is elhagyta Középföldét.


Ezt hol lehet pontosan megtalálni?
Én nem vaok benne biztos, h elhajózott.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #120864 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!
Nem tudom valaki járt e az utobbi időben a Képek topicon de valami nagyon király képek vannak.
És valinorrol is tök jó honlapot csináltak.
Na én most egy időre eltünök ugyanis jön az érettségi és gép közelébe nem egy hamar fogok kerülni.
Üdv Mindenkinek majd jelentkezem.
Ele

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120167 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Igen, úgy volt ahogy Szméagol is leírta. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119594 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Celeborn Völgyzugolyba költözött, ott élt egy ideig, majd ő is elhagyta Középföldét. Arwen pedig meghalt... :(

Nono... Azért korántsem készült olyan sok hajó. Ezek, hogy úgy mondjam "megrendelésre" készültek. Legolásék pedig az Anduint végig hajózva, Pelargiron át jutott a nyílt tengerre és onnan ki tudja hová. Mert, ha jól emlékszem csak a telerek, Círdan hajóival lehetett az Egyenes Útra lépni, ami Valinorba vezet. :? Tehát nem tudom, hogy jutottak volna el Valinorba, de a legendák azt mondják eljutott... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119552 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Nem volt ott hajó, mert asszem említi is valahol, hogy ő csináltatta...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119550 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nefadar írta:

Nimdorc írta: Aragorn halála után.
Máskülönben hogyan segítettek volna Gondor megszépítésében? 2-3 év [size=9:9smmkkba](javítsatok ki, nincs itt a könyv)[/size] még nekik is kevéslett volna.


Persze úgy értettem, hogy Aragorn halála után mentek el, mert A. kívánsága volt, hogy Legolas elmenjen, és szerintem nincs kész olyan hamar egy tünde hajó...


Attól függ, mikor kezdik. A harmadkor vége felé elég sokat csináltak, akár maradhatott is félkész vagy felesleg. :roll:
Inkább Gondor lehetett szűk keresztmetszet időben.
Nem beszélve Középföldéhez és sok lakójához kötődő szeretetükről.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119543 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Nimdorc írta: Aragorn halála után.
Máskülönben hogyan segítettek volna Gondor megszépítésében? 2-3 év [size=9:nwldpwf4](javítsatok ki, nincs itt a könyv)[/size] még nekik is kevéslett volna.


Persze úgy értettem, hogy Aragorn halála után mentek el, mert A. kívánsága volt, hogy Legolas elmenjen, és szerintem nincs kész olyan hamar egy tünde hajó...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119541 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Aragorn halála után.
Máskülönben hogyan segítettek volna Gondor megszépítésében? 2-3 év [size=9:1pnq08r3](javítsatok ki, nincs itt a könyv)[/size] még nekik is kevéslett volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119532 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
De nem az övék volt az utolsó hajó. Gimli és Legolas a negyedkor 120. évében szálltak tengerre, és mi lett volna azzal a sok többi tündével akik itt maradtak Középföldén?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119520 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Celeborn írta: Hi! Ha jól emlékszem, úgy másfél hónapja itt írtam arról, hohy Arwen (és Celeborn is) később a többiek után hajózott, amire jól lehurrogtatok, mondván, hogy az utolsó hajó a Gyűrűhordozóval ment el...
Ez igaz is, de akkor mi van a GyU függelékében leírt kijelentéssel, hogy Legolas is elhajózott utólag... Ez csak egy lenne a Tolkien-művekben fellelhető ellentmondások közül vagy valami egészen más?

Accem ő is Frodóékkal ment,és Gilmli is... :heu: :hein:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119511 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hi! Ha jól emlékszem, úgy másfél hónapja itt írtam arról, hohy Arwen (és Celeborn is) később a többiek után hajózott, amire jól lehurrogtatok, mondván, hogy az utolsó hajó a Gyűrűhordozóval ment el...
Ez igaz is, de akkor mi van a GyU függelékében leírt kijelentéssel, hogy Legolas is elhajózott utólag... Ez csak egy lenne a Tolkien-művekben fellelhető ellentmondások közül vagy valami egészen más?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119017 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!
Régen jártam erre mivel szünet miatt nemjutottam net közelbe.
Bocs ha néha lefárasztok mindenkit de még én is új vagyok bár 2 hónapja jelentkeztem.
Még nem értem a hobbit végére.Ha azzal végzek nekiállok elolvasni a Szirmarillokat.
Így talán egy csomó kérdésre választ kapok.
Üdv mindenkinek!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118750 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Celebrom írta: Oisin:Celebrom!!!!!!


Elnézést, megcsúszott a kezem a billentyűzeten. :oops:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118692 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
amanibhavam:hmmm..ez érdekes..sztem vmilyen téren jó hogy "becsúszott" egy kis hiba mert így az emberek és minden élőlény becsülni fogja azt ami szép és jó...na ezt egy kicsit hülyén fogalmaztam de nagyjából érthető? :wink:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118668 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Oisin:Celebrom!!!!!!

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118600 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék

Manndil írta: És minden teremtményben lakozik 1 teremtő én, amit meg kell találnia.


De ezt a legnehezebb.
Igazán érdekes amanibhavam megvilágítása. Ha Erunak elege lett volna elpusztította volna vajon Ardát?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118539 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
EZT A HOZZÁSZÓLÁST ÁTCOPYZTAM A GONDOLATOK TOPICBA, MERT ODA VALÓ.
HA VALAKI REAGÁLNI SZERETNE RÁ, AKKOR LSZ A GONDOLATOKBA ÍRJON. KÖSZ.

Celebrum: a hiúságot arra értettem, hogy egy eléggé elterjedt álláspont szerint (asszem a Bibliában is van erre utalás az angyalok teremtésénél, bár ebben nem vagyok biztos) a teremtő isten azért teremtett értelmes lényeket, hogy legyen aki csodálja a művét és dicsőítő énekeket zengjen róla. Mi ez ha nem hiúság?

Szméagol: abban igazad van, hogy sohasem érthetjük meg teljesen az isteneket, de szvsz ez fordítva is érvényes: az istenek sem érthetnek meg teljesen minket, embereket. Az igazán mély megértésnek ugyanis szvsz feltétele a sorsközösség, és ez isten és ember között nem áll fenn, ui. az istenek halhatatlanok, mi pedig halandók vagyunk + számunkra a világ otthon, számukra pedig csak műalkotás. Hiába a magasabbrendű tudás, a sorsközösség hiányát ez nem pótolhatja.

Ezt a hiányt a keresztény "emberré lett Isten" mítosza sem szünteti meg, ui. az isten legfeljebb a halál fizikai fájdalmát élhette át emberi alakban, de a halál lényege nem ebben van, hanem az embert egész élete során végigkísérő bizonytalanságban saját végzete felől. Az isten ezt sohasem élhette át, hiszen a "feltámadás" számára már mindig is bizonyosság volt, számunkra (számotokra) pedig csak egy ígéret.

Ezért tartok én sokkal értékesebbnek egy másik emberrel való igazán mély barátságot vagy szerelmet bármilyen istennel kapcsolatos misztikus élménynél. Mert igazán csak egy másik ember tud megérteni - ha akar...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118494 Írta: Arquen
Arquen válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Hiszen mind ugyan azok vagyunk, egyek, s mégis különbözőek. Ezek a vlágokba ágyazódott világok mindig is képviselni fogják a "mindent" és a "semmi".

Hmmm.... Milyen érdekes, amit leírtam.... Kár, hogy még én sem értem. :?

"Concordia parvae res crescunt, discordia maximae dilabuntur."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118492 Írta: Manndil
Manndil válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
És minden teremtményben lakozik 1 teremtő én, amit meg kell találnia.

Járd a saját utad, s ha társad akad, fogadd barátságát, míg együtt haladtok, s válj el könnyű szívvel tőle, ha új útra térsz, s emlékezz rá barátsággal, míg utad végéig érsz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118440 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Ugyanakkor minden teremtményben lakozik egy kevés a teremtő vágyaiból.

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118427 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Sziasztok!

Számunkra ezek az "istenek" egy kicsit beképzeltnek (hogy is mondjam másképp) tűnhetenek...
Pedig ők mások és felül vannak a mi véleményeinken, elméleteinken. Eru soha nem nézte, hogy mi jó az egyénnek, mert ő az emberiséggel (tündeiséggel) törődött, gondolt és sokkal nemesebb és igazabb célokért küzd, mint a halandó. Ezért mi sohasem érthetjük meg őket.
(Pont én mondom ezt 8O )

Hobbit :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118421 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
ez nagyon jó meglátás, hobbit, magam is gondolkoztam hasonlón: abból, hogy Eru mindenható és mindentudó (legalábbis a mi szemszögünkből), nem szükségképpen következik, hogy mindig tökéletességre törekszik; hiszen bármikor újrakezdheti az egészet, ha valami nem úgy sikerül, ahogy eltervezte...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #118415 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Lothlórien - Tündék
Tudjátok ha beleszólhatok érdekes kérdés . Valahogy mindíg aki teremt az a teremtményénél felsőbbrendűbb. De max csak a teremtett lény számára tökéletes.Például egy tünde az ember szemében közel áll a tökéletességhez ő azomban valószínűleg esendőnek legalábbis másnak látja magát. Koránt sem tökéletesnek. A feledés a jó a rossz mind mind Ardán Eru teremtményei. Számunkra így kerek és teljes a világ és fel nem foghatjuk az élet nagy kérdéseit. De van-e olyasmi amire Eru vágyakozik?...Na jó inkább most befejezem mert furcsa dolgok felé kezdek kanyarogni..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.269 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére